Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Videokaardid / Monitorid / TV »  LCD monitorid ( lisatud küsitlus monitori suuruse kohta 10.04.2022 ) märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 115, 116, 117 ... 208, 209, 210  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing

Mitu tolli on sinu peamine igapäevases kasutuses olev monitor?
10-15"
0%
 0%  [ 3 ]
15-20"
2%
 2%  [ 7 ]
20-25"
17%
 17%  [ 56 ]
25-30"
40%
 40%  [ 129 ]
30-35"
25%
 25%  [ 80 ]
35" või suurem
12%
 12%  [ 40 ]
hääli kokku : 315

autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Syncmahv
HV Guru
Syncmahv

liitunud: 01.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.01.2016 19:32:00 vasta tsitaadiga

salatoimik, Sama siin, kunagi kui ostsin Philipsi teleri, ca 7 aastat tagasi, sain selle kaasa. Siiani alles ja toimib väga hästi.
Kommentaarid: 108 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 102
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.01.2016 14:15:48 vasta tsitaadiga

angel kirjutas:
Ise kasutan AM'i toodangut. Ei voola. Ei määri ja on ka lapp kaasas (acme crapi kunagi proovisin, kui ekraan kustu panna ja lambiga valgust ekraanile näidata oli ekraan peale seda sitasem kui ennem) . Silmas pean AM (denmark) 200ml pihustiga pudelit millel lapp kaasas. Omal ajal sai seda ordist.

http://www.markit.eu/ee/et/am-denmark-screen-cleaner-screen-cleaning-kit/v2p1466163


http://www.ordi.ee/EPood/Product.aspx?Query=80104&ItemID=6560-1041&MC=TARVIKUD&IC=6560 ,markit'i lehel on näha, et see Ordi laost tuleb.. imelik, et HVs üleval pole muidugi... aitäh viitamise eest, tundub, et võtan endalegi ligi.

_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Muhekas
HV Guru
Muhekas

liitunud: 29.10.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.01.2016 14:19:36 vasta tsitaadiga

rmc kirjutas:
angel kirjutas:
Ise kasutan AM'i toodangut. Ei voola. Ei määri ja on ka lapp kaasas (acme crapi kunagi proovisin, kui ekraan kustu panna ja lambiga valgust ekraanile näidata oli ekraan peale seda sitasem kui ennem) . Silmas pean AM (denmark) 200ml pihustiga pudelit millel lapp kaasas. Omal ajal sai seda ordist.

http://www.markit.eu/ee/et/am-denmark-screen-cleaner-screen-cleaning-kit/v2p1466163


http://www.ordi.ee/EPood/Product.aspx?Query=80104&ItemID=6560-1041&MC=TARVIKUD&IC=6560 ,markit'i lehel on näha, et see Ordi laost tuleb.. imelik, et HVs üleval pole muidugi... aitäh viitamise eest, tundub, et võtan endalegi ligi.


Ju tuleb ka ära proovida. Ei saa klammerduda vanade asjade kylge. Lähiajal seda muidugi ei juhtu kuna pool pudelit on vana alles.
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
miga
HV Guru
miga

liitunud: 07.09.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.01.2016 10:38:01 vasta tsitaadiga

Tundub, et paslik oleks ehk isegi Dell U2715H peale mõelda. Ülevaated üdini positiivsed...
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
troglodyte
Kreisi kasutaja
troglodyte

liitunud: 09.08.2002




sõnum 24.01.2016 23:05:24 vasta tsitaadiga

miga kirjutas:
Tundub, et paslik oleks ehk isegi Dell U2715H peale mõelda. Ülevaated üdini positiivsed...


