Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  e-sigareti teema märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 44, 45, 46 ... 79, 80, 81  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing

Mida arvad e-sigarist?
Aitab loobuda suitsetamisest, on tervislikum kui tava sigarett
40%
 40%  [ 52 ]
Aitab loobuda suitsetamisest, ei ole tervislikum kui tava sigaret
7%
 7%  [ 10 ]
Ei aita loobuda suitsetamisest, on tervislikum kui tava sigaret
23%
 23%  [ 30 ]
Ei aita loobuda suitsetamisest, ei ole tervislikum kui tava sigaret
29%
 29%  [ 38 ]
hääli kokku : 130

autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.01.2013 01:14:51 vasta tsitaadiga

hmekk kirjutas:
InterFace kirjutas:
Mul on sahtlis laiali pudelid lihtsalt ja üks mingi 5milline pudel taskus nii igaksjuhuks.
hmekk - sa räägi nüüd plaanist. kuidas sa kavatsed tellida / kas paned juba kirja kes soovivad / kuhu-millal peab sulle raha ära kandma / millal sa tellid?

puust punaselt ja selgelt tahaks asja. vastasel juhul löön käega ja loodan, et spezzz teeb järgmine esmaspäev-teisipäev uue ühistellimuse ja ostan evici sealtkaudu.


Ma juba mainisin, et enne veebruari ei telli ma kuskilt midagi.

tohib kysida, et miks, ma tahaks ikka evic saada icon_question.gif

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
greendef
HV kasutaja
greendef

liitunud: 05.08.2004




sõnum 24.01.2013 01:19:34 vasta tsitaadiga

xxlmaster kirjutas:
tsitaat:

sama hinnaga on umbes see ka http://www.peleon.pl/product.php?id_product=1965, kuigi tundub, et on lihtsalt teise nimega

see on arvatavasti parem variant. Sama hinnaga ta nüüd ei ole. Esiteks tal pole akutki sees. Teiseks, see teine komplekt tuleb hulga nänniga (2 akut, Kaks paaki, seina laadija, vahe adapter, segupudel).
Aga ise soovitaks vamot küll, kere käib keskelt pooleks ja saad kasutada ka lühema akuga thumbs_up.gif

Edit: Keegi meil siis dual coil catrosid ka kasutab? Kuidas on võreldes vivga näiteks?

Mul nüüd 2 Vamot, seda soovitan kindlasti.

Dual coil ja muude cartode kohta saan ka hinnagu anda, sest carto-tank on minu põhiline tarbimisviis hetkel.

Dual coil on nii ja naa, ütleks, et soovitan ainult ego akude jaoks madala (1.5 oomi) takistusega DC'd ja siis ka jääb poole tühjakslaadimise tsükli pealt lahjaks. Muidu on kurgulaks ja auru kogus head, maitselt jääb T3-le ja Vivile alla. Lisaks on madala voldiga see probleem, et kuna reaalselt on seal sees kaks 3-oomist spiraali, siis ei pruugi asi piisavalt kiiresti aurustada ja hakkab "üleujutama"/lurisema.
VV MOD otsas kõrgete voltidega tulevad amprid jäle kõrged ja ei mõju akule ilmselt väga hästi. 2.0 takistusega dual coil on Vamo otsas üsna OK, aga minu arust on Kanger ikka parem.

Seega - VV/VW MOD omanikele dual coili ei soovita, soovitan neile, kes ego aku peal ja millegipärast clearod ei meeldi.

Mida soovitan, on korralikud single coil cartod koos paagiga. Proovinud siiamaani Innokin, Boge ja Kanger LR (2-2.2 oomi) ja SR (2.8-3.2) oomi. Nendest maitselt, kurgulaksult ja auru hulgalt on parim Boge LR. Ise võtsin neid XXL suuruses puff.fi'st 10 tükki nüüd, seal juba 2 laseriga lõigatud auku paagi jeaks olemas, ise augustamine ei ole ikka see, võib cartot lõhkuda ja kuna augo koha pealt jääb asi ümaraks, rikub ka paagi tihendeid.

Boge miinus on muidugi see, et neil pole seda nurgelist "seelikut" allosas, seega ei pruugi lukustuvad carto-paagid neid lukku võtta, aga maitse ja muud head küljed kaaluvad selle üles. Hetkel kasutusel olevast cartost on umbes 30ml vedelikku läbi käinud ja tõmme ning maitse pole veel halvemaks läinud, täna just proovisin värsket kõrvale, et äkki lihtsalt sujuvalt kehvemaks läinud ja ei saa aru. Ei ole, maitse ja tõmme täpselt samad. Kindlasti võib ka praaki sattuda, mis vähem vastu peab, aga isegi kui nädalas üks carto peaks minema, siis hulgihinnaga see 1.2 euri vms pole nii kallis midagi. Puhastada pole nei viitsinud, kui tõmme või maitse halvenevad, siis viskan lihtsalt minema.

