|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| Mitu tolli on sinu peamine igapäevases kasutuses olev monitor? |
| 10-15" |
|
0% |
[ 3 ] |
| 15-20" |
|
2% |
[ 7 ] |
| 20-25" |
|
17% |
[ 56 ] |
| 25-30" |
|
40% |
[ 129 ] |
| 30-35" |
|
25% |
[ 80 ] |
| 35" või suurem |
|
12% |
[ 40 ] |
|
| hääli kokku : 315 |
|
| autor |
|
Syncmahv
HV Guru

liitunud: 01.01.2006
|
21.01.2016 19:32:00
|
|
|
| salatoimik, Sama siin, kunagi kui ostsin Philipsi teleri, ca 7 aastat tagasi, sain selle kaasa. Siiani alles ja toimib väga hästi.
|
|
| Kommentaarid: 108 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
102 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Muhekas
HV Guru

liitunud: 29.10.2011
|
22.01.2016 14:19:36
|
|
|
Ju tuleb ka ära proovida. Ei saa klammerduda vanade asjade kylge. Lähiajal seda muidugi ei juhtu kuna pool pudelit on vana alles.
|
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
17 |
|
| tagasi üles |
|
 |
miga
HV Guru

liitunud: 07.09.2003
|
24.01.2016 10:38:01
|
|
|
| Tundub, et paslik oleks ehk isegi Dell U2715H peale mõelda. Ülevaated üdini positiivsed...
|
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
troglodyte
Kreisi kasutaja

liitunud: 09.08.2002
|
24.01.2016 23:05:24
|
|
|
| miga kirjutas: |
| Tundub, et paslik oleks ehk isegi Dell U2715H peale mõelda. Ülevaated üdini positiivsed... |
Ostsin eelmine nädal selle sama monitori, mõned subjektiivsed tähelepanekud:
* 27" tundub üsna paras suurus selle kauguse jaoks nagu ma tavaliselt monitori kasutan töö tegemisel. 30" oleks juba liiga suur.
* 1440p näeb hea välja, vähemalt Linuxi/FreeBSD all, Windowsi vaikimis 100% scalingu juures fondid veidi väiksed, 120% juures on näeb aga UI veidi porno välja. Sellest pole mul aga midagi kuna Windowi kasutan ainult mängimiseks nagunii.
* Ühtegi surnud või stuck pixlit ei olnud
* IPS-le tüüpilist bleedi esineb, kuid mitte häirivalt, pimedas ruumis 2 meetri kauguselt musta tausta vaadates ei paista aga peaaegu üldse välja.
* Desktopil töö tegemise kohapealt ei oska ühtegi nõrka kohta välja tuua pildikvaliteedi osas. LCD monitor nagu LCD monitor ikka.
* Mängudest jõudsin ainult Borderlands 2 mängida (GTX 660ti, max settingud) - 1440p juures natuke hakkis kohati kuid vägagi mängitav. Mingeid ghostingu probleeme ei täheldanud.
- Monitori jala alus on pealt natuke kumer - sinna ei saa asju peale asetada.
- Järgmine päev peale ostu viisin garantiisse - mini-DP ei suutnud enam muus resolutsioonis kui 640x480 pilti näidata peale üht kaablivahetust. Kahtlustan EDID seadistuste katkiminekut, kuid ise ei hakanud pusima. Järgmine nädal peaks monitori tagasi saama, siis saan teada mis täpsemalt juhtus.
_________________ ph'nglui mglw'nafh Cthulhu R'lyeh wgah'nagl fhtagn |
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
34 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Gap
HV Guru

liitunud: 20.03.2006
|
|
| Kommentaarid: 21 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
17 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006

|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Syncmahv
HV Guru

liitunud: 01.01.2006
|
25.01.2016 21:15:57
|
|
|
| Tomorrow, Kui 1k€ tuleb siis on ikka odavam kui praegu need Ultrawide 1440p monitorid mis üle 100HZ ei lähe.
|
|
| Kommentaarid: 108 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
102 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Diesel
Kreisi kasutaja

