|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
yoyoo
Kreisi kasutaja

liitunud: 12.06.2005
|
19.12.2020 13:44:35
|
|
|
jagage veel neid promo linke, tahaks ka 6800xt osta
|
|
| Kommentaarid: 30 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Kremka
Kreisi kasutaja

liitunud: 07.12.2005
|
|
| Kommentaarid: 79 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
71 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Viilutaja
HV Guru

liitunud: 28.07.2002
|
19.12.2020 18:26:25
|
|
|
| yoyoo kirjutas: |
jagage veel neid promo linke, tahaks ka 6800xt osta  |
+1
Keskmine kaardi voolutarbimine 10 erineva review põhjal.
AMD on saavutanud ikka väga hea tulemuses RDNA2'ga ja läinud Nvidiast ette perf/watt'ga.
https://twitter.com/3DCenter_org/status/1340240457691877376
Ampere & RDNA2 graphics card real power draw (card only, not the whole system), average of measurements from 10 websites (reference/FE models):
360W — 3090
327W — 3080
305W — 6900XT
296W — 6800XT
231W — 6800
220W — 3070
202W — 3060Ti
Radeon RX 6900 XT performance summary, based on benchmarks of 14 launch reviews
6900XT vs. 6800XT
+6% — FullHD
+6% — WQHD
+8% — 4K
+8% — RayTracing @ 4K
+5% — Energy efficiency @ 4K
-30% — Price-perform. ratio @ 4K
Radeon RX 6900 XT performance summary, based on benchmarks of 14 launch reviews
6900XT vs. 3090
-4% — FullHD
-6% — WQHD
-10% — 4K
-32% — RayTracing @ 4K
+6% — Energy efficiency @ 4K
+35% — Price-perform. ratio @ 4K
Radeon RX 6900 XT performance summary, based on benchmarks of 14 launch reviews
6900XT vs. 3080
+2% — FullHD
+3% — WQHD
+1% — 4K
-22% — RayTracing @ 4K
+9% — Energy efficiency @ 4K
-29% — Price-perform. ratio @ 4K
_________________ Parim kodukino projektor müügis: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11768241#11768241 |
|
| Kommentaarid: 226 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kaspar737
Kreisi kasutaja
liitunud: 27.11.2012
|
19.12.2020 19:56:47
|
|
|
Poolteist node ees ka
|
|
| Kommentaarid: 51 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
49 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Arx07
HV veteran

liitunud: 08.01.2003
|
19.12.2020 20:38:51
|
|
|
Tuleb tunnistada, et need AMD driverid on endiselt ikka üleprahi, lambist osad settingud ära kaotanud, mida kasutasin... ja siis ühe mängu jaoks tehtud profiil(kus lisasin +15% brightness) oli lampi global setinguks muutunud...
Sealjuures pole mõnda aega driverite update isegi teinud, et ei läinud mingi installiga paigast vaid lihtsalt lambist.
Aga eks võib loota, et RDNA2'ga saab premium driverid ka
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pots4t4j4
HV Guru
liitunud: 14.09.2002

|
19.12.2020 20:50:48
|
|
|
| Mis põhjusel te 6800XT valisite over 3080? Kui nüüd saadavust mitte arvesse võtta?
|
|
| Kommentaarid: 493 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
3 :: |
401 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Viilutaja
HV Guru

liitunud: 28.07.2002
|
19.12.2020 20:57:14
|
|
|
Mina valiks 6800XT ove 3080 puhtalt raster perfi tõttu 1080p ja 1440p.
Kuna enamus mänge mida mängin on compet multiplayerid. Seal kõrge min ja avg fps kõige olulisem.
Hea oleks ka kui ta ka vähem W tarbiks, kuna endal on itx korpus ja 600W toitega.
_________________ Parim kodukino projektor müügis: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11768241#11768241 |
|
| Kommentaarid: 226 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Arx07
HV veteran

