Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Fotograafia »  Kaamera olemas, mis saab edasi: lisavarustusest märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 39, 40, 41 ... 46, 47, 48  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002




sõnum 27.09.2014 16:57:37 vasta tsitaadiga

"Võimalikult terav" tähendab baasISO (enamasti 100), statiivi, viitpäästiku ja võimalikult optimaalset avaga (F/5,6 - f/8 kanti) pildistamist. Olgem ikkagi realistid. Lisaks kui enda piltidest rääkida siis kannatavad ka suurt-suurt väljatrükki - üks kehvades valgusoludes ISO6400 pilt on ka ca meetrisena välja trükitud, tulemus oli vägagi nauditav. Veebipiltide pealt mingit hinnangut anda on niiehknaa keeruline.

Ega muidugi ei tea mida Ramm tegelikult mõtleb. Kui on "välk-näkku" üritused (weekend.delfi.ee, elu24 jne) siis seal pole midagi muud vaja kui suvalist normaalzoomi ja võimsat välku. Ma algul kasutasin ka suurt välku aga viimased 3-4 aastat olen ilma toimetanud. Mina olen protsessi ja tulemusega rahul, "kliendid" ka. Sest näkku välkuv tehisvalgus ei meeldi kellelegi, isegi punane teravustamisele kaasaaitav LED häirib. Isegi AF-piiks on liig. Võinoh taas - elu24-suund on midagi muud. Aga seda ei kommenteeri, pole minu tassike teed.

Üldiselt on kõik väga palju kinni mitte tehnikas vaid suhtumises. Mis on "võimalikult terav" ja kus juba hakkavad kas ISOmüra või objektiivi võimed segama. Ma ise eelistan pilti teha mitte ülemäära muretseda valede asjade pärast (näiteks 24/2,8 saab kõvasti tappa netis, päriselus on omades piirides vägagi OK). Ja noh ise rahul ja turgu mul kah natuke jagub. icon_smile.gif Eks igaüks teab juba ise kuidas enda maailma kujundab.
Kommentaarid: 178 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 144
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sults
HV veteran

liitunud: 06.09.2004




sõnum 27.09.2014 17:17:15 vasta tsitaadiga

Kindlasti annab ka udupilte suurena välja trükituna nautida. Ilmselt on viga minus, kuid ma ei näe esitatud valikus siiski ühtki fotot, mis oleks nauditav. Eriti arusaamatuks jäävad nn heades tubastes valgusoludes tehtud pildid 1...3 ja 12 terava pildi näitena.
Kommentaarid: 38 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002




sõnum 27.09.2014 17:28:02 vasta tsitaadiga

Nagu enne ma ütlesin siis kõik on kinni suhtumises. Lisaks on reportaažil omad (kirjutamata) reeglid.

Alati on võimalik enda häid pilte näidata või muul viisil küsijat aidata.
Kommentaarid: 178 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 144
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
erko
Kreisi kasutaja

liitunud: 11.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 27.09.2014 21:12:50 vasta tsitaadiga

Ramm kirjutas:
erko kirjutas:
Ramm kirjutas:
Tegemist canon kaameraga.
Täis- või poolkaader?

Edit: Ja mida need inimesed seal korterites ja saalides teevad? S.t. kas tegemist on mingite ürituste või poseeritud sessioonide pildistamisega? Või hoopis interjööri pildistamisega? Miks välku/välke ei saa kasutada?


Tegemist on täiskaader mudeliga. Inimesed on liikuvad, rohkem tegemist ürituste pildistamisega. Välku võib ka kasutada aga mulle tundub, et siis see pilt pole päris "see", muidugi iga inimese silm on erinev icon_smile.gif

Sigma 35mm f/1.4 Art, ca 780 eurot Fotoluksis
Kommentaarid: 26 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
pacho
HV veteran
pacho

liitunud: 26.02.2004




sõnum 27.09.2014 23:54:58 vasta tsitaadiga

erko kirjutas:
Ramm kirjutas:
erko kirjutas:
Ramm kirjutas:
Tegemist canon kaameraga.
Täis- või poolkaader?

