|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
Andium
HV veteran
liitunud: 16.08.2002
|
24.01.2012 14:11:08
|
|
|
Krt see on tolge uhest inglise keelsest valjanadest aga mingit viidet pole.
_________________ Olen alati ühel arvamusel inimestega, kes minuga nõustuvad. |
|
| tagasi üles |
|
 |
Oliverk
HV veteran
liitunud: 31.12.2003
|
24.01.2012 14:13:43
|
|
|
Indrek Tarand
24.01.2012 13:01
See artikkel ei pärine infoajastust. Täna ei ole toimunud ühtegi hääletust ja ei toimu ka. Hääletus toimus 2010 aasta novembris. ja need, kes hääletasid EP resolutsiooni poolt olid seda meelt, et Komisjon peab avalikult läbi rääkima ACTA asju. Seega olid need ACTA olemasoleva kuju vastu! Need, kes hääletasid reso vastuvõtmise vastu, need ei soovinud Komisjonile piiranguid kõnelu. Resolutsioon oli ACTA kriitiline! Ja kõik kes hääletasid resolutsiooni vastuvõtmise vastu olid seeläbi ACTA kritiseerimise vastu. Resolutsiooni ei võetud umbes 20 häälese ülekaaluga vastu...
Niisugune on lühidalt ja lihtsustatult seis EP-s, kus kordan veelkord, ei peetud mingit hääletust ei täna ega eile. Komisjonid teevad raportit, mis jõuab kunagi parlamendi suurde saali ka. Pikemat selgitust kuulake eilsest UudisPluss saatest kell 13:20 Eesti Aja j'rgi.
Teata sobimatust kommentaarist
Selline kommentaar seal.
Kõik sealhulgas ka siinsed asjast valesti aru saanud?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Osiris
HV Guru

liitunud: 12.08.2002
|
24.01.2012 14:19:08
|
|
|
| Oliverk kirjutas: |
Kõik sealhulgas ka siinsed asjast valesti aru saanud? |
Eks tavainimene saabki alati asjadest valesti aru kui mõni poliitik seletab.
ERR-ist käis läbi artikkel: The Threat to Estonia's Open Internet
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Fukiku
Kreisi kasutaja

liitunud: 06.11.2003
|
24.01.2012 14:28:57
|
|
|
Tegelikult kui nüüd süveneda ja läbi lugeda see 24.11.2010 EP-s hääletusel olnud dokument, siis tuleb tõesti tõdeda, et peaasjalikult on tegemist ACTA-kriitilise resolutsiooniga, mis siis vastu võtmata jäi, nagu ma aru saan? Teisalt on ka VoteWatch.eu saidilt näha, et lisaks täisteksti hääletusele on ka hääletatud erinevaid alapunkte antud resolutsioonist - millist jõudu ja tagajärgi need omavad, ei oska mina kommenteerida, aga tundub, et seal sugugi mitte kõike vist maha ei hääletatud.
Seega tundub, et siin on tõepoolest tekkinud väike arusaamatus.
_________________ Foxic is just a simple fox
Enne kui sa küsid oma küsimuse - küsi seda vannipardilt! Rangelt soovitatav enne programmeerimise alafoorumisse uue teema tegemist. |
|
| tagasi üles |
|
 |
lopes39
HV Guru

liitunud: 08.11.2004
|
24.01.2012 14:35:44
|
|
|
tõesti oli juba 2010 ??? mis siis eelmine aasta novembris oli ?
igalpool räägitakse 2010 .. saan aru et pole veel harjunud et on 2012 aasta aga et seda igalpool räägitakse siis seda teemat on korralikult terve aasta nii salaja hoitud ja siis välja räägitud viimasel hetkel
|
|
| tagasi üles |
|
 |
MatchMaker
Kreisi kasutaja

liitunud: 23.06.2007
|
24.01.2012 14:44:25
|
|
|
| Nojah, Tarand jne oleksid võinud oma suu juba varem siis sellel teemal lahti teha meie meedias. Salatsemine ja asjade salajas ajamine viibki selle segapudruni mis nüüd tekkinud on.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001

