Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Elektri- ja vesinikautode (ja muude alternatiivide) teema märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 260, 261, 262 ... 305, 306, 307  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
renx09
HV Guru
renx09

liitunud: 28.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.09.2025 14:26:49 vasta tsitaadiga

vanasti oli lpg soodushind 0.4midagi, nüüd on 0.7 midagi, kulub bensust ca 20% rohkem, on ju vahe sees, pole midagi rohkem selgitada
_________________
!!
Kommentaarid: 315 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 252
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.09.2025 23:05:26 vasta tsitaadiga

Haamer autosse kaasa.
https://www.theverge.com/news/778980/tesla-nhtsa-investigation-door-handles-trap

_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
Kommentaarid: 751 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 564
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 17.09.2025 09:57:50 vasta tsitaadiga

Tegin ükspäev 500km ringi ainult kiirlaadijate peal. Kulus 40 eur ehk täpselt sama mis universaalkerega vag ökobena. Ei tasu kuidagi ev ära kui kodus laadida ei saa
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Equinox
HV veteran
Equinox

liitunud: 05.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 17.09.2025 10:04:39 vasta tsitaadiga

Veider. Füüsiliselt avamise võimalus seest ju olemas, äpist saab ka lahti lasta, väljst nfc kaardiga, jne. Tundub, nagu mingi pseduoprobleem osade inimeste poolt jälle yawn.gif
_________________
Live long and prosper!
RIP, Spock. Leonard Nimoy 1931-2015
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
degreal
HV veteran

liitunud: 07.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.09.2025 10:28:15 vasta tsitaadiga

Equinox kirjutas:
Veider. Füüsiliselt avamise võimalus seest ju olemas, äpist saab ka lahti lasta, väljst nfc kaardiga, jne. Tundub, nagu mingi pseduoprobleem osade inimeste poolt jälle yawn.gif

Tõmmatav rihma ots kuskil peidus. Ilma manualita üles ei leia. Kaasreisijad kes teslaga kursis pole põlevad enne sisse ära kui jõuavad manuali läbi lugeda.
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 17.09.2025 10:53:19 vasta tsitaadiga

Janis kirjutas:
Tegin ükspäev 500km ringi ainult kiirlaadijate peal. Kulus 40 eur ehk täpselt sama mis universaalkerega vag ökobena. Ei tasu kuidagi ev ära kui kodus laadida ei saa

oluliselt suurema diisliga siis ei konkureeri üldse... eriti arvestades seda kallimat soetusmaksumust
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Equinox
HV veteran
Equinox

liitunud: 05.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 17.09.2025 12:10:25 vasta tsitaadiga

degreal kirjutas:

Tõmmatav rihma ots kuskil peidus. Ilma manualita üles ei leia. Kaasreisijad kes teslaga kursis pole põlevad enne sisse ära kui jõuavad manuali läbi lugeda.

Sellega olen nõus, et võiks olla see paremini märgistatud

_________________
Live long and prosper!
RIP, Spock. Leonard Nimoy 1931-2015
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
sakinaga
HV Guru

liitunud: 30.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.09.2025 13:59:03 vasta tsitaadiga

Peaks olema nagu teistel tootjatel - elektrooniline osa on ühildatud füüsilise lingiga, mitte kaks eraldi linki. See on näide kehvast disainist, kui ma pean igale inimesele näitama, kuidas ust väljast ja seest lahti saab.
_________________
Tsensuur HinnaVaatluse foorumis
Kommentaarid: 164 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 155
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Equinox
HV veteran
Equinox

liitunud: 05.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 17.09.2025 17:48:25 vasta tsitaadiga

Elektriauto grupist:
tsitaat:
🚗⚡ Kui igal kortermajade elanikul oleks homme elektriauto – kas alajaam peab vastu?
Sai kirjutatud teadusartikli vormis magistritöö teemal, mis käsitles küsimust: mis juhtuks, kui kõik magalapiirkonnas elavad inimesed sooviksid omada elektriautot ja neid oma kodu vahetus läheduses laadida. Oluline on märkida, et Eestis elab ligikaudu 70% elanikkonnast korterites, mistõttu puudutab see probleem väga suurt osa ühiskonnast.
💡 Teema idee kujunes välja arutelust Alan Vahtiga – otsustasime mitte piirduda üksiku kortermaja peakaitsme vaatega, vaid hinnata terve alajaama ressursi kasutust. Näidispiirkonnaks sai Tartu Annelinna 5-korruseliste majade kvartal, kus üks alajaam teenindab kokku 360 korterit. Alajaama trafo nimivõimsus on 400 kVA.
🏙️ Miks just alajaam?
Alajaama perspektiiv on oluline, sest paljudel juhtudel on kortermajade parkimisalad kohaliku omavalitsuse omandis. See tähendab, et laadimisjaamade rajamiseks tuleb kaasata eraettevõttest operaator, kelle jaoks on määrav just kogu alajaama võimsus, mitte ainult üksiku maja oma.
📊 Uuringu käik
Vaadeldi alajaama aastast energiatarbimist tunnipõhise arvestuse järgi. Nendest andmetest tuletati keskmise ööpäeva, nädala ja aasta koormusprofiil ühe korteri kohta. Selline lähenemine võimaldas tarbimise mustreid modelleerida ning neid edasi kanda ka erineva suurusega majadele ja piirkondadele.
🔎 Stsenaariumite alused
Uurimuse tarbeks võeti aluseks kõige suurema tarbimisega nädal (8.–14. jaanuar 2024). Selle nädala andmete põhjal hinnati kolme erinevat elektriautode laadimise stsenaariumi.
1️⃣ Dünaamiline koormuse juhtimine
Kui seada kõige suurema koormusega nädala tipptunni võimsus ülemiseks piiriks ja rakendada dünaamilist koormushaldust, piisaks sellest umbes iga neljanda korteri elektriauto laadimiseks.
2️⃣ Öine laadimisaken (23:00–07:00)
Kui piirata laadimist ainult ööajale ning seada ülemiseks piiriks alajaama 90% nimivõimsusest, oleks võimalik katta ligikaudu 60% korterite elektriautode laadimisvajadusest.
3️⃣ Kõigil korteritel on EV (360 autot)
Kui igale korterile kuulub üks elektriauto ja kõik soovivad laadida, oleks vaja ligikaudu 240 kVA alajaama võimsust. Võrdluseks: alajaama nimivõimsus on 400 kVA.
⚡ Kokkuvõte
Meil on piisavalt ressurssi, et tulevikule vastu minna, kuid seda tuleb targalt kasutada. Üheks võimaluseks võiks olla näiteks see, et riigi tasandil (Elektrilevi kaudu) pakutakse laadimisjaamade operaatoritele alajaama „ülejäänud“ ampreid. See eeldaks aga seadusandlikke muudatusi.
🚧 Suurim probleem ei ole alajaama võimsus, vaid hoopis parkimiskohtade puudus.

