|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
renx09
HV Guru

liitunud: 28.09.2004
|
14.09.2025 14:26:49
|
|
|
vanasti oli lpg soodushind 0.4midagi, nüüd on 0.7 midagi, kulub bensust ca 20% rohkem, on ju vahe sees, pole midagi rohkem selgitada
_________________ !! |
|
| Kommentaarid: 315 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
252 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
|
| Kommentaarid: 751 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
564 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Janis
HV Guru
liitunud: 30.11.2005
|
17.09.2025 09:57:50
|
|
|
| Tegin ükspäev 500km ringi ainult kiirlaadijate peal. Kulus 40 eur ehk täpselt sama mis universaalkerega vag ökobena. Ei tasu kuidagi ev ära kui kodus laadida ei saa
|
|
| Kommentaarid: 209 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
5 :: |
175 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Equinox
HV veteran

liitunud: 05.04.2002

|
17.09.2025 10:04:39
|
|
|
Veider. Füüsiliselt avamise võimalus seest ju olemas, äpist saab ka lahti lasta, väljst nfc kaardiga, jne. Tundub, nagu mingi pseduoprobleem osade inimeste poolt jälle
_________________ Live long and prosper!
RIP, Spock. Leonard Nimoy 1931-2015 |
|
| Kommentaarid: 27 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
26 |
|
| tagasi üles |
|
 |
degreal
HV veteran
liitunud: 07.01.2002
|
17.09.2025 10:28:15
|
|
|
| Equinox kirjutas: |
Veider. Füüsiliselt avamise võimalus seest ju olemas, äpist saab ka lahti lasta, väljst nfc kaardiga, jne. Tundub, nagu mingi pseduoprobleem osade inimeste poolt jälle  |
Tõmmatav rihma ots kuskil peidus. Ilma manualita üles ei leia. Kaasreisijad kes teslaga kursis pole põlevad enne sisse ära kui jõuavad manuali läbi lugeda.
|
|
| Kommentaarid: 27 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
25 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
17.09.2025 10:53:19
|
|
|
| Janis kirjutas: |
| Tegin ükspäev 500km ringi ainult kiirlaadijate peal. Kulus 40 eur ehk täpselt sama mis universaalkerega vag ökobena. Ei tasu kuidagi ev ära kui kodus laadida ei saa |
oluliselt suurema diisliga siis ei konkureeri üldse... eriti arvestades seda kallimat soetusmaksumust
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Equinox
HV veteran

liitunud: 05.04.2002

|
17.09.2025 12:10:25
|
|
|
| degreal kirjutas: |
Tõmmatav rihma ots kuskil peidus. Ilma manualita üles ei leia. Kaasreisijad kes teslaga kursis pole põlevad enne sisse ära kui jõuavad manuali läbi lugeda. |
Sellega olen nõus, et võiks olla see paremini märgistatud
_________________ Live long and prosper!
RIP, Spock. Leonard Nimoy 1931-2015 |
|
| Kommentaarid: 27 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
26 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sakinaga
HV Guru
liitunud: 30.08.2006
|
17.09.2025 13:59:03
|
|
|
Peaks olema nagu teistel tootjatel - elektrooniline osa on ühildatud füüsilise lingiga, mitte kaks eraldi linki. See on näide kehvast disainist, kui ma pean igale inimesele näitama, kuidas ust väljast ja seest lahti saab.
_________________ Tsensuur HinnaVaatluse foorumis |
|
| Kommentaarid: 164 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
155 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Equinox
HV veteran

