Avaleht
uus teema   vasta Tarkvara »  Arvutimängude foorum »  Valve Steam Machine, Frame VR prillid ja uus Steam Controller märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
1dumbpcuser
HV Guru

liitunud: 05.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.06.2026 20:27:15 vasta tsitaadiga

bugbrake kirjutas:
Mõtte oli selles, et isegi maailma suurim tehnoloogiaettevõte ei jää puutumata sellest jamast.

Suurim?

Spoiler Spoiler Spoiler

https://companiesmarketcap.com/

_________________
M: MSI B660M MORTAR
M: Dell RTX 2060
O: AM5 ITX emaplaat
Kommentaarid: 103 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
bugbrake
HV kasutaja

liitunud: 10.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.06.2026 20:48:53 vasta tsitaadiga

... There's always that one guy ...
_________________
Alati teadke, et kuulujutte mõtlevad välja vihkajad, levitavad lollid, aga usuvad idioodid.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007




sõnum 25.06.2026 21:12:24 vasta tsitaadiga

Mõte oli selles, et Apple on tuntud oma ulmeliselt kõrgete hindade poolest.
Hiljuti on küll mõned tooted konkurentsivõimeliste hindadega olnud (MacBook Neo, Mac Mini M4)

_________________
Müüa igasugu asju
Kommentaarid: 901 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 675
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
1dumbpcuser
HV Guru

liitunud: 05.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.06.2026 07:42:36 vasta tsitaadiga

Valve says Steam Machine won't have 'as long of a timeframe' as Steam Deck, and new models are 'just a matter of when it makes sense'
PCGamer

_________________
M: MSI B660M MORTAR
M: Dell RTX 2060
O: AM5 ITX emaplaat
Kommentaarid: 103 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.06.2026 08:03:22 vasta tsitaadiga

Aeron kirjutas:
SKG, ps5 ja sm'i võimekus on väga sarnane. Tflopsid ka sarnased. 1080-1440p, FSR'iga 4k peale venitatud.
See võib niru olla, aga pmt kõik konsoolikasutajad täna seal istuvad ning see on relevantne seni, kuni käesoleva generatsiooni konsoolid on relevantsed.
Seega me räägime 2027-2028 kui tuleb uus gen + 3-4a sinna otsa, kui lõpetatakse vaikselt ära vanemale gennile optiomeerimine.
Seega SM on ilmselt OK-is kohas umbes järgmised 5-7a kindlasti. Mängimata jäävad mõned üksikud asjad vb, kui sedagi.

Tflopsid ei ole nii võrreldavad. Pigem ootaks võrdlusi Series S-iga.


Valve Quietly Shifts Steam Machine’ Performance Stats From 4K 60 FPS to “Up To 4K” Gaming
https://tech4gamers.com/steam-machine-up-to-4k-gaming/

icon_lol.gif
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.06.2026 09:26:33 vasta tsitaadiga

Wow milline allikas icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif
0.5 A4 reklaamidest ujuvat juttu ning 0 testi. Trust me bro!
Talk about cherry picking sources icon_smile.gif Kaua sa sead otsisid?

Dude, SM on 9 Tflops ja PS5 on 10, xbss on 4.
X86 ajastul, on flopsid võrreldavamad kui kunagi varem.
Jah, konsoolid on tiba preamini optimeeritud for the most part, aga see on tiba paremini.
Seal on vb mingi kuni 20% perf vahe ja seda kuidagi pixlitesse ja fps tõlkida ajal kus resolutsioonid ja fps on dünaamilised ning ekraani vaadatakse ~3 kauguselt on üsna küsitav tegevus.


Link


Nii, et basically valdavalt väga sarnane kogemus ps5-ga.

_________________
Võib öelda, et ma olen liigselt enesekeskne, aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 65
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.06.2026 09:59:41 vasta tsitaadiga

Screenshot Valve enda kodukalt clown.gif et jah, oma marketingis taganetakse nüüd alsetest lubadustest. Pole vast üllatav. Samuti pole mälu dual channel, nagu algses specis.