Ostsin eelmine nädal selle sama monitori, mõned subjektiivsed tähelepanekud:
* 27" tundub üsna paras suurus selle kauguse jaoks nagu ma tavaliselt monitori kasutan töö tegemisel. 30" oleks juba liiga suur.
* 1440p näeb hea välja, vähemalt Linuxi/FreeBSD all, Windowsi vaikimis 100% scalingu juures fondid veidi väiksed, 120% juures on näeb aga UI veidi porno välja. Sellest pole mul aga midagi kuna Windowi kasutan ainult mängimiseks nagunii.
* Ühtegi surnud või stuck pixlit ei olnud
* IPS-le tüüpilist bleedi esineb, kuid mitte häirivalt, pimedas ruumis 2 meetri kauguselt musta tausta vaadates ei paista aga peaaegu üldse välja.
* Desktopil töö tegemise kohapealt ei oska ühtegi nõrka kohta välja tuua pildikvaliteedi osas. LCD monitor nagu LCD monitor ikka.
* Mängudest jõudsin ainult Borderlands 2 mängida (GTX 660ti, max settingud) - 1440p juures natuke hakkis kohati kuid vägagi mängitav. Mingeid ghostingu probleeme ei täheldanud.

- Monitori jala alus on pealt natuke kumer - sinna ei saa asju peale asetada.
- Järgmine päev peale ostu viisin garantiisse - mini-DP ei suutnud enam muus resolutsioonis kui 640x480 pilti näidata peale üht kaablivahetust. Kahtlustan EDID seadistuste katkiminekut, kuid ise ei hakanud pusima. Järgmine nädal peaks monitori tagasi saama, siis saan teada mis täpsemalt juhtus.

_________________
ph'nglui mglw'nafh Cthulhu R'lyeh wgah'nagl fhtagn
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Gap
HV Guru
Gap

liitunud: 20.03.2006




sõnum 25.01.2016 12:06:43 vasta tsitaadiga

http://www.guru3d.com/news-story/new-monitor-panels-coming-this-year-3840-x-1600-coming.html
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.01.2016 15:18:08 vasta tsitaadiga

See AU 30" paneel kõlab küll huvitavalt. 1440p+, 144Hz VA+Sync+2000R kurv koos DP 1.3 ja loodetavasti ka HDMI 2.0 liidesega.
Hind tuleb kardetavasti 1k€ miinimum.

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Syncmahv
HV Guru
Syncmahv

liitunud: 01.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.01.2016 21:15:57 vasta tsitaadiga

Tomorrow, Kui 1k€ tuleb siis on ikka odavam kui praegu need Ultrawide 1440p monitorid mis üle 100HZ ei lähe.
Kommentaarid: 108 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 102
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Diesel
Kreisi kasutaja
Diesel

liitunud: 29.01.2009




sõnum 25.01.2016 21:43:12 vasta tsitaadiga

Eks premium ongi pisut kallim.
Kommentaarid: 37 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 37
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sama123
HV veteran

liitunud: 20.03.2009




sõnum 25.01.2016 21:48:07 vasta tsitaadiga

https://www.galador.ee/130/3244151-monitor-asus-mx25aq-25inch-ips-wqhd-dp-hdmi-speakers
Läksin Asuse peale. Kui saan kätte kirjutan muljetest. Tööle hakkab nõrga kaardiga Quadro 1000M, eks näeb.
Kommentaarid: 23 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
donatello
HV vaatleja

liitunud: 03.10.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.01.2016 14:22:49 vasta tsitaadiga

Nii, viimati sai kodus monitori omatud/kasutatud ilusatel CRT aegadel ca 15 aastat tagasi, tööl muidugi on niivõrd-kuivõrd uuemaid 23'' jmt LCD ekraane kasutatud omajagu.

Nüüd aga vajadus ka kodus töö tegemiseks ja sellega kaasnes avastus, et ega monitoride maailmast suurt ei jaga. Monitori mõistes poweruser ei oleks, kasutus oleks tavapärase kontoritöötaja tasemel, eks vahel vaataks ka filmi või digiboksi kaudu miskit (ühesõnaga mängurluse ega kõrgtasemel video-/fototöötlusega ei tegele). 23-27 tolli võiks monitor olla.

