|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
marxveix
HV Guru

liitunud: 01.05.2004
|
05.06.2025 18:49:40
|
|
|
Sellised kaardid võiks tulla ilma lisa toiteta ja 150 euri aga päriselt hakkab see maksma 250.-
|
|
| Kommentaarid: 310 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
2 :: |
270 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
trip
HV Guru

liitunud: 15.03.2007
|
|
| Kommentaarid: 406 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
303 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Zonerman
HV veteran

liitunud: 03.06.2003
|
11.06.2025 10:31:22
|
|
|
Jube "kallis" ikka 10 daala per chip.
Nüüd võiks selle teema maha matta, et mälu on kallis lisada ja sellepärast ka koonderdab Nvidia. Super seeria tõenäoliselt suurendabki.
_________________ Sõim ja räuskamine läheb SIIA |
|
| Kommentaarid: 68 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
67 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sukelduja
HV Guru

liitunud: 14.06.2007
|
11.06.2025 11:31:01
|
|
|
| Zonerman kirjutas: |
Jube "kallis" ikka 10 daala per chip.
Nüüd võiks selle teema maha matta, et mälu on kallis lisada ja sellepärast ka koonderdab Nvidia. Super seeria tõenäoliselt suurendabki. |
Vanasti olid mälukiibid disainitud nii, et igas kivis istus 1 bit ja 8 biti kokkusaamiseks oli vaja 8 kiipi. Seepärast olid mälukiibid alati 8 kordse arvuga. Võimalik, et tänapäeval on teisiti, kuid ma kahtlen.Tundub, et suur osa videokaardi reviewereid vist ei tunne enam digitaaltehnoloogia aluseid ja räägivad, et 24Gb on sama mis 3GB.
Suured OEMid kasutavad odavaid kondensaatoreid mõnesendilise hinnavahe pärast, nii et kokkuhoid on alati teema.
|
|
| Kommentaarid: 25 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
25 |
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003

|
11.06.2025 11:49:41
|
|
|
24Gb on sama, mis 3GB. 8b (bit) = 1B (byte).
gddr kivid on 32-bit. sealt ka võimalikud gpu mälusiini laiused - 96, 128, 160, 192, 224, 256, 288, 320, 352, 384, 416, 448, 480, 512. mõned neist on muidugi rohkem kasutatud kui teised, erinevatel põhjustel. kanooniliselt algas ka kivide hulk kahe kordsetest, 128, 256, 512, hiljem lisandused vahepealsed 192, 384 ja siis mõned muud.
kasutamise osas on päris oluline, et asjad oleks masstootmises ja saadaval. see praegune kestev 8/16gb ja clamshell lahenduste lugu on oluliselt kallim-keerulisem kui suurema mälukivi kasutamine aga kui suuremat mälukivi pole, mis sa siis teed. teoorias jah, võiks siis olla mälusiin laiem aga see tähendab mingil määral keerulisemat pcb-d (gddr6x/7 puhul siis pam4/3 ka), kivi pool ebaoptimaalsemat lahendust jne.
edit:
vanemate gddr kivide pealt vaadatuna käis see hinna lugu umbes nii, et näiteks 2GB kivi võrreldes 1GB kiviga oli 30-50% kallim. kui elukaare algus välja arvata, siis pigem see 30%. aga see saab nii olla ainult siis kui neid kive ka saada on.
tänased 5060ti ja 9060xt lahendused kus on 8/16GB, kasutatakse clamshell varianti - mõlemal pool pcb-d on üks mälukivi ja lihtsustatult võttes kasutatakse mõlemat koos nagu üht. see tähendab sinna 2x2GB kivide ladumiseks enam kui 2x hinda vs ühe 2GB kiviga. kivisid ise on 2x rohkem, mingi minimaalne kulu nende paigutamisel, enamasti on vähemalt mingi variant jahutuseks teisel küljel (backplate, termopadjad). nagu ütlesid, tootjad loevad sente.
| Zonerman kirjutas: |
Jube "kallis" ikka 10 daala per chip.
Nüüd võiks selle teema maha matta, et mälu on kallis lisada ja sellepärast ka koonderdab Nvidia. Super seeria tõenäoliselt suurendabki. |
need on saadaval praeguse aasta esimese kvartali lõpust alates...
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
viimati muutis londiste 11.06.2025 11:50:47, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sukelduja
HV Guru

