Avaleht
uus teema   vasta Tarkvara »  Tarkvara »  Op.sys läpakale, millel ei ole CDd märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
v6sa
HV Guru
v6sa

liitunud: 29.01.2004




sõnum 18.07.2005 07:33:49 vasta tsitaadiga

VOLKOV COMMANDER, sellest oli nüüd eriti keeruline aru saada icon_evil.gif
_________________
Otsid kohta nokitsemiseks? Pole vajalikke tööriistu varnast võtta? Kodus lapsed ei lase rahus tööd teha? Tule kiika meie hackerspace'i k-space.ee
Kommentaarid: 109 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 91
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 18.07.2005 09:00:10 vasta tsitaadiga

OT: To v6sa - Sa ei pea selliseid nägusid tegema - see kui Sina mõnd programmi tead, ei tähenda veel seda, et kõik peavad seda programmi teadma-tundma ja samas oleks võinud ka mõnd muud programmi või lahenduskäiku võinud asemele pakkuda 8)

To Hiid: Sul ei ole selle Volkovi jaoks mingit vajadust kui Sul on HDD suure masinaga ühendatud. Sel juhul on Sul vaja:
- HDD formaati - kas siis DOS-is Format c: /s või siis Windowsi all HDD formaat ja varinat, kus on ka süsteemifailide installeerimine
- Siis võtad Win95 cd-lt kataloogi, ks asuvad cab failid ja kopeerid selle kataloogi HDD-le.
Nüüd paned ketta läpakasse - käivitusel buudib c:-lt üles.
Siis avad selle kopeeritud Win95 kataloogi - näiteks cd win95 ja edasi käsklus Setup:
Ning lähebki install tööle.
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Marie
HV Guru
Marie

liitunud: 23.06.2003




sõnum 18.07.2005 10:15:29 vasta tsitaadiga

tahanteada kirjutas:

[b]To Hiid:
Sul ei ole selle Volkovi jaoks mingit vajadust kui Sul on HDD suure masinaga ühendatud. Sel juhul on Sul vaja:
- HDD formaati - kas siis DOS-is Format c: /s või siis Windowsi all HDD formaat ja varinat, kus on ka süsteemifailide installeerimine
- Siis võtad Win95 cd-lt kataloogi, ks asuvad cab failid ja kopeerid selle kataloogi HDD-le.
Nüüd paned ketta läpakasse - käivitusel buudib c:-lt üles.
Siis avad selle kopeeritud Win95 kataloogi - näiteks cd win95 ja edasi käsklus Setup:
Ning lähebki install tööle.

Palun ära järgi neid õpetusi. Kuna Teie läpakal pole ühtegi üles buutimis seadet peale HDD siis peale kõvaketta formaati ei tarvitse see vana läpakas enam seda oma vanad kõvaketast ära tunda ja üle üldse mis moodi see vana läpakas peaks sellelt kõvakettalt ennast üles buutima kui midagi pole sinna peale installitud. Oman ise samasugust läpakat, millel pole ei CD seadet ega fdd (Compag Contura Aero 4/33C) ja panin täpselt nii nagu eelpool kirjeldasin Windows 95 peale ja veel, see, et Te kõik olete harjunud Windows XP mugavustega ja arvate, et see on kõikvõimas siis siin Te eksite, see kõikvõimas XP jätab nii mõndagi varjatud kraami kõvakettale alles ja siis Te halate pea igas teemas, et uuest installist polnud suurt kasu ja otsite kõikjalt abi võlusõnast FORMAT C: kuigi kõiki saab ka ilma selleta teha. Ega need abistavad failihaldurid pole niisama nalja viluks Windowsile loodud kui neist mingit abi poleks.

Väike meenutus kuidas vanast läpakast andmeid .................................. LapLink Parallel Cable ........ ja veel üks abistav failihaldur Total Commander thumbs_up.gif

_________________
CPU Power (Watt) icon_sad.gif Protsessorite voolutarve Pentium D 805 (4.1GHz) Full Load 474W thumbs_down.gif
Kommentaarid: 83 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 74
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
TzigaLind
HV veteran

liitunud: 12.01.2002




sõnum 18.07.2005 12:19:37 vasta tsitaadiga

tsitaat:
see kõikvõimas XP jätab nii mõndagi varjatud kraami kõvakettale alles


Räägi lähemalt sellest murest, huvitav oleks teada, mida siis formati ajal alles jäetakse?

/Teema juurde tagasi:
Selle teises masinas formaatimise ja installimise puhul tasuks olla ettevaatlik,
et ,kui on seal, siis ei lõhutaks varjatud BIOSe partitsiooni.Osadel neil proprieraty
rontidel on sihandne lollus ja selle taastamine vanema masina puhul on keeruline.

