Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Videokaardid / Monitorid / TV »  AMD Navi arutelu märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 53, 54, 55 ... 133, 134, 135  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
yoyoo
Kreisi kasutaja
yoyoo

liitunud: 12.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.12.2020 13:44:35 vasta tsitaadiga

jagage veel neid promo linke, tahaks ka 6800xt osta icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 30 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kremka
Kreisi kasutaja
Kremka

liitunud: 07.12.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.12.2020 15:17:56 vasta tsitaadiga

https://www.guru3d.com/files-details/amd-radeon-adrenalin-edition-20-12-2-driver-download.html
Kommentaarid: 79 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 71
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.12.2020 18:26:25 vasta tsitaadiga

yoyoo kirjutas:
jagage veel neid promo linke, tahaks ka 6800xt osta icon_biggrin.gif

+1 thumbs_up.gif thumbs_up.gif thumbs_up.gif

Keskmine kaardi voolutarbimine 10 erineva review põhjal.
AMD on saavutanud ikka väga hea tulemuses RDNA2'ga ja läinud Nvidiast ette perf/watt'ga.
https://twitter.com/3DCenter_org/status/1340240457691877376

Ampere & RDNA2 graphics card real power draw (card only, not the whole system), average of measurements from 10 websites (reference/FE models):

360W — 3090
327W — 3080
305W — 6900XT
296W — 6800XT
231W — 6800
220W — 3070
202W — 3060Ti


Radeon RX 6900 XT performance summary, based on benchmarks of 14 launch reviews

6900XT vs. 6800XT
+6% — FullHD
+6% — WQHD
+8% — 4K
+8% — RayTracing @ 4K
+5% — Energy efficiency @ 4K
-30% — Price-perform. ratio @ 4K


Radeon RX 6900 XT performance summary, based on benchmarks of 14 launch reviews

6900XT vs. 3090
-4% — FullHD
-6% — WQHD
-10% — 4K
-32% — RayTracing @ 4K
+6% — Energy efficiency @ 4K
+35% — Price-perform. ratio @ 4K


Radeon RX 6900 XT performance summary, based on benchmarks of 14 launch reviews

6900XT vs. 3080
+2% — FullHD
+3% — WQHD
+1% — 4K
-22% — RayTracing @ 4K
+9% — Energy efficiency @ 4K
-29% — Price-perform. ratio @ 4K

_________________
Parim kodukino projektor müügis: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11768241#11768241
Kommentaarid: 226 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kaspar737
Kreisi kasutaja

liitunud: 27.11.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.12.2020 19:56:47 vasta tsitaadiga

Poolteist node ees ka thumbs_up.gif
Kommentaarid: 51 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 49
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Arx07
HV veteran
Arx07

liitunud: 08.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.12.2020 20:38:51 vasta tsitaadiga

Tuleb tunnistada, et need AMD driverid on endiselt ikka üleprahi, lambist osad settingud ära kaotanud, mida kasutasin... ja siis ühe mängu jaoks tehtud profiil(kus lisasin +15% brightness) oli lampi global setinguks muutunud...
Sealjuures pole mõnda aega driverite update isegi teinud, et ei läinud mingi installiga paigast vaid lihtsalt lambist.
Aga eks võib loota, et RDNA2'ga saab premium driverid ka icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pots4t4j4
HV Guru

liitunud: 14.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 19.12.2020 20:50:48 vasta tsitaadiga

Mis põhjusel te 6800XT valisite over 3080? Kui nüüd saadavust mitte arvesse võtta?
Kommentaarid: 493 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 401
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.12.2020 20:57:14 vasta tsitaadiga

Mina valiks 6800XT ove 3080 puhtalt raster perfi tõttu 1080p ja 1440p.
Kuna enamus mänge mida mängin on compet multiplayerid. Seal kõrge min ja avg fps kõige olulisem.
Hea oleks ka kui ta ka vähem W tarbiks, kuna endal on itx korpus ja 600W toitega.