Kuhu edasi? Isiklikult leian, et laadimise võimalikkuse tekkimiseks magalapiirkoda võiks KOV korraldada hanke, kus mingisse piirkonda võiks laadimisjaamade operaator näiteks 10 AC laadimisjaama paigaldada optsiooniga laiendada näiteks 40 le, Ja loomulikult peaks olema hankes võimalikult soodne hind lõpptarbija jaoks.

Mina jätkan antud teemaga doktorantuuris. Mulle oleks väga abiks kui tänaste ja tulevate laadimisjaamade operaatoritega koostöös jaaks andmeid koguda, mille põhjal paremaid tulevikuotsuseid teha.

Viide artiklile: https://agronomy.emu.ee/wp-content/uploads/2025/07/AR2025_097_Lumi_V_doi_065_TAVA.pdf#abstract-10855


_________________
Live long and prosper!
RIP, Spock. Leonard Nimoy 1931-2015
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.09.2025 18:50:25 vasta tsitaadiga

Terv
_________________
Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist.
Kommentaarid: 94 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 17.09.2025 23:56:37 vasta tsitaadiga

Magic kirjutas:
Janis kirjutas:
Tegin ükspäev 500km ringi ainult kiirlaadijate peal. Kulus 40 eur ehk täpselt sama mis universaalkerega vag ökobena. Ei tasu kuidagi ev ära kui kodus laadida ei saa

oluliselt suurema diisliga siis ei konkureeri üldse... eriti arvestades seda kallimat soetusmaksumust


Reisimiseks üsna mõttetu, mingit säästu ei tule, küll aga kuhjaga ebamugavust. Eesti piires okei ringi paarutada. Aga seda olen ma juba mõnda aega rääkinud, et jutt odavusest ei päde, kui koduelektriga saadki tankimise alla, siis hinnavahe võtab kõik tagasi, amordist rääkimata. Heal juhul nulliring, halvemal miinus, sõltub kasutusest ja masinast.
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Bssldr
HV kasutaja

liitunud: 05.12.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.09.2025 01:02:01 vasta tsitaadiga

Equinox kirjutas:
Veider. Füüsiliselt avamise võimalus seest ju olemas, äpist saab ka lahti lasta, väljst nfc kaardiga, jne. Tundub, nagu mingi pseduoprobleem osade inimeste poolt jälle yawn.gif

Kui 12V aku ei tööta, siis mida sa sealt äpist või NFC-ga omast arust avada kavatsed? Ja probleem on ju see, et ei saa uksi haagist lahti, mitte see, et auto lukus on.

Equinox kirjutas:
degreal kirjutas:

Tõmmatav rihma ots kuskil peidus. Ilma manualita üles ei leia. Kaasreisijad kes teslaga kursis pole põlevad enne sisse ära kui jõuavad manuali läbi lugeda.

Sellega olen nõus, et võiks olla see paremini märgistatud

Õnnetuse puhul on inimene segaduses ja paanikas. Olgu või punase värviga märgistatud, aga see pole normaalne, et hädaolukorras tuleb ukse avamiseks kõigepealt ukse hoiulaeka voodri kate teatud koha pealt maha kiskuda vms (olenevalt mudelist).
Kommentaarid: 9 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Equinox
HV veteran
Equinox

liitunud: 05.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 18.09.2025 01:11:19 vasta tsitaadiga

Jah, point taken. Samas mu enda kogemused näitavad, et kõik kes mu Teslaga on sõitmas käinud tõmbavad esimesena alati seda avariilukku(mehaanilist)..ja siis pead ütlema, et tegelt on näe seal see ukse avamise nupp uksepiidal (eks see näitab ka midagi..et järsku halb disain). Et nagu inimeste instinkt töötab, kõik teavad millist hooba/nuppu vajutada ukse juures. Aga tõesti inimesed on erinevad, mis ühe jaoks selge, ei pruugi teise jaoks üldse mõistetav olla. Tegelt nagu sakinaga ütles, et üks nupp, mis on mehaaniline ja ka elektrooniline...tõesti oleks õigem tee...selgem, üheselt arusaadavam.
_________________
Live long and prosper!
RIP, Spock. Leonard Nimoy 1931-2015
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
sakinaga
HV Guru

liitunud: 30.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.09.2025 01:26:50 vasta tsitaadiga