Edit: ah jaa, võrdluses vivi ja T3-ga on boge LR carto minu arust parem, aga eks see ole maitse asi nagu ikka.


viimati muutis greendef 24.01.2013 01:20:39, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
M8T0
HV Guru

liitunud: 24.11.2001




sõnum 24.01.2013 01:20:24 vasta tsitaadiga

Noja veebruari alguses tulevad hiina suured pühad ja pipau.
Eks siis järelikult järgmine nädal tellib Spezzi kaudu. Ei ole see 75€ ka nii hull nüüd.
Kommentaarid: 87 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.01.2013 01:22:03 vasta tsitaadiga

InterFace kirjutas:
Noja veebruari alguses tulevad hiina suured pühad ja pipau.
Eks siis järelikult järgmine nädal tellib Spezzi kaudu. Ei ole see 75€ ka nii hull nüüd.

kui orikas, siis ok icon_rolleyes.gif

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
xxlmaster
HV Guru
xxlmaster

liitunud: 26.08.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.01.2013 01:23:22 vasta tsitaadiga

greendef, tnx thumbs_up.gif
Kommentaarid: 83 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 77
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
greendef
HV kasutaja
greendef

liitunud: 05.08.2004




sõnum 24.01.2013 01:34:35 vasta tsitaadiga

Carto paakidest veel rääkides, ise plaanin ilmselt standardpikkusega cartode peale üle minna ja paagiks võtta Trap Tank, teeb täitmise ülimugavaks. Paistab, et Kir Fanis lõpetas XL Trap Tank'i tegemise ära, sellepärast siis lühikeste peale. Piltidelt paistab asi hõbedase Vamo peal väga OK välja ka nägevat.

hmekk, oskad öelda, kas sealt tootjalt saaks ainult eVic'i kontrollpead ka osta? Originaali ülemine osa mulle üldse ei meeldi, akud ja laadija on mul Vamode jaoks olemas, seega võtaks võimaluse korral ainult pea ja ostaks kõrvale hoopis sellise teleskoopMOD'i.
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
masmre
Kreisi kasutaja
masmre

liitunud: 08.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 24.01.2013 01:36:25 vasta tsitaadiga

Hea lehe leidsin: http://happyvaping.blogspot.com/2012/01/personal-vapers-ecigs.html
Palju kasulikku e-suitsetajale... thumbs_up.gif
Kommentaarid: 82 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 76
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kaivark
HV vaatleja

liitunud: 11.01.2013




sõnum 24.01.2013 01:37:49 vasta tsitaadiga

greendef, tänud, mulle hakkab see Vamo päris meeldima, ei pea ma teadma ja arvutist vaatama mida see masin teeb, eks kopsud ole mõõdupuuks nagu siiamaani.
Kuskilt vaatasin, et põhjakork pidi veits jama olema, uuematel pidi uus kork olema
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
greendef
HV kasutaja
greendef

liitunud: 05.08.2004




sõnum 24.01.2013 01:42:51 vasta tsitaadiga

kaivark kirjutas:
greendef, tänud, mulle hakkab see Vamo päris meeldima, ei pea ma teadma ja arvutist vaatama mida see masin teeb, eks kopsud ole mõõdupuuks nagu siiamaani.
Kuskilt vaatasin, et põhjakork pidi veits jama olema, uuematel pidi uus kork olema

Korgil pole viga midagi, vedru on jama. Vanem originaalvedru on peenike ja lühike, 18650 aku võib loksuma hakata. Mulle pandi mõlema v2 Vamoga (üks Poolast, teine Iirimaalt) toekam vedru ka kaasa, vahetasin ära. Mõned on e-cigarette forum'is kirjutanud, et see toekam vedru võib kehv sattuda, et annab lisatakistust ja selletõttu võib kasutades alumine kork kuumaks minna, minul seda pole kummagiga, isegi tugevama chain vapemise puhul. Aga kui on probleem, siis saab alati mõnelt vanalt taskulambilt korraliku vedru asemele panna, see on imelihtne.
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
masmre
Kreisi kasutaja
masmre

liitunud: 08.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 24.01.2013 02:09:34 vasta tsitaadiga

Hea pilt driptippidest (huulik), siit kohe näha, milline kuhu sobib jne.