liitunud: 14.06.2007
|
11.06.2025 11:49:57
|
|
|
| londiste kirjutas: |
24Gb on sama, mis 3GB. 8b (bit) = 1B (byte).
gddr kivid on 32-bit. sealt ka võimalikud gpu mälusiini laiused - 96, 128, 160, 192, 224, 256, 288, 320, 352, 384, 416, 448, 480, 512. mõned neist on muidugi rohkem kasutatud kui teised, erinevatel põhjustel. kanooniliselt algas ka kivide hulk kahe kordsetest, 128, 256, 512, hiljem lisandused vahepealsed 192, 384 ja siis mõned muud.
kasutamise osas on päris oluline, et asjad oleks masstootmises ja saadaval. see praegune kestev 8/16gb ja clamshell lahenduste lugu on oluliselt kallim-keerulisem kui suurema mälukivi kasutamine aga kui suuremat mälukivi pole, mis sa siis teed. teoorias jah, võiks siis olla mälusiin laiem aga see tähendab mingil määral keerulisemat pcb-d (gddr6x/7 puhul siis pam4/3 ka), kivi pool ebaoptimaalsemat lahendust jne. |
Nii palju kui mina mäletan, siis sa räägid praegu aadressisiinist, kui lai neil andmesiin on?
|
|
| Kommentaarid: 25 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
25 |
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003

|
11.06.2025 11:58:56
|
|
|
| sukelduja kirjutas: |
| Nii palju kui mina mäletan, siis sa räägid praegu aadressisiinist, kui lai neil andmesiin on? |
andmesiin ongi 32-bit.
reaalses implementatsioonis on kindlasti detaile, mida ma peast ei hakka väga suure kindlusega ütlema. aadressisiini laiust ei mäleta, kas see mitte ka 32-bit ei olnud? aga iirc näiteks ka andmesiin on tegelikult 8b/10b encoded, nii et tehniliselt kivil endal 40b
edit: krt, kiire google ei aidanud ja kaevata ei viitsi. gddr-il ei ole vist tänapäeval päris sellist klassikalist aadressisiini, kas seal ei ole mitte kombineeritud käsu- ja aadressisiin, mis töötab erineval taktil kui mälu ise?
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
viimati muutis londiste 11.06.2025 12:10:36, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sukelduja
HV Guru

liitunud: 14.06.2007
|
11.06.2025 12:10:30
|
|
|
| londiste kirjutas: |
| sukelduja kirjutas: |
| Nii palju kui mina mäletan, siis sa räägid praegu aadressisiinist, kui lai neil andmesiin on? |
andmesiin ongi 32-bit.
reaalses implementatsioonis on kindlasti detaile, mida ma peast ei hakka väga suure kindlusega ütlema. aadressisiini laiust ei mäleta, kas see mitte ka 32-bit ei olnud? aga iirc näiteks ka andmesiin on tegelikult 8b/10b encoded, nii et tehniliselt kivil endal 40b  |
Igal juhul ei ole nii, et paneme 8GB kaardile ühe kivi juurde ja ongi 12 GB. Et tõenäoliselt tuleb ümberdisainida chip ise ja ka PCB.
|
|
| Kommentaarid: 25 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
25 |
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003

|
11.06.2025 13:04:39
|
|
|
| sukelduja kirjutas: |
| londiste kirjutas: |
| sukelduja kirjutas: |
| Nii palju kui mina mäletan, siis sa räägid praegu aadressisiinist, kui lai neil andmesiin on? |
andmesiin ongi 32-bit.
reaalses implementatsioonis on kindlasti detaile, mida ma peast ei hakka väga suure kindlusega ütlema. aadressisiini laiust ei mäleta, kas see mitte ka 32-bit ei olnud? aga iirc näiteks ka andmesiin on tegelikult 8b/10b encoded, nii et tehniliselt kivil endal 40b  |
Igal juhul ei ole nii, et paneme 8GB kaardile ühe kivi juurde ja ongi 12 GB. Et tõenäoliselt tuleb ümberdisainida chip ise ja ka PCB. |
millises võrdluses? tänased 8GB gddr7 kaardid? seal on 4 kivi, 2GB/16Gbit. nende asemel 4 kivi, 3GB/24Gbit ja olemas. peale firmwares kirja saamise, et suuremad mälud, pole seal midagi vaja.
edit:
praktikas ja meie consumer graafikakaartide vaates on iga kivi 32-bit mälusiiniga ja ülejäänu on dela tehniki. aga korra ikka guugeldasin natukene juurde. andmesiin on tegelikult isegi 4x10bit. 8b/10b on peamiselt seotud pam3 kasutamise ja veakontrolliga. kasutatav erinevates variantides. ca-siin käskude ja aadresside jaoks on kombineeritud ning (väiksema) laiuse järgi jah, käib teisel (kõrgemal) taktil.
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks! |
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Optimist
HV veteran

liitunud: 18.11.2008
|
11.06.2025 13:38:03
|
|
|
| Zonerman kirjutas: |
Jube "kallis" ikka 10 daala per chip.
Nüüd võiks selle teema maha matta, et mälu on kallis lisada ja sellepärast ka koonderdab Nvidia. Super seeria tõenäoliselt suurendabki. |
Mõtle nüüd ikka läbi see kulu osa. Sul on üks mälukivi, mis on 2TB/s läbilaske võimega vaja istutada tummise 5090 klassi compute otsa, et tast kasu ka oleks. Selleks on terve GPU vaja ümber disainida, ühendustest vooluahelateni välja. Kuidas kõik >20000 GPU tuuma saavad selle mäluga suhtlema ? Enne oli 16x32bit GDDR7 lahendus, nüüd 1x2048bit. Mis moodi mälusüsteemi jahutus saab olema jne jne jne ? See mälukivi ise on seal väga väike osa osa kogu GPU kulust.
_________________ LLM gang be like: Bro do you even MCP |
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Zonerman
HV veteran

liitunud: 03.06.2003
|
11.06.2025 14:32:56
|
|
|
| Optimist kirjutas: |
| Zonerman kirjutas: |
Jube "kallis" ikka 10 daala per chip.
Nüüd võiks selle teema maha matta, et mälu on kallis lisada ja sellepärast ka koonderdab Nvidia. Super seeria tõenäoliselt suurendabki. |
Mõtle nüüd ikka läbi see kulu osa. Sul on üks mälukivi, mis on 2TB/s läbilaske võimega vaja istutada tummise 5090 klassi compute otsa, et tast kasu ka oleks. Selleks on terve GPU vaja ümber disainida, ühendustest vooluahelateni välja. Kuidas kõik >20000 GPU tuuma saavad selle mäluga suhtlema ? Enne oli 16x32bit GDDR7 lahendus, nüüd 1x2048bit. Mis moodi mälusüsteemi jahutus saab olema jne jne jne ? See mälukivi ise on seal väga väike osa osa kogu GPU kulust. |
Asi klaar, nvidia tõstab veelgi hinda järgmine seeria korralikult
Seda ei ole mulle mõtet rääkida, et kulu on nii suur. Kivi disain ongi arenduskulu aga minu point oli, et mälu hind ise ei tõsta. Võta kasvõi neid kesklassi kaarte, kus ainult mälu hulk muutus aga kivi on täpselt sama või siis cut eelmisest. Samas hind pannakse kohe seline, et kohe on.
Alati leiab mingi vabanduse selles ma ei kahtle. Kui on võimalik küsida tunduvalt suuremat hinda ainult mälu pealt, siis seda nvidia teeb ka edasi.
_________________ Sõim ja räuskamine läheb SIIA |
|
| Kommentaarid: 68 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
67 |
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003

|
11.06.2025 15:08:09
|
|
|
Zonerman, miks sa ütled, et mälu hinda ei tõsta? mälu on ka kivid. kui mälukive rohkem, siis iga kivi maksab see 10 raha. kui on suurema mahuga mälukivi, maksab see rohkem. kui on vaja kaardil midagi muuta või keerulisemalt teha, siis maksab see rohkem.
kas ja mil määral see toote lõpphinnas kajastub käib küll urunduse valdkonda.
milliseid kaarte sa nende keskklassi omade all silmas pidasid?
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks! |
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kraaks
HV kasutaja