|
|
| tagasi üles |
|
 |
Maldur
HV veteran
liitunud: 02.02.2007
|
24.01.2012 14:50:38
|
|
|
| klf kirjutas: |
Varuosade turg võib küll löögi saada... Analoogid on "võltsing" ja mujalt toodud originaalid "paralleelkaubandus". Ainult firma esindus on kosher.
Toonerite täitmine? Liitiumakud? |
Jah, nii see ilmselt oleks.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
24.01.2012 15:04:43
|
|
|
lopes39: erinevad tegevused
2010: omavahelise kaubanduse aruteleu.
2011: Aga lisati salaja juurde "saladokument", mis käsitlebki siis sedasama IT- ja intellektuaalset omandit. Ehk siis kõike seda, mille ümber praegu lärm käib.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
EagerFish
HV vaatleja

liitunud: 08.11.2011
|
24.01.2012 15:07:59
|
|
|
Sain ühe esindaja vastuse (Ojuland)
Minu küsimused olid:
| tsitaat: |
1) Mis on teie isiklik arvamus ACTA eelnõu suhtes.
2) Sooviks teada kes seal eestit esindab selles küsimuses?
3) Milline on üldse Eesti seisukoht selles eelnõus ning kes seda seisukohta kujundavad?
4) Kus ning kuna seda arutatakse või kes on need isikud kes konkreetselt vastutavad selle küsimuse osas? See huvitab kõige rohkem.
5) Kui juba on arutatud Eesti vastus selles küsimuses sooviks viiteid kes, kus ning kuna? |
Vastused (nõunik Joel Hirve poolt)
| tsitaat: |
Euroopa Parlamendis ACTA lõpphääletust enne 26. jaanuari ei toimu, sest järgmine täiskogu istung on alles 1. veebruaril.
1) Euroopa Parlamendi liige Kristiina Ojuland peab ACTA vastuvõtmist ebavajalikuks, sest Eestis on piisav regulatsioon juba paigas.
2) Iga Euroopa Parlamendi liige esindab oma valijaid ning oma fraktsiooni Euroopa Parlamendis. Kristiina Ojuland on Euroopa Liberaalide ja Demokraatide Liidu fraktsiooni liige. Eesti ametlikku seisukohta esindab Vabariigi Valitsus Euroopa Liidu Nõukogus.
3) Eesti seisukohta kommenteerib Vabariigi Valitsus ning see kujundatakse justiits- ja välisministeeriumi poolt.
4) Seda kommenteerivad vastavad Eesti ametkonnad.
5) Ministeeriumite tasandil küllap on seda arutatud, kuid täpsem ülevaade asjadest on vastavatel ametkondadel. |
_________________ give.ee - klientidele, kes hindavad disaini |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001

|
|
| tagasi üles |
|
 |
EagerFish
HV vaatleja

liitunud: 08.11.2011
|
24.01.2012 15:12:39
|
|
|
| Tanel kirjutas: |
| tsitaat: |
vastavad Eesti ametkonnad.
|
| tsitaat: |
vastavatel ametkondadel.
|
kes need ametkonnad on siis?
/--/ |
Mul tekkis ka sama küsimus.
Ja mis põhiline, kas ma saan õigesti aru- correct me if I am wrong.
Ojuland on isiklikult vastu, aga see ei tähenda, et ta poolt ei valiks kui "vastavad" ametkonnad seda nõuavad ja ta erakond nii otsutab.
_________________ give.ee - klientidele, kes hindavad disaini |
|
| tagasi üles |
|
 |
olavsu1
külaline
|
24.01.2012 15:42:04
|
|
|
järelikult on mida varjata.... see ojuland ei vastanud kahele viimasele küsimusele.
| tsitaat: |
Vabandust, aga mida see Reform ja Välisministeerium võimlevad ACTA vastuvõtmise nimel?
|
Uuri kes rahastavad neid, vaevalt et see käib meite maksudest. kui igasugused meediafirmad rahastavad siis tantsitakse nende pilli järgi.
Üks võimalik mõjutusvahend on seegi, et ACTA vastastest poliitikutest koostatakse võimalike terroristide/piraatide nimekiri ja piiratakse nende reisimisvõimalusi. Ei saa enam Hawaile puhkama.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001