Tflopsid ei ole sellisel viisil võrreldavad, korduvalt teemaks olnud, miks. Ei tasu võtta sõna teemal, mida ei tunne.
https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11500398#11500398

"Not all flops are created equal"
https://www.howtogeek.com/894131/teraflops-are-a-bad-way-to-compare-gpus-heres-why/#why-teraflops-are-bad-for-gpu-comparisons
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.06.2026 15:19:43 vasta tsitaadiga

SKG, oeh...
1. keegi mitte kunagi ei uskunud seda 4k gamingut või noh, oli teada juba esmaste spec leakide ajal, et see on ainult upscale'inguga võimalik (endiselt on, 100% of the time, kui upscale'id from hell and back)
2. dual channel vs single channel vaevalt see bottleneck saab olema selle masina puhul, seega pigem pohhui. upgrade vaates positiivne.
3. ei väitnudki, et flopsid on võrdsed, ütlesin, et võrreldavad ja et vahe ei ole tõenäoliselt märgiline, mida tõestavad ka actual real world benchmarkid DF'i poolt for the most part (Forza looking at you).

Fakt on see, et tegemist on casual gameri vaates umbes PS5-ga võrreldava masinaga. Eriti 3m kauguselt vaadatuna.
Väsitav on see paugutamine, võta äkki natuke tuure alla.

Mis kõige rohkem sakib on see , et pult ei ole kaasas. I get it, enamikul on mingi pult olemas, aga siiski.

_________________
Võib öelda, et ma olen liigselt enesekeskne, aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 65
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
1dumbpcuser
HV Guru

liitunud: 05.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.06.2026 18:01:56 vasta tsitaadiga

SKG kirjutas:
"Not all flops are created equal"
https://www.howtogeek.com/894131/teraflops-are-a-bad-way-to-compare-gpus-heres-why/#why-teraflops-are-bad-for-gpu-comparisons

tsitaat:
Fudging the TFLOP Numbers
Another issue with using teraflops to compare GPUs is that the numbers can be manipulated. Manufacturers might "boost" their teraflop counts by increasing the core clock speed or the number of cores.

However, these boosts often don't translate to real-world performance improvements, as they can lead to increased power consumption and heat generation, which can throttle the GPU and lower performance. Alternatively, while there is an increase in performance, it's not directly proportional to the rise in (theoretical) TFLOPs, because of constraints in the GPU's architecture, such as memory bandwidth bottlenecks or limited GPU cache.

Ma saan aru, mida taheti väita, aga minu arvates on rumal väita, et taktsageduse suurendamisega (ülekiirendamine?) ei kaasne reaalset jõudluse kasvu.
Või et tuumade arvu suurendamisega samuti ei kaasne jõudluse kasvu icon_rolleyes.gif Tavaliselt kaasneb tuumade lisamisega ka TMU-de kasv (tõsi, ROP-id on seotud mäluga). Kui kusagil on mingi kala, et näiteks reklaamitud 4GB asemel on 3,5+0,5 või kui 1-2 tuhat raha maksval kaardil on puudu ROP-e, siis on see tõenäoliselt lihtsalt nvidia praak icon_lol.gif .

_________________
M: MSI B660M MORTAR
M: Dell RTX 2060
O: AM5 ITX emaplaat
Kommentaarid: 103 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
bugbrake
HV kasutaja

liitunud: 10.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.06.2026 19:33:05 vasta tsitaadiga

Vabandan aga ma ei ole kunagi aru saanud sellest full 4K 60+fps hype'st. Mis te istute kõik ninad vastu telekat või icon_lol.gif
Aga võib-olla ma olen liiga vana juba eusa_think.gif

_________________
Alati teadke, et kuulujutte mõtlevad välja vihkajad, levitavad lollid, aga usuvad idioodid.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
xpander
HV veteran
xpander

liitunud: 24.10.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.06.2026 20:05:08 vasta tsitaadiga

IceUul kirjutas:
xpander kirjutas:
see leaked hind on ju täielik feik. Valve ei müü oma konsoole retaileritega, vaid ainult oma storest nagu steam deck.
1000 eest on see dead on arrival ka.
600-800 vahemikus vast oleks miskit.

Kui 1000€ on dead on arrival, siis kuidas on praeguse hinnaga?

IMO peaks see 2x olema odavam, et niisama kapi peale tolmu koguma osta. Hetkel väga niši toode. Samas hea ongi ehk sest kõva nõudlus on Valve kraamile nagu näha, laos kõik otsas.


seda ma kirjutasin pool aastat tagasi kui mälu veel nii ulme hinnaga polnud.

aga jah, tundub et selline see seis hetkel on.

edit: ainuke steam machine eelis enda ehitatud stuffi suhtes on vast formfactor, jahutus ja HDMI CEC tugi jms.. aga jah muus osas tundub ikka täiesti mõttetu masin selle hinna eest.

_________________
Linