|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
Ainivana
HV veteran

liitunud: 30.05.2008
|
19.10.2010 18:55:37
akuelementide vahetamine dv6000 |
|
|
tervist!
küsimus järgmine,
kiskusin 3 akut lahti, testriga üle, ühel akul 1 element näitas 0,
teisel 2 elementi ja kolmandal ka 2 elementi 0
kuda ma naad käima saaks?
lükkan terved vanade asemele?
_________________ Ei aktsepteeri: Ei saa, lihtsalt motiiv puudub! |
|
| tagasi üles |
|
 |
xtro
HV veteran

liitunud: 17.10.2003
|
20.10.2010 13:18:41
|
|
|
panned nendest mis 0 ei näita 1 korraliku kokku?
_________________ 30+ tarantlit mu magamistoas ei tähenda veel, et ma hull oleks... vist? |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
20.10.2010 14:04:23
|
|
|
xtro: Akuelementid omavaheline kokkuladumine ikka nii lihtsalt ei käi.
Kokku saab panna täpselt ühesuguse jääkmahtuvusega akuelemendid, mitte erineva väärtusega akuelemente. J
a selle väljamõõtmine, et kuipalju on mingil akul jääkväärtust, on üsna tüütu ja keerukas protsess ning see on ka üks peamisi põhjuseid, miks paljud "akutaastusfirmad" on loobunud Liitiumakude taastamisest.
Erinevate akuelementide kokkuladumisel ootab ees kaks äärmust:
1. Koheselt uuesti tühi aku / või mõne minuti töötav aku
2. Aku ülekuumenemine, lekkimine - millega omakorda kõige halvemal juhul võib kaasneda aku süttimine või plahvatamine.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
vallo
HV veteran

liitunud: 27.11.2001
|
20.10.2010 14:07:00
|
|
|
Kodanik otsib mõne tuttava mudelisti, kellel on laadija mis suudab tühjendada ja mõõta liitiumaku mahtuvust ja sorteerib elemendid ära. Väike erinevus mahtuvustes ei tee väga hullu, eriti kui on valik, visata kõik minema või proovida
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Ainivana
HV veteran

liitunud: 30.05.2008
|
20.10.2010 22:31:35
|
|
|
seda küll, ma ei tea, peab max 30 minni
_________________ Ei aktsepteeri: Ei saa, lihtsalt motiiv puudub! |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
20.10.2010 23:01:03
|
|
|
Nende "laadijatega" laaditakse ja laetakse Nikkel ja Kaadium akuelemente, mitte Liitiumi omi. Liitiumil on t2iesti omamoodi laadimis- ja tyhjendusgraafikud. Ja igayks v6ib m6tiskleda, et miks on nii neetult keerukad laadimis- ja kontrollahelad ehitatud nii l2pparite emaplaatidele, kui ka akuplokkide sisse.
K6ik need kontrollerid tegelevad kahe asjaga, et akuelemente yle / ja l6hki ei laeta v6i et suure kuumusega nendest keemia v2lja ei keeks.
Mul on kusagil spetsiaalselt s2ilitatuna HP Compaqist p2rit akuelement, mis on nii k6vasti keema l2inud, et "metallkonteiner" on l6hki lo"o"dud.
Postitatud mobile device
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Ainivana
HV veteran

liitunud: 30.05.2008
|
21.10.2010 07:05:09
|
|
|
hull värk,aga siis peaksin tegema nii:
Spoiler 
_________________ Ei aktsepteeri: Ei saa, lihtsalt motiiv puudub! |
|
| tagasi üles |
|
 |
The_Boss
HV Guru