liitunud: 05.04.2002

|
17.09.2025 17:48:25
|
|
|
Elektriauto grupist:
| tsitaat: |
🚗⚡ Kui igal kortermajade elanikul oleks homme elektriauto – kas alajaam peab vastu?
Sai kirjutatud teadusartikli vormis magistritöö teemal, mis käsitles küsimust: mis juhtuks, kui kõik magalapiirkonnas elavad inimesed sooviksid omada elektriautot ja neid oma kodu vahetus läheduses laadida. Oluline on märkida, et Eestis elab ligikaudu 70% elanikkonnast korterites, mistõttu puudutab see probleem väga suurt osa ühiskonnast.
💡 Teema idee kujunes välja arutelust Alan Vahtiga – otsustasime mitte piirduda üksiku kortermaja peakaitsme vaatega, vaid hinnata terve alajaama ressursi kasutust. Näidispiirkonnaks sai Tartu Annelinna 5-korruseliste majade kvartal, kus üks alajaam teenindab kokku 360 korterit. Alajaama trafo nimivõimsus on 400 kVA.
🏙️ Miks just alajaam?
Alajaama perspektiiv on oluline, sest paljudel juhtudel on kortermajade parkimisalad kohaliku omavalitsuse omandis. See tähendab, et laadimisjaamade rajamiseks tuleb kaasata eraettevõttest operaator, kelle jaoks on määrav just kogu alajaama võimsus, mitte ainult üksiku maja oma.
📊 Uuringu käik
Vaadeldi alajaama aastast energiatarbimist tunnipõhise arvestuse järgi. Nendest andmetest tuletati keskmise ööpäeva, nädala ja aasta koormusprofiil ühe korteri kohta. Selline lähenemine võimaldas tarbimise mustreid modelleerida ning neid edasi kanda ka erineva suurusega majadele ja piirkondadele.
🔎 Stsenaariumite alused
Uurimuse tarbeks võeti aluseks kõige suurema tarbimisega nädal (8.–14. jaanuar 2024). Selle nädala andmete põhjal hinnati kolme erinevat elektriautode laadimise stsenaariumi.
1️⃣ Dünaamiline koormuse juhtimine
Kui seada kõige suurema koormusega nädala tipptunni võimsus ülemiseks piiriks ja rakendada dünaamilist koormushaldust, piisaks sellest umbes iga neljanda korteri elektriauto laadimiseks.
2️⃣ Öine laadimisaken (23:00–07:00)
Kui piirata laadimist ainult ööajale ning seada ülemiseks piiriks alajaama 90% nimivõimsusest, oleks võimalik katta ligikaudu 60% korterite elektriautode laadimisvajadusest.
3️⃣ Kõigil korteritel on EV (360 autot)
Kui igale korterile kuulub üks elektriauto ja kõik soovivad laadida, oleks vaja ligikaudu 240 kVA alajaama võimsust. Võrdluseks: alajaama nimivõimsus on 400 kVA.
⚡ Kokkuvõte
Meil on piisavalt ressurssi, et tulevikule vastu minna, kuid seda tuleb targalt kasutada. Üheks võimaluseks võiks olla näiteks see, et riigi tasandil (Elektrilevi kaudu) pakutakse laadimisjaamade operaatoritele alajaama „ülejäänud“ ampreid. See eeldaks aga seadusandlikke muudatusi.
🚧 Suurim probleem ei ole alajaama võimsus, vaid hoopis parkimiskohtade puudus.
Kuhu edasi? Isiklikult leian, et laadimise võimalikkuse tekkimiseks magalapiirkoda võiks KOV korraldada hanke, kus mingisse piirkonda võiks laadimisjaamade operaator näiteks 10 AC laadimisjaama paigaldada optsiooniga laiendada näiteks 40 le, Ja loomulikult peaks olema hankes võimalikult soodne hind lõpptarbija jaoks.
Mina jätkan antud teemaga doktorantuuris. Mulle oleks väga abiks kui tänaste ja tulevate laadimisjaamade operaatoritega koostöös jaaks andmeid koguda, mille põhjal paremaid tulevikuotsuseid teha.
Viide artiklile: https://agronomy.emu.ee/wp-content/uploads/2025/07/AR2025_097_Lumi_V_doi_065_TAVA.pdf#abstract-10855
|
_________________ Live long and prosper!
RIP, Spock. Leonard Nimoy 1931-2015 |
|
| Kommentaarid: 27 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
26 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Sold OUT
no credit

liitunud: 30.07.2002
|
17.09.2025 18:50:25
|
|
|
Terv
_________________ Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist. |
|
| Kommentaarid: 94 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
1 :: |
81 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Markos
HV veteran
liitunud: 10.04.2002
|
17.09.2025 23:56:37
|
|
|
| Magic kirjutas: |
| Janis kirjutas: |
| Tegin ükspäev 500km ringi ainult kiirlaadijate peal. Kulus 40 eur ehk täpselt sama mis universaalkerega vag ökobena. Ei tasu kuidagi ev ära kui kodus laadida ei saa |
oluliselt suurema diisliga siis ei konkureeri üldse... eriti arvestades seda kallimat soetusmaksumust |
Reisimiseks üsna mõttetu, mingit säästu ei tule, küll aga kuhjaga ebamugavust. Eesti piires okei ringi paarutada. Aga seda olen ma juba mõnda aega rääkinud, et jutt odavusest ei päde, kui koduelektriga saadki tankimise alla, siis hinnavahe võtab kõik tagasi, amordist rääkimata. Heal juhul nulliring, halvemal miinus, sõltub kasutusest ja masinast.
|
|
| Kommentaarid: 14 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Bssldr
HV kasutaja
liitunud: 05.12.2009
|
18.09.2025 01:02:01
|
|
|
| Equinox kirjutas: |
Veider. Füüsiliselt avamise võimalus seest ju olemas, äpist saab ka lahti lasta, väljst nfc kaardiga, jne. Tundub, nagu mingi pseduoprobleem osade inimeste poolt jälle  |
Kui 12V aku ei tööta, siis mida sa sealt äpist või NFC-ga omast arust avada kavatsed? Ja probleem on ju see, et ei saa uksi haagist lahti, mitte see, et auto lukus on.
| Equinox kirjutas: |
| degreal kirjutas: |
Tõmmatav rihma ots kuskil peidus. Ilma manualita üles ei leia. Kaasreisijad kes teslaga kursis pole põlevad enne sisse ära kui jõuavad manuali läbi lugeda. |
Sellega olen nõus, et võiks olla see paremini märgistatud |
Õnnetuse puhul on inimene segaduses ja paanikas. Olgu või punase värviga märgistatud, aga see pole normaalne, et hädaolukorras tuleb ukse avamiseks kõigepealt ukse hoiulaeka voodri kate teatud koha pealt maha kiskuda vms (olenevalt mudelist).
|
|
| Kommentaarid: 9 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Equinox
HV veteran