_________________
Piix!
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 14
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.07.2005 21:19:26 vasta tsitaadiga

Ketas on nagunii võõrast masinast ja sellel ei ole originaaliga midagi pistmist.
Hetkel on ta mul formatitud ja kõik.
Kahjuks on Wini plaat kaduma vahepeal läinud ja nüüd ootan, kuni ta mind üles otsib. icon_razz.gif

_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 663 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 512
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Marie
HV Guru
Marie

liitunud: 23.06.2003




sõnum 18.07.2005 21:23:42 vasta tsitaadiga

Hiid kirjutas:
Ketas on nagunii võõrast masinast ja sellel ei ole originaaliga midagi pistmist.
Hetkel on ta mul formatitud ja kõik.
Kahjuks on Wini plaat kaduma vahepeal läinud ja nüüd ootan, kuni ta mind üles otsib. icon_razz.gif

Hea uudis icon_razz.gif Win95 või 98, kõik muu vajalik muidu olemas

_________________
CPU Power (Watt) icon_sad.gif Protsessorite voolutarve Pentium D 805 (4.1GHz) Full Load 474W thumbs_down.gif
Kommentaarid: 83 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 74
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 18.07.2005 21:32:09 vasta tsitaadiga

Mina panin täna 2-le HDD-le just niimoodi Win98 ja WinMe peale arvutitele, milledle flopiseadmed puuduvad.

1. Teises masinas ketaste formaadid variandis, kus kopeeritakse ka süsteemi-failid
2. Cd-lt siis Win98 Cab kataloogi kopeerimine ja teisele WinMe Cab kataloogi kopeerimine
3. Kettad õigetesse masinatesse ja Setup-id käima

Valmis
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HacaX
HV Guru
HacaX

liitunud: 22.01.2004




sõnum 19.07.2005 13:42:16 vasta tsitaadiga

Marie kirjutas:
Palun ära järgi neid õpetusi. Kuna Teie läpakal pole ühtegi üles buutimis seadet peale HDD siis peale kõvaketta formaati ei tarvitse see vana läpakas enam seda oma vanad kõvaketast ära tunda ja üle üldse mis moodi see vana läpakas peaks sellelt kõvakettalt ennast üles buutima kui midagi pole sinna peale installitud. Oman ise samasugust läpakat, millel pole ei CD seadet ega fdd (Compag Contura Aero 4/33C) ja panin täpselt nii nagu eelpool kirjeldasin......

Sa teed ühe tõsise vea: samastad Compaq'd ülejäänud arvutitega. Ei vaidlegi, et sel firmal oli PCde levimises väga suur "süü", aga kui vähegi viitsid uurida, siis näed, et nad on väga palju asju lahendanud ebastandarsel viisil tänu millel kasutajatel hulgaliselt mässamist tuleb teha... ja seda just vanema riistvara puhul.
Soovitatud "FORMAT /S" *teeb* buutiva ketta - formaadib ketta ja siis kannab sinna süsteemifailid (põhimõtteliselt "FORMAT x + SYS x" analoog). Isiklikult soovitaks siiski eraldi käske, kuna alati ei pruugi FORMATil kõik korralikult õnnestuda (ja kui süsteemi krutitud on ja näiteks mõni alternatiivne command interpreter kasutusel siis suht reegel, et vähemalt too jääb üle kandmata).

_________________
IMO & GPLed
Kommentaarid: 24 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.01.2006 18:47:01 vasta tsitaadiga

Nii, uus päev ja uus masin.
Peal on töötav 98SE, tahaks aga WinXP
Kuidas toimida?
CDseade on aga vaid PCMCIA slotti ühilduv. Seda aga BIOSis ei näe. Siis on veel Compctflash kaardilugeja, aga seda ka BIOSis ei näe.
Kas saab kuidagi nii, et imed kuhugile kausta XP ja siis lased win98 lihtsalt üle? Et ta teeb ise bootimisvõimelise installi? Või saab nii et teed ketta win98 all kaheks ja siis ühele partitsioonile kopid winxp installfailid ja siis kuidagi sealt boodid? Kas keegi valgustaks?

_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 663 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 512
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RKsilver
HV Guru

liitunud: 08.07.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.01.2006 18:54:18 vasta tsitaadiga

tahad clean installi või saad ka üle lastud icon_rolleyes.gif 98 all peaks olema nagu xp install ilusti arusaadav icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 172 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 3 :: 140
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sixkiller
Kreisi kasutaja
sixkiller

liitunud: 16.12.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.01.2006 18:59:18 vasta tsitaadiga