liitunud: 04.02.2002
|
14.06.2025 00:41:41
|
|
|
Tere. Loll küsimus.
Kalleim 5080 vs odavaim 5090?
Vist viimane?
_________________ lillekasvatus.ee |
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Fugitive
HV vaatleja
liitunud: 12.12.2005
|
14.06.2025 01:10:09
|
|
|
| kraaks kirjutas: |
Tere. Loll küsimus.
Kalleim 5080 vs odavaim 5090?
Vist viimane?  |
Lolliks jääb see, kes ei küsi.
Mille jaoks sul kaarti vaja on?
|
|
| Kommentaarid: 13 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
13 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
14.06.2025 07:41:56
|
|
|
| kraaks kirjutas: |
Tere. Loll küsimus.
Kalleim 5080 vs odavaim 5090?
Vist viimane?  |
Igal juhul 5090 sellisel juhul. Nende jõudlusevahe on nii suur, et 5080 on mõttetu kui pole just kõige odavam 1100€ mudel ja kindlasti pole see väärt 1800€, kui 5090 algab 2300€ pealt.
Madalama mudeli kalleim versioon pole praktiliselt kunagi oma hinda väärt.
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003

|
14.06.2025 08:25:06
|
|
|
5090 on ~50% kiirem kui 5080. kasu tuleb välja muidugi rohkem gpu poolt piiratud olukordades, standardselt võttes 2160p reso.
kui raha ei loe või hinnavahe hinge kinni ei võta, siis 5090 on muidugi parem
kalleim variant mingist videokaardist on praktiliselt igal juhul halb idee.
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks! |
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Zonerman
HV veteran

liitunud: 03.06.2003
|
14.06.2025 19:10:47
|
|
|
| londiste kirjutas: |
Zonerman, miks sa ütled, et mälu hinda ei tõsta? mälu on ka kivid. kui mälukive rohkem, siis iga kivi maksab see 10 raha. kui on suurema mahuga mälukivi, maksab see rohkem. kui on vaja kaardil midagi muuta või keerulisemalt teha, siis maksab see rohkem.
kas ja mil määral see toote lõpphinnas kajastub käib küll urunduse valdkonda.
milliseid kaarte sa nende keskklassi omade all silmas pidasid? |
Ma ei öelnud et EI tõsta, vaid et see ei ole nii suur mälude kiipide pealt. Milleks mingit jura kirjutada. Täpselt see lõpphind ongi turunduse valdkond. Nii nagu Nvidia piiras 8gb pikalt ja ka 12 või 16gb vs AMD. Aga see ongi turundus ja ostja otsustada. Ma ei viitsi tõesti seda mälude teemat jälle tõstatada. Ammu vaieldud, ka ammune teema, et kellele seda vaja ikka on kunagi 8gb ajast.
_________________ Sõim ja räuskamine läheb SIIA |
|
| Kommentaarid: 68 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
67 |
|
| tagasi üles |
|
 |
caramis
HV Guru

liitunud: 19.09.2010
|
14.06.2025 22:55:46
|
|
|
| kraaks kirjutas: |
Tere. Loll küsimus.
Kalleim 5080 vs odavaim 5090?
Vist viimane?  |
ma võtaks 5090 5080 hinna eest isegi siis kui see on ainult paljas kaart ise ilma jahutuseta, va. reference #watercooling
|
|
| Kommentaarid: 173 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
150 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Evil
Hull

