|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
v6sa
HV Guru

liitunud: 29.01.2004
|
18.07.2005 07:33:49
|
|
|
VOLKOV COMMANDER, sellest oli nüüd eriti keeruline aru saada
_________________ Otsid kohta nokitsemiseks? Pole vajalikke tööriistu varnast võtta? Kodus lapsed ei lase rahus tööd teha? Tule kiika meie hackerspace'i k-space.ee |
|
| Kommentaarid: 109 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
91 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
18.07.2005 09:00:10
|
|
|
OT: To v6sa - Sa ei pea selliseid nägusid tegema - see kui Sina mõnd programmi tead, ei tähenda veel seda, et kõik peavad seda programmi teadma-tundma ja samas oleks võinud ka mõnd muud programmi või lahenduskäiku võinud asemele pakkuda 8)
To Hiid: Sul ei ole selle Volkovi jaoks mingit vajadust kui Sul on HDD suure masinaga ühendatud. Sel juhul on Sul vaja:
- HDD formaati - kas siis DOS-is Format c: /s või siis Windowsi all HDD formaat ja varinat, kus on ka süsteemifailide installeerimine
- Siis võtad Win95 cd-lt kataloogi, ks asuvad cab failid ja kopeerid selle kataloogi HDD-le.
Nüüd paned ketta läpakasse - käivitusel buudib c:-lt üles.
Siis avad selle kopeeritud Win95 kataloogi - näiteks cd win95 ja edasi käsklus Setup:
Ning lähebki install tööle.
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Marie
HV Guru

liitunud: 23.06.2003
|
18.07.2005 10:15:29
|
|
|
| tahanteada kirjutas: |
[b]To Hiid: Sul ei ole selle Volkovi jaoks mingit vajadust kui Sul on HDD suure masinaga ühendatud. Sel juhul on Sul vaja:
- HDD formaati - kas siis DOS-is Format c: /s või siis Windowsi all HDD formaat ja varinat, kus on ka süsteemifailide installeerimine
- Siis võtad Win95 cd-lt kataloogi, ks asuvad cab failid ja kopeerid selle kataloogi HDD-le.
Nüüd paned ketta läpakasse - käivitusel buudib c:-lt üles.
Siis avad selle kopeeritud Win95 kataloogi - näiteks cd win95 ja edasi käsklus Setup:
Ning lähebki install tööle. |
Palun ära järgi neid õpetusi. Kuna Teie läpakal pole ühtegi üles buutimis seadet peale HDD siis peale kõvaketta formaati ei tarvitse see vana läpakas enam seda oma vanad kõvaketast ära tunda ja üle üldse mis moodi see vana läpakas peaks sellelt kõvakettalt ennast üles buutima kui midagi pole sinna peale installitud. Oman ise samasugust läpakat, millel pole ei CD seadet ega fdd (Compag Contura Aero 4/33C) ja panin täpselt nii nagu eelpool kirjeldasin Windows 95 peale ja veel, see, et Te kõik olete harjunud Windows XP mugavustega ja arvate, et see on kõikvõimas siis siin Te eksite, see kõikvõimas XP jätab nii mõndagi varjatud kraami kõvakettale alles ja siis Te halate pea igas teemas, et uuest installist polnud suurt kasu ja otsite kõikjalt abi võlusõnast FORMAT C: kuigi kõiki saab ka ilma selleta teha. Ega need abistavad failihaldurid pole niisama nalja viluks Windowsile loodud kui neist mingit abi poleks.
Väike meenutus kuidas vanast läpakast andmeid .................................. LapLink Parallel Cable ........ ja veel üks abistav failihaldur Total Commander
_________________ CPU Power (Watt) Protsessorite voolutarve Pentium D 805 (4.1GHz) Full Load 474W  |
|
| Kommentaarid: 83 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
74 |
|
| tagasi üles |
|
 |
TzigaLind
HV veteran
liitunud: 12.01.2002
|
18.07.2005 12:19:37
|
|
|
| tsitaat: |
| see kõikvõimas XP jätab nii mõndagi varjatud kraami kõvakettale alles |
Räägi lähemalt sellest murest, huvitav oleks teada, mida siis formati ajal alles jäetakse?
/Teema juurde tagasi:
Selle teises masinas formaatimise ja installimise puhul tasuks olla ettevaatlik,
et ,kui on seal, siis ei lõhutaks varjatud BIOSe partitsiooni.Osadel neil proprieraty
rontidel on sihandne lollus ja selle taastamine vanema masina puhul on keeruline.
_________________ Piix! |
|
| Kommentaarid: 16 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
14 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Hiid
HV Guru