Hea pilt cartodest:
Spoiler Spoiler Spoiler

Akudest:
Spoiler Spoiler Spoiler

Atod ja cartod:
Spoiler Spoiler Spoiler

Läbilaetavad akud:
Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 82 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 76
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hazar
Kreisi kasutaja
Hazar

liitunud: 24.08.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.01.2013 07:37:56 vasta tsitaadiga

http://www.news-medical.net/news/20091104/Propylene-glycol-in-e-cigarettes-might-keep-us-healthy-says-researchers.aspx?page=2
huvitav teooria
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 28
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
strohher
HV veteran
strohher

liitunud: 15.02.2004




sõnum 24.01.2013 09:29:18 vasta tsitaadiga

Oot mis selle T3 aukude suuremaks uuristamisega oli?
_________________
Tunguusia tundraahv
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kaivark
HV vaatleja

liitunud: 11.01.2013




sõnum 24.01.2013 10:07:22 vasta tsitaadiga

Mul on üks vuffel T3 ja see kipub lurisema , eriti külmaga, mingi aja pärast on jälle kõik ok
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.01.2013 11:17:05 vasta tsitaadiga

kaivark kirjutas:
Mul on üks vuffel T3 ja see kipub lurisema , eriti külmaga, mingi aja pärast on jälle kõik ok
ma pole pointile veel pihta saanud, et milles point, vahepeal luriseb. Selline tunne, et huulok oleks vedelikku täis. Samas 5 min hiljem kõik ok icon_smile.gif
_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
masmre
Kreisi kasutaja
masmre

liitunud: 08.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 24.01.2013 11:23:30 vasta tsitaadiga

Leidsin hea artikli: http://www.news-medical.net/news/20091104/Propylene-glycol-in-e-cigarettes-might-keep-us-healthy-says-researchers.aspx?page=2 PG on ju lausa tervisele kasulik icon_biggrin.gif thumbs_up.gif
Kommentaarid: 82 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 76
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
strohher
HV veteran
strohher

liitunud: 15.02.2004




sõnum 24.01.2013 11:25:14 vasta tsitaadiga

jeesus188 kirjutas:
kaivark kirjutas:
Mul on üks vuffel T3 ja see kipub lurisema , eriti külmaga, mingi aja pärast on jälle kõik ok
ma pole pointile veel pihta saanud, et milles point, vahepeal luriseb. Selline tunne, et huulok oleks vedelikku täis. Samas 5 min hiljem kõik ok icon_smile.gif


Sama siin.
Mul läheb päevas ikka oma 4-5ml 18 kangusega vedelikku ära.

_________________
Tunguusia tundraahv
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.01.2013 11:25:43 vasta tsitaadiga

Milline see evic 60€ link oli?
Vaataks korra yle palju seal transa oli

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
masmre
Kreisi kasutaja
masmre

liitunud: 08.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 24.01.2013 11:41:54 vasta tsitaadiga

jeesus188 kirjutas:
Milline see evic 60€ link oli?
Vaataks korra yle palju seal transa oli

see ilmselt, iirimaalt: http://www.bargainvapour.com/JoyeTech_eVic/cat1274300_1690660.aspx
Seal muuseas ka ainult 'pea' müügis! Keegi otsis siin seda ka vist...
jeesus188 kirjutas:
kaivark kirjutas:
Mul on üks vuffel T3 ja see kipub lurisema , eriti külmaga, mingi aja pärast on jälle kõik ok
ma pole pointile veel pihta saanud, et milles point, vahepeal luriseb. Selline tunne, et huulok oleks vedelikku täis. Samas 5 min hiljem kõik ok icon_smile.gif

Äkki on seal õhutorus (see ju parajalt pikk) tilk sees ja kui tõmbama hakkad, imed selle laiali kogu toru ulatuses ja siis enam ei lurise. Jätad seisma natukeseks, vajub jälle kokku ja alustades jälle luriseb.
Kommentaarid: 82 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 76
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Spezz
HV veteran

liitunud: 21.08.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.01.2013 12:12:38 vasta tsitaadiga

strohher kirjutas:
Oot mis selle T3 aukude suuremaks uuristamisega oli?

Kui akuks eVic siis tuleks augud suuremaks teha, muidu on tõmme liiga kehva.
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.01.2013 12:14:19 vasta tsitaadiga

Iirimaal tuleb 71€ evic

Kas siis ei saagi 60-ga icon_confused.gif

Tuleb siis tavatarnija poole ikkagi pöörduda icon_lol.gif

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kaivark
HV vaatleja

liitunud: 11.01.2013




sõnum 24.01.2013 12:21:13 vasta tsitaadiga

jeesus188 kirjutas:
kaivark kirjutas:
Mul on üks vuffel T3 ja see kipub lurisema , eriti külmaga, mingi aja pärast on jälle kõik ok
ma pole pointile veel pihta saanud, et milles point, vahepeal luriseb. Selline tunne, et huulok oleks vedelikku täis. Samas 5 min hiljem kõik ok icon_smile.gif