liitunud: 08.01.2003
|
19.12.2020 21:17:24
|
|
|
Ma võtsin 6800XT tänu sellele, et siin seda promolinki jagati. Muidu 6800XT (MSRP) ja 3080 FE suht lootusetu saada...
Ja AMD software selles suhtes okei, et saab fps limiteri ja undervolti/overclocki teha ilma, et peaks muid softwaresid tirima - selle miinuseks jällegi on see, et pidevalt see software unustab setinguid või defaultib.
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pots4t4j4
HV Guru
liitunud: 14.09.2002

|
19.12.2020 21:29:06
|
|
|
| Peab ikka proovima 3080 vs 6800XT kõrvuti siis tean ka mida võtta mida jätta, samas dlss, rtx ja shadowplay on minujaoks vast otsustava tähtsusega, lisaks 6800XT 2xDP ja 1x HDMI on ilmselgelt vähe, monitorid, telekas, VR headset ja see lisa hdmi (3080TUF puhul) on abiks kui emaplaat ei viitsi DP porti kasutades biosi lasta minna.
|
|
| Kommentaarid: 493 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
3 :: |
401 |
|
| tagasi üles |
|
 |
EvilMick007
HV veteran
liitunud: 25.12.2001
|
20.12.2020 00:26:11
|
|
|
| pots4t4j4 kirjutas: |
| Peab ikka proovima 3080 vs 6800XT kõrvuti siis tean ka mida võtta mida jätta, samas dlss, rtx ja shadowplay on minujaoks vast otsustava tähtsusega, lisaks 6800XT 2xDP ja 1x HDMI on ilmselgelt vähe, monitorid, telekas, VR headset ja see lisa hdmi (3080TUF puhul) on abiks kui emaplaat ei viitsi DP porti kasutades biosi lasta minna. |
Sõltuvalt monitoridest/kasutusest tegelikult saab ka DP asju kohati väga eduliselt daisy chainida. Töö masinal 2x 1440p monitori läbi ühe DP pordi küljes.
Ise võtsin 6800XT, kuna lihtsalt joppas saadavuse osas ja polnud ammu AMD kaarti omanud ning mõtlesin taas proovida.
Shadowplay ja muu nvidia bling siiani pole pinget pakkunud need lükkasin alati välja.. Samas shadowplay'le on ju miski relive vms vastu mõeldud.
viimati muutis EvilMick007 20.12.2020 00:31:09, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 46 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
41 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pots4t4j4
HV Guru
liitunud: 14.09.2002

|
20.12.2020 00:28:56
|
|
|
Tava dp ilma dsc ei saa juba ühe 1440p @240 hakkama @ 10bit ( või on see gtx 1060 dp 1.2 limit?) , vaevalt siis 1440p @240 ja 1440p 165hz üheotsas kuidagi saab aga tore teada.
viimati muutis pots4t4j4 20.12.2020 00:33:25, muudetud 2 korda |
|
| Kommentaarid: 493 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
3 :: |
401 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Viilutaja
HV Guru

liitunud: 28.07.2002
|
|
| Kommentaarid: 226 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pots4t4j4
HV Guru
liitunud: 14.09.2002

|
20.12.2020 00:38:28
|
|
|
| Viilutaja kirjutas: |
Mulle just vaja type-c'd . 1xhdmi 2.1 ja 2x DP täpselt paras  |
tõenäoliselt (pole veel kindel) panen mõne allesjääva 6800xt mingipäev foorumisse müüki eks siis näeb mis huvilised pakuvad, reedel sai 3080 mida tegelt eelistaks.
|
|
| Kommentaarid: 493 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
3 :: |
401 |
|
| tagasi üles |
|
 |
EvilMick007
HV veteran
liitunud: 25.12.2001
|
20.12.2020 00:39:42
|
|
|
| pots4t4j4 kirjutas: |
| Tava dp ilma dsc ei saa juba ühe 1440p @240 hakkama @ 10bit, vaevalt siis 1440p @240 ja 1440p 165hz üheotsas kuidagi saab aga tore teada. |
Täitsa huvitab, mida tehakse 2 väga high refresh rate monitoriga korraga, vaadates nimetatud specce pole nad ju kindlasti paarilised mudeli mõttes nii, et "bezelit pidi koos" ja mängul extended pilt. Lihtsalt huvitab, äkki mõtleks endale ka nii kasuliku usecase välja, hetkel veel ei tule ette.
Muidu hetkel palju sealt läbi läheb ei teagi, mul see miski 6a vana monitoriga tehtud DP1.2 peal ja kuna kontorisse selliseid "240hz" monitore ei osteta, siis ei saa ka huvi pärast proovida. 1440p 60hz + 4k 30hz või 2x 1440p 60hz sealt läbi ajanud ühest pordist.
|
|
| Kommentaarid: 46 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
41 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pots4t4j4
HV Guru
liitunud: 14.09.2002