|
|
| tagasi üles |
|
 |
DigeBeni
HV Guru

liitunud: 06.11.2001
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Kontakt
HV vaatleja
liitunud: 11.03.2007
|
24.01.2012 15:46:01
|
|
|
| Oliverk kirjutas: |
Indrek Tarand
24.01.2012 13:01
See artikkel ei pärine infoajastust. Täna ei ole toimunud ühtegi hääletust ja ei toimu ka. Hääletus toimus 2010 aasta novembris. ja need, kes hääletasid EP resolutsiooni poolt olid seda meelt, et Komisjon peab avalikult läbi rääkima ACTA asju. Seega olid need ACTA olemasoleva kuju vastu! Need, kes hääletasid reso vastuvõtmise vastu, need ei soovinud Komisjonile piiranguid kõnelu. Resolutsioon oli ACTA kriitiline! Ja kõik kes hääletasid resolutsiooni vastuvõtmise vastu olid seeläbi ACTA kritiseerimise vastu. Resolutsiooni ei võetud umbes 20 häälese ülekaaluga vastu...
Niisugune on lühidalt ja lihtsustatult seis EP-s, kus kordan veelkord, ei peetud mingit hääletust ei täna ega eile. Komisjonid teevad raportit, mis jõuab kunagi parlamendi suurde saali ka. Pikemat selgitust kuulake eilsest UudisPluss saatest kell 13:20 Eesti Aja j'rgi.
Teata sobimatust kommentaarist
Selline kommentaar seal.
Kõik sealhulgas ka siinsed asjast valesti aru saanud? |
Tulebki nii välja, et hääletusel oli hoopis negatiivne mõju ja otsustati seaduse olemasoleval kujul vastuvõtmist. Seega oli Tunne Kelam ainukene saadik, kes sisuliselt ACTA poolt oli. Sellest tulenevalt on Mart Laari kommentaar ACTA kohta täielik BS, kuna ta väitis põhimõtteliselt, et IRL on kogu asja vastu. Tuleb hoopis välja vastupidi. Või siis Mart Laar ei saanud üldse aru, mida ja millepärast hääletatakse.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
MatchMaker
Kreisi kasutaja

liitunud: 23.06.2007
|
24.01.2012 15:46:17
|
|
|
ufo56 oli vist
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Killer-Bea
HV kasutaja

liitunud: 20.09.2006
|
|
| tagasi üles |
|
 |
ottf
HV veteran
liitunud: 29.11.2005
|
24.01.2012 16:18:58
|
|
|
Täiesti hull teema ikka, kõik räägivad läbisegi ja mitte keegi vist meie poliitikutest täpselt aru ei saa kah mis toimub
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Oliverk
HV veteran
liitunud: 31.12.2003
|
24.01.2012 16:36:25
|
|
|
Üldse ei imesta kui Kelam ise ka aru ei saanud mida ta hääletab ja hääletas vastupidi enda ja erakonna soovile
|
|
| tagasi üles |
|
 |
pkwild618
Lõuapoolik

liitunud: 02.04.2004
|
24.01.2012 16:50:43
|
|
|
| IRL vist ei saa üldse aru praegu, mille poolt Kelam hääletas, kui Laar ise ka väitis, et Kelam oli ACTA vastu.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
dud66
HV veteran

liitunud: 20.08.2007
|
24.01.2012 17:04:26
|
|
|
Zone.ee: ACTA
_________________ Kommenteerige kasutajaid, siis teavad teised ka mida oodata! |
|
| tagasi üles |
|
 |
tuuker
HV kasutaja
liitunud: 30.08.2003
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Skorzeny
HV kasutaja
liitunud: 13.01.2005
|
24.01.2012 17:22:50
|
|
|
| pkwild618 kirjutas: |
| IRL vist ei saa üldse aru praegu, mille poolt Kelam hääletas, kui Laar ise ka väitis, et Kelam oli ACTA vastu. |
Limukatele on kombeks vingerdada ja poliitikutele valetada.
Meie poliitikud ei saa üldse veel aru, mida nad kokku keeravad.
Väidan, et ei lähe palju aega mööda, kui ACTA hakkab puudutama nii neid endid kui eriti nende lähedasi.
Siis vast hakkab mõne müüdava limuka madala laubakese taga mingi lambike põlema ...
but shit already happened ...,
|
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
24.01.2012 17:23:19
|
|
|
Aga seda on nii Eesti kui Lääne juristid juba ammu öelnud, et ACTA on väga kavalalt kokkukirjutatud dokument.
Et loed mismoodi tahad, aga hääletad ikka nii, et "ACTA tuleb vastu võtta."
----------------------------
Aga see on muidu huvitav vaadata küll, kuidas meeleheitlikult seda ACTA vastuvõtmist jõuga taotakse ning iga hinna eest läbi suruda üritatakse.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
fallout3
Kreisi kasutaja
liitunud: 20.04.2005
|
24.01.2012 17:25:34
|
|
|
Osaliselt ehk teemasse: https://plus.google.com/u/0/111314089359991626869/posts/HQJxDRiwAWq
| tsitaat: |
In December of 2011, just weeks before the takedown, Digital Music News reported on something new that the creators of #Megaupload were about to unroll. Something that would rock the music industry to its core. (http://goo.gl/A7wUZ)
I present to you... MegaBox. MegaBox was going to be an alternative music store that was entirely cloud-based and offered artists a better money-making opportunity than they would get with any record label. |
-------
Tegelikult vist on õige see, et valitsuse arutelu käigus selgitataksegi välja, kas riigikogu heakskiit on vajalik, või on asi valitsuse pädevuses. See iseenesest ei ole midagi sellist, mis ainult sellel puhul nii on, vaid asjad käivadki nii.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
whippit
HV vaatleja
liitunud: 23.01.2005
|
24.01.2012 17:28:09
|
|
|
| Jah, võin ise ka kinnitada, et fallouti arvamus valitsuse ja riigikogu heakskiidu osas on pädev. Tegemist tavapärase protseduuriga, mis on seadustes ka kirjas, kus Valitsus peab otsustama, kas leping vajab Riigikogu poolt eraldi heakskiitmist või saab seda teha ka Valitsus. Selle kohta on omad täpsed kriteeriumid paika pandud ning ACTAt võetakse selles osas täpselt samamoodi nagu igat teist välislepingut.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
mTim
HV Guru