Omal ajal sai ka ühele Toshiba 486 läpakale Win 95 peale lastud- Läbi COM pordi-doonorarvutis jooksis vist Volkov Commander. Täpsemalt ei mäleta kuna see oli aastal mingi 98-99 või nii...
Kommentaarid: 59 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kfl
HV Guru

liitunud: 13.05.2002




sõnum 06.10.2006 14:40:49 vasta tsitaadiga

erxxx kirjutas:
...
2.format (win95 tahab FAT 16, win95 OSR2 sobib ka FAT32) winXP-s ei soovita teha, minul ei tunnistanud siis enam ketast, kasuta win98SE startup ketast (kui mujalt ei saa, siis : http://www.redbrick.dcu.ie/~huey/Downloads/boot98se.exe )...]
tegin w2k-s formati, valisin FAT
ei tunne ketast icon_cry.gif
kfl kirjutas:
vaja tühja kõvakettaga läpakale W95 peale saada, kõvaketas on ilma boot sektorita ...
puudub flopi ja cd, samuti usb ja pcmcia kõvakettast rääimata, mul on see korra suure pusimise peale õnnestunud, aga enam ei mäleta ...

praegu proovisin:
teises arvutis tõstsin kettale W95 cd sisu, kausta driveritega ja bootdiski iso lihtsalt pakkisin lahti sellele kõvakettale ja ketas läpakasse tagasi, aga ei mõiganud : NTLDR is missing

üks võimalus oleks üks vana ront otsida kus flopi pesa sees ja w95 seal käima joosta, see aga põhjustab hulga lisasebimist

... ja ainuke flopiga ront on compaq, kas sellest võib ka probleeme tekkida

_________________
Müügis: YARIS! ja FOCUS Tel: 1214*5100741*100
Kommentaarid: 111 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 107
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
RPG16
HV Guru
RPG16

liitunud: 18.02.2006




sõnum 08.10.2006 20:57:25 vasta tsitaadiga

enam ei lähe vaja emaste otstega compordi kaablit?
Kommentaarid: 203 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 3 :: 166
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kfl
HV Guru

liitunud: 13.05.2002




sõnum 09.10.2006 17:57:58 vasta tsitaadiga

RPG16 kirjutas:
enam ei lähe vaja emaste otstega compordi kaablit?
ei sellega ma ei oska midagi teha, praegu mul vähemalt vaja saada hdd bootima kuidagi
kfl kirjutas:
erxxx kirjutas:
... kasuta win98SE startup ketast ...]
tegin w2k-s formati, valisin FAT, ei tunne ketast icon_cry.gif ... ja ainuke flopiga ront on compaq, ...
tegin W98 flopiga formati compaq-i rondis ja üritasin W95 installi käima ajada, aga sellele ei kõlvanud cd võti, mõtlesin et tahab äkki mingit oma W95 cd-d ...
tõstsin selle hdd läpakasse, aga ütleb invalid system disk, samas biosi hdd test väidab OK
icon_question.gif kas läpaka hdd driver seedib ainult FAT16, W98 startupdisk ei küsinud kas soovin FAT16 või 32
icon_question.gif kas peaks W2k cd-ga formati tegem, seal sai valida FAT16/32 ja NTFS eraldi
icon_question.gif kas läpakas võib muidu kalada kui korpuse kruvid puudu

IBM suportist pole ka eriti kasu kuna see ei tunnista type nr-i 2640300 kuigi selline nr on põhja all ...
midagi leidsin: http://www-307.ibm.com/pc/support/site.wss/document.do?sitestyle=lenovo&lndocid=BBOD-3N5KWE

_________________
Müügis: YARIS! ja FOCUS Tel: 1214*5100741*100
Kommentaarid: 111 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 107
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
gnoom
HV veteran

liitunud: 12.12.2003




sõnum 09.10.2006 18:44:40 vasta tsitaadiga

kfl kirjutas:
tõstsin selle hdd läpakasse, aga ütleb invalid system disk, samas biosi hdd test väidab OK

ketas pole aktiivseks tehtud.
kfl kirjutas:
icon_question.gif kas läpaka hdd driver seedib ainult FAT16, W98 startupdisk ei küsinud kas soovin FAT16 või 32

Kui suure kettaga tegu. peast ei mäleta, kuid miski alla 500MB ketta puhul ei küsinud.
kfl kirjutas:
icon_question.gif kas läpakas võib muidu kalada kui korpuse kruvid puudu

tavaliselt mitte.
Kommentaarid: 67 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kfl
HV Guru

liitunud: 13.05.2002




sõnum 25.11.2006 20:57:04 vasta tsitaadiga

gnoom kirjutas:
[... ketas pole aktiivseks tehtud ...
kuidas see käib? vaatasin bios'st, käivitamisel bootimis kettaks valitud,
mingi identifitseerimis jubin oli ka biosis aga see töötas emaplaadi-prose-mälu kohta
aktiviseerimisest ei leidnud midagi
läpakas praegu 2G ketas, suurim vist oli 5G mida toetab,
compaq-i arvutis w98 flopiga vedas hdd nagu käima, w95 install aga väitis et vale võti, kuigi tean kindlalt et sama võtmega sai eelmine kord installitud ibm läpakale w95 ...