liitunud: 23.03.2002
|
18.07.2005 21:19:26
|
|
|
Ketas on nagunii võõrast masinast ja sellel ei ole originaaliga midagi pistmist.
Hetkel on ta mul formatitud ja kõik.
Kahjuks on Wini plaat kaduma vahepeal läinud ja nüüd ootan, kuni ta mind üles otsib.
_________________ Hapud viinamarjad |
|
| Kommentaarid: 663 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
512 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Marie
HV Guru

liitunud: 23.06.2003
|
18.07.2005 21:23:42
|
|
|
| Hiid kirjutas: |
Ketas on nagunii võõrast masinast ja sellel ei ole originaaliga midagi pistmist.
Hetkel on ta mul formatitud ja kõik.
Kahjuks on Wini plaat kaduma vahepeal läinud ja nüüd ootan, kuni ta mind üles otsib.  |
Hea uudis Win95 või 98, kõik muu vajalik muidu olemas
_________________ CPU Power (Watt) Protsessorite voolutarve Pentium D 805 (4.1GHz) Full Load 474W  |
|
| Kommentaarid: 83 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
74 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
18.07.2005 21:32:09
|
|
|
Mina panin täna 2-le HDD-le just niimoodi Win98 ja WinMe peale arvutitele, milledle flopiseadmed puuduvad.
1. Teises masinas ketaste formaadid variandis, kus kopeeritakse ka süsteemi-failid
2. Cd-lt siis Win98 Cab kataloogi kopeerimine ja teisele WinMe Cab kataloogi kopeerimine
3. Kettad õigetesse masinatesse ja Setup-id käima
Valmis
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
HacaX
HV Guru

liitunud: 22.01.2004
|
19.07.2005 13:42:16
|
|
|
| Marie kirjutas: |
| Palun ära järgi neid õpetusi. Kuna Teie läpakal pole ühtegi üles buutimis seadet peale HDD siis peale kõvaketta formaati ei tarvitse see vana läpakas enam seda oma vanad kõvaketast ära tunda ja üle üldse mis moodi see vana läpakas peaks sellelt kõvakettalt ennast üles buutima kui midagi pole sinna peale installitud. Oman ise samasugust läpakat, millel pole ei CD seadet ega fdd (Compag Contura Aero 4/33C) ja panin täpselt nii nagu eelpool kirjeldasin...... |
Sa teed ühe tõsise vea: samastad Compaq'd ülejäänud arvutitega. Ei vaidlegi, et sel firmal oli PCde levimises väga suur "süü", aga kui vähegi viitsid uurida, siis näed, et nad on väga palju asju lahendanud ebastandarsel viisil tänu millel kasutajatel hulgaliselt mässamist tuleb teha... ja seda just vanema riistvara puhul.
Soovitatud "FORMAT /S" *teeb* buutiva ketta - formaadib ketta ja siis kannab sinna süsteemifailid (põhimõtteliselt "FORMAT x + SYS x" analoog). Isiklikult soovitaks siiski eraldi käske, kuna alati ei pruugi FORMATil kõik korralikult õnnestuda (ja kui süsteemi krutitud on ja näiteks mõni alternatiivne command interpreter kasutusel siis suht reegel, et vähemalt too jääb üle kandmata).
_________________ IMO & GPLed |
|
| Kommentaarid: 24 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
22 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Hiid
HV Guru

liitunud: 23.03.2002
|
12.01.2006 18:47:01
|
|
|
Nii, uus päev ja uus masin.
Peal on töötav 98SE, tahaks aga WinXP
Kuidas toimida?
CDseade on aga vaid PCMCIA slotti ühilduv. Seda aga BIOSis ei näe. Siis on veel Compctflash kaardilugeja, aga seda ka BIOSis ei näe.
Kas saab kuidagi nii, et imed kuhugile kausta XP ja siis lased win98 lihtsalt üle? Et ta teeb ise bootimisvõimelise installi? Või saab nii et teed ketta win98 all kaheks ja siis ühele partitsioonile kopid winxp installfailid ja siis kuidagi sealt boodid? Kas keegi valgustaks?
_________________ Hapud viinamarjad |
|
| Kommentaarid: 663 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
512 |
|
| tagasi üles |
|
 |
RKsilver
HV Guru
liitunud: 08.07.2005
|
12.01.2006 18:54:18
|
|
|
tahad clean installi või saad ka üle lastud 98 all peaks olema nagu xp install ilusti arusaadav
|
|
| Kommentaarid: 172 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
3 :: |
140 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sixkiller
Kreisi kasutaja

