Avaleht
uus teema   vasta Raud »  TSI (TeeSeeIse) »  Targa kodu ehitamine märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 82, 83, 84 ... 113, 114, 115  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
RassK
HV Guru
RassK

liitunud: 17.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.02.2023 02:23:15 vasta tsitaadiga

Jagan siia ka. Üks lahedamaid automatsioone, mille viimasel ajal leidnud.
Neile, kellel Amazon Alexa ja HA koos töötamas:

Alexa Actionable Notifications
https://github.com/keatontaylor/alexa-actions/wiki

Vähe parem example kui originaal lehel.
https://community.home-assistant.io/t/automation-and-alexa-ask-question-to-user-possible/139815/4

Enda näide ka:
Kui peale päikeseloojangut olen unustanud kardinad ette panna, siis liikumisandur triggerdab kord päevas Alexa küsima, kas soovin kardinad ette panna.
Jah vastamise peale liiguvad kardinad ette.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lauri_s
Kreisi kasutaja
Lauri_s

liitunud: 10.06.2004




sõnum 05.02.2023 19:08:50 vasta tsitaadiga

Lahe et selline asi lõpuks ära tehti. Kui Alexa tuli siis see oli põhiline funktsioon milleks teda tahtsin ise kasutada
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.02.2023 19:34:03 vasta tsitaadiga

Alexa: "Do you like dogs?"

You: "Yes"

Alexa: "Cool, I like dogs too. The courier is on his way."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pois11
HV Guru

liitunud: 11.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.02.2023 21:02:39 vasta tsitaadiga

Kasutan SONOFF jubinaid ja kõik töötavad suht hästi aga teavitused häirest tulevad liiga suure viitega.
Kas on mingi alternatiiv, et teavitus häire korral tuleks kohe telefonisse. Rakendus eWeLink teavitab küll aga ajalise viitega (2-30min.). Proovisin küll igasugu akut säästvaid piiranguid maha võtta aga ikkagi ei aita. Ainult siis kui rakendus ise lahti on, siis annab momentaalseilt teda.
Alternatiivina võiks ju ühte nutireleed ära kasutada. Häire > Relee tõmbab 2sek. GSM moodul helistab telefonile. Aga äkki saab kuidagi lihtsamalt?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
xxlmaster
HV Guru
xxlmaster

liitunud: 26.08.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.02.2023 09:02:30 vasta tsitaadiga

Õnnestus endal cc2531 ära uuendada viimase FWga. Asi läks tunduvalt paremaks, Aqara E1 püsib hetkel kenasti ühenduses ja nüüd kuvab ka seadme temperatuuri ja aku taset.
Kahju, et selle pulga fläsh selline cluster peab olema. Need pinnid seal küljes ikka liiga väiksed aga kui need eemale suunata siis õnnestus pistikud otsa suruda. Pistikud pigistasin näpitsatega vähe kokku kuna muidu ei oleks otsas püsinud. Sõbra käest sain pi3 ka korraks laenata, et wiringPiga üle kirjutada.
Spoiler Spoiler Spoiler
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Prederik
Kreisi kasutaja
Prederik

liitunud: 05.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.02.2023 14:43:30 vasta tsitaadiga

thumbs_up.gif
Mul oli ka eelmise aastani (vist Sonoffi) cc2531 julla, kunagi uuendasin ka tarkvara, aga ikka mõned andurid kadusid aeg-ajalt tagant ära. Isegi pärast HA versiooniuuenduse restarti pidi jälle kaugemaid andureid hambatikuga torkima. Pärast Sonoff USB Dongle Plus peale minekut ei ole õnneks (kop-kop-kop) sellist jama olnud, edevam chipset ja väline antenn mõjuvad hästi icon_wink.gif thumbs_up.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
xxlmaster
HV Guru
xxlmaster

liitunud: 26.08.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.02.2023 14:47:49 vasta tsitaadiga