liitunud: 05.04.2002

|
18.09.2025 01:11:19
|
|
|
Jah, point taken. Samas mu enda kogemused näitavad, et kõik kes mu Teslaga on sõitmas käinud tõmbavad esimesena alati seda avariilukku(mehaanilist)..ja siis pead ütlema, et tegelt on näe seal see ukse avamise nupp uksepiidal (eks see näitab ka midagi..et järsku halb disain). Et nagu inimeste instinkt töötab, kõik teavad millist hooba/nuppu vajutada ukse juures. Aga tõesti inimesed on erinevad, mis ühe jaoks selge, ei pruugi teise jaoks üldse mõistetav olla. Tegelt nagu sakinaga ütles, et üks nupp, mis on mehaaniline ja ka elektrooniline...tõesti oleks õigem tee...selgem, üheselt arusaadavam.
_________________ Live long and prosper!
RIP, Spock. Leonard Nimoy 1931-2015 |
|
| Kommentaarid: 27 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
26 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sakinaga
HV Guru
liitunud: 30.08.2006
|
18.09.2025 01:26:50
|
|
|
| Equinox kirjutas: |
| Jah, point taken. Samas mu enda kogemused näitavad, et kõik kes mu Teslaga on sõitmas käinud tõmbavad esimesena alati seda avariilukku(mehaanilist)..ja siis pead ütlema, et tegelt on näe seal see ukse avamise nupp uksepiidal (eks see näitab ka midagi..et järsku halb disain). Et nagu inimeste instinkt töötab, kõik teavad millist hooba/nuppu vajutada ukse juures. Aga tõesti inimesed on erinevad, mis ühe jaoks selge, ei pruugi teise jaoks üldse mõistetav olla. Tegelt nagu sakinaga ütles, et üks nupp, mis on mehaaniline ja ka elektrooniline...tõesti oleks õigem tee...selgem, üheselt arusaadavam. |
Esiuks ja tagumine uks ka erinevad. Tagumise ukse manuaalne link on mingi plastikkatte all mu autos.
Totaalselt ebaõnnestunud disain mõlema ukse puhul muidugi.
|
|
| Kommentaarid: 164 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
155 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Bssldr
HV kasutaja
liitunud: 05.12.2009
|
18.09.2025 01:28:35
|
|
|
Tagumistega keerulisem jah
Spoiler 
|
|
| Kommentaarid: 9 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
|
| Kommentaarid: 751 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
564 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Equinox
HV veteran

liitunud: 05.04.2002

|
19.09.2025 10:09:06
|
|
|
Autogeeniuses värske artikkel "Viis põhjust, miks Hiina autod ei ole üldse nii head":
| tsitaat: |
Hiina autode läbimurret ennustatakse ja kardetakse. Taustaks rohepööre ja Euroopa kehvas seisus autotööstus – „hiinlaste” eduks on eeldused olemas.
Aga tohutute summade eest tehtava turunduse taga on palju sellist, mis sunnib neile viltu vaatama.
1. Senine kogemus on väga halb
Kui viimase aja arengud kõrvale jätta, on Hiina autod valmistatud nii nagu mis iganes Hiinast aastakümnete jooksul imporditud odav kraam.
Eestis on kunagine kogemus näiteks Landwindi ja Brilliance’iga ning ka mõne elektriautoga, mis olid tõeliselt halvad. Puudulik inseneritöö, katastroofiline kvaliteet.
Näiteks Landwind roostetas juba uuena. Lisaks kopeerisid Hiina tootjad silmagi pilgutamata tuntud markide mudeleid – kui see polnud vargus, siis mis veel?!
Igal juhul polnud seniste tegijatega võrrelda mitte midagi.
2. Ka paljud praegused autod on halvad
Päris sama puuga ei saa küll lüüa, sest näiteks Volvo inseneride ja oskusteabe abil toimetava Lynk & Co ja mõne suurema tootja autod jätavad juba hea mulje.
Teised on aga endiselt ajast ja arust, eriti sisepõlemismootori korral, ja peale hinna peaaegu igas mõttes kehvad. Imelikke vigu on neist enamikul ning mida rohkem autot tundma õppida, seda rohkem probleeme ilmneb.
Teiste riikide tootjad ei luba sarnaseid puudusi endale juba ammu.
3. Küsitav vastupidavus ja tehase tugi
Moodsa Hiina auto kehv vastupidavus on natuke spekulatsioon, sest puudub pikaajaline kogemus – ehk on sedagi parandada suudetud?
Mõnelt turult, kus neid on palju (ennekõike Venemaal), kostab aga jätkuvalt õudusjutte. Kõhklusi tekitab seegi, et pole teada, mida teeb auto jääkväärtus,
kas keegi neid hiljem üldse osta tahab, milline on varuosade saadavus ja tehase tugi ning kui äri Euroopas kehvasti peaks minema, siis kas
jäädakse siia või mitte – kes aga sel juhul autoomaniku muredega edasi tegeleb?
Palju küsimusi, palju riske.
4. Ebaaus konkurents
Hiina auto on pigem odav. Kuidas see on saavutatud? Muu hulgas suurte riigipoolsete toetustega nii elektriautotehaste, akude ja autode endi valmistamiseks kui ka
dumpinguhindadega Euroopas müümiseks – Hiinas võib sama mudel maksta rohkem kui siin! Kas ütlete, et vahet pole, peaasi, et odavalt saab?
Aga kui Euroopas jäävad kümned miljonid autotööstuses ja sellega seotud aladel hõivatud inimesed tööta ja majandus kõrbeb, oleme suures hädas.
Kord juba end kehtestanuna pole dumpinguhindu enam vaja. Muide, Hiina riik omab paljusid autofirmasid või on neis osanik, mõni ime siis, et ebaausat konkurentsi igal moel soodustatakse.
5. Kas tahad osta sõja toetaja autot?
Hiina on Venemaaga suur sõber ning nii kaudne kui ka otsene Ukrainasse sissetungi toetaja. Ostes mitukümmend tuhat eurot maksva auto,
saadad suure osa sellest rahast Hiina. Palju on räägitud sellest, et teistelgi autodel on hulgaliselt Hiinas valmistatud juppe ja
Hiina kaupa ostame ju niikuinii, aga kui on valik, võiks kuskile tõmmata piiri. Lisaks jääb õhku küsimus, mida teeb Hiina oma autode tarkvaraga –
kas saab jälgida meie liikumist ja võib-olla soovi korral auto koguni liikumisvõimetuks muuta?
|
_________________ Live long and prosper!
RIP, Spock. Leonard Nimoy 1931-2015 |
|
| Kommentaarid: 27 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
26 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Bssldr
HV kasutaja
liitunud: 05.12.2009
|
|
| Kommentaarid: 9 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Equinox
HV veteran