liitunud: 16.12.2005
|
12.01.2006 18:59:18
|
|
|
| Omal ajal sai ka ühele Toshiba 486 läpakale Win 95 peale lastud- Läbi COM pordi-doonorarvutis jooksis vist Volkov Commander. Täpsemalt ei mäleta kuna see oli aastal mingi 98-99 või nii...
|
|
| Kommentaarid: 59 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
54 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kfl
HV Guru
liitunud: 13.05.2002
|
06.10.2006 14:40:49
|
|
|
tegin w2k-s formati, valisin FAT
ei tunne ketast
| kfl kirjutas: |
vaja tühja kõvakettaga läpakale W95 peale saada, kõvaketas on ilma boot sektorita ...
puudub flopi ja cd, samuti usb ja pcmcia kõvakettast rääimata, mul on see korra suure pusimise peale õnnestunud, aga enam ei mäleta ...
praegu proovisin:
teises arvutis tõstsin kettale W95 cd sisu, kausta driveritega ja bootdiski iso lihtsalt pakkisin lahti sellele kõvakettale ja ketas läpakasse tagasi, aga ei mõiganud : NTLDR is missing
üks võimalus oleks üks vana ront otsida kus flopi pesa sees ja w95 seal käima joosta, see aga põhjustab hulga lisasebimist |
... ja ainuke flopiga ront on compaq, kas sellest võib ka probleeme tekkida
_________________ Müügis: YARIS! ja FOCUS Tel: 1214*5100741*100 |
|
| Kommentaarid: 111 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
107 |
|
| tagasi üles |
|
 |
RPG16
HV Guru

liitunud: 18.02.2006
|
08.10.2006 20:57:25
|
|
|
| enam ei lähe vaja emaste otstega compordi kaablit?
|
|
| Kommentaarid: 203 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
3 :: |
166 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kfl
HV Guru
liitunud: 13.05.2002
|
09.10.2006 17:57:58
|
|
|
| RPG16 kirjutas: |
| enam ei lähe vaja emaste otstega compordi kaablit? |
ei sellega ma ei oska midagi teha, praegu mul vähemalt vaja saada hdd bootima kuidagi
| kfl kirjutas: |
| erxxx kirjutas: |
| ... kasuta win98SE startup ketast ...] |
tegin w2k-s formati, valisin FAT, ei tunne ketast ... ja ainuke flopiga ront on compaq, ... |
tegin W98 flopiga formati compaq-i rondis ja üritasin W95 installi käima ajada, aga sellele ei kõlvanud cd võti, mõtlesin et tahab äkki mingit oma W95 cd-d ...
tõstsin selle hdd läpakasse, aga ütleb invalid system disk, samas biosi hdd test väidab OK
kas läpaka hdd driver seedib ainult FAT16, W98 startupdisk ei küsinud kas soovin FAT16 või 32
kas peaks W2k cd-ga formati tegem, seal sai valida FAT16/32 ja NTFS eraldi
kas läpakas võib muidu kalada kui korpuse kruvid puudu
IBM suportist pole ka eriti kasu kuna see ei tunnista type nr-i 2640300 kuigi selline nr on põhja all ...
midagi leidsin: http://www-307.ibm.com/pc/support/site.wss/document.do?sitestyle=lenovo&lndocid=BBOD-3N5KWE
_________________ Müügis: YARIS! ja FOCUS Tel: 1214*5100741*100 |
|
| Kommentaarid: 111 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
107 |
|
| tagasi üles |
|
 |
gnoom
HV veteran
liitunud: 12.12.2003
|
09.10.2006 18:44:40
|
|
|
| kfl kirjutas: |
| tõstsin selle hdd läpakasse, aga ütleb invalid system disk, samas biosi hdd test väidab OK |
ketas pole aktiivseks tehtud.
| kfl kirjutas: |
kas läpaka hdd driver seedib ainult FAT16, W98 startupdisk ei küsinud kas soovin FAT16 või 32 |
Kui suure kettaga tegu. peast ei mäleta, kuid miski alla 500MB ketta puhul ei küsinud.
| kfl kirjutas: |
kas läpakas võib muidu kalada kui korpuse kruvid puudu |
tavaliselt mitte.
|
|
| Kommentaarid: 67 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kfl
HV Guru
liitunud: 13.05.2002
|
25.11.2006 20:57:04
|
|
|
| gnoom kirjutas: |
| [... ketas pole aktiivseks tehtud ... |
kuidas see käib? vaatasin bios'st, käivitamisel bootimis kettaks valitud,
mingi identifitseerimis jubin oli ka biosis aga see töötas emaplaadi-prose-mälu kohta
aktiviseerimisest ei leidnud midagi
läpakas praegu 2G ketas, suurim vist oli 5G mida toetab,
compaq-i arvutis w98 flopiga vedas hdd nagu käima, w95 install aga väitis et vale võti, kuigi tean kindlalt et sama võtmega sai eelmine kord installitud ibm läpakale w95 ...
praegu siis hdd läpakas ja error Invalid system disk
paneks uuesti hdd adaptriga teise arvutisse, aga mida sinna peale lasta, või kuidas õigem üle format'ida
_________________ Müügis: YARIS! ja FOCUS Tel: 1214*5100741*100 |
|
| Kommentaarid: 111 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
107 |
|
| tagasi üles |
|
 |
HacaX
HV Guru