Äkki on seal õhutorus (see ju parajalt pikk) tilk sees ja kui tõmbama hakkad, imed selle laiali kogu toru ulatuses ja siis enam ei lurise. Jätad seisma natukeseks, vajub jälle kokku ja alustades jälle luriseb.[/quote]

Täheldasin hoopis sellist asja, et iga tõmbega veab paaki ka ühe õhumulli, akuks Twist 1100. Miski tihend.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ufo56
HV Guru
ufo56

liitunud: 18.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.01.2013 12:37:28 vasta tsitaadiga

jeesus188 kirjutas:
Iirimaal tuleb 71€ evic

Kas siis ei saagi 60-ga icon_confused.gif

Tuleb siis tavatarnija poole ikkagi pöörduda icon_lol.gif


Võta alibaba lahti ja telli kellelt tahad sealt, peamiselt samad müüjad aga mitu korda ülesse pannud ja erinevate kogustega. Uurisin eile natuke niisama, kõik olid nõus saatma. Hind varieerus 30-45 USD pluss 20 transport umbes. Ma usun, et kui jätta asjalik mulje siis saab sealt ühe tasuta sämpli ka kätte.

_________________
 Lae pildid -> pilt.io
Kommentaarid: 79 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
masmre
Kreisi kasutaja
masmre

liitunud: 08.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 24.01.2013 12:43:32 vasta tsitaadiga

greendef, kui ruttu puffi.fi pakk kohale tuli? Plaanis ka sealt veits kama osta ja ka BOGE cartod ära proovida.
Kommentaarid: 82 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 76
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hmekk
HV Guru
hmekk

liitunud: 10.07.2004




sõnum 24.01.2013 13:19:28 vasta tsitaadiga

puff.fi'st oleks ise ka huvitatud tellima. (alates hommsest - sest noh osad asjad mida vaja saabuvad homme)
_________________
Fotoblogi / Flickr
Kommentaarid: 102 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 8 :: 68
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
masmre
Kreisi kasutaja
masmre

liitunud: 08.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 24.01.2013 13:24:41 vasta tsitaadiga

hmekk kirjutas:
puff.fi'st oleks ise ka huvitatud tellima. (alates hommsest - sest noh osad asjad mida vaja saabuvad homme)

Kuda sul vabu vahendeid on? Teeks koos tellimuse, saaks postikulud väiksemaks, aga sa Tartus, krt, siis ei tasu vist ära...
Kommentaarid: 82 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 76
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
greendef
HV kasutaja
greendef

liitunud: 05.08.2004




sõnum 24.01.2013 13:39:37 vasta tsitaadiga

Puff.fi'st olen kaks korda tellinud, mõlemad korrad saatsid nad tavalise "first class" kirjaga ehk siis otse postkasti, mitte tähitult. Esimene kord ei teagi kaua tuli, ajalehti ega paberarveid ei käi ja postkasti vaatan kord 1-2 nädala jooksul, et rämpsust tühjendada. Igatahes kui 6 tööpäevaga polnud postiljon uksele koputanud saatsin meili, siis vastati - ilma trackinguta. Vaatasin postkasti ja oli olemas. Teise tellimuse tegin teisipäeva öösel vastu kolmapäeva ja laupäeva hommikul oli kohal.

Mul oli mõlemal korral tellimus umbes 30€ + post, võib-olla nad saadavad tähituna alates mingist suuremast summast, aga pole hetkel selle kohta aru pärinud, sest ilmselt enne pole mul sealt uueks tellimuseks põhjust kuni praegused cartod otsa saavad ja sele Trap Tank'i ostan.
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
masmre
Kreisi kasutaja
masmre

liitunud: 08.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 24.01.2013 13:54:03 vasta tsitaadiga

greendef kirjutas:
Puff.fi'st olen kaks korda tellinud, mõlemad korrad saatsid nad tavalise "first class" kirjaga ehk siis otse postkasti, mitte tähitult. Esimene kord ei teagi kaua tuli, ajalehti ega paberarveid ei käi ja postkasti vaatan kord 1-2 nädala jooksul, et rämpsust tühjendada. Igatahes kui 6 tööpäevaga polnud postiljon uksele koputanud saatsin meili, siis vastati - ilma trackinguta. Vaatasin postkasti ja oli olemas. Teise tellimuse tegin teisipäeva öösel vastu kolmapäeva ja laupäeva hommikul oli kohal.

Mul oli mõlemal korral tellimus umbes 30€ + post, võib-olla nad saadavad tähituna alates mingist suuremast summast, aga pole hetkel selle kohta aru pärinud, sest ilmselt enne pole mul sealt uueks tellimuseks põhjust kuni praegused cartod otsa saavad ja sele Trap Tank'i ostan.