Kas sellise kasutuse põhjal ning arvestades, et monitori taha ühendatavad masinad oleksid kas 3-4-5 aastat vanad Latitude'id või uued kontoritöö Thinkpadid, oleks üldse mõtet täna hakata vaatama odavama otsa 4k (või 2,5k) poole? Või on selleks ikkagi kindel eeldus mõni vähe asisem videokaart? Iga hinnaga seega suuremaid k-sid ei hakkaks taga ajama, kuigi samas kui juba osta kord, siis...

Või mis võiks olla sellise kasutuse juures n-ö best-bang-for-buck monitor, kui mujalt valdkondadest paralleele tõmmata?
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kalvis
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.10.2009




sõnum 27.01.2016 15:06:22 vasta tsitaadiga

MA vaataks vaid FullHD või 4k UHD IPS paneele. Loomulikult oleks 4k UHD perspektiivikam ja minu eelistus oleks see. Viimast saab siiski alates 32", kuid mulle meeldib suur töötasapind, saab asju rohkem tööalale paigutada ning ka 4k reso mahutab dokumente ja muud träni paremini. Samas on 4k ideaalselt FullHD resot kasutav. Seejuures on need paneelid ka digiboxi kaudu kasutatavad, et ei pea ainult arvutimaailmaga piirduma.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
d3t
HV Guru
d3t

liitunud: 14.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.01.2016 15:15:52 vasta tsitaadiga

https://www.hinnavaatlus.ee/products/Arvutikomponendid/Monitorid/608857/

Oskab keegi kiita või laita?

_________________
next.Insiders - koht mängijatele ja tehnikahuvilistele toredaks ajaveetmiseks.
PT: Sony XE90 & LG C1 värvi kalibreerimine
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 72
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.01.2016 16:19:35 vasta tsitaadiga

d3t, http://www.tftcentral.co.uk/reviews/samsung_u28d590d.htm
_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kalvis
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.10.2009




sõnum 28.01.2016 13:00:43 vasta tsitaadiga

Vaatasin testi - kiiresti oli selge, et tegu on alla keskpärase monitoriga, endale ei ostaks. Märksõnaks oleks Motion Blur. Sama raha eest saab kindlasti paremat.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Auron
HV Guru
Auron

liitunud: 19.08.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.01.2016 17:34:51 vasta tsitaadiga

d3t kirjutas:
https://www.hinnavaatlus.ee/products/Arvutikomponendid/Monitorid/608857/

Oskab keegi kiita või laita?
Esteks pole suurem asi.

Teiseks sellise suurusega on 1440p küll - 4K mõtekad alates 30+ tolli. Samuti ei valiks niisuurt isendit TN paneeliga kui just tingimata mingit X- synci ei taha ja antud isendi IPS'i jaoks ei jätku raha.

Odavaim 27" IPS 4K on vast aceri S277HK.
Muul juhul Dell'i ultrasharp 2715H
Kommentaarid: 156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
heretic666
HV Guru
heretic666

liitunud: 13.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 29.01.2016 10:19:59 vasta tsitaadiga

http://www.kitguru.net/peripherals/monitors/matthew-wilson/auo-to-release-two-ultra-wide-3440x1440-144hz-monitors-this-year/
Kommentaarid: 73 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vael
HV Guru

liitunud: 17.03.2013




sõnum 30.01.2016 02:08:02 vasta tsitaadiga

Loodetavasti lehtede disain muutub ka, hetkel Wide 1440p-ga juba peab pead pöörama, et vasakust servest teksti lugeda. Ultra wide-s enam küll head ei näe...
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sama123
HV veteran

