Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Jahutus »  -Watercooling- märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 143, 144, 145 ... 179, 180, 181  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
traxx
HV kasutaja

liitunud: 09.09.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.03.2014 20:19:57 vasta tsitaadiga

Kas oskab keegi öelda, mis vedelikku kasutada H80i radika ja vask ploki puhul? Radikas on alumiiniumist.
Kommentaarid: 47 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 43
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
caramis
HV Guru
caramis

liitunud: 19.09.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.03.2014 00:32:53 vasta tsitaadiga

traxx kirjutas:
Kas oskab keegi öelda, mis vedelikku kasutada H80i radika ja vask ploki puhul? Radikas on alumiiniumist.

biotsiidi ja destilleeritud vee segu. kui sa ta juba lahti kakkunud oled, siis pigem osta vasest radikas ja võid puhast vett kasutada.
Kommentaarid: 173 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 150
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
traxx
HV kasutaja

liitunud: 09.09.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.03.2014 14:57:55 vasta tsitaadiga

caramis kirjutas:
traxx kirjutas:
Kas oskab keegi öelda, mis vedelikku kasutada H80i radika ja vask ploki puhul? Radikas on alumiiniumist.

biotsiidi ja destilleeritud vee segu. kui sa ta juba lahti kakkunud oled, siis pigem osta vasest radikas ja võid puhast vett kasutada.


Ja aga kas biotsiid ei hoia mitte organismide teket ära? Ma tahaks hetkel hoida galvaanilise korrosiooni teket ära


E: Tea kas auto jahutusvedelik kõlbaks?
Kommentaarid: 47 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 43
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
caramis
HV Guru
caramis

liitunud: 19.09.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.03.2014 20:45:02 vasta tsitaadiga

traxx kirjutas:
caramis kirjutas:
traxx kirjutas:
Kas oskab keegi öelda, mis vedelikku kasutada H80i radika ja vask ploki puhul? Radikas on alumiiniumist.

biotsiidi ja destilleeritud vee segu. kui sa ta juba lahti kakkunud oled, siis pigem osta vasest radikas ja võid puhast vett kasutada.


Ja aga kas biotsiid ei hoia mitte organismide teket ära? Ma tahaks hetkel hoida galvaanilise korrosiooni teket ära


E: Tea kas auto jahutusvedelik kõlbaks?

kui sul on viitsimist osta auto jahutusvedelikku, siis ehk ikkagi lähed vasest radika ostu teed. jahutusjõudlus kasvab ja ei pea vedeliku pärast muretsema
Kommentaarid: 173 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 150
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
traxx
HV kasutaja

liitunud: 09.09.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.03.2014 18:39:41 vasta tsitaadiga

Selge, aga missugust biotsiidi keegi siin kasutab ja kust seda soetab?


Kui kellelgi peaks mingi vasest radikas üle olema, siia võib mulle PS saata.
Kommentaarid: 47 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 43
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mart006
HV kasutaja
mart006

liitunud: 21.08.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.03.2014 23:54:42 vasta tsitaadiga

Ei kasuta mingit biotsiidi. 90% dest vesi, 10% etanool.
Kommentaarid: 65 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lehmasaba
HV kasutaja

liitunud: 14.07.2005




sõnum 04.04.2014 12:48:48 vasta tsitaadiga

Üle pikkade-pikkade aastate sai ka vesijahutus siis uuesti masinasse aretatud.
Varasematel aegadel on buildi eesmärk olnud ikka kiirus-kiirus-kiirus, seekord hoopistükkis vaikus.
Sai siis nädal aega mööda foorumeid-epoode passitud ja tulemus oli suht nutune - blokkide-pumpade hankimisega pole probleemi aga passiivseid radiaatoreid on turul ainult tükki paar.
Eestis kohapeal pole loomulikult mitte midagi, isegi toruliidestega on raske (olgu-olgu, pärast seda, kui käisin tiiru hydroscand'is ja tegin endale selgeks, et netist tellitavad kallid-spetsiaalsed vesijahutuse liidesed on tegelikult 1,5€/tk maksvad suruõhu toru liidesed, sai selle probleemiga ühele poole.

Samas needki radiaatorid, mida saada on, kipuvad olema alumiiniumist (enamasti on tegemist tavalise alumiiniumprofiiliga, parajateks juppiteks lõigatuna ning hydroscandiski saada olevate liidestega kokku lapatuna). Millega jõudsin ringiga kohe korrodeerumise juurde - kuna vaskplokk on kunagisest "ägedast" bigwaterist alles jäänud, oli soov see vga peale ära kasutada.

Seega, poodi, kõige väiksemat keskkütteradiaatorit otsima icon_smile.gif kuna valik on poodides nigel, sai ostetud piisava varuga (ilmselt paari arvuti tarbeks võiks sealt veel läbi lasta vee) - 600x550 icon_smile.gif Esimese hooga ja kiire kompunni tulemusena vana thermaltake cpu blokk koos pumbaga gpu peale.
Päris probleemitult build siiski ei läinud. Esimese hooga ühendasin radiaatori küljeliidestest, mis oli viga - tsirkulatsioon tekkis ühe otsa peale, ning seal oli soojenemist tunda. Alumistesse liidestesse ühendusel probleeme ei tekkinud, vesi tuleb alt sisse, soe kerkib ülesse ning teisel pool alt välja võttes on seal juba täiesti külm vesi. Miinuseks siis eraldi õhutamise vajadus.
Soojuskandaks tavaline antifreeze - hind odav ja korrosiooni ei tekita, kui vajadus vahetada, pole probleemi prismast uus võtta.

Tulemus - 280x ja 5h Diablo III-e = täiesti külm radiaator (toa temperatuur 22c, radiaator 23c).

