Avaleht
uus teema   vasta Raud »  TSI (TeeSeeIse) »  3D printerid märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 19, 20, 21 ... 43, 44, 45  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
NightStriker
HV veteran

liitunud: 24.07.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.03.2018 14:43:29 vasta tsitaadiga

..
_________________
Allverelaev sukeldub määramata ajaks...


viimati muutis NightStriker 07.04.2024 20:26:06, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
JOKKER666
HV veteran
JOKKER666

liitunud: 21.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.03.2018 17:28:09 vasta tsitaadiga

Kui sul kiire, siis mul üks vana rihm ca 60cm vedeleb ja võin niisama anda. Vahetasin, kuna printerit modides jäi lühikeseks. Üks uus meetrine rihm on ka iseenesest ootamas paigaldust, aga seda juba üle kuu aja icon_confused.gif . Kui kasutatud lühikeseks jääb, siis mõne euri eest võin selle uue ka anda - ju ma kannatan veel mõne nädala oodata icon_biggrin.gif.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
iceincube
HV veteran
iceincube

liitunud: 18.11.2005




sõnum 25.03.2018 17:43:19 vasta tsitaadiga

radist87, Kaua orderist kätte saamiseni läks @ prusa? Neil mingi tarne mure pidevalt tundub olema icon_smile.gif Või asi korda läind thumbs_up.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NightStriker
HV veteran

liitunud: 24.07.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.03.2018 23:12:04 vasta tsitaadiga

..
_________________
Allverelaev sukeldub määramata ajaks...


viimati muutis NightStriker 07.04.2024 20:26:37, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scuall
Kreisi kasutaja
Scuall

liitunud: 16.02.2007




sõnum 29.03.2018 11:10:13 vasta tsitaadiga

Kas keegi https://www.photopoint.ee/printerid-ja-tarvikud/1022460-filament-spectrum-pla-pro-deep-black-175-mm-1-kg on proovinud?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
miq12
HV veteran
miq12

liitunud: 27.03.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.03.2018 11:28:58 vasta tsitaadiga

Scuall, olen. Ilus matt on:


_________________
RUUMIK - 3D printeri filamendid Eesti laos!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
JOKKER666
HV veteran
JOKKER666

liitunud: 21.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.03.2018 15:59:29 vasta tsitaadiga

Mul ka üks rull seda musta Spectrumit otsakorral.



tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ainivana
HV veteran
Ainivana

liitunud: 30.05.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.03.2018 22:43:29 vasta tsitaadiga

miq12 kirjutas:
Scuall, olen. Ilus matt on:



Sain su printeri käppa seniks, kuni printisin alusplaadi timmimis rattad suuremaks, peale seda esimese ropsuga paika ei saanud ja edasi ei viitsinud.
Pean 3 poldile seibid sebima, ja mõtlesin alusplaadile mingi pitskruvi laadse asja leiutada, mis keskelt lohu välja tõukab...
Millega sa oma detaili eri värvi said, sul printeril võimalus mitut värvi printida, või tegid vahepeal materjali vahetuse?

_________________
Ei aktsepteeri: Ei saa, lihtsalt motiiv puudub!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pwn13
HV veteran
pwn13

liitunud: 04.10.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.04.2018 11:24:49 vasta tsitaadiga

pane klaas peale, elu lihtsam.
_________________
pWn
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
miq12
HV veteran
miq12

liitunud: 27.03.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.04.2018 14:34:09 vasta tsitaadiga

Ainivana, Kas sa uue ja paksema peegli ostsid peale? Ilma selleta on need CR-10 plaate suht raske ideaalselt sirgeks saada. Arvestades eriti kui suur ala sellel vaja soojendada on
Nagu ma ka ise mainisin, siis ei tasu neid upgradesid teha, kui asi töötab. Sellepärast mul endal ka see sama CR-10 ei näinud ühtegi uuendust peale peegelklaasi lisamise (sai küll ainult kogemata õhuke võetud, lootsin et siis on alusel kaalu vähem, aga 2mm peegel ikkagi paindus natuke läbi. Oleks pidanud 4mm peale minema)

See pildil olev näidis sai selle sama cr-10ga prinditud. Materjalivahetus. Seal tegelikult ainult see ülemine ots on samal detailil teist värvi. Alumine osa juba teine detail, mis üleni roheline. Aga vahetasin materjali lihtsalt nii, et extruderi juurest lõikasin materjali katki ja panin printima, jälgides et uus materjal jookseks kohe otsa. Seda peab siis tegema kindlasti nii, et mõlemad otsad (vana materjali ja uue) oleksid ilusti sirged. Samuti peab olema detaili printimine seal nii, et retractionit pole vaja, kuna kui uus materjal peale jookseb printimise ajal, siis retractioniga ta ainult tirib uut materjali tagasi, mitte seda vana mis ainult tubes on. Ehk sellise asja puhul tasub jälgida kuidas detaili esimesi kihte prinditakse. Lihtsam on muidugi lihtsalt materjali vahetust läbi printeri või gcode teha.

PS sellel CR-10nel oli ka juba see funktsioon peal, mis uuemal CR-10S mudelil on, et kui printimise ajal vooluvõrgust välja tirida, siis suudab printer jätkata voolu taastumisel printimist õige koha pealt.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
NightStriker
HV veteran

liitunud: 24.07.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.04.2018 21:27:24 vasta tsitaadiga

..
_________________
Allverelaev sukeldub määramata ajaks...


viimati muutis NightStriker 07.04.2024 20:31:01, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.04.2018 23:18:40 vasta tsitaadiga

Selle ideega sai kunagi printer ostetud, et teha valuvormide jaoks mudeleid.

20 aastat väärkasutamist lõppes garaazi ukse nupu purunemisega. Tegin uue, alumiiniumist. Nüüd vast on igavene.


tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
riaak
HV Guru
riaak

liitunud: 22.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.04.2018 02:29:35 vasta tsitaadiga

Keegi siit adapteri mulle prindiks?
Miski vähe kangem filament peaks ilmselt olema. Ehk mõni täidisega nailon (klaas- või süsinikkiud) või on tavaline nailon ka üsna tugev?
Läheb rallikale sisselaske vahele õhusiibrit üleval hoidma (~2kg, horisontaalselt).

70mm x 70mm x 30mm jubin
https://cad.onshape.com/documents/d8f8a5563d6805708e483fd8/w/80f5c254be167c8df17827b6/e/0fbdd5ba1fdef1f0c936cd52

_________________
¯\_(ツ)_/¯
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NightStriker
HV veteran

liitunud: 24.07.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.04.2018 03:20:37 vasta tsitaadiga

..
_________________
Allverelaev sukeldub määramata ajaks...


viimati muutis NightStriker 07.04.2024 20:42:04, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
riaak
HV Guru
riaak

liitunud: 22.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.04.2018 13:57:27 vasta tsitaadiga

Spoiler Spoiler Spoiler

Adapter käib vasakule ning see omakorda mootori külge ja nii jääb sinna rippuma.
E: Leidsin kellegi

_________________
¯\_(ツ)_/¯
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Halls
HV vaatleja

liitunud: 15.01.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.04.2018 07:43:49 vasta tsitaadiga

Kellelgi kütteelementi pole kohapeal pakkuda? 12v/40w
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
datas0ft
HV vaatleja
datas0ft

liitunud: 25.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.04.2018 09:17:34 vasta tsitaadiga

Halls kirjutas:
Kellelgi kütteelementi pole kohapeal pakkuda? 12v/40w


On, vähe kasutatud (1 rull PLA-d prinditud). Jäi üle kuna tegin upgrade oma Anycubic Kosselile paarikuuse kasutuse järel.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scuall
Kreisi kasutaja
Scuall

liitunud: 16.02.2007




sõnum 11.04.2018 13:11:08 vasta tsitaadiga

Kohapeal, .....mis koht see selline on ?
Eesti on nats suurem kui tallinn
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NightStriker
HV veteran

liitunud: 24.07.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.04.2018 03:56:44 vasta tsitaadiga

