Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Pealtkuulamine ja tsensuur, NSA, ACTA, DMCA, GDPR... »  Eesti valitsus on ACTA salaja heaks kiitnud? (Euroopa Parlamendis peatselt lõpphääletus?) märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 16, 17, 18 ... 33, 34, 35  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Andium
HV veteran

liitunud: 16.08.2002




sõnum 24.01.2012 14:11:08 vasta tsitaadiga

MatchMaker kirjutas:
Delfis lõpuks. Jube sõnastus.doh.gif

Eesti eurosaadikud hääletasid internetivabadust piirava lepingu vastuvõtmise poolt
http://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/eesti-eurosaadikud-haaletasid-internetivabadust-piirava-lepingu-vastuvotmise-poolt.d?id=63819138


Krt see on tolge uhest inglise keelsest valjanadest aga mingit viidet pole.

_________________
Olen alati ühel arvamusel inimestega, kes minuga nõustuvad.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oliverk
HV veteran

liitunud: 31.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.01.2012 14:13:43 vasta tsitaadiga

Indrek Tarand
24.01.2012 13:01
See artikkel ei pärine infoajastust. Täna ei ole toimunud ühtegi hääletust ja ei toimu ka. Hääletus toimus 2010 aasta novembris. ja need, kes hääletasid EP resolutsiooni poolt olid seda meelt, et Komisjon peab avalikult läbi rääkima ACTA asju. Seega olid need ACTA olemasoleva kuju vastu! Need, kes hääletasid reso vastuvõtmise vastu, need ei soovinud Komisjonile piiranguid kõnelu. Resolutsioon oli ACTA kriitiline! Ja kõik kes hääletasid resolutsiooni vastuvõtmise vastu olid seeläbi ACTA kritiseerimise vastu. Resolutsiooni ei võetud umbes 20 häälese ülekaaluga vastu...
Niisugune on lühidalt ja lihtsustatult seis EP-s, kus kordan veelkord, ei peetud mingit hääletust ei täna ega eile. Komisjonid teevad raportit, mis jõuab kunagi parlamendi suurde saali ka. Pikemat selgitust kuulake eilsest UudisPluss saatest kell 13:20 Eesti Aja j'rgi.
Teata sobimatust kommentaarist

Selline kommentaar seal.

Kõik sealhulgas ka siinsed asjast valesti aru saanud?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Osiris
HV Guru
Osiris

liitunud: 12.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.01.2012 14:19:08 vasta tsitaadiga

Oliverk kirjutas:

Kõik sealhulgas ka siinsed asjast valesti aru saanud?

Eks tavainimene saabki alati asjadest valesti aru kui mõni poliitik seletab. icon_biggrin.gif


ERR-ist käis läbi artikkel: The Threat to Estonia's Open Internet
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Fukiku
Kreisi kasutaja
Fukiku

liitunud: 06.11.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.01.2012 14:28:57 vasta tsitaadiga

Tegelikult kui nüüd süveneda ja läbi lugeda see 24.11.2010 EP-s hääletusel olnud dokument, siis tuleb tõesti tõdeda, et peaasjalikult on tegemist ACTA-kriitilise resolutsiooniga, mis siis vastu võtmata jäi, nagu ma aru saan? Teisalt on ka VoteWatch.eu saidilt näha, et lisaks täisteksti hääletusele on ka hääletatud erinevaid alapunkte antud resolutsioonist - millist jõudu ja tagajärgi need omavad, ei oska mina kommenteerida, aga tundub, et seal sugugi mitte kõike vist maha ei hääletatud.

Seega tundub, et siin on tõepoolest tekkinud väike arusaamatus.

_________________
Foxic is just a simple fox
Enne kui sa küsid oma küsimuse - küsi seda vannipardilt! Rangelt soovitatav enne programmeerimise alafoorumisse uue teema tegemist.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lopes39
HV Guru
lopes39

liitunud: 08.11.2004




sõnum 24.01.2012 14:35:44 vasta tsitaadiga

tõesti oli juba 2010 ??? mis siis eelmine aasta novembris oli ?
igalpool räägitakse 2010 .. saan aru et pole veel harjunud et on 2012 aasta aga et seda igalpool räägitakse siis seda teemat on korralikult terve aasta nii salaja hoitud ja siis välja räägitud viimasel hetkel
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MatchMaker
Kreisi kasutaja
MatchMaker

liitunud: 23.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.01.2012 14:44:25 vasta tsitaadiga

Nojah, Tarand jne oleksid võinud oma suu juba varem siis sellel teemal lahti teha meie meedias. Salatsemine ja asjade salajas ajamine viibki selle segapudruni mis nüüd tekkinud on.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 24.01.2012 14:47:56 vasta tsitaadiga


https://www.facebook.com/pages/Mart-Laar/281541778525993

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Maldur
HV veteran

liitunud: 02.02.2007




sõnum 24.01.2012 14:50:38 vasta tsitaadiga

klf kirjutas:
Varuosade turg võib küll löögi saada... Analoogid on "võltsing" ja mujalt toodud originaalid "paralleelkaubandus". Ainult firma esindus on kosher.