Järgmiseks tuleb cpu plokk panna, keldris peaks olema üks kunagine ise kokku joodetud plokk, mille välimus oli küll kehva, kuid AMD XP-dega sai hästi hakkama, niiet 3570s ei peaks probleeme tekitama. Lisaks tuleb pump panna borolooniga vooderdatud kuid piisavad õhuruumi omavasse karpi, et kerge urin ära peita. Ainsaks pöörlevaks asjaks masinas jääb data ketas kuid õnneks on sellel mängimise ajal pöörded maas niiet peaks valitsema suhteline vaikus.
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 18
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
1dumbpcuser
HV Guru

liitunud: 05.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.04.2014 10:34:11 vasta tsitaadiga

lehmasaba, pilte?
_________________
M: MSI B660M MORTAR
M: Dell RTX 2060
O: AM5 ITX emaplaat
Kommentaarid: 103 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
nmk
Kreisi kasutaja

liitunud: 23.09.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.04.2014 00:07:58 vasta tsitaadiga

1dumbpcuser kirjutas:
lehmasaba, pilte?


+1
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 71
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.04.2014 00:42:23 vasta tsitaadiga

Huvitav, miks mulle peale selle teksti lugemist kangastus silme ette midagi sellist? icon_lol.gif


_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vael
HV Guru

liitunud: 17.03.2013




sõnum 11.04.2014 17:04:36 vasta tsitaadiga

Tekkis mõte ka proovida vedelikjahutust CPU-l. Vaatasin mõnd ülevaadet ja mulje jäi et AF 13 ja EVO 212 teeks nagu sama töö ära ja palju vaiksemalt. Või on 3x Enermax LightTech 120 Corsair H90\100 peale magama panna, et -2C ja +10db saada? Endal hetkel Arctic Freezer 7 pikemat aega kasutusel(vana CPU-ga juba) ja i5 3570K 4,3Ghz peal kusagil 63-65C.
Kui pumbad lärmi juurde lisavad ja ainult 2-3C vahet siis mõttekam juba EVO 212 peale minna?
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.04.2014 17:18:22 vasta tsitaadiga

Vael, af13 ja evo212 jahutusvõimekus jääb ka closed-loop vesijahutusele oluliselt alla.

ekstreemset vaikust silmas pidades on vesijahutusel mõte vaid väga võimsa masina puhul - muul juhul saab suurte-kallite õhkjahutuste (umbes sama, mis ehitatud vesijahutuse algtase, või isegi odavam) ja läbimõeldud lahenduse puhul vaiksema koosluse.

pump ja tihedad radikad jäävad müraallikaks igal juhul, passiivile või nõrgale õhuvoolule orienteeritud hõredad õhkjahutused jäävad vaiksemaks.
õhkjahutus lihtsalt skaleerub müra osas madalamale, samamoodi nagu vesijahutus skaleerub soojuse ärajuhtimisel oluliselt kõrgemale sarnase mürataseme tasemega.

su enda näidet jätkates - selle +10dba juures võid sa ilmselt oma prose ribadeks klokkida ilma, et müratase sealt edasi tõuseks. ja samal ajal temperatuurid 60+c nivoolt langevad väga tõenäoliselt palju rohkem kui 2c.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vael
HV Guru

liitunud: 17.03.2013




sõnum 12.04.2014 00:48:01 vasta tsitaadiga

Jama selles, et i5 3570k kohta ei leia eriti andmeid. Keegi oli mingi Inteli vesijahutuse peale pannud ja jooskutad ka kusagil 4.3-4.4Ghz juures ja 70C või rohkem. Samas kui oma AF7 2000 rpm peale lükkaksin oleks lärm ja tempid samad? Või on lootust panna vesijahutus tiksuma kusagil sinna 1600 pöörde ringis ja 4.2-4.3Ghz OC pidevaks kasutamisek ja näha tempe tava loadi all 55C?
Sama hinnaklassi(~100€) õhkjahutustega võrreldes on vedelikjahutusel see eelis, et ei kaalu palju ja ei hakka murdma.

Kas kellelgil on kogemusi ja numbreid umbropsu pakkuda i5 või i7 IB peal õhkjahutus(EVO või võrdväärne) vs vedelikjahutus(H100\H980) katsetamisest?
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.04.2014 10:29:21 vasta tsitaadiga

Vael, endal tiksub 3770K hetkel 4,5Ghz peal ja Jahutan seda Corsairi H60`nega...radika peal on 1300RPM SP120 vent, kuna originaal on tiba lärmakas.
Temperatuurid on mul sellise koosluse juures tavakoormusel ca ~60C, Prime 95 all saab ca ~75C kätte. icon_lol.gif

3750K ja EVO212 kohta võin täpsemalt oma Vennalt küsida.

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vael
HV Guru

liitunud: 17.03.2013




sõnum 12.04.2014 14:16:13 vasta tsitaadiga

EVO 212 on suht koht kindla peale minek;) Huvitavad just "vesijahutususe" andmed. 1300rpm peal ta vist lärmi ei tee? Ja mis tempid 4.3Ghz peal on?
Tänud vastuse eest.
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Leo Kalme
Reasõdur

liitunud: 13.03.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.04.2014 14:41:21 vasta tsitaadiga

Vael kirjutas:
Jama selles, et i5 3570k kohta ei leia eriti andmeid. Keegi oli mingi Inteli vesijahutuse peale pannud ja jooskutad ka kusagil 4.3-4.4Ghz juures ja 70C või rohkem. Samas kui oma AF7 2000 rpm peale lükkaksin oleks lärm ja tempid samad? Või on lootust panna vesijahutus tiksuma kusagil sinna 1600 pöörde ringis ja 4.2-4.3Ghz OC pidevaks kasutamisek ja näha tempe tava loadi all 55C?
Sama hinnaklassi(~100€) õhkjahutustega võrreldes on vedelikjahutusel see eelis, et ei kaalu palju ja ei hakka murdma.