Ma tõenäoliselt kolin ka millalgi selle edevama pulga peale.
Aqara E1 mootoriga küll väga rahul, tõenäoliselt panen teistele ruloodele ka need külge. Meeldiva üllatusena on mootoril kaasas ka päris korralikult jäme type c 2m laadimis kaabel
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degreal
HV veteran

liitunud: 07.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.02.2023 15:06:26 vasta tsitaadiga

pois11 kirjutas:
Kasutan SONOFF jubinaid ja kõik töötavad suht hästi aga teavitused häirest tulevad liiga suure viitega.
Kas on mingi alternatiiv, et teavitus häire korral tuleks kohe telefonisse. Rakendus eWeLink teavitab küll aga ajalise viitega (2-30min.). Proovisin küll igasugu akut säästvaid piiranguid maha võtta aga ikkagi ei aita. Ainult siis kui rakendus ise lahti on, siis annab momentaalseilt teda.
Alternatiivina võiks ju ühte nutireleed ära kasutada. Häire > Relee tõmbab 2sek. GSM moodul helistab telefonile. Aga äkki saab kuidagi lihtsamalt?

Suhtlus käib läbi hiina serverite. Teoreetiliselt "LAN control" omadusega sedamed peaksid sisevõrgus ka toimima aga mul polnud ühtegi sellist.
Levinud lahendus SONOFF tarkvarast tervenisti loobuda ja Home Assistant + Tasmota firmware. Aga siis kaovad jällegi nutiseadme teavituse võimalused ära kuna süsteem on internetist ära lõigatud.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 07.02.2023 00:24:02 vasta tsitaadiga

tsitaat:
Aga siis kaovad jällegi nutiseadme teavituse võimalused ära kuna süsteem on internetist ära lõigatud.


Ei kao, raha maksab lihtsalt.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Spezz
HV veteran

liitunud: 21.08.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.02.2023 23:34:47 vasta tsitaadiga

Markos kirjutas:
tsitaat:
Aga siis kaovad jällegi nutiseadme teavituse võimalused ära kuna süsteem on internetist ära lõigatud.


Ei kao, raha maksab lihtsalt.

Ei maksa.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 08.02.2023 11:01:36 vasta tsitaadiga

Spezz kirjutas:
Markos kirjutas:
tsitaat:
Aga siis kaovad jällegi nutiseadme teavituse võimalused ära kuna süsteem on internetist ära lõigatud.


Ei kao, raha maksab lihtsalt.

Ei maksa.


Kui kasutad cloudi teenust, siis see on tasuline, kui viitsid ise portidega jännata, siis mitte. Krdi HA, sellele tuleb uuendusi varsti vaata, et üle päeva, ja iga uuenduse peale tahab homey integratsioon restarti saada, muidu jäävad osad seadmed kadunuks. Niivõrd agiilse asja otsa ei julgegi minna, pärast istud külmas ja pimedas.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
xxlmaster
HV Guru
xxlmaster

liitunud: 26.08.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.02.2023 15:06:43 vasta tsitaadiga

Ise võtan ka hoogu, et sonoffi junnidele tasmota peale lasta. Viimasel ajal on sonoff pow elite kuidagi eriti tihedalt järelt ära kadunud.
Spoiler Spoiler Spoiler

Kuidagi arusaamatu on nende ära kadumine. Mõni päev otsustab näiteks 10nest 6tk ära kukkuda ja ülejäänud on järgi jäänud.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RassK
HV Guru
RassK

liitunud: 17.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.02.2023 03:39:39 vasta tsitaadiga

Skännisin veits Esvika epoodi, juhuslikult jäi silma seal üks seadmetoos - neile, kellele meeldib oma seadmeid seina sisse peita.
Kunagi on siin teemast läbi käinud indome's pakutav toos Fibaro moodulitele aga too ei sobinud kahekihilistesse seintesse.

Kaiser Econ Flex, speci järgi "For panel thickness 7-30 mm", tundub üsna paljulubav. Toosi kohta suht krõbeda hinnaga ka.
https://pood.esvika.ee/installatsioonimaterjalid/seadmetoos-tuulekindel-75mm-o69-econ-flex
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jaank
HV veteran

liitunud: 14.01.2007




sõnum 09.02.2023 13:56:56 vasta tsitaadiga

Neid on odavamaid ka, ise panin Kaiser 1068-02 paari kohta.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RassK
HV Guru
RassK

liitunud: 17.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.02.2023 14:50:54 vasta tsitaadiga

