|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
traxx
HV kasutaja
liitunud: 09.09.2012
|
05.03.2014 20:19:57
|
|
|
| Kas oskab keegi öelda, mis vedelikku kasutada H80i radika ja vask ploki puhul? Radikas on alumiiniumist.
|
|
| Kommentaarid: 47 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
43 |
|
| tagasi üles |
|
 |
caramis
HV Guru

liitunud: 19.09.2010
|
06.03.2014 00:32:53
|
|
|
| traxx kirjutas: |
| Kas oskab keegi öelda, mis vedelikku kasutada H80i radika ja vask ploki puhul? Radikas on alumiiniumist. |
biotsiidi ja destilleeritud vee segu. kui sa ta juba lahti kakkunud oled, siis pigem osta vasest radikas ja võid puhast vett kasutada.
|
|
| Kommentaarid: 173 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
150 |
|
| tagasi üles |
|
 |
traxx
HV kasutaja
liitunud: 09.09.2012
|
06.03.2014 14:57:55
|
|
|
| caramis kirjutas: |
| traxx kirjutas: |
| Kas oskab keegi öelda, mis vedelikku kasutada H80i radika ja vask ploki puhul? Radikas on alumiiniumist. |
biotsiidi ja destilleeritud vee segu. kui sa ta juba lahti kakkunud oled, siis pigem osta vasest radikas ja võid puhast vett kasutada. |
Ja aga kas biotsiid ei hoia mitte organismide teket ära? Ma tahaks hetkel hoida galvaanilise korrosiooni teket ära
E: Tea kas auto jahutusvedelik kõlbaks?
|
|
| Kommentaarid: 47 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
43 |
|
| tagasi üles |
|
 |
caramis
HV Guru

liitunud: 19.09.2010
|
06.03.2014 20:45:02
|
|
|
| traxx kirjutas: |
| caramis kirjutas: |
| traxx kirjutas: |
| Kas oskab keegi öelda, mis vedelikku kasutada H80i radika ja vask ploki puhul? Radikas on alumiiniumist. |
biotsiidi ja destilleeritud vee segu. kui sa ta juba lahti kakkunud oled, siis pigem osta vasest radikas ja võid puhast vett kasutada. |
Ja aga kas biotsiid ei hoia mitte organismide teket ära? Ma tahaks hetkel hoida galvaanilise korrosiooni teket ära
E: Tea kas auto jahutusvedelik kõlbaks? |
kui sul on viitsimist osta auto jahutusvedelikku, siis ehk ikkagi lähed vasest radika ostu teed. jahutusjõudlus kasvab ja ei pea vedeliku pärast muretsema
|
|
| Kommentaarid: 173 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
150 |
|
| tagasi üles |
|
 |
traxx
HV kasutaja
liitunud: 09.09.2012
|
07.03.2014 18:39:41
|
|
|
Selge, aga missugust biotsiidi keegi siin kasutab ja kust seda soetab?
Kui kellelgi peaks mingi vasest radikas üle olema, siia võib mulle PS saata.
|
|
| Kommentaarid: 47 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
43 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mart006
HV kasutaja

liitunud: 21.08.2004
|
07.03.2014 23:54:42
|
|
|
| Ei kasuta mingit biotsiidi. 90% dest vesi, 10% etanool.
|
|
| Kommentaarid: 65 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
2 :: |
61 |
|
| tagasi üles |
|
 |
lehmasaba
HV kasutaja
liitunud: 14.07.2005
|
04.04.2014 12:48:48
|
|
|
Üle pikkade-pikkade aastate sai ka vesijahutus siis uuesti masinasse aretatud.
Varasematel aegadel on buildi eesmärk olnud ikka kiirus-kiirus-kiirus, seekord hoopistükkis vaikus.
Sai siis nädal aega mööda foorumeid-epoode passitud ja tulemus oli suht nutune - blokkide-pumpade hankimisega pole probleemi aga passiivseid radiaatoreid on turul ainult tükki paar.
Eestis kohapeal pole loomulikult mitte midagi, isegi toruliidestega on raske (olgu-olgu, pärast seda, kui käisin tiiru hydroscand'is ja tegin endale selgeks, et netist tellitavad kallid-spetsiaalsed vesijahutuse liidesed on tegelikult 1,5€/tk maksvad suruõhu toru liidesed, sai selle probleemiga ühele poole.
Samas needki radiaatorid, mida saada on, kipuvad olema alumiiniumist (enamasti on tegemist tavalise alumiiniumprofiiliga, parajateks juppiteks lõigatuna ning hydroscandiski saada olevate liidestega kokku lapatuna). Millega jõudsin ringiga kohe korrodeerumise juurde - kuna vaskplokk on kunagisest "ägedast" bigwaterist alles jäänud, oli soov see vga peale ära kasutada.
Seega, poodi, kõige väiksemat keskkütteradiaatorit otsima kuna valik on poodides nigel, sai ostetud piisava varuga (ilmselt paari arvuti tarbeks võiks sealt veel läbi lasta vee) - 600x550 Esimese hooga ja kiire kompunni tulemusena vana thermaltake cpu blokk koos pumbaga gpu peale.
Päris probleemitult build siiski ei läinud. Esimese hooga ühendasin radiaatori küljeliidestest, mis oli viga - tsirkulatsioon tekkis ühe otsa peale, ning seal oli soojenemist tunda. Alumistesse liidestesse ühendusel probleeme ei tekkinud, vesi tuleb alt sisse, soe kerkib ülesse ning teisel pool alt välja võttes on seal juba täiesti külm vesi. Miinuseks siis eraldi õhutamise vajadus.
Soojuskandaks tavaline antifreeze - hind odav ja korrosiooni ei tekita, kui vajadus vahetada, pole probleemi prismast uus võtta.
Tulemus - 280x ja 5h Diablo III-e = täiesti külm radiaator (toa temperatuur 22c, radiaator 23c).
Järgmiseks tuleb cpu plokk panna, keldris peaks olema üks kunagine ise kokku joodetud plokk, mille välimus oli küll kehva, kuid AMD XP-dega sai hästi hakkama, niiet 3570s ei peaks probleeme tekitama. Lisaks tuleb pump panna borolooniga vooderdatud kuid piisavad õhuruumi omavasse karpi, et kerge urin ära peita. Ainsaks pöörlevaks asjaks masinas jääb data ketas kuid õnneks on sellel mängimise ajal pöörded maas niiet peaks valitsema suhteline vaikus.
|
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
18 |
|
| tagasi üles |
|
 |
1dumbpcuser
HV Guru
liitunud: 05.03.2002
|
|
| Kommentaarid: 103 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
nmk
Kreisi kasutaja
liitunud: 23.09.2003
|
10.04.2014 00:07:58
|
|
|
+1
|
|
| Kommentaarid: 72 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
71 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Etz
HV Guru