Kas kellelgil on kogemusi ja numbreid umbropsu pakkuda i5 või i7 IB peal õhkjahutus(EVO või võrdväärne) vs vedelikjahutus(H100\H980) katsetamisest?


Mul jooksis vanas kastis 3750K 212EVO'ga 4.2GHz 1.082V, kõrgeim core temp oli 65 Prime95'es maximum heat jamaga, 8 tundi jooksis umbkaudu. 4.4GHz läks samadel voltidel ja 69 oli max core temp, jooksis küll vähem aega, circa 4-5 tundi ehk. 4.6GHz sain kätte 1.18x volti (täpselt ei mäleta enam peast), tempe kahjuks ei mäleta aga langetasin klokki kuna ei tundnud enam mugavalt ennast seda nii kuumalt jooksutades. Oli midagi ligi 80 kraadi ehk, ei hakka valetama.

Sõltub kuidas loteriiga joppab. Mulle endale tundus, et läks hästi sellega.
Kommentaarid: 23 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 14
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
caramis
HV Guru
caramis

liitunud: 19.09.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.04.2014 13:13:23 vasta tsitaadiga

mul oli eelmisel aastal 1. gen H60 Phenom X4 945 @ 4GHz 1.45v peal, imes õhu tagant sisse st. värske õhk jooksis peale. temperatuurid üle 62 ei läinud, Silver Arrow SB-E Extreme hoidis aga 61 kraadi peal.. icon_razz.gif aga seal ongi nüüd see vahe, et kas jookseb värske õhk peale või on suurem radikas ja nämmutab soojemat õhku. muidugi miinus oli veega see, et radikat tuli korra või kaks kuu jooksul puhastada
Kommentaarid: 173 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 150
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.04.2014 11:59:07 vasta tsitaadiga

caramis kirjutas:
mul oli eelmisel aastal 1. gen H60 Phenom X4 945 @ 4GHz 1.45v peal, imes õhu tagant sisse st. värske õhk jooksis peale.


Mul puhub seest välja kuna korpuse õhuvool on eest taha... icon_rolleyes.gif

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lehmasaba
HV kasutaja

liitunud: 14.07.2005




sõnum 14.04.2014 21:41:14 vasta tsitaadiga

1dumbpcuser kirjutas:
lehmasaba, pilte?

Teen pildid siis, kui cpu block ka jadasse pandud ja radiator korralikult kinnitustega seinas (hetkel ajutine-alaline fix). Siis vean ilusti laua peale välja vasktoru otsad ning panen quick-connect fittingud vahele, et kui vahel lannukale minek, saaks väikese vaskradika vahele panna.
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 18
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
caramis
HV Guru
caramis

liitunud: 19.09.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.04.2014 11:28:44 vasta tsitaadiga

Etz kirjutas:
caramis kirjutas:
mul oli eelmisel aastal 1. gen H60 Phenom X4 945 @ 4GHz 1.45v peal, imes õhu tagant sisse st. värske õhk jooksis peale.


Mul puhub seest välja kuna korpuse õhuvool on eest taha... icon_rolleyes.gif

keegi ei keela ümber teha, kui korpusel on ka võimalus ülevalt auru välja lasta.
Kommentaarid: 173 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 150
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Evil
Hull
Evil

liitunud: 23.12.2004




sõnum 18.04.2014 06:58:05 vasta tsitaadiga

Äkki keegi soovib vesijahutuse juppe osta:
https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=606151
Kommentaarid: 242 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 202
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
caramis
HV Guru
caramis

liitunud: 19.09.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.05.2014 16:00:44 vasta tsitaadiga

nonii, olemas ja rahul
Spoiler Spoiler Spoiler


lähitulevikus ohverdan kaks surnud ventilaatorid shroudideks ja aretan süsteemi vähe suuremaks.
Kommentaarid: 173 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 150
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
cele
HV kasutaja

liitunud: 18.11.2002




sõnum 23.05.2014 11:50:28 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:
Vael, af13 ja evo212 jahutusvõimekus jääb ka closed-loop vesijahutusele oluliselt alla.

ekstreemset vaikust silmas pidades on vesijahutusel mõte vaid väga võimsa masina puhul - muul juhul saab suurte-kallite õhkjahutuste (umbes sama, mis ehitatud vesijahutuse algtase, või isegi odavam) ja läbimõeldud lahenduse puhul vaiksema koosluse.

pump ja tihedad radikad jäävad müraallikaks igal juhul, passiivile või nõrgale õhuvoolule orienteeritud hõredad õhkjahutused jäävad vaiksemaks.
õhkjahutus lihtsalt skaleerub müra osas madalamale, samamoodi nagu vesijahutus skaleerub soojuse ärajuhtimisel oluliselt kõrgemale sarnase mürataseme tasemega.

su enda näidet jätkates - selle +10dba juures võid sa ilmselt oma prose ribadeks klokkida ilma, et müratase sealt edasi tõuseks. ja samal ajal temperatuurid 60+c nivoolt langevad väga tõenäoliselt palju rohkem kui 2c.