praegu siis hdd läpakas ja error Invalid system disk
paneks uuesti hdd adaptriga teise arvutisse, aga mida sinna peale lasta, või kuidas õigem üle format'ida icon_question.gif

_________________
Müügis: YARIS! ja FOCUS Tel: 1214*5100741*100
Kommentaarid: 111 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 107
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
HacaX
HV Guru
HacaX

liitunud: 22.01.2004




sõnum 26.11.2006 01:34:18 vasta tsitaadiga

Pardil peab olema seatud vastad active/bootable bit et MBRis istuv kood üldse teaks millise pardi buutkoodile kontroll edasi anda. Seda kas on näitab suvaline partimissoft (FDISK, PMagic, etc etc etc etc)
_________________
IMO & GPLed
Kommentaarid: 24 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
8413
HV vaatleja

liitunud: 11.03.2006




sõnum 10.02.2007 12:16:53 vasta tsitaadiga

Kuna mul omal sarnane tegu plaanis ja masin ka ainult HDD-ga(puudub nii flopy kui cd)
Siis tekkis mõte/idee, kas toimib on teema omaette icon_neutral.gif
Plaan siis selline:
HDD IDE juhtmele joota pikendus(nagu on laua arvutitel IDE kaabel 3 ühenduskohaga)
sinna lisaotsa ajaks siis lauaarvuti cd-romi ja toite saaks ju aluaarvutist
Cd-rom tuleb siis panna vastavalt kas master või slave

Et kas toimib icon_question.gif
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XYZ
HV Guru
XYZ

liitunud: 05.11.2001




sõnum 10.02.2007 12:56:29 vasta tsitaadiga

8413 kirjutas:
Kuna mul omal sarnane tegu plaanis ja masin ka ainult HDD-ga(puudub nii flopy kui cd)
Siis tekkis mõte/idee, kas toimib on teema omaette icon_neutral.gif
Plaan siis selline:
HDD IDE juhtmele joota pikendus(nagu on laua arvutitel IDE kaabel 3 ühenduskohaga)
sinna lisaotsa ajaks siis lauaarvuti cd-romi ja toite saaks ju aluaarvutist
Cd-rom tuleb siis panna vastavalt kas master või slave

Et kas toimib icon_question.gif
Kust meie võime teada su oskuste ja teadmiste taset icon_question.gif Nüansikesi, mida pead teadma, ikka veidi on....aga võimatu teostada ka pole.
Lihtsam variant oleks loomulikult väline usb cd- või hdd-seade. Kulub nagunii marjaks ära...
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 12 :: 56
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Eser
HV veteran


liitunud: 22.11.2003




sõnum 10.02.2007 13:33:03 vasta tsitaadiga

pane mõni wireless opsüsteem :=)
_________________
Must, ja karvane !
Kommentaarid: 23 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 12.02.2007 03:25:11 vasta tsitaadiga

Eser kirjutas:
pane mõni wireless opsüsteem :=)
selgitad ehk oma mõttetut kommentaari ?
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Märt.
HV Guru
Märt.

liitunud: 17.01.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.02.2007 08:52:17 vasta tsitaadiga

gnoom kirjutas:
kfl kirjutas:
icon_question.gif kas läpaka hdd driver seedib ainult FAT16, W98 startupdisk ei küsinud kas soovin FAT16 või 32

Kui suure kettaga tegu. peast ei mäleta, kuid miski alla 500MB ketta puhul ei küsinud.

Alla 1 GB FAT32 teha ei saa (ei lase).

_________________
Albert Einstein: "Vaid kaks asja on lõpmatud, universum ja inimlik rumalus, ja selles esimeses pole ma nii kindel."
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 12.02.2007 11:50:34 vasta tsitaadiga

udusiil kirjutas:
gnoom kirjutas:
kfl kirjutas:
icon_question.gif kas läpaka hdd driver seedib ainult FAT16, W98 startupdisk ei küsinud kas soovin FAT16 või 32

Kui suure kettaga tegu. peast ei mäleta, kuid miski alla 500MB ketta puhul ei küsinud.

Alla 1 GB FAT32 teha ei saa (ei lase).
jura, rahus saan fat32'e peale panna oma 450MB'sele kõvakettale
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
8
HV Guru

liitunud: 27.04.2005




sõnum 13.02.2007 05:07:55 vasta tsitaadiga

mikk36 kirjutas:
udusiil kirjutas:
gnoom kirjutas:
kfl kirjutas:
icon_question.gif kas läpaka hdd driver seedib ainult FAT16, W98 startupdisk ei küsinud kas soovin FAT16 või 32

Kui suure kettaga tegu. peast ei mäleta, kuid miski alla 500MB ketta puhul ei küsinud.