..
_________________
Allverelaev sukeldub määramata ajaks...


viimati muutis NightStriker 07.04.2024 20:48:56, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 14.04.2018 07:14:58 vasta tsitaadiga

Pigem võiksid õnnelik olla, et üks rull terves ulatuses samasugune on.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pwn13
HV veteran
pwn13

liitunud: 04.10.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.05.2018 20:53:10 vasta tsitaadiga

Sai igavusest veits prinditud


Timelapsid ka
https://1drv.ms/f/s!AkVs26e66jjSgaEHAs-Pb3TXXiWwdg

Lisaks:

Valmistumas. esun puu pla 205/50 50mms 0.2 reso. Reaalselt näeb juppmaad parem välja kui pildil, tundub käes ja näeb välja nagu päris puit, ainult kerge on. Värvin veel tähed mustaks ja peale lakk või õli.



_________________
pWn
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
henri123
HV kasutaja
henri123

liitunud: 29.09.2013



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.05.2018 11:58:32 vasta tsitaadiga

mikk36 kirjutas:
Pigem võiksid õnnelik olla, et üks rull terves ulatuses samasugune on.


this!
pole mõtet eeldada et rullivahetusega printimisparameetrid samaks jäävad icon_biggrin.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Rax.
HV kasutaja
Rax.

liitunud: 09.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.05.2018 18:47:56 vasta tsitaadiga

Materjali väljumise ava("nozzle") diameeter suureneb, see tekitab ka tihti probleeme.
_________________
3D print 200x200x190mm.
Elektroonika remont, sh. SMD, BGA, jm. jootetööd. PS.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NightStriker
HV veteran

liitunud: 24.07.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.05.2018 23:59:57 vasta tsitaadiga

..
_________________
Allverelaev sukeldub määramata ajaks...


viimati muutis NightStriker 07.04.2024 21:12:30, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.05.2018 15:57:07 vasta tsitaadiga

Etz kirjutas:
Keegi siinsetest foorumlastest, pealinnas, 3D printimisega tegeleb?

Oleks tarvis paar lihtsat ABS plastjubinat teha, ise saan ainult sketchupis tehtud eskiisid anda.

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
maxfox04
HV veteran

liitunud: 08.02.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.05.2018 19:21:59 vasta tsitaadiga

Olen Tallinnas, kuid prindin ainult PLA-ga...
_________________
Huvid: mikrokontrollerid, DIY, IoT, CNC, 3D print.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NightStriker
HV veteran

liitunud: 24.07.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.05.2018 21:00:01 vasta tsitaadiga

..
_________________
Allverelaev sukeldub määramata ajaks...


viimati muutis NightStriker 07.04.2024 21:12:19, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.05.2018 22:13:07 vasta tsitaadiga

radist87, ABS peaks olema elastsem kui PLA? icon_rolleyes.gif

Üldiselt hetkel nuputan siin ühe pisikese standi disaini kallal, sellele kõlbab vabalt ka PLA.

ABS'ist oleks hea sarnane vidin saada (natuke teistes mõõtudes):


maxfox04, võtan PS'i teel ühendust, kui kõik on läbimõeldud ja võiks ideest füüsiliseks moondada. thumbs_up.gif

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hkurujo88r
HV Guru

liitunud: 25.02.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.05.2018 19:36:01 vasta tsitaadiga

Kuna 3d printeritega kogemusi pole ja tahaks osta 3d printerit. Ei vaja mingit järsemat masinat. Kuidas need ebay masinad töötavad, kannatab kasutada?
Näiteks:
https://m.ebay.co.uk/itm/2018-3D-Printer-Prusa-i3-Reprap-MK8-Extruder-MK3-Heatbed-LCD-Controller/263620818618?epid=26004317733&hash=item3d610676ba:g:UnUAAOSwBSxa-phJ
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pwn13
HV veteran
pwn13

liitunud: 04.10.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.05.2018 19:56:31 vasta tsitaadiga