Vaikusefriikide igivana küsimus tõepoolest. Olen ka ise katsetanud nii ja naapidi. Esmalt vaiksete õhkjahutustega. Siis oli swiftechi kompelkt. Siis jälle õhk. Siis oli mõnda aga Zalmani Reseraator XT või miski selline mudel, kus kogu pump+radiaator+veepaak oli eraldi kompaktse mooduliga. See konseptsioonilt täitsa meeldis, sest selle ploki sai viia arvutist kaugemale. Mul jooksid lausa 3m torud teisse ruumi, nii et tulemuseks oli tõesti hääletu süsteem arvuti kõrval seistes. Probleemiks sai aga, üllatus-üllatus, korroderumine. Mingid torukinnitused/otsad CPU plokis olid kurat teab mis sulamist, igatahes korrodeerusid ja ajasid sodi süsteemi täis. Asi päädis pump failurega, masin oli töös, ise kodust ära... VGA kõrbes läbi. Läksin uuesti õhu peale tagasi. Uuele arvutile aga võtsin siiski ASUS-e emaplaadi, kus on chipseti radikate alla vesijahutuse läbiviik juba külge pandud. Nüüd mõtlen, mida teha. Kas kulutada ~200 euri või rohkemgi korraliku vesijahutuse peale (swiftech) või osta veelgi parem õhk. Hetkel tiksub ainult CPU peal mingi Corsairi vesikomplekt, aga see ei jahuta ega pole vaikne - pump teeb vastikud pininat. Ventikas hääletu, aga ei jahuta i/ ära kui midagi pikemalt koormavat teha.

Õhk vs vesi dilemma vaikusearmastajale võtaks mina kokku järgmiselt:

(muidugi me räägime ainult võimsatest masinatest, kus ka on midagi jahutada)

- vesijahutus tuleb kallim
- vesijahutuse tööiga on lühem ja muret rohkem (ei ole veekomplekti, mis tiksuks 5 aastat ilma hoolduseta)
+ vesi jahutab paremini, kui tahad vahel ka performancit saada (vahel mängid või paned CPU midagi reaalselt tegema ka), ilma et müra palju kõrgemale tõuseks
+ veega saad suure hulga soojust viia kohe korpusest välja ehk koprusevente saab vähendada
+ passiivradiaatoriga vesi ei vaja tolmutõrjet (erienvalt õhkjahutusest)

Märgiline on minu jaoks ka näiteks see, et isegi suurfirmad nagu HP panevad oma tipp workstation arvutitele juba vesijahutuse peale. HP puhul on see aga ainult CPU-le ning täiesti ühes tükis - kohe CPU peal on radiaator ka, ehk soojuse koprusest väljaviimise efekti pole. Kummaline. Teisal on vesijahutus juba serveriruumides olemas ja mõistlik (madalamad igapäevased kulud, sest Eestis piisab ~9 kuud aastas vaid väliõhuga vee jahutamisest, kompressorsüsteemi pole vaja).
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.05.2014 12:15:33 vasta tsitaadiga

ma olen vesijahutuste praktilise külje pealt täiesti võhik aga lugemise pealt on mul jäänud mulje, et korrodeerumise loos on 2 suuremat külge:
1. voolava vedeliku küsimus (dest vesi, lisandid, pikema perioodiga vahetamine)
2. alumiiniumi ja vase kasutamine samas ringis

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
cele
HV kasutaja

liitunud: 18.11.2002




sõnum 27.05.2014 17:58:42 vasta tsitaadiga

Mõtlen uuesti custom loop valmis ehitada, et saaks jahutust juurde ja vaiksem. Preagune Corsairi H55 ei ole ikka pädev, pealegi ainult CPU peal.

Komplektiks mõtlesin:
Swiftech Apogee HD block
Swiftech MCR220 Drive Rev3 radiaator
Swiftech MCP665 pump
Swiftech MCRES Micro rev + Monsoon silver bullet

Apogee HD ja MCR200 seepärast, et saaks teha paraleelseid loope: cpu plokil 1 inlet ja 3 outleti, radiaatoril 3 inleti ja 1 outlet. CPU pealt läheks chipsetile ja eraldi loop gpu peale, kust mõlemast otse radikasse. Väidetavalt annab kiirema flow väiksema takistusega.

Kommentaare? Omaette mure on veel selles, et kust osta. Ei leidnud esimese hooga ühtegi euroopa veebipoodi, kust osta saaks kõike.
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
scrife
Kreisi kasutaja
scrife

liitunud: 19.11.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.05.2014 10:24:22 vasta tsitaadiga

Tervist,

Oleks soov veestada oma 2xE5-2620v2'd ära, seest tulevikus hakkab serverimühin kahetoalises korteris teisi peale minu häirima. Kuidas oleks soodsaim viis seda teha icon_biggrin.gif ?
Kommentaarid: 91 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 85
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Estnx
HV Guru
Estnx

liitunud: 08.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.05.2014 10:43:33 vasta tsitaadiga

scrife kirjutas:
Tervist,

Oleks soov veestada oma 2xE5-2620v2'd ära, seest tulevikus hakkab serverimühin kahetoalises korteris teisi peale minu häirima. Kuidas oleks soodsaim viis seda teha icon_biggrin.gif ?


Mis korpuse sees sul see kooslus on?
Kui palju on ruumi radikate jaoks.

Selliseid 2tk masinasse paigutada?
http://arvutitark.ee/est/TOOTEKATALOOG/ARVUTIKOMPONENDID-Jahutid-Protsessori-jahutid194/Cooler-Enermax-ELC-LM120S-TAA-Limax-120-TBApollish-103994
või
http://arvutitark.ee/est/TOOTEKATALOOG/ARVUTIKOMPONENDID-Jahutid-Protsessori-jahutid194/Enermax-LiTech-240-Aluminum-Hitech-Series-AiO-CPU-Cooler-240mm-91625

_________________
Just see vidin, mida sa oled otsinud...
Kommentaarid: 241 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 3 :: 205
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.05.2014 11:25:33 vasta tsitaadiga

Ehitan testbenchi Lian Li T60 põhjale hetkel (soovitusi võib ka selle põhjal postkasti saata) ja mõtlen, et tahaksin vesijahutust, et ei peaks suure torniga mässama, kui juppe vahetan... Mõtlesin Corsair'i H75 peale, ent "The only thing to be wary of is the plastic backplate: it isn't the strongest and can wear quickly. One of our standoffs is now turning freely as the worn plastic is no longer able to hold it steady, though this doesn't appear to have impacted performance." pani mõtlema...