liitunud: 05.04.2002

|
|
| Kommentaarid: 27 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
26 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kjaups
MeesKesTuliMetsast

liitunud: 02.02.2005
|
19.09.2025 20:43:02
|
|
|
Mõelnud siin vaikselt, et äkki võiks käia mõnda elektrikat proovimas ja äkki vaatab uuel aastal ka mingi masina poole antud valdkonnas, kuid...
Lugedes siit, et säästu saab ainult kodus laadides, autol nii kui nii kallim lipik küljes ja varem isegi nõus olnud, et selle ICE odavama hinna eest saab ropult sõita.
Uuest aastast tulevad arvele lisatasud.
Ja nüüd maksad veel ühte lisatasu - https://www.err.ee/1609805883/elering-soovib-taiendava-kulu-lisamist-elektritootjatele
Ebakindel turk, pane veel mingi rikke kuskil kaablil ja põnevust kui palju.
Homme EV3'e proovima, kuid tundub, et emotsioonid on juba eos summutatud.
_________________ YAGA müügiputka - SNAP pildipank
M: 3D Touch V3.2 15€ |
|
| Kommentaarid: 173 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
142 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sakinaga
HV Guru
liitunud: 30.08.2006
|
19.09.2025 21:25:24
|
|
|
See on ju just juhuelektritootjatele väga suur vastutulek riigi poolt, et nad ei pea kogu enda poolt tekitatud tasakaalutust ise kinni maksma vaid 60% lükatakse veel tarbijate õlule kah. Lisaks pole see mingi ootamatu uudis, juba ammu oli teada, kui kaua Elering võib seda ise kanda.
_________________ Tsensuur HinnaVaatluse foorumis |
|
| Kommentaarid: 164 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
155 |
|
| tagasi üles |
|
 |
salatoimik
HV Guru

liitunud: 08.08.2006
|
19.09.2025 21:51:22
|
|
|
| kjaups kirjutas: |
Lugedes siit, et säästu saab ainult kodus laadides, |
Ei pea käima nendes kõige kallimates laadijates siis laadimas kus kwh maksab mingi 0.59€
_________________ LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud |
|
| Kommentaarid: 39 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
35 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Janis
HV Guru
liitunud: 30.11.2005
|
19.09.2025 22:01:21
|
|
|
Siis mugavus kannatab kohe, peab planeerima hakkama ja tavaliselt ka rohkem ootama.
Ma just enda ringi tegingi sellise, et 0 planeerimist, suvalt kuskil ettejuhtuvas laadima kui sobiv aeg juhuslikult oli.
|
|
| Kommentaarid: 209 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
5 :: |
175 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sakinaga
HV Guru
liitunud: 30.08.2006
|
19.09.2025 22:05:35
|
|
|
Ärge ostke säästmiseks elektriautot. Ostke sellepärast, et see on lihtsalt mugavam. Ja kui teie puhul ei ole mugavam (ei saa kodus laadida või on vaja 800km päevas sõita jms), siis ärge ostke.
Mul ei ole aimugi, mis mu kilomeetri hind on, küll tean, et saan auto kaugelt sooja panna ja paarikümne sekundi pärast puhub auto juba sooja, saan auto kodus täis laetud ja ei pea tanklasse minema jne.
_________________ Tsensuur HinnaVaatluse foorumis |
|
| Kommentaarid: 164 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
155 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003

|
19.09.2025 22:37:56
|
|
|
| tsitaat: |
Ostke sellepärast, et see on lihtsalt mugavam
|
| tsitaat: |
Ja kui teie puhul ei ole mugavam (ei saa kodus laadida või on vaja 800km päevas sõita jms), siis ärge ostke.
|
ma saan ka auto sooja panna, laen tanklas 3 minutit ja ja nädal mureta
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003