liitunud: 29.01.2009
|
25.01.2016 21:43:12
|
|
|
| Eks premium ongi pisut kallim.
|
|
| Kommentaarid: 37 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
37 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sama123
HV veteran
liitunud: 20.03.2009
|
|
| Kommentaarid: 23 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
22 |
|
| tagasi üles |
|
 |
donatello
HV vaatleja
liitunud: 03.10.2006
|
27.01.2016 14:22:49
|
|
|
Nii, viimati sai kodus monitori omatud/kasutatud ilusatel CRT aegadel ca 15 aastat tagasi, tööl muidugi on niivõrd-kuivõrd uuemaid 23'' jmt LCD ekraane kasutatud omajagu.
Nüüd aga vajadus ka kodus töö tegemiseks ja sellega kaasnes avastus, et ega monitoride maailmast suurt ei jaga. Monitori mõistes poweruser ei oleks, kasutus oleks tavapärase kontoritöötaja tasemel, eks vahel vaataks ka filmi või digiboksi kaudu miskit (ühesõnaga mängurluse ega kõrgtasemel video-/fototöötlusega ei tegele). 23-27 tolli võiks monitor olla.
Kas sellise kasutuse põhjal ning arvestades, et monitori taha ühendatavad masinad oleksid kas 3-4-5 aastat vanad Latitude'id või uued kontoritöö Thinkpadid, oleks üldse mõtet täna hakata vaatama odavama otsa 4k (või 2,5k) poole? Või on selleks ikkagi kindel eeldus mõni vähe asisem videokaart? Iga hinnaga seega suuremaid k-sid ei hakkaks taga ajama, kuigi samas kui juba osta kord, siis...
Või mis võiks olla sellise kasutuse juures n-ö best-bang-for-buck monitor, kui mujalt valdkondadest paralleele tõmmata?
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kalvis
Kreisi kasutaja
liitunud: 20.10.2009
|
27.01.2016 15:06:22
|
|
|
| MA vaataks vaid FullHD või 4k UHD IPS paneele. Loomulikult oleks 4k UHD perspektiivikam ja minu eelistus oleks see. Viimast saab siiski alates 32", kuid mulle meeldib suur töötasapind, saab asju rohkem tööalale paigutada ning ka 4k reso mahutab dokumente ja muud träni paremini. Samas on 4k ideaalselt FullHD resot kasutav. Seejuures on need paneelid ka digiboxi kaudu kasutatavad, et ei pea ainult arvutimaailmaga piirduma.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
d3t
HV Guru

liitunud: 14.05.2004
|
|
| Kommentaarid: 85 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
72 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kalvis
Kreisi kasutaja
liitunud: 20.10.2009
|
28.01.2016 13:00:43
|
|
|
| Vaatasin testi - kiiresti oli selge, et tegu on alla keskpärase monitoriga, endale ei ostaks. Märksõnaks oleks Motion Blur. Sama raha eest saab kindlasti paremat.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Auron
HV Guru

liitunud: 19.08.2003
|
28.01.2016 17:34:51
|
|
|
Esteks pole suurem asi.
Teiseks sellise suurusega on 1440p küll - 4K mõtekad alates 30+ tolli. Samuti ei valiks niisuurt isendit TN paneeliga kui just tingimata mingit X- synci ei taha ja antud isendi IPS'i jaoks ei jätku raha.
Odavaim 27" IPS 4K on vast aceri S277HK.
Muul juhul Dell'i ultrasharp 2715H
|
|
| Kommentaarid: 156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
heretic666
HV Guru

liitunud: 13.02.2006
|
|
| Kommentaarid: 73 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
70 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Vael
HV Guru
liitunud: 17.03.2013
|
30.01.2016 02:08:02
|
|
|
| Loodetavasti lehtede disain muutub ka, hetkel Wide 1440p-ga juba peab pead pöörama, et vasakust servest teksti lugeda. Ultra wide-s enam küll head ei näe...
|
|
| Kommentaarid: 17 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
16 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sama123
HV veteran
liitunud: 20.03.2009
|
30.01.2016 23:46:08
|
|
|
Sain kätte Asus 25" monitori, esmaspäeval tasusin 380EUR ja reede peale lõunat oli käes.
1) komplektis HDMI ; toite adapter ; Standard display port 1m kaabel ja kõik. Instruktsioon olematu, hiljem selgus miks.
2) ilus ilma ääreta disain, kerge kaal, õhuke, välimuse järgi võiks olla 23" monitor.
3) puudub eraldi tarkvara,(mis Eizol oli)
4) algul kõik reguleeringud tegin Nvidia control paneelist, arvuti klaverilt heleduse reguleermine millegipärast ei tööta. Lööb küll ikooni ekraanile aga tulemus 0
5) kõlarid on Bang& Olufsen Tecnology, peaks olema kvaliteetsed aga display pordi kaudu signaali ei edasta? (arvuti seaded, lahendatud!) HDMI porti Dell dokill ei ole, arvutil endal on aga port jääb kättesaamatuks kui masin dokis.
6) reguleeringuid on piisvalt, erinevad režiimid:ranna, standardne, teatraalne, RGB, pime tuba, lugemine j.n.e. lisaks manuaalne sedistus. Kui ekraani ja Nvidia seadeid koos muuta saab enam-vähem kõike muuta. Samas aga optimaalset lahendust pole kerge leida.
7) ECO mode reziimil annab natuke ekraani tumedamaks, lisaks sinise värvi erinevad tasandid
Pidevaks tööks autocadis aga mitte parim valik. Disain on tasemel (k.a. pakendi kohver), funktsionaalsus võiks olla lihtsam. Kohvris puudus korralik kasutusjuhend.
https://www.galador.ee/130/3244151-monitor-asus-mx25aq-25inch-ips-wqhd-dp-hdmi-speakers
On enam-vähem selgeks saadud seaded. Isegi liiga palju erinevaid seadeid mis muudavad nii heledust kui ka värvus temperatuuri. Ainult filmide vaatamine pole õnnestunud siiani ühegi seadega, liiga tume on taust. See ei ole ekraani vaid arvuti seadete probleem. Hindan ekraanil seda, et silmad ei väsiks pidevtöös. Selle koha pealt võiks olla parem.
kokkuvõtteks 5 palli skaalas 4-. Kas alla 400EUR saab 2560x1440 tipptasemel monitori? Vist mitte......
|
|
| Kommentaarid: 23 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
22 |
|
| tagasi üles |
|
 |
silver010
HV veteran

liitunud: 31.10.2003
|
01.02.2016 04:10:56
|
|
|
| Keegi nupukas võiks soovitada parem 4K monitore, kuskilt alla eesti hinna kätte saada. Pmst ainukeseks eelduseks on IPS paneel.
|
|
| Kommentaarid: 45 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
42 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kalvis
Kreisi kasutaja
liitunud: 20.10.2009
|
01.02.2016 11:27:22
|
|
|
| LG 4K toodangut sai netipoest ostetud. Kui eesti ta just oli aga müüdi eestisse. Eestis sai sama hinna eest non-IPS ja kohati vananenud toodangut.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Longero
HV veteran
liitunud: 04.02.2011
|
01.02.2016 18:30:06
|
|
|
| sama123 kirjutas: |
kokkuvõtteks 5 palli skaalas 4-. Kas alla 400EUR saab 2560x1440 tipptasemel monitori? Vist mitte......  |
Mis Dell U2711 2560x1440 oleks viga olnud. Oli küll kasutatud, aga vist okidoki.ee v osta.ee müügis minuarust 350euri, nüüd kuulutus kadunud, arvan, et hea diil oleks olnud.
|
|
| Kommentaarid: 58 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
54 |
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003
|
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sama123
HV veteran
liitunud: 20.03.2009
|
02.02.2016 23:14:20
|
|
|
Eks ta ole, tahtsin 24", võtsin 25". Nüüd on lõpuks täiesti paika häälestatud, võttis aega sest silmadel vaja aega harjumiseks. Algul on OK, tunnikese pärast enam mitte! Nividia paneel ja kuvari seaded koos on palju valikuid isegi liiga, et optimaalset leida. Eizoga oli lihtsam.
|
|
| Kommentaarid: 23 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
22 |
|
| tagasi üles |
|
 |
bitCON
Aeg Maha 2n
liitunud: 12.11.2005
|
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
angel
HV Guru

liitunud: 06.12.2003
|
06.02.2016 16:38:46
|
|
|
Lõpuks ometigi suurema tähelepanu alla võetud.
_________________ |--{o,o}-----(\__/)-----------------|
|--|)__)-----(='.'=) ----O RLY ?---|
|---"-"- -----(")_(")-----------------| |
|
| Kommentaarid: 175 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
157 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006