liitunud: 27.01.2005
|
10.04.2014 00:42:23
|
|
|
Huvitav, miks mulle peale selle teksti lugemist kangastus silme ette midagi sellist?
_________________ ...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen! |
|
| Kommentaarid: 236 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Vael
HV Guru
liitunud: 17.03.2013
|
11.04.2014 17:04:36
|
|
|
Tekkis mõte ka proovida vedelikjahutust CPU-l. Vaatasin mõnd ülevaadet ja mulje jäi et AF 13 ja EVO 212 teeks nagu sama töö ära ja palju vaiksemalt. Või on 3x Enermax LightTech 120 Corsair H90\100 peale magama panna, et -2C ja +10db saada? Endal hetkel Arctic Freezer 7 pikemat aega kasutusel(vana CPU-ga juba) ja i5 3570K 4,3Ghz peal kusagil 63-65C.
Kui pumbad lärmi juurde lisavad ja ainult 2-3C vahet siis mõttekam juba EVO 212 peale minna?
|
|
| Kommentaarid: 17 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
16 |
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003

|
11.04.2014 17:18:22
|
|
|
Vael, af13 ja evo212 jahutusvõimekus jääb ka closed-loop vesijahutusele oluliselt alla.
ekstreemset vaikust silmas pidades on vesijahutusel mõte vaid väga võimsa masina puhul - muul juhul saab suurte-kallite õhkjahutuste (umbes sama, mis ehitatud vesijahutuse algtase, või isegi odavam) ja läbimõeldud lahenduse puhul vaiksema koosluse.
pump ja tihedad radikad jäävad müraallikaks igal juhul, passiivile või nõrgale õhuvoolule orienteeritud hõredad õhkjahutused jäävad vaiksemaks.
õhkjahutus lihtsalt skaleerub müra osas madalamale, samamoodi nagu vesijahutus skaleerub soojuse ärajuhtimisel oluliselt kõrgemale sarnase mürataseme tasemega.
su enda näidet jätkates - selle +10dba juures võid sa ilmselt oma prose ribadeks klokkida ilma, et müratase sealt edasi tõuseks. ja samal ajal temperatuurid 60+c nivoolt langevad väga tõenäoliselt palju rohkem kui 2c.
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks! |
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Vael
HV Guru
liitunud: 17.03.2013
|
12.04.2014 00:48:01
|
|
|
Jama selles, et i5 3570k kohta ei leia eriti andmeid. Keegi oli mingi Inteli vesijahutuse peale pannud ja jooskutad ka kusagil 4.3-4.4Ghz juures ja 70C või rohkem. Samas kui oma AF7 2000 rpm peale lükkaksin oleks lärm ja tempid samad? Või on lootust panna vesijahutus tiksuma kusagil sinna 1600 pöörde ringis ja 4.2-4.3Ghz OC pidevaks kasutamisek ja näha tempe tava loadi all 55C?
Sama hinnaklassi(~100€) õhkjahutustega võrreldes on vedelikjahutusel see eelis, et ei kaalu palju ja ei hakka murdma.
Kas kellelgil on kogemusi ja numbreid umbropsu pakkuda i5 või i7 IB peal õhkjahutus(EVO või võrdväärne) vs vedelikjahutus(H100\H980) katsetamisest?
|
|
| Kommentaarid: 17 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
16 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Etz
HV Guru