Toonerite täitmine? Liitiumakud?


Jah, nii see ilmselt oleks.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 24.01.2012 15:04:43 vasta tsitaadiga

lopes39: erinevad tegevused
2010: omavahelise kaubanduse aruteleu.
2011: Aga lisati salaja juurde "saladokument", mis käsitlebki siis sedasama IT- ja intellektuaalset omandit. Ehk siis kõike seda, mille ümber praegu lärm käib.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
EagerFish
HV vaatleja
EagerFish

liitunud: 08.11.2011




sõnum 24.01.2012 15:07:59 vasta tsitaadiga

Sain ühe esindaja vastuse (Ojuland) icon_smile.gif

Minu küsimused olid:
tsitaat:
1) Mis on teie isiklik arvamus ACTA eelnõu suhtes.
2) Sooviks teada kes seal eestit esindab selles küsimuses?
3) Milline on üldse Eesti seisukoht selles eelnõus ning kes seda seisukohta kujundavad?
4) Kus ning kuna seda arutatakse või kes on need isikud kes konkreetselt vastutavad selle küsimuse osas? See huvitab kõige rohkem.
5) Kui juba on arutatud Eesti vastus selles küsimuses sooviks viiteid kes, kus ning kuna?


Vastused (nõunik Joel Hirve poolt)
tsitaat:
Euroopa Parlamendis ACTA lõpphääletust enne 26. jaanuari ei toimu, sest järgmine täiskogu istung on alles 1. veebruaril.

1) Euroopa Parlamendi liige Kristiina Ojuland peab ACTA vastuvõtmist ebavajalikuks, sest Eestis on piisav regulatsioon juba paigas.
2) Iga Euroopa Parlamendi liige esindab oma valijaid ning oma fraktsiooni Euroopa Parlamendis. Kristiina Ojuland on Euroopa Liberaalide ja Demokraatide Liidu fraktsiooni liige. Eesti ametlikku seisukohta esindab Vabariigi Valitsus Euroopa Liidu Nõukogus.
3) Eesti seisukohta kommenteerib Vabariigi Valitsus ning see kujundatakse justiits- ja välisministeeriumi poolt.
4) Seda kommenteerivad vastavad Eesti ametkonnad.
5) Ministeeriumite tasandil küllap on seda arutatud, kuid täpsem ülevaade asjadest on vastavatel ametkondadel.

_________________
give.ee - klientidele, kes hindavad disaini
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 24.01.2012 15:10:28 vasta tsitaadiga

tsitaat:

vastavad Eesti ametkonnad.

tsitaat:

vastavatel ametkondadel.

kes need ametkonnad on siis?

tsitaat:

Euroopa Parlamendi liige Kristiina Ojuland peab ACTA vastuvõtmist ebavajalikuks, sest Eestis on piisav regulatsioon juba paigas.

Vabandust, aga mida see Reform ja Välisministeerium võimlevad ACTA vastuvõtmise nimel?

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
EagerFish
HV vaatleja
EagerFish

liitunud: 08.11.2011




sõnum 24.01.2012 15:12:39 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
tsitaat:

vastavad Eesti ametkonnad.

tsitaat:

vastavatel ametkondadel.

kes need ametkonnad on siis?
/--/


Mul tekkis ka sama küsimus.
Ja mis põhiline, kas ma saan õigesti aru- correct me if I am wrong.
Ojuland on isiklikult vastu, aga see ei tähenda, et ta poolt ei valiks kui "vastavad" ametkonnad seda nõuavad ja ta erakond nii otsutab.

_________________
give.ee - klientidele, kes hindavad disaini
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olavsu1
külaline






sõnum 24.01.2012 15:42:04 vasta tsitaadiga

järelikult on mida varjata.... see ojuland ei vastanud kahele viimasele küsimusele.

tsitaat:

Vabandust, aga mida see Reform ja Välisministeerium võimlevad ACTA vastuvõtmise nimel?



Uuri kes rahastavad neid, vaevalt et see käib meite maksudest. kui igasugused meediafirmad rahastavad siis tantsitakse nende pilli järgi.
Üks võimalik mõjutusvahend on seegi, et ACTA vastastest poliitikutest koostatakse võimalike terroristide/piraatide nimekiri ja piiratakse nende reisimisvõimalusi. Ei saa enam Hawaile puhkama.
tagasi üles
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 24.01.2012 15:43:38 vasta tsitaadiga

Kuulge, teab keegi, kes selle lehe autor on?
https://www.facebook.com/pages/H%C3%A4%C3%A4letage-vaba-interneti-poolt/216897341734338?sk=info

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.01.2012 15:45:06 vasta tsitaadiga

link :: Eesti interneti kogukond: ministeeriumi ACTA-analüüs on puudulik (Postimees)


