|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
NightStriker
HV veteran
liitunud: 24.07.2007
|
23.03.2018 14:43:29
|
|
|
..
_________________ Allverelaev sukeldub määramata ajaks...
viimati muutis NightStriker 07.04.2024 20:26:06, muudetud 1 kord |
|
| tagasi üles |
|
 |
JOKKER666
HV veteran

liitunud: 21.09.2002
|
23.03.2018 17:28:09
|
|
|
Kui sul kiire, siis mul üks vana rihm ca 60cm vedeleb ja võin niisama anda. Vahetasin, kuna printerit modides jäi lühikeseks. Üks uus meetrine rihm on ka iseenesest ootamas paigaldust, aga seda juba üle kuu aja . Kui kasutatud lühikeseks jääb, siis mõne euri eest võin selle uue ka anda - ju ma kannatan veel mõne nädala oodata .
|
|
| tagasi üles |
|
 |
iceincube
HV veteran

liitunud: 18.11.2005
|
25.03.2018 17:43:19
|
|
|
radist87, Kaua orderist kätte saamiseni läks @ prusa? Neil mingi tarne mure pidevalt tundub olema Või asi korda läind
|
|
| tagasi üles |
|
 |
NightStriker
HV veteran
liitunud: 24.07.2007
|
25.03.2018 23:12:04
|
|
|
..
_________________ Allverelaev sukeldub määramata ajaks...
viimati muutis NightStriker 07.04.2024 20:26:37, muudetud 1 kord |
|
| tagasi üles |
|
 |
Scuall
Kreisi kasutaja

liitunud: 16.02.2007
|
|
| tagasi üles |
|
 |
miq12
HV veteran

liitunud: 27.03.2007
|
29.03.2018 11:28:58
|
|
|
Scuall, olen. Ilus matt on:
_________________ RUUMIK - 3D printeri filamendid Eesti laos! |
|
| tagasi üles |
|
 |
JOKKER666
HV veteran

liitunud: 21.09.2002
|
29.03.2018 15:59:29
|
|
|
Mul ka üks rull seda musta Spectrumit otsakorral.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Ainivana
HV veteran

liitunud: 30.05.2008
|
31.03.2018 22:43:29
|
|
|
| miq12 kirjutas: |
Scuall, olen. Ilus matt on:
 |
Sain su printeri käppa seniks, kuni printisin alusplaadi timmimis rattad suuremaks, peale seda esimese ropsuga paika ei saanud ja edasi ei viitsinud.
Pean 3 poldile seibid sebima, ja mõtlesin alusplaadile mingi pitskruvi laadse asja leiutada, mis keskelt lohu välja tõukab...
Millega sa oma detaili eri värvi said, sul printeril võimalus mitut värvi printida, või tegid vahepeal materjali vahetuse?
_________________ Ei aktsepteeri: Ei saa, lihtsalt motiiv puudub! |
|
| tagasi üles |
|
 |
pwn13
HV veteran

liitunud: 04.10.2011
|
01.04.2018 11:24:49
|
|
|
pane klaas peale, elu lihtsam.
_________________ pWn |
|
| tagasi üles |
|
 |
miq12
HV veteran