|
19.09.2025 23:21:16
|
|
|
ei väänata....araabia poisid tahavad ka pilvelõhkujaid ehitada
euroopale pole see elekter veel kohale jõõudnud, 2030 jõuab....pole jätkusuutlik lahendus
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sakinaga
HV Guru
liitunud: 30.08.2006
|
19.09.2025 23:43:50
|
|
|
| jeesus188 kirjutas: |
| tsitaat: |
Ostke sellepärast, et see on lihtsalt mugavam
|
:lol:
| tsitaat: |
Ja kui teie puhul ei ole mugavam (ei saa kodus laadida või on vaja 800km päevas sõita jms), siis ärge ostke.
|
(y) ma saan ka auto sooja panna, laen tanklas 3 minutit ja ja nädal mureta |
No sinu jaoks ei ole mugavam, siis ei tasu osta, lihtne. Hinna pärast mõttetu igatahes.
_________________ Tsensuur HinnaVaatluse foorumis |
|
| Kommentaarid: 164 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
155 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Markos
HV veteran
liitunud: 10.04.2002
|
20.09.2025 00:31:39
|
|
|
| tsitaat: |
| et saan auto kaugelt sooja panna ja paarikümne sekundi pärast puhub auto juba sooja, saan auto kodus täis laetud ja ei pea tanklasse minema jne. |
See pole kuidagi ev'ga seotud mugavus, ma saan sama brändi kõik teised mitte ev'd (hübriidid) ka samasse äppi panna ja neid kaugelt soojenema või jahtuma panna. Kodus laadimine võib päris n*ss olla, sõltuvalt laadija asukohast (kuhu see võimalik paigaldada on). Mul on 7m juhet, mille ma pean iga kord lahti kerima ja pärast kokku. Suvel ilusa ilmaga on hästi, vihmaga juba enam ei ole, tuleb töökindad võtta ja vaadata, et ennast ära ei määriks. Talv veel omaette ooper, pole veel seda läbi teinud, aga lähtudes sellest, kui halvaks vahel lumeolud lähevad, võib hommikul olla keeruline kaablit kätte saada. Kindlasti peab hankima omale selle koti, mis laadimisava ümber käib, muidu on juhe mõnel päeval masina külge jäätunud ka. Teisipäeval valasin juhtmeotsa kaitsekorgist vett välja, talvel on see jääd täis pakun. Lisaks tuleb talvel tihedamini laadima hakata, kui korra nädalas. Praegust võib mõelda, et elab üle, aga siis võibolla enam nii tore ei olegi ja selle paariminutilise ice auto tankimise kõrval (kui luugi lahti saad), tanklas, mis nagunii tee peale jääb, on keberniiti kuhjaga. Võibolla talvel tahaks üldse võrgust kütta masinat, see aga tähendabi pmst igapäevast juhtmen'ssi.
|
|
| Kommentaarid: 14 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sakinaga
HV Guru
liitunud: 30.08.2006
|
20.09.2025 00:45:33
|
|
|
| Markos kirjutas: |
| tsitaat: |
| et saan auto kaugelt sooja panna ja paarikümne sekundi pärast puhub auto juba sooja, saan auto kodus täis laetud ja ei pea tanklasse minema jne. |
See pole kuidagi ev'ga seotud mugavus, ma saan sama brändi kõik teised mitte ev'd (hübriidid) ka samasse äppi panna ja neid kaugelt soojenema või jahtuma panna. Kodus laadimine võib päris n*ss olla, sõltuvalt laadija asukohast (kuhu see võimalik paigaldada on). Mul on 7m juhet, mille ma pean iga kord lahti kerima ja pärast kokku. Suvel ilusa ilmaga on hästi, vihmaga juba enam ei ole, tuleb töökindad võtta ja vaadata, et ennast ära ei määriks. Talv veel omaette ooper, pole veel seda läbi teinud, aga lähtudes sellest, kui halvaks vahel lumeolud lähevad, võib hommikul olla keeruline kaablit kätte saada. Kindlasti peab hankima omale selle koti, mis laadimisava ümber käib, muidu on juhe mõnel päeval masina külge jäätunud ka. Teisipäeval valasin juhtmeotsa kaitsekorgist vett välja, talvel on see jääd täis pakun. Lisaks tuleb talvel tihedamini laadima hakata, kui korra nädalas. Praegust võib mõelda, et elab üle, aga siis võibolla enam nii tore ei olegi ja selle paariminutilise ice auto tankimise kõrval (kui luugi lahti saad), tanklas, mis nagunii tee peale jääb, on keberniiti kuhjaga. Võibolla talvel tahaks üldse võrgust kütta masinat, see aga tähendabi pmst igapäevast juhtmen'ssi. |
Sellest oleme juba aru saanud, et sa tegid vale valiku ja kahetsed seda
Minu auto seisab lageda taeva all ja pole mingit laadimiskotti vaja läinud.
Ma sellest ei saagi aru, et miks inimesed valivad EV, kui see neile vale valik on, ja siis kiruvad. Ükski neist probleemidest ei ole ju üllatus.
_________________ Tsensuur HinnaVaatluse foorumis |
|
| Kommentaarid: 164 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
155 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kjaups
MeesKesTuliMetsast

liitunud: 02.02.2005
|
20.09.2025 07:43:26
|
|
|
Ooot, Markos on end Toyota vastu keeranud või mis nüüd juhtus? Või mis EV tal nüüd oligi
Ma poleks seda küll oodanud!
_________________ YAGA müügiputka - SNAP pildipank
M: 3D Touch V3.2 15€ |
|
| Kommentaarid: 173 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
142 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Janis
HV Guru
liitunud: 30.11.2005
|
20.09.2025 08:19:41
|
|
|
Räpane laadimisjuhe on rõve jah ja iga kord peab kokku kerima
Et talvel mugavam liigelda oleks, sai ICE pill alles siin korda seatud.
|
|
| Kommentaarid: 209 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
5 :: |
175 |
|
| tagasi üles |
|
 |
salatoimik
HV Guru