_________________
Parim kodukino projektor müügis: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11768241#11768241
Kommentaarid: 226 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Arx07
HV veteran
Arx07

liitunud: 08.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.12.2020 21:17:24 vasta tsitaadiga

Ma võtsin 6800XT tänu sellele, et siin seda promolinki jagati. Muidu 6800XT (MSRP) ja 3080 FE suht lootusetu saada...
Ja AMD software selles suhtes okei, et saab fps limiteri ja undervolti/overclocki teha ilma, et peaks muid softwaresid tirima - selle miinuseks jällegi on see, et pidevalt see software unustab setinguid või defaultib.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pots4t4j4
HV Guru

liitunud: 14.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 19.12.2020 21:29:06 vasta tsitaadiga

Peab ikka proovima 3080 vs 6800XT kõrvuti siis tean ka mida võtta mida jätta, samas dlss, rtx ja shadowplay on minujaoks vast otsustava tähtsusega, lisaks 6800XT 2xDP ja 1x HDMI on ilmselgelt vähe, monitorid, telekas, VR headset ja see lisa hdmi (3080TUF puhul) on abiks kui emaplaat ei viitsi DP porti kasutades biosi lasta minna.
Kommentaarid: 493 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 401
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
EvilMick007
HV veteran

liitunud: 25.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.12.2020 00:26:11 vasta tsitaadiga

pots4t4j4 kirjutas:
Peab ikka proovima 3080 vs 6800XT kõrvuti siis tean ka mida võtta mida jätta, samas dlss, rtx ja shadowplay on minujaoks vast otsustava tähtsusega, lisaks 6800XT 2xDP ja 1x HDMI on ilmselgelt vähe, monitorid, telekas, VR headset ja see lisa hdmi (3080TUF puhul) on abiks kui emaplaat ei viitsi DP porti kasutades biosi lasta minna.

Sõltuvalt monitoridest/kasutusest tegelikult saab ka DP asju kohati väga eduliselt daisy chainida. Töö masinal 2x 1440p monitori läbi ühe DP pordi küljes.

Ise võtsin 6800XT, kuna lihtsalt joppas saadavuse osas ja polnud ammu AMD kaarti omanud ning mõtlesin taas proovida.
Shadowplay ja muu nvidia bling siiani pole pinget pakkunud need lükkasin alati välja.. Samas shadowplay'le on ju miski relive vms vastu mõeldud.


viimati muutis EvilMick007 20.12.2020 00:31:09, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 41
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pots4t4j4
HV Guru

liitunud: 14.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 20.12.2020 00:28:56 vasta tsitaadiga

Tava dp ilma dsc ei saa juba ühe 1440p @240 hakkama @ 10bit ( või on see gtx 1060 dp 1.2 limit?) , vaevalt siis 1440p @240 ja 1440p 165hz üheotsas kuidagi saab aga tore teada.

viimati muutis pots4t4j4 20.12.2020 00:33:25, muudetud 2 korda
Kommentaarid: 493 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 401
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.12.2020 00:30:50 vasta tsitaadiga

Mulle just vaja type-c'd . 1xhdmi 2.1 ja 2x DP täpselt paras icon_rolleyes.gif
_________________
Parim kodukino projektor müügis: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11768241#11768241
Kommentaarid: 226 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pots4t4j4
HV Guru

liitunud: 14.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 20.12.2020 00:38:28 vasta tsitaadiga

Viilutaja kirjutas:
Mulle just vaja type-c'd . 1xhdmi 2.1 ja 2x DP täpselt paras icon_rolleyes.gif


tõenäoliselt (pole veel kindel) panen mõne allesjääva 6800xt mingipäev foorumisse müüki eks siis näeb mis huvilised pakuvad, reedel sai 3080 mida tegelt eelistaks.
Kommentaarid: 493 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 401
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
EvilMick007
HV veteran

liitunud: 25.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.12.2020 00:39:42 vasta tsitaadiga

pots4t4j4 kirjutas:
Tava dp ilma dsc ei saa juba ühe 1440p @240 hakkama @ 10bit, vaevalt siis 1440p @240 ja 1440p 165hz üheotsas kuidagi saab aga tore teada.