|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
anubis
HV Guru

liitunud: 08.06.2002
|
06.02.2016 20:07:10
|
|
|
LG panustab WRGB OLEDile, LCD arendamisse nad enam raha ei mata.
Tulevik on nagunii OLED.
|
|
| Kommentaarid: 337 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
283 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006

|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Muhekas
HV Guru

liitunud: 29.10.2011
|
06.02.2016 21:58:21
|
|
|
| Kuna võhik sel teemal siis kas 2k pildi saamiseks peab monitor ka seda kuidagi toetama või piisab ainult sellest, et emaplaat ja videokaart seda võimaldaks?
|
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
17 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Diesel
Kreisi kasutaja

liitunud: 29.01.2009
|
06.02.2016 22:00:54
|
|
|
| El-Fuego kirjutas: |
| Kuna võhik sel teemal siis kas 2k pildi saamiseks peab monitor ka seda kuidagi toetama või piisab ainult sellest, et emaplaat ja videokaart seda võimaldaks? |
Monitor on see, mis näitab pilti..Videokaartiga üksinda ei ole sul midagi teha.
|
|
| Kommentaarid: 37 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
37 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Muhekas
HV Guru

liitunud: 29.10.2011
|
06.02.2016 22:12:52
|
|
|
| Diesel kirjutas: |
| El-Fuego kirjutas: |
| Kuna võhik sel teemal siis kas 2k pildi saamiseks peab monitor ka seda kuidagi toetama või piisab ainult sellest, et emaplaat ja videokaart seda võimaldaks? |
Monitor on see, mis näitab pilti..Videokaartiga üksinda ei ole sul midagi teha. |
Seda muidugi. Kuid ma natuke lehitsesin monitore siis enamusel oli ainult full HD ei enamat. Või mis moodi see asi täpselt välja paistab?
|
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
17 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Levelxer
HV veteran

liitunud: 27.11.2011
|
|
| Kommentaarid: 125 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
114 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006

|
06.02.2016 22:35:27
|
|
|
| El-Fuego kirjutas: |
| Diesel kirjutas: |
| El-Fuego kirjutas: |
| Kuna võhik sel teemal siis kas 2k pildi saamiseks peab monitor ka seda kuidagi toetama või piisab ainult sellest, et emaplaat ja videokaart seda võimaldaks? |
Monitor on see, mis näitab pilti..Videokaartiga üksinda ei ole sul midagi teha. |
Seda muidugi. Kuid ma natuke lehitsesin monitore siis enamusel oli ainult full HD ei enamat. Või mis moodi see asi täpselt välja paistab? |
No tehniliselt ei pea monitor seda reso toetama mida kuvab. Jah diagonaal ja kuvatav pikslihulk on muutumatu aga on võimalik renderdada pilti kõrgemal resol ja siis downsample teha full HD peale. Varem oli selle lahenduse saavutamine üsna tüütu aga nüüd toetavad nii Nvidia (DSR) kui ka AMD (VSR) abil seda.
Antud juhul on oluline graafikakaardi ja õigete (s.o viimaste) draiverite kasutamine. Näiteks minu 7870XT on liiga vana ja suudab ainult 1440p teha VSR abil aga viimase paari aasta kaardid suudavad juba 4K teha ja siis kuvada see FullHD peal. Tulemuseks on teravam pilt aga samasugune jõudlusekadu nagu reaalse 4K monitori jooksutamisel.
Toimib nii mängudes kui ka desktopil. Desktopil siiski ei soovita kui just tegu pole 27 tollise või suurema monitoriga. 27 tollise FullHD monitori puhul samas (suured pikslid) võib isegi kenama pildi anda.
_________________ Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846 |
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Muhekas
HV Guru