liitunud: 27.03.2007
|
01.04.2018 14:34:09
|
|
|
Ainivana, Kas sa uue ja paksema peegli ostsid peale? Ilma selleta on need CR-10 plaate suht raske ideaalselt sirgeks saada. Arvestades eriti kui suur ala sellel vaja soojendada on
Nagu ma ka ise mainisin, siis ei tasu neid upgradesid teha, kui asi töötab. Sellepärast mul endal ka see sama CR-10 ei näinud ühtegi uuendust peale peegelklaasi lisamise (sai küll ainult kogemata õhuke võetud, lootsin et siis on alusel kaalu vähem, aga 2mm peegel ikkagi paindus natuke läbi. Oleks pidanud 4mm peale minema)
See pildil olev näidis sai selle sama cr-10ga prinditud. Materjalivahetus. Seal tegelikult ainult see ülemine ots on samal detailil teist värvi. Alumine osa juba teine detail, mis üleni roheline. Aga vahetasin materjali lihtsalt nii, et extruderi juurest lõikasin materjali katki ja panin printima, jälgides et uus materjal jookseks kohe otsa. Seda peab siis tegema kindlasti nii, et mõlemad otsad (vana materjali ja uue) oleksid ilusti sirged. Samuti peab olema detaili printimine seal nii, et retractionit pole vaja, kuna kui uus materjal peale jookseb printimise ajal, siis retractioniga ta ainult tirib uut materjali tagasi, mitte seda vana mis ainult tubes on. Ehk sellise asja puhul tasub jälgida kuidas detaili esimesi kihte prinditakse. Lihtsam on muidugi lihtsalt materjali vahetust läbi printeri või gcode teha.
PS sellel CR-10nel oli ka juba see funktsioon peal, mis uuemal CR-10S mudelil on, et kui printimise ajal vooluvõrgust välja tirida, siis suudab printer jätkata voolu taastumisel printimist õige koha pealt.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
NightStriker
HV veteran
liitunud: 24.07.2007
|
01.04.2018 21:27:24
|
|
|
..
_________________ Allverelaev sukeldub määramata ajaks...
viimati muutis NightStriker 07.04.2024 20:31:01, muudetud 1 kord |
|
| tagasi üles |
|
 |
KillFrenzy
HV Guru

liitunud: 05.04.2003
|
03.04.2018 23:18:40
|
|
|
Selle ideega sai kunagi printer ostetud, et teha valuvormide jaoks mudeleid.
20 aastat väärkasutamist lõppes garaazi ukse nupu purunemisega. Tegin uue, alumiiniumist. Nüüd vast on igavene.
   
    
|
|
| tagasi üles |
|
 |
riaak
HV Guru

liitunud: 22.09.2002
|
|
| tagasi üles |
|
 |
NightStriker
HV veteran
liitunud: 24.07.2007
|
09.04.2018 03:20:37
|
|
|
..
_________________ Allverelaev sukeldub määramata ajaks...
viimati muutis NightStriker 07.04.2024 20:42:04, muudetud 1 kord |
|
| tagasi üles |
|
 |
riaak
HV Guru

liitunud: 22.09.2002
|
09.04.2018 13:57:27
|
|
|
Spoiler 
Adapter käib vasakule ning see omakorda mootori külge ja nii jääb sinna rippuma.
E: Leidsin kellegi
_________________ ¯\_(ツ)_/¯ |
|
| tagasi üles |
|
 |
Halls
HV vaatleja
liitunud: 15.01.2009
|
10.04.2018 07:43:49
|
|
|
| Kellelgi kütteelementi pole kohapeal pakkuda? 12v/40w
|
|
| tagasi üles |
|
 |
datas0ft
HV vaatleja

liitunud: 25.06.2007
|
10.04.2018 09:17:34
|
|
|
| Halls kirjutas: |
| Kellelgi kütteelementi pole kohapeal pakkuda? 12v/40w |
On, vähe kasutatud (1 rull PLA-d prinditud). Jäi üle kuna tegin upgrade oma Anycubic Kosselile paarikuuse kasutuse järel.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Scuall
Kreisi kasutaja

liitunud: 16.02.2007
|
11.04.2018 13:11:08
|
|
|
Kohapeal, .....mis koht see selline on ?
Eesti on nats suurem kui tallinn
|
|
| tagasi üles |
|
 |
NightStriker
HV veteran
liitunud: 24.07.2007
|
14.04.2018 03:56:44
|
|
|
..
_________________ Allverelaev sukeldub määramata ajaks...
viimati muutis NightStriker 07.04.2024 20:48:56, muudetud 1 kord |
|
| tagasi üles |
|
 |
mikk36
HV Guru