Eks need vajavad palju timmimist ja sättimist , et normaalse kvaliteediga asja saada. Mõnest ei saagi ja enamik veits tuleohtlikud.
_________________
pWn
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Rax.
HV kasutaja
Rax.

liitunud: 09.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.05.2018 22:24:21 vasta tsitaadiga

hkurujo88r kirjutas:
Kuna 3d printeritega kogemusi pole ja tahaks osta 3d printerit. Ei vaja mingit järsemat masinat. Kuidas need ebay masinad töötavad, kannatab kasutada?
Näiteks:
https://m.ebay.co.uk/itm/2018-3D-Printer-Prusa-i3-Reprap-MK8-Extruder-MK3-Heatbed-LCD-Controller/263620818618?epid=26004317733&hash=item3d610676ba:g:UnUAAOSwBSxa-phJ

Minu esimene printer oli samasugune, kuid teise kontrolleriga. Probleeme oli palju, vale firmware seadistus, kõver z-telje keermelatt jne. Iseenesest vineerist raam on piisavalt jäik ja kannatab 50mm/s printimist.

_________________
3D print 200x200x190mm.
Elektroonika remont, sh. SMD, BGA, jm. jootetööd. PS.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scuall
Kreisi kasutaja
Scuall

liitunud: 16.02.2007




sõnum 28.05.2018 23:54:40 vasta tsitaadiga

hkurujo88r kirjutas:
Kuna 3d printeritega kogemusi pole ja tahaks osta 3d printerit. Ei vaja mingit järsemat masinat. Kuidas need ebay masinad töötavad, kannatab kasutada?
Näiteks:
https://m.ebay.co.uk/itm/2018-3D-Printer-Prusa-i3-Reprap-MK8-Extruder-MK3-Heatbed-LCD-Controller/263620818618?epid=26004317733&hash=item3d610676ba:g:UnUAAOSwBSxa-phJ


Miks mitte link


Maksad nats rohkem aga modimiseks rohkem ruumi tulevikus. Relss laagrid, mosfet jne. Ning saab igati kena ja hea asja.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pwn13
HV veteran
pwn13

liitunud: 04.10.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.05.2018 07:33:42 vasta tsitaadiga

Toiteplokk on tal ikka jube närakas. Kui aga tellimiseks läheb, siis võimalusel ära dhl-iga telli. Nii tuleb üldiselt odavam. icon_cool.gif
_________________
pWn
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Rax.
HV kasutaja
Rax.

liitunud: 09.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.05.2018 11:33:09 vasta tsitaadiga

~100€ koos saatmisega saksamaalt: https://www.ebay.com/itm/Duty-free-CTC-Prusa-I3-Pro-B-DIY-imprimante-3D-LCD-MK8-printer-DHL-Free-PLA/112806849617?hash=item1a43cfec51:g:3o0AAOSwomJapiDD Kui huvi suur ja viitsimist asja debugida siis on see sobilik variant.
_________________
3D print 200x200x190mm.
Elektroonika remont, sh. SMD, BGA, jm. jootetööd. PS.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hkurujo88r
HV Guru

liitunud: 25.02.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.05.2018 11:50:04 vasta tsitaadiga

Tänud, ehk siis peab arvestama, et sättimisega läheb alguses aega icon_biggrin.gif
Plastikut ka vist mõistlik välismaalt võtta?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Rax.
HV kasutaja
Rax.

liitunud: 09.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.05.2018 12:37:23 vasta tsitaadiga

https://www.hinnavaatlus.ee/search/index/?query=3d+filament&min_price=&max_price=&sort=min_price
_________________
3D print 200x200x190mm.
Elektroonika remont, sh. SMD, BGA, jm. jootetööd. PS.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
IffikaS
Kreisi kasutaja
IffikaS

liitunud: 17.09.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.05.2018 13:17:22 vasta tsitaadiga

Rax. kirjutas:
~100€ koos saatmisega saksamaalt: https://www.ebay.com/itm/Duty-free-CTC-Prusa-I3-Pro-B-DIY-imprimante-3D-LCD-MK8-printer-DHL-Free-PLA/112806849617?hash=item1a43cfec51:g:3o0AAOSwomJapiDD Kui huvi suur ja viitsimist asja debugida siis on see sobilik variant.