liitunud: 22.01.2004
|
26.11.2006 01:34:18
|
|
|
Pardil peab olema seatud vastad active/bootable bit et MBRis istuv kood üldse teaks millise pardi buutkoodile kontroll edasi anda. Seda kas on näitab suvaline partimissoft (FDISK, PMagic, etc etc etc etc)
_________________ IMO & GPLed |
|
| Kommentaarid: 24 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
22 |
|
| tagasi üles |
|
 |
8413
HV vaatleja
liitunud: 11.03.2006
|
10.02.2007 12:16:53
|
|
|
Kuna mul omal sarnane tegu plaanis ja masin ka ainult HDD-ga(puudub nii flopy kui cd)
Siis tekkis mõte/idee, kas toimib on teema omaette
Plaan siis selline:
HDD IDE juhtmele joota pikendus(nagu on laua arvutitel IDE kaabel 3 ühenduskohaga)
sinna lisaotsa ajaks siis lauaarvuti cd-romi ja toite saaks ju aluaarvutist
Cd-rom tuleb siis panna vastavalt kas master või slave
Et kas toimib
|
|
| Kommentaarid: 13 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
XYZ
HV Guru

liitunud: 05.11.2001
|
10.02.2007 12:56:29
|
|
|
| 8413 kirjutas: |
Kuna mul omal sarnane tegu plaanis ja masin ka ainult HDD-ga(puudub nii flopy kui cd)
Siis tekkis mõte/idee, kas toimib on teema omaette
Plaan siis selline:
HDD IDE juhtmele joota pikendus(nagu on laua arvutitel IDE kaabel 3 ühenduskohaga)
sinna lisaotsa ajaks siis lauaarvuti cd-romi ja toite saaks ju aluaarvutist
Cd-rom tuleb siis panna vastavalt kas master või slave
Et kas toimib  |
Kust meie võime teada su oskuste ja teadmiste taset Nüansikesi, mida pead teadma, ikka veidi on....aga võimatu teostada ka pole.
Lihtsam variant oleks loomulikult väline usb cd- või hdd-seade. Kulub nagunii marjaks ära...
|
|
| Kommentaarid: 81 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
12 :: |
56 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Eser
HV veteran

liitunud: 22.11.2003
|
10.02.2007 13:33:03
|
|
|
pane mõni wireless opsüsteem :=)
_________________ Must, ja karvane ! |
|
| Kommentaarid: 23 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
22 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mikk36
HV Guru

liitunud: 21.02.2004
|
12.02.2007 03:25:11
|
|
|
| Eser kirjutas: |
| pane mõni wireless opsüsteem :=) |
selgitad ehk oma mõttetut kommentaari ?
|
|
| Kommentaarid: 85 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
78 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Märt.
HV Guru

liitunud: 17.01.2004
|
12.02.2007 08:52:17
|
|
|
| gnoom kirjutas: |
| kfl kirjutas: |
kas läpaka hdd driver seedib ainult FAT16, W98 startupdisk ei küsinud kas soovin FAT16 või 32 |
Kui suure kettaga tegu. peast ei mäleta, kuid miski alla 500MB ketta puhul ei küsinud. |
Alla 1 GB FAT32 teha ei saa (ei lase).
_________________ Albert Einstein: "Vaid kaks asja on lõpmatud, universum ja inimlik rumalus, ja selles esimeses pole ma nii kindel." |
|
| Kommentaarid: 29 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
23 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mikk36
HV Guru

liitunud: 21.02.2004
|
12.02.2007 11:50:34
|
|
|
| udusiil kirjutas: |
| gnoom kirjutas: |
| kfl kirjutas: |
kas läpaka hdd driver seedib ainult FAT16, W98 startupdisk ei küsinud kas soovin FAT16 või 32 |
Kui suure kettaga tegu. peast ei mäleta, kuid miski alla 500MB ketta puhul ei küsinud. |
Alla 1 GB FAT32 teha ei saa (ei lase). |
jura, rahus saan fat32'e peale panna oma 450MB'sele kõvakettale
|
|
| Kommentaarid: 85 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
78 |
|
| tagasi üles |
|
 |
8
HV Guru
liitunud: 27.04.2005
|
13.02.2007 05:07:55
|
|
|
| mikk36 kirjutas: |
| udusiil kirjutas: |
| gnoom kirjutas: |
| kfl kirjutas: |
kas läpaka hdd driver seedib ainult FAT16, W98 startupdisk ei küsinud kas soovin FAT16 või 32 |
Kui suure kettaga tegu. peast ei mäleta, kuid miski alla 500MB ketta puhul ei küsinud. |
Alla 1 GB FAT32 teha ei saa (ei lase). |
jura, rahus saan fat32'e peale panna oma 450MB'sele kõvakettale |
Lihtsalt vaikimisi tegi Win98 startupdisk alla 512MB partitsioonid FAT16.
FAT32 saab vist väiksemale teha küll, kuid mingi probleem oli siis "Cluster Size"ga.
Samas mõni allikas:
http://www.compguysinc.com/techweb/fdisk/fat16_vs_fat32.shtml
väidab, et:
Drives smaller than 512 MB are not supported by FAT32
|
|
| Kommentaarid: 37 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
37 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mikk36
HV Guru