Alla 1 GB FAT32 teha ei saa (ei lase).
jura, rahus saan fat32'e peale panna oma 450MB'sele kõvakettale

Lihtsalt vaikimisi tegi Win98 startupdisk alla 512MB partitsioonid FAT16.
FAT32 saab vist väiksemale teha küll, kuid mingi probleem oli siis "Cluster Size"ga.

Samas mõni allikas:
http://www.compguysinc.com/techweb/fdisk/fat16_vs_fat32.shtml
väidab, et:
Drives smaller than 512 MB are not supported by FAT32
Kommentaarid: 37 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 37
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 13.02.2007 12:58:50 vasta tsitaadiga

link :: http://www.computerhope.com/fat32.htm

Drive Size Default Cluster Size
Less than 512MB 512 Bytes
< = 8GB 4 Kilobytes
< = 16GB 8 Kilobytes
< = 32GB 16 Kilobytes
> = 32GB 32 Kilobytes
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
8
HV Guru

liitunud: 27.04.2005




sõnum 13.02.2007 13:02:58 vasta tsitaadiga

mikk36 kirjutas:
Drive Size Default Cluster Size
Less than 512MB 512 Bytes
< = 8GB 4 Kilobytes
< = 16GB 8 Kilobytes
< = 32GB 16 Kilobytes
> = 32GB 32 Kilobytes

Lõpuks leidsin Microsofti enda support'ist sellise tingimuse:
A volume must contain at least 65,527 clusters to use the FAT32 file system
Kommentaarid: 37 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 37
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 14.02.2007 04:32:57 vasta tsitaadiga

8 kirjutas:
mikk36 kirjutas:
Drive Size Default Cluster Size
Less than 512MB 512 Bytes
< = 8GB 4 Kilobytes
< = 16GB 8 Kilobytes
< = 32GB 16 Kilobytes
> = 32GB 32 Kilobytes

Lõpuks leidsin Microsofti enda support'ist sellise tingimuse:
A volume must contain at least 65,527 clusters to use the FAT32 file system
mis teeb minimaalseks suuruseks 32MB
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
haanjamiis
HV kasutaja

liitunud: 18.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.02.2007 11:45:49 vasta tsitaadiga

Tere seo foorumi rahvalõicon_smile.gif

Nüüd asi selline, et panin siit saadud õpetuse järgi oma tablet-pc -le xp peale aga icon_confused.gif bootimise ajal annab valiku nagu oleks kaks op süsteemi peal .Ok ma saan aru sellest,enne installi oli tal ju 98systeem peal , aga kas on võimalik sellest screenist lahti saada icon_question.gif

_________________
Haanjamiis vidi lubjakivve.........
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
darzik
HV veteran
darzik

liitunud: 12.01.2002




sõnum 17.02.2007 13:09:32 vasta tsitaadiga

haanjamiis kirjutas:
...


My Computer (paremklõps) => Properties => Advanced => Startup and Recovery / Settings => Time to display list of... seal saad linnukese ära võtta või aega muuta, allolevast Edit nupust saad boot.ini faili ka käsitsi muuta.

... ehk et tegelt võid lihtsalt niisama ka boot.ini üles otsida ja modida, aga kui ennast selles kindlalt ei tunne, on nuppude/linnukeste kaudu kergam vast...
Kommentaarid: 73 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kfl
HV Guru

liitunud: 13.05.2002




sõnum 18.02.2007 16:33:20 krt, sain veel ühe peetis win-ga rondi vasta tsitaadiga

Nüüd siis 2 probleemset uunikumi ja mõlemad peaks käima saama:
IBM 560e (type 2640300) ja 560x (2640700), kummagil pole cd-d seadet, (manual)
väline flopi on aga see vähemalt vanemas ei tööta, uuemas pole proovinud
hdd adapter olemas,
flopipesaga tavaarvutit ei ole (keldris vist on teadmata töökorras flopilseade ja kaabel)
w98startup flopi olemas aga töökorda ei tea
W95 plaat olemas, rev ei tea, võti ei tööta, kleepsuga raamat flopidega versiooni oma ...
w2k plaat, võti jne korras

veiks kirjutas:
minu meelest oleks kõige lihtsam tõesti see ülemineku kaabli värk,
...
2. kopeerid windows 98 või windows me startup diski sisu cd-rom peale(win xp startup ei sobi)
...
12. paned käima selle setup.exe sealt win installi kaustast oma vanas arvutis.
Nii peaks toimima...
darzik kirjutas:
[... Ketas välja, üleminekuga või USB-karbiga lauaarvuti vmt külge, installifailid ja command.com kettale, ketas läpakasse tagasi jne
...
3) siit: http://www.tech-forums.net/computer/topic/18003.html Win98 bootdisk ja smartdrv.exe
4) tõmmatud bootdisk floppyle
5) kettale tehtud partitsiooni juurkataloogi smartdrv.exe, himem.sys ja config.sys (selles peab olema device = himem.sys rida)
6) kettale WinXP plaadilt i386 kataloog (eraldi kataloogina) ... win98 puhul on installifailid win98 kataloogis, win95 puhul vist ka..
...
... ehk ei saanud väga segane see värk, tegelikult peaks ilma selle floppylt buutimiseta ka asja käima saama, aga minu pea seda praegu välja ei rehkendandu, kuidas....