Edit: Ja mida need inimesed seal korterites ja saalides teevad? S.t. kas tegemist on mingite ürituste või poseeritud sessioonide pildistamisega? Või hoopis interjööri pildistamisega? Miks välku/välke ei saa kasutada?


Tegemist on täiskaader mudeliga. Inimesed on liikuvad, rohkem tegemist ürituste pildistamisega. Välku võib ka kasutada aga mulle tundub, et siis see pilt pole päris "see", muidugi iga inimese silm on erinev icon_smile.gif

Sigma 35mm f/1.4 Art, ca 780 eurot Fotoluksis

Paljud inimesed ei naudi kui neile objektiiv vastu nägu lükatakse.
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
erko
Kreisi kasutaja

liitunud: 11.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.09.2014 01:22:01 vasta tsitaadiga

pacho kirjutas:
erko kirjutas:
Ramm kirjutas:
erko kirjutas:
Ramm kirjutas:
Tegemist canon kaameraga.
Täis- või poolkaader?

Edit: Ja mida need inimesed seal korterites ja saalides teevad? S.t. kas tegemist on mingite ürituste või poseeritud sessioonide pildistamisega? Või hoopis interjööri pildistamisega? Miks välku/välke ei saa kasutada?


Tegemist on täiskaader mudeliga. Inimesed on liikuvad, rohkem tegemist ürituste pildistamisega. Välku võib ka kasutada aga mulle tundub, et siis see pilt pole päris "see", muidugi iga inimese silm on erinev icon_smile.gif

Sigma 35mm f/1.4 Art, ca 780 eurot Fotoluksis

Paljud inimesed ei naudi kui neile objektiiv vastu nägu lükatakse.

Aga miks sellist asja üldse peaks tegema?
Kommentaarid: 26 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
bbad
Kreisi kasutaja
bbad

liitunud: 16.01.2008




sõnum 28.09.2014 15:37:12 vasta tsitaadiga

pacho tahtis vist vihjata, et 50mm oleks 35mm asemel parem valik...
Kommentaarid: 104 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.09.2014 15:43:14 vasta tsitaadiga

Kõik sõltub, siseruumis tegevuse jäädvustamiseks ikka 35 ja laiem. Kui eesmärgiks pole just portreesid noppida.
_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 179 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 145
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pacho
HV veteran
pacho

liitunud: 26.02.2004




sõnum 28.09.2014 15:50:36 vasta tsitaadiga

24-70mm f/2.8 objektiivi laenutamine on ainult 25 eurot, 70-200mm f/2.8 40 eurot päeva eest. Kui üritus sellist raha väärt pole, võib kaamera samahästi koju jätta.
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ramm
Kreisi kasutaja
Ramm

liitunud: 04.10.2004




sõnum 08.10.2014 10:00:03 vasta tsitaadiga

Sigma AF 85mm f/1.4 EX DG HSM vs Sigma AF 50mm f/1.4 DG HSM Art

Hinnad suht samad, erilist vahet pole kuid küsimus on kas pildi kvaliteedis on mingit vahet või see pigem selline marginaalne mida inimsese silm ei suuda märgata?
Kommentaarid: 18 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 18
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
erko
Kreisi kasutaja

liitunud: 11.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.10.2014 10:51:18 vasta tsitaadiga

Ramm kirjutas:
Sigma AF 85mm f/1.4 EX DG HSM vs Sigma AF 50mm f/1.4 DG HSM Art

Hinnad suht samad, erilist vahet pole kuid küsimus on kas pildi kvaliteedis on mingit vahet või see pigem selline marginaalne mida inimsese silm ei suuda märgata?

Vaatenurgad ja proportsioonid on erinevad. Need objektiivid pole üksteisele alternatiivid. Vana mitte-Art 85mm pole veebis kirjutatu põhjal ka mingi eriliselt silmatorkava kvaliteediga võrreldes uue Art objektiiviga.