Täitsa huvitab, mida tehakse 2 väga high refresh rate monitoriga korraga, vaadates nimetatud specce pole nad ju kindlasti paarilised mudeli mõttes nii, et "bezelit pidi koos" ja mängul extended pilt. Lihtsalt huvitab, äkki mõtleks endale ka nii kasuliku usecase välja, hetkel veel ei tule ette.

Muidu hetkel palju sealt läbi läheb ei teagi, mul see miski 6a vana monitoriga tehtud DP1.2 peal ja kuna kontorisse selliseid "240hz" monitore ei osteta, siis ei saa ka huvi pärast proovida. 1440p 60hz + 4k 30hz või 2x 1440p 60hz sealt läbi ajanud ühest pordist.
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 41
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pots4t4j4
HV Guru

liitunud: 14.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 20.12.2020 00:46:14 vasta tsitaadiga

EvilMick007 kirjutas:
pots4t4j4 kirjutas:
Tava dp ilma dsc ei saa juba ühe 1440p @240 hakkama @ 10bit, vaevalt siis 1440p @240 ja 1440p 165hz üheotsas kuidagi saab aga tore teada.

Täitsa huvitab, mida tehakse 2 väga high refresh rate monitoriga korraga, vaadates nimetatud specce pole nad ju kindlasti paarilised mudeli mõttes nii, et "bezelit pidi koos" ja mängul extended pilt. Lihtsalt huvitab, äkki mõtleks endale ka nii kasuliku usecase välja, hetkel veel ei tule ette.

Muidu hetkel palju sealt läbi läheb ei teagi, mul see miski 6a vana monitoriga tehtud DP1.2 peal ja kuna kontorisse selliseid "240hz" monitore ei osteta, siis ei saa ka huvi pärast proovida. 1440p 60hz + 4k 30hz või 2x 1440p 60hz sealt läbi ajanud ühest pordist.


Einoh kui monitor töetab siis on ju tore kui secondary ekraanil hiir ka väga ei haki ja pole viitsinud seda mõne muu mudeli vastu vahetada, et las ta siis olla. icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 493 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 401
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zonerman
HV veteran
Zonerman

liitunud: 03.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.12.2020 03:00:45 vasta tsitaadiga

pots4t4j4 kirjutas:
Mis põhjusel te 6800XT valisite over 3080? Kui nüüd saadavust mitte arvesse võtta?


Hind hind ja veelkord hind. 650.- vs 900.- ei üldse küsimustki. Alla 900 ma ei ole kuskil näinud 3080, mis oleks in stock.

Hetkel pean ütlema, et olen ikka väga rahul kaardiga. RT ma puudust pole veel tundnud. Cyberpunkis on seda läiget jne juba liigagi ning ei näe vajadust lisaks. 1440p on 6800xt ikka no brainer valik. Samas ma ise tahaks uue aasta alguses liikuda wide screen peale 34".
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Evil
Hull
Evil

liitunud: 23.12.2004




sõnum 20.12.2020 03:05:40 vasta tsitaadiga

Käisin huvi pärast hwbotis 6900xt tulemusi vaatamas. Tulemuseks oli see, et ainult 1 kasutaja oli sinna tulemusi 4 erinevas benchmarkis pannud. Hea, et ma osta ei plaani midagi lähiajal aga dislike-i viskaks Amd-le selle eest kindlasti. thumbs_down.gif
Uskumatu olukord on Amd kaartide turul. Arvutitargast on võimalik osta ainult 6 erinevat Amd kaarti. Pole sellist olukorda kunagi varem näinud. icon_neutral.gif
Kommentaarid: 242 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 202
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Kristoferr
HV Guru
Kristoferr

liitunud: 26.11.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.12.2020 11:42:07 vasta tsitaadiga

90% aurust läheb vist jah konsoolide alla hektel. Prosedega sama lugu. Vana seeria hoiab hinda, sest saadavus on väike nii neil kui ka viimasel generatsioonil.
_________________
Liitu Opencode Go soodsa coding plaaniga ja saa 5€ soodust!
Liitu Wise'ga!
Kommentaarid: 267 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 218
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Arx07
HV veteran
Arx07

liitunud: 08.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.12.2020 13:55:36 vasta tsitaadiga