See trap tank on muidugi kaval, aga ma vist puurin ise omale ühe tavalise prooviks ära. Vaatan, mis välja tuleb... Mul neid hiinast kunagi ostetud, alumiinium korpustega mitu tükki...(1mm auk või 1,5mm oleks paras).
Kommentaarid: 82 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 76
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Pisijeesus
HV vaatleja
Pisijeesus

liitunud: 16.03.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.01.2013 13:56:16 vasta tsitaadiga

Sain täna oma T3 seti peleonist kätte. 14.01 tellisin. Paki peale (mulliümbrik)olid aadressid kirjutatud käsitsi ning ilusti olid postimargid peal. Selle ümbriku sees siis oli siis üks ilus roosilises pakkepaberis nutskas icon_biggrin.gif . Nägi välja nagu üks tõeline kingitus kohe. Avasin siis selle ning sealt paistis vastu tellitud komplekt, koos nelja coiliga. Kaasa oli siiski pandud üks vedelik (mild 7 12mg)ja arve.

Esmane emotsioon on selline kahevahel. Tegin enne sinist Winstonit nii u 10 tk päevas. Nüüd olen proovinud 24mg Inawera õuna, mille ma lahjendasin ca 1:1 VG-ga. Hiljem märkasin, et paki selle õuna potsiku küljes oli juba märge, et ta on 70pg:30vg. Maitse on selline veidi plastikune, hakkab kurgule isegi veidi. Kraabib natuke liiga ebameeldivalt. Kui ca 5 mahvi järjest teha on õunamaitse juba veidi äratuntavam, kuid ikka mitte päris see mis ma ootaks. Ise ma kahtlustan, et ehk ma liialdasin VG-ga? Kas see võib sellist effekti tekitada?
Teisena proovisin seda Mild-7,t mida ma lahjendasin samuti 1:1 VG-ga. Selline veider magus tubaka maitse on ja kraabib veidi imelikult kurku. Üle 5 mahvi järjest nagu ei tihka tõmmata. Sama lugu - liiga palju VG-d?

Ma olen eelnevalt lugenud, et see plastikune maitse ongi rohkem alguse asi ja et järgmine päev peaks juba parem olema? Või peaks vedelikke lahtiselt hoidma?

Pikk jutt on nagu ta on, eks ma vape'n ja katsetan edasi.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hmekk
HV Guru
hmekk

liitunud: 10.07.2004




sõnum 24.01.2013 14:08:02 vasta tsitaadiga

Asju mida sealt tellida on omajagu tegelikutl:

http://www.puff.fi/510-dcttankkiuutuus-6ml-smok-udct-kartomisaattorin-lukituksella-p-1048.html (sama mis seal saksamaa poes)
http://www.puff.fi/510-smok-rtank-rebuildablekorjattava-tankkiatomisaattori-45ml-p-1035.html
http://www.puff.fi/510x-dcttankki-45ml-puff-bogemitta-35mm-15ohm-p-992.html

+ cartod muidugi

pean mõtlema, et kas võtan kõik korraga või enda mugavuse jaoks jupitan tellimusi.

_________________
Fotoblogi / Flickr
Kommentaarid: 102 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 8 :: 68
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
xxlmaster
HV Guru
xxlmaster

liitunud: 26.08.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.01.2013 14:11:02 vasta tsitaadiga

hmekk kirjutas:
Asju mida sealt tellida on omajagu tegelikutl:

http://www.puff.fi/510-dcttankkiuutuus-6ml-smok-udct-kartomisaattorin-lukituksella-p-1048.html (sama mis seal saksamaa poes)
http://www.puff.fi/510-smok-rtank-rebuildablekorjattava-tankkiatomisaattori-45ml-p-1035.html
http://www.puff.fi/510x-dcttankki-45ml-puff-bogemitta-35mm-15ohm-p-992.html

+ cartod muidugi

pean mõtlema, et kas võtan kõik korraga või enda mugavuse jaoks jupitan tellimusi.

Vaatasin ka seda viimast eile, aga ma ei saa aru milliesed coilid sinna sisse lähevad?
Meeldib endale peleoni leht, kuna see on suht noob frendly. Enamusel lingid välja toodud millega kokku istub.
Kommentaarid: 83 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 77
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
greendef
HV kasutaja
greendef

liitunud: 05.08.2004




sõnum 24.01.2013 14:16:36 vasta tsitaadiga

Viimasesse lähevad standardpikkusega cartod ja kaasas on "Puff dual coil" carto. Ilmselt siis otse hiinast tootjalt(Smoktech kõige tõenäolisem) tellitud ja Puff logo peale pandud 1.5 oomine dual coil carto.