Mitte väga otseselt asjassepuutuvaks kommentaariks võin öelda, et üks inimeste pildistamisega leiba teeniv fotograaf proovis Sigma 50mm 1.4 Art ja Canon 50mm 1.2 L objektiive ning valis Canoni vaatamata sellele et täisaval oli Sigma törtsu teravam. Bokeh joonis sai määravaks ja see oli Canonil meeldivam. Silmaga nähtavalt.
Kommentaarid: 26 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002




sõnum 08.10.2014 20:09:44 vasta tsitaadiga

Tänapäevane keskmisest kallim objektiiv on reeglina ka kvaliteetne. Kõik edasine on juba paras pikslipoolitamine ja luubiga detailide taga ajamine. Kindlasti on fänne, kes leiavad igasuguseid imelikke detaile üles ja ajavad pilli lõhki. Üks tuttav ostis just ühe erispets manuaalfookusega valgusjõulise fiksi mis peaks eriti kreemika bokehiga olema, maksab neeru. Vaatasin sellega tehtud pilte - noh, tore küll aga ise ostaks selle raha eest parem terve kaamerasüsteemi koos peotäie objektiividega. icon_smile.gif

Ehk siis Ramm - pildikvaliteedi teema on mõlemal objektiivil hea kui erinevaid teste uskuda, ise pole kasutanud. Küll aga tasub mõtelda sellele, et lisaks pildikvaliteedile on ka muid aspekte fototehnikal - AF kiirus/täpsus, objektiivi ehituskvaliteet. Just AF täpsus on asi mida Sigma puhul kriitilise pilguga uurida - liiga paljud kasutajad on selle täpsuse üle kurtnud. Muidugi on lahtise avaga pildistamine ja autofokuseerimine keeruline punkt - samas ise kunagi vanemat Sigma 50/1,4 kasutades oli praaki küll natuke palju. Peale seda ostetud Canoni 50/1,4'jaga oli tulemus hoopis teine.
Kommentaarid: 178 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 144
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Jaanos
HV kasutaja

liitunud: 21.01.2009




sõnum 12.10.2014 14:15:25 vasta tsitaadiga

Mark0 kirjutas:
... Kõik edasine on juba paras pikslipoolitamine ja luubiga detailide taga ajamine. Kindlasti on fänne, kes leiavad igasuguseid imelikke detaile üles ja ajavad pilli lõhki. Üks tuttav ostis just ühe erispets manuaalfookusega valgusjõulise fiksi mis peaks eriti kreemika bokehiga olema, maksab neeru. Vaatasin sellega tehtud pilte - noh, tore küll aga ise ostaks selle raha eest parem terve kaamerasüsteemi koos peotäie objektiividega. icon_smile.gif


See ongi nii, eks too edasi liikumine põhineb lisanduval arusaamisel. Esmaks pead ka kitikat ebamõistlikult kalliks, hiljem tuleb kvantiteet ehk "parem terve kaamerasüsteemi koos peotäie objektiividega" ja lõpuks hakkad lugu pidama nii rahakotile kui tervisele ebasõbralikest hõrgutistest stiilis värskelt pannilt serveeritud Foie gras... Sest miski muu ei anna sellist maitsenaudingut icon_sad.gif
Need sõltuvused on jah koledad asjad icon_sad.gif
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
IndrekV
HV vaatleja

liitunud: 16.11.2011




sõnum 12.10.2014 17:16:01 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Üks tuttav ostis just ühe erispets manuaalfookusega valgusjõulise fiksi mis peaks eriti kreemika bokehiga olema, maksab neeru.