On soovitusi AIO vesijahutuse kohta, mis taluks tihedat peale ja mahavõtmist? Extreme performance'it ei vaja ja vaikus ei ole ka kõige olulisem asi maailmas, lihtsalt, et inimlikult ära jahutaks ja pealemahavõtmine lihtsalt käiks + vastu peaks.

Lisaks pean vist korpusele selle bracketi ka võtma, et seda mountida.. ei viitsi mingit koduvarianti ehitada. Samas mõtlen, et vb. võtan juba dual bracketi, saab suure radika või 2 venti vms. panna mingiaeg. Ühega töötab sama edukalt see ka ja hinnavahe ei ole suur.

_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
scrife
Kreisi kasutaja
scrife

liitunud: 19.11.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.05.2014 19:25:13 vasta tsitaadiga

Korpus on vana serveri oma, kus ruumi on tohhuijaa. Lihtsalt vaja ennem sissepuurida õiged augud icon_biggrin.gif. Tänan vastamst, kuid pigem ma mõtlesin rohkem custom vesijahutuse peale, mitte 2x pre-filled versioonile. Esimest korda on suts raske hakata valima voolikuid, ühendusi ja blokke. Teist korda tehes, on eelnev praktika olemas ja saan juba ise hakkama icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 91 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 85
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
cele
HV kasutaja

liitunud: 18.11.2002




sõnum 29.05.2014 10:39:14 vasta tsitaadiga

Scrife, kui sul on seal ruumi ülegi, pane suured õhkjahutused ja saadki vaikuse. Vett pannakse serveritesse eelkõige 1u, kus ruumi pole.

Custom loop veega tehes pead arvestama 400-500 eur väljaminekuga. Sul oleks vaja paralel loopi, sa ei saa jadamisi kahte protsessorit panna. Kui sa just ei pane loopis pump > radikas1 > cpu1 > radikas2 > cpu2 > pump. Ühtlasema temperatuuri saab aga ikkagi pärast suuremat radiaatorit kaks veeplokki paraleelselt pannes.
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
scrife
Kreisi kasutaja
scrife

liitunud: 19.11.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.05.2014 16:51:56 vasta tsitaadiga

Noh, jah, siis d15'd peale.
Kommentaarid: 91 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 85
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Drizzle
Kreisi kasutaja
Drizzle

liitunud: 02.10.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.05.2014 13:46:51 vasta tsitaadiga

cele kirjutas:
Scrife, kui sul on seal ruumi ülegi, pane suured õhkjahutused ja saadki vaikuse. Vett pannakse serveritesse eelkõige 1u, kus ruumi pole.

Custom loop veega tehes pead arvestama 400-500 eur väljaminekuga. Sul oleks vaja paralel loopi, sa ei saa jadamisi kahte protsessorit panna. Kui sa just ei pane loopis pump > radikas1 > cpu1 > radikas2 > cpu2 > pump. Ühtlasema temperatuuri saab aga ikkagi pärast suuremat radiaatorit kaks veeplokki paraleelselt pannes.


Jadamisi pannes see vee temp-i vahe mingi 1-2C kui sedagi.
Paralleel loopide aretamine suht laus debiilsus.

Pump > Cpu 1 > Cpu 2 > Radikas > Pump

http://www.aquatuning.de/product_info.php/info/p16245_Alphacool-NexXxoS-Cool-Answer-360-D5-UT---Set.html
+
http://www.aquatuning.de/product_info.php/info/p16129_Alphacool-NexXxoS-XP--Light---Acetal-Nickel---Intel-AMD.html
+
http://www.aquatuning.de/product_info.php/info/p13967_13-10mm-compression-fitting-G1-4---compact---matte-black.html x2

Kokku 317,96€.
Kommentaarid: 93 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
cele
HV kasutaja

liitunud: 18.11.2002




sõnum 30.05.2014 13:52:41 vasta tsitaadiga

Drizzle kirjutas:

Paralleel loopide aretamine suht laus debiilsus.


Ei tea küll, miks see debiilsus oleks? Kallimate tootjate kallimad komponendid lausa näevad seda ette, pakkudes mitme inlet/outlet pordiga plokke ja/või radiaatoreid. Nii saad ühe temperatuuriga vee mõlemale plokile peale, düüside jämedused ühesugused ja toimib väga hästi. Jadamisi jõuab teisele plokile 2-3 kraadi soojem vesi (sõltuvalt pumba võimsusest), mis teeb omakorda CPU2 temperatuuriks +3-5 kraadi, suure koormuse korral vahe kindlasti suureneb.
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Drizzle
Kreisi kasutaja
Drizzle

liitunud: 02.10.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.05.2014 14:40:18 vasta tsitaadiga

cele kirjutas:
Drizzle kirjutas:

Paralleel loopide aretamine suht laus debiilsus.


Ei tea küll, miks see debiilsus oleks? Kallimate tootjate kallimad komponendid lausa näevad seda ette, pakkudes mitme inlet/outlet pordiga plokke ja/või radiaatoreid. Nii saad ühe temperatuuriga vee mõlemale plokile peale, düüside jämedused ühesugused ja toimib väga hästi. Jadamisi jõuab teisele plokile 2-3 kraadi soojem vesi (sõltuvalt pumba võimsusest), mis teeb omakorda CPU2 temperatuuriks +3-5 kraadi, suure koormuse korral vahe kindlasti suureneb.


materjalide hind ei ole väärt seda paari kraadi.
Kuna jadamisi normaalse pumbaga käib see vesi sealt 2-st plokist nii kiirelt läbi siis see temperatuur jääb suht ühtlane.
80W xeonid ei ole just mingid ahjud nagu 3xxx ja 4xxx seeria 6 tuumalised mölakad.
Kommentaarid: 93 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DanelM
HV kasutaja

liitunud: 10.06.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.05.2014 14:43:09 vasta tsitaadiga

Drizzle kirjutas:

Paralleel loopide aretamine suht laus debiilsus.