liitunud: 21.02.2004
|
14.04.2018 07:14:58
|
|
|
| Pigem võiksid õnnelik olla, et üks rull terves ulatuses samasugune on.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
pwn13
HV veteran

liitunud: 04.10.2011
|
06.05.2018 20:53:10
|
|
|
Sai igavusest veits prinditud
Timelapsid ka
https://1drv.ms/f/s!AkVs26e66jjSgaEHAs-Pb3TXXiWwdg
Lisaks:
Valmistumas. esun puu pla 205/50 50mms 0.2 reso. Reaalselt näeb juppmaad parem välja kui pildil, tundub käes ja näeb välja nagu päris puit, ainult kerge on. Värvin veel tähed mustaks ja peale lakk või õli.
_________________ pWn |
|
| tagasi üles |
|
 |
henri123
HV kasutaja

liitunud: 29.09.2013
|
08.05.2018 11:58:32
|
|
|
| mikk36 kirjutas: |
| Pigem võiksid õnnelik olla, et üks rull terves ulatuses samasugune on. |
this!
pole mõtet eeldada et rullivahetusega printimisparameetrid samaks jäävad
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Rax.
HV kasutaja

liitunud: 09.06.2007
|
08.05.2018 18:47:56
|
|
|
Materjali väljumise ava("nozzle") diameeter suureneb, see tekitab ka tihti probleeme.
_________________ 3D print 200x200x190mm.
Elektroonika remont, sh. SMD, BGA, jm. jootetööd. PS. |
|
| tagasi üles |
|
 |
NightStriker
HV veteran
liitunud: 24.07.2007
|
09.05.2018 23:59:57
|
|
|
..
_________________ Allverelaev sukeldub määramata ajaks...
viimati muutis NightStriker 07.04.2024 21:12:30, muudetud 1 kord |
|
| tagasi üles |
|
 |
Etz
HV Guru

liitunud: 27.01.2005
|
13.05.2018 15:57:07
|
|
|
| Etz kirjutas: |
Keegi siinsetest foorumlastest, pealinnas, 3D printimisega tegeleb?
Oleks tarvis paar lihtsat ABS plastjubinat teha, ise saan ainult sketchupis tehtud eskiisid anda. |
_________________ ...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen! |
|
| tagasi üles |
|
 |
maxfox04
HV veteran
liitunud: 08.02.2010
|
13.05.2018 19:21:59
|
|
|
Olen Tallinnas, kuid prindin ainult PLA-ga...
_________________ Huvid: mikrokontrollerid, DIY, IoT, CNC, 3D print. |
|
| tagasi üles |
|
 |
NightStriker
HV veteran
liitunud: 24.07.2007
|
13.05.2018 21:00:01
|
|
|
..
_________________ Allverelaev sukeldub määramata ajaks...
viimati muutis NightStriker 07.04.2024 21:12:19, muudetud 1 kord |
|
| tagasi üles |
|
 |
Etz
HV Guru

liitunud: 27.01.2005
|
13.05.2018 22:13:07
|
|
|
radist87, ABS peaks olema elastsem kui PLA?
Üldiselt hetkel nuputan siin ühe pisikese standi disaini kallal, sellele kõlbab vabalt ka PLA.
ABS'ist oleks hea sarnane vidin saada (natuke teistes mõõtudes):
maxfox04, võtan PS'i teel ühendust, kui kõik on läbimõeldud ja võiks ideest füüsiliseks moondada.
_________________ ...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen! |
|
| tagasi üles |
|
 |
hkurujo88r
HV Guru
liitunud: 25.02.2011
|
|
| tagasi üles |
|
 |
pwn13
HV veteran

liitunud: 04.10.2011
|
28.05.2018 19:56:31
|
|
|
Eks need vajavad palju timmimist ja sättimist , et normaalse kvaliteediga asja saada. Mõnest ei saagi ja enamik veits tuleohtlikud.
_________________ pWn |
|
| tagasi üles |
|
 |
Rax.
HV kasutaja