No päris nii palju ka ei maksnud, neerud on alates 87000 $ (Hiinas), minu obje Biotar 75 oli vaid 1600 $.
Aga siiski, kas see vana Carl-Zeissi obje ost on olnud mõistlik? Kindlasti ei, nagu ka paljud asjad, mida me elus teeme. Ja mis sa teed, kui tuleb ilusa asja isu peale, nagu kaheaastasel põnnil Selveri kommileti juures? Tuleb osta, kui raha on või kõva häälega nutta, kuni emme ostab icon_smile.gif
Biotar teeb tõepoolest ilusat bokehit, teine asi, kas sa näed seda ilusana või mitte:
http://vendelin.ee/photoblog/p/3218
http://vendelin.ee/photoblog/p/3215

Aga eks meistrid suudava rohkematki välja pigistada:
https://www.flickr.com/groups/1294484@N21/

_________________
www.vendelin.ee
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002




sõnum 12.10.2014 17:39:20 vasta tsitaadiga

Noh, siis on puha odav. icon_smile.gif

Mulle jäi näiteks see pakkumine silma - http://www.ebay.com/itm/Carl-Zeiss-Jena-Biotar-75mm-1-5-Lens-9-5-M42-/350600519551. Praegu rohkem vaadates on jah mitmes hinnaklassis neid liikvel.
Kommentaarid: 178 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 144
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Jaanos
HV kasutaja

liitunud: 21.01.2009




sõnum 12.10.2014 18:36:13 vasta tsitaadiga

Kui KALLITEST ja HARULDASTEST objektiividest rääkida siis mõne toru puhul võib BIN pakkumise puhul hetkeline allahindlus olla suurem kui see hind millega Biotarid liiguvad icon_smile.gif
http://www.ebay.com/itm/281279968482
Kuhu sa oma horisondi vead, ehk nagu Dagö laulus "Seal kus silmapiir pole mingit piiri..." ja vaidle vastu või nõustu, JOKK ju icon_biggrin.gif
Aga jah, ca 10 aastat tagasi võis Biotarile sattuda ka 200-300 EUR eest. Ise jäin tookord passima kuna selle klaasi I koopia ehk Helios 40 on olemas... Väärtust või väärtusetust on seega õite raske defineerida icon_wink.gif
Oleks ma tookord aastaid tagasi vähe veendunum olnud, et ka väike nähtav vahe joonises on vahe siis oleks ehk ise Indrekut seekord aidata saanud icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pacho
HV veteran
pacho

liitunud: 26.02.2004




sõnum 13.10.2014 11:40:19 vasta tsitaadiga

Jaanos kirjutas:
Oleks ma tookord aastaid tagasi vähe veendunum olnud, et ka väike nähtav vahe joonises on vahe siis oleks ehk ise Indrekut seekord aidata saanud icon_biggrin.gif

CZ kirjad on need, mis hinnavahe põhjustavad. Carl Zeissi objektiivides, nagu Leica omades, on midagi mida ei saa kvantifitseerida. Neil on puudujääke, kuid objektiivi joonist vaadates kõik töötab ühtsena.
Tänapäevastelt CAD objektiividelt on pea iseenesest mõistetavaks saanud teravus ja kreemjas bokeh. Isegi kui need kaks ei tööta koos väga hästi .
Näiteks väga hea Nikon 50mm 1.8G. Minu arvates on selle hinna- kvaliteedi suhe suurepärane. Teravuson , isegi lahtise avaga, laitmatu. Bokeh kreemjas ja CA väga hästi kontrollitud. Ainuke viga, et ei joonises puudub korralik lahutus subjekti ja tausta vahel. Mina ei saa aru miks, aga see see lihtsalt puudub. Tahaks sellist 3D lahutust nagu Summicronil või Sonnaril. Seda lihtsalt pole.
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Jaanos
HV kasutaja

liitunud: 21.01.2009




sõnum 13.10.2014 11:55:49 vasta tsitaadiga

pacho kirjutas:
CZ kirjad on need, mis hinnavahe põhjustavad. Carl Zeissi objektiivides, nagu Leica omades, on midagi mida ei saa kvantifitseerida. Neil on puudujääke, kuid objektiivi joonist vaadates kõik töötab ühtsena.


Nõus teoorias. Kui bränding välja jätta ja see, et ühtsena ei ole päris täpne. Iseloomulik ja isikupärane renderdusstiil oleks vist õigem.
Eelnev ekstreemne hinnanäide oli ju Konica klaasi kohta icon_wink.gif Aga neid torusid on kõigil tootjail, mõnedel niššitootjatel nagu Zeiss või Leica lihtsalt rohkem üldisest massist. Kultusobjektiivide alla käivad näiteks Trioplan 100/2.8 (DDR Zeiss, totaalselt halvasti korrigeeritud ja just sellepärast huvitav), Mainitud Biotar (nii algne Zeiss, DDR ajal toodetud vahepealne kui "fatnose") oma kolmes versioonis ja järgnevate Helios koopiatena. Või Minolta Rokkor 58/1.2 oma bokehiga, või Canoni FD reast 55/1.2 ASPH, 200/1.8 jne.
Samas ei saa midagi ette heita ei N ega C 200/2.0, mõlemad on ulmeliselt head ja eristuvad paljust põhivoolu torudest...
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pacho
HV veteran
pacho

liitunud: 26.02.2004




sõnum 13.10.2014 12:10:27 vasta tsitaadiga

Jaanos, pea kogu viimane aastakümme on mu põhiliseks suhtluskeeleks inglise keel. Sellest ka veidike kummaline väljendumisstiil. Ma teinekord ei saa hiljem isegi aru, mida kirjutada tahtsin.
Minu arvates tuleks vahet teha hipsteri objektiividel (need mis on nii halvad, et huvitavad) ja headel objektiividel. Igasugune lomograafia on piiratud koguses, kunstilise väljendusena, täiesti talutav. Ainult halbade objektiividega suurt "kunsti" taga ajada... mulle isiklikult annab peavalu.
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Jaanos
HV kasutaja

liitunud: 21.01.2009




sõnum 13.10.2014 12:32:29 vasta tsitaadiga

Objektiiv on tegelikult pildistajale nagu pintsel icon_smile.gif Nii maalijale kui maalrile.
Kes saab seina ülevärvimisega moel või teisel hakkama (lomograafia enamik) kes oma nägemust kristalliseeruda ja rõhutada http://www.bartocha-photography.com/ icon_smile.gif Trioplan ja Biotar ja veel paar omapärasemat klaasi Nikkoritega kõrvuti kasutuses...
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pacho
HV veteran
pacho

liitunud: 26.02.2004




sõnum 13.10.2014 12:44:48 vasta tsitaadiga

Jaanos, ma vahetasin Nikoni välja just korralike objektiivide vähesuse tõttu. Kõik uued objektiviid on tehniliselt suurepärased aga ilma iseloomuta. Foie gras.
Alles ainult 35mm filmikaamera ja 1.8d.
Ma teen tänasel päeval pilte ainult oma lõbuks ja selleks on väga piiratud aeg. Ja ma tahan, et selleks kulutatud aeg annaks maksimaalse rahulduse.
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002




sõnum 13.10.2014 12:54:26 vasta tsitaadiga

ot:
Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 178 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 144
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Jaanos
HV kasutaja

liitunud: 21.01.2009




sõnum 13.10.2014 13:04:23 vasta tsitaadiga

ot:
Millegipärast ei õnnestu seda võimalust väga sageli piisava veenvusega ära kasutada ilma materiaalselt eksisteeriva rudimendita icon_smile.gif
Samas jah on ajaloost teada kodanike kes vaimu jõul vee peal kõndinud, ei vaidle vastu icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pacho
HV veteran
pacho

liitunud: 26.02.2004




sõnum 13.10.2014 13:05:49 vasta tsitaadiga

Mark0 kirjutas:
ot:
Spoiler Spoiler Spoiler

ot:
Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
xheix1712
HV Guru
xheix1712

liitunud: 24.06.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 23.11.2014 22:43:56 vasta tsitaadiga

Tervist, kust Eesti poodidest võiks saada sisseehitatud välgule hajutit (aparaadiks d3100)?
Kommentaarid: 194 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 174
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Fotograafia »  Kaamera olemas, mis saab edasi: lisavarustusest mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 39, 40, 41 ... 46, 47, 48  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.