Equinox kirjutas:
Jah, point taken. Samas mu enda kogemused näitavad, et kõik kes mu Teslaga on sõitmas käinud tõmbavad esimesena alati seda avariilukku(mehaanilist)..ja siis pead ütlema, et tegelt on näe seal see ukse avamise nupp uksepiidal (eks see näitab ka midagi..et järsku halb disain). Et nagu inimeste instinkt töötab, kõik teavad millist hooba/nuppu vajutada ukse juures. Aga tõesti inimesed on erinevad, mis ühe jaoks selge, ei pruugi teise jaoks üldse mõistetav olla. Tegelt nagu sakinaga ütles, et üks nupp, mis on mehaaniline ja ka elektrooniline...tõesti oleks õigem tee...selgem, üheselt arusaadavam.
Esiuks ja tagumine uks ka erinevad. Tagumise ukse manuaalne link on mingi plastikkatte all mu autos.

Totaalselt ebaõnnestunud disain mõlema ukse puhul muidugi.
Kommentaarid: 164 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 155
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Bssldr
HV kasutaja

liitunud: 05.12.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.09.2025 01:28:35 vasta tsitaadiga

Tagumistega keerulisem jah

Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 9 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.09.2025 06:15:58 vasta tsitaadiga

Betamax kirjutas:
Haamer autosse kaasa.
https://www.theverge.com/news/778980/tesla-nhtsa-investigation-door-handles-trap

Haamer siis endaga kaasa, kui autost väljud.
Konkreetsemalt seal juttu sellest, kui väikelapsed autos ja väljast sisse ei saa.

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.09.2025 09:21:22 vasta tsitaadiga

Kui sul auto kusagil katusel või viltu/külili, siis neid kõiksugu hoobasid ja mehhanisme seal hakata otsima... Veel vähem - kas ulatud? Turvavööga istme küljes kinni ja mingite muude asjadeni ei ulatugi. Hea veel, et uksed ekraanilt hädaolukorras lahti ei käi. Lambo surmauste uus versioon? icon_biggrin.gif
_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
Kommentaarid: 751 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 564
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.09.2025 09:35:26 vasta tsitaadiga

Meenutuseks, kuidas Mercedes SLS uste hinged vabanevad õnnetuse korral.

Link

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.09.2025 16:33:43 vasta tsitaadiga

https://wallstreetjournal.postimees.ee/8326384/wsj-hiina-domineerib-totaalselt-globaalsel-elektriautode-turul
_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Equinox
HV veteran
Equinox

liitunud: 05.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 19.09.2025 10:09:06 vasta tsitaadiga

Autogeeniuses värske artikkel "Viis põhjust, miks Hiina autod ei ole üldse nii head":
tsitaat:

Hiina autode läbimurret ennustatakse ja kardetakse. Taustaks rohepööre ja Euroopa kehvas seisus autotööstus – „hiinlaste” eduks on eeldused olemas.
Aga tohutute summade eest tehtava turunduse taga on palju sellist, mis sunnib neile viltu vaatama.

1. Senine kogemus on väga halb
Kui viimase aja arengud kõrvale jätta, on Hiina autod valmistatud nii nagu mis iganes Hiinast aastakümnete jooksul imporditud odav kraam.
Eestis on kunagine kogemus näiteks Landwindi ja Brilliance’iga ning ka mõne elektriautoga, mis olid tõeliselt halvad. Puudulik inseneritöö, katastroofiline kvaliteet.
Näiteks Landwind roostetas juba uuena. Lisaks kopeerisid Hiina tootjad silmagi pilgutamata tuntud markide mudeleid – kui see polnud vargus, siis mis veel?!
Igal juhul polnud seniste tegijatega võrrelda mitte midagi.


2. Ka paljud praegused autod on halvad
Päris sama puuga ei saa küll lüüa, sest näiteks Volvo inseneride ja oskusteabe abil toimetava Lynk & Co ja mõne suurema tootja autod jätavad juba hea mulje.
Teised on aga endiselt ajast ja arust, eriti sisepõlemismootori korral, ja peale hinna peaaegu igas mõttes kehvad. Imelikke vigu on neist enamikul ning mida rohkem autot tundma õppida, seda rohkem probleeme ilmneb.
Teiste riikide tootjad ei luba sarnaseid puudusi endale juba ammu.

3. Küsitav vastupidavus ja tehase tugi
Moodsa Hiina auto kehv vastupidavus on natuke spekulatsioon, sest puudub pikaajaline kogemus – ehk on sedagi parandada suudetud?
Mõnelt turult, kus neid on palju (ennekõike Venemaal), kostab aga jätkuvalt õudusjutte. Kõhklusi tekitab seegi, et pole teada, mida teeb auto jääkväärtus,
kas keegi neid hiljem üldse osta tahab, milline on varuosade saadavus ja tehase tugi ning kui äri Euroopas kehvasti peaks minema, siis kas
jäädakse siia või mitte – kes aga sel juhul autoomaniku muredega edasi tegeleb?
Palju küsimusi, palju riske.

4. Ebaaus konkurents
Hiina auto on pigem odav. Kuidas see on saavutatud? Muu hulgas suurte riigipoolsete toetustega nii elektriautotehaste, akude ja autode endi valmistamiseks kui ka
dumpinguhindadega Euroopas müümiseks – Hiinas võib sama mudel maksta rohkem kui siin! Kas ütlete, et vahet pole, peaasi, et odavalt saab?
Aga kui Euroopas jäävad kümned miljonid autotööstuses ja sellega seotud aladel hõivatud inimesed tööta ja majandus kõrbeb, oleme suures hädas.
Kord juba end kehtestanuna pole dumpinguhindu enam vaja. Muide, Hiina riik omab paljusid autofirmasid või on neis osanik, mõni ime siis, et ebaausat konkurentsi igal moel soodustatakse.