|
20.12.2020 00:46:14
|
|
|
| EvilMick007 kirjutas: |
| pots4t4j4 kirjutas: |
| Tava dp ilma dsc ei saa juba ühe 1440p @240 hakkama @ 10bit, vaevalt siis 1440p @240 ja 1440p 165hz üheotsas kuidagi saab aga tore teada. |
Täitsa huvitab, mida tehakse 2 väga high refresh rate monitoriga korraga, vaadates nimetatud specce pole nad ju kindlasti paarilised mudeli mõttes nii, et "bezelit pidi koos" ja mängul extended pilt. Lihtsalt huvitab, äkki mõtleks endale ka nii kasuliku usecase välja, hetkel veel ei tule ette.
Muidu hetkel palju sealt läbi läheb ei teagi, mul see miski 6a vana monitoriga tehtud DP1.2 peal ja kuna kontorisse selliseid "240hz" monitore ei osteta, siis ei saa ka huvi pärast proovida. 1440p 60hz + 4k 30hz või 2x 1440p 60hz sealt läbi ajanud ühest pordist. |
Einoh kui monitor töetab siis on ju tore kui secondary ekraanil hiir ka väga ei haki ja pole viitsinud seda mõne muu mudeli vastu vahetada, et las ta siis olla.
|
|
| Kommentaarid: 493 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
3 :: |
401 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Zonerman
HV veteran

liitunud: 03.06.2003
|
20.12.2020 03:00:45
|
|
|
| pots4t4j4 kirjutas: |
| Mis põhjusel te 6800XT valisite over 3080? Kui nüüd saadavust mitte arvesse võtta? |
Hind hind ja veelkord hind. 650.- vs 900.- ei üldse küsimustki. Alla 900 ma ei ole kuskil näinud 3080, mis oleks in stock.
Hetkel pean ütlema, et olen ikka väga rahul kaardiga. RT ma puudust pole veel tundnud. Cyberpunkis on seda läiget jne juba liigagi ning ei näe vajadust lisaks. 1440p on 6800xt ikka no brainer valik. Samas ma ise tahaks uue aasta alguses liikuda wide screen peale 34".
|
|
| Kommentaarid: 68 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
67 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Evil
Hull

liitunud: 23.12.2004
|
20.12.2020 03:05:40
|
|
|
Käisin huvi pärast hwbotis 6900xt tulemusi vaatamas. Tulemuseks oli see, et ainult 1 kasutaja oli sinna tulemusi 4 erinevas benchmarkis pannud. Hea, et ma osta ei plaani midagi lähiajal aga dislike-i viskaks Amd-le selle eest kindlasti.
Uskumatu olukord on Amd kaartide turul. Arvutitargast on võimalik osta ainult 6 erinevat Amd kaarti. Pole sellist olukorda kunagi varem näinud.
|
|
| Kommentaarid: 242 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
202 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Kristoferr
HV Guru

liitunud: 26.11.2006
|
|
| Kommentaarid: 267 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
218 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Arx07
HV veteran