liitunud: 13.01.2009
|
21.10.2010 07:41:38
|
|
|
odavam tuleks tellida uus aku välismaalt vast
_________________ Pakun sülearvutite tolmupuhastust, termopasta vahetust, emaplaatide remonti ja BIOS paroolide eemaldust. |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
21.10.2010 08:12:38
|
|
|
The_Boss: Eks nende akude tellimisega on ka nii ja naa. Kui tellid / ostad ametlikust esindusest, siis võid kindel olla, et saad uue ning töökorras aku. Ja kui aku ei tööta, saad vähemalt pretensiooni esitada või garantiikorras järgmise vastu vahetada.
Kui osta see aga suvalisest E-baist või mujalt - kus reklaamitakse, et müüme kordatehtuid-taastatud akusid - siis võib vabalt lennata olukorra otsa, kus akusse on kokku topitud suvalised elemendid ja siis läppar näitab, et "see aku on kutu".
- Reaalselt hiljuti nähtus seik, kus osteti "odavalt" taastatud aku ja mis tuli minema visata, kuna sellega polnud midagi teha. Ja õnnetu läppari omanik oli lihtsalt rahast ilma.
------------------------------------------
ainstain: Eks pead ise pusima ja siis näed, kaugele välja jõuad ja mis tulemustega.
See on nii, nagu pudrukeetmisega - ikka ise pead pudru valmis saama ja siis näed, et kas puder tuli maitsev ja söödav või pead pudru ära viskama.
Sellest on vähe, et teleriekraanil mõni telekokk pudru keedab - ikka ise tuleb kööki minna ja seal puder valmis vaaritada.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Ainivana
HV veteran

liitunud: 30.05.2008
|
21.10.2010 14:07:17
|
|
|
seda küll, aga kust saada odav aku?
_________________ Ei aktsepteeri: Ei saa, lihtsalt motiiv puudub! |
|
| tagasi üles |
|
 |
nax
HV kasutaja

liitunud: 30.06.2003
|
02.11.2010 11:29:33
|
|
|
| saan testida ja mõõta lapatsite akuelemente. Leian ka uued kontrollitud elemendid. Uuematel akudel tuleb ka akus asetsev eeprom "resettida"
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Ainivana
HV veteran

liitunud: 30.05.2008
|
03.11.2010 20:03:31
|
|
|
nax,mis hinnaga?
_________________ Ei aktsepteeri: Ei saa, lihtsalt motiiv puudub! |
|
| tagasi üles |
|
 |
quvalda
HV vaatleja
liitunud: 03.11.2010
|
03.11.2010 21:20:16
|
|
|
| nax kirjutas: |
| saan testida ja mõõta lapatsite akuelemente. Leian ka uued kontrollitud elemendid. Uuematel akudel tuleb ka akus asetsev eeprom "resettida" |
Mul on ka kavas ühele HP Pavilion dv6 akule harakiiri teha, sest ta vaeseke on vahepeal ära koolnud.
Mul uued akud olemas (ühe uue purukskukkunud läpaka aku detailid) aga selguseta on see toiming, et uuematel akudel tuleb ka akus asetsev eeprom "resettida" . Mida ja kuidas seda EEPROM "RESETTIMIST" teha.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
nax
HV kasutaja

liitunud: 30.06.2003
|
04.11.2010 11:48:05
|
|
|
Kui aku elemendid lihtsalt välja võta, siis uute asemele pannes läpakas akut ära ei tunne ja ei hakka laadima. Kaval oleks elemendid nii vahetada, et elektroonikale mis asub aku sees, jätta pinge peale- ühendades paralleelselt välise toite.
ainstain kui palju kulutaksid testimiseks?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
robema
HV kasutaja
liitunud: 20.10.2004
|
05.11.2010 22:45:13
|
|
|
Minu arust tasub aku elementide vahetamisega tegeleda ainult lihtsalt suurest huvist elektroonika vastu või siis tõesti mingite haruldaste mudelite akude taastamiseks. Eeprommi ei "resetita" vaid kirjutatakse ümber ja seda aitab teha suur ja võimas google.
_________________ 1+1=0 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Lemmy
Kreisi kasutaja