liitunud: 21.02.2004
|
13.02.2007 12:58:50
|
|
|
link :: http://www.computerhope.com/fat32.htm
Drive Size Default Cluster Size
Less than 512MB 512 Bytes
< = 8GB 4 Kilobytes
< = 16GB 8 Kilobytes
< = 32GB 16 Kilobytes
> = 32GB 32 Kilobytes
|
|
| Kommentaarid: 85 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
78 |
|
| tagasi üles |
|
 |
8
HV Guru
liitunud: 27.04.2005
|
13.02.2007 13:02:58
|
|
|
| mikk36 kirjutas: |
Drive Size Default Cluster Size
Less than 512MB 512 Bytes
< = 8GB 4 Kilobytes
< = 16GB 8 Kilobytes
< = 32GB 16 Kilobytes
> = 32GB 32 Kilobytes |
Lõpuks leidsin Microsofti enda support'ist sellise tingimuse:
A volume must contain at least 65,527 clusters to use the FAT32 file system
|
|
| Kommentaarid: 37 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
37 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mikk36
HV Guru

liitunud: 21.02.2004
|
14.02.2007 04:32:57
|
|
|
| 8 kirjutas: |
| mikk36 kirjutas: |
Drive Size Default Cluster Size
Less than 512MB 512 Bytes
< = 8GB 4 Kilobytes
< = 16GB 8 Kilobytes
< = 32GB 16 Kilobytes
> = 32GB 32 Kilobytes |
Lõpuks leidsin Microsofti enda support'ist sellise tingimuse:
A volume must contain at least 65,527 clusters to use the FAT32 file system |
mis teeb minimaalseks suuruseks 32MB
|
|
| Kommentaarid: 85 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
78 |
|
| tagasi üles |
|
 |
haanjamiis
HV kasutaja
liitunud: 18.10.2003
|
17.02.2007 11:45:49
|
|
|
Tere seo foorumi rahvalõ
Nüüd asi selline, et panin siit saadud õpetuse järgi oma tablet-pc -le xp peale aga bootimise ajal annab valiku nagu oleks kaks op süsteemi peal .Ok ma saan aru sellest,enne installi oli tal ju 98systeem peal , aga kas on võimalik sellest screenist lahti saada
_________________ Haanjamiis vidi lubjakivve......... |
|
| Kommentaarid: 27 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
darzik
HV veteran