liitunud: 08.01.2003
|
23.12.2020 13:55:36
|
|
|
Sain vahepeal 6800XT kätte, esimese korraga peale driverite intalli pilti enam ette ei võtnud ja mõtlesin, et here we go again... aga peale kaardi uuesti pessa istutamist hakkas tööle, vist mingi sata pistik segas.
Siva tööle tagasi, aga kiire TimeSpy benchmark jõudsin ära teha: graphics skoor oli 17900. Max tarbimine sealjuures ainult 255W, et peab vaatama, mis teda tagasi hoidis - võibolla "anti-lag"?
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Viilutaja
HV Guru

liitunud: 28.07.2002
|
23.12.2020 13:58:19
|
|
|
| Arx07 kirjutas: |
Sain vahepeal 6800XT kätte, esimese korraga peale driverite intalli pilti enam ette ei võtnud ja mõtlesin, et here we go again... aga peale kaardi uuesti pessa istutamist hakkas tööle, vist mingi sata pistik segas.
Siva tööle tagasi, aga kiire TimeSpy benchmark jõudsin ära teha: graphics skoor oli 17900. Max tarbimine sealjuures ainult 255W, et peab vaatama, mis teda tagasi hoidis - võibolla "anti-lag"? |
JayzTwoCents videos oli tal ka oma kaardiga mingi 250w issue. Tal oli küll 6900XT, kuid need sama TDP'ga kaardid.
_________________ Parim kodukino projektor müügis: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11768241#11768241 |
|
| Kommentaarid: 226 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Arx07
HV veteran

liitunud: 08.01.2003
|
23.12.2020 14:08:03
|
|
|
Viilutaja, mingi tõsine issue? Garantiiga ei viitsiks küll jamama hakata
EDIT:
Samas võrdlesin siin skoore siis peaks suht normaalne olema. Guru3d reviews oli graphics score 600 punga madalam.
Ilmselt siis Anti-Lag benchmarkides perfot ei mõjuta ja timespy puhul see 255W normaalne.
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Viilutaja
HV Guru

liitunud: 28.07.2002
|
23.12.2020 14:09:33
|
|
|
| Arx07 kirjutas: |
Viilutaja, mingi tõsine issue? Garantiiga ei viitsiks küll jamama hakata
EDIT:
Samas võrdlesin siin skoore siis peaks suht normaalne olema. Guru3d reviews oli graphics score 600 punga madalam.
Ilmselt siis Anti-Lag benchmarkides perfot ei mõjuta ja timespy puhul see 255W normaalne. |
Ta ei saanudki aru, miks see madalam oli. Käsitsi powelimiterit liigutades läks kaart ka 300W peale... kuid miks by default madalam oli. Ei osanud öelda.
_________________ Parim kodukino projektor müügis: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11768241#11768241 |
|
| Kommentaarid: 226 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Zonerman
HV veteran

liitunud: 03.06.2003
|
23.12.2020 18:44:00
|
|
|
| Arx07 kirjutas: |
Sain vahepeal 6800XT kätte, esimese korraga peale driverite intalli pilti enam ette ei võtnud ja mõtlesin, et here we go again... aga peale kaardi uuesti pessa istutamist hakkas tööle, vist mingi sata pistik segas.
Siva tööle tagasi, aga kiire TimeSpy benchmark jõudsin ära teha: graphics skoor oli 17900. Max tarbimine sealjuures ainult 255W, et peab vaatama, mis teda tagasi hoidis - võibolla "anti-lag"? |
Defaultis tarbis minu kaart 270w max. Power limiit põhja ja siis oli 298w max
Pisut undervoltiga run ja graphics score üle 18k https://www.3dmark.com/3dm/55382903
Clock target 2400-2500
|
|
| Kommentaarid: 68 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
67 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Arx07
HV veteran

liitunud: 08.01.2003
|
23.12.2020 18:51:36
|
|
|
| Zonerman, palju undervoltisid? Mul endal plaanis saada 2500mhz target clock alla 1V ja power limitit ei hakka torkima, 250W tundub selline mõistlik piir olema.
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Zonerman
HV veteran