liitunud: 08.08.2006
|
20.09.2025 09:19:29
|
|
|
| Markos kirjutas: |
| vihmaga juba enam ei ole, tuleb töökindad võtta ja vaadata, et ennast ära ei määriks. |
oh sa vaeseke, kätu saab mustaks
| sakinaga kirjutas: |
Ma sellest ei saagi aru, et miks inimesed valivad EV, kui see neile vale valik on, ja siis kiruvad. Ükski neist probleemidest ei ole ju üllatus. |
Sest nad lähevad kaasa sellega, et oh äge auto äge värk jne. Raha on why not. Samas ei suuda nad läbi mõelda viimase aasta või poole aasta sõite. Hea kui üldse aru saavad palju sõidavad. Ja no rääkimata sellest kui ollakse räme mugavad ja iga liigutus võtab tüki küljest.
Ausalt, kui juba märga kaablit ei sobi korraks palja käega puudutada siis sorry aga soovitaks isilikku sohvrit
_________________ LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud |
|
| Kommentaarid: 39 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
35 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Markos
HV veteran
liitunud: 10.04.2002
|
20.09.2025 09:40:53
|
|
|
| tsitaat: |
Sellest oleme juba aru saanud, et sa tegid vale valiku ja kahetsed seda icon_lol.gif
|
Ei, kordan meiteamitmeskord, ma olen oma autoga väga rahul. Aga, ma jagan ausat kogemustepagasit, kui keegi tuleb jälle jutuga, mis minuarust on reaalse eluga osaliselt või täielikult vasutolus (tugevalt ilustatud). Nii ka see mugavuse jutt. Mugav on ta vaid ühel konkreetsel juhul, kui auto ei pargi lageda taeva all või siis, kui laadija ja laadimisauk on kohakuti, et sa saad mingi pooleteistmeetrise kaabliga hakkama nii, et see maad ei puutu.
| tsitaat: |
| Ükski neist probleemidest ei ole ju üllatus. |
Ja mille baasilt siis see "mugavuse" väide tuleb, kui on teada, mis jant võib laadimiskaabliga olla ? Bensuvoolikuga pole mingit janti, korra kuus 2 min ja valmis.
| tsitaat: |
| Ausalt, kui juba märga kaablit ei sobi korraks palja käega puudutada siis sorry aga soovitaks isilikku sohvrit |
Kes on rääkinud korraks puudutamisest ? Sa muidugi jätad kaabli vedelema sinna, kus ta käest peale eemaldamist kukkus.
|
|
| Kommentaarid: 14 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Janis
HV Guru
liitunud: 30.11.2005
|
20.09.2025 09:46:08
|
|
|
| Ühe juures käisin ja tal oli hästi paigaldatud, rippus täpselt laadimisava kohal kui varjualuse alla sõitsid. Tal muidugi EV enam pole kuna ükski proovitutest polnud talle nii mugav kui uus diisel s klass
|
|
| Kommentaarid: 209 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
5 :: |
175 |
|
| tagasi üles |
|
 |
salatoimik
HV Guru

liitunud: 08.08.2006
|
20.09.2025 09:55:28
|
|
|
| Markos kirjutas: |
Kes on rääkinud korraks puudutamisest ? Sa muidugi jätad kaabli vedelema sinna, kus ta käest peale eemaldamist kukkus. |
võtan küljest ja panen rippu posti külge.
Tanklasse lähed siis kunagi ei tea kas tuled sealt diislist haisevate jalanõude või kätega tulema kuna mingi sepp on pool tankurit ja maad seda täis lasknud.
_________________ LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud |
|
| Kommentaarid: 39 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
35 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Auron
HV Guru