liitunud: 12.01.2002
|
17.02.2007 13:09:32
|
|
|
My Computer (paremklõps) => Properties => Advanced => Startup and Recovery / Settings => Time to display list of... seal saad linnukese ära võtta või aega muuta, allolevast Edit nupust saad boot.ini faili ka käsitsi muuta.
... ehk et tegelt võid lihtsalt niisama ka boot.ini üles otsida ja modida, aga kui ennast selles kindlalt ei tunne, on nuppude/linnukeste kaudu kergam vast...
|
|
| Kommentaarid: 73 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
70 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kfl
HV Guru
liitunud: 13.05.2002
|
18.02.2007 16:33:20
krt, sain veel ühe peetis win-ga rondi |
|
|
Nüüd siis 2 probleemset uunikumi ja mõlemad peaks käima saama:
IBM 560e (type 2640300) ja 560x (2640700), kummagil pole cd-d seadet, (manual)
väline flopi on aga see vähemalt vanemas ei tööta, uuemas pole proovinud
hdd adapter olemas,
flopipesaga tavaarvutit ei ole (keldris vist on teadmata töökorras flopilseade ja kaabel)
w98startup flopi olemas aga töökorda ei tea
W95 plaat olemas, rev ei tea, võti ei tööta, kleepsuga raamat flopidega versiooni oma ...
w2k plaat, võti jne korras
| veiks kirjutas: |
minu meelest oleks kõige lihtsam tõesti see ülemineku kaabli värk,
...
2. kopeerid windows 98 või windows me startup diski sisu cd-rom peale(win xp startup ei sobi)
...
12. paned käima selle setup.exe sealt win installi kaustast oma vanas arvutis.
Nii peaks toimima... |
| darzik kirjutas: |
[... Ketas välja, üleminekuga või USB-karbiga lauaarvuti vmt külge, installifailid ja command.com kettale, ketas läpakasse tagasi jne
...
3) siit: http://www.tech-forums.net/computer/topic/18003.html Win98 bootdisk ja smartdrv.exe
4) tõmmatud bootdisk floppyle
5) kettale tehtud partitsiooni juurkataloogi smartdrv.exe, himem.sys ja config.sys (selles peab olema device = himem.sys rida)
6) kettale WinXP plaadilt i386 kataloog (eraldi kataloogina) ... win98 puhul on installifailid win98 kataloogis, win95 puhul vist ka..
...
... ehk ei saanud väga segane see värk, tegelikult peaks ilma selle floppylt buutimiseta ka asja käima saama, aga minu pea seda praegu välja ei rehkendandu, kuidas.... |
Kuidas saaks lauaarvutis läpaka kõvaketta ilma flopidega sebimata nii ettevalmistada, et läpakas käivituks dos ja saaks win-i setupi käivitada, kui juba win installifailid hdd-le copitud?
kõik need bootdisk.exe-d tahavad flopile kirjutada, aga kas kõvakettale ei saaks neid kuidagi?
kas bootiv W95 cd on olemas, kui selle hdd-le kopida, oleks abi?
ibm 560x-l on USB olemas, kui laseks W2k plaadi mälupulgale ja USB bootimis järjekorras esimeseks, kas nii õnnestuks?
_________________ Müügis: YARIS! ja FOCUS Tel: 1214*5100741*100 |
|
| Kommentaarid: 111 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
107 |
|
| tagasi üles |
|
 |
8413
HV vaatleja
liitunud: 11.03.2006
|
19.02.2007 16:55:45
Re: krt, sain veel ühe peetis win-ga rondi |
|
|
| kfl kirjutas: |
Nüüd siis 2 probleemset uunikumi ja mõlemad peaks käima saama:
...kui laseks W2k plaadi mälupulgale ja USB bootimis järjekorras esimeseks, kas nii õnnestuks? |
proovisin xp ja ei toimi boot fail kirjutatakse ilmselt muu valemiga
|
|
| Kommentaarid: 13 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Duckhead
HV veteran

liitunud: 07.02.2003
|
24.01.2009 08:57:05
|
|
|
mul ka sama teema käsil.
On IBM 570.
Dockiga saab sellele taha panna ka floppy.
Kui startupdiskiga üles boodin, lähen C: kettale, kus on eelnevalt XP setupfailid, kuid trükkides setup.exe ei lase setupil käivituda, ütleb et seda ei saa DOSi all teha. Miks? Vnasti nii ju ainult tehtigi Win98 ajal.
Kui lähen I386 kausta ja pressin WINNT.EXE, siis läheb Setup käima. kopeerib miskeid vajalike faile tükk aega, siis ütleb et nüüd on DOSi põhne asi lõpule viidud, vajuta ENTER, seejärel tuleb restart, aga setup ei jätku, vaid ütleb NTLDR is missing. Ühesõnaga kuda ka ei prooviks, ta ei tee C kettale bootfaili. Miks? Mis faili ta sinna peaks tegema? Milles see bootimine üldse seisneb? Kas selle faili saab sinna kõvakettale ise lisada?
EDIT: Nüüd sain asja niikaugele, et boodib ka vajadusel C kettalt endalt(lõin C kettast DOS startup diski järgides seda trikki https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=4583470#4583470 ), aga ikka sama jura et SETUP.exe ei saa Dosi all teha. Kettalt buutides ei lase ka SMARTDRV käivitada.
_________________ ÄRA KOORMA PENSIONIKASSAT, SURE ÕIGEAEGSELT!!! |
|
| Kommentaarid: 74 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
68 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kfl
HV Guru
liitunud: 13.05.2002
|
24.01.2009 22:59:57
|
|
|
kõige kindlam: kopi cdromiga arvutis i386 kaust ja vajalikud driverid adapteriga läpaka hdd-le ja samas tee win setup esimese restardini, peale seda tõsta ketas läpakasse ja lase setupit edasi teha ...
E:
| Duckhead kirjutas: |
| a see ei ole ju ainuke ja normaalne varint? |
olen w95 mingi teise skeemi järgi tööle saanud ... ei mäleta enam kuidas, flopit pole vähemalt kunagi kasutanud
IDE adapter on mind alati välja aidanud
Korra on vaid lahendamatu probleem tekkinud:
mul ühel 5G kõvakettal on ilmselt mingi turva krüpteering, kirjutab probleemideta, aga pärast ei loe enam välja, selle lähemaks uurimiseks ei viitsinud aega raisata
_________________ Müügis: YARIS! ja FOCUS Tel: 1214*5100741*100
viimati muutis kfl 28.01.2009 12:16:25, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 111 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
107 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Duckhead
HV veteran