icon_question.gif
Kuidas saaks lauaarvutis läpaka kõvaketta ilma flopidega sebimata nii ettevalmistada, et läpakas käivituks dos ja saaks win-i setupi käivitada, kui juba win installifailid hdd-le copitud?
kõik need bootdisk.exe-d tahavad flopile kirjutada, aga kas kõvakettale ei saaks neid kuidagi?
kas bootiv W95 cd on olemas, kui selle hdd-le kopida, oleks abi?
ibm 560x-l on USB olemas, kui laseks W2k plaadi mälupulgale ja USB bootimis järjekorras esimeseks, kas nii õnnestuks?

_________________
Müügis: YARIS! ja FOCUS Tel: 1214*5100741*100
Kommentaarid: 111 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 107
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
8413
HV vaatleja

liitunud: 11.03.2006




sõnum 19.02.2007 16:55:45 Re: krt, sain veel ühe peetis win-ga rondi vasta tsitaadiga

kfl kirjutas:
Nüüd siis 2 probleemset uunikumi ja mõlemad peaks käima saama:
...kui laseks W2k plaadi mälupulgale ja USB bootimis järjekorras esimeseks, kas nii õnnestuks?

proovisin xp ja ei toimi boot fail kirjutatakse ilmselt muu valemiga
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Duckhead
HV veteran
Duckhead

liitunud: 07.02.2003




sõnum 24.01.2009 08:57:05 vasta tsitaadiga

mul ka sama teema käsil.
On IBM 570.
Dockiga saab sellele taha panna ka floppy.
Kui startupdiskiga üles boodin, lähen C: kettale, kus on eelnevalt XP setupfailid, kuid trükkides setup.exe ei lase setupil käivituda, ütleb et seda ei saa DOSi all teha. Miks? Vnasti nii ju ainult tehtigi Win98 ajal.
Kui lähen I386 kausta ja pressin WINNT.EXE, siis läheb Setup käima. kopeerib miskeid vajalike faile tükk aega, siis ütleb et nüüd on DOSi põhne asi lõpule viidud, vajuta ENTER, seejärel tuleb restart, aga setup ei jätku, vaid ütleb NTLDR is missing. Ühesõnaga kuda ka ei prooviks, ta ei tee C kettale bootfaili. Miks? Mis faili ta sinna peaks tegema? Milles see bootimine üldse seisneb? Kas selle faili saab sinna kõvakettale ise lisada?
EDIT: Nüüd sain asja niikaugele, et boodib ka vajadusel C kettalt endalt(lõin C kettast DOS startup diski järgides seda trikki https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=4583470#4583470 ), aga ikka sama jura et SETUP.exe ei saa Dosi all teha. Kettalt buutides ei lase ka SMARTDRV käivitada.

_________________
ÄRA KOORMA PENSIONIKASSAT, SURE ÕIGEAEGSELT!!!
Kommentaarid: 74 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 68
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kfl
HV Guru

liitunud: 13.05.2002




sõnum 24.01.2009 22:59:57 vasta tsitaadiga

kõige kindlam: kopi cdromiga arvutis i386 kaust ja vajalikud driverid adapteriga läpaka hdd-le ja samas tee win setup esimese restardini, peale seda tõsta ketas läpakasse ja lase setupit edasi teha ...
E:
Duckhead kirjutas:
a see ei ole ju ainuke ja normaalne varint?
olen w95 mingi teise skeemi järgi tööle saanud ... ei mäleta enam kuidas, flopit pole vähemalt kunagi kasutanud
IDE adapter on mind alati välja aidanud
Korra on vaid lahendamatu probleem tekkinud:
mul ühel 5G kõvakettal on ilmselt mingi turva krüpteering, kirjutab probleemideta, aga pärast ei loe enam välja, selle lähemaks uurimiseks ei viitsinud aega raisata