Nojah, seda enam olemasolevasse auku ei vääna, peab enne kipsimist paigaldama.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
xxlmaster
HV Guru
xxlmaster

liitunud: 26.08.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.02.2023 18:43:14 vasta tsitaadiga

Flashisin POW elite tasmota peale . Küsimus, kuidas näidud HAs kiiremini refresiksid?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Spezz
HV veteran

liitunud: 21.08.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.02.2023 18:43:19 vasta tsitaadiga

Kui kiiresti sul vaja on?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
xxlmaster
HV Guru
xxlmaster

liitunud: 26.08.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.02.2023 18:49:15 vasta tsitaadiga

no võimalikult reaalajas võiks olla
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Spezz
HV veteran

liitunud: 21.08.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.02.2023 18:57:22 vasta tsitaadiga

Config loggigng -> Telemetry period - by default on seal 300 sekundit
Aga ma pole kindel kui hästi see MQTT brokerile mõjub kui kuhi POW'e iga sekund näite spämmib.
EDIT: miinimum on 10 sekundit tasmota poolt.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RassK
HV Guru
RassK

liitunud: 17.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.02.2023 19:48:27 vasta tsitaadiga

RassK kirjutas:
Skännisin veits Esvika epoodi, juhuslikult jäi silma seal üks seadmetoos - neile, kellele meeldib oma seadmeid seina sisse peita.
Kunagi on siin teemast läbi käinud indome's pakutav toos Fibaro moodulitele aga too ei sobinud kahekihilistesse seintesse.

Kaiser Econ Flex, speci järgi "For panel thickness 7-30 mm", tundub üsna paljulubav. Toosi kohta suht krõbeda hinnaga ka.
https://pood.esvika.ee/installatsioonimaterjalid/seadmetoos-tuulekindel-75mm-o69-econ-flex


Esimene Econ Flex läks täna seina. Sobib hästi topelt kipsiga seina ja mooduli paigaldus oli ikka hulga mõistlikum. Fibaro moodul Switch \ Dimmer mahub väga hästi sinna kotti.
Igal juhul väga rahul sellega thumbs_up.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lauri_s
Kreisi kasutaja
Lauri_s

liitunud: 10.06.2004




sõnum 11.02.2023 18:23:37 vasta tsitaadiga

RassK kui rohkem vaja anna teada, saan neid 2X parema hinnaga pakkuda küll teise tootja omad:

tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RassK
HV Guru
RassK

liitunud: 17.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.02.2023 18:31:34 vasta tsitaadiga

Lauri_s, Täpselt neid ma kunagi korra sult testiks võtsingi, õnnetuseks need ainult 1-kordse kipsseinaga kasutamiseks.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lauri_s
Kreisi kasutaja
Lauri_s

liitunud: 10.06.2004




sõnum 11.02.2023 18:47:48 vasta tsitaadiga

RassK kirjutas:
Lauri_s, Täpselt neid ma kunagi korra sult testiks võtsingi, õnnetuseks need ainult 1-kordse kipsseinaga kasutamiseks.


Jah seda nüüd küll. Pole uurind kas samal tootjal on erinevadi variante veel, kahene toos on küll, aga see pildi järgi ka 1x kipsile.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
xxlmaster
HV Guru
xxlmaster

liitunud: 26.08.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.02.2023 16:59:35 vasta tsitaadiga

Sai siis https://sonoff.tech/product/gateway-and-sensors/sonoff-zigbee-3-0-usb-dongle-plus-e/ ligi võetud
Millalgi vaatasin kuidas CC2652P fw flash käib ja tundus suht lihtne aga EFR32MG21 kohta pole väga midagi. Kellelgi on selle pulgaga kogemusi?
Out of box ei tööta aqara E1ga ja sonoffi liikumisandur ja Zmini ei toiminud pikalt. CC2531 jällegi ei leia zmini ja SNZB-03 üldse üles.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
TaaviS
Kreisi kasutaja
TaaviS

liitunud: 19.07.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.02.2023 19:24:41 vasta tsitaadiga

xxlmaster kirjutas:
Sai siis https://sonoff.tech/product/gateway-and-sensors/sonoff-zigbee-3-0-usb-dongle-plus-e/ ligi võetud
Millalgi vaatasin kuidas CC2652P fw flash käib ja tundus suht lihtne aga EFR32MG21 kohta pole väga midagi. Kellelgi on selle pulgaga kogemusi?
Out of box ei tööta aqara E1ga ja sonoffi liikumisandur ja Zmini ei toiminud pikalt. CC2531 jällegi ei leia zmini ja SNZB-03 üldse üles.