liitunud: 07.02.2003
|
25.01.2009 01:11:45
|
|
|
a see ei ole ju ainuke ja normaalne varint?
_________________ ÄRA KOORMA PENSIONIKASSAT, SURE ÕIGEAEGSELT!!! |
|
| Kommentaarid: 74 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
68 |
|
| tagasi üles |
|
 |
HacaX
HV Guru

liitunud: 22.01.2004
|
25.01.2009 09:03:00
|
|
|
Miks sa selle SETUP.EXEga täpselt mässad? Win98s see toimis kuna seal ta oligi selleks ette nähtud, W2Kst alates teeb konkreetselt sedasama WINNT (või oli see WINNT32?) ja SETUP oli IIRC Winnist käivitamiseks (ei meenu hetkel küll, mida ta täpselt tegi, kas virises et "opsüsteem on juba uusim" või siis võimaldas lisasid installida). Su viimasest postist ei loe välja, et WINNT jooksutamine tulemust ei annaks.
SMARTDRV täpne veateade huvitaks kah, "ei lase SMARTDRV käivitada" põhjuseid võib-olla sada ja kaks alates sellest, et proge pole PATHi kaudu leitav ja lõpetades võimalusega, et proge su ketastega midagi peale ei oska hakata.
_________________ IMO & GPLed |
|
| Kommentaarid: 24 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
22 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Duckhead
HV veteran

liitunud: 07.02.2003
|
25.01.2009 10:14:18
|
|
|
WINNT minnes esimesele restardile , kus ütleb et võta FDD jms. välja ei buudi ülesse, vaid teatab uhkelt et NDLRT vms. is missing
Viimane kord laskisn ilma smardrvita, tegi pool ööd, aga tulemus oli sama, ntdlr is missing.
_________________ ÄRA KOORMA PENSIONIKASSAT, SURE ÕIGEAEGSELT!!! |
|
| Kommentaarid: 74 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
68 |
|
| tagasi üles |
|
 |
HacaX
HV Guru

liitunud: 22.01.2004
|
25.01.2009 11:27:13
|
|
|
XP plaadilt recovery console' i buutides FIXBOOT ja FIXMBR tehtud?
_________________ IMO & GPLed |
|
| Kommentaarid: 24 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
22 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Duckhead
HV veteran

liitunud: 07.02.2003
|
25.01.2009 12:45:35
|
|
|
ei ole, pole plaadilugejatki sel arvutil
kuidas see recovery console'ilt buutimine muidu käiks?
seda saaks vist teises läpakas ka teha? Sellel on plaadilugeja oleman
_________________ ÄRA KOORMA PENSIONIKASSAT, SURE ÕIGEAEGSELT!!! |
|
| Kommentaarid: 74 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
68 |
|
| tagasi üles |
|
 |
HacaX
HV Guru

liitunud: 22.01.2004
|
25.01.2009 19:48:09
|
|
|
Arr, jah, minu viga
NTLDR ja NTDETECT.COM kopeeri C: juurikasse (peaks asuma samas kaustas kust sa Wini installisid). Kui sellest kasu pole vaata C: juurikas olev BOOT.INI üle, et seal oleks korrektne partitsioonide nummerdus. Kõik need failid võivad peidetud/süsteemsed olla.
_________________ IMO & GPLed |
|
| Kommentaarid: 24 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
22 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Duckhead
HV veteran

liitunud: 07.02.2003
|
26.01.2009 00:40:23
|
|
|
| HacaX kirjutas: |
Arr, jah, minu viga
NTLDR ja NTDETECT.COM kopeeri C: juurikasse (peaks asuma samas kaustas kust sa Wini installisid). Kui sellest kasu pole vaata C: juurikas olev BOOT.INI üle, et seal oleks korrektne partitsioonide nummerdus. Kõik need failid võivad peidetud/süsteemsed olla. |
kust ma neid kopeerin? XP installiplaadi pealt või?
EDIT: kõik need failid on olemas. Boot.ini sisu on järgmine:
[Boot Loader]
Timeout=5
Default=C:\$WIN_NT$.~BT\BOOTSECT.DAT
[Operating Systems]
C:\ = "Microsoft Windows"
C:\$WIN_NT$.~BT\BOOTSECT.DAT = "Windows XP Installation/Upgrade" |
Mu töötavas arvutis on selle sisu aga:
[boot loader]
timeout=30
default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /fastdetect /NoExecute=OptIn |
ma midagi siit muuta küll ei oska , et parem saaks
_________________ ÄRA KOORMA PENSIONIKASSAT, SURE ÕIGEAEGSELT!!! |
|
| Kommentaarid: 74 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
68 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Märt.
HV Guru