Sain vahepeal 6800XT kätte, esimese korraga peale driverite intalli pilti enam ette ei võtnud ja mõtlesin, et here we go again... aga peale kaardi uuesti pessa istutamist hakkas tööle, vist mingi sata pistik segas.
Siva tööle tagasi, aga kiire TimeSpy benchmark jõudsin ära teha: graphics skoor oli 17900. Max tarbimine sealjuures ainult 255W, et peab vaatama, mis teda tagasi hoidis - võibolla "anti-lag"?
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.12.2020 13:58:19 vasta tsitaadiga

Arx07 kirjutas:
Sain vahepeal 6800XT kätte, esimese korraga peale driverite intalli pilti enam ette ei võtnud ja mõtlesin, et here we go again... aga peale kaardi uuesti pessa istutamist hakkas tööle, vist mingi sata pistik segas.
Siva tööle tagasi, aga kiire TimeSpy benchmark jõudsin ära teha: graphics skoor oli 17900. Max tarbimine sealjuures ainult 255W, et peab vaatama, mis teda tagasi hoidis - võibolla "anti-lag"?


JayzTwoCents videos oli tal ka oma kaardiga mingi 250w issue. Tal oli küll 6900XT, kuid need sama TDP'ga kaardid.

_________________
Parim kodukino projektor müügis: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11768241#11768241
Kommentaarid: 226 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Arx07
HV veteran
Arx07

liitunud: 08.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.12.2020 14:08:03 vasta tsitaadiga

Viilutaja, mingi tõsine issue? Garantiiga ei viitsiks küll jamama hakata icon_biggrin.gif
EDIT:
Samas võrdlesin siin skoore siis peaks suht normaalne olema. Guru3d reviews oli graphics score 600 punga madalam.
Ilmselt siis Anti-Lag benchmarkides perfot ei mõjuta ja timespy puhul see 255W normaalne.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.12.2020 14:09:33 vasta tsitaadiga

Arx07 kirjutas:
Viilutaja, mingi tõsine issue? Garantiiga ei viitsiks küll jamama hakata icon_biggrin.gif
EDIT:
Samas võrdlesin siin skoore siis peaks suht normaalne olema. Guru3d reviews oli graphics score 600 punga madalam.
Ilmselt siis Anti-Lag benchmarkides perfot ei mõjuta ja timespy puhul see 255W normaalne.


Ta ei saanudki aru, miks see madalam oli. Käsitsi powelimiterit liigutades läks kaart ka 300W peale... kuid miks by default madalam oli. Ei osanud öelda.

_________________
Parim kodukino projektor müügis: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11768241#11768241
Kommentaarid: 226 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zonerman
HV veteran
Zonerman

liitunud: 03.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.12.2020 18:44:00 vasta tsitaadiga

Arx07 kirjutas:
Sain vahepeal 6800XT kätte, esimese korraga peale driverite intalli pilti enam ette ei võtnud ja mõtlesin, et here we go again... aga peale kaardi uuesti pessa istutamist hakkas tööle, vist mingi sata pistik segas.
Siva tööle tagasi, aga kiire TimeSpy benchmark jõudsin ära teha: graphics skoor oli 17900. Max tarbimine sealjuures ainult 255W, et peab vaatama, mis teda tagasi hoidis - võibolla "anti-lag"?


Defaultis tarbis minu kaart 270w max. Power limiit põhja ja siis oli 298w max
Pisut undervoltiga run ja graphics score üle 18k https://www.3dmark.com/3dm/55382903
Clock target 2400-2500
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Arx07
HV veteran
Arx07

liitunud: 08.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.12.2020 18:51:36 vasta tsitaadiga

Zonerman, palju undervoltisid? Mul endal plaanis saada 2500mhz target clock alla 1V ja power limitit ei hakka torkima, 250W tundub selline mõistlik piir olema.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zonerman
HV veteran
Zonerman

liitunud: 03.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.12.2020 21:00:23 vasta tsitaadiga

Arx07 kirjutas:
Zonerman, palju undervoltisid? Mul endal plaanis saada 2500mhz target clock alla 1V ja power limitit ei hakka torkima, 250W tundub selline mõistlik piir olema.