liitunud: 27.01.2005
|
12.04.2014 10:29:21
|
|
|
Vael, endal tiksub 3770K hetkel 4,5Ghz peal ja Jahutan seda Corsairi H60`nega...radika peal on 1300RPM SP120 vent, kuna originaal on tiba lärmakas.
Temperatuurid on mul sellise koosluse juures tavakoormusel ca ~60C, Prime 95 all saab ca ~75C kätte.
3750K ja EVO212 kohta võin täpsemalt oma Vennalt küsida.
_________________ ...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen! |
|
| Kommentaarid: 236 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Vael
HV Guru
liitunud: 17.03.2013
|
12.04.2014 14:16:13
|
|
|
EVO 212 on suht koht kindla peale minek;) Huvitavad just "vesijahutususe" andmed. 1300rpm peal ta vist lärmi ei tee? Ja mis tempid 4.3Ghz peal on?
Tänud vastuse eest.
|
|
| Kommentaarid: 17 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
16 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Leo Kalme
Reasõdur
liitunud: 13.03.2011
|
12.04.2014 14:41:21
|
|
|
| Vael kirjutas: |
Jama selles, et i5 3570k kohta ei leia eriti andmeid. Keegi oli mingi Inteli vesijahutuse peale pannud ja jooskutad ka kusagil 4.3-4.4Ghz juures ja 70C või rohkem. Samas kui oma AF7 2000 rpm peale lükkaksin oleks lärm ja tempid samad? Või on lootust panna vesijahutus tiksuma kusagil sinna 1600 pöörde ringis ja 4.2-4.3Ghz OC pidevaks kasutamisek ja näha tempe tava loadi all 55C?
Sama hinnaklassi(~100€) õhkjahutustega võrreldes on vedelikjahutusel see eelis, et ei kaalu palju ja ei hakka murdma.
Kas kellelgil on kogemusi ja numbreid umbropsu pakkuda i5 või i7 IB peal õhkjahutus(EVO või võrdväärne) vs vedelikjahutus(H100\H980) katsetamisest? |
Mul jooksis vanas kastis 3750K 212EVO'ga 4.2GHz 1.082V, kõrgeim core temp oli 65 Prime95'es maximum heat jamaga, 8 tundi jooksis umbkaudu. 4.4GHz läks samadel voltidel ja 69 oli max core temp, jooksis küll vähem aega, circa 4-5 tundi ehk. 4.6GHz sain kätte 1.18x volti (täpselt ei mäleta enam peast), tempe kahjuks ei mäleta aga langetasin klokki kuna ei tundnud enam mugavalt ennast seda nii kuumalt jooksutades. Oli midagi ligi 80 kraadi ehk, ei hakka valetama.
Sõltub kuidas loteriiga joppab. Mulle endale tundus, et läks hästi sellega.
|
|
| Kommentaarid: 23 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
14 |
|
| tagasi üles |
|
 |
caramis
HV Guru

liitunud: 19.09.2010
|
13.04.2014 13:13:23
|
|
|
mul oli eelmisel aastal 1. gen H60 Phenom X4 945 @ 4GHz 1.45v peal, imes õhu tagant sisse st. värske õhk jooksis peale. temperatuurid üle 62 ei läinud, Silver Arrow SB-E Extreme hoidis aga 61 kraadi peal.. aga seal ongi nüüd see vahe, et kas jookseb värske õhk peale või on suurem radikas ja nämmutab soojemat õhku. muidugi miinus oli veega see, et radikat tuli korra või kaks kuu jooksul puhastada
|
|
| Kommentaarid: 173 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
150 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Etz
HV Guru

liitunud: 27.01.2005
|
14.04.2014 11:59:07
|
|
|
| caramis kirjutas: |
| mul oli eelmisel aastal 1. gen H60 Phenom X4 945 @ 4GHz 1.45v peal, imes õhu tagant sisse st. värske õhk jooksis peale. |
Mul puhub seest välja kuna korpuse õhuvool on eest taha...
_________________ ...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen! |
|
| Kommentaarid: 236 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
lehmasaba
HV kasutaja
liitunud: 14.07.2005
|
14.04.2014 21:41:14
|
|
|
1dumbpcuser kirjutas:
lehmasaba, pilte?
Teen pildid siis, kui cpu block ka jadasse pandud ja radiator korralikult kinnitustega seinas (hetkel ajutine-alaline fix). Siis vean ilusti laua peale välja vasktoru otsad ning panen quick-connect fittingud vahele, et kui vahel lannukale minek, saaks väikese vaskradika vahele panna.
|
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
18 |
|
| tagasi üles |
|
 |
caramis
HV Guru

liitunud: 19.09.2010
|
16.04.2014 11:28:44
|
|
|
| Etz kirjutas: |
| caramis kirjutas: |
| mul oli eelmisel aastal 1. gen H60 Phenom X4 945 @ 4GHz 1.45v peal, imes õhu tagant sisse st. värske õhk jooksis peale. |
Mul puhub seest välja kuna korpuse õhuvool on eest taha...  |
keegi ei keela ümber teha, kui korpusel on ka võimalus ülevalt auru välja lasta.
|
|
| Kommentaarid: 173 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
150 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Evil
Hull

liitunud: 23.12.2004
|
|
| Kommentaarid: 242 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
202 |
|
| tagasi üles |
|
 |
caramis
HV Guru