liitunud: 03.06.2003
|
23.12.2020 21:00:23
|
|
|
| Arx07 kirjutas: |
| Zonerman, palju undervoltisid? Mul endal plaanis saada 2500mhz target clock alla 1V ja power limitit ei hakka torkima, 250W tundub selline mõistlik piir olema. |
1050mv. Iga kaart käitub erinevalt. Mul 1045 annab juba kehvema tulemuse ja rohkem panna siis ka. Eks see ole silikooni loterii ka millega annab parima. Lisaks ka jahutus (kasti oma siis) kuan ref coolerid on kõik ühesugused.
Mul tegelikult pikas plaanis ka undervoltida ilma power limiidita, mis oleks kõige normaalsem perf väikse langusega.
1V ja 2.5Ghz? Ma ei tea kust sa selle võtsid. Üle 2.4Ghz stabiilseks saada peab volte juurde andma. Kui sa plaanid powerit alla saada 1V peale siis pead ka klockid alla tõmbama https://www.youtube.com/watch?v=nzitPBOGD9k
Hetkel sain midagi sellist ja vaatan mingi aeg kui stabiilne mängudes on. 1040mv power draw max oli 257w ja max temp 74c kusjuures fan on default profiilis ehk silent (Timespy ajal oli max 1240rpm mis on hääletu).
Võrreldes OC + power limitiga ning mõni fps vähem ikka väga normull lasta pikas plaanis.
https://www.3dmark.com/spy/16622315
|
|
| Kommentaarid: 68 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
67 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Arx07
HV veteran

liitunud: 08.01.2003
|
23.12.2020 21:41:07
|
|
|
Zonerman, proovisin ka paarid kiiremad. Fanid on defaultis, ju siis nagu mainsid, et silent. Kuulda pole.
2500@1,05V oli parem perfo nii firestrikes kui timespys võrreldes stockiga.
2500@1,00V oli timespys parem perfo, aga firestrikes kehvem(tarbis ka ainult 230W).
Stabiilsuse mõttes jätsin 2500@1,05V peale kuniks kunagi tuleb tuhin rohkem timmida. Hetkel peaks pigem vaatama kuidas mängud jooksevad ja kas probleeme esineb.
Aga üldmulje hetkel ülihea võrreldes 5700XT kogemustega.
EDIT: Okei, memory clock on ikka põhjas nagu eelmise Naviga. Mis häirib veel rohkem on see, et idle temperatuur on 61 kraadi default faniga.
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Viilutaja
HV Guru

liitunud: 28.07.2002
|
|
| Kommentaarid: 226 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Arx07
HV veteran

liitunud: 08.01.2003
|
24.12.2020 16:10:25
|
|
|
Viilutaja, idle's on zero RPM, sellepärast ka mul selle max memoryga idle's nii soe. Aga muidu benchmarkides oli ka piisavalt vaikne, üle 200fpsiga hakkas kerge coilwhine tekkima.
EDIT: Tegin AMD-le bug reporti selle kohta, et ka uue seeriaga VRAM clock koguaeg maxis, et see pole väga normaalne. Eelmise kaardiga see niipalju ei häirinud, aga 6800XT on kuradi soe idle's tänu sellele. (Zero RPM pidi välja lülitama muidu idle's kaart küpseb 60+ kraadi käes.)
Mu NVMe Evo 970 kütab ka korralikult, 10 kraadi soojem kui eelmise kaardiga
Hetkel jäin selliste setingute peale kaardiga: default clock(2474mhz) @ 1,05V ja -6% power limit. Sellega benchmarkide tulemused on paremad kui täiesti defaultis ja tarbimine kõigest max 240W.
Zonerman, sul ka TimeSpy extreme teises pooles kaardi clock hullult kõigub?
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Zonerman
HV veteran