_________________
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kontakt
HV vaatleja

liitunud: 11.03.2007




sõnum 24.01.2012 15:46:01 vasta tsitaadiga

Oliverk kirjutas:
Indrek Tarand
24.01.2012 13:01
See artikkel ei pärine infoajastust. Täna ei ole toimunud ühtegi hääletust ja ei toimu ka. Hääletus toimus 2010 aasta novembris. ja need, kes hääletasid EP resolutsiooni poolt olid seda meelt, et Komisjon peab avalikult läbi rääkima ACTA asju. Seega olid need ACTA olemasoleva kuju vastu! Need, kes hääletasid reso vastuvõtmise vastu, need ei soovinud Komisjonile piiranguid kõnelu. Resolutsioon oli ACTA kriitiline! Ja kõik kes hääletasid resolutsiooni vastuvõtmise vastu olid seeläbi ACTA kritiseerimise vastu. Resolutsiooni ei võetud umbes 20 häälese ülekaaluga vastu...
Niisugune on lühidalt ja lihtsustatult seis EP-s, kus kordan veelkord, ei peetud mingit hääletust ei täna ega eile. Komisjonid teevad raportit, mis jõuab kunagi parlamendi suurde saali ka. Pikemat selgitust kuulake eilsest UudisPluss saatest kell 13:20 Eesti Aja j'rgi.
Teata sobimatust kommentaarist

Selline kommentaar seal.

Kõik sealhulgas ka siinsed asjast valesti aru saanud?


Tulebki nii välja, et hääletusel oli hoopis negatiivne mõju ja otsustati seaduse olemasoleval kujul vastuvõtmist. Seega oli Tunne Kelam ainukene saadik, kes sisuliselt ACTA poolt oli. Sellest tulenevalt on Mart Laari kommentaar ACTA kohta täielik BS, kuna ta väitis põhimõtteliselt, et IRL on kogu asja vastu. Tuleb hoopis välja vastupidi. Või siis Mart Laar ei saanud üldse aru, mida ja millepärast hääletatakse.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MatchMaker
Kreisi kasutaja
MatchMaker

liitunud: 23.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.01.2012 15:46:17 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
Kuulge, teab keegi, kes selle lehe autor on?
https://www.facebook.com/pages/H%C3%A4%C3%A4letage-vaba-interneti-poolt/216897341734338?sk=info


ufo56 oli vist
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Killer-Bea
HV kasutaja
Killer-Bea

liitunud: 20.09.2006




sõnum 24.01.2012 15:56:25 vasta tsitaadiga

http://kogukond.org/acta/acta-voldik-2.pdf
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ottf
HV veteran

liitunud: 29.11.2005




sõnum 24.01.2012 16:18:58 vasta tsitaadiga

Täiesti hull teema ikka, kõik räägivad läbisegi ja mitte keegi vist meie poliitikutest täpselt aru ei saa kah mis toimub icon_biggrin.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oliverk
HV veteran

liitunud: 31.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.01.2012 16:36:25 vasta tsitaadiga

Üldse ei imesta kui Kelam ise ka aru ei saanud mida ta hääletab ja hääletas vastupidi enda ja erakonna soovile icon_biggrin.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pkwild618
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 02.04.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.01.2012 16:50:43 vasta tsitaadiga

IRL vist ei saa üldse aru praegu, mille poolt Kelam hääletas, kui Laar ise ka väitis, et Kelam oli ACTA vastu.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dud66
HV veteran
dud66

liitunud: 20.08.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.01.2012 17:04:26 vasta tsitaadiga

Zone.ee: ACTA
_________________
Kommenteerige kasutajaid, siis teavad teised ka mida oodata!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tuuker
HV kasutaja

liitunud: 30.08.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.01.2012 17:20:15 vasta tsitaadiga

Valitsus ei tea veel, kas ACTA peab riigikogu heakskiidu saama
http://www.e24.ee/714444/valitsus-ei-tea-veel-kas-acta-peab-riigikogu-heakskiidu-saama/

Tuleb vist nii aru saada, et salamisi lastakse teerulliga üle jälle.

_________________
M: amd soc am2 jahutus (kasutamata); erinevaid rahatähti;
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Skorzeny
HV kasutaja

liitunud: 13.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.01.2012 17:22:50 vasta tsitaadiga

pkwild618 kirjutas:
IRL vist ei saa üldse aru praegu, mille poolt Kelam hääletas, kui Laar ise ka väitis, et Kelam oli ACTA vastu.

Limukatele on kombeks vingerdada ja poliitikutele valetada.
Meie poliitikud ei saa üldse veel aru, mida nad kokku keeravad.
Väidan, et ei lähe palju aega mööda, kui ACTA hakkab puudutama nii neid endid kui eriti nende lähedasi.
Siis vast hakkab mõne müüdava limuka madala laubakese taga mingi lambike põlema ...
but shit already happened ..., kopp.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 24.01.2012 17:23:19 vasta tsitaadiga

Aga seda on nii Eesti kui Lääne juristid juba ammu öelnud, et ACTA on väga kavalalt kokkukirjutatud dokument.