liitunud: 20.03.2009




sõnum 30.01.2016 23:46:08 vasta tsitaadiga

Sain kätte Asus 25" monitori, esmaspäeval tasusin 380EUR ja reede peale lõunat oli käes.
1) komplektis HDMI ; toite adapter ; Standard display port 1m kaabel ja kõik. Instruktsioon olematu, hiljem selgus miks.
2) ilus ilma ääreta disain, kerge kaal, õhuke, välimuse järgi võiks olla 23" monitor.
3) puudub eraldi tarkvara,(mis Eizol oli)
4) algul kõik reguleeringud tegin Nvidia control paneelist, arvuti klaverilt heleduse reguleermine millegipärast ei tööta. Lööb küll ikooni ekraanile aga tulemus 0 icon_evil.gif
5) kõlarid on Bang& Olufsen Tecnology, peaks olema kvaliteetsed aga display pordi kaudu signaali ei edasta? (arvuti seaded, lahendatud!) HDMI porti Dell dokill ei ole, arvutil endal on aga port jääb kättesaamatuks kui masin dokis.
6) reguleeringuid on piisvalt, erinevad režiimid:ranna, standardne, teatraalne, RGB, pime tuba, lugemine j.n.e. lisaks manuaalne sedistus. Kui ekraani ja Nvidia seadeid koos muuta saab enam-vähem kõike muuta. Samas aga optimaalset lahendust pole kerge leida.
7) ECO mode reziimil annab natuke ekraani tumedamaks, lisaks sinise värvi erinevad tasandid
Pidevaks tööks autocadis aga mitte parim valik. Disain on tasemel (k.a. pakendi kohver), funktsionaalsus võiks olla lihtsam. Kohvris puudus korralik kasutusjuhend.
https://www.galador.ee/130/3244151-monitor-asus-mx25aq-25inch-ips-wqhd-dp-hdmi-speakers

On enam-vähem selgeks saadud seaded. Isegi liiga palju erinevaid seadeid mis muudavad nii heledust kui ka värvus temperatuuri. Ainult filmide vaatamine pole õnnestunud siiani ühegi seadega, liiga tume on taust. See ei ole ekraani vaid arvuti seadete probleem. Hindan ekraanil seda, et silmad ei väsiks pidevtöös. Selle koha pealt võiks olla parem.
kokkuvõtteks 5 palli skaalas 4-. Kas alla 400EUR saab 2560x1440 tipptasemel monitori? Vist mitte...... icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 23 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
silver010
HV veteran
silver010

liitunud: 31.10.2003




sõnum 01.02.2016 04:10:56 vasta tsitaadiga

Keegi nupukas võiks soovitada parem 4K monitore, kuskilt alla eesti hinna kätte saada. Pmst ainukeseks eelduseks on IPS paneel.
Kommentaarid: 45 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 42
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kalvis
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.10.2009




sõnum 01.02.2016 11:27:22 vasta tsitaadiga

LG 4K toodangut sai netipoest ostetud. Kui eesti ta just oli aga müüdi eestisse. Eestis sai sama hinna eest non-IPS ja kohati vananenud toodangut.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Longero
HV veteran

liitunud: 04.02.2011




sõnum 01.02.2016 18:30:06 vasta tsitaadiga

sama123 kirjutas:
kokkuvõtteks 5 palli skaalas 4-. Kas alla 400EUR saab 2560x1440 tipptasemel monitori? Vist mitte...... icon_biggrin.gif

Mis Dell U2711 2560x1440 oleks viga olnud. Oli küll kasutatud, aga vist okidoki.ee v osta.ee müügis minuarust 350euri, nüüd kuulutus kadunud, arvan, et hea diil oleks olnud.
Kommentaarid: 58 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.02.2016 20:57:24 vasta tsitaadiga

sama123 kirjutas:
Kas alla 400EUR saab 2560x1440 tipptasemel monitori? Vist mitte...... icon_biggrin.gif

https://www.hinnavaatlus.ee/products/Arvutikomponendid/Monitorid/488578/ ?
sama palju tipptase kui su asus. võib-olla isegi tipum, jalg on oluliselt pädevam.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sama123
HV veteran

liitunud: 20.03.2009




sõnum 02.02.2016 23:14:20 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:
sama123 kirjutas:
Kas alla 400EUR saab 2560x1440 tipptasemel monitori? Vist mitte...... icon_biggrin.gif

https://www.hinnavaatlus.ee/products/Arvutikomponendid/Monitorid/488578/ ?
sama palju tipptase kui su asus. võib-olla isegi tipum, jalg on oluliselt pädevam.