5. Kas tahad osta sõja toetaja autot?
Hiina on Venemaaga suur sõber ning nii kaudne kui ka otsene Ukrainasse sissetungi toetaja. Ostes mitukümmend tuhat eurot maksva auto,
saadad suure osa sellest ­rahast Hiina. Palju on räägitud sellest, et teistelgi autodel on hulgaliselt Hiinas valmistatud juppe ja
Hiina kaupa ostame ju niikuinii, aga kui on valik, võiks kuskile tõmmata piiri. Lisaks jääb õhku küsimus, mida teeb Hiina oma autode tarkvaraga –
kas saab jälgida meie liikumist ja võib-olla soovi korral auto koguni liikumisvõimetuks muuta?

_________________
Live long and prosper!
RIP, Spock. Leonard Nimoy 1931-2015
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Bssldr
HV kasutaja

liitunud: 05.12.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.09.2025 10:12:27 vasta tsitaadiga

https://metro.co.uk/2025/09/19/man-child-9-burnt-alive-inside-tesla-car-crash-left-trapped-24205409/

Ei olegi pseudoprobleem.
Kommentaarid: 9 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Equinox
HV veteran
Equinox

liitunud: 05.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 19.09.2025 10:30:09 vasta tsitaadiga

Tesla is looking to redesign its door handles following trapped-passenger reports
Link: https://edition.cnn.com/2025/09/18/business/telsa-door-handle-redesign

_________________
Live long and prosper!
RIP, Spock. Leonard Nimoy 1931-2015
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
kjaups
MeesKesTuliMetsast
kjaups

liitunud: 02.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.09.2025 20:43:02 vasta tsitaadiga

Mõelnud siin vaikselt, et äkki võiks käia mõnda elektrikat proovimas ja äkki vaatab uuel aastal ka mingi masina poole antud valdkonnas, kuid...
Lugedes siit, et säästu saab ainult kodus laadides, autol nii kui nii kallim lipik küljes ja varem isegi nõus olnud, et selle ICE odavama hinna eest saab ropult sõita.
Uuest aastast tulevad arvele lisatasud.
Ja nüüd maksad veel ühte lisatasu - https://www.err.ee/1609805883/elering-soovib-taiendava-kulu-lisamist-elektritootjatele
Ebakindel turk, pane veel mingi rikke kuskil kaablil ja põnevust kui palju.

Homme EV3'e proovima, kuid tundub, et emotsioonid on juba eos summutatud.

_________________
YAGA müügiputka - SNAP pildipank
M: 3D Touch V3.2 15€
Kommentaarid: 173 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 142
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sakinaga
HV Guru

liitunud: 30.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.09.2025 21:25:24 vasta tsitaadiga

kjaups kirjutas:
Ja nüüd maksad veel ühte lisatasu - https://www.err.ee/1609805883/elering-soovib-taiendava-kulu-lisamist-elektritootjatele
Ebakindel turk, pane veel mingi rikke kuskil kaablil ja põnevust kui palju.
See on ju just juhuelektritootjatele väga suur vastutulek riigi poolt, et nad ei pea kogu enda poolt tekitatud tasakaalutust ise kinni maksma vaid 60% lükatakse veel tarbijate õlule kah. Lisaks pole see mingi ootamatu uudis, juba ammu oli teada, kui kaua Elering võib seda ise kanda.
_________________
Tsensuur HinnaVaatluse foorumis
Kommentaarid: 164 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 155
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
salatoimik
HV Guru
salatoimik

liitunud: 08.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.09.2025 21:51:22 vasta tsitaadiga

kjaups kirjutas:

Lugedes siit, et säästu saab ainult kodus laadides,
Ei pea käima nendes kõige kallimates laadijates siis laadimas kus kwh maksab mingi 0.59€ icon_biggrin.gif
_________________
LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 19.09.2025 22:01:21 vasta tsitaadiga

Siis mugavus kannatab kohe, peab planeerima hakkama ja tavaliselt ka rohkem ootama.
Ma just enda ringi tegingi sellise, et 0 planeerimist, suvalt kuskil ettejuhtuvas laadima kui sobiv aeg juhuslikult oli.
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sakinaga
HV Guru

liitunud: 30.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.09.2025 22:05:35 vasta tsitaadiga

Ärge ostke säästmiseks elektriautot. Ostke sellepärast, et see on lihtsalt mugavam. Ja kui teie puhul ei ole mugavam (ei saa kodus laadida või on vaja 800km päevas sõita jms), siis ärge ostke.

Mul ei ole aimugi, mis mu kilomeetri hind on, küll tean, et saan auto kaugelt sooja panna ja paarikümne sekundi pärast puhub auto juba sooja, saan auto kodus täis laetud ja ei pea tanklasse minema jne.