_________________
Müügis: YARIS! ja FOCUS Tel: 1214*5100741*100


viimati muutis kfl 28.01.2009 12:16:25, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 111 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 107
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Duckhead
HV veteran
Duckhead

liitunud: 07.02.2003




sõnum 25.01.2009 01:11:45 vasta tsitaadiga

a see ei ole ju ainuke ja normaalne varint?
_________________
ÄRA KOORMA PENSIONIKASSAT, SURE ÕIGEAEGSELT!!!
Kommentaarid: 74 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 68
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HacaX
HV Guru
HacaX

liitunud: 22.01.2004




sõnum 25.01.2009 09:03:00 vasta tsitaadiga

Miks sa selle SETUP.EXEga täpselt mässad? Win98s see toimis kuna seal ta oligi selleks ette nähtud, W2Kst alates teeb konkreetselt sedasama WINNT (või oli see WINNT32?) ja SETUP oli IIRC Winnist käivitamiseks (ei meenu hetkel küll, mida ta täpselt tegi, kas virises et "opsüsteem on juba uusim" või siis võimaldas lisasid installida). Su viimasest postist ei loe välja, et WINNT jooksutamine tulemust ei annaks.
SMARTDRV täpne veateade huvitaks kah, "ei lase SMARTDRV käivitada" põhjuseid võib-olla sada ja kaks alates sellest, et proge pole PATHi kaudu leitav ja lõpetades võimalusega, et proge su ketastega midagi peale ei oska hakata.

_________________
IMO & GPLed
Kommentaarid: 24 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Duckhead
HV veteran
Duckhead

liitunud: 07.02.2003




sõnum 25.01.2009 10:14:18 vasta tsitaadiga

WINNT minnes esimesele restardile , kus ütleb et võta FDD jms. välja ei buudi ülesse, vaid teatab uhkelt et NDLRT vms. is missing icon_cry.gif
Viimane kord laskisn ilma smardrvita, tegi pool ööd, aga tulemus oli sama, ntdlr is missing. icon_confused.gif

_________________
ÄRA KOORMA PENSIONIKASSAT, SURE ÕIGEAEGSELT!!!
Kommentaarid: 74 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 68
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HacaX
HV Guru
HacaX

liitunud: 22.01.2004




sõnum 25.01.2009 11:27:13 vasta tsitaadiga

XP plaadilt recovery console' i buutides FIXBOOT ja FIXMBR tehtud?
_________________
IMO & GPLed
Kommentaarid: 24 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Duckhead
HV veteran
Duckhead

liitunud: 07.02.2003




sõnum 25.01.2009 12:45:35 vasta tsitaadiga

ei ole, pole plaadilugejatki sel arvutil icon_razz.gif
kuidas see recovery console'ilt buutimine muidu käiks?
seda saaks vist teises läpakas ka teha? Sellel on plaadilugeja oleman thumbs_up.gif

_________________
ÄRA KOORMA PENSIONIKASSAT, SURE ÕIGEAEGSELT!!!
Kommentaarid: 74 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 68
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HacaX
HV Guru
HacaX

liitunud: 22.01.2004




sõnum 25.01.2009 19:48:09 vasta tsitaadiga

Arr, jah, minu viga icon_redface.gif
NTLDR ja NTDETECT.COM kopeeri C: juurikasse (peaks asuma samas kaustas kust sa Wini installisid). Kui sellest kasu pole vaata C: juurikas olev BOOT.INI üle, et seal oleks korrektne partitsioonide nummerdus. Kõik need failid võivad peidetud/süsteemsed olla.

_________________
IMO & GPLed
Kommentaarid: 24 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Duckhead
HV veteran
Duckhead

liitunud: 07.02.2003




sõnum 26.01.2009 00:40:23 vasta tsitaadiga

HacaX kirjutas:
Arr, jah, minu viga icon_redface.gif
NTLDR ja NTDETECT.COM kopeeri C: juurikasse (peaks asuma samas kaustas kust sa Wini installisid). Kui sellest kasu pole vaata C: juurikas olev BOOT.INI üle, et seal oleks korrektne partitsioonide nummerdus. Kõik need failid võivad peidetud/süsteemsed olla.

kust ma neid kopeerin? XP installiplaadi pealt või? icon_redface.gif
EDIT: kõik need failid on olemas. Boot.ini sisu on järgmine:
[Boot Loader]
Timeout=5
Default=C:\$WIN_NT$.~BT\BOOTSECT.DAT
[Operating Systems]
C:\ = "Microsoft Windows"
C:\$WIN_NT$.~BT\BOOTSECT.DAT = "Windows XP Installation/Upgrade"

Mu töötavas arvutis on selle sisu aga:
[boot loader]
timeout=30
default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /fastdetect /NoExecute=OptIn

ma midagi siit muuta küll ei oska , et parem saaks icon_lol.gif

_________________
ÄRA KOORMA PENSIONIKASSAT, SURE ÕIGEAEGSELT!!!
Kommentaarid: 74 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 68
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Märt.
HV Guru
Märt.

liitunud: 17.01.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.01.2009 08:54:28 vasta tsitaadiga

HacaX kirjutas:
Miks sa selle SETUP.EXEga täpselt mässad? Win98s see toimis kuna seal ta oligi selleks ette nähtud, W2Kst alates teeb konkreetselt sedasama WINNT (või oli see WINNT32?) ja SETUP oli IIRC Winnist käivitamiseks (ei meenu hetkel küll, mida ta täpselt tegi, kas virises et "opsüsteem on juba uusim" või siis võimaldas lisasid installida).