liitunud: 17.09.2003
|
05.11.2010 23:49:24
|
|
|
Korra olen proovinud vanade jäänuste üheks kokkulappimist, aga vaeva rohkem kui asi väärt. e-bay'st saab odavalt ja mugavalt.
DV6000 aku alla 300 kohaliku raha.
_________________ Vähem möla, pikem samm! |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
06.11.2010 01:14:54
|
|
|
Internetis myydavate akudega on nii ja naa - v6ib saada korraliku kauba, kui ka sellise, mille v6ib minema visata.
Viimatin2htu oli tyhi ja mittelaadiv ja mida ka arvuti ei tunnistanud...
Enne seda oli millalgi n2iteks selline, millel ei suudetud korpust 6igesti kokku saada - vahe oli a 2mm ning selle tulemusena aku oma pessa ei mahtunud.
Nii, et nett on puhtalt enda riskimise koht...
Postitatud mobile device
|
|
| tagasi üles |
|
 |
virks
HV Guru
liitunud: 19.03.2004
|
06.11.2010 11:04:27
|
|
|
Kui korralikud elemendid tasuta käes, siis tasub vahetada küll.
AGA elemendid peavad olema identsed! Suvalisi kokku laduda EI SAA.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Ainivana
HV veteran

liitunud: 30.05.2008
|
06.11.2010 19:09:51
|
|
|
no ma ostaks uue aku, aga need nii kirved, tahaks lihtsalt 1h korralikult netisistumisrõõmu või rohkem, aga akud kallid
_________________ Ei aktsepteeri: Ei saa, lihtsalt motiiv puudub! |
|
| tagasi üles |
|
 |
The_Boss
HV Guru

liitunud: 13.01.2009
|
06.11.2010 21:05:30
|
|
|
See isetegemine tuleb kallim, kui ebay abil tellimine..300 pole ju palju aku eest, mis töötab.
_________________ Pakun sülearvutite tolmupuhastust, termopasta vahetust, emaplaatide remonti ja BIOS paroolide eemaldust. |
|
| tagasi üles |
|
 |
nax
HV kasutaja

liitunud: 30.06.2003
|
06.11.2010 21:12:17
|
|
|
Mis hinnaga akuelemendid liiguvad? Või mis hinnast alates element kalliks osutub?
viimati muutis nax 06.11.2010 21:14:52, muudetud 1 kord |
|
| tagasi üles |
|
 |
The_Boss
HV Guru

liitunud: 13.01.2009
|
06.11.2010 21:14:44
|
|
|
Mis elemendid seal üldse on?
Igatahes ühes akus peaks 6 elementi olema. kuni 500 maksaks uus aku, ehk element peaks alla 100 maksma, et oleks mõtet sellel ise tegemisel.
_________________ Pakun sülearvutite tolmupuhastust, termopasta vahetust, emaplaatide remonti ja BIOS paroolide eemaldust. |
|
| tagasi üles |
|
 |
nax
HV kasutaja

liitunud: 30.06.2003
|
06.11.2010 21:16:12
|
|
|
| Aga mahtuvus mAh? 4000mAh?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Lemmy
Kreisi kasutaja

liitunud: 17.09.2003
|
06.11.2010 21:24:06
|
|
|
Võin eksida, aga seal peaks vist 18650 Li-Ion elemendid olema. Ja tuleks hankida klemmidega, muidu tuleb raha eest veel klemmide külge keevitamine lasta teha.
Kallim tuleb see igast asendist kui terve aku tellimine.
_________________ Vähem möla, pikem samm! |
|
| tagasi üles |
|
 |
nax
HV kasutaja

liitunud: 30.06.2003
|
06.11.2010 22:02:54
|
|
|
| momendil(kodus sahktlis) on olemas täpselt 7 elementi. Uued ja kõikidel mahutavus 2400mAh +/- 50mAh. Tüki hind 65eek. Kes tahab saab ise teha endale uue aku.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
06.11.2010 22:16:38
|
|
|
Ega sellest külmkeevitusest (punktkeevitusest) nagunii pääsu pole - on siis juba "latt" olemas või mitte. Ka "latid" omavahel tuleb sel juhul keevitusega ühendada.
Aga kui kõikvõimalikke "latte" on liialt palju - või kui need on liialt tugevad /jäigad, siis ei mahu see kupatus enam akukorpusesse ära ja jääb selline "paks põrsas", mis ei mahu jällegi aku pessa omakorda ära.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
nax
HV kasutaja