liitunud: 19.09.2010
|
11.05.2014 16:00:44
|
|
|
nonii, olemas ja rahul
Spoiler 
lähitulevikus ohverdan kaks surnud ventilaatorid shroudideks ja aretan süsteemi vähe suuremaks.
|
|
| Kommentaarid: 173 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
150 |
|
| tagasi üles |
|
 |
cele
HV kasutaja
liitunud: 18.11.2002
|
23.05.2014 11:50:28
|
|
|
| londiste kirjutas: |
Vael, af13 ja evo212 jahutusvõimekus jääb ka closed-loop vesijahutusele oluliselt alla.
ekstreemset vaikust silmas pidades on vesijahutusel mõte vaid väga võimsa masina puhul - muul juhul saab suurte-kallite õhkjahutuste (umbes sama, mis ehitatud vesijahutuse algtase, või isegi odavam) ja läbimõeldud lahenduse puhul vaiksema koosluse.
pump ja tihedad radikad jäävad müraallikaks igal juhul, passiivile või nõrgale õhuvoolule orienteeritud hõredad õhkjahutused jäävad vaiksemaks.
õhkjahutus lihtsalt skaleerub müra osas madalamale, samamoodi nagu vesijahutus skaleerub soojuse ärajuhtimisel oluliselt kõrgemale sarnase mürataseme tasemega.
su enda näidet jätkates - selle +10dba juures võid sa ilmselt oma prose ribadeks klokkida ilma, et müratase sealt edasi tõuseks. ja samal ajal temperatuurid 60+c nivoolt langevad väga tõenäoliselt palju rohkem kui 2c. |
Vaikusefriikide igivana küsimus tõepoolest. Olen ka ise katsetanud nii ja naapidi. Esmalt vaiksete õhkjahutustega. Siis oli swiftechi kompelkt. Siis jälle õhk. Siis oli mõnda aga Zalmani Reseraator XT või miski selline mudel, kus kogu pump+radiaator+veepaak oli eraldi kompaktse mooduliga. See konseptsioonilt täitsa meeldis, sest selle ploki sai viia arvutist kaugemale. Mul jooksid lausa 3m torud teisse ruumi, nii et tulemuseks oli tõesti hääletu süsteem arvuti kõrval seistes. Probleemiks sai aga, üllatus-üllatus, korroderumine. Mingid torukinnitused/otsad CPU plokis olid kurat teab mis sulamist, igatahes korrodeerusid ja ajasid sodi süsteemi täis. Asi päädis pump failurega, masin oli töös, ise kodust ära... VGA kõrbes läbi. Läksin uuesti õhu peale tagasi. Uuele arvutile aga võtsin siiski ASUS-e emaplaadi, kus on chipseti radikate alla vesijahutuse läbiviik juba külge pandud. Nüüd mõtlen, mida teha. Kas kulutada ~200 euri või rohkemgi korraliku vesijahutuse peale (swiftech) või osta veelgi parem õhk. Hetkel tiksub ainult CPU peal mingi Corsairi vesikomplekt, aga see ei jahuta ega pole vaikne - pump teeb vastikud pininat. Ventikas hääletu, aga ei jahuta i/ ära kui midagi pikemalt koormavat teha.
Õhk vs vesi dilemma vaikusearmastajale võtaks mina kokku järgmiselt:
(muidugi me räägime ainult võimsatest masinatest, kus ka on midagi jahutada)
- vesijahutus tuleb kallim
- vesijahutuse tööiga on lühem ja muret rohkem (ei ole veekomplekti, mis tiksuks 5 aastat ilma hoolduseta)
+ vesi jahutab paremini, kui tahad vahel ka performancit saada (vahel mängid või paned CPU midagi reaalselt tegema ka), ilma et müra palju kõrgemale tõuseks
+ veega saad suure hulga soojust viia kohe korpusest välja ehk koprusevente saab vähendada
+ passiivradiaatoriga vesi ei vaja tolmutõrjet (erienvalt õhkjahutusest)
Märgiline on minu jaoks ka näiteks see, et isegi suurfirmad nagu HP panevad oma tipp workstation arvutitele juba vesijahutuse peale. HP puhul on see aga ainult CPU-le ning täiesti ühes tükis - kohe CPU peal on radiaator ka, ehk soojuse koprusest väljaviimise efekti pole. Kummaline. Teisal on vesijahutus juba serveriruumides olemas ja mõistlik (madalamad igapäevased kulud, sest Eestis piisab ~9 kuud aastas vaid väliõhuga vee jahutamisest, kompressorsüsteemi pole vaja).
|
|
| Kommentaarid: 22 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
22 |
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003

|
23.05.2014 12:15:33
|
|
|
ma olen vesijahutuste praktilise külje pealt täiesti võhik aga lugemise pealt on mul jäänud mulje, et korrodeerumise loos on 2 suuremat külge:
1. voolava vedeliku küsimus (dest vesi, lisandid, pikema perioodiga vahetamine)
2. alumiiniumi ja vase kasutamine samas ringis
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks! |
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
cele
HV kasutaja
liitunud: 18.11.2002
|
27.05.2014 17:58:42
|
|
|
Mõtlen uuesti custom loop valmis ehitada, et saaks jahutust juurde ja vaiksem. Preagune Corsairi H55 ei ole ikka pädev, pealegi ainult CPU peal.
Komplektiks mõtlesin:
Swiftech Apogee HD block
Swiftech MCR220 Drive Rev3 radiaator
Swiftech MCP665 pump
Swiftech MCRES Micro rev + Monsoon silver bullet
Apogee HD ja MCR200 seepärast, et saaks teha paraleelseid loope: cpu plokil 1 inlet ja 3 outleti, radiaatoril 3 inleti ja 1 outlet. CPU pealt läheks chipsetile ja eraldi loop gpu peale, kust mõlemast otse radikasse. Väidetavalt annab kiirema flow väiksema takistusega.
Kommentaare? Omaette mure on veel selles, et kust osta. Ei leidnud esimese hooga ühtegi euroopa veebipoodi, kust osta saaks kõike.
|
|
| Kommentaarid: 22 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
22 |
|
| tagasi üles |
|
 |
scrife
Kreisi kasutaja