1050mv. Iga kaart käitub erinevalt. Mul 1045 annab juba kehvema tulemuse ja rohkem panna siis ka. Eks see ole silikooni loterii ka millega annab parima. Lisaks ka jahutus (kasti oma siis) kuan ref coolerid on kõik ühesugused.

Mul tegelikult pikas plaanis ka undervoltida ilma power limiidita, mis oleks kõige normaalsem perf väikse langusega.
1V ja 2.5Ghz? Ma ei tea kust sa selle võtsid. Üle 2.4Ghz stabiilseks saada peab volte juurde andma. Kui sa plaanid powerit alla saada 1V peale siis pead ka klockid alla tõmbama https://www.youtube.com/watch?v=nzitPBOGD9k

Hetkel sain midagi sellist ja vaatan mingi aeg kui stabiilne mängudes on. 1040mv power draw max oli 257w ja max temp 74c kusjuures fan on default profiilis ehk silent (Timespy ajal oli max 1240rpm mis on hääletu).
Võrreldes OC + power limitiga ning mõni fps vähem ikka väga normull lasta pikas plaanis.
https://www.3dmark.com/spy/16622315
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Arx07
HV veteran
Arx07

liitunud: 08.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.12.2020 21:41:07 vasta tsitaadiga

Zonerman, proovisin ka paarid kiiremad. Fanid on defaultis, ju siis nagu mainsid, et silent. Kuulda pole.
2500@1,05V oli parem perfo nii firestrikes kui timespys võrreldes stockiga.
2500@1,00V oli timespys parem perfo, aga firestrikes kehvem(tarbis ka ainult 230W).
Stabiilsuse mõttes jätsin 2500@1,05V peale kuniks kunagi tuleb tuhin rohkem timmida. Hetkel peaks pigem vaatama kuidas mängud jooksevad ja kas probleeme esineb.
Aga üldmulje hetkel ülihea võrreldes 5700XT kogemustega.

EDIT: Okei, memory clock on ikka põhjas nagu eelmise Naviga. Mis häirib veel rohkem on see, et idle temperatuur on 61 kraadi default faniga.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.12.2020 21:42:12 vasta tsitaadiga

Aga peaks sealjuures olema väga vaikne?
Selline mulje ülevaadetest jäi.

_________________
Parim kodukino projektor müügis: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11768241#11768241
Kommentaarid: 226 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Arx07
HV veteran
Arx07

liitunud: 08.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.12.2020 16:10:25 vasta tsitaadiga

Viilutaja, idle's on zero RPM, sellepärast ka mul selle max memoryga idle's nii soe. Aga muidu benchmarkides oli ka piisavalt vaikne, üle 200fpsiga hakkas kerge coilwhine tekkima.
EDIT: Tegin AMD-le bug reporti selle kohta, et ka uue seeriaga VRAM clock koguaeg maxis, et see pole väga normaalne. Eelmise kaardiga see niipalju ei häirinud, aga 6800XT on kuradi soe idle's tänu sellele. (Zero RPM pidi välja lülitama muidu idle's kaart küpseb 60+ kraadi käes.)
Mu NVMe Evo 970 kütab ka korralikult, 10 kraadi soojem kui eelmise kaardiga icon_biggrin.gif
Hetkel jäin selliste setingute peale kaardiga: default clock(2474mhz) @ 1,05V ja -6% power limit. Sellega benchmarkide tulemused on paremad kui täiesti defaultis ja tarbimine kõigest max 240W.

Zonerman, sul ka TimeSpy extreme teises pooles kaardi clock hullult kõigub?
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zonerman
HV veteran
Zonerman

liitunud: 03.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.12.2020 18:33:16 vasta tsitaadiga

Natuke jah läheb korra alla 2230 siis tagasi 2450 peale.
Mul on zero rpm sees, kuna idles on kaart 47-48c hotspot 52c Ei näe suurt mõtet lasta fanil käia kogu aeg.

Defaultis on üldse väga halb sellee kaardi seaded. Mulle -6 power limit ei meeldi natuke liiga suur fps drop. On küll 240w ja väga jahe hot spot ainult 88c. Mulle tundus parim on kas 0 või +4-5 power ja 2300-2400 clock 1.05V. Sellega on fps ja 3dmark scoor väga hea kaart tarbis 270w ning hot spot sinna 90c. Manuaalse fan tuuninguga saaks ilmselt veel allapoole tempi kui viitsiks sellega jännata aga kaart on siiski jahe ja ei näe mõtet veel piirata võimsust alla 0
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Arx07
HV veteran
Arx07

liitunud: 08.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.12.2020 19:57:59 vasta tsitaadiga

Zonerman, mul -6% PL versus +15% PL vahe oli TimeSpy Extreme graphics scorega ainult 300 punga ehk siis 8600 versus 8900. Firestrikes ilmselt tuleks suurem vahe, aga mulle see -6% PL sobib, seda enam et skoor parem kui defaultis.
Vahepeal proovisin ka volte alandada, iga alandatud 0,01V'ga skoor kasvas aga alates 1,02V pole enam stabiilne(crashib stress testiga). Redditis paljudel väidetavalt jookseb stabiilselt target clock 2500-2600mhz@ alla 1V.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zonerman
HV veteran
Zonerman

liitunud: 03.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.12.2020 20:41:56 vasta tsitaadiga

ma oleks väga skeptiline selles osas mida väidetakse. Steve GS tegi testi ja iga kord kui klokki kasvatada ja volte aladada peab testima kuan tegelikult võib hoopis kehvem olla tulemus. Mul jookseb ka 2500-2600 vahel väiksema voldiga aga skoor on kehvem. Lisaks reference radikaga on kuumuse eraldus kehvem kui mingi AIB palju suuremaga. Ma skoori otseselt ei vaadanud, kuan see kõigub kusagul 500-600 punkti pigem fps kahes testis kui muutus on alla 3fps siis see täitsa ok. Üle selle siis juba nõks palju.
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kremka
Kreisi kasutaja
Kremka

liitunud: 07.12.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.12.2020 21:23:58 vasta tsitaadiga

Arx07 kirjutas:
EDIT: Okei, memory clock on ikka põhjas nagu eelmise Naviga. Mis häirib veel rohkem on see, et idle temperatuur on 61 kraadi default faniga.


Selle vastu on rohtu, aga kes sellega lepib, kes mitte. Mina kasutan monitoril freesync premiumit, siis langeb ilusti mhz. Miinuseks on 120HZ, aga kas 120 vs 144 vahe on nii suur ? Premiumil on HDR tugi jällegi.
Eks igaüks saab ise otsustada.
Kommentaarid: 79 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 71
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Arx07
HV veteran
Arx07

liitunud: 08.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.12.2020 21:28:53 vasta tsitaadiga

Kremka, 5700XT'ga 120hz peale lükkamine ei aitanud memory clocki osas... eks homme naljaviluks proovin 6800XT'ga ära, üldiselt elaks üle küll 120hz'ga.
Mis moodi sa selle freesync premiumi veel "sisse lülitad"? Kas see mitte ei ole nimetus HDRiga freesyncile...?
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kremka
Kreisi kasutaja
Kremka

liitunud: 07.12.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.12.2020 22:16:32 vasta tsitaadiga

Arx07 Mul on monitoril selline valik, kas premium või normal.
Kommentaarid: 79 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 71
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Arx07
HV veteran
Arx07

liitunud: 08.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.12.2020 22:36:46 vasta tsitaadiga

Spoiler Spoiler Spoiler

Tavaline freesync on alla 120hz monitoridele mõeldud ja freesync 2(premium) on 120hz ja enam... Ehk siis natuke imelik valik see sul seal, kui normal valid siis ilmselt kas freesync üldse ei tööta või siis lükkab monitori 100hz peale vms.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kremka
Kreisi kasutaja
Kremka

liitunud: 07.12.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.12.2020 23:01:42 vasta tsitaadiga

Arx07 kirjutas:
Spoiler Spoiler Spoiler

Tavaline freesync on alla 120hz monitoridele mõeldud ja freesync 2(premium) on 120hz ja enam... Ehk siis natuke imelik valik see sul seal, kui normal valid siis ilmselt kas freesync üldse ei tööta või siis lükkab monitori 100hz peale vms.