liitunud: 03.06.2003
|
24.12.2020 18:33:16
|
|
|
Natuke jah läheb korra alla 2230 siis tagasi 2450 peale.
Mul on zero rpm sees, kuna idles on kaart 47-48c hotspot 52c Ei näe suurt mõtet lasta fanil käia kogu aeg.
Defaultis on üldse väga halb sellee kaardi seaded. Mulle -6 power limit ei meeldi natuke liiga suur fps drop. On küll 240w ja väga jahe hot spot ainult 88c. Mulle tundus parim on kas 0 või +4-5 power ja 2300-2400 clock 1.05V. Sellega on fps ja 3dmark scoor väga hea kaart tarbis 270w ning hot spot sinna 90c. Manuaalse fan tuuninguga saaks ilmselt veel allapoole tempi kui viitsiks sellega jännata aga kaart on siiski jahe ja ei näe mõtet veel piirata võimsust alla 0
|
|
| Kommentaarid: 68 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
67 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Arx07
HV veteran

liitunud: 08.01.2003
|
24.12.2020 19:57:59
|
|
|
Zonerman, mul -6% PL versus +15% PL vahe oli TimeSpy Extreme graphics scorega ainult 300 punga ehk siis 8600 versus 8900. Firestrikes ilmselt tuleks suurem vahe, aga mulle see -6% PL sobib, seda enam et skoor parem kui defaultis.
Vahepeal proovisin ka volte alandada, iga alandatud 0,01V'ga skoor kasvas aga alates 1,02V pole enam stabiilne(crashib stress testiga). Redditis paljudel väidetavalt jookseb stabiilselt target clock 2500-2600mhz@ alla 1V.
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Zonerman
HV veteran

liitunud: 03.06.2003
|
24.12.2020 20:41:56
|
|
|
| ma oleks väga skeptiline selles osas mida väidetakse. Steve GS tegi testi ja iga kord kui klokki kasvatada ja volte aladada peab testima kuan tegelikult võib hoopis kehvem olla tulemus. Mul jookseb ka 2500-2600 vahel väiksema voldiga aga skoor on kehvem. Lisaks reference radikaga on kuumuse eraldus kehvem kui mingi AIB palju suuremaga. Ma skoori otseselt ei vaadanud, kuan see kõigub kusagul 500-600 punkti pigem fps kahes testis kui muutus on alla 3fps siis see täitsa ok. Üle selle siis juba nõks palju.
|
|
| Kommentaarid: 68 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
67 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Kremka
Kreisi kasutaja

liitunud: 07.12.2005
|
24.12.2020 21:23:58
|
|
|
| Arx07 kirjutas: |
| EDIT: Okei, memory clock on ikka põhjas nagu eelmise Naviga. Mis häirib veel rohkem on see, et idle temperatuur on 61 kraadi default faniga. |
Selle vastu on rohtu, aga kes sellega lepib, kes mitte. Mina kasutan monitoril freesync premiumit, siis langeb ilusti mhz. Miinuseks on 120HZ, aga kas 120 vs 144 vahe on nii suur ? Premiumil on HDR tugi jällegi.
Eks igaüks saab ise otsustada.
|
|
| Kommentaarid: 79 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
71 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Arx07
HV veteran

liitunud: 08.01.2003
|
24.12.2020 21:28:53
|
|
|
Kremka, 5700XT'ga 120hz peale lükkamine ei aitanud memory clocki osas... eks homme naljaviluks proovin 6800XT'ga ära, üldiselt elaks üle küll 120hz'ga.
Mis moodi sa selle freesync premiumi veel "sisse lülitad"? Kas see mitte ei ole nimetus HDRiga freesyncile...?
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Kremka
Kreisi kasutaja

liitunud: 07.12.2005
|
24.12.2020 22:16:32
|
|
|
| Arx07 Mul on monitoril selline valik, kas premium või normal.
|
|
| Kommentaarid: 79 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
71 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Arx07
HV veteran