Standardpikkus on siis 35+5mm (5 on 510 connection, carto ise 35mm), näiteks see Boge.


viimati muutis greendef 24.01.2013 14:18:44, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hmekk
HV Guru
hmekk

liitunud: 10.07.2004




sõnum 24.01.2013 14:22:11 vasta tsitaadiga

xxlmaster kirjutas:
hmekk kirjutas:
Asju mida sealt tellida on omajagu tegelikutl:

http://www.puff.fi/510-dcttankkiuutuus-6ml-smok-udct-kartomisaattorin-lukituksella-p-1048.html (sama mis seal saksamaa poes)
http://www.puff.fi/510-smok-rtank-rebuildablekorjattava-tankkiatomisaattori-45ml-p-1035.html
http://www.puff.fi/510x-dcttankki-45ml-puff-bogemitta-35mm-15ohm-p-992.html

+ cartod muidugi

pean mõtlema, et kas võtan kõik korraga või enda mugavuse jaoks jupitan tellimusi.

Vaatasin ka seda viimast eile, aga ma ei saa aru milliesed coilid sinna sisse lähevad?
Meeldib endale peleoni leht, kuna see on suht noob frendly. Enamusel lingid välja toodud millega kokku istub.



4.5 milli tankidele läheb see kõige tavaline 35mm carto (tavaline suurus) suuremad on juba migni 45 jms.

EDIT: greendef, jõudis ette icon_biggrin.gif

_________________
Fotoblogi / Flickr
Kommentaarid: 102 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 8 :: 68
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
xxlmaster
HV Guru
xxlmaster

liitunud: 26.08.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.01.2013 14:25:32 vasta tsitaadiga

greendef, ja sina olid seda katsetanud ja olid rahul?
Kui paks ta muidu on, jäävad servad väga üle ääre upitama eVici sugusel?
Kommentaarid: 83 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 77
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
greendef
HV kasutaja
greendef

liitunud: 05.08.2004




sõnum 24.01.2013 14:32:40 vasta tsitaadiga

Ma kasutan hetkel seda pikemat(45+5mm carto, mõnes kohas XL nime all, mõnes XXL) varianti. Maitses, kurgulaksus ja auru hulgas ei tohiks vahet olla lühikesel ja pikal. Paksust on tal 19mm, mõõda eVic pealt ära ja siis tead kas sobib icon_smile.gif

Edit: masmre, üks põhjusi miks ma seda Trap Tanki tahan ongi see laiuse ja väljanägemise teema. XL tank jääb natuke peenikeseks ja pikaks, et väga hästi välimuselt sobida, Trap Tank sobib nagu valatult:
Pildil Vamo v1, uuematel on nupud korpusega samast materjalist.
Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
xxlmaster
HV Guru
xxlmaster

liitunud: 26.08.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.01.2013 14:42:43 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Paksust on tal 19mm

Siis viviga ühte auku thumbs_up.gif


E: Kas neid peleoni lühikesi akusid võib üldse eVici järel laadida? Eile viskasin korraks kaabli järgi ja veider oli see, et laetavuse protsent tõusis a la 1% 2minuti jooksul icon_confused.gif
Kommentaarid: 83 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 77
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
M8T0
HV Guru

liitunud: 24.11.2001




sõnum 24.01.2013 14:43:05 vasta tsitaadiga

Pisijeesus kirjutas:
Sain täna oma T3 seti peleonist kätte. 14.01 tellisin. Paki peale (mulliümbrik)olid aadressid kirjutatud käsitsi ning ilusti olid postimargid peal. Selle ümbriku sees siis oli siis üks ilus roosilises pakkepaberis nutskas icon_biggrin.gif . Nägi välja nagu üks tõeline kingitus kohe. Avasin siis selle ning sealt paistis vastu tellitud komplekt, koos nelja coiliga. Kaasa oli siiski pandud üks vedelik (mild 7 12mg)ja arve.

Esmane emotsioon on selline kahevahel. Tegin enne sinist Winstonit nii u 10 tk päevas. Nüüd olen proovinud 24mg Inawera õuna, mille ma lahjendasin ca 1:1 VG-ga. Hiljem märkasin, et paki selle õuna potsiku küljes oli juba märge, et ta on 70pg:30vg. Maitse on selline veidi plastikune, hakkab kurgule isegi veidi. Kraabib natuke liiga ebameeldivalt. Kui ca 5 mahvi järjest teha on õunamaitse juba veidi äratuntavam, kuid ikka mitte päris see mis ma ootaks. Ise ma kahtlustan, et ehk ma liialdasin VG-ga? Kas see võib sellist effekti tekitada?
Teisena proovisin seda Mild-7,t mida ma lahjendasin samuti 1:1 VG-ga. Selline veider magus tubaka maitse on ja kraabib veidi imelikult kurku. Üle 5 mahvi järjest nagu ei tihka tõmmata. Sama lugu - liiga palju VG-d?