https://sonoff.tech/wp-content/uploads/2022/08/SONOFF-Zigbee-3.0-USB-dongle-plus-firmware-flashing-.pdf
Ja sonoffi liikumisandur töotab ilusti icon_smile.gif
Ps. Kasutan zigbee2mqtt’d selle pulgaga.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Chaza!
HV veteran
Chaza!

liitunud: 18.07.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.02.2023 16:23:29 vasta tsitaadiga

Ostsin selle vidina:
https://www.aliexpress.com/item/1005004740321069.html?spm=a2g0o.order_list.order_list_main.149.70121802vY36Vg

Nüüd ligemale kuu töös olnud ning pole midagi paha öelda.

_________________
Linux - Future
"Those Who Sacrifice Liberty For Security Deserve Neither." - Benjamin Franklin
1984 was not supposed to be instruction manual
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 13.02.2023 18:36:05 vasta tsitaadiga

Chaza! kirjutas:
Ostsin selle vidina:
https://www.aliexpress.com/item/1005004740321069.html?spm=a2g0o.order_list.order_list_main.149.70121802vY36Vg

Nüüd ligemale kuu töös olnud ning pole midagi paha öelda.


Sellistel puhkudel on alati küsimus, palju seadmeid võrgus on ?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KoRnyMJ
HV kasutaja

liitunud: 16.02.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.02.2023 21:33:26 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Hetkel on HA'ga ainult üks mure: kas keegi on zigbee2mqtt'ga saanud Aqara B1 mootorid aku taset näitama?


Mul näitavad ja automaatika ka tehtud, mis teavitab kui akut laadima peaks.

Aga kas keegi on IKEA mootoriga ruloo HAs Z2Mga tööle saanud? Repeater, pult ja ruloo kõik ühendatud kuid rulood liikuma pole saanud.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kalaelmar
HV vaatleja

liitunud: 06.01.2014




sõnum 14.02.2023 19:15:42 vasta tsitaadiga

KoRnyMJ kirjutas:
tsitaat:

Hetkel on HA'ga ainult üks mure: kas keegi on zigbee2mqtt'ga saanud Aqara B1 mootorid aku taset näitama?


Mul näitavad ja automaatika ka tehtud, mis teavitab kui akut laadima peaks.

Aga kas keegi on IKEA mootoriga ruloo HAs Z2Mga tööle saanud? Repeater, pult ja ruloo kõik ühendatud kuid rulood liikuma pole saanud.


IKEA ruloo, pult ja repeater toimivad HA ZHA lahendusega väga kenasti. Ainuke jama on see, et ZHA ei toeta hetkel device-to-device bindingut, selleks kasuta zha_toolkiti.
Selle juhendi järgi peaks kenasti toimima saama:
1. Reset and pair Ikea Signal Repeater to ZHA (one repeater can be used for several blinds)
2. Reset and pair Ikea Blind (hold both buttons down ~5sec) and Remote(press pairing button 5times) to ZHA
3. Install zha_toolkit to HA
4. Clear Remote Bind list - press Remote UP/DOWN button to wake it up
service: zha_toolkit.binds_remove_all
data:
  ieee: <remote ieee>
  tries: 10
  event_done: my_event

5. Bind Remote to ZHA by pressing and hold Remote pairing button ~10sec near to Signal Repeater
6. Bind Remote to Blind - press Remote UP/DOWN button to wake it up
service: zha_toolkit.bind_ieee
data:
  ieee: <remote ieee>
  command_data: <blind ieee>
  endpoint: 1
  cluster: 0x0102
  tries: 10
  event_done: my_event
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jkddp
HV veteran
jkddp

liitunud: 22.12.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.02.2023 20:05:20 vasta tsitaadiga

mul küsimus Nedis Smartlife kohta.
Kas kuskilt nikerdades oleks võimalik kokku korjata ka kogu vidinate andmed kokku. Patarei protsendid ja staatused ning tempid?