liitunud: 08.01.2003
|
24.12.2020 22:36:46
|
|
|
Spoiler 
Tavaline freesync on alla 120hz monitoridele mõeldud ja freesync 2(premium) on 120hz ja enam... Ehk siis natuke imelik valik see sul seal, kui normal valid siis ilmselt kas freesync üldse ei tööta või siis lükkab monitori 100hz peale vms.
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Kremka
Kreisi kasutaja

liitunud: 07.12.2005
|
24.12.2020 23:01:42
|
|
|
| Arx07 kirjutas: |
Spoiler 
Tavaline freesync on alla 120hz monitoridele mõeldud ja freesync 2(premium) on 120hz ja enam... Ehk siis natuke imelik valik see sul seal, kui normal valid siis ilmselt kas freesync üldse ei tööta või siis lükkab monitori 100hz peale vms. |
Normal on 144HZ ja Premium on 120HZ, muud vahet ma hetkel ei tea, eks pean uurima, olen kasutand ainult normali, aga lepin ka 120HZ kuna mälu tudub selle peal, seega hetkel on Premium.
|
|
| Kommentaarid: 79 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
71 |
|
| tagasi üles |
|
 |
anubis
HV Guru

liitunud: 08.06.2002
|
25.12.2020 00:03:47
|
|
|
Spoiler 
Freesync kategooriad.
|
|
| Kommentaarid: 337 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
283 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Zonerman
HV veteran

liitunud: 03.06.2003
|
25.12.2020 00:31:47
|
|
|
Ok mida rohkem katsetada seda rohkem pakub 6800xt üllatusi. Testisin AC Valhalla benchiga ja niisama mängu. Defaultis kui kaardi sain oli keskmine fps 122 kuid temperatuur sinna 80 ja veidi üle.
Nüüd siis proovisin power -6 1.03v ning 2300-2400 core. Tulemuseks peak tarbmine 238w enamasti seal 200-225 vahel ning max temp 72c ja fan 1-1.1k rpm ehk silent. Hot spot üle 90c ei läinudki ja 124fps keskmine 1440p peal
Alla selle voldi enam stabiilne ei ole aga see on ikka ulme kuidas nii alla saades on kaart tsipa kiirem samas keskmiselt 220w tarbida
|
|
| Kommentaarid: 68 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
67 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Kremka
Kreisi kasutaja

liitunud: 07.12.2005
|
25.12.2020 10:43:47
|
|
|
Kaart ple kaua käes old, eks jõuab veel proovida küll ja küll. Hetkel settingud mis mind rahuldavad on järgmised.
Spoiler 
|
|
| Kommentaarid: 79 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
71 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Arx07
HV veteran

liitunud: 08.01.2003
|
25.12.2020 12:21:40
|
|
|
Kremka, nende setingutega kokku ei jookse? Tavaliselt GDDR6 pole eriti hästi klokitav, rääkimata nii vihasest klokist.
Edit: Vaatan mul ka 2100mhz VRAM clock täitsa toimib, 5700XT'ga ei kannatanud üldse VRAM klokkida.
VRAMi jahutamisele AMD ref disain vist väga tähelepanu ei pööra, 2100mhz stress testiga läks asi 94 kraadi ära. Ilma klokkimata mälu järgi ka väga palju madalam ei olnud.
Mu kaardil on mingi laiskuse häda peal, mingi 4x juba juhtunud, et kui ingame mängima hakkad siis kaart nagu chillib veits aega 500mhz peal ja siis üks hetk hakkab tööle nii nagu peab (2300+mhz)
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Zonerman
HV veteran

liitunud: 03.06.2003
|
25.12.2020 12:44:34
|
|
|
Mõned isendid võivad teha max mem clokiga aga üldiselt mitte, Üle 2120 midagi hakkab crashima üldiselt paljudel.
Mul jookseb 2108 peal mis ümbardatuna on täpselt 2100 tegelikult
Kremka meelega panid fan profiili lõpuosa nii agressiivse? 65% on juba omajagu ja kuuldav.
viimati muutis Zonerman 25.12.2020 12:51:08, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 68 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
67 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tonsor
Kreisi kasutaja