liitunud: 17.01.2004
|
26.01.2009 08:54:28
|
|
|
| HacaX kirjutas: |
| Miks sa selle SETUP.EXEga täpselt mässad? Win98s see toimis kuna seal ta oligi selleks ette nähtud, W2Kst alates teeb konkreetselt sedasama WINNT (või oli see WINNT32?) ja SETUP oli IIRC Winnist käivitamiseks (ei meenu hetkel küll, mida ta täpselt tegi, kas virises et "opsüsteem on juba uusim" või siis võimaldas lisasid installida). |
WINNT.EXE- käivitamiseks ainult käsurealt.
WINNT32.EXE- käivitamiseks graafilisest keskkonnast.
_________________ Albert Einstein: "Vaid kaks asja on lõpmatud, universum ja inimlik rumalus, ja selles esimeses pole ma nii kindel." |
|
| Kommentaarid: 29 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
23 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Duckhead
HV veteran

liitunud: 07.02.2003
|
27.01.2009 21:09:40
|
|
|
ei tule siis mingit tõsist soovitust?
_________________ ÄRA KOORMA PENSIONIKASSAT, SURE ÕIGEAEGSELT!!! |
|
| Kommentaarid: 74 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
68 |
|
| tagasi üles |
|
 |
HacaX
HV Guru

liitunud: 22.01.2004
|
28.01.2009 10:15:12
|
|
|
Kui kirjutad mittetöötava ketta BOOT.INIsse sellee mis töötava ketta BOOT.INIs on, siis ei muutu midagi?
_________________ IMO & GPLed |
|
| Kommentaarid: 24 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
22 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Duckhead
HV veteran

liitunud: 07.02.2003
|
28.01.2009 18:58:46
|
|
|
ei ole proovinud, aga kui neid võrrelda, siis ühel on sinna kirjutatud installi jätkumise teave, teisel aga töötava op.sysi käivitumise teave. Hetkel ei saa proovida kahh.
_________________ ÄRA KOORMA PENSIONIKASSAT, SURE ÕIGEAEGSELT!!! |
|
| Kommentaarid: 74 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
68 |
|
| tagasi üles |
|
 |
HacaX
HV Guru

liitunud: 22.01.2004
|
28.01.2009 21:08:10
|
|
|
Aga sul tegi installer oma kopeerimised juba ära ju. See, et graafiline pool veel kõikvõimalikke lisajuppe installib ja kasutajalt keele-/riigi-/etc sätteid tahab ei ole ülesbuutimise poolega mingit pidi seotud.
Eks kogu minupoolne tekst paras oletamine ole, aga kahjuks on sinu poolt esitatud veateatel terve posu võimalikke põhjuseid. Kui sa saaksid FIXMBRi ja FIXBOOTi teha siis oleks asi lihtsam - need kannavad ise vajalikud andmed kettale ja nii ei pea oletama mis võiks kandmata olla ja kuidas ilma FIX*'ita sama saavutada.
_________________ IMO & GPLed |
|
| Kommentaarid: 24 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
22 |
|
| tagasi üles |
|
 |
gynterk
HV kasutaja
liitunud: 17.01.2004
|
28.01.2009 21:43:42
|
|
|
| USB Mem Flash (kui flash boot tuge pole, siis boodi üles USB FDD-ga ja loe USB Mem Flash) + mingi linuxi distro. Windowsiga võid ennast edasi hulluks jeebida, kui tahad. 468 läpakas & XP...mõistus tule koju...
|
|
| Kommentaarid: 5 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
5 |
|
| tagasi üles |
|
 |
HacaX
HV Guru

liitunud: 22.01.2004
|
28.01.2009 23:28:00
|
|
|
OT: see post mida sa kommenteerid on ju tubli 3 ja pool aastat vana. Viimased teema sissekanded tegelevad siiski mõnevõrra moodsama riistvaraga
_________________ IMO & GPLed |
|
| Kommentaarid: 24 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
22 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Duckhead
HV veteran

liitunud: 07.02.2003
|
21.02.2009 22:22:27
|
|
|
vahepeal polnud aega asjaga tegeleda, aga nüüd tekkis hoopis mõte, et kui paneks sinna peale linuxi
kas linux on ressursinõudlikum, kui XP? Neid on ka muidugi mustmiljon. Ma olen aru saanud, et linuxi installimine käib lollikindlamalt, kui XPl... Kas saaks nii linuxi peale, kui paneks läpaka kõvaketta adapteriga XPle USB auku, kopeeriks sinna peale linuxi failid ja siis see läpakasse tagasipanduna buudiks üles ja paigaldaks end. Läpakat vaja nagunii ei oleks muuks, kui surfamiseks netis, vahet pole, mis op.sys seal on.
Meeldetuletuseks, et tegu on P II 350mhz ja 192MB. ram.
Mida arvatakse?
_________________ ÄRA KOORMA PENSIONIKASSAT, SURE ÕIGEAEGSELT!!! |
|
| Kommentaarid: 74 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
68 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|