Eks ta ole, tahtsin 24", võtsin 25". Nüüd on lõpuks täiesti paika häälestatud, võttis aega sest silmadel vaja aega harjumiseks. Algul on OK, tunnikese pärast enam mitte! Nividia paneel ja kuvari seaded koos on palju valikuid isegi liiga, et optimaalset leida. Eizoga oli lihtsam. icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 23 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bitCON
Aeg Maha 2n

liitunud: 12.11.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.02.2016 15:10:32 vasta tsitaadiga

http://www.overclock.net/t/1590361/youtube-the-definitive-asus-rog-pg279q-backlight-bleed-test-20-monitors-unboxed-and-tested

tunnen kaasa selle sita omanikele
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
angel
HV Guru
angel

liitunud: 06.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.02.2016 16:38:46 vasta tsitaadiga

bitCON kirjutas:
http://www.overclock.net/t/1590361/youtube-the-definitive-asus-rog-pg279q-backlight-bleed-test-20-monitors-unboxed-and-tested

tunnen kaasa selle sita omanikele


Lõpuks ometigi suurema tähelepanu alla võetud.

_________________
|--{o,o}-----(\__/)-----------------|
|--|)__)-----(='.'=) ----O RLY ?---|
|---"-"- -----(")_(")-----------------|
Kommentaarid: 175 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 157
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.02.2016 18:29:30 vasta tsitaadiga

Jep seis on suht hapu. AU Optroniks ei saa kvaliteeti ülesse thumbs_down.gif . See aasta tulevad 30 ja 35 tollised 144Hz UltraWide 3440x1440 IPS paneelid võivad oma suuruse tõttu olla veelgi hullemad...
LG samas ei taha konkureerida...

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.02.2016 20:07:10 vasta tsitaadiga

LG panustab WRGB OLEDile, LCD arendamisse nad enam raha ei mata.

Tulevik on nagunii OLED.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.02.2016 20:46:20 vasta tsitaadiga

anubis kirjutas:
LG panustab WRGB OLEDile, LCD arendamisse nad enam raha ei mata.

Tulevik on nagunii OLED.

No kui 1000€ eest OLED gaming monitor saada siis oleks juba konkurentsis IPS-ga. Hetkel on ainult üks non-gaiming @ 5000€.

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Muhekas
HV Guru
Muhekas

liitunud: 29.10.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.02.2016 21:58:21 vasta tsitaadiga

Kuna võhik sel teemal siis kas 2k pildi saamiseks peab monitor ka seda kuidagi toetama või piisab ainult sellest, et emaplaat ja videokaart seda võimaldaks?
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Diesel
Kreisi kasutaja
Diesel

liitunud: 29.01.2009




sõnum 06.02.2016 22:00:54 vasta tsitaadiga

El-Fuego kirjutas:
Kuna võhik sel teemal siis kas 2k pildi saamiseks peab monitor ka seda kuidagi toetama või piisab ainult sellest, et emaplaat ja videokaart seda võimaldaks?


Monitor on see, mis näitab pilti..Videokaartiga üksinda ei ole sul midagi teha.
Kommentaarid: 37 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 37
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Muhekas
HV Guru
Muhekas

liitunud: 29.10.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.02.2016 22:12:52 vasta tsitaadiga

Diesel kirjutas:
El-Fuego kirjutas:
Kuna võhik sel teemal siis kas 2k pildi saamiseks peab monitor ka seda kuidagi toetama või piisab ainult sellest, et emaplaat ja videokaart seda võimaldaks?