liitunud: 19.08.2003
|
20.09.2025 10:45:33
|
|
|
| Ilkuda on muidugi tore aga iseensest ei meeldi see asi ka endale. Laadimisjaamas on suht suva, võtad kaabli "püstoli" ja kaablit ennast näppima ei pea - sama mis tavatankuriga. Samas mujal laadides oma kaabliga on jura küll - lähen naise vanemate juure siis seal seinapeal õues pistik, ei ole suurt sisest garaaži, ei ole suurt ja kuiva ilusat auto katusealust - on lageda taeva all ja sügisene muruplats kuhu kus ka muidu autosid pargitakse on teadgi milline. Sama teema sellega, et kui lageda taeva all ööläbi laeb ja mingit jäidet sajab siis hommikuks kogu laadimispesa püstoli ümbert mingit jääd täis. Kas on raske panna laadimispistik auto tagaotsa ja süsteemiga kus laadimisluuk avaneb altpoolt ülesse ehk toimibh ise juba nö. "vihmavarjuna pluss pistik ise läheb väikse nurgaall alt ülespoole? Põhjamaad oma kliimaga ka olemas junõu. Jah, jäitese ilmaga tekib samalaadset jama ka ICE autoga aga mitte niihullusti kuna sellel ju bensuluuk ööse lahti pole ja üldjuhul lahendab olukorra kindaga koputades ära.
|
|
| Kommentaarid: 156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Janis
HV Guru
liitunud: 30.11.2005
|
20.09.2025 10:53:06
|
|
|
Kiirlaadijates jäetakse need kaablid tihti suvalt vedelema nii et enne kohale manööverdamist peab enne välja ronima ja eest ära lükkama kaabli
Ükspäev enefiti otsikut kätte võttes vaatasid vastu vaid paljad klemmid andsin kohe teada ka probleemist
|
|
| Kommentaarid: 209 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
5 :: |
175 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Prillpapa
Kremli troll
liitunud: 04.06.2022
|
20.09.2025 11:16:13
|
|
|
| Auron kirjutas: |
| Kas on raske panna laadimispistik auto tagaotsa ja süsteemiga kus laadimisluuk avaneb altpoolt ülesse ehk toimibh ise juba nö. "vihmavarjuna pluss pistik ise läheb väikse nurgaall alt ülespoole? Põhjamaad oma kliimaga ka olemas junõu. |
Siis nahutaks autoajakirjanikud ja foorumid-kommentaariumid, kes idioot paneb luugi avanema täpselt nii, et ei näe läbi luugi "püstolit" pistikusse pistma ja peab käsikaudu nikerdama või igajumalakord kummarduma-kükitama-põlvitama
Samas olen jää pärast korduvalt hädas olnud ka ICE sõiduki tankimisluugi ja ka usteavamisega - piisavalt harvad olukorrad, et hakata nõudma sõidukitootjalt disainimuutmist või otsima turult sõidukit, millel vesi ei pääseks külmuma kohtadesse kus probleeme tekitab. Mõnel isegi velje sisse jää sedasi klompi sulanud, et viib ratta tasakaalust välja ning sõitmise ebameeldivaks teeb, samuti otsitakse miski soojem parkimismaja ja ei hakata needma rumalaid veljeinsenere ja pekkis autot, mis sedasi suudab ratta sisse vett külmutada.
Eks muidugi pikendusjuhtmete lahti-kokku kerimine on alati paras jura, nt mul robotniiduk ja kaablite&voolikutega pean alati mõtlema, et niidukit "kinni panna" ei unustaks.
Teisalt juba laadimisjaama paigaldades tuleks sel juhul mõelda, et ei pane jaama kuskile elektrikule mugavasse kohta seinale vm vaid vead maakaabli ja posti täpselt sinna kohta, kus kodus sõidukit pargid ja arvad kõige mugavam olevat.
Nüansse muidugi on, nagu ICE sõidukitel võib tankimisava olla nii ühel kui teiselpool, elektrikatel vist veel keerulisem, kus osadel ka nt esitiivas, ehk kui juba kord laadimiskaabel-post rajatud, pead järgmise EV soetamisel jälgima kriteeriumina, et luuk "valel pool" ei oleks või arvestama ümberehitus-kaabeldustöödega
Aga see "kaabel määrib" ja "vesi on märg" printsessijutud näitab kui heal ajal elate-sündinud olete, vot paarsada aastat varem oleks hobusesita sees tatsanud, kui kuskile sõita vaja või enne igat sõitu juhata "sõiduk" tallist välja, rakmesta, sadulda, ühenda kaariku ette ja alles siis saad oma roheliikuriga teele asuda, pärast sõitu kõik vastupidi ja liikur talli-aasale tagasi "tankima".
_________________ --- |
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
20 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Markos
HV veteran
liitunud: 10.04.2002
|
20.09.2025 11:33:14
|
|
|
| tsitaat: |
võtan küljest ja panen rippu posti külge.
Tanklasse lähed siis kunagi ei tea kas tuled sealt diislist haisevate jalanõude või kätega tulema kuna mingi sepp on pool tankurit ja maad seda täis lasknud. |
Posti, loe, minu posti mõttega uuesti, igal pool ei ole poste sobivalt auto kõrval laadimisava juures. Minul saaks see teoreetiliselt olla, aga praktiliselt on selle tekitamine €€€€, silluse ülesvõtt, kaevetööd, platvormi valamine, vundamenti augu puurimine, kaablivedu. Ja siis ostad järgmise auto, millel luuk teises kohas ja kogu lahendus lendab jälle kuradile. Praktiliselt on selle koha peal talvel lumehang ja see segaks tugevalt ka lumekoristust, ja kole oleks ka.
Diislist haisevad käed ja jalanud ? Kirevase päralt, miks peaks keegi mõistusega inimene ostma tänapäeval agraarsõiduki ?
| tsitaat: |
| Sest nad lähevad kaasa sellega, et oh äge auto äge värk jne. |
See on entukate töö, kes pidevalt väärinfot jagavad, odav sõita, mugav laadida jne. Päriselu on midagi muud, tavaline tänapäevane sõiduk, erineb omadustelt samamoodi nagu diisel bensiinist, hübriidist või V8 R4'st. Ja nii nagu V8 võib tähendada oluliselt suuremaid kulusi nii kütuse, kui hoolduse poole pealt, on EV'l ka oma nüansid, mis võivad mõne jaoks olla mugavad, aga teise jaoks totaalselt vastupidi. Minu jaoks on EV kasutatav, sõidan mitte üle eesti keskmise, oman koduslaadimise võimalust, harva käin kodust kaugemal, kui akutäis võimaldab, ehk avalikke laadijaid kasutan pigem harva. Ei ole odavam, ega kallim analoogsest hübriidsõidukist. Lisanduvad juhtmen'ss ja väiksem sõiduulatus.
| tsitaat: |
Aga see "kaabel määrib" ja "vesi on märg" printsessijutud näitab kui heal ajal elate-sündinud olete, vot paarsada aastat varem oleks hobusesita sees tatsanud, kui kuskile sõita vaja icon_lol.gif või enne igat sõitu juhata "sõiduk" tallist välja, rakmesta, sadulda, ühenda kaariku ette ja alles siis saad oma roheliikuriga teele asuda, pärast sõitu kõik vastupidi ja liikur talli-aasale tagasi "tankima".
_________________ |
Reaalsuses ongi nii, et kaablikorje käib "tööriietes" enne väljaminekut. Aga vahel unustad ja siis on juba kiire. Ära kujuta endale ette, et sa seda 6mm2 ilmselt tankiga ülesõitmistele vastupidavaks disainitud kaablit suudad mängleva kergusega käidelda (eriti talvel külmaga) nii, et see sul üle pükste või jope ei käiks kogemata. Kuna see on juba juhtunud, siis ma tean, millest räägin. Muidugi võibolla on spetsiifiline s*tatriip teksadel hoopis uhkuse asi, kõik teavad siis, et sa sõidad elektriautoga. Olengi pehmema ja õhema kaabli otsingutel, sest ega üle 10A seal kiust nagunii läbi ei käi, selle olen ma jõuga ära piiranud.
|
|
| Kommentaarid: 14 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Janis
HV Guru
liitunud: 30.11.2005
|
20.09.2025 11:38:12
|
|
|
Sul siis 22kw kaabel. Mul 11kw laadija oma on küll 5x2,5+1, maadlema ei pea aga normaalselt korjab sitta külge maas olles.
Avalikes laadijates kohati eriti kanged kaablid, mõni naisterahvas peab selle ohjeldamiseks kõvasti vaeva nägema
|
|
| Kommentaarid: 209 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
5 :: |
175 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Markos
HV veteran
liitunud: 10.04.2002
|
20.09.2025 12:08:20
|
|
|
| Janis kirjutas: |
Sul siis 22kw kaabel. Mul 11kw laadija oma on küll 5x2,5+1, maadlema ei pea aga normaalselt korjab sitta külge maas olles.
Avalikes laadijates kohati eriti kanged kaablid, mõni naisterahvas peab selle ohjeldamiseks kõvasti vaeva nägema |
22kw jah, sest laadija on ka 22kw, kuigi kaabel oli kaasas autoga ja viimane on 11kw pardalaadijaga. Ilmselt tootjapoolne safe komplekt, sest autot ja laadijat turustatakse koos (lisana). 7m+ kaablid on päris kallid muidu ja ehku peale ei taha ka osta, pärast ei anna korralikult ühendust, vaja mingi kvaliteetne versioon leida, mitte temu oma.
|
|
| Kommentaarid: 14 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sakinaga
HV Guru
liitunud: 30.08.2006
|
20.09.2025 13:18:45
|
|
|
| Markos kirjutas: |
| tsitaat: |
| Ükski neist probleemidest ei ole ju üllatus. |
Ja mille baasilt siis see "mugavuse" väide tuleb, kui on teada, mis jant võib laadimiskaabliga olla ? Bensuvoolikuga pole mingit janti, korra kuus 2 min ja valmis. |
Mul neid probleeme ei ole, tuleb veidi ette mõelda. Saangi ju vaid oma kogemusest rääkida.
| Tanel kirjutas: |
Sest osalt on see pealesunnitud, mitte eelistus.
Selle juurde räägitakse muinasjutte kliima päästmisest jms. |
Nojah, neil ongi raske, kes muinasjutte usuvad.
_________________ Tsensuur HinnaVaatluse foorumis |
|
| Kommentaarid: 164 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
155 |
|
| tagasi üles |
|
 |
napoleon
Unknown virus