liitunud: 19.11.2012
|
28.05.2014 10:24:22
|
|
|
Tervist,
Oleks soov veestada oma 2xE5-2620v2'd ära, seest tulevikus hakkab serverimühin kahetoalises korteris teisi peale minu häirima. Kuidas oleks soodsaim viis seda teha ?
|
|
| Kommentaarid: 91 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
85 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Estnx
HV Guru

liitunud: 08.11.2001
|
|
| Kommentaarid: 241 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
3 :: |
205 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
28.05.2014 11:25:33
|
|
|
Ehitan testbenchi Lian Li T60 põhjale hetkel (soovitusi võib ka selle põhjal postkasti saata) ja mõtlen, et tahaksin vesijahutust, et ei peaks suure torniga mässama, kui juppe vahetan... Mõtlesin Corsair'i H75 peale, ent "The only thing to be wary of is the plastic backplate: it isn't the strongest and can wear quickly. One of our standoffs is now turning freely as the worn plastic is no longer able to hold it steady, though this doesn't appear to have impacted performance." pani mõtlema...
On soovitusi AIO vesijahutuse kohta, mis taluks tihedat peale ja mahavõtmist? Extreme performance'it ei vaja ja vaikus ei ole ka kõige olulisem asi maailmas, lihtsalt, et inimlikult ära jahutaks ja pealemahavõtmine lihtsalt käiks + vastu peaks.
Lisaks pean vist korpusele selle bracketi ka võtma, et seda mountida.. ei viitsi mingit koduvarianti ehitada. Samas mõtlen, et vb. võtan juba dual bracketi, saab suure radika või 2 venti vms. panna mingiaeg. Ühega töötab sama edukalt see ka ja hinnavahe ei ole suur.
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
scrife
Kreisi kasutaja

liitunud: 19.11.2012
|
28.05.2014 19:25:13
|
|
|
Korpus on vana serveri oma, kus ruumi on tohhuijaa. Lihtsalt vaja ennem sissepuurida õiged augud . Tänan vastamst, kuid pigem ma mõtlesin rohkem custom vesijahutuse peale, mitte 2x pre-filled versioonile. Esimest korda on suts raske hakata valima voolikuid, ühendusi ja blokke. Teist korda tehes, on eelnev praktika olemas ja saan juba ise hakkama
|
|
| Kommentaarid: 91 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
85 |
|
| tagasi üles |
|
 |
cele
HV kasutaja
liitunud: 18.11.2002
|
29.05.2014 10:39:14
|
|
|
Scrife, kui sul on seal ruumi ülegi, pane suured õhkjahutused ja saadki vaikuse. Vett pannakse serveritesse eelkõige 1u, kus ruumi pole.
Custom loop veega tehes pead arvestama 400-500 eur väljaminekuga. Sul oleks vaja paralel loopi, sa ei saa jadamisi kahte protsessorit panna. Kui sa just ei pane loopis pump > radikas1 > cpu1 > radikas2 > cpu2 > pump. Ühtlasema temperatuuri saab aga ikkagi pärast suuremat radiaatorit kaks veeplokki paraleelselt pannes.
|
|
| Kommentaarid: 22 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
22 |
|
| tagasi üles |
|
 |
scrife
Kreisi kasutaja

liitunud: 19.11.2012
|
29.05.2014 16:51:56
|
|
|
| Noh, jah, siis d15'd peale.
|
|
| Kommentaarid: 91 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
85 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Drizzle
Kreisi kasutaja

liitunud: 02.10.2006
|
|
| Kommentaarid: 93 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
cele
HV kasutaja
liitunud: 18.11.2002
|
30.05.2014 13:52:41
|
|
|
| Drizzle kirjutas: |
Paralleel loopide aretamine suht laus debiilsus.
|
Ei tea küll, miks see debiilsus oleks? Kallimate tootjate kallimad komponendid lausa näevad seda ette, pakkudes mitme inlet/outlet pordiga plokke ja/või radiaatoreid. Nii saad ühe temperatuuriga vee mõlemale plokile peale, düüside jämedused ühesugused ja toimib väga hästi. Jadamisi jõuab teisele plokile 2-3 kraadi soojem vesi (sõltuvalt pumba võimsusest), mis teeb omakorda CPU2 temperatuuriks +3-5 kraadi, suure koormuse korral vahe kindlasti suureneb.
|
|
| Kommentaarid: 22 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
22 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Drizzle
Kreisi kasutaja

liitunud: 02.10.2006
|
30.05.2014 14:40:18
|
|
|
| cele kirjutas: |
| Drizzle kirjutas: |
Paralleel loopide aretamine suht laus debiilsus.
|
Ei tea küll, miks see debiilsus oleks? Kallimate tootjate kallimad komponendid lausa näevad seda ette, pakkudes mitme inlet/outlet pordiga plokke ja/või radiaatoreid. Nii saad ühe temperatuuriga vee mõlemale plokile peale, düüside jämedused ühesugused ja toimib väga hästi. Jadamisi jõuab teisele plokile 2-3 kraadi soojem vesi (sõltuvalt pumba võimsusest), mis teeb omakorda CPU2 temperatuuriks +3-5 kraadi, suure koormuse korral vahe kindlasti suureneb. |
materjalide hind ei ole väärt seda paari kraadi.
Kuna jadamisi normaalse pumbaga käib see vesi sealt 2-st plokist nii kiirelt läbi siis see temperatuur jääb suht ühtlane.
80W xeonid ei ole just mingid ahjud nagu 3xxx ja 4xxx seeria 6 tuumalised mölakad.
|
|
| Kommentaarid: 93 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DanelM
HV kasutaja
liitunud: 10.06.2011