_________________
Tsensuur HinnaVaatluse foorumis
Kommentaarid: 164 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 155
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.09.2025 22:37:56 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Ostke sellepärast, et see on lihtsalt mugavam

icon_lol.gif
tsitaat:

Ja kui teie puhul ei ole mugavam (ei saa kodus laadida või on vaja 800km päevas sõita jms), siis ärge ostke.

thumbs_up.gif ma saan ka auto sooja panna, laen tanklas 3 minutit ja ja nädal mureta

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.09.2025 22:46:17 vasta tsitaadiga

jeesus188, sinusugust ratsionaalset inimest tahetakse ju välja suretada. ICE-d keelatakse 10 aasta pärast ja kütsile väänatakse rõvedad maksud peale - oled sunnitud EV ostma thumbs_down.gif
Aga õnneks/kahjuks ilmselt EL senisel kujul leiab enne oma otsa

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.09.2025 23:21:16 vasta tsitaadiga

ei väänata....araabia poisid tahavad ka pilvelõhkujaid ehitada
euroopale pole see elekter veel kohale jõõudnud, 2030 jõuab....pole jätkusuutlik lahendus

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sakinaga
HV Guru

liitunud: 30.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.09.2025 23:43:50 vasta tsitaadiga

jeesus188 kirjutas:
tsitaat:

Ostke sellepärast, et see on lihtsalt mugavam

:lol:
tsitaat:

Ja kui teie puhul ei ole mugavam (ei saa kodus laadida või on vaja 800km päevas sõita jms), siis ärge ostke.

(y) ma saan ka auto sooja panna, laen tanklas 3 minutit ja ja nädal mureta
No sinu jaoks ei ole mugavam, siis ei tasu osta, lihtne. Hinna pärast mõttetu igatahes.
_________________
Tsensuur HinnaVaatluse foorumis
Kommentaarid: 164 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 155
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 20.09.2025 00:31:39 vasta tsitaadiga

tsitaat:
et saan auto kaugelt sooja panna ja paarikümne sekundi pärast puhub auto juba sooja, saan auto kodus täis laetud ja ei pea tanklasse minema jne.


See pole kuidagi ev'ga seotud mugavus, ma saan sama brändi kõik teised mitte ev'd (hübriidid) ka samasse äppi panna ja neid kaugelt soojenema või jahtuma panna. Kodus laadimine võib päris n*ss olla, sõltuvalt laadija asukohast (kuhu see võimalik paigaldada on). Mul on 7m juhet, mille ma pean iga kord lahti kerima ja pärast kokku. Suvel ilusa ilmaga on hästi, vihmaga juba enam ei ole, tuleb töökindad võtta ja vaadata, et ennast ära ei määriks. Talv veel omaette ooper, pole veel seda läbi teinud, aga lähtudes sellest, kui halvaks vahel lumeolud lähevad, võib hommikul olla keeruline kaablit kätte saada. Kindlasti peab hankima omale selle koti, mis laadimisava ümber käib, muidu on juhe mõnel päeval masina külge jäätunud ka. Teisipäeval valasin juhtmeotsa kaitsekorgist vett välja, talvel on see jääd täis pakun. Lisaks tuleb talvel tihedamini laadima hakata, kui korra nädalas. Praegust võib mõelda, et elab üle, aga siis võibolla enam nii tore ei olegi ja selle paariminutilise ice auto tankimise kõrval (kui luugi lahti saad), tanklas, mis nagunii tee peale jääb, on keberniiti kuhjaga. Võibolla talvel tahaks üldse võrgust kütta masinat, see aga tähendabi pmst igapäevast juhtmen'ssi.
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sakinaga
HV Guru

liitunud: 30.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.09.2025 00:45:33 vasta tsitaadiga

Markos kirjutas:
tsitaat:
et saan auto kaugelt sooja panna ja paarikümne sekundi pärast puhub auto juba sooja, saan auto kodus täis laetud ja ei pea tanklasse minema jne.


See pole kuidagi ev'ga seotud mugavus, ma saan sama brändi kõik teised mitte ev'd (hübriidid) ka samasse äppi panna ja neid kaugelt soojenema või jahtuma panna. Kodus laadimine võib päris n*ss olla, sõltuvalt laadija asukohast (kuhu see võimalik paigaldada on). Mul on 7m juhet, mille ma pean iga kord lahti kerima ja pärast kokku. Suvel ilusa ilmaga on hästi, vihmaga juba enam ei ole, tuleb töökindad võtta ja vaadata, et ennast ära ei määriks. Talv veel omaette ooper, pole veel seda läbi teinud, aga lähtudes sellest, kui halvaks vahel lumeolud lähevad, võib hommikul olla keeruline kaablit kätte saada. Kindlasti peab hankima omale selle koti, mis laadimisava ümber käib, muidu on juhe mõnel päeval masina külge jäätunud ka. Teisipäeval valasin juhtmeotsa kaitsekorgist vett välja, talvel on see jääd täis pakun. Lisaks tuleb talvel tihedamini laadima hakata, kui korra nädalas. Praegust võib mõelda, et elab üle, aga siis võibolla enam nii tore ei olegi ja selle paariminutilise ice auto tankimise kõrval (kui luugi lahti saad), tanklas, mis nagunii tee peale jääb, on keberniiti kuhjaga. Võibolla talvel tahaks üldse võrgust kütta masinat, see aga tähendabi pmst igapäevast juhtmen'ssi.
Sellest oleme juba aru saanud, et sa tegid vale valiku ja kahetsed seda icon_lol.gif

Minu auto seisab lageda taeva all ja pole mingit laadimiskotti vaja läinud.

Ma sellest ei saagi aru, et miks inimesed valivad EV, kui see neile vale valik on, ja siis kiruvad. Ükski neist probleemidest ei ole ju üllatus.

_________________
Tsensuur HinnaVaatluse foorumis
Kommentaarid: 164 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 155
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.09.2025 04:04:37 vasta tsitaadiga

Sest osalt on see pealesunnitud, mitte eelistus.
Selle juurde räägitakse muinasjutte kliima päästmisest jms.