liitunud: 23.12.2004
|
14.06.2025 23:09:34
|
|
|
| caramis kirjutas: |
| kraaks kirjutas: |
Tere. Loll küsimus.
Kalleim 5080 vs odavaim 5090?
Vist viimane?  |
ma võtaks 5090 5080 hinna eest isegi siis kui see on ainult paljas kaart ise ilma jahutuseta, va. reference #watercooling |
Ma teeks sama aga power connectori sulamise vastu see vesijahutus ei aita kahjuks.
Mõistlikum praegu oleks vist üldse RX9070XT võtta. RTX5090-ga võrreldes on nagu low end card.
|
|
| Kommentaarid: 242 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
202 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
15.06.2025 00:21:46
|
|
|
| Evil kirjutas: |
| caramis kirjutas: |
| kraaks kirjutas: |
Tere. Loll küsimus.
Kalleim 5080 vs odavaim 5090?
Vist viimane?  |
ma võtaks 5090 5080 hinna eest isegi siis kui see on ainult paljas kaart ise ilma jahutuseta, va. reference #watercooling |
Ma teeks sama aga power connectori sulamise vastu see vesijahutus ei aita kahjuks.
Mõistlikum praegu oleks vist üldse RX9070XT võtta. RTX5090-ga võrreldes on nagu low end card.  |
82% aeglasem. Paneb mõtlema, et kui oleks tulnud dual-chiplet 32GB kaart, siis oleks üsna lähedale saanud 5090 jõudlusele.
Isegi kui oleks kaotanud, siis oleks odavam olnud. See omakorda oleks panud Nvidia väljastama 5090 Ti mis on hetkel pmst RTX Pro 6000.
Pigem on 5080 nagu low end kaart 5090 kõrval.
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Fugitive
HV vaatleja
liitunud: 12.12.2005
|
15.06.2025 00:39:02
|
|
|
Kuna hr kraaks pole kommenteerinud, milleks tal kaarti vaja on, siis 5090 soovitamine kohe ei ole nagu asjakohane, kui masin minecrafti vms mängib.
Hoiaks kodanik ehk kena kopika kokku ja ei peaks see 5080 ka tippklassi oma olema ning vb saaks ka nõrgem kaart vajalikuga hakkama.
|
|
| Kommentaarid: 13 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
13 |
|
| tagasi üles |
|
 |
darud
HV kasutaja

liitunud: 20.01.2004
|
21.06.2025 13:18:39
|
|
|
Spoiler 
|
|
| Kommentaarid: 51 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
47 |
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003

|
21.06.2025 14:53:59
|
|
|
see ei ole kindlasti bug. nvidial on algusest peale rebar olnud whitelisti põhine. ja sellest oli rebari tuleku algusaegadel ka omajagu juttu.
kardetavasti vajaks pikemalt-laiemalt testimist, miks see disabled on - pakun, et on rida mänge, millele see ei meeldi.
piltlikult, kõige lihtsama näitena - 3dmarki asemel lasta enabled settingutega läbi mingi paarikümnest mängust koosnev testhulk ja siis raporteerida, mis saab. soovitavalt selliste mängudega, mis ei ole whitelisted...
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks! |
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
21.06.2025 16:30:03
|
|
|
See, et see globaalselt disabled on samal ajal, kui GPU-Z raporteerib, et see on enabled on kui mitte bug, siis kindlasti viga.
Huvitav mida CapFrameX oleks näidanud. See raporteerib akna allosas mitmete sätete staatust nagu HAGS, Game Mode ja ReBAR.
Pealegi kogu whitelisti põhimõte on ju see, et ReBAR oleks kinni keeratud seal kus ta põhjustab kasu asemel kahju, aga 3DMark näitel suutis Jay esimese katsega leida juhuse kus selle väljalülitamine tekitas hoopis umbes 3000 punktilise defitsiidi.
3000 on Port Royal testis suur number ühe sätte jaoks. Näiteks minul oli seal 2080 Ti peal umbes 10'000 punkti ja peale 9070 XT peale minekut tõusis skoor umbes 20'000 punktini. Ma ei teal palju sellest oli ReBAR teene, kuna AMD peal on see alati sisselülitatud kõige jaoks nagu peakski olema tänapäeval.
ReBAR tui juba 30 seeriaga - alguses võis mõista whitelist mõtet, aga kas Nvidia tõesti pole suutnud 30 ja 40 seeria kogemuse põhjal aru saada, et see peaks olema default 50 seerial?
Hetkel peaks selle muutma ära blacklist peale. ReBAR peaks olema sisse lülitatud kõiges v.a blacklisti alusel need üksikud juhused kus jõudlus sellega on madalam.
Reviewerid nagu HUB testivad juba vähemalt eelmisest, kui mitte üleeelmisest aastast ReBAR:on sättega. Järelikult on see piisavalt kasulik isegi Nvidia kaartidel.
_________________ Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846 |
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
busta
HV veteran