Monitor on see, mis näitab pilti..Videokaartiga üksinda ei ole sul midagi teha.

Seda muidugi. Kuid ma natuke lehitsesin monitore siis enamusel oli ainult full HD ei enamat. Või mis moodi see asi täpselt välja paistab?
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Levelxer
HV veteran
Levelxer

liitunud: 27.11.2011




sõnum 06.02.2016 22:15:14 vasta tsitaadiga

FullHD=1080p (1920x1080)

HV-s monitore valides ikka resolutsiooni võimalik ka valida/filtreerida - https://www.hinnavaatlus.ee/products/Arvutikomponendid/Monitorid/
Kommentaarid: 125 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 114
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.02.2016 22:35:27 vasta tsitaadiga

El-Fuego kirjutas:
Diesel kirjutas:
El-Fuego kirjutas:
Kuna võhik sel teemal siis kas 2k pildi saamiseks peab monitor ka seda kuidagi toetama või piisab ainult sellest, et emaplaat ja videokaart seda võimaldaks?


Monitor on see, mis näitab pilti..Videokaartiga üksinda ei ole sul midagi teha.

Seda muidugi. Kuid ma natuke lehitsesin monitore siis enamusel oli ainult full HD ei enamat. Või mis moodi see asi täpselt välja paistab?

No tehniliselt ei pea monitor seda reso toetama mida kuvab. Jah diagonaal ja kuvatav pikslihulk on muutumatu aga on võimalik renderdada pilti kõrgemal resol ja siis downsample teha full HD peale. Varem oli selle lahenduse saavutamine üsna tüütu aga nüüd toetavad nii Nvidia (DSR) kui ka AMD (VSR) abil seda.
Antud juhul on oluline graafikakaardi ja õigete (s.o viimaste) draiverite kasutamine. Näiteks minu 7870XT on liiga vana ja suudab ainult 1440p teha VSR abil aga viimase paari aasta kaardid suudavad juba 4K teha ja siis kuvada see FullHD peal. Tulemuseks on teravam pilt aga samasugune jõudlusekadu nagu reaalse 4K monitori jooksutamisel.
Toimib nii mängudes kui ka desktopil. Desktopil siiski ei soovita kui just tegu pole 27 tollise või suurema monitoriga. 27 tollise FullHD monitori puhul samas (suured pikslid) võib isegi kenama pildi anda.

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Muhekas
HV Guru
Muhekas

liitunud: 29.10.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.02.2016 23:46:33 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
El-Fuego kirjutas:
Diesel kirjutas:
El-Fuego kirjutas:
Kuna võhik sel teemal siis kas 2k pildi saamiseks peab monitor ka seda kuidagi toetama või piisab ainult sellest, et emaplaat ja videokaart seda võimaldaks?


Monitor on see, mis näitab pilti..Videokaartiga üksinda ei ole sul midagi teha.

Seda muidugi. Kuid ma natuke lehitsesin monitore siis enamusel oli ainult full HD ei enamat. Või mis moodi see asi täpselt välja paistab?

No tehniliselt ei pea monitor seda reso toetama mida kuvab. Jah diagonaal ja kuvatav pikslihulk on muutumatu aga on võimalik renderdada pilti kõrgemal resol ja siis downsample teha full HD peale. Varem oli selle lahenduse saavutamine üsna tüütu aga nüüd toetavad nii Nvidia (DSR) kui ka AMD (VSR) abil seda.
Antud juhul on oluline graafikakaardi ja õigete (s.o viimaste) draiverite kasutamine. Näiteks minu 7870XT on liiga vana ja suudab ainult 1440p teha VSR abil aga viimase paari aasta kaardid suudavad juba 4K teha ja siis kuvada see FullHD peal. Tulemuseks on teravam pilt aga samasugune jõudlusekadu nagu reaalse 4K monitori jooksutamisel.
Toimib nii mängudes kui ka desktopil. Desktopil siiski ei soovita kui just tegu pole 27 tollise või suurema monitoriga. 27 tollise FullHD monitori puhul samas (suured pikslid) võib isegi kenama pildi anda.