Ma olen eelnevalt lugenud, et see plastikune maitse ongi rohkem alguse asi ja et järgmine päev peaks juba parem olema? Või peaks vedelikke lahtiselt hoidma?

Pikk jutt on nagu ta on, eks ma vape'n ja katsetan edasi.


1 on see, et mõni coil mõnel clearon on tahtnud mingit sissetöötamisaega. maitse ja toss on kuidagi imelik esimene pool päeva
2 on see, et kui liiga palju VG*d paned siis muutub selliseks imalaks keemia maitseks see asi kuidagi minujaoks icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 87 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
fallout3
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.04.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.01.2013 15:10:20 vasta tsitaadiga

InterFace kirjutas:
2 on see, et kui liiga palju VG*d paned siis muutub selliseks imalaks keemia maitseks see asi kuidagi minujaoks icon_biggrin.gif

See on siis see glütserooli enda maitse - kasutatakse seda ju ka magusainena.
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
strohher
HV veteran
strohher

liitunud: 15.02.2004




sõnum 24.01.2013 15:37:03 vasta tsitaadiga

Njaa, ma tirin siin 100% VG-d. Millaski tahaks seda PG-ga segada. Peab Spezzi kiusama hakkama jälle icon_redface.gif
_________________
Tunguusia tundraahv
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
M8T0
HV Guru

liitunud: 24.11.2001




sõnum 24.01.2013 17:32:19 vasta tsitaadiga

"uue" MT3 coiliga otsustasin, et lihtsalt ei puutu seda mittemingit moodi. ainult täidan.
praeguseks on kolm ööpäeva juba laitmatult töötanud icon_eek.gif juu ma siis näppisin seda eelmist liiga palju (pesin igapäev korra jne). Eks paistab kui kaua töötab.

Teine lugu on see , et mind võib evic'i "soovijate listist" maha võtta icon_smile.gif
Kommentaarid: 87 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
xxlmaster
HV Guru
xxlmaster

liitunud: 26.08.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.01.2013 17:36:21 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Teine lugu on see , et mind võib evic'i "soovijate listist" maha võtta

noh, jätsid maha v? icon_razz.gif
Kommentaarid: 83 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 77
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.01.2013 18:39:15 vasta tsitaadiga

Mind võib samuti evici listist maha võtta thumbs_up.gif
Sain yhe magusa personaalse pakkumise

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ufo56
HV Guru
ufo56

liitunud: 18.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.01.2013 18:44:44 vasta tsitaadiga

jeesus188 kirjutas:
Mind võib samuti evici listist maha võtta thumbs_up.gif
Sain yhe magusa personaalse pakkumise

Pajata siiapoole ka

_________________
 Lae pildid -> pilt.io
Kommentaarid: 79 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.01.2013 18:53:10 vasta tsitaadiga

ufo56 kirjutas:
jeesus188 kirjutas:
Mind võib samuti evici listist maha võtta thumbs_up.gif
Sain yhe magusa personaalse pakkumise

Pajata siiapoole ka
kahjuks ei saa pajatada, sest ei lubatud. Ja ma ei tahaks suhteid rikkuda selle poega.
Aga hind oli koos transaga 55€

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
JazZ
HV kasutaja

liitunud: 25.12.2012




sõnum 24.01.2013 19:40:03 vasta tsitaadiga

jeesus188 kirjutas:
ufo56 kirjutas:
jeesus188 kirjutas:
Mind võib samuti evici listist maha võtta thumbs_up.gif
Sain yhe magusa personaalse pakkumise

Pajata siiapoole ka
kahjuks ei saa pajatada, sest ei lubatud. Ja ma ei tahaks suhteid rikkuda selle poega.
Aga hind oli koos transaga 55€

Edit: ju ma siis panin puusse...


viimati muutis JazZ 24.01.2013 19:49:58, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
M8T0
HV Guru

liitunud: 24.11.2001




sõnum 24.01.2013 19:46:09 vasta tsitaadiga

Ei ole Eesti. Kätte saame järgmine nädal alles.
Aga vahet pole. Normaalne hind , kindlalt originaal ja juba liigub - seega võib nii 5-6 päeva oodata küll icon_smile.gif
Kuigi tahaks ju KOOHEEEE! Homme vist jõuab pisike kere ja aku evic'i jaoks kah kohale juba.
Kommentaarid: 87 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
JazZ
HV kasutaja

liitunud: 25.12.2012




sõnum 24.01.2013 19:51:42 vasta tsitaadiga

InterFace kirjutas:
Ei ole Eesti. Kätte saame järgmine nädal alles.
Aga vahet pole. Normaalne hind , kindlalt originaal ja juba liigub - seega võib nii 5-6 päeva oodata küll icon_smile.gif
Kuigi tahaks ju KOOHEEEE! Homme vist jõuab pisike kere ja aku evic'i jaoks kah kohale juba.