liitunud: 24.01.2009
|
25.12.2020 12:45:26
|
|
|
| Kui ma tahan 6800XT natuke rohkem välja pigistada, aga samas neid clocke asju ei julge väga näppida - siis Rage mode peaks piisama?
|
|
| Kommentaarid: 36 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Arx07
HV veteran

liitunud: 08.01.2003
|
25.12.2020 12:50:06
|
|
|
Tonsor, rage mode on sitt. Tõmba pigem voltage alla 1,05V peale. Erilist julgust pole seal vaja: paned GPU tuning enable, advanced control enable ja muid asju ei näpi kui voltage, mille tõmbad 1050 peale. Ja kui kast hästi jahutatud siis võid power limit ka +15% peale lükata.
Ülevalt paremalt pead apply ka panema, muidu ei salvesta ära.
viimati muutis Arx07 25.12.2020 12:52:32, muudetud 2 korda |
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Kremka
Kreisi kasutaja

liitunud: 07.12.2005
|
|
| Kommentaarid: 79 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
71 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tonsor
Kreisi kasutaja

liitunud: 24.01.2009
|
25.12.2020 12:54:59
|
|
|
| Arx07 kirjutas: |
Tonsor, rage mode on sitt. Tõmba pigem voltage alla 1,05V peale. Erilist julgust pole seal vaja: paned GPU tuning enable, advanced control enable ja muid asju ei näpi kui voltage, mille tõmbad 1050 peale. Ja kui kast hästi jahutatud siis võid power limit ka +15% peale lükata.
Ülevalt paremalt pead apply ka panema, muidu ei salvesta ära. |
Jahutus peaks olema täitsa pädev, korpust kiidetakse, kaardi alla viskan kohe 2x120 juurde ka veel. Tänud soovituse eest.
|
|
| Kommentaarid: 36 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Zonerman
HV veteran

liitunud: 03.06.2003
|
25.12.2020 13:04:38
|
|
|
Mul hetkel selliselt. 75c vimane fan curve aga praegu pole mängudes selleni enam läinud.
|
|
| Kommentaarid: 68 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
67 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Arx07
HV veteran

liitunud: 08.01.2003
|
25.12.2020 13:39:59
|
|
|
| Zonerman, see minimum frequency tõstmine midagi annab ka? Sellega kui fps limiter peal või vsync siis hoiab asjatult core clock kõrgel?
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Zonerman
HV veteran

liitunud: 03.06.2003
|
25.12.2020 16:02:18
|
|
|
| Arx07 kirjutas: |
| Zonerman, see minimum frequency tõstmine midagi annab ka? Sellega kui fps limiter peal või vsync siis hoiab asjatult core clock kõrgel? |
Soovitatakse hoida miinumum maxiga samas suurusjärgus a la 100mhz vahet. Siis ta hoiab seda vahemikku paremini. Mul ongi mängudes 2300-2400 vahel. Harva läheb alla 2300.
Liiga suur vahemik ei olegi hea, kuna 3d rakenduses nagunii core clock on üle 2000. Kui sul on sync piiraja, siis vaata gpu kasutust. Cyberpunk ongi üldse kehva näide, see nii piixus mootor. Seal ilma vsyncita ei saa teha hakkab pilti kakkuma (adaptive aga puudu). AC Valhalla adaptive vsync ja kõik bueno gpu kasutus 99% ja siis see range limiter on hea. Sõltub mängust muidugi enamuses siiski kus vsync väga ei piira on perf stabiilsem
|
|
| Kommentaarid: 68 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
67 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Kremka
Kreisi kasutaja

liitunud: 07.12.2005
|
|
| Kommentaarid: 79 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
71 |
|
| tagasi üles |
|
 |
m8markus
HV veteran

liitunud: 15.11.2001
|
25.12.2020 22:14:29
|
|
|
| Kas keegi 6800xt ja indexi omanik viitsiks Elite Danerousi testida?
|
|
| Kommentaarid: 44 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
40 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|