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
kjaups
MeesKesTuliMetsast
kjaups

liitunud: 02.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.09.2025 07:43:26 vasta tsitaadiga

Ooot, Markos on end Toyota vastu keeranud või mis nüüd juhtus? Või mis EV tal nüüd oligi icon_lol.gif

Ma poleks seda küll oodanud!

_________________
YAGA müügiputka - SNAP pildipank
M: 3D Touch V3.2 15€
Kommentaarid: 173 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 142
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 20.09.2025 08:19:41 vasta tsitaadiga

Räpane laadimisjuhe on rõve jah ja iga kord peab kokku kerima
Et talvel mugavam liigelda oleks, sai ICE pill alles siin korda seatud.
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
salatoimik
HV Guru
salatoimik

liitunud: 08.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.09.2025 09:19:29 vasta tsitaadiga

Markos kirjutas:
vihmaga juba enam ei ole, tuleb töökindad võtta ja vaadata, et ennast ära ei määriks.
oh sa vaeseke, kätu saab mustaks icon_lol.gif

sakinaga kirjutas:

Ma sellest ei saagi aru, et miks inimesed valivad EV, kui see neile vale valik on, ja siis kiruvad. Ükski neist probleemidest ei ole ju üllatus.
Sest nad lähevad kaasa sellega, et oh äge auto äge värk jne. Raha on why not. Samas ei suuda nad läbi mõelda viimase aasta või poole aasta sõite. Hea kui üldse aru saavad palju sõidavad. Ja no rääkimata sellest kui ollakse räme mugavad ja iga liigutus võtab tüki küljest.
Ausalt, kui juba märga kaablit ei sobi korraks palja käega puudutada siis sorry aga soovitaks isilikku sohvrit

_________________
LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 20.09.2025 09:40:53 vasta tsitaadiga

tsitaat:
Sellest oleme juba aru saanud, et sa tegid vale valiku ja kahetsed seda icon_lol.gif


Ei, kordan meiteamitmeskord, ma olen oma autoga väga rahul. Aga, ma jagan ausat kogemustepagasit, kui keegi tuleb jälle jutuga, mis minuarust on reaalse eluga osaliselt või täielikult vasutolus (tugevalt ilustatud). Nii ka see mugavuse jutt. Mugav on ta vaid ühel konkreetsel juhul, kui auto ei pargi lageda taeva all või siis, kui laadija ja laadimisauk on kohakuti, et sa saad mingi pooleteistmeetrise kaabliga hakkama nii, et see maad ei puutu.

tsitaat:
Ükski neist probleemidest ei ole ju üllatus.


Ja mille baasilt siis see "mugavuse" väide tuleb, kui on teada, mis jant võib laadimiskaabliga olla ? Bensuvoolikuga pole mingit janti, korra kuus 2 min ja valmis.

tsitaat:
Ausalt, kui juba märga kaablit ei sobi korraks palja käega puudutada siis sorry aga soovitaks isilikku sohvrit


Kes on rääkinud korraks puudutamisest ? Sa muidugi jätad kaabli vedelema sinna, kus ta käest peale eemaldamist kukkus.
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 20.09.2025 09:46:08 vasta tsitaadiga

Ühe juures käisin ja tal oli hästi paigaldatud, rippus täpselt laadimisava kohal kui varjualuse alla sõitsid. Tal muidugi EV enam pole kuna ükski proovitutest polnud talle nii mugav kui uus diisel s klass
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
salatoimik
HV Guru
salatoimik

liitunud: 08.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.09.2025 09:55:28 vasta tsitaadiga

Markos kirjutas:

Kes on rääkinud korraks puudutamisest ? Sa muidugi jätad kaabli vedelema sinna, kus ta käest peale eemaldamist kukkus.
võtan küljest ja panen rippu posti külge.
Tanklasse lähed siis kunagi ei tea kas tuled sealt diislist haisevate jalanõude või kätega tulema kuna mingi sepp on pool tankurit ja maad seda täis lasknud.

_________________
LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Auron
HV Guru
Auron

liitunud: 19.08.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.09.2025 10:45:33 vasta tsitaadiga

Ilkuda on muidugi tore aga iseensest ei meeldi see asi ka endale. Laadimisjaamas on suht suva, võtad kaabli "püstoli" ja kaablit ennast näppima ei pea - sama mis tavatankuriga. Samas mujal laadides oma kaabliga on jura küll - lähen naise vanemate juure siis seal seinapeal õues pistik, ei ole suurt sisest garaaži, ei ole suurt ja kuiva ilusat auto katusealust - on lageda taeva all ja sügisene muruplats kuhu kus ka muidu autosid pargitakse on teadgi milline. Sama teema sellega, et kui lageda taeva all ööläbi laeb ja mingit jäidet sajab siis hommikuks kogu laadimispesa püstoli ümbert mingit jääd täis. Kas on raske panna laadimispistik auto tagaotsa ja süsteemiga kus laadimisluuk avaneb altpoolt ülesse ehk toimibh ise juba nö. "vihmavarjuna pluss pistik ise läheb väikse nurgaall alt ülespoole? Põhjamaad oma kliimaga ka olemas junõu. Jah, jäitese ilmaga tekib samalaadset jama ka ICE autoga aga mitte niihullusti kuna sellel ju bensuluuk ööse lahti pole ja üldjuhul lahendab olukorra kindaga koputades ära.
Kommentaarid: 156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 20.09.2025 10:53:06 vasta tsitaadiga

Kiirlaadijates jäetakse need kaablid tihti suvalt vedelema nii et enne kohale manööverdamist peab enne välja ronima ja eest ära lükkama kaabli thumbs_down.gif