Et kaks sai tellida, st sulle võis rääkida, aga teistele ei või? Mitte et ma ise väga tahtnud oleksin, lihtsalt imelik äri tundub.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
M8T0
HV Guru

liitunud: 24.11.2001




sõnum 24.01.2013 19:56:13 vasta tsitaadiga

tema tellis. mina ei oska midagi täpsemalt öelda peale selle , et pole avalik asi ning pakkumine tehti talle.
kui selline asi oleks igalpool näha ja üleval siis kaotaks ju igasugused 70-90 eurised hinnad oma mõtte poodidel.
aga nagu hmekk tõestas siis tegelikult saab neid hiinast mingi 30€/tk koos saatmisega kui veits rohkem võtta.
Kommentaarid: 87 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.01.2013 20:12:06 vasta tsitaadiga

JazZ kirjutas:
InterFace kirjutas:
Ei ole Eesti. Kätte saame järgmine nädal alles.
Aga vahet pole. Normaalne hind , kindlalt originaal ja juba liigub - seega võib nii 5-6 päeva oodata küll icon_smile.gif
Kuigi tahaks ju KOOHEEEE! Homme vist jõuab pisike kere ja aku evic'i jaoks kah kohale juba.

Et kaks sai tellida, st sulle võis rääkida, aga teistele ei või? Mitte et ma ise väga tahtnud oleksin, lihtsalt imelik äri tundub.

ei olnud mingit äri.
kuna ma olen pikalt suhelnud selle kauba tagasi saatmise jamaga jne. seletanud seadusi jne, siis lihtsalt kysiti, kas oled huvitatud.
kodulehel on hind 400pln.
Ja kuna võimalus oli 2 saada, siis võtsingi, keeruliste algoritmide ja loosimiste tulemusena sai selle InterFace.
kui pakutakse kunagi veel, siis loomulikult anna teada.
ärge nüüd pikka viha peage thumbs_up.gif

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
JazZ
HV kasutaja

liitunud: 25.12.2012




sõnum 24.01.2013 20:15:27 vasta tsitaadiga

InterFace kirjutas:
tema tellis. mina ei oska midagi täpsemalt öelda peale selle , et pole avalik asi ning pakkumine tehti talle.
kui selline asi oleks igalpool näha ja üleval siis kaotaks ju igasugused 70-90 eurised hinnad oma mõtte poodidel.
aga nagu hmekk tõestas siis tegelikult saab neid hiinast mingi 30€/tk koos saatmisega kui veits rohkem võtta.

Selline leti alt salahinnaga müümine on ju sama hea, samamoodi jääb "ausamatel" poodidel kaup müümata.
Seda et selle asja hind on hiinas selline nagu ta on ja et hiinlastel on savi kellele nad müüvad, oli mulle juba ammu teada.

Aga see selleks, tore et saite omale hea hinnaga korralikud asjad. Minu meelest on see siiani parim asi ja ma ei saa aru miks vanemad tegijad oma review'des seda maha teevad.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.01.2013 20:21:20 vasta tsitaadiga

JazZ kirjutas:
InterFace kirjutas:
tema tellis. mina ei oska midagi täpsemalt öelda peale selle , et pole avalik asi ning pakkumine tehti talle.
kui selline asi oleks igalpool näha ja üleval siis kaotaks ju igasugused 70-90 eurised hinnad oma mõtte poodidel.
aga nagu hmekk tõestas siis tegelikult saab neid hiinast mingi 30€/tk koos saatmisega kui veits rohkem võtta.

Selline leti alt salahinnaga müümine on ju sama hea, samamoodi jääb "ausamatel" poodidel kaup müümata.
Seda et selle asja hind on hiinas selline nagu ta on ja et hiinlastel on savi kellele nad müüvad, oli mulle juba ammu teada.

Aga see selleks, tore et saite omale hea hinnaga korralikud asjad. Minu meelest on see siiani parim asi ja ma ei saa aru miks vanemad tegijad oma review'des seda maha teevad.

mis tähendab salahind ja letialt myymine ?
ma pigem kysiks, et kui on võimalik myya selle hinnaga, miks siis kohe ei myyd niimoodi?
vaevalt keegi kahjumiga müüb neid icon_rolleyes.gif
aga kuna nõudlust on, siis järelikult, hinda veel ei tasu alla lasta.
hu&/i ma tean, miks mulle just odavamalt pakuti

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  e-sigareti teema mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 44, 45, 46 ... 79, 80, 81  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.