Normal on 144HZ ja Premium on 120HZ, muud vahet ma hetkel ei tea, eks pean uurima, olen kasutand ainult normali, aga lepin ka 120HZ kuna mälu tudub selle peal, seega hetkel on Premium.
Kommentaarid: 79 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 71
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.12.2020 00:03:47 vasta tsitaadiga

Spoiler Spoiler Spoiler


Freesync kategooriad.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zonerman
HV veteran
Zonerman

liitunud: 03.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.12.2020 00:31:47 vasta tsitaadiga

Ok mida rohkem katsetada seda rohkem pakub 6800xt üllatusi. Testisin AC Valhalla benchiga ja niisama mängu. Defaultis kui kaardi sain oli keskmine fps 122 kuid temperatuur sinna 80 ja veidi üle.
Nüüd siis proovisin power -6 1.03v ning 2300-2400 core. Tulemuseks peak tarbmine 238w enamasti seal 200-225 vahel ning max temp 72c ja fan 1-1.1k rpm ehk silent. Hot spot üle 90c ei läinudki ja 124fps keskmine 1440p peal
Alla selle voldi enam stabiilne ei ole aga see on ikka ulme kuidas nii alla saades on kaart tsipa kiirem samas keskmiselt 220w tarbida icon_eek.gif
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kremka
Kreisi kasutaja
Kremka

liitunud: 07.12.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.12.2020 10:43:47 vasta tsitaadiga

Kaart ple kaua käes old, eks jõuab veel proovida küll ja küll. Hetkel settingud mis mind rahuldavad on järgmised.
Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 79 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 71
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Arx07
HV veteran
Arx07

liitunud: 08.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.12.2020 12:21:40 vasta tsitaadiga

Kremka, nende setingutega kokku ei jookse? Tavaliselt GDDR6 pole eriti hästi klokitav, rääkimata nii vihasest klokist.
Edit: Vaatan mul ka 2100mhz VRAM clock täitsa toimib, 5700XT'ga ei kannatanud üldse VRAM klokkida.
VRAMi jahutamisele AMD ref disain vist väga tähelepanu ei pööra, 2100mhz stress testiga läks asi 94 kraadi ära. Ilma klokkimata mälu järgi ka väga palju madalam ei olnud.

Mu kaardil on mingi laiskuse häda peal, mingi 4x juba juhtunud, et kui ingame mängima hakkad siis kaart nagu chillib veits aega 500mhz peal ja siis üks hetk hakkab tööle nii nagu peab (2300+mhz)
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zonerman
HV veteran
Zonerman

liitunud: 03.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.12.2020 12:44:34 vasta tsitaadiga

Mõned isendid võivad teha max mem clokiga aga üldiselt mitte, Üle 2120 midagi hakkab crashima üldiselt paljudel.
Mul jookseb 2108 peal mis ümbardatuna on täpselt 2100 tegelikult

Kremka meelega panid fan profiili lõpuosa nii agressiivse? 65% on juba omajagu ja kuuldav.


viimati muutis Zonerman 25.12.2020 12:51:08, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tonsor
Kreisi kasutaja
Tonsor

liitunud: 24.01.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.12.2020 12:45:26 vasta tsitaadiga

Kui ma tahan 6800XT natuke rohkem välja pigistada, aga samas neid clocke asju ei julge väga näppida - siis Rage mode peaks piisama?
Kommentaarid: 36 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Arx07
HV veteran
Arx07

liitunud: 08.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.12.2020 12:50:06 vasta tsitaadiga

Tonsor, rage mode on sitt. Tõmba pigem voltage alla 1,05V peale. Erilist julgust pole seal vaja: paned GPU tuning enable, advanced control enable ja muid asju ei näpi kui voltage, mille tõmbad 1050 peale. Ja kui kast hästi jahutatud siis võid power limit ka +15% peale lükata.
Ülevalt paremalt pead apply ka panema, muidu ei salvesta ära.


viimati muutis Arx07 25.12.2020 12:52:32, muudetud 2 korda
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kremka
Kreisi kasutaja
Kremka

liitunud: 07.12.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.12.2020 12:51:48 vasta tsitaadiga