Mul on jah 24 tolline monitor
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Soundwave
HV vaatleja
Soundwave

liitunud: 07.12.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.02.2016 11:12:02 vasta tsitaadiga

Tere oleks abi tarvis monitori ostmisel kas võta 2560×1440 või 3840×2160.Kas peaks olema freesync võimalusega?
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Diesel
Kreisi kasutaja
Diesel

liitunud: 29.01.2009




sõnum 07.02.2016 11:23:22 vasta tsitaadiga

Soundwave kirjutas:
Tere oleks abi tarvis monitori ostmisel kas võta 2560×1440 või 3840×2160.Kas peaks olema freesync võimalusega?

Oleneb milline su riistvara arvutil on ja milleks monitori kasutad.
AMD = Freesync
NVidia= G-Sync
Kommentaarid: 37 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 37
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Soundwave
HV vaatleja
Soundwave

liitunud: 07.12.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.02.2016 11:29:05 vasta tsitaadiga

AMD on kasutan mängimiseks vahest videotöötlust teen ka.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Diesel
Kreisi kasutaja
Diesel

liitunud: 29.01.2009




sõnum 07.02.2016 11:36:02 vasta tsitaadiga

Profiilis oleva GPU'ga võtaks 2550x1440 IPS paneeli Freesync toega.
Midagi sellist:
https://www.hinnavaatlus.ee/products/Arvutikomponendid/Monitorid/602431/
Kommentaarid: 37 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 37
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Soundwave
HV vaatleja
Soundwave

liitunud: 07.12.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.02.2016 11:40:17 vasta tsitaadiga

See aasta plaanis GPU välja vahetada uue seeria vastu, et hakkaks kuskilt pihta vaikselt uuendustega.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Diesel
Kreisi kasutaja
Diesel

liitunud: 29.01.2009




sõnum 07.02.2016 11:56:18 vasta tsitaadiga

Ma ise ostaks enne GPU ära ja siis vaataks, mis monitorid selleks ajaks väljas on.
Tempo tundub olevat selline, et ei jõua ühte ära tellidagi, kui juba uus mudel väljas.
Kommentaarid: 37 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 37
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hyrax
HV vaatleja
Hyrax

liitunud: 08.05.2013



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.02.2016 22:31:47 vasta tsitaadiga

Samuti soovitan pigem oodata monitori ostuga. Praegustel monitoridel on kvaliteedikontrolliga suht kehvasti - surnud pikslid, praht paneeli vahel, paneeli konstruktsioon vigane ja ebanormaalselt palju backlight bleedi (kõik on guugeldatav ja siin teemas ka enne mainitud). Suht joppamine on saada korralik monitor (eelkõneleja vist kuskil müügi teemas mainis ka, et 5. monitor oli alles korras mingil uuel paneelil). Ise ostsin selle MG279Q ja olid surnud pikslid+häiriv backlight bleed. Lisaks uuematel ilmselt töötab freesync üle HDMI ja kogu refresh vahemikus (MG270Q freesync range töötan ainult 35-90 Hz kuigi monitor suudab näidata kuni 144Hz).
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Soundwave
HV vaatleja
Soundwave

liitunud: 07.12.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.02.2016 23:11:51 vasta tsitaadiga

Tänud abi eest lükkan siis edasi selle ostu.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
angel
HV Guru
angel

liitunud: 06.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.02.2016 00:22:20 vasta tsitaadiga

kui väga kiiresti ja hädasti ühte ekraani vaja ning kõrged hz'id tähtsad ei ole, tava 60Hz sobib siis seni teistele läinud Dell ekraanid olid täitsa OK. Need mida AK vahepeal reklaamis ja odavama otsa ips'i kasutasid.
_________________
|--{o,o}-----(\__/)-----------------|
|--|)__)-----(='.'=) ----O RLY ?---|
|---"-"- -----(")_(")-----------------|
Kommentaarid: 175 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 157
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.02.2016 02:33:27 vasta tsitaadiga