|
30.05.2014 14:43:09
|
|
|
| Drizzle kirjutas: |
Paralleel loopide aretamine suht laus debiilsus.
|
Kas just debiilsus, see on muidugi küsitav. Paralleelsetel loopidel on oma koht olemas, kuid seda juhul kui pump on piisavalt võimas ning mõlema osa veetakistus on sama, sest muidu saab üks suurema pealevoolu ja jahutusvõime kui teine. Üldiselt kasutatakse neid kahe sama komponendi jahutamiseks kui pump võimaldab, sest muidu on väga raske sama takistust saada, graafikakaardid on väga populaarsed näiteks. Siit, alates 3. leheküljest võid täpsemalt lugeda plussidest ja miinustest, kui pakub huvi.
| cele kirjutas: |
| Kallimate tootjate kallimad komponendid lausa näevad seda ette, pakkudes mitme inlet/outlet pordiga plokke ja/või radiaatoreid. Nii saad ühe temperatuuriga vee mõlemale plokile peale, düüside jämedused ühesugused ja toimib väga hästi. Jadamisi jõuab teisele plokile 2-3 kraadi soojem vesi (sõltuvalt pumba võimsusest), mis teeb omakorda CPU2 temperatuuriks +3-5 kraadi, suure koormuse korral vahe kindlasti suureneb. |
Kallimatel komponentidel on rohkem sisse- ja väljavoolu porte, et oleks võimalik neid paigutada täpselt oma äranägemise järgi ning pordid ei oleks takistuseks vastava komponendi asukohas.
Enne kui eraldi loope hakkad ehitama siis soovitaks läbi lugeda selle ning selle lingi ja lähemalt uurida ehk overclock.net foorumi vesijahutuse osa, seal on päris head juhendid olemas ja vajadusel antakse ka nõu.
|
|
| Kommentaarid: 100 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
88 |
|
| tagasi üles |
|
 |
cele
HV kasutaja
liitunud: 18.11.2002
|
30.05.2014 14:55:17
|
|
|
| DanelM kirjutas: |
Kas just debiilsus, see on muidugi küsitav. Paralleelsetel loopidel on oma koht olemas, kuid seda juhul kui pump on piisavalt võimas ning mõlema osa veetakistus on sama, sest muidu saab üks suurema pealevoolu ja jahutusvõime kui teine. Üldiselt kasutatakse neid kahe sama komponendi jahutamiseks kui pump võimaldab, sest muidu on väga raske sama takistust saada, graafikakaardid on väga populaarsed näiteks. Siit, alates 3. leheküljest võid täpsemalt lugeda plussidest ja miinustest, kui pakub huvi.
|
Nõus, aga vaata, millest me rääkisime - vesijahutus kahe CPU-ga masinasse. Ehk mel olekski täpselt 2 x identsed CPU veeplokid identse takistusega. Võimas pump ja täpselt identsete sisselaskeavadega radiaator. Seda võiks välja lugeda minu Swiftech lembusest ja toodud hinnapakkumisest lahendusele
Kui ise hakata midagi kokku keerama või proovida panna CPU ühte loopi ja GPU või mingi muu jahutus teisse siis igati päri, et see on parasjagu monkey business ning ei pruugi üldsegi õnnestuda.
|
|
| Kommentaarid: 22 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
22 |
|
| tagasi üles |
|
 |
andreL
Kreisi kasutaja

liitunud: 25.08.2009
|
31.05.2014 13:00:40
|
|
|
Tervitused seltsimehed,
Plaan on panna cpu ja gpu vesijahutuse alla. Ma pole elu sees kokku puutunud vesijahutusega enda masinates.
Küsimus on siis selline. Kas antud vesijahutusega Corsair Hydro Series™ H110 Extreme on mul võimalik viia vesi läbi gpu ja cpu? Ehk siis radikast voolik cpu peale sealt teine gpu peale ja gpu pealt jookseb voolik tagasi radikasse?
Tänud ette
|
|
| Kommentaarid: 70 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Liil6u
HV veteran

liitunud: 11.05.2010
|
31.05.2014 13:16:10
|
|
|
| andreL kirjutas: |
Tervitused seltsimehed,
Plaan on panna cpu ja gpu vesijahutuse alla. Ma pole elu sees kokku puutunud vesijahutusega enda masinates.
Küsimus on siis selline. Kas antud vesijahutusega Corsair Hydro Series™ H110 Extreme on mul võimalik viia vesi läbi gpu ja cpu? Ehk siis radikast voolik cpu peale sealt teine gpu peale ja gpu pealt jookseb voolik tagasi radikasse?
Tänud ette  |
Võimalik on igasugu asju teha. Aga antud juhul oleks asi täielik lollus Korralik kinnine süsteem ära lõhkuda ja siis ise leiutama hakata.
_________________ Parem Hilja, kui Helga. |
|
| Kommentaarid: 111 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
101 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
31.05.2014 14:47:20
|
|
|
oskab keegi soovitada kõik-ühes veesüsteemi, mis tuleks võimalikult paljude socketite toega ja taluks hästi peale-maha kakkumist?
(plussideks oleks hea jahutusvõime ja vaiksus, mingit üüberjahutust taga ei aja, piinama ei hakka)
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
andreL
Kreisi kasutaja