Kogenumad võivad vist juba ette ennustada, et sellise süsteemiga tulemuse saamiseks tuleb kurja vaeva näha?

beer_yum.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scuall
Kreisi kasutaja
Scuall

liitunud: 16.02.2007




sõnum 29.05.2018 15:20:02 vasta tsitaadiga

Saad selle mille eest maksad. Vähemalt madala otsa asjade eest.
Ise ostsin FLsun cube(ala 300+post 50)
Lisaks läks nn. tuuningu peale paar kilo filat ja u 100+ eurtsi.
Nüüd aga viskan faili pulga peale söödan sisse ja no problemot enam.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Norht Chilean G
Kreisi kasutaja

liitunud: 28.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.06.2018 01:00:24 vasta tsitaadiga

Kuidas Eestis 3D scannimise scenega lood, keegi viimasel ajal teenust kasutanud või ise scanneri ostnud? Soovitusi (<0.1mm, small to medium scale)?
_________________
Tag written by one North Chilean Guanacos, several specially trained Equadorian Mountain llamas and 76,000 Battery llamas from Llama Fresh Farms Ltd. near Paraguay.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
secrgb
HV vaatleja

liitunud: 06.11.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.06.2018 10:23:27 vasta tsitaadiga

Rax. kirjutas:
~100€ koos saatmisega saksamaalt: https://www.ebay.com/itm/Duty-free-CTC-Prusa-I3-Pro-B-DIY-imprimante-3D-LCD-MK8-printer-DHL-Free-PLA/112806849617?hash=item1a43cfec51:g:3o0AAOSwomJapiDD Kui huvi suur ja viitsimist asja debugida siis on see sobilik variant.


Mul on Anet A8, mis on suht sarnane. Ütleme nii: ma olen oma printerit lahti-kokku monteerinud ~4-5 korda sest alatihti miskit läheb untsu. 3-4 kuud testimist ja tuunimist on viinud tulemuseni, et printeri kvaliteet on okei (mitte ideaalne).
Kuluta parem natuke rohkem ja säästa seda vaeva. Kui sulle meeldib aga konstruktoritega mängida, palju juurde õppida ning kindlasti vähemalt 2-3 korda sama raha sinna juurde maksta ning tulemusteni jõudmine on kolmandajärguline, siis "go for it".
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
JOKKER666
HV veteran
JOKKER666

liitunud: 21.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.06.2018 12:58:20 vasta tsitaadiga

https://www.youtube.com/watch?v=tatYxfHUHvs
See on mu meelest antud teemal väga hea video.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
karuke
Kreisi kasutaja
karuke

liitunud: 14.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.06.2018 15:25:42 vasta tsitaadiga

Tere,

ise ka mõtlen 3d printeri peale kas on kogemusi Creality Ender 3'ga? Kiidetakse päris palju.
link
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Trwind55
Kreisi kasutaja
Trwind55

liitunud: 21.04.2003




sõnum 25.06.2018 19:01:59 vasta tsitaadiga

Eestist ka mingit sellist kasti leiab? https://www.thingiverse.com/thing:1332650 40 USD eest on natuke kallist USA-st tellida.
_________________
möhhh..
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jt234
HV veteran
jt234

liitunud: 12.04.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.06.2018 19:13:07 vasta tsitaadiga

Sobivas mõõdus toidu säilituskarp + veidi nokitsemist ehk?
_________________
Dima oli siin
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MultiUser
HV kasutaja

liitunud: 16.04.2007




sõnum 25.06.2018 20:44:20 vasta tsitaadiga

Trwind55 kirjutas:
Eestist ka mingit sellist kasti leiab? https://www.thingiverse.com/thing:1332650 40 USD eest on natuke kallist USA-st tellida.