liitunud: 19.10.2004
|
24.01.2012 17:29:54
|
|
|
| tsitaat: |
2011: Aga lisati salaja juurde "saladokument", mis käsitlebki siis sedasama IT- ja intellekt...bla bla bla
|
Ma mäletan ka ühte saladokumenti, kus anti Balti riigid NL-ile
_________________ Lexuse summutist tuleb vaid lilleõisi ja ükssarvepeeru - HV foorum
M: E36 varuosad |
|
| tagasi üles |
|
 |
EagerFish
HV vaatleja

liitunud: 08.11.2011
|
24.01.2012 17:34:56
|
|
|
Vilja Savisaar-Toomast vastas isiklikult. Kuna lubasin avalikult kasutada kopeerin ka siia.
Küsimused olid samad mis teistele.
| tsitaat: |
Vastuseks tänases Delfis ilmunud artiklile, kus väidetakse, et Eesti eurosaadikud hääletasid internetivabadust piirava lepingu vastuvõtmise poolt, pean vajalikuks selgitada mitmeid väärväiteid, mida ajakirjanduses levitatakse.
Esiteks hääletasid eurosaadikud mitte lepingut ennast vaid lepingut käsitlevat resolutsiooni. Resolutsioonis, võltsimisvastast võitlust käsitleva kaubanduslepingu kohta märgiti, et Euroopa Parlamendi jõuliste avalduste toel on parandatud ACTA läbirääkimiste läbipaistvust ning parlamenti on alates Uus-Meremaal toimunud läbirääkimiste voorust läbirääkimiste seisust teavitatud. Lisaks märgiti, et tol hetkel(24.11.2010) kajastuvad kokkulepitud tekstis Euroopa Parlamendi poolt varasemalt väljendatud peamised muret tegevad probleemid, nagu põhiõiguste, eraelu puutumatuse ja andmekaitse austamine, vaba interneti olulise rolli tunnistamine, teenusepakkujate rolli kaitsmise tähtsus ning vajadus tagada juurdepääs ravimitele.
Seega on väär väita, et Eesti saadikud oleksid hääletanud internetivabadust piirava lepingu vastuvõtmise poolt.
Teiseks ei ole nimetatud lepingut veel Euroopa Parlamendi täiskogu ette toodud, kuid eeldatavasti peaks see toimuma veel sellel kevadel. Praegusel hetkel koostavad selle lepingule arvamusi õigus- ja arengukomisjon. Lepingut ennast hakatakse arutama rahvusvahelise kaubanduse komisjonis, mis peaks aset leidma veebruaris.
Kolmandaks vastavalt justiitsministeeriumi seisukohale vastavad Eesti karistusõigus ja kriminaalmenetlusõigus lepingus ettenähtule või on lepingu nõuetega võrreldes rangemad, seega muudatused täiendava kriminaliseerimise suhtes ei ole vajalikud.
Samuti ei sisalda ministeeriumi hinnangul paljukritiseeritud Art 27 lg 2 internetiteenuse osutaja kohustust kontrollida või jälgida netiliiklust. Säte rõhutab, et intellektuaalse omandi õiguste omajate huvide kaitsmisel internetis tuleb vältida tõkete loomist seaduslikule tegevusele, sealhulgas e-kaubandusele, ning tagada põhiõigused, nagu sõnavabadus, õigus õiglasele kohtumõistmisele ja eraelu puutumatusele. Niisiis käsitleb ACTA autorite õigusi selgelt teiste põhiõiguste ja –vabaduste kontekstis.
Seetõttu puudub igasugune alus väitel, mille kohaselt tõstab ACTA autorite õigused ülemaks teistest põhiõigustest või paneb internetiteenuse osutajatele senisest suuremaid kohustusi. |
_________________ give.ee - klientidele, kes hindavad disaini |
|
| tagasi üles |
|
 |
softis
HV Guru