Ükspäev enefiti otsikut kätte võttes vaatasid vastu vaid paljad klemmid icon_biggrin.gif andsin kohe teada ka probleemist
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Prillpapa
Kremli troll

liitunud: 04.06.2022




sõnum 20.09.2025 11:16:13 vasta tsitaadiga

Auron kirjutas:
Kas on raske panna laadimispistik auto tagaotsa ja süsteemiga kus laadimisluuk avaneb altpoolt ülesse ehk toimibh ise juba nö. "vihmavarjuna pluss pistik ise läheb väikse nurgaall alt ülespoole? Põhjamaad oma kliimaga ka olemas junõu.
Siis nahutaks autoajakirjanikud ja foorumid-kommentaariumid, kes idioot paneb luugi avanema täpselt nii, et ei näe läbi luugi "püstolit" pistikusse pistma ja peab käsikaudu nikerdama või igajumalakord kummarduma-kükitama-põlvitama icon_smile.gif
Samas olen jää pärast korduvalt hädas olnud ka ICE sõiduki tankimisluugi ja ka usteavamisega - piisavalt harvad olukorrad, et hakata nõudma sõidukitootjalt disainimuutmist või otsima turult sõidukit, millel vesi ei pääseks külmuma kohtadesse kus probleeme tekitab. Mõnel isegi velje sisse jää sedasi klompi sulanud, et viib ratta tasakaalust välja ning sõitmise ebameeldivaks teeb, samuti otsitakse miski soojem parkimismaja ja ei hakata needma rumalaid veljeinsenere ja pekkis autot, mis sedasi suudab ratta sisse vett külmutada.

Eks muidugi pikendusjuhtmete lahti-kokku kerimine on alati paras jura, nt mul robotniiduk ja kaablite&voolikutega pean alati mõtlema, et niidukit "kinni panna" ei unustaks.

Teisalt juba laadimisjaama paigaldades tuleks sel juhul mõelda, et ei pane jaama kuskile elektrikule mugavasse kohta seinale vm vaid vead maakaabli ja posti täpselt sinna kohta, kus kodus sõidukit pargid ja arvad kõige mugavam olevat.
Nüansse muidugi on, nagu ICE sõidukitel võib tankimisava olla nii ühel kui teiselpool, elektrikatel vist veel keerulisem, kus osadel ka nt esitiivas, ehk kui juba kord laadimiskaabel-post rajatud, pead järgmise EV soetamisel jälgima kriteeriumina, et luuk "valel pool" ei oleks või arvestama ümberehitus-kaabeldustöödega icon_smile.gif

Aga see "kaabel määrib" ja "vesi on märg" printsessijutud näitab kui heal ajal elate-sündinud olete, vot paarsada aastat varem oleks hobusesita sees tatsanud, kui kuskile sõita vaja icon_lol.gif või enne igat sõitu juhata "sõiduk" tallist välja, rakmesta, sadulda, ühenda kaariku ette ja alles siis saad oma roheliikuriga teele asuda, pärast sõitu kõik vastupidi ja liikur talli-aasale tagasi "tankima".

_________________
---
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 20
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 20.09.2025 11:33:14 vasta tsitaadiga

tsitaat:
võtan küljest ja panen rippu posti külge.
Tanklasse lähed siis kunagi ei tea kas tuled sealt diislist haisevate jalanõude või kätega tulema kuna mingi sepp on pool tankurit ja maad seda täis lasknud.


Posti, loe, minu posti mõttega uuesti, igal pool ei ole poste sobivalt auto kõrval laadimisava juures. Minul saaks see teoreetiliselt olla, aga praktiliselt on selle tekitamine €€€€, silluse ülesvõtt, kaevetööd, platvormi valamine, vundamenti augu puurimine, kaablivedu. Ja siis ostad järgmise auto, millel luuk teises kohas ja kogu lahendus lendab jälle kuradile. Praktiliselt on selle koha peal talvel lumehang ja see segaks tugevalt ka lumekoristust, ja kole oleks ka.

Diislist haisevad käed ja jalanud ? Kirevase päralt, miks peaks keegi mõistusega inimene ostma tänapäeval agraarsõiduki ?

tsitaat:
Sest nad lähevad kaasa sellega, et oh äge auto äge värk jne.


See on entukate töö, kes pidevalt väärinfot jagavad, odav sõita, mugav laadida jne. Päriselu on midagi muud, tavaline tänapäevane sõiduk, erineb omadustelt samamoodi nagu diisel bensiinist, hübriidist või V8 R4'st. Ja nii nagu V8 võib tähendada oluliselt suuremaid kulusi nii kütuse, kui hoolduse poole pealt, on EV'l ka oma nüansid, mis võivad mõne jaoks olla mugavad, aga teise jaoks totaalselt vastupidi. Minu jaoks on EV kasutatav, sõidan mitte üle eesti keskmise, oman koduslaadimise võimalust, harva käin kodust kaugemal, kui akutäis võimaldab, ehk avalikke laadijaid kasutan pigem harva. Ei ole odavam, ega kallim analoogsest hübriidsõidukist. Lisanduvad juhtmen'ss ja väiksem sõiduulatus.

tsitaat:
Aga see "kaabel määrib" ja "vesi on märg" printsessijutud näitab kui heal ajal elate-sündinud olete, vot paarsada aastat varem oleks hobusesita sees tatsanud, kui kuskile sõita vaja icon_lol.gif või enne igat sõitu juhata "sõiduk" tallist välja, rakmesta, sadulda, ühenda kaariku ette ja alles siis saad oma roheliikuriga teele asuda, pärast sõitu kõik vastupidi ja liikur talli-aasale tagasi "tankima".
_________________