liitunud: 25.08.2009
|
31.05.2014 14:52:44
|
|
|
| Liil6u kirjutas: |
| andreL kirjutas: |
Tervitused seltsimehed,
Plaan on panna cpu ja gpu vesijahutuse alla. Ma pole elu sees kokku puutunud vesijahutusega enda masinates.
Küsimus on siis selline. Kas antud vesijahutusega Corsair Hydro Series™ H110 Extreme on mul võimalik viia vesi läbi gpu ja cpu? Ehk siis radikast voolik cpu peale sealt teine gpu peale ja gpu pealt jookseb voolik tagasi radikasse?
Tänud ette  |
Võimalik on igasugu asju teha. Aga antud juhul oleks asi täielik lollus Korralik kinnine süsteem ära lõhkuda ja siis ise leiutama hakata.  |
Aga sellisel juhul on sul endal soovitusi jagada?
|
|
| Kommentaarid: 70 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Liil6u
HV veteran

liitunud: 11.05.2010
|
01.06.2014 00:31:24
|
|
|
| andreL kirjutas: |
| Liil6u kirjutas: |
| andreL kirjutas: |
Tervitused seltsimehed,
Plaan on panna cpu ja gpu vesijahutuse alla. Ma pole elu sees kokku puutunud vesijahutusega enda masinates.
Küsimus on siis selline. Kas antud vesijahutusega Corsair Hydro Series™ H110 Extreme on mul võimalik viia vesi läbi gpu ja cpu? Ehk siis radikast voolik cpu peale sealt teine gpu peale ja gpu pealt jookseb voolik tagasi radikasse?
Tänud ette  |
Võimalik on igasugu asju teha. Aga antud juhul oleks asi täielik lollus Korralik kinnine süsteem ära lõhkuda ja siis ise leiutama hakata.  |
Aga sellisel juhul on sul endal soovitusi jagada? |
Odavama otsa pealt videole eraldi aio peale osta. AC Hybrid näiteks.
_________________ Parem Hilja, kui Helga. |
|
| Kommentaarid: 111 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
101 |
|
| tagasi üles |
|
 |
andreL
Kreisi kasutaja

liitunud: 25.08.2009
|
01.06.2014 10:31:16
|
|
|
| Liil6u kirjutas: |
| andreL kirjutas: |
| Liil6u kirjutas: |
| andreL kirjutas: |
Tervitused seltsimehed,
Plaan on panna cpu ja gpu vesijahutuse alla. Ma pole elu sees kokku puutunud vesijahutusega enda masinates.
Küsimus on siis selline. Kas antud vesijahutusega Corsair Hydro Series™ H110 Extreme on mul võimalik viia vesi läbi gpu ja cpu? Ehk siis radikast voolik cpu peale sealt teine gpu peale ja gpu pealt jookseb voolik tagasi radikasse?
Tänud ette  |
Võimalik on igasugu asju teha. Aga antud juhul oleks asi täielik lollus Korralik kinnine süsteem ära lõhkuda ja siis ise leiutama hakata.  |
Aga sellisel juhul on sul endal soovitusi jagada? |
Odavama otsa pealt videole eraldi aio peale osta. AC Hybrid näiteks. |
Ma ise mõtlesin sama, aga asus rog poseidon platinum gtx 780 tuleb koos veeplokiga. Ma ei tea, vb lihtsam osta msi geforce gtx 780 3gb lightning ja sinna peale aretada eraldi AC Hybrid, samas sellega kaotan ma garantii.
|
|
| Kommentaarid: 70 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Leo Kalme
Reasõdur
liitunud: 13.03.2011
|
01.06.2014 10:46:51
|
|
|
| andreL kirjutas: |
| Liil6u kirjutas: |
| andreL kirjutas: |
| Liil6u kirjutas: |
| andreL kirjutas: |
Tervitused seltsimehed,
Plaan on panna cpu ja gpu vesijahutuse alla. Ma pole elu sees kokku puutunud vesijahutusega enda masinates.
Küsimus on siis selline. Kas antud vesijahutusega Corsair Hydro Series™ H110 Extreme on mul võimalik viia vesi läbi gpu ja cpu? Ehk siis radikast voolik cpu peale sealt teine gpu peale ja gpu pealt jookseb voolik tagasi radikasse?
Tänud ette  |
Võimalik on igasugu asju teha. Aga antud juhul oleks asi täielik lollus Korralik kinnine süsteem ära lõhkuda ja siis ise leiutama hakata.  |
Aga sellisel juhul on sul endal soovitusi jagada? |
Odavama otsa pealt videole eraldi aio peale osta. AC Hybrid näiteks. |
Ma ise mõtlesin sama, aga asus rog poseidon platinum gtx 780 tuleb koos veeplokiga. Ma ei tea, vb lihtsam osta msi geforce gtx 780 3gb lightning ja sinna peale aretada eraldi AC Hybrid, samas sellega kaotan ma garantii. |
Jahuti eemaldamisega kaotab garantii? Kuidas sa siis termopastat peaks vahetama või see polegi mõeldud vahetamiseks kasutaja poolt?
|
|
| Kommentaarid: 23 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
14 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Liil6u
HV veteran