Vasakul manual 2500 @ 1000mV vs paremal olev out of the box, defaults.

https://www.3dmark.com/compare/fs/24445264/fs/24439989

Timespy edukalt ei läbind, natuke mV tõstma.
Kommentaarid: 79 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 71
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tonsor
Kreisi kasutaja
Tonsor

liitunud: 24.01.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.12.2020 12:54:59 vasta tsitaadiga

Arx07 kirjutas:
Tonsor, rage mode on sitt. Tõmba pigem voltage alla 1,05V peale. Erilist julgust pole seal vaja: paned GPU tuning enable, advanced control enable ja muid asju ei näpi kui voltage, mille tõmbad 1050 peale. Ja kui kast hästi jahutatud siis võid power limit ka +15% peale lükata.
Ülevalt paremalt pead apply ka panema, muidu ei salvesta ära.

Jahutus peaks olema täitsa pädev, korpust kiidetakse, kaardi alla viskan kohe 2x120 juurde ka veel. Tänud soovituse eest.
Kommentaarid: 36 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zonerman
HV veteran
Zonerman

liitunud: 03.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.12.2020 13:04:38 vasta tsitaadiga

Mul hetkel selliselt. 75c vimane fan curve aga praegu pole mängudes selleni enam läinud.

Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Arx07
HV veteran
Arx07

liitunud: 08.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.12.2020 13:39:59 vasta tsitaadiga

Zonerman, see minimum frequency tõstmine midagi annab ka? Sellega kui fps limiter peal või vsync siis hoiab asjatult core clock kõrgel?
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zonerman
HV veteran
Zonerman

liitunud: 03.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.12.2020 16:02:18 vasta tsitaadiga

Arx07 kirjutas:
Zonerman, see minimum frequency tõstmine midagi annab ka? Sellega kui fps limiter peal või vsync siis hoiab asjatult core clock kõrgel?


Soovitatakse hoida miinumum maxiga samas suurusjärgus a la 100mhz vahet. Siis ta hoiab seda vahemikku paremini. Mul ongi mängudes 2300-2400 vahel. Harva läheb alla 2300.
Liiga suur vahemik ei olegi hea, kuna 3d rakenduses nagunii core clock on üle 2000. Kui sul on sync piiraja, siis vaata gpu kasutust. Cyberpunk ongi üldse kehva näide, see nii piixus mootor. Seal ilma vsyncita ei saa teha hakkab pilti kakkuma (adaptive aga puudu). AC Valhalla adaptive vsync ja kõik bueno gpu kasutus 99% ja siis see range limiter on hea. Sõltub mängust muidugi enamuses siiski kus vsync väga ei piira on perf stabiilsem
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kremka
Kreisi kasutaja
Kremka

liitunud: 07.12.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.12.2020 19:12:23 vasta tsitaadiga

Olen nüüd mängind sellega piisavalt, hetkel rohkem ei viitsi.
Defaulti pealt siis 300w pealt 240w peale. Temp -10 kraadi või isegi rohkem.
Perf ei kaota, natuke võitu. Ülirahul. Powerlimit põhja saab perf juurde natuke, kui ülejäänd sama jätta, aga ple minujaoks seda väärt.
Out of the box tulemused vs viimased Wattman settingud.

https://www.3dmark.com/compare/spy/16664535/spy/16772507
https://www.3dmark.com/compare/fs/24439989/fs/24445264
https://www.3dmark.com/compare/fs/24440113/fs/24455284

Viimased Wattman settingud.
Spoiler Spoiler Spoiler


viimati muutis Kremka 27.12.2020 22:18:35, muudetud 5 korda
Kommentaarid: 79 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 71
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
m8markus
HV veteran
m8markus

liitunud: 15.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.12.2020 22:14:29 vasta tsitaadiga

Kas keegi 6800xt ja indexi omanik viitsiks Elite Danerousi testida?
Kommentaarid: 44 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 40
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Videokaardid / Monitorid / TV »  AMD Navi arutelu mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 53, 54, 55 ... 133, 134, 135  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.