_________________
Kui vaja joonistada/saagida/hööveldada midagi, võib alati küsida thumbs_up.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
nexus4
Kreisi kasutaja
nexus4

liitunud: 01.03.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.02.2023 12:37:07 vasta tsitaadiga

Kuulge HA profid, ma ei saa aru, kas olemasolevat person home state ei saagi lihtsalt confida et vaata ainult wifi SSID järgi?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.02.2023 14:03:23 vasta tsitaadiga

nexus4 kirjutas:
Kuulge HA profid, ma ei saa aru, kas olemasolevat person home state ei saagi lihtsalt confida et vaata ainult wifi SSID järgi?
Ma tegin Mikrotik ruuteri kaudu, tundus lihtsam.
_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 28.02.2023 21:05:35 vasta tsitaadiga

tsitaat:
The first Homey Pro shipment, containing thousands of products, is right now on it's way from Shenzhen, China to our fulfilment center in The Netherlands by plane ✈️.

We expect to ship individual orders, up until order no. #58300, next week.
bananadance2.gif
https://homey.app/en-au/blog/end-of-february-development-blog-homey-pro-early-2023/

Mitte et mul aega sellega mängida oleks. icon_neutral.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
xxlmaster
HV Guru
xxlmaster

liitunud: 26.08.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.03.2023 16:01:32 vasta tsitaadiga

Sonoff TH10 SI7021 temp/niiskus anduri näit "tõmbleb" imelikult. Millest see olla võiks? Teise TH10 taga DS18B20 käitub sarnaselt aga mitte nii kõrges ulatuses. Tasmota 12.4.0 jookseb peal
Spoiler Spoiler Spoiler
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
VR53
HV Guru
VR53

liitunud: 19.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.03.2023 20:02:52 vasta tsitaadiga

Soovitage juhtmega LUX sensorit. Philips Hue liikumisandur tundub olevat õige asi, kuid kahjuks patareitoitega.
_________________
Uued Lenovo sülearvutid: www.lenovoarvutid.ee
Sülearvuti ekraan katki? www.displayseek.com
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 31.03.2023 14:44:48 vasta tsitaadiga

VR53 kirjutas:
Soovitage juhtmega LUX sensorit. Philips Hue liikumisandur tundub olevat õige asi, kuid kahjuks patareitoitega.


Miks just juhtmega ? Mul on Aqara omasi 2tk ja patakad kestavad aastaid. Liikumisandurid loevad tihti lux'e liikumise tuvastamise hetkel.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
oliver989
Kreisi kasutaja
oliver989

liitunud: 26.04.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.03.2023 15:48:46 vasta tsitaadiga

Aeotec MultiSensor 6 või 7
https://aeotec.com/products/aeotec-multi-sensor-6/
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
VR53
HV Guru
VR53

liitunud: 19.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.03.2023 20:37:15 vasta tsitaadiga

Markos kirjutas:
VR53 kirjutas:
Soovitage juhtmega LUX sensorit. Philips Hue liikumisandur tundub olevat õige asi, kuid kahjuks patareitoitega.


Miks just juhtmega ? Mul on Aqara omasi 2tk ja patakad kestavad aastaid. Liikumisandurid loevad tihti lux'e liikumise tuvastamise hetkel.

Tavaliselt saavad 1-2 aastaga patareid tühjaks ja ei taha vahetamisega tegeleda. Mõni sensor võib asuda 100 km kaugusel ja pole alati ka võimalik parareid koheselt vahetama minna.