Võta kasvõi miskit sellist:
https://www.jysk.ee/plastikkast-multi-purpose-301-146-1051-ee.html

Kui hirmsasti niiskust kardad, siis pane mingi õhuke akna/uksetihend kaane serva sisse icon_biggrin.gif

Tegelikult oleks ehk mõttekam kohe suurem kast mitme rulli jaoks teha.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
karumaru
HV kasutaja

liitunud: 20.01.2018




sõnum 30.06.2018 12:01:58 vasta tsitaadiga

Mu prusa mk2/s kulusid alumised varrastele sooned sisse. Hakkasingi vaatama, et prindile tekivad veidrad lained sisse ja olidki sooned mida varem üldse ei märganud, kuigi ma vardaid olen ikka õlitanud. Algupärased prusa metallvardad pole väga karastatud.
Ostsin kiirelt 3 euro eest 8mm kalib. terasvardad asemele, aga tellisin ooznetist juurde kallid, karastatud terasest vardad. Eestis pakuti 40 € +km meetriga sama varrast, ooznetist tuli terve komplekt koos saatmisega odavam.
Paki kohale jõudmise aja elavad need 3 eurosed vardad üle.

Minu uitmõte: miks keegi printeri pead ei tee seest 4 või 2 sooneliseks. Prusa aretab üldse mingit jaburat süsteemi, nende mitmevärviliselt printides tuleb detail ise 2x kergem kui see pakk mille ta kõrvale kaabib. Metsik filamendi raiskamine. https://youtu.be/utWiZZUERkY?t=3m46s

Printeripea on tehniliselt jumalast lihtne, all on alu klots, sinna läheb termostaat ja küttepulk, edasi on vahekeermega pikendustoru ja selle keerad jahutusplokile külge. Kas sinna tõesti ei saa sisse teha 4 või 2 filamendi soont ja nozzle teeks ringi. 2 või 4 nozzlet oleks kokku keevitatud ühele alusele, et ei peaks nende kõrgustega jamama. Pistad pessa ja fiksaatorkruviga kinni. 4 stepmootorit kannataks ka peast eemale tõsta või siis teha mingi käigukast mis suudab ühe stepmootoriga filamente erinevalt peale anda.

Mul endale vaja vähemalt 2 peaga printerit (ma tahaks lahustuvat filamenti kasutada konstruktsioonides), aga kuna ma ostsin prusa eelmisel aastal, siis uut printerit ka osta ei viitsi. Vaatasin, et keegi on mk2/s lausa 2 peaga plastik konstruktsiooni ära aretanud, küsimus on see, kuidas see elektriskeemi saab ühendada. On keegi sellist asja prusaga proovinud?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jt234
HV veteran
jt234

liitunud: 12.04.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.06.2018 12:15:05 vasta tsitaadiga

https://e3d-online.com/hotends

Igasugu veidrusi. Enda uuele printerile tahan Chimera peale panna.

_________________
Dima oli siin
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
JOKKER666
HV veteran
JOKKER666

liitunud: 21.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.06.2018 12:30:46 vasta tsitaadiga

Prusa softile peaks varsti tulema võimalus nozzle puhastada infilliks. Plokki ära ei kaota, aga väheneb tunduvalt. Mu arusaama järgi need mitme nozzlega pead kipuvad ummistuma kergelt. Kui üks filament ootel, siis kipub ju kärssama..
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
karumaru
HV kasutaja

liitunud: 20.01.2018




sõnum 30.06.2018 14:09:51 vasta tsitaadiga

Neid lahendusi on päris palju tehtud ja see ummistumine on samuti aktuaalne. Ma ootan milline tuleb prusa mk4, nad võiks selle kohe 2 filamendile teha, siis ostaks küll.
Ma ise pole proovinud, kas see silikoonist sokk nozzle ümber võtab pla tilkumise maha?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
JOKKER666
HV veteran
JOKKER666

liitunud: 21.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.06.2018 21:28:27 vasta tsitaadiga

https://www.mosaicmanufacturing.com/
See tundub põnev addon mitme filamendiga printimiseks.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  TSI (TeeSeeIse) »  3D printerid mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 19, 20, 21 ... 43, 44, 45  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.