Kas just debiilsus, see on muidugi küsitav. Paralleelsetel loopidel on oma koht olemas, kuid seda juhul kui pump on piisavalt võimas ning mõlema osa veetakistus on sama, sest muidu saab üks suurema pealevoolu ja jahutusvõime kui teine. Üldiselt kasutatakse neid kahe sama komponendi jahutamiseks kui pump võimaldab, sest muidu on väga raske sama takistust saada, graafikakaardid on väga populaarsed näiteks. Siit, alates 3. leheküljest võid täpsemalt lugeda plussidest ja miinustest, kui pakub huvi.

cele kirjutas:
Kallimate tootjate kallimad komponendid lausa näevad seda ette, pakkudes mitme inlet/outlet pordiga plokke ja/või radiaatoreid. Nii saad ühe temperatuuriga vee mõlemale plokile peale, düüside jämedused ühesugused ja toimib väga hästi. Jadamisi jõuab teisele plokile 2-3 kraadi soojem vesi (sõltuvalt pumba võimsusest), mis teeb omakorda CPU2 temperatuuriks +3-5 kraadi, suure koormuse korral vahe kindlasti suureneb.

Kallimatel komponentidel on rohkem sisse- ja väljavoolu porte, et oleks võimalik neid paigutada täpselt oma äranägemise järgi ning pordid ei oleks takistuseks vastava komponendi asukohas.
Enne kui eraldi loope hakkad ehitama siis soovitaks läbi lugeda selle ning selle lingi ja lähemalt uurida ehk overclock.net foorumi vesijahutuse osa, seal on päris head juhendid olemas ja vajadusel antakse ka nõu.
Kommentaarid: 100 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 88
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
cele
HV kasutaja

liitunud: 18.11.2002




sõnum 30.05.2014 14:55:17 vasta tsitaadiga

DanelM kirjutas:

Kas just debiilsus, see on muidugi küsitav. Paralleelsetel loopidel on oma koht olemas, kuid seda juhul kui pump on piisavalt võimas ning mõlema osa veetakistus on sama, sest muidu saab üks suurema pealevoolu ja jahutusvõime kui teine. Üldiselt kasutatakse neid kahe sama komponendi jahutamiseks kui pump võimaldab, sest muidu on väga raske sama takistust saada, graafikakaardid on väga populaarsed näiteks. Siit, alates 3. leheküljest võid täpsemalt lugeda plussidest ja miinustest, kui pakub huvi.


Nõus, aga vaata, millest me rääkisime - vesijahutus kahe CPU-ga masinasse. Ehk mel olekski täpselt 2 x identsed CPU veeplokid identse takistusega. Võimas pump ja täpselt identsete sisselaskeavadega radiaator. Seda võiks välja lugeda minu Swiftech lembusest ja toodud hinnapakkumisest lahendusele icon_smile.gif

Kui ise hakata midagi kokku keerama või proovida panna CPU ühte loopi ja GPU või mingi muu jahutus teisse siis igati päri, et see on parasjagu monkey business ning ei pruugi üldsegi õnnestuda.
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
andreL
Kreisi kasutaja
andreL

liitunud: 25.08.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.05.2014 13:00:40 vasta tsitaadiga

Tervitused seltsimehed,

Plaan on panna cpu ja gpu vesijahutuse alla. Ma pole elu sees kokku puutunud vesijahutusega enda masinates.
Küsimus on siis selline. Kas antud vesijahutusega Corsair Hydro Series™ H110 Extreme on mul võimalik viia vesi läbi gpu ja cpu? Ehk siis radikast voolik cpu peale sealt teine gpu peale ja gpu pealt jookseb voolik tagasi radikasse?
Tänud ette beer_yum.gif
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Liil6u
HV veteran
Liil6u

liitunud: 11.05.2010




sõnum 31.05.2014 13:16:10 vasta tsitaadiga

andreL kirjutas:
Tervitused seltsimehed,

Plaan on panna cpu ja gpu vesijahutuse alla. Ma pole elu sees kokku puutunud vesijahutusega enda masinates.
Küsimus on siis selline. Kas antud vesijahutusega Corsair Hydro Series™ H110 Extreme on mul võimalik viia vesi läbi gpu ja cpu? Ehk siis radikast voolik cpu peale sealt teine gpu peale ja gpu pealt jookseb voolik tagasi radikasse?
Tänud ette beer_yum.gif


Võimalik on igasugu asju teha. Aga antud juhul oleks asi täielik lollus icon_biggrin.gif Korralik kinnine süsteem ära lõhkuda ja siis ise leiutama hakata. thumbs_down.gif

_________________
Parem Hilja, kui Helga.
Kommentaarid: 111 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.05.2014 14:47:20 vasta tsitaadiga

oskab keegi soovitada kõik-ühes veesüsteemi, mis tuleks võimalikult paljude socketite toega ja taluks hästi peale-maha kakkumist?
(plussideks oleks hea jahutusvõime ja vaiksus, mingit üüberjahutust taga ei aja, piinama ei hakka)

_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
andreL
Kreisi kasutaja
andreL

liitunud: 25.08.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.05.2014 14:52:44 vasta tsitaadiga

Liil6u kirjutas:
andreL kirjutas:
Tervitused seltsimehed,

Plaan on panna cpu ja gpu vesijahutuse alla. Ma pole elu sees kokku puutunud vesijahutusega enda masinates.
Küsimus on siis selline. Kas antud vesijahutusega Corsair Hydro Series™ H110 Extreme on mul võimalik viia vesi läbi gpu ja cpu? Ehk siis radikast voolik cpu peale sealt teine gpu peale ja gpu pealt jookseb voolik tagasi radikasse?
Tänud ette beer_yum.gif