liitunud: 30.06.2003
|
07.11.2010 01:56:40
|
|
|
| dv6000 puhul mahub joodetud latid akukorpusesse ilusti ära...aga jah, peab sellega arvestama
|
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
07.11.2010 02:03:10
|
|
|
Lihtsalt olen n2inud "yht p6rsast", mis kusagilt netist osteti "uue ja terve p2he". See küll ei l2inud miskitmoodi DV6000 pessa.
Mis sinna sisse taotud oli, seda ei tea, aga korpuste poolte vahel oli vahe sees, uhked kleepsud ja kirjad kah peale veetud, et k6ik OK...
Postitatud mobile device
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Ainivana
HV veteran

liitunud: 30.05.2008
|
09.11.2010 19:45:59
|
|
|
kas autoakut ei anna paavianile taha ühendada?
_________________ Ei aktsepteeri: Ei saa, lihtsalt motiiv puudub! |
|
| tagasi üles |
|
 |
nax
HV kasutaja

liitunud: 30.06.2003
|
10.11.2010 01:26:32
|
|
|
saab ikka, väheke nokitsemist
Toshiba valmistas läpakaid, mille akule sai kütuseelemendi taha pista.
viimati muutis nax 19.11.2010 12:41:00, muudetud 1 kord |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
10.11.2010 10:26:19
|
|
|
| ainstain: Ja võib pärast töötada aku-rezhiimi kiirusega. DV kohta täpselt ei tea, aga kui kunagi sai ühe Ordi masinaga katsetatud, siis sellega oli selliselt, et töötas, aga samasuguses säästurezhiimis, nagu ka aku pealt.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Ainivana
HV veteran

liitunud: 30.05.2008
|
10.11.2010 20:23:41
|
|
|
ei seee pole mureks, autu aku paneksin lauaalla(nagu ups) kui siin vool kaob,siis hea mingiaeg netis olla, kaua ei tea autoakuga saaks?
_________________ Ei aktsepteeri: Ei saa, lihtsalt motiiv puudub! |
|
| tagasi üles |
|
 |
mikk36
HV Guru

liitunud: 21.02.2004
|
10.11.2010 20:51:37
|
|
|
| Keskmised upsid on mingi 12Ah ehk, autoaku enamasti 55-60Ah.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
nax
HV kasutaja

liitunud: 30.06.2003
|
10.11.2010 21:34:06
|
|
|
| läpaka aku oli ca 4AH, nii et väga jämedalt öelda 10 korda kauem. ehk 30tundi. Pane päikesepaneel juurde ja saad 40tundi
|
|
| tagasi üles |
|
 |
vallo
HV veteran

liitunud: 27.11.2001
|
11.11.2010 11:22:35
|
|
|
| hmm, ja kui vool ära, mis asi siis seda netti Sinuni toob?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
warwas
HV Guru

liitunud: 06.07.2003
|
11.11.2010 11:45:34
|
|
|
| vallo kirjutas: |
| hmm, ja kui vool ära, mis asi siis seda netti Sinuni toob? |
usb pesas resideeruv netipulk?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
vallo
HV veteran

liitunud: 27.11.2001
|
11.11.2010 12:45:01
|
|
|
no sõltub kust see nett sinna pulka satub
Mul on kogemus mingi aasta lumemöölust, et mobiilimastid pakivad ennast umbes 1,5-2 tunniga kokku.
Kui aga nett mööda kaablit koduni jõuab ja alles seal õhku paisatakse, siis peaksid ka kodused seadmed olema upsitud sellise arvestusega, et jaguks piisavalt kauaks ja sedagi eeldusel, et kohalik jaam piisavalt pikalt elus püsib.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
warwas
HV Guru

liitunud: 06.07.2003
|
11.11.2010 12:49:55
|
|
|
vallo, seda muidugi.
Mulle on siiamaani segane, kuidas see autoaku sinna läppari külge ühendada plaanitakse - otse (kas pinge klapib?) või läbi upsi (kas UPS'i muundur ka nii kaua järjest töötada suudab) või läbi tavalise laiatarbe 12V->230V inverteri (nendest kolmest nagu kõige mõistlikum).
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Ainivana
HV veteran