WINNT.EXE- käivitamiseks ainult käsurealt.
WINNT32.EXE- käivitamiseks graafilisest keskkonnast.

_________________
Albert Einstein: "Vaid kaks asja on lõpmatud, universum ja inimlik rumalus, ja selles esimeses pole ma nii kindel."
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Duckhead
HV veteran
Duckhead

liitunud: 07.02.2003




sõnum 27.01.2009 21:09:40 vasta tsitaadiga

ei tule siis mingit tõsist soovitust? icon_neutral.gif
_________________
ÄRA KOORMA PENSIONIKASSAT, SURE ÕIGEAEGSELT!!!
Kommentaarid: 74 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 68
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HacaX
HV Guru
HacaX

liitunud: 22.01.2004




sõnum 28.01.2009 10:15:12 vasta tsitaadiga

Kui kirjutad mittetöötava ketta BOOT.INIsse sellee mis töötava ketta BOOT.INIs on, siis ei muutu midagi?
_________________
IMO & GPLed
Kommentaarid: 24 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Duckhead
HV veteran
Duckhead

liitunud: 07.02.2003




sõnum 28.01.2009 18:58:46 vasta tsitaadiga

ei ole proovinud, aga kui neid võrrelda, siis ühel on sinna kirjutatud installi jätkumise teave, teisel aga töötava op.sysi käivitumise teave. Hetkel ei saa proovida kahh.
_________________
ÄRA KOORMA PENSIONIKASSAT, SURE ÕIGEAEGSELT!!!
Kommentaarid: 74 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 68
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HacaX
HV Guru
HacaX

liitunud: 22.01.2004




sõnum 28.01.2009 21:08:10 vasta tsitaadiga

Aga sul tegi installer oma kopeerimised juba ära ju. See, et graafiline pool veel kõikvõimalikke lisajuppe installib ja kasutajalt keele-/riigi-/etc sätteid tahab ei ole ülesbuutimise poolega mingit pidi seotud.
Eks kogu minupoolne tekst paras oletamine ole, aga kahjuks on sinu poolt esitatud veateatel terve posu võimalikke põhjuseid. Kui sa saaksid FIXMBRi ja FIXBOOTi teha siis oleks asi lihtsam - need kannavad ise vajalikud andmed kettale ja nii ei pea oletama mis võiks kandmata olla ja kuidas ilma FIX*'ita sama saavutada.

_________________
IMO & GPLed
Kommentaarid: 24 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
gynterk
HV kasutaja

liitunud: 17.01.2004




sõnum 28.01.2009 21:43:42 vasta tsitaadiga

USB Mem Flash (kui flash boot tuge pole, siis boodi üles USB FDD-ga ja loe USB Mem Flash) + mingi linuxi distro. Windowsiga võid ennast edasi hulluks jeebida, kui tahad. 468 läpakas & XP...mõistus tule koju...
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HacaX
HV Guru
HacaX

liitunud: 22.01.2004




sõnum 28.01.2009 23:28:00 vasta tsitaadiga

OT: see post mida sa kommenteerid on ju tubli 3 ja pool aastat vana. Viimased teema sissekanded tegelevad siiski mõnevõrra moodsama riistvaraga icon_wink.gif
_________________
IMO & GPLed
Kommentaarid: 24 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Duckhead
HV veteran
Duckhead

liitunud: 07.02.2003




sõnum 21.02.2009 22:22:27 vasta tsitaadiga

vahepeal polnud aega asjaga tegeleda, aga nüüd tekkis hoopis mõte, et kui paneks sinna peale linuxi icon_eek.gif
kas linux on ressursinõudlikum, kui XP? Neid on ka muidugi mustmiljon. Ma olen aru saanud, et linuxi installimine käib lollikindlamalt, kui XPl... Kas saaks nii linuxi peale, kui paneks läpaka kõvaketta adapteriga XPle USB auku, kopeeriks sinna peale linuxi failid ja siis see läpakasse tagasipanduna buudiks üles ja paigaldaks end. Läpakat vaja nagunii ei oleks muuks, kui surfamiseks netis, vahet pole, mis op.sys seal on.
Meeldetuletuseks, et tegu on P II 350mhz ja 192MB. ram.
Mida arvatakse? icon_razz.gif

_________________
ÄRA KOORMA PENSIONIKASSAT, SURE ÕIGEAEGSELT!!!
Kommentaarid: 74 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 68
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Tarkvara »  Tarkvara »  Op.sys läpakale, millel ei ole CDd mine lehele eelmine  1, 2
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.