liitunud: 08.12.2008
|
20.09.2025 13:32:30
|
|
|
Aga miks kiirlaadijas laadimine kallis on, kas:
- laadija ise on kallis ja peab kuidagi oma hinna tasa teenima
- ampritasu on kallis kuigi laadija ööpäevane keskmine tarbimine ei pruugi väga suur olla
- laadija omanik üritab EV omanikult seitse nahka koorida
- miski muu põhjus
?
Markos, kui suur su maja peakaitse on? Kas üldse saab sealt selle 22kW kätte kui ei taha asja nii piiri peale ajad, et naine peab luba küsima kui tahab kooki küpsetada kuna muidu võib peakaitse välja lennata.
|
|
| Kommentaarid: 78 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Janis
HV Guru
liitunud: 30.11.2005
|
20.09.2025 13:35:32
|
|
|
Liitumine maksab heasti ja viib laadimisjaama hinna üles ning see vaja kuidagi tasa teenida + kasum ka muidugi.
Laadijale saab ette määrata mitu A või kW kasutada saad ning arvesti või voolutrafode kaasabil regullib oma võimsust - korgid lendama ei hakka.
|
|
| Kommentaarid: 209 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
5 :: |
175 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Markos
HV veteran
liitunud: 10.04.2002
|
20.09.2025 18:16:48
|
|
|
| tsitaat: |
| Markos, kui suur su maja peakaitse on? Kas üldse saab sealt selle 22kW kätte kui ei taha asja nii piiri peale ajad, et naine peab luba küsima kui tahab kooki küpsetada kuna muidu võib peakaitse välja lennata. |
3x20A 22kw ei saa ja pole vaja ka, isegi 11kw ei ole hetkel, piirasin laadijast ära 10A per faas, ehk siis ca 7.5kw. Ei tahtnud DLM'i panema hakata, kilbis polnud ruumi ja ümberehitus ei meeldinud mulle. Teoreetiliselt saab targa maja kaudu selle ka lahendada, aga see vajab nokitsemist. Praeguse setupiga võib auto laadima panna suvalisel ajal, ainult sauna ei tohi sisse lülitada ja autosse on salvestatud kalender laadimiseks ainult öötundidel ajavahemikus 23-07. Kõik toimib nagu kellavärk ja hommikuks on aku täis. Suvel, kui soojuspump ei tööta, võib tõsta ka 11kw peale, ehk 15A per faas, aga reaalne vajadus puudub, seega olen jätnud nii nagu on. Igaks juhuks tark maja monitoorib energiakasutust ja kui see läheb üle kriilise piiri, siis tuleb teade.
|
|
| Kommentaarid: 14 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|