Reaalsuses ongi nii, et kaablikorje käib "tööriietes" enne väljaminekut. Aga vahel unustad ja siis on juba kiire. Ära kujuta endale ette, et sa seda 6mm2 ilmselt tankiga ülesõitmistele vastupidavaks disainitud kaablit suudad mängleva kergusega käidelda (eriti talvel külmaga) nii, et see sul üle pükste või jope ei käiks kogemata. Kuna see on juba juhtunud, siis ma tean, millest räägin. Muidugi võibolla on spetsiifiline s*tatriip teksadel hoopis uhkuse asi, kõik teavad siis, et sa sõidad elektriautoga. Olengi pehmema ja õhema kaabli otsingutel, sest ega üle 10A seal kiust nagunii läbi ei käi, selle olen ma jõuga ära piiranud.
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 20.09.2025 11:38:12 vasta tsitaadiga

Sul siis 22kw kaabel. Mul 11kw laadija oma on küll 5x2,5+1, maadlema ei pea aga normaalselt korjab sitta külge maas olles.
Avalikes laadijates kohati eriti kanged kaablid, mõni naisterahvas peab selle ohjeldamiseks kõvasti vaeva nägema
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 20.09.2025 12:08:20 vasta tsitaadiga

Janis kirjutas:
Sul siis 22kw kaabel. Mul 11kw laadija oma on küll 5x2,5+1, maadlema ei pea aga normaalselt korjab sitta külge maas olles.
Avalikes laadijates kohati eriti kanged kaablid, mõni naisterahvas peab selle ohjeldamiseks kõvasti vaeva nägema


22kw jah, sest laadija on ka 22kw, kuigi kaabel oli kaasas autoga ja viimane on 11kw pardalaadijaga. Ilmselt tootjapoolne safe komplekt, sest autot ja laadijat turustatakse koos (lisana). 7m+ kaablid on päris kallid muidu ja ehku peale ei taha ka osta, pärast ei anna korralikult ühendust, vaja mingi kvaliteetne versioon leida, mitte temu oma.
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sakinaga
HV Guru

liitunud: 30.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.09.2025 13:18:45 vasta tsitaadiga

Markos kirjutas:
tsitaat:
Ükski neist probleemidest ei ole ju üllatus.
Ja mille baasilt siis see "mugavuse" väide tuleb, kui on teada, mis jant võib laadimiskaabliga olla ? Bensuvoolikuga pole mingit janti, korra kuus 2 min ja valmis.
Mul neid probleeme ei ole, tuleb veidi ette mõelda. Saangi ju vaid oma kogemusest rääkida.
Tanel kirjutas:
Sest osalt on see pealesunnitud, mitte eelistus.
Selle juurde räägitakse muinasjutte kliima päästmisest jms.
Nojah, neil ongi raske, kes muinasjutte usuvad.
_________________
Tsensuur HinnaVaatluse foorumis
Kommentaarid: 164 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 155
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.09.2025 13:32:30 vasta tsitaadiga

Aga miks kiirlaadijas laadimine kallis on, kas:
- laadija ise on kallis ja peab kuidagi oma hinna tasa teenima
- ampritasu on kallis kuigi laadija ööpäevane keskmine tarbimine ei pruugi väga suur olla
- laadija omanik üritab EV omanikult seitse nahka koorida
- miski muu põhjus
?

Markos, kui suur su maja peakaitse on? Kas üldse saab sealt selle 22kW kätte kui ei taha asja nii piiri peale ajad, et naine peab luba küsima kui tahab kooki küpsetada kuna muidu võib peakaitse välja lennata.
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 20.09.2025 13:35:32 vasta tsitaadiga

Liitumine maksab heasti ja viib laadimisjaama hinna üles ning see vaja kuidagi tasa teenida + kasum ka muidugi.

Laadijale saab ette määrata mitu A või kW kasutada saad ning arvesti või voolutrafode kaasabil regullib oma võimsust - korgid lendama ei hakka.
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 20.09.2025 18:16:48 vasta tsitaadiga

tsitaat:
Markos, kui suur su maja peakaitse on? Kas üldse saab sealt selle 22kW kätte kui ei taha asja nii piiri peale ajad, et naine peab luba küsima kui tahab kooki küpsetada kuna muidu võib peakaitse välja lennata.


3x20A 22kw ei saa ja pole vaja ka, isegi 11kw ei ole hetkel, piirasin laadijast ära 10A per faas, ehk siis ca 7.5kw. Ei tahtnud DLM'i panema hakata, kilbis polnud ruumi ja ümberehitus ei meeldinud mulle. Teoreetiliselt saab targa maja kaudu selle ka lahendada, aga see vajab nokitsemist. Praeguse setupiga võib auto laadima panna suvalisel ajal, ainult sauna ei tohi sisse lülitada ja autosse on salvestatud kalender laadimiseks ainult öötundidel ajavahemikus 23-07. Kõik toimib nagu kellavärk ja hommikuks on aku täis. Suvel, kui soojuspump ei tööta, võib tõsta ka 11kw peale, ehk 15A per faas, aga reaalne vajadus puudub, seega olen jätnud nii nagu on. Igaks juhuks tark maja monitoorib energiakasutust ja kui see läheb üle kriilise piiri, siis tuleb teade.
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Elektri- ja vesinikautode (ja muude alternatiivide) teema mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 260, 261, 262 ... 305, 306, 307  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.