Võimalik on igasugu asju teha. Aga antud juhul oleks asi täielik lollus icon_biggrin.gif Korralik kinnine süsteem ära lõhkuda ja siis ise leiutama hakata. thumbs_down.gif

Aga sellisel juhul on sul endal soovitusi jagada?
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Liil6u
HV veteran
Liil6u

liitunud: 11.05.2010




sõnum 01.06.2014 00:31:24 vasta tsitaadiga

andreL kirjutas:
Liil6u kirjutas:
andreL kirjutas:
Tervitused seltsimehed,

Plaan on panna cpu ja gpu vesijahutuse alla. Ma pole elu sees kokku puutunud vesijahutusega enda masinates.
Küsimus on siis selline. Kas antud vesijahutusega Corsair Hydro Series™ H110 Extreme on mul võimalik viia vesi läbi gpu ja cpu? Ehk siis radikast voolik cpu peale sealt teine gpu peale ja gpu pealt jookseb voolik tagasi radikasse?
Tänud ette beer_yum.gif


Võimalik on igasugu asju teha. Aga antud juhul oleks asi täielik lollus icon_biggrin.gif Korralik kinnine süsteem ära lõhkuda ja siis ise leiutama hakata. thumbs_down.gif

Aga sellisel juhul on sul endal soovitusi jagada?


Odavama otsa pealt videole eraldi aio peale osta. AC Hybrid näiteks.

_________________
Parem Hilja, kui Helga.
Kommentaarid: 111 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
andreL
Kreisi kasutaja
andreL

liitunud: 25.08.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.06.2014 10:31:16 vasta tsitaadiga

Liil6u kirjutas:
andreL kirjutas:
Liil6u kirjutas:
andreL kirjutas:
Tervitused seltsimehed,

Plaan on panna cpu ja gpu vesijahutuse alla. Ma pole elu sees kokku puutunud vesijahutusega enda masinates.
Küsimus on siis selline. Kas antud vesijahutusega Corsair Hydro Series™ H110 Extreme on mul võimalik viia vesi läbi gpu ja cpu? Ehk siis radikast voolik cpu peale sealt teine gpu peale ja gpu pealt jookseb voolik tagasi radikasse?
Tänud ette beer_yum.gif


Võimalik on igasugu asju teha. Aga antud juhul oleks asi täielik lollus icon_biggrin.gif Korralik kinnine süsteem ära lõhkuda ja siis ise leiutama hakata. thumbs_down.gif

Aga sellisel juhul on sul endal soovitusi jagada?


Odavama otsa pealt videole eraldi aio peale osta. AC Hybrid näiteks.


Ma ise mõtlesin sama, aga asus rog poseidon platinum gtx 780 tuleb koos veeplokiga. Ma ei tea, vb lihtsam osta msi geforce gtx 780 3gb lightning ja sinna peale aretada eraldi AC Hybrid, samas sellega kaotan ma garantii.
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Leo Kalme
Reasõdur

liitunud: 13.03.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.06.2014 10:46:51 vasta tsitaadiga

andreL kirjutas:
Liil6u kirjutas:
andreL kirjutas:
Liil6u kirjutas:
andreL kirjutas:
Tervitused seltsimehed,

Plaan on panna cpu ja gpu vesijahutuse alla. Ma pole elu sees kokku puutunud vesijahutusega enda masinates.
Küsimus on siis selline. Kas antud vesijahutusega Corsair Hydro Series™ H110 Extreme on mul võimalik viia vesi läbi gpu ja cpu? Ehk siis radikast voolik cpu peale sealt teine gpu peale ja gpu pealt jookseb voolik tagasi radikasse?
Tänud ette beer_yum.gif


Võimalik on igasugu asju teha. Aga antud juhul oleks asi täielik lollus icon_biggrin.gif Korralik kinnine süsteem ära lõhkuda ja siis ise leiutama hakata. thumbs_down.gif

Aga sellisel juhul on sul endal soovitusi jagada?


Odavama otsa pealt videole eraldi aio peale osta. AC Hybrid näiteks.


Ma ise mõtlesin sama, aga asus rog poseidon platinum gtx 780 tuleb koos veeplokiga. Ma ei tea, vb lihtsam osta msi geforce gtx 780 3gb lightning ja sinna peale aretada eraldi AC Hybrid, samas sellega kaotan ma garantii.


Jahuti eemaldamisega kaotab garantii? Kuidas sa siis termopastat peaks vahetama või see polegi mõeldud vahetamiseks kasutaja poolt? icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 23 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 14
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Liil6u
HV veteran
Liil6u

liitunud: 11.05.2010




sõnum 01.06.2014 10:59:46 vasta tsitaadiga

Leo Kalme kirjutas:
andreL kirjutas:
Liil6u kirjutas:
andreL kirjutas:
Liil6u kirjutas:
andreL kirjutas:
Tervitused seltsimehed,

Plaan on panna cpu ja gpu vesijahutuse alla. Ma pole elu sees kokku puutunud vesijahutusega enda masinates.
Küsimus on siis selline. Kas antud vesijahutusega Corsair Hydro Series™ H110 Extreme on mul võimalik viia vesi läbi gpu ja cpu? Ehk siis radikast voolik cpu peale sealt teine gpu peale ja gpu pealt jookseb voolik tagasi radikasse?
Tänud ette beer_yum.gif


Võimalik on igasugu asju teha. Aga antud juhul oleks asi täielik lollus icon_biggrin.gif Korralik kinnine süsteem ära lõhkuda ja siis ise leiutama hakata. thumbs_down.gif

Aga sellisel juhul on sul endal soovitusi jagada?


Odavama otsa pealt videole eraldi aio peale osta. AC Hybrid näiteks.