Tahaksin seda kasutada valguse mõõtmiseks, et lülitada tulesid vastavalt hämarusele. Nt keset ööd tulesid lülitades läheksid need hämardatuna tööle ja päise päeva ajal täisvõimsusel.

oliver989 kirjutas:
Aeotec MultiSensor 6 või 7
https://aeotec.com/products/aeotec-multi-sensor-6/

Olen seda 6 kaalunud, kuid palju halbu arvustusi on selle kohta. Arvustuste järgi 7 ei tunud palju parem olevat töökindluse poole pealt.

https://www.amazon.com/Aeotec-Multisensor-temperature-humidity-vibration/dp/B0151Z8ZQY#customerReviews
https://www.amazon.com/MultiSensor-Temperature-SmartStart-Compatible-Smartthings/dp/B08XHZP7NV#customerReviews

_________________
Uued Lenovo sülearvutid: www.lenovoarvutid.ee
Sülearvuti ekraan katki? www.displayseek.com
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
oliver989
Kreisi kasutaja
oliver989

liitunud: 26.04.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.03.2023 22:29:40 vasta tsitaadiga

Siis peab hiina toodangut katsetama, vähemalt on odavam
https://www.aliexpress.com/item/1005001878974427.html
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RassK
HV Guru
RassK

liitunud: 17.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.03.2023 22:42:48 vasta tsitaadiga

VR53 kirjutas:

Tahaksin seda kasutada valguse mõõtmiseks, et lülitada tulesid vastavalt hämarusele. Nt keset ööd tulesid lülitades läheksid need hämardatuna tööle ja päise päeva ajal täisvõimsusel.


Kui sul ainult 2 väljundit on (päeval üks väärtus, pimedas teine väärtus), siis annab seda teha ka ilma sensorita.
Kui päike looja läheb + mängid veits offsetiga, siis lükkad pimeda aja väärtusele.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 01.04.2023 10:02:54 vasta tsitaadiga

tsitaat:
Tavaliselt saavad 1-2 aastaga patareid tühjaks ja ei taha vahetamisega tegeleda. Mõni sensor võib asuda 100 km kaugusel ja pole alati ka võimalik parareid koheselt vahetama minna.


Asjatu kartus, MI Mija sensor sai mul üles 1 mai 2020, siiani käib nagu kulda, pole patakat vahetanud. Uus Aqara T1 sai alles üles ha taha, sellega veel ei tea, aga lubati ka pikka iga.

tsitaat:
Kui päike looja läheb + mängid veits offsetiga, siis lükkad pimeda aja väärtusele.


See sobib vaid õuevalgustuse lülitamiseks, toas ei toimi, kuna ei arvesta pilvkatet. Ainuke toimiv lahendus toavalguse lülitamiseks on luxide pealt. Vahel tuleb äikesepilv ka keset päeva, tuba pime, aga valgus ei sütti, sest päike pole loojunud.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RassK
HV Guru
RassK

liitunud: 17.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.04.2023 15:49:20 vasta tsitaadiga

Jah, täppistimmimiseks seda kasutada ei saa. Õhtuseks silmadele meeldivama keskkonna tegemiseks aga täiesti piisav.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
VR53
HV Guru
VR53

liitunud: 19.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.04.2023 16:18:25 vasta tsitaadiga

Praegu on kellaajaga tehtud, aga ilmselgelt meie ajavööndis see ei tööta hästi, kuna päike loojub erineval ajal.

Samas ilma aknata vannitoa saab teha aja järgi
07:00-18:00 100% 4000K
18:00-02:00 60% 2500K
02:00-07:00 30% 2200K

Tubades tahaks tegelikult rohkem timmida, praegu midagi sellist
07:00-20:00 90% 3500K
20:00-22:00 60% 3000K
22:00-02:00 20% 2500K
02:00-07:00 10% 2200K

Mul on mõned Xiaomi ja Ikea patareidega sensorid, veidi üle aasta on CR2032 patareid kestnud. 2a pole vist veel ükski vastu pidanud.

_________________
Uued Lenovo sülearvutid: www.lenovoarvutid.ee
Sülearvuti ekraan katki? www.displayseek.com
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Lauri_s
Kreisi kasutaja
Lauri_s

liitunud: 10.06.2004




sõnum 01.04.2023 23:03:31 vasta tsitaadiga

Sõltub mis protokolli sa taga ajad, ma olen erinevaid testinud ja senimani kõige paremini toimivaks on jäänud Fibaro "silm". Ta on CR123 patarei pealt, mis mul õues on kestnud 1,5-2 aastat. Samas tean kliente kes on lihtsalt patarei klemmidele kaablid jootnud ja mingi konverteri vahele pannud 12-to 3V näiteks. Siis ei pea muretsema et patarei tühjaks saab. Ma pulli pärast panin ühe anduri endale leiliruumi. Kuni sauna temp oli alla 100C oli kõik hästi, kui üle 100 läks hakkas andur kuju muutma icon_biggrin.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 02.04.2023 01:10:49 vasta tsitaadiga