Et loed mismoodi tahad, aga hääletad ikka nii, et "ACTA tuleb vastu võtta."
----------------------------
Aga see on muidu huvitav vaadata küll, kuidas meeleheitlikult seda ACTA vastuvõtmist jõuga taotakse ning iga hinna eest läbi suruda üritatakse.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
fallout3
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.04.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.01.2012 17:25:34 vasta tsitaadiga

Osaliselt ehk teemasse: https://plus.google.com/u/0/111314089359991626869/posts/HQJxDRiwAWq
tsitaat:
In December of 2011, just weeks before the takedown, Digital Music News reported on something new that the creators of #Megaupload were about to unroll. Something that would rock the music industry to its core. (http://goo.gl/A7wUZ)
I present to you... MegaBox. MegaBox was going to be an alternative music store that was entirely cloud-based and offered artists a better money-making opportunity than they would get with any record label.

-------
tuuker kirjutas:
Valitsus ei tea veel, kas ACTA peab riigikogu heakskiidu saama
http://www.e24.ee/714444/valitsus-ei-tea-veel-kas-acta-peab-riigikogu-heakskiidu-saama/
Tuleb vist nii aru saada, et salamisi lastakse teerulliga üle jälle.

Tegelikult vist on õige see, et valitsuse arutelu käigus selgitataksegi välja, kas riigikogu heakskiit on vajalik, või on asi valitsuse pädevuses. See iseenesest ei ole midagi sellist, mis ainult sellel puhul nii on, vaid asjad käivadki nii.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
whippit
HV vaatleja

liitunud: 23.01.2005




sõnum 24.01.2012 17:28:09 vasta tsitaadiga

Jah, võin ise ka kinnitada, et fallouti arvamus valitsuse ja riigikogu heakskiidu osas on pädev. Tegemist tavapärase protseduuriga, mis on seadustes ka kirjas, kus Valitsus peab otsustama, kas leping vajab Riigikogu poolt eraldi heakskiitmist või saab seda teha ka Valitsus. Selle kohta on omad täpsed kriteeriumid paika pandud ning ACTAt võetakse selles osas täpselt samamoodi nagu igat teist välislepingut.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mTim
HV Guru
mTim

liitunud: 19.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.01.2012 17:29:54 vasta tsitaadiga

tsitaat:

2011: Aga lisati salaja juurde "saladokument", mis käsitlebki siis sedasama IT- ja intellekt...bla bla bla

Ma mäletan ka ühte saladokumenti, kus anti Balti riigid NL-ile thumbs_up.gif

_________________
Lexuse summutist tuleb vaid lilleõisi ja ükssarvepeeru - HV foorum
M: E36 varuosad
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
EagerFish
HV vaatleja
EagerFish

liitunud: 08.11.2011




sõnum 24.01.2012 17:34:56 vasta tsitaadiga

Vilja Savisaar-Toomast vastas isiklikult. Kuna lubasin avalikult kasutada kopeerin ka siia.
Küsimused olid samad mis teistele.

tsitaat:

Vastuseks tänases Delfis ilmunud artiklile, kus väidetakse, et Eesti eurosaadikud hääletasid internetivabadust piirava lepingu vastuvõtmise poolt, pean vajalikuks selgitada mitmeid väärväiteid, mida ajakirjanduses levitatakse.

Esiteks hääletasid eurosaadikud mitte lepingut ennast vaid lepingut käsitlevat resolutsiooni. Resolutsioonis, võltsimisvastast võitlust käsitleva kaubanduslepingu kohta märgiti, et Euroopa Parlamendi jõuliste avalduste toel on parandatud ACTA läbirääkimiste läbipaistvust ning parlamenti on alates Uus-Meremaal toimunud läbirääkimiste voorust läbirääkimiste seisust teavitatud. Lisaks märgiti, et tol hetkel(24.11.2010) kajastuvad kokkulepitud tekstis Euroopa Parlamendi poolt varasemalt väljendatud peamised muret tegevad probleemid, nagu põhiõiguste, eraelu puutumatuse ja andmekaitse austamine, vaba interneti olulise rolli tunnistamine, teenusepakkujate rolli kaitsmise tähtsus ning vajadus tagada juurdepääs ravimitele.

Seega on väär väita, et Eesti saadikud oleksid hääletanud internetivabadust piirava lepingu vastuvõtmise poolt.

Teiseks ei ole nimetatud lepingut veel Euroopa Parlamendi täiskogu ette toodud, kuid eeldatavasti peaks see toimuma veel sellel kevadel. Praegusel hetkel koostavad selle lepingule arvamusi õigus- ja arengukomisjon. Lepingut ennast hakatakse arutama rahvusvahelise kaubanduse komisjonis, mis peaks aset leidma veebruaris.

Kolmandaks vastavalt justiitsministeeriumi seisukohale vastavad Eesti karistusõigus ja kriminaalmenetlusõigus lepingus ettenähtule või on lepingu nõuetega võrreldes rangemad, seega muudatused täiendava kriminaliseerimise suhtes ei ole vajalikud.

Samuti ei sisalda ministeeriumi hinnangul paljukritiseeritud Art 27 lg 2 internetiteenuse osutaja kohustust kontrollida või jälgida netiliiklust. Säte rõhutab, et intellektuaalse omandi õiguste omajate huvide kaitsmisel internetis tuleb vältida tõkete loomist seaduslikule tegevusele, sealhulgas e-kaubandusele, ning tagada põhiõigused, nagu sõnavabadus, õigus õiglasele kohtumõistmisele ja eraelu puutumatusele. Niisiis käsitleb ACTA autorite õigusi selgelt teiste põhiõiguste ja –vabaduste kontekstis.