liitunud: 07.09.2004
|
24.01.2012 17:45:07
|
|
|
Minu meelest on Delfi debiilik seda artiklit muutnud.
Praegu on seal ilusti kirjas: "Tunamullu 24. novembril hääletati europarlamendis ACTA ehk piraatluse vastu suunatud riikidevahelise lepingu resolutsiooni vastu. "
Algselt minu meelest seal küll seda nii sõnastatud polnud.
_________________ www.FunBox.ee - kvaliteetsed õhupallid, värvikad kostüümid ja kõik muu vajalik meeldejääva peo korraldamiseks! |
|
| tagasi üles |
|
 |
ufo56
HV Guru

liitunud: 18.11.2004
|
24.01.2012 17:47:51
|
|
|
| MatchMaker kirjutas: |
ufo56 oli vist |
Mina jah, mis siis ?
_________________
Lae pildid -> pilt.io |
|
| tagasi üles |
|
 |
Leinö
HV veteran

liitunud: 07.05.2008
|
|
| tagasi üles |
|
 |
whippit
HV vaatleja
liitunud: 23.01.2005
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Kontakt
HV vaatleja
liitunud: 11.03.2007
|
24.01.2012 18:19:27
|
|
|
M.O.T.T.
Ja ongi kogu teema ammendunud
|
|
| tagasi üles |
|
 |
murka_
HV vaatleja
liitunud: 05.08.2008
|
24.01.2012 18:21:03
|
|
|
Roonemaa artiklis tundub see portaali <-> piraatluse ühendamine natuke silmakirjalik. Minu teada ei pea portaal vastutama selle eest, mida sinna kasutajad laadivad seega on nemad süüst prii vähemalt praeguse seadusandlusega.
Patentide ja autoritasude suhtes on tal õigus. Tarkvaraga peaks minema sama moodi nagu kirjandusega: ühel hetkel lihtsalt tõdeti, et kõik teosed sisaldavad eelnevate mõtteid.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Maldur
HV veteran
liitunud: 02.02.2007
|
24.01.2012 18:22:24
|
|
|
Näita tema kohtulahendeid, siis vaatame. Sõnavõtt aga näib olema küll alatooniga "suu kinni, matsid" aga mõistagi sellise juriidilise moosi sees.
Tema ACTA't ei võta kommenteerida, tema julgeb kommenteerida vaid seda mis on kohaliku eelnõuna valminud - et seda aga väidetavalt pole siis ongi moos...
whippit, kas oled seotud nn "kallutatud jõududega"?
Ja kasutaja Kontakt näitab selgelt head meelt üles kui valitsuse mainstream poliitikale viidet näeb...?
viimati muutis Maldur 24.01.2012 18:25:40, muudetud 1 kord |
|
| tagasi üles |
|
 |
kaabakas
HV veteran

liitunud: 01.04.2002

|
24.01.2012 18:25:21
|
|
|
Ilmselt on viimane aeg igaühel helistada erakonnale, kelle poolt viimane kord hääletatud sai, ja selgitada neile, et acta, sopa, pipa ja nende taga olev mentaliteet kannavad peamiselt ühte plaani - liigutada osa seadusandluse loomest, järelvalvest ja täidesaatmisest de facto ja de jure välja valituse pädevusest, ja kitsaste erahuvide kätte. Usa kogemus, kus seda on lahjemal määral juba praktiseeritud, näitab, et kannatavad sõnavabadus, innovatsioon ja õigusriik. Endast lugupidav demokraatia ei saa seda endale lubada. Ei tohi saladust teha - acta ja temalaadsete algatuste läbi üritatakse seadustada meie (ja kogu maailma) virtuaalruumi okupeerimist. Kodanik peab siinkohal valitsuselt nõudma otsustavat tegutsemist, et ei tehtaks pöördumatut kahju meie majandusele, kultuurile ja ühiskonnale.
_________________ Mida Ott ei õpi, seda Egon ei tea. |
|
| tagasi üles |
|
 |
Maldur
HV veteran
liitunud: 02.02.2007
|
24.01.2012 18:27:42
|
|
|
kaabakas, kahju ainult et ma ühegi erakonnaga ei suuda end samastada.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
whippit
HV vaatleja
liitunud: 23.01.2005
|
24.01.2012 18:28:42
|
|
|
| Maldur kirjutas: |
Näita tema kohtulahendeid, siis vaatame. Sõnavõtt aga näib olema küll alatooniga "suu kinni, matsid" aga mõistagi sellise juriidilise moosi sees.
Tema ACTA't ei võta kommenteerida, tema julgeb kommenteerida vaid seda mis on kohaliku eelnõuna valminud - et seda aga väidetavalt pole siis ongi moos...
whippit, kas oled seotud nn "kallutatud jõududega"?
Ja kasutaja Kontakt näitab selgelt head meelt üles kui valitsuse mainstream poliitikale viidet näeb...? |
Ei ole ühegi jõuga seotud, vaid olen ilmselt üks väheseid siit foorumist, kes on ACTAt lugenud ja suutnud sellest emotsioonivabasid järeldusi teha. Kui tahad Antsu kohtulahendeid, siis tema esindas ka Delfi v Leedo kaasuses Leedot ja võitis. Vastaspoole esindajaks oli selles saagas Karmen Turk.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
24.01.2012 18:30:09
|
|
|
Aga alati võib ju teha Rollimängu ning ma tahaks väga näha seda, kuidas tegevus, mis näiteks ACTA-riigis USA-s nimetatakse piraatluseks, ei nimetata piraatluseks ACTA-riigis Eestis.
Et USA-s öeldakse, et netist filme alla tirida ei tohi, see on paha-paha, aga siis Eestis öeldakse, et tiri palju tahad, et see pole pähh ega paha-paha.
------------------------------------
Võib enam kui kindel olla, et tuleb üks paber, sellel on tempel, et see paber on ülimuslikum ning kehtib kõikides ACTA-riikides ühtmoodi. Ning siis see paber ütleb, et internetist filmide allatirimine on paha-apha ja et see on piraatlus.
MOTT ja ongi kogu lugu.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
pkwild618
Lõuapoolik

liitunud: 02.04.2004
|
24.01.2012 18:34:44
|
|
|
| whippit kirjutas: |
| ja suutnud sellest emotsioonivabasid järeldusi teha |
Ehk leidnud sellest nii halvemaid kui helgemaid külgi kolmanda isikuna, mõlemaid külgi balansseerivatena võttes?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Maldur
HV veteran
liitunud: 02.02.2007
|
24.01.2012 18:41:16
|
|
|
| whippit kirjutas: |
| Maldur kirjutas: |
Näita tema kohtulahendeid, siis vaatame. Sõnavõtt aga näib olema küll alatooniga "suu kinni, matsid" aga mõistagi sellise juriidilise moosi sees.
Tema ACTA't ei võta kommenteerida, tema julgeb kommenteerida vaid seda mis on kohaliku eelnõuna valminud - et seda aga väidetavalt pole siis ongi moos...
whippit, kas oled seotud nn "kallutatud jõududega"?
Ja kasutaja Kontakt näitab selgelt head meelt üles kui valitsuse mainstream poliitikale viidet näeb...? |
Ei ole ühegi jõuga seotud, vaid olen ilmselt üks väheseid siit foorumist, kes on ACTAt lugenud ja suutnud sellest emotsioonivabasid järeldusi teha. Kui tahad Antsu kohtulahendeid, siis tema esindas ka Delfi v Leedo kaasuses Leedot ja võitis. Vastaspoole esindajaks oli selles saagas Karmen Turk. |
...Ei ole ühegi jõuga seotud? Vaatame siis näiteks üht esimest postitust sinu sulest siin foorumis -
| whippit kirjutas: |
| Tanel kirjutas: |
Leedo hagi järgi vastutaks sisu eest portaali haldaja. Järelikult on edasine portaali haldaja probleem, kuidas ta tuvastab anonüümsed postitused, kui tahab võimalikku kahjunõuet edasi esitada.
Kuna massiline autentimine ei tuleks Eestis tõenäoliselt kõne alla erinevatel põhjustel, siis ei ole ka garanteeritud selle anonüümse kommentaatori tabamine (politsei poolt). (avalikud internetipunktid, häkitud WiFi purgid, välismaa proxyd jne)
Ergo, kui see kohtukeiss Delfi kahjuks otsustatakse, tähendab see sunniviisilist kohustuslikku autentimist kommentaari avaldamiseks või eelnevat kommentaari heakskiitu moderaatori poolt.
Mõlemal juhul on see suhteliselt võimatu, lisaks pretsedent Euroopa Liidus ja katastroofiline vähikäik Eesti interneti väljaannete arengule - anonüümsed kommentaarid ja blogid lihtsalt kaovad ja nii mitmedki online väljaanded on sunnitud kommenteerimise sulgema või kogunisti iseenda kinni panema. |
Ei, autentimise nõuet see kohtukeiss kindlasti ei tekita, kuna Delfi vastutus ei sõltu sellest, kas kommentaari kirjutaja on tuvastatav või mitte. Küsimus pole praegu selles, kas kommentaarid on anonüümsed või mitte. |
Ja nii umbes selles vaimus on praktiliselt kõik sinu postitused ainult internetijuriidikaga seotud, kui soovitusi arvutijuppide ostuks mitte arvestada. Kas oled ikka kindel et ei ole seotud? Mingi teatud kitsapiiriline huvi ometi nähtub...
Ja veel - asjaolu et Karmen Turk "kaotas" ja Ants Nõmper "võitis" ei tähenda automaatselt kellel õigus oli vaid kellel õnnestus oma tahe läbi suruda.
Õigus, õiglus ja kohtukeisside võitmine ei käi tingimata käsikäes.
viimati muutis Maldur 24.01.2012 18:51:51, muudetud 3 korda |
|
| tagasi üles |
|
 |
whippit
HV vaatleja
liitunud: 23.01.2005
|
24.01.2012 18:50:22
|
|
|
Minu järeldus on sellest lühidalt see, et Eestis ja EU-s jääb lepingu tagajärjel kõik samamoodi nagu see täna on. On see status quo hea või halb, seda võib igaüks iseendalt küsida. Minu arvates on praegune balanss täiesti OK. Aga see retoorika ja kriitika ACTA aadressil meenutab mulle piltlikult sellist digimaailma tatrapaanikat, kus selle asemel, et lepingut lugeda ja sellest järeldusi teha, tullakse välja täiesti ebaadekvaatsete väljamõeldisega, mis tunduvad olema suuresti hoopis SOPA-st kantud, mis on loomulikult hoopis teine tera.
Ja Maldurile vastuseks siis, pakun, et huvi internetijuriidika vastu ei saa nüüd küll kuidagi tähendada, et inimene on automaatselt kuhugi kallutatud. Äkki ma olen lihtsalt üks kolmanda kursuse õiguse üliõpilane, kes kirjutab internetijuriidikast oma bakatööd? Siin on teisi isikuid ka selles küsimuses oma juriidilise argumentatsiooniga välja tulnud, miks sa nende käest due diligence kohta küsimusi ei esita?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Animefriik
HV vaatleja
liitunud: 27.10.2004
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Maldur
HV veteran
liitunud: 02.02.2007
|
24.01.2012 18:57:01
|
|
|
| whippit kirjutas: |
Ja Maldurile vastuseks siis, pakun, et huvi internetijuriidika vastu ei saa nüüd küll kuidagi tähendada, et inimene on automaatselt kuhugi kallutatud. Äkki ma olen lihtsalt üks kolmanda kursuse õiguse üliõpilane, kes kirjutab internetijuriidikast oma bakatööd? Siin on teisi isikuid ka selles küsimuses oma juriidilise argumentatsiooniga välja tulnud, miks sa nende käest due diligence kohta küsimusi ei esita? |
Loomulikult automaatselt ei tähenda kitsapiirilise huvi esileseadmine kallutatust. Seda aga õhkub sõnavõttudest, nagu ka Kontakti omadest. Olete ehk koolikaaslased Tartus...
Ma pea tunnistama et juristidel on ikka äärmiselt mugav seisukoht - enne ei kommenteeri kui seadus, määrus vms on konkreetselt vastu võetud - siis nad "tuginedes faktidele" tõlgendavad paraku juba kehtima hakanud dokumenti.
Kui paluda neil rahulikut hinnata dokumenti ENNE selle jõustumist siis laiutatakse käsi - ei saa kuna on vastu võtmata ja äkki keegi muudab seda vahepeal.
See on tegelemine tagajärjega. Vastutusest möödahiilimine. Ka kodanikuvastutusest.
viimati muutis Maldur 24.01.2012 19:05:27, muudetud 1 kord |
|
| tagasi üles |
|
 |
whippit
HV vaatleja
liitunud: 23.01.2005
|
24.01.2012 19:00:13
|
|
|
Enough about me, aga eks igaühel ole omad huvid, kelle jaoks kitsapiirilised, kelle jaoks laiahaardelised. Kui see sind rahustab, siis luban, et küsin mõnipäev mõne soovituse ka arvutijuppide ostmise kohta
|
|
| tagasi üles |
|
 |
iFlop
Kreisi kasutaja

liitunud: 03.05.2003
|
24.01.2012 19:06:47
|
|
|
Ning täna päeval tuli IRLi vastus:
| tsitaat: |
Tere xxx,
IRL-i riigikogu fraktsioon ei ole ACTA teemat veel arutanud, kuid ma võin edastada Mart Laari seisukoha, mis ta Facebookis välja on öelnud:
Esiteks on sellele eelnõule vastu olnud nii IRL partnererakond Euroopas Euroopa Rahvapartei kui ka IRL esindaja Tunne Kelam. Teiseks pole sellel eelnõul Eestile mingit otsest mõju. Kui see peaks ka Euroopas vastu võetama, vajavad selle eelnõu Eesti seadusandlust karmistavad punktid igal juhul Eesti seadusandja kinnitust. Kui see peaks katte jõudma, siis olen veendunud, et Eesti parlament langetab õige otsuse
Lugupidamisega,
Kaido Kukk
IRL pressiesindaja
-------- Forwarded Message --------
From: "noreply@irl.ee" <noreply@irl.ee>
To: "info@irl.ee" <info@irl.ee>
Date: 22.01.2012 22:39:19
Subject: Kiri kodulehelt
Kodulehelt saabunud teade:
Saatja nimi: xxx
Saatja e-mail: xxx
Teema: ACTA
Kirja sisu: Tere,
Sooviksin teada, mis on IRLi seisukoht ACTA kaubandusleppe osas? Tegu tundub olevat äärmiselt vastuolulise leppega, mis piirab nii sõnavabadust kui ka eraelu puutumatust.
http://et.wikipedia.org/wiki/ACTA
http://uudised.err.ee/?06243985
Vastust ootama jäädes,
xxx
|
|
|
| tagasi üles |
|
 |
anubis
HV Guru

liitunud: 08.06.2002
|
24.01.2012 19:24:42
|
|
|
| Siiski, taaskord tuletaks meelde, et erakonna loomiseks vajalikud 1000 liiget oleks võimalik HVst leida..
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Morrandir
HV vaatleja
liitunud: 19.09.2003
|
24.01.2012 19:31:23
|
|
|
Ülimalt küüniliseks minnes: Maldur, mille arvelt juristid leiba teenivad? Eks ikka seaduste väänamise arvelt. Mida ähmasemad seadused ning mida rohkem vaidluspunkte igasuguste toimingute juures, seda tõenäosem on, et juriidiliselt harimatu inimene kas eksib või kardab eksida ning peab minema juristi käest nõu küsima. Kelle käest kelle kätte teatud kogus raha liigub, on ilmselt ette aimata. Mida segasemad seadused ning mida rohkem neid on, seda rohkem tööd juristidel ka on - USA oleks siis tuntuim näide selle pihta.
Hea jutuga seda probleemi enam ei lahenda (silmnähatavalt suhtuvad juristid ja poliitikud tehnoloogiaga seotud isikutesse nagu alati, alamkasti), vaid ainult tehnoloogiaga - kas siis darknet'ide kasutamine või _kogu_ võrguliikluse krüpteerimine (see ka aitab vaid juhul, kui tsiviilotstarbelist krüpteerimist ära ei keelata, jättes see võimalus vaid pankadele jms asutustele).
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Killer-Bea
HV kasutaja

liitunud: 20.09.2006
|
24.01.2012 19:34:19
|
|
|
| Kui see ACTA mis mitte midagi ei muuda ja mitte kedagi ei mõjuta ja mitte kellelegi kolmandale osapoolele riigi siseasjades sõna sekka öelda ikkagi läbi läheb võime suure tõenäosusega oodata suuremat sorti südametunnistusele koputamist mingi vääramata jõu näol.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
|