liitunud: 09.06.2007
|
28.05.2018 22:24:21
|
|
|
Minu esimene printer oli samasugune, kuid teise kontrolleriga. Probleeme oli palju, vale firmware seadistus, kõver z-telje keermelatt jne. Iseenesest vineerist raam on piisavalt jäik ja kannatab 50mm/s printimist.
_________________ 3D print 200x200x190mm.
Elektroonika remont, sh. SMD, BGA, jm. jootetööd. PS. |
|
| tagasi üles |
|
 |
Scuall
Kreisi kasutaja

liitunud: 16.02.2007
|
28.05.2018 23:54:40
|
|
|
Miks mitte link
Maksad nats rohkem aga modimiseks rohkem ruumi tulevikus. Relss laagrid, mosfet jne. Ning saab igati kena ja hea asja.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
pwn13
HV veteran

liitunud: 04.10.2011
|
29.05.2018 07:33:42
|
|
|
Toiteplokk on tal ikka jube närakas. Kui aga tellimiseks läheb, siis võimalusel ära dhl-iga telli. Nii tuleb üldiselt odavam.
_________________ pWn |
|
| tagasi üles |
|
 |
Rax.
HV kasutaja

liitunud: 09.06.2007
|
|
| tagasi üles |
|
 |
hkurujo88r
HV Guru
liitunud: 25.02.2011
|
29.05.2018 11:50:04
|
|
|
Tänud, ehk siis peab arvestama, et sättimisega läheb alguses aega
Plastikut ka vist mõistlik välismaalt võtta?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Rax.
HV kasutaja

liitunud: 09.06.2007
|
|
| tagasi üles |
|
 |
IffikaS
Kreisi kasutaja

liitunud: 17.09.2003
|
29.05.2018 13:17:22
|
|
|
Kogenumad võivad vist juba ette ennustada, et sellise süsteemiga tulemuse saamiseks tuleb kurja vaeva näha?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Scuall
Kreisi kasutaja

liitunud: 16.02.2007
|
29.05.2018 15:20:02
|
|
|
Saad selle mille eest maksad. Vähemalt madala otsa asjade eest.
Ise ostsin FLsun cube(ala 300+post 50)
Lisaks läks nn. tuuningu peale paar kilo filat ja u 100+ eurtsi.
Nüüd aga viskan faili pulga peale söödan sisse ja no problemot enam.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Norht Chilean G
Kreisi kasutaja
liitunud: 28.01.2003
|
10.06.2018 01:00:24
|
|
|
Kuidas Eestis 3D scannimise scenega lood, keegi viimasel ajal teenust kasutanud või ise scanneri ostnud? Soovitusi (<0.1mm, small to medium scale)?
_________________ Tag written by one North Chilean Guanacos, several specially trained Equadorian Mountain llamas and 76,000 Battery llamas from Llama Fresh Farms Ltd. near Paraguay. |
|
| tagasi üles |
|
 |
secrgb
HV vaatleja
liitunud: 06.11.2003
|
12.06.2018 10:23:27
|
|
|
Mul on Anet A8, mis on suht sarnane. Ütleme nii: ma olen oma printerit lahti-kokku monteerinud ~4-5 korda sest alatihti miskit läheb untsu. 3-4 kuud testimist ja tuunimist on viinud tulemuseni, et printeri kvaliteet on okei (mitte ideaalne).
Kuluta parem natuke rohkem ja säästa seda vaeva. Kui sulle meeldib aga konstruktoritega mängida, palju juurde õppida ning kindlasti vähemalt 2-3 korda sama raha sinna juurde maksta ning tulemusteni jõudmine on kolmandajärguline, siis "go for it".
|
|
| tagasi üles |
|
 |
JOKKER666
HV veteran

liitunud: 21.09.2002
|
|
| tagasi üles |
|
 |
karuke
Kreisi kasutaja

liitunud: 14.01.2003
|
23.06.2018 15:25:42
|
|
|
Tere,
ise ka mõtlen 3d printeri peale kas on kogemusi Creality Ender 3'ga? Kiidetakse päris palju.
link
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Trwind55
Kreisi kasutaja