liitunud: 29.10.2011
|
06.02.2016 23:46:33
|
|
|
| Tomorrow kirjutas: |
| El-Fuego kirjutas: |
| Diesel kirjutas: |
| El-Fuego kirjutas: |
| Kuna võhik sel teemal siis kas 2k pildi saamiseks peab monitor ka seda kuidagi toetama või piisab ainult sellest, et emaplaat ja videokaart seda võimaldaks? |
Monitor on see, mis näitab pilti..Videokaartiga üksinda ei ole sul midagi teha. |
Seda muidugi. Kuid ma natuke lehitsesin monitore siis enamusel oli ainult full HD ei enamat. Või mis moodi see asi täpselt välja paistab? |
No tehniliselt ei pea monitor seda reso toetama mida kuvab. Jah diagonaal ja kuvatav pikslihulk on muutumatu aga on võimalik renderdada pilti kõrgemal resol ja siis downsample teha full HD peale. Varem oli selle lahenduse saavutamine üsna tüütu aga nüüd toetavad nii Nvidia (DSR) kui ka AMD (VSR) abil seda.
Antud juhul on oluline graafikakaardi ja õigete (s.o viimaste) draiverite kasutamine. Näiteks minu 7870XT on liiga vana ja suudab ainult 1440p teha VSR abil aga viimase paari aasta kaardid suudavad juba 4K teha ja siis kuvada see FullHD peal. Tulemuseks on teravam pilt aga samasugune jõudlusekadu nagu reaalse 4K monitori jooksutamisel.
Toimib nii mängudes kui ka desktopil. Desktopil siiski ei soovita kui just tegu pole 27 tollise või suurema monitoriga. 27 tollise FullHD monitori puhul samas (suured pikslid) võib isegi kenama pildi anda. |
Mul on jah 24 tolline monitor
|
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
17 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Soundwave
HV vaatleja

liitunud: 07.12.2011
|
07.02.2016 11:12:02
|
|
|
| Tere oleks abi tarvis monitori ostmisel kas võta 2560×1440 või 3840×2160.Kas peaks olema freesync võimalusega?
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Diesel
Kreisi kasutaja

liitunud: 29.01.2009
|
07.02.2016 11:23:22
|
|
|
| Soundwave kirjutas: |
| Tere oleks abi tarvis monitori ostmisel kas võta 2560×1440 või 3840×2160.Kas peaks olema freesync võimalusega? |
Oleneb milline su riistvara arvutil on ja milleks monitori kasutad.
AMD = Freesync
NVidia= G-Sync
|
|
| Kommentaarid: 37 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
37 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Soundwave
HV vaatleja

liitunud: 07.12.2011
|
07.02.2016 11:29:05
|
|
|
| AMD on kasutan mängimiseks vahest videotöötlust teen ka.
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Diesel
Kreisi kasutaja

liitunud: 29.01.2009
|
|
| Kommentaarid: 37 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
37 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Soundwave
HV vaatleja

liitunud: 07.12.2011
|
07.02.2016 11:40:17
|
|
|
| See aasta plaanis GPU välja vahetada uue seeria vastu, et hakkaks kuskilt pihta vaikselt uuendustega.
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Diesel
Kreisi kasutaja

liitunud: 29.01.2009
|
07.02.2016 11:56:18
|
|
|
Ma ise ostaks enne GPU ära ja siis vaataks, mis monitorid selleks ajaks väljas on.
Tempo tundub olevat selline, et ei jõua ühte ära tellidagi, kui juba uus mudel väljas.
|
|
| Kommentaarid: 37 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
37 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Hyrax
HV vaatleja

liitunud: 08.05.2013
|
07.02.2016 22:31:47
|
|
|
| Samuti soovitan pigem oodata monitori ostuga. Praegustel monitoridel on kvaliteedikontrolliga suht kehvasti - surnud pikslid, praht paneeli vahel, paneeli konstruktsioon vigane ja ebanormaalselt palju backlight bleedi (kõik on guugeldatav ja siin teemas ka enne mainitud). Suht joppamine on saada korralik monitor (eelkõneleja vist kuskil müügi teemas mainis ka, et 5. monitor oli alles korras mingil uuel paneelil). Ise ostsin selle MG279Q ja olid surnud pikslid+häiriv backlight bleed. Lisaks uuematel ilmselt töötab freesync üle HDMI ja kogu refresh vahemikus (MG270Q freesync range töötan ainult 35-90 Hz kuigi monitor suudab näidata kuni 144Hz).
|
|
| Kommentaarid: 11 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Soundwave
HV vaatleja

liitunud: 07.12.2011
|
07.02.2016 23:11:51
|
|
|
| Tänud abi eest lükkan siis edasi selle ostu.
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
angel
HV Guru