liitunud: 30.05.2008
|
11.11.2010 17:31:26
|
|
|
mul elisa mint ja kui vool ära,siis oleks ka meie küla wifil vool ära(elionpolva)
aga ma sooviks õpetust,kuda see autoaku külge panna, ma paneks muidu selle nö tangiaku, see 6 elemendiga kuivaku(usa)
_________________ Ei aktsepteeri: Ei saa, lihtsalt motiiv puudub! |
|
| tagasi üles |
|
 |
insekas
HV Guru

liitunud: 12.04.2004
|
11.11.2010 17:32:40
|
|
|
| ainstain kirjutas: |
ei seee pole mureks, autu aku paneksin lauaalla(nagu ups) kui siin vool kaob,siis hea mingiaeg netis olla, kaua ei tea autoakuga saaks?  |
... edu sulle ja su elektroonikale siis selles "happeauruses" toas ... ja teadmiseks veel, et autoaku ei talu täiesti tühjaks koormamist ... "süvatühjendamist" kannatavad paadiakud, kuid nende hinnaklass on ka natuke teine kui auto käivitusakudel ...
_________________ Teooria - kui sa tead kõike, kuid miski ei tööta; Praktika - kui kõik töötab, aga sa ei tea miks.
Siin, IT-osakonnas, me ühendame teooria ja praktika – miski ei tööta ja keegi ei tea miks!
NB! - vajadusel saab kontakti telefonil: viis-üks-üks-üks-viis-üks-null |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ainivana
HV veteran

liitunud: 30.05.2008
|
12.11.2010 15:33:01
|
|
|
no mul pole muret seda ka sahvri,keldri panna niiet aurust tuba ei eksisteeri
_________________ Ei aktsepteeri: Ei saa, lihtsalt motiiv puudub! |
|
| tagasi üles |
|
 |
mikk150
HV kasutaja
liitunud: 04.05.2006
|
13.11.2010 10:40:49
|
|
|
| insekas kirjutas: |
| ainstain kirjutas: |
ei seee pole mureks, autu aku paneksin lauaalla(nagu ups) kui siin vool kaob,siis hea mingiaeg netis olla, kaua ei tea autoakuga saaks?  |
... edu sulle ja su elektroonikale siis selles "happeauruses" toas ... ja teadmiseks veel, et autoaku ei talu täiesti tühjaks koormamist ... "süvatühjendamist" kannatavad paadiakud, kuid nende hinnaklass on ka natuke teine kui auto käivitusakudel ... |
10.4V juures tuleb visata pillid kotti. kuigi enamus läpakaid nimetab siis akut juba surnuks nii et sellega pole probleemi. küll on aga jah, igast tervist hävitavad ning ka plahvatusohtlikud tegurid
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Ainivana
HV veteran

liitunud: 30.05.2008
|
13.11.2010 12:40:22
|
|
|
ehk ühesõnaga:
mis meetodil ma selle aku dv6154eu-le taha keeran?
_________________ Ei aktsepteeri: Ei saa, lihtsalt motiiv puudub! |
|
| tagasi üles |
|
 |
LongHorn
HV kasutaja

liitunud: 29.11.2004
|
|
| tagasi üles |
|
 |
elukaz
HV Guru

liitunud: 06.09.2004
|
18.11.2010 00:10:20
|
|
|
Kõige lollikindlam on autolaadija
_________________ Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale. |
|
| tagasi üles |
|
 |
nax
HV kasutaja

liitunud: 30.06.2003
|
19.11.2010 12:44:01
|
|
|
| oskab keegi öelda omast kogemusest, kui suur on autolaadijal energiatarve-reaalne, mitte paberite järgi?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Lemmy
Kreisi kasutaja

liitunud: 17.09.2003
|
19.11.2010 13:35:47
|
|
|
Võta läpaka energiatarve ja jaga see muunduri kasuteguriga, mis laias laastus 0,6-0,8.
_________________ Vähem möla, pikem samm! |
|
| tagasi üles |
|
 |
|