liitunud: 10.10.2003
|
21.06.2025 18:37:33
|
|
|
| Üks paras tüütus. Käin osadel mängudel peale igat drivu vahetust seda sisse lülitamas @nvidiaProfileInspector. Siis veel Nvidia control panelis ka veel midagi sätin alati.
|
|
| Kommentaarid: 16 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
14 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Vael
HV Guru
liitunud: 17.03.2013
|
22.06.2025 11:40:12
|
|
|
| Ma ei tea kui hästi Nvidial töötab, aga ma olen proovinud sisse lükitada AMD kaartidel ja suurt edasiminekut ei näe seal kus vaja(Stalker2). Samas framepacing/stutter tuleb sisse...
|
|
| Kommentaarid: 17 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
16 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rene p
HV veteran
liitunud: 05.11.2002
|
23.06.2025 18:30:31
|
|
|
https://www.computerbase.de/artikel/grafikkarten/blackwell-lovelace-rdna-4-rdna-3-performance-vergleich.93228/
Nvidia Blackwell is not faster than its predecessor Lovelace in games, neither in rasterizer nor in ray tracing or path tracing scenarios. Yes, there are individual games in which Blackwell is ahead, but there are also titles that offer more performance on Lovelace. In general, the architecture does not bring more performance. The GeForce RTX 5000 generation gets its performance advantages over RTX 4000 via more execution units, more clock, higher power consumption and newer features.
|
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
68 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
23.06.2025 23:45:58
|
|
|
| rene p kirjutas: |
https://www.computerbase.de/artikel/grafikkarten/blackwell-lovelace-rdna-4-rdna-3-performance-vergleich.93228/
Nvidia Blackwell is not faster than its predecessor Lovelace in games, neither in rasterizer nor in ray tracing or path tracing scenarios. Yes, there are individual games in which Blackwell is ahead, but there are also titles that offer more performance on Lovelace. In general, the architecture does not bring more performance. The GeForce RTX 5000 generation gets its performance advantages over RTX 4000 via more execution units, more clock, higher power consumption and newer features. |
Blackwell aka Big Lovelace...
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003

|
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kraaks
HV kasutaja

liitunud: 04.02.2002
|
29.06.2025 00:32:16
|
|
|
| Fugitive kirjutas: |
Kuna hr kraaks pole kommenteerinud, milleks tal kaarti vaja on, siis 5090 soovitamine kohe ei ole nagu asjakohane, kui masin minecrafti vms mängib.
Hoiaks kodanik ehk kena kopika kokku ja ei peaks see 5080 ka tippklassi oma olema ning vb saaks ka nõrgem kaart vajalikuga hakkama. |
Vabandust, tere.
Mängin COD-i ja Flight simulatorit. 4K resolutsioonil.
_________________ lillekasvatus.ee |
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rene p
HV veteran
liitunud: 05.11.2002
|
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
68 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Fugitive
HV vaatleja
liitunud: 12.12.2005
|
29.06.2025 13:35:30
|
|
|
| kraaks kirjutas: |
| Fugitive kirjutas: |
Kuna hr kraaks pole kommenteerinud, milleks tal kaarti vaja on, siis 5090 soovitamine kohe ei ole nagu asjakohane, kui masin minecrafti vms mängib.
Hoiaks kodanik ehk kena kopika kokku ja ei peaks see 5080 ka tippklassi oma olema ning vb saaks ka nõrgem kaart vajalikuga hakkama. |
Vabandust, tere.
Mängin COD-i ja Flight simulatorit. 4K resolutsioonil. |
Flight sim 2024? Siis nvidia poolelt alla 5070TI ei vaataks ja kõiki seadeid ultra peale ei sätiks, kui tahad 60+ fps saada. Kui raha on ja kõik põhja tahad keerata siis jah, 5090 kuna isegi 4090 sai hädaga 60 kätte kõik max peal.
Youtubest leiad muidugi benchmarke ka, pane vastav mudel ja msfs 24 ultra 4k otsingusse.
See mäng tahab ka head CPU-d, ehk siis vaata ka, et see hoopis jalgu ei jää.
|
|
| Kommentaarid: 13 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
13 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rene p
HV veteran
liitunud: 05.11.2002
|
29.06.2025 15:57:35
|
|
|
NVIDIA GeForce RTX 5070 Ti SUPER To Feature 24 GB Memory, Same Core Count & 350W Power
https://wccftech.com/nvidia-geforce-rtx-5070-ti-super-to-24-gb-memory-350w-power/
So, in a nutshell, the RTX 5070 Ti SUPER offers (vs 5070 Ti):
Same Core Count (8960 GB203)
50% More VRAM (24 GB vs 16 GB)
Same Memory Bandwidth & Bus (256-bit)
Same Memory Speed (28 Gbps)
16% Higher Power (350W vs 300W)
|
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
68 |
|
| tagasi üles |
|
 |
heretic666
HV Guru