Lauri_s kirjutas:
Ma pulli pärast panin ühe anduri endale leiliruumi. Kuni sauna temp oli alla 100C oli kõik hästi, kui üle 100 läks hakkas andur kuju muutma icon_biggrin.gif
Spoiler Spoiler Spoiler
Eeldatavasti ABS plastik korpuseks, selle klaasipunkt on 105°C.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 02.04.2023 12:22:59 vasta tsitaadiga

tsitaat:
07:00-18:00 100% 4000K


Brr, mul hakkab külm selle temperatuuri peale. Miks üldse temperatuuridega mängida ? Tehislik "päevavalgus" ei ole tegelikult päevavalgus, spekter on palju kitsam. Kui mingis ruumis pidevalt valgustemperatuur muutub, siis see mõjub ikka väga häirivalt, koguaeg on värvid muutumises.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.04.2023 12:30:29 vasta tsitaadiga

Mulle meeldib hoida võimalikult külmana nii nagu õues tegelikult on. Ehk 5000K või rohkem.
Ja see töötab, produktiivsus on kõrge, ei uinuta.
Kollane valgus paneb magama, ei viitsi midagi teha, vahiks ainult telekat.

_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 02.04.2023 12:46:46 vasta tsitaadiga

ot:
mikk36 kirjutas:
Lauri_s kirjutas:
Ma pulli pärast panin ühe anduri endale leiliruumi. Kuni sauna temp oli alla 100C oli kõik hästi, kui üle 100 läks hakkas andur kuju muutma icon_biggrin.gif
Spoiler Spoiler Spoiler
Eeldatavasti ABS plastik korpuseks, selle klaasipunkt on 105°C.

Ei saa mitte vait olla, kui kasutatakse ingliskeelsest tuletatud värdtõlget "klaasipunkt" Tegu on termoplasti sulamistemperatuuriga, mitte punktiga,kus polümeer muutub klaasiks icon_exclaim.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 02.04.2023 12:47:13 vasta tsitaadiga

LKits kirjutas:
Mulle meeldib hoida võimalikult külmana nii nagu õues tegelikult on. Ehk 5000K või rohkem.
Ja see töötab, produktiivsus on kõrge, ei uinuta.
Kollane valgus paneb magama, ei viitsi midagi teha, vahiks ainult telekat.


Õue valgus ei ole tegelikult nii kitsas spektris külm, nagu see kunstlikult tekitatud on. Ma proovisin paar õhtut kabinetis 4k valgusega, süda läks pahaks, nagu operatsioonisaalis istuks ja päevavalgusest on asi kaugel. On kohti, kus seda on vaja, täppistööd, nagu jootmine jms, aga mujal, ei.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.04.2023 12:51:21 vasta tsitaadiga

Markos kirjutas:
LKits kirjutas:
Mulle meeldib hoida võimalikult külmana nii nagu õues tegelikult on. Ehk 5000K või rohkem.
Ja see töötab, produktiivsus on kõrge, ei uinuta.
Kollane valgus paneb magama, ei viitsi midagi teha, vahiks ainult telekat.


Õue valgus ei ole tegelikult nii kitsas spektris külm, nagu see kunstlikult tekitatud on. Ma proovisin paar õhtut kabinetis 4k valgusega, süda läks pahaks, nagu operatsioonisaalis istuks ja päevavalgusest on asi kaugel. On kohti, kus seda on vaja, täppistööd, nagu jootmine jms, aga mujal, ei.
Mul just vastupidi, kõik mis on alla 5k on jube, jään magama, mõelda ei suuda.
Aga nagu näha, siis poelettidel enamused ~3k kandis ehk eestlasele sobib soe valgus.
Õnneks on nutipirnid olemas, kus saab seda muuta, õhtul filmi vaadates läheb 4k, päeval on 5.5k

_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  TSI (TeeSeeIse) »  Targa kodu ehitamine mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 82, 83, 84 ... 113, 114, 115  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.