Seetõttu puudub igasugune alus väitel, mille kohaselt tõstab ACTA autorite õigused ülemaks teistest põhiõigustest või paneb internetiteenuse osutajatele senisest suuremaid kohustusi.

_________________
give.ee - klientidele, kes hindavad disaini
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
softis
HV Guru
softis

liitunud: 07.09.2004




sõnum 24.01.2012 17:45:07 vasta tsitaadiga

Minu meelest on Delfi debiilik seda artiklit muutnud.
Praegu on seal ilusti kirjas: "Tunamullu 24. novembril hääletati europarlamendis ACTA ehk piraatluse vastu suunatud riikidevahelise lepingu resolutsiooni vastu. "
Algselt minu meelest seal küll seda nii sõnastatud polnud.

_________________
www.FunBox.ee - kvaliteetsed õhupallid, värvikad kostüümid ja kõik muu vajalik meeldejääva peo korraldamiseks!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ufo56
HV Guru
ufo56

liitunud: 18.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.01.2012 17:47:51 vasta tsitaadiga

MatchMaker kirjutas:
Tanel kirjutas:
Kuulge, teab keegi, kes selle lehe autor on?
https://www.facebook.com/pages/H%C3%A4%C3%A4letage-vaba-interneti-poolt/216897341734338?sk=info


ufo56 oli vist


Mina jah, mis siis ?

_________________
 Lae pildid -> pilt.io
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Leinö
HV veteran
Leinö

liitunud: 07.05.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.01.2012 17:49:53 vasta tsitaadiga

Roonemaa: kümne aasta jooksul kukub autoritasude süsteem kokku
http://uudised.err.ee/index.php?06244219
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
whippit
HV vaatleja

liitunud: 23.01.2005




sõnum 24.01.2012 18:01:49 vasta tsitaadiga

Advokaat: ACTA on praegu liiga üldsõnaline
http://www.e24.ee/714458/advokaat-acta-on-praegu-liiga-uldsonaline/

Ants Nõmper on selles vallas ilmselt Eesti tunnustatuim tegija, seega eeldan, et teab, millest räägib.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kontakt
HV vaatleja

liitunud: 11.03.2007




sõnum 24.01.2012 18:19:27 vasta tsitaadiga

whippit kirjutas:
Advokaat: ACTA on praegu liiga üldsõnaline
http://www.e24.ee/714458/advokaat-acta-on-praegu-liiga-uldsonaline/

Ants Nõmper on selles vallas ilmselt Eesti tunnustatuim tegija, seega eeldan, et teab, millest räägib.


M.O.T.T.

Ja ongi kogu teema ammendunud icon_cool.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
murka_
HV vaatleja

liitunud: 05.08.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.01.2012 18:21:03 vasta tsitaadiga

Roonemaa artiklis tundub see portaali <-> piraatluse ühendamine natuke silmakirjalik. Minu teada ei pea portaal vastutama selle eest, mida sinna kasutajad laadivad seega on nemad süüst prii vähemalt praeguse seadusandlusega.
Patentide ja autoritasude suhtes on tal õigus. Tarkvaraga peaks minema sama moodi nagu kirjandusega: ühel hetkel lihtsalt tõdeti, et kõik teosed sisaldavad eelnevate mõtteid.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Maldur
HV veteran

liitunud: 02.02.2007




sõnum 24.01.2012 18:22:24 vasta tsitaadiga

whippit kirjutas:
Advokaat: ACTA on praegu liiga üldsõnaline
http://www.e24.ee/714458/advokaat-acta-on-praegu-liiga-uldsonaline/

Ants Nõmper on selles vallas ilmselt Eesti tunnustatuim tegija, seega eeldan, et teab, millest räägib.


Näita tema kohtulahendeid, siis vaatame. Sõnavõtt aga näib olema küll alatooniga "suu kinni, matsid" aga mõistagi sellise juriidilise moosi sees.

Tema ACTA't ei võta kommenteerida, tema julgeb kommenteerida vaid seda mis on kohaliku eelnõuna valminud - et seda aga väidetavalt pole siis ongi moos...

whippit, kas oled seotud nn "kallutatud jõududega"?

Ja kasutaja Kontakt näitab selgelt head meelt üles kui valitsuse mainstream poliitikale viidet näeb...?


viimati muutis Maldur 24.01.2012 18:25:40, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kaabakas
HV veteran
kaabakas

liitunud: 01.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 24.01.2012 18:25:21 vasta tsitaadiga