liitunud: 13.02.2006

|
29.06.2025 18:31:07
|
|
|
| Ma kipun kahtlustama need 24GB Ti isendid kaovad nagu soojad saiad LLM vendade laua alla, 7900 XTX ka "kütitakse" siiani samal põhjusel.
|
|
| Kommentaarid: 73 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
70 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Optimist
HV veteran

liitunud: 18.11.2008
|
03.07.2025 13:09:41
|
|
|
| heretic666 kirjutas: |
| Ma kipun kahtlustama need 24GB Ti isendid kaovad nagu soojad saiad LLM vendade laua alla, 7900 XTX ka "kütitakse" siiani samal põhjusel. |
Pakun 24GB Ti saadavus saab probleemiks olema. USAs on 7900 XTX otsas aga EU's täitsa veel laojäägid liiguvad.
_________________ LLM gang be like: Bro do you even MCP |
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Kristoferr
HV Guru

liitunud: 26.11.2006
|
03.07.2025 14:37:50
|
|
|
| heretic666 kirjutas: |
| Ma kipun kahtlustama need 24GB Ti isendid kaovad nagu soojad saiad LLM vendade laua alla, 7900 XTX ka "kütitakse" siiani samal põhjusel. |
Oleneb, mis need maksma hakkavad, aga muidu jah.
Kuna LLM tegelikult väga võimsat core ei nõua, siis etem oleks turule saada lasta hoopis 5060(ti) koos 48GB mäluga. See läheks ilmselt ka 1000€/tk.
_________________ Liitu Opencode Go soodsa coding plaaniga ja saa 5€ soodust!
Liitu Wise'ga! |
|
| Kommentaarid: 267 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
218 |
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003

|
03.07.2025 17:57:13
|
|
|
Kristoferr, 48gb läheks raskeks vist. 24gb saaks ja kui 4gb kivid ka kohal, siis 32gb
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks! |
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Optimist
HV veteran

liitunud: 18.11.2008
|
03.07.2025 19:45:53
|
|
|
| Kristoferr kirjutas: |
| Kuna LLM tegelikult väga võimsat core ei nõua, siis etem oleks turule saada lasta hoopis 5060(ti) koos 48GB mäluga. |
Inferencing, ehk valmis mudelite kasutamise puhul on võtmesõnaks mälu ribalaius. 5060 oma 128-bitise 448.0 GB/s GDDR7ga eriti ei hiilgaks.
_________________ LLM gang be like: Bro do you even MCP |
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003

|
04.07.2025 10:12:11
|
|
|
| tsitaat: |
| Shockingly, while usually the 12VHPWR has a total of 12+4 pin configuration, the adapter cable shipped with the GPU had a connector with 4 pins absent. These are the sense pins, which essentially ensure a proper connection. |
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks! |
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
heretic666
HV Guru

liitunud: 13.02.2006

|
|
| Kommentaarid: 73 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
70 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Snaxez
Kreisi kasutaja

liitunud: 25.03.2004
|
05.08.2025 21:35:08
|
|
|
| Mirage kirjutas: |
| Arx07 kirjutas: |
Mirage, ma sain 9343, samade seadetega vanade driveritega oli 8842.
https://www.3dmark.com/3dm/131317883?
Kui flashiks vängema BIOSi peale siis saaks ka Ventusega 10k ilmselt kätte, aga selle jahutiga pole mõtet piinata kaarti  |
Samasse kanti, margin of error, aga jah, enamjaolt jääb power limit ja jahutuse taha (üllatavalt suur vahe n-ö. top kaartidega, kuni 10%).
Ventusele on iseenesest alphacool waterblock täiesti olemas, selle aspekti saaks teoreetiliselt välistada pidurina, power limiti jaoks tuleb sobiv bios leida.
"Odav juust", aga ma siiani suht rahul. |
Müüsin oma 3090 maha ja panin ka lõpuks 5080 Ventuse alphacool blockiga masinasse. Tuli 10149 Steel Nomad ära ilusti. http://www.3dmark.com/sn/7871513 (world #48 )
viimati muutis Snaxez 06.08.2025 22:31:54, muudetud 3 korda |
|
| Kommentaarid: 61 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
54 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Hardi
HV veteran