liitunud: 21.04.2003
|
|
| tagasi üles |
|
 |
jt234
HV veteran

liitunud: 12.04.2005

|
25.06.2018 19:13:07
|
|
|
Sobivas mõõdus toidu säilituskarp + veidi nokitsemist ehk?
_________________ Dima oli siin |
|
| tagasi üles |
|
 |
MultiUser
HV kasutaja
liitunud: 16.04.2007
|
|
| tagasi üles |
|
 |
karumaru
HV kasutaja
liitunud: 20.01.2018
|
30.06.2018 12:01:58
|
|
|
Mu prusa mk2/s kulusid alumised varrastele sooned sisse. Hakkasingi vaatama, et prindile tekivad veidrad lained sisse ja olidki sooned mida varem üldse ei märganud, kuigi ma vardaid olen ikka õlitanud. Algupärased prusa metallvardad pole väga karastatud.
Ostsin kiirelt 3 euro eest 8mm kalib. terasvardad asemele, aga tellisin ooznetist juurde kallid, karastatud terasest vardad. Eestis pakuti 40 € +km meetriga sama varrast, ooznetist tuli terve komplekt koos saatmisega odavam.
Paki kohale jõudmise aja elavad need 3 eurosed vardad üle.
Minu uitmõte: miks keegi printeri pead ei tee seest 4 või 2 sooneliseks. Prusa aretab üldse mingit jaburat süsteemi, nende mitmevärviliselt printides tuleb detail ise 2x kergem kui see pakk mille ta kõrvale kaabib. Metsik filamendi raiskamine. https://youtu.be/utWiZZUERkY?t=3m46s
Printeripea on tehniliselt jumalast lihtne, all on alu klots, sinna läheb termostaat ja küttepulk, edasi on vahekeermega pikendustoru ja selle keerad jahutusplokile külge. Kas sinna tõesti ei saa sisse teha 4 või 2 filamendi soont ja nozzle teeks ringi. 2 või 4 nozzlet oleks kokku keevitatud ühele alusele, et ei peaks nende kõrgustega jamama. Pistad pessa ja fiksaatorkruviga kinni. 4 stepmootorit kannataks ka peast eemale tõsta või siis teha mingi käigukast mis suudab ühe stepmootoriga filamente erinevalt peale anda.
Mul endale vaja vähemalt 2 peaga printerit (ma tahaks lahustuvat filamenti kasutada konstruktsioonides), aga kuna ma ostsin prusa eelmisel aastal, siis uut printerit ka osta ei viitsi. Vaatasin, et keegi on mk2/s lausa 2 peaga plastik konstruktsiooni ära aretanud, küsimus on see, kuidas see elektriskeemi saab ühendada. On keegi sellist asja prusaga proovinud?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
jt234
HV veteran

liitunud: 12.04.2005

|
|
| tagasi üles |
|
 |
JOKKER666
HV veteran

liitunud: 21.09.2002
|
30.06.2018 12:30:46
|
|
|
| Prusa softile peaks varsti tulema võimalus nozzle puhastada infilliks. Plokki ära ei kaota, aga väheneb tunduvalt. Mu arusaama järgi need mitme nozzlega pead kipuvad ummistuma kergelt. Kui üks filament ootel, siis kipub ju kärssama..
|
|
| tagasi üles |
|
 |
karumaru
HV kasutaja
liitunud: 20.01.2018
|
30.06.2018 14:09:51
|
|
|
Neid lahendusi on päris palju tehtud ja see ummistumine on samuti aktuaalne. Ma ootan milline tuleb prusa mk4, nad võiks selle kohe 2 filamendile teha, siis ostaks küll.
Ma ise pole proovinud, kas see silikoonist sokk nozzle ümber võtab pla tilkumise maha?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
JOKKER666
HV veteran

liitunud: 21.09.2002
|
|
| tagasi üles |
|
 |
|