Ilmselt on viimane aeg igaühel helistada erakonnale, kelle poolt viimane kord hääletatud sai, ja selgitada neile, et acta, sopa, pipa ja nende taga olev mentaliteet kannavad peamiselt ühte plaani - liigutada osa seadusandluse loomest, järelvalvest ja täidesaatmisest de facto ja de jure välja valituse pädevusest, ja kitsaste erahuvide kätte. Usa kogemus, kus seda on lahjemal määral juba praktiseeritud, näitab, et kannatavad sõnavabadus, innovatsioon ja õigusriik. Endast lugupidav demokraatia ei saa seda endale lubada. Ei tohi saladust teha - acta ja temalaadsete algatuste läbi üritatakse seadustada meie (ja kogu maailma) virtuaalruumi okupeerimist. Kodanik peab siinkohal valitsuselt nõudma otsustavat tegutsemist, et ei tehtaks pöördumatut kahju meie majandusele, kultuurile ja ühiskonnale.
_________________
Mida Ott ei õpi, seda Egon ei tea.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Maldur
HV veteran

liitunud: 02.02.2007




sõnum 24.01.2012 18:27:42 vasta tsitaadiga

thumbs_up.gif kaabakas, kahju ainult et ma ühegi erakonnaga ei suuda end samastada.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
whippit
HV vaatleja

liitunud: 23.01.2005




sõnum 24.01.2012 18:28:42 vasta tsitaadiga

Maldur kirjutas:
whippit kirjutas:
Advokaat: ACTA on praegu liiga üldsõnaline
http://www.e24.ee/714458/advokaat-acta-on-praegu-liiga-uldsonaline/

Ants Nõmper on selles vallas ilmselt Eesti tunnustatuim tegija, seega eeldan, et teab, millest räägib.


Näita tema kohtulahendeid, siis vaatame. Sõnavõtt aga näib olema küll alatooniga "suu kinni, matsid" aga mõistagi sellise juriidilise moosi sees.

Tema ACTA't ei võta kommenteerida, tema julgeb kommenteerida vaid seda mis on kohaliku eelnõuna valminud - et seda aga väidetavalt pole siis ongi moos...

whippit, kas oled seotud nn "kallutatud jõududega"?

Ja kasutaja Kontakt näitab selgelt head meelt üles kui valitsuse mainstream poliitikale viidet näeb...?


Ei ole ühegi jõuga seotud, vaid olen ilmselt üks väheseid siit foorumist, kes on ACTAt lugenud ja suutnud sellest emotsioonivabasid järeldusi teha. Kui tahad Antsu kohtulahendeid, siis tema esindas ka Delfi v Leedo kaasuses Leedot ja võitis. Vastaspoole esindajaks oli selles saagas Karmen Turk.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 24.01.2012 18:30:09 vasta tsitaadiga

Aga alati võib ju teha Rollimängu ning ma tahaks väga näha seda, kuidas tegevus, mis näiteks ACTA-riigis USA-s nimetatakse piraatluseks, ei nimetata piraatluseks ACTA-riigis Eestis. icon_razz1.gif

Et USA-s öeldakse, et netist filme alla tirida ei tohi, see on paha-paha, aga siis Eestis öeldakse, et tiri palju tahad, et see pole pähh ega paha-paha. icon_smile.gif
------------------------------------
Võib enam kui kindel olla, et tuleb üks paber, sellel on tempel, et see paber on ülimuslikum ning kehtib kõikides ACTA-riikides ühtmoodi. Ning siis see paber ütleb, et internetist filmide allatirimine on paha-apha ja et see on piraatlus.

MOTT ja ongi kogu lugu.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pkwild618
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 02.04.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.01.2012 18:34:44 vasta tsitaadiga

whippit kirjutas:
ja suutnud sellest emotsioonivabasid järeldusi teha


Ehk leidnud sellest nii halvemaid kui helgemaid külgi kolmanda isikuna, mõlemaid külgi balansseerivatena võttes?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Maldur
HV veteran

liitunud: 02.02.2007




sõnum 24.01.2012 18:41:16 vasta tsitaadiga

whippit kirjutas:
Maldur kirjutas:
whippit kirjutas:
Advokaat: ACTA on praegu liiga üldsõnaline
http://www.e24.ee/714458/advokaat-acta-on-praegu-liiga-uldsonaline/

Ants Nõmper on selles vallas ilmselt Eesti tunnustatuim tegija, seega eeldan, et teab, millest räägib.


Näita tema kohtulahendeid, siis vaatame. Sõnavõtt aga näib olema küll alatooniga "suu kinni, matsid" aga mõistagi sellise juriidilise moosi sees.

Tema ACTA't ei võta kommenteerida, tema julgeb kommenteerida vaid seda mis on kohaliku eelnõuna valminud - et seda aga väidetavalt pole siis ongi moos...

whippit, kas oled seotud nn "kallutatud jõududega"?

Ja kasutaja Kontakt näitab selgelt head meelt üles kui valitsuse mainstream poliitikale viidet näeb...?


Ei ole ühegi jõuga seotud, vaid olen ilmselt üks väheseid siit foorumist, kes on ACTAt lugenud ja suutnud sellest emotsioonivabasid järeldusi teha. Kui tahad Antsu kohtulahendeid, siis tema esindas ka Delfi v Leedo kaasuses Leedot ja võitis. Vastaspoole esindajaks oli selles saagas Karmen Turk.