liitunud: 06.12.2003
|
08.02.2016 00:22:20
|
|
|
kui väga kiiresti ja hädasti ühte ekraani vaja ning kõrged hz'id tähtsad ei ole, tava 60Hz sobib siis seni teistele läinud Dell ekraanid olid täitsa OK. Need mida AK vahepeal reklaamis ja odavama otsa ips'i kasutasid.
_________________ |--{o,o}-----(\__/)-----------------|
|--|)__)-----(='.'=) ----O RLY ?---|
|---"-"- -----(")_(")-----------------| |
|
| Kommentaarid: 175 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
157 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006

|
08.02.2016 02:33:27
|
|
|
Ega jah kui rääkida IPS mängumonitoridest mis pakuvad sync tehnoloogiaid, siis väga head valikut polegi. Kõigil on mingid probleemid.
TN paneelid on iroonilisel kombel paremad selles segmendis kuna vähemalt IPS bleed puudub. Samas isegi väga hea TN puhul on vaatenurgad jamad ja see on 27 või suurema puhul juba probleem.
VA tundub, et võiks olla selline hea balanss nende kahe vahel kuni OLED aastate pärast ükskord üle hakkab võtma (loodetavasti).
Samas kui rääkida tavakasutuse jaoks hea IPS ostmisest, siis Dell UltraSharp ja Ultrasharp Premium ostes on väga raske vale otsust teha.
_________________ Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846 |
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
angel
HV Guru

liitunud: 06.12.2003
|
08.02.2016 09:23:12
|
|
|
TN paneelid on suht kohutavad ja igatpidi alla igasugu arvestust. Natuke teise nurga alt vaatad on pilt vale või detailid kadunud. Viimati kui TN paneeli sai käpitud oli tal ka värvide/mustade/hallide tundmisega suured probleemid kuigi osa uuemaid ehk kõlbavad kuidagi kasutamist.
Endal on tööl LED IPS paneel BenQ oma ja mingisugust rämedat taustavalguse kumamist vms jamasid ei ole. Ei märka ka mingit "helendamis" efekte vms mida peaks ips omama. Seega vast on asja taga ikkagist tootja ja nende poolpidune tootmine/kvaliteedi kontroll. Review'des kiidetakse seda Asust jms sarnaseid taevani. Küllap valib tootja välja korrlaiku isendi mille review'sse saata ja poes on igasugune ülejäänud praht.
_________________ |--{o,o}-----(\__/)-----------------|
|--|)__)-----(='.'=) ----O RLY ?---|
|---"-"- -----(")_(")-----------------| |
|
| Kommentaarid: 175 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
157 |
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003
|
08.02.2016 09:36:15
|
|
|
Tomorrow, ips bleed?
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks! |
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Diesel
Kreisi kasutaja

liitunud: 29.01.2009
|
08.02.2016 10:26:10
|
|
|
| londiste, ilmselt pidas silmas IPS paneelile omast backlight bleedi.
|
|
| Kommentaarid: 37 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
37 |
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003
|
08.02.2016 10:41:28
|
|
|
backlight bleed ei ole ips-ile omane.
see on üleüldine lcd mure ja puhas kvaliteediprobleem.
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks! |
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Hyrax
HV vaatleja

liitunud: 08.05.2013
|
08.02.2016 10:45:59
|
|
|
no tegelikult on kaks asja: IPS glow ja backlight bleed.
Backlight bleed pole ainult omane IPS paneelidele vaid võib igal pool olla, kus on kasutusel paneeli ääre taustavalguse kasutamine (ehk suurem osa monitore). Backlight bleed tähendabki, et see paneeli taga äärtes asuv taustavalgus lekib ekraani äärte osast ekraanile ja tundub nagu väiksed lambikesed põleksid monitori äärtes.
IPS glow on omane ainult IPS paneelidele ja see on teatav heledus/kuma, mis tekib ekraani nurkades kui lähedalt vaadata ja nurga all. See ei peaks olema nähtav kui otse vaadata ekraani või kaugemalt. Vahet saab teha selle järgi, et IPS glow muutub kui pead liigutada ekraani ees aga backlight bleed ei tohiks muutuda.
EDIT: londiste juba jõudis ette, aga ühesõnaga pole õige öelda IPS bleed
|
|
| Kommentaarid: 11 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|