Ega jah kui rääkida IPS mängumonitoridest mis pakuvad sync tehnoloogiaid, siis väga head valikut polegi. Kõigil on mingid probleemid.
TN paneelid on iroonilisel kombel paremad selles segmendis kuna vähemalt IPS bleed puudub. Samas isegi väga hea TN puhul on vaatenurgad jamad ja see on 27 või suurema puhul juba probleem.
VA tundub, et võiks olla selline hea balanss nende kahe vahel kuni OLED aastate pärast ükskord üle hakkab võtma (loodetavasti).

Samas kui rääkida tavakasutuse jaoks hea IPS ostmisest, siis Dell UltraSharp ja Ultrasharp Premium ostes on väga raske vale otsust teha.

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
angel
HV Guru
angel

liitunud: 06.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.02.2016 09:23:12 vasta tsitaadiga

TN paneelid on suht kohutavad ja igatpidi alla igasugu arvestust. Natuke teise nurga alt vaatad on pilt vale või detailid kadunud. Viimati kui TN paneeli sai käpitud oli tal ka värvide/mustade/hallide tundmisega suured probleemid kuigi osa uuemaid ehk kõlbavad kuidagi kasutamist.

Endal on tööl LED IPS paneel BenQ oma ja mingisugust rämedat taustavalguse kumamist vms jamasid ei ole. Ei märka ka mingit "helendamis" efekte vms mida peaks ips omama. Seega vast on asja taga ikkagist tootja ja nende poolpidune tootmine/kvaliteedi kontroll. Review'des kiidetakse seda Asust jms sarnaseid taevani. Küllap valib tootja välja korrlaiku isendi mille review'sse saata ja poes on igasugune ülejäänud praht.

_________________
|--{o,o}-----(\__/)-----------------|
|--|)__)-----(='.'=) ----O RLY ?---|
|---"-"- -----(")_(")-----------------|
Kommentaarid: 175 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 157
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.02.2016 09:36:15 vasta tsitaadiga

Tomorrow, ips bleed?
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Diesel
Kreisi kasutaja
Diesel

liitunud: 29.01.2009




sõnum 08.02.2016 10:26:10 vasta tsitaadiga

londiste, ilmselt pidas silmas IPS paneelile omast backlight bleedi.
Kommentaarid: 37 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 37
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.02.2016 10:41:28 vasta tsitaadiga

backlight bleed ei ole ips-ile omane.
see on üleüldine lcd mure ja puhas kvaliteediprobleem.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hyrax
HV vaatleja
Hyrax

liitunud: 08.05.2013



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.02.2016 10:45:59 vasta tsitaadiga

no tegelikult on kaks asja: IPS glow ja backlight bleed.
Backlight bleed pole ainult omane IPS paneelidele vaid võib igal pool olla, kus on kasutusel paneeli ääre taustavalguse kasutamine (ehk suurem osa monitore). Backlight bleed tähendabki, et see paneeli taga äärtes asuv taustavalgus lekib ekraani äärte osast ekraanile ja tundub nagu väiksed lambikesed põleksid monitori äärtes.
IPS glow on omane ainult IPS paneelidele ja see on teatav heledus/kuma, mis tekib ekraani nurkades kui lähedalt vaadata ja nurga all. See ei peaks olema nähtav kui otse vaadata ekraani või kaugemalt. Vahet saab teha selle järgi, et IPS glow muutub kui pead liigutada ekraani ees aga backlight bleed ei tohiks muutuda.

EDIT: londiste juba jõudis ette, aga ühesõnaga pole õige öelda IPS bleed
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Videokaardid / Monitorid / TV »  LCD monitorid ( lisatud küsitlus monitori suuruse kohta 10.04.2022 ) mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 115, 116, 117 ... 208, 209, 210  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.