liitunud: 11.05.2010
|
01.06.2014 10:59:46
|
|
|
| Leo Kalme kirjutas: |
| andreL kirjutas: |
| Liil6u kirjutas: |
| andreL kirjutas: |
| Liil6u kirjutas: |
| andreL kirjutas: |
Tervitused seltsimehed,
Plaan on panna cpu ja gpu vesijahutuse alla. Ma pole elu sees kokku puutunud vesijahutusega enda masinates.
Küsimus on siis selline. Kas antud vesijahutusega Corsair Hydro Series™ H110 Extreme on mul võimalik viia vesi läbi gpu ja cpu? Ehk siis radikast voolik cpu peale sealt teine gpu peale ja gpu pealt jookseb voolik tagasi radikasse?
Tänud ette  |
Võimalik on igasugu asju teha. Aga antud juhul oleks asi täielik lollus Korralik kinnine süsteem ära lõhkuda ja siis ise leiutama hakata.  |
Aga sellisel juhul on sul endal soovitusi jagada? |
Odavama otsa pealt videole eraldi aio peale osta. AC Hybrid näiteks. |
Ma ise mõtlesin sama, aga asus rog poseidon platinum gtx 780 tuleb koos veeplokiga. Ma ei tea, vb lihtsam osta msi geforce gtx 780 3gb lightning ja sinna peale aretada eraldi AC Hybrid, samas sellega kaotan ma garantii. |
Jahuti eemaldamisega kaotab garantii? Kuidas sa siis termopastat peaks vahetama või see polegi mõeldud vahetamiseks kasutaja poolt?  |
Üldiselt on olnud savi see radika maha kruttimine. Peaasi, et garantiisse läheb originaal jahutiga. KUID, gtx780 seerial on loll kleeps jahutus radika kruvile peale pandud.
_________________ Parem Hilja, kui Helga. |
|
| Kommentaarid: 111 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
101 |
|
| tagasi üles |
|
 |
andreL
Kreisi kasutaja

liitunud: 25.08.2009
|
02.06.2014 13:06:24
|
|
|
| Liil6u kirjutas: |
| Leo Kalme kirjutas: |
| andreL kirjutas: |
| Liil6u kirjutas: |
| andreL kirjutas: |
| Liil6u kirjutas: |
| andreL kirjutas: |
Tervitused seltsimehed,
Plaan on panna cpu ja gpu vesijahutuse alla. Ma pole elu sees kokku puutunud vesijahutusega enda masinates.
Küsimus on siis selline. Kas antud vesijahutusega Corsair Hydro Series™ H110 Extreme on mul võimalik viia vesi läbi gpu ja cpu? Ehk siis radikast voolik cpu peale sealt teine gpu peale ja gpu pealt jookseb voolik tagasi radikasse?
Tänud ette  |
Võimalik on igasugu asju teha. Aga antud juhul oleks asi täielik lollus Korralik kinnine süsteem ära lõhkuda ja siis ise leiutama hakata.  |
Aga sellisel juhul on sul endal soovitusi jagada? |
Odavama otsa pealt videole eraldi aio peale osta. AC Hybrid näiteks. |
Ma ise mõtlesin sama, aga asus rog poseidon platinum gtx 780 tuleb koos veeplokiga. Ma ei tea, vb lihtsam osta msi geforce gtx 780 3gb lightning ja sinna peale aretada eraldi AC Hybrid, samas sellega kaotan ma garantii. |
Jahuti eemaldamisega kaotab garantii? Kuidas sa siis termopastat peaks vahetama või see polegi mõeldud vahetamiseks kasutaja poolt?  |
Üldiselt on olnud savi see radika maha kruttimine. Peaasi, et garantiisse läheb originaal jahutiga. KUID, gtx780 seerial on loll kleeps jahutus radika kruvile peale pandud. |
Tundub, et siit Eestist ei saa midagi korraliku. Seega kui aussist tagasi tulen, siis kraban need asjad kaasa.
http://www.pccasegear.com/index.php?main_page=product_info&cPath=207_160_45&products_id=27265&zenid=5e93273250053ed0436903c121aaa513
http://www.pccasegear.com/index.php?main_page=product_info&cPath=207_160_878_880_1501&products_id=25730&zenid=5e93273250053ed0436903c121aaa513
Ja süda rahul
|
|
| Kommentaarid: 70 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pots4t4j4
HV Guru
liitunud: 14.09.2002

|
02.06.2014 14:29:48
|
|
|
| neid kõike saad saksamaalt tellida ja odavamalt mulle tundub kui aussist
|
|
| Kommentaarid: 493 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
3 :: |
401 |
|
| tagasi üles |
|
 |
andreL
Kreisi kasutaja

liitunud: 25.08.2009
|
02.06.2014 14:45:27
|
|
|
| pots4t4j4 kirjutas: |
| neid kõike saad saksamaalt tellida ja odavamalt mulle tundub kui aussist |
Saad sa palun anda mõne lingi? Ebay.de annab ainult 450 euriga selliseid komplekte, samuti uk amazon 280 naela(480 dollarit)
|
|
| Kommentaarid: 70 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pots4t4j4
HV Guru
liitunud: 14.09.2002

|
|
| Kommentaarid: 493 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
3 :: |
401 |
|
| tagasi üles |
|
 |
andreL
Kreisi kasutaja

liitunud: 25.08.2009
|
|
| Kommentaarid: 70 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
HDTanel
Overclocker

liitunud: 15.12.2002
|
14.06.2014 16:28:05
|
|
|
Krt pole ammu midagi ostnud ja on meelest läinud mingi Saksamaa poe nimi, mis korralikke vesijahutus juppe müüs.. keegi teab sellist või on mingid uued tulnud peale vahepeal?
_________________ Krüpto
Minu Youtube - HDTanel
Minu Instagram - HDTanel |
|
| Kommentaarid: 635 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
3 :: |
496 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|