...Ei ole ühegi jõuga seotud? Vaatame siis näiteks üht esimest postitust sinu sulest siin foorumis -

whippit kirjutas:
Tanel kirjutas:
Leedo hagi järgi vastutaks sisu eest portaali haldaja. Järelikult on edasine portaali haldaja probleem, kuidas ta tuvastab anonüümsed postitused, kui tahab võimalikku kahjunõuet edasi esitada.
Kuna massiline autentimine ei tuleks Eestis tõenäoliselt kõne alla erinevatel põhjustel, siis ei ole ka garanteeritud selle anonüümse kommentaatori tabamine (politsei poolt). (avalikud internetipunktid, häkitud WiFi purgid, välismaa proxyd jne)
Ergo, kui see kohtukeiss Delfi kahjuks otsustatakse, tähendab see sunniviisilist kohustuslikku autentimist kommentaari avaldamiseks või eelnevat kommentaari heakskiitu moderaatori poolt.
Mõlemal juhul on see suhteliselt võimatu, lisaks pretsedent Euroopa Liidus ja katastroofiline vähikäik Eesti interneti väljaannete arengule - anonüümsed kommentaarid ja blogid lihtsalt kaovad ja nii mitmedki online väljaanded on sunnitud kommenteerimise sulgema või kogunisti iseenda kinni panema.


Ei, autentimise nõuet see kohtukeiss kindlasti ei tekita, kuna Delfi vastutus ei sõltu sellest, kas kommentaari kirjutaja on tuvastatav või mitte. Küsimus pole praegu selles, kas kommentaarid on anonüümsed või mitte.


Ja nii umbes selles vaimus on praktiliselt kõik sinu postitused ainult internetijuriidikaga seotud, kui soovitusi arvutijuppide ostuks mitte arvestada. Kas oled ikka kindel et ei ole seotud? Mingi teatud kitsapiiriline huvi ometi nähtub...

Ja veel - asjaolu et Karmen Turk "kaotas" ja Ants Nõmper "võitis" ei tähenda automaatselt kellel õigus oli vaid kellel õnnestus oma tahe läbi suruda.
Õigus, õiglus ja kohtukeisside võitmine ei käi tingimata käsikäes.


viimati muutis Maldur 24.01.2012 18:51:51, muudetud 3 korda
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
whippit
HV vaatleja

liitunud: 23.01.2005




sõnum 24.01.2012 18:50:22 vasta tsitaadiga

Minu järeldus on sellest lühidalt see, et Eestis ja EU-s jääb lepingu tagajärjel kõik samamoodi nagu see täna on. On see status quo hea või halb, seda võib igaüks iseendalt küsida. Minu arvates on praegune balanss täiesti OK. Aga see retoorika ja kriitika ACTA aadressil meenutab mulle piltlikult sellist digimaailma tatrapaanikat, kus selle asemel, et lepingut lugeda ja sellest järeldusi teha, tullakse välja täiesti ebaadekvaatsete väljamõeldisega, mis tunduvad olema suuresti hoopis SOPA-st kantud, mis on loomulikult hoopis teine tera.

Ja Maldurile vastuseks siis, pakun, et huvi internetijuriidika vastu ei saa nüüd küll kuidagi tähendada, et inimene on automaatselt kuhugi kallutatud. Äkki ma olen lihtsalt üks kolmanda kursuse õiguse üliõpilane, kes kirjutab internetijuriidikast oma bakatööd? Siin on teisi isikuid ka selles küsimuses oma juriidilise argumentatsiooniga välja tulnud, miks sa nende käest due diligence kohta küsimusi ei esita?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Animefriik
HV vaatleja

liitunud: 27.10.2004




sõnum 24.01.2012 18:56:52 vasta tsitaadiga

whippit, milleks leping millega MITTE MIDAGI ei muutu? Miks sellist üldse vaja? Lisaks veel salaja? Kas selleks, et Anonymous ei hakkaks riikide interneti taristut ründama?

Aga tegelikult Eestis on üks piirang netil peal. Nimelt neti kasiinodest on nimekiri, mis on keelatud. http://majandus.delfi.ee/news/uudised/vaata-maksuameti-nimekirja-keelatud-online-kasiinodest.d?id=29706639
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Maldur
HV veteran

liitunud: 02.02.2007




sõnum 24.01.2012 18:57:01 vasta tsitaadiga

whippit kirjutas:

Ja Maldurile vastuseks siis, pakun, et huvi internetijuriidika vastu ei saa nüüd küll kuidagi tähendada, et inimene on automaatselt kuhugi kallutatud. Äkki ma olen lihtsalt üks kolmanda kursuse õiguse üliõpilane, kes kirjutab internetijuriidikast oma bakatööd? Siin on teisi isikuid ka selles küsimuses oma juriidilise argumentatsiooniga välja tulnud, miks sa nende käest due diligence kohta küsimusi ei esita?