liitunud: 25.12.2003
|
05.08.2025 21:57:38
|
|
|
Snaxez, hea isend, oleks pidanud ka odavama 5080 ostma vist vanguardi asemel max millega benchida saab on 3100 midagi , üle selle pang. https://www.3dmark.com/sn/7851788
_________________ ツ |
|
| Kommentaarid: 84 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
70 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Snaxez
Kreisi kasutaja

liitunud: 25.03.2004
|
|
| Kommentaarid: 61 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
54 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Hardi
HV veteran

liitunud: 25.12.2003
|
05.08.2025 22:04:16
|
|
|
Seda mälu teemat tean juba jah, pole viitsinud tegeleda kuna 99% jookseb def mälu ja undervoldiga kaart.
_________________ ツ |
|
| Kommentaarid: 84 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
70 |
|
| tagasi üles |
|
 |
busta
HV veteran

liitunud: 10.10.2003
|
08.08.2025 19:45:50
|
|
|
Natuke jääb jah puudu 3090'st. Olen ka mõelnud 3090 pealt liikuda 5080'le.
Dlls ei ole teema, ikka native dlla ja teravus 100%. Selles jääb 3090 UW1440 hätta. Veeplokk juurde, siis läheb 1500 ära.
16 giga kaarti ostmine tundub, mitte nii tulevikukindel.
Millal üldse midagi mälumahult paremat ja kiiremat oodata on? Ei ole vast vahet, kas amd või nvidia.
|
|
| Kommentaarid: 16 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
14 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Snaxez
Kreisi kasutaja

liitunud: 25.03.2004
|
08.08.2025 20:10:29
|
|
|
| busta kirjutas: |
Natuke jääb jah puudu 3090'st. Olen ka mõelnud 3090 pealt liikuda 5080'le.
Dlls ei ole teema, ikka native dlla ja teravus 100%. Selles jääb 3090 UW1440 hätta. Veeplokk juurde, siis läheb 1500 ära.
16 giga kaarti ostmine tundub, mitte nii tulevikukindel.
Millal üldse midagi mälumahult paremat ja kiiremat oodata on? Ei ole vast vahet, kas amd või nvidia. |
Kui veel midagi ostnud pole, siis soovitaks oodata. Mingid kuulujutud on, et tahetakse pricecuti teha 5000 seeriale, aga eks peab ootama ja vaatama.
According to a new report, Nvidia has overstocked the RTX 50 series.
This inventory continues to pile up because of a massive decline in sales.
Now, it seems like there will be some massive price cuts on the RTX 50 series this month.
Mingi aeg Q4 peaks super kaardid ka tulema, siis on 5080 super ilmselt 24gb mäluga
|
|
| Kommentaarid: 61 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
54 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
08.08.2025 20:22:32
|
|
|
5080 hetkel osta oleks kõige halvem ost. See on liiga kallis selle eest mida see pakub.
Vs 5070 Ti on see ainult 15% kiirem, aga 30% kallim (Eesti hinnad: 850 vs 1100).
15% on näiteks 30fps vs 34fps. 60fps vs 69fps või 144fps vs 165fps. Nii väike vahe, et ilma frame rate jälgimata seda praktiliselt ei tunneta.
See ei paku isegi rohkem mälu olles sama 16GB mis 5070 Ti.
Tehnilistelt andmetelt on see rohkem nagu 5070 Ti Super, sest see kasutab samuti GB203 nagu 5070 Ti.
Tegelik 5080 koos 24GB mäluga peaks tulema aastavahetuse paiku. Paraku ilmselt ka see kasutab GB203, mitte GB202.
Vähemalt Super versioon on 3090 ja 3090 Ti omanikele mõistlikum upgrade, kui praegune kastreeritud versioon koos mälukoguse downgrade'ga.
5070 Ti on 31% kiirem, kui 3090. Seda juba tunneb ka numbreid nägemata. Muidugi mälukogus on downgrade.
_________________ Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846 |
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|