Ma ise mõtlesin sama, aga asus rog poseidon platinum gtx 780 tuleb koos veeplokiga. Ma ei tea, vb lihtsam osta msi geforce gtx 780 3gb lightning ja sinna peale aretada eraldi AC Hybrid, samas sellega kaotan ma garantii.


Jahuti eemaldamisega kaotab garantii? Kuidas sa siis termopastat peaks vahetama või see polegi mõeldud vahetamiseks kasutaja poolt? icon_biggrin.gif


Üldiselt on olnud savi see radika maha kruttimine. Peaasi, et garantiisse läheb originaal jahutiga. KUID, gtx780 seerial on loll kleeps jahutus radika kruvile peale pandud.

_________________
Parem Hilja, kui Helga.
Kommentaarid: 111 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
andreL
Kreisi kasutaja
andreL

liitunud: 25.08.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.06.2014 13:06:24 vasta tsitaadiga

Liil6u kirjutas:
Leo Kalme kirjutas:
andreL kirjutas:
Liil6u kirjutas:
andreL kirjutas:
Liil6u kirjutas:
andreL kirjutas:
Tervitused seltsimehed,

Plaan on panna cpu ja gpu vesijahutuse alla. Ma pole elu sees kokku puutunud vesijahutusega enda masinates.
Küsimus on siis selline. Kas antud vesijahutusega Corsair Hydro Series™ H110 Extreme on mul võimalik viia vesi läbi gpu ja cpu? Ehk siis radikast voolik cpu peale sealt teine gpu peale ja gpu pealt jookseb voolik tagasi radikasse?
Tänud ette beer_yum.gif


Võimalik on igasugu asju teha. Aga antud juhul oleks asi täielik lollus icon_biggrin.gif Korralik kinnine süsteem ära lõhkuda ja siis ise leiutama hakata. thumbs_down.gif

Aga sellisel juhul on sul endal soovitusi jagada?


Odavama otsa pealt videole eraldi aio peale osta. AC Hybrid näiteks.


Ma ise mõtlesin sama, aga asus rog poseidon platinum gtx 780 tuleb koos veeplokiga. Ma ei tea, vb lihtsam osta msi geforce gtx 780 3gb lightning ja sinna peale aretada eraldi AC Hybrid, samas sellega kaotan ma garantii.


Jahuti eemaldamisega kaotab garantii? Kuidas sa siis termopastat peaks vahetama või see polegi mõeldud vahetamiseks kasutaja poolt? icon_biggrin.gif


Üldiselt on olnud savi see radika maha kruttimine. Peaasi, et garantiisse läheb originaal jahutiga. KUID, gtx780 seerial on loll kleeps jahutus radika kruvile peale pandud.


Tundub, et siit Eestist ei saa midagi korraliku. Seega kui aussist tagasi tulen, siis kraban need asjad kaasa.

http://www.pccasegear.com/index.php?main_page=product_info&cPath=207_160_45&products_id=27265&zenid=5e93273250053ed0436903c121aaa513

http://www.pccasegear.com/index.php?main_page=product_info&cPath=207_160_878_880_1501&products_id=25730&zenid=5e93273250053ed0436903c121aaa513

Ja süda rahul icon_smile.gif
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pots4t4j4
HV Guru

liitunud: 14.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 02.06.2014 14:29:48 vasta tsitaadiga

neid kõike saad saksamaalt tellida ja odavamalt mulle tundub kui aussist
Kommentaarid: 493 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 401
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
andreL
Kreisi kasutaja
andreL

liitunud: 25.08.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.06.2014 14:45:27 vasta tsitaadiga

pots4t4j4 kirjutas:
neid kõike saad saksamaalt tellida ja odavamalt mulle tundub kui aussist

Saad sa palun anda mõne lingi? Ebay.de annab ainult 450 euriga selliseid komplekte, samuti uk amazon 280 naela(480 dollarit)
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pots4t4j4
HV Guru

liitunud: 14.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 02.06.2014 15:17:07 vasta tsitaadiga

http://www.caseking.de/shop/catalog/advanced_search_result.php?keywords=raystorm

ja waterblocke on aquatuning.de lehelt ka saada, olen mõlemast poes tellinud ja julgen soovitada, caseking kandis isegi raha tagasi kui paarisaja eurose tellimuse puhul ikkagi ümber mõtlesin.
Kommentaarid: 493 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 401
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
andreL
Kreisi kasutaja
andreL

liitunud: 25.08.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.06.2014 15:58:11 vasta tsitaadiga

pots4t4j4 kirjutas:
http://www.caseking.de/shop/catalog/advanced_search_result.php?keywords=raystorm

ja waterblocke on aquatuning.de lehelt ka saada, olen mõlemast poes tellinud ja julgen soovitada, caseking kandis isegi raha tagasi kui paarisaja eurose tellimuse puhul ikkagi ümber mõtlesin.

Tänud mees! Mulle jäi kohe sealt silma http://www.caseking.de/shop/catalog/EVGA-GeForce-GTX-780-Ti-Classified-K%7CNGP%7CN-Edition::27687.html Antud kaardi tahaks jubedalt vee alla panna ja flashitud bios peale, peaks 1400 mhz välja laskma icon_lol.gif
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HDTanel
Overclocker
HDTanel

liitunud: 15.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.06.2014 16:28:05 vasta tsitaadiga

Krt pole ammu midagi ostnud ja on meelest läinud mingi Saksamaa poe nimi, mis korralikke vesijahutus juppe müüs.. keegi teab sellist või on mingid uued tulnud peale vahepeal?
_________________
Krüpto
Minu Youtube - HDTanel
Minu Instagram - HDTanel
Kommentaarid: 635 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 496
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Jahutus »  -Watercooling- mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 143, 144, 145 ... 179, 180, 181  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.