Loomulikult automaatselt ei tähenda kitsapiirilise huvi esileseadmine kallutatust. Seda aga õhkub sõnavõttudest, nagu ka Kontakti omadest. Olete ehk koolikaaslased Tartus... icon_wink.gif

Ma pea tunnistama et juristidel on ikka äärmiselt mugav seisukoht - enne ei kommenteeri kui seadus, määrus vms on konkreetselt vastu võetud - siis nad "tuginedes faktidele" tõlgendavad paraku juba kehtima hakanud dokumenti.
Kui paluda neil rahulikut hinnata dokumenti ENNE selle jõustumist siis laiutatakse käsi - ei saa kuna on vastu võtmata ja äkki keegi muudab seda vahepeal.
See on tegelemine tagajärjega. Vastutusest möödahiilimine. Ka kodanikuvastutusest.


viimati muutis Maldur 24.01.2012 19:05:27, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
whippit
HV vaatleja

liitunud: 23.01.2005




sõnum 24.01.2012 19:00:13 vasta tsitaadiga

Enough about me, aga eks igaühel ole omad huvid, kelle jaoks kitsapiirilised, kelle jaoks laiahaardelised. Kui see sind rahustab, siis luban, et küsin mõnipäev mõne soovituse ka arvutijuppide ostmise kohta icon_smile.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
iFlop
Kreisi kasutaja
iFlop

liitunud: 03.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.01.2012 19:06:47 vasta tsitaadiga

iFlop kirjutas:
Ise küsisin mõlema erakonna seisukohta ACTA leppe kohta. Eks näis mida nad vastavad:

http://www.reform.ee/et/osale/Kontakt/Kysi-Reformierakonnalt
http://www.irl.ee/et/Kontakt/Tagasiside

Ning täna päeval tuli IRLi vastus:
tsitaat:
Tere xxx,

IRL-i riigikogu fraktsioon ei ole ACTA teemat veel arutanud, kuid ma võin edastada Mart Laari seisukoha, mis ta Facebookis välja on öelnud:

Esiteks on sellele eelnõule vastu olnud nii IRL partnererakond Euroopas Euroopa Rahvapartei kui ka IRL esindaja Tunne Kelam. Teiseks pole sellel eelnõul Eestile mingit otsest mõju. Kui see peaks ka Euroopas vastu võetama, vajavad selle eelnõu Eesti seadusandlust karmistavad punktid igal juhul Eesti seadusandja kinnitust. Kui see peaks katte jõudma, siis olen veendunud, et Eesti parlament langetab õige otsuse

Lugupidamisega,

Kaido Kukk
IRL pressiesindaja

-------- Forwarded Message --------
From: "noreply@irl.ee" <noreply@irl.ee>
To: "info@irl.ee" <info@irl.ee>
Date: 22.01.2012 22:39:19
Subject: Kiri kodulehelt

Kodulehelt saabunud teade:

Saatja nimi: xxx

Saatja e-mail: xxx

Teema: ACTA

Kirja sisu: Tere,

Sooviksin teada, mis on IRLi seisukoht ACTA kaubandusleppe osas? Tegu tundub olevat äärmiselt vastuolulise leppega, mis piirab nii sõnavabadust kui ka eraelu puutumatust.

http://et.wikipedia.org/wiki/ACTA
http://uudised.err.ee/?06243985

Vastust ootama jäädes,
xxx
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.01.2012 19:24:42 vasta tsitaadiga

Siiski, taaskord tuletaks meelde, et erakonna loomiseks vajalikud 1000 liiget oleks võimalik HVst leida..
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Morrandir
HV vaatleja

liitunud: 19.09.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.01.2012 19:31:23 vasta tsitaadiga

Ülimalt küüniliseks minnes: Maldur, mille arvelt juristid leiba teenivad? Eks ikka seaduste väänamise arvelt. Mida ähmasemad seadused ning mida rohkem vaidluspunkte igasuguste toimingute juures, seda tõenäosem on, et juriidiliselt harimatu inimene kas eksib või kardab eksida ning peab minema juristi käest nõu küsima. Kelle käest kelle kätte teatud kogus raha liigub, on ilmselt ette aimata. Mida segasemad seadused ning mida rohkem neid on, seda rohkem tööd juristidel ka on - USA oleks siis tuntuim näide selle pihta.

Hea jutuga seda probleemi enam ei lahenda (silmnähatavalt suhtuvad juristid ja poliitikud tehnoloogiaga seotud isikutesse nagu alati, alamkasti), vaid ainult tehnoloogiaga - kas siis darknet'ide kasutamine või _kogu_ võrguliikluse krüpteerimine (see ka aitab vaid juhul, kui tsiviilotstarbelist krüpteerimist ära ei keelata, jättes see võimalus vaid pankadele jms asutustele).
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Killer-Bea
HV kasutaja
Killer-Bea

liitunud: 20.09.2006




sõnum 24.01.2012 19:34:19 vasta tsitaadiga

Kui see ACTA mis mitte midagi ei muuda ja mitte kedagi ei mõjuta ja mitte kellelegi kolmandale osapoolele riigi siseasjades sõna sekka öelda ikkagi läbi läheb võime suure tõenäosusega oodata suuremat sorti südametunnistusele koputamist mingi vääramata jõu näol.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Pealtkuulamine ja tsensuur, NSA, ACTA, DMCA, GDPR... »  Eesti valitsus on ACTA salaja heaks kiitnud? (Euroopa Parlamendis peatselt lõpphääletus?) mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 16, 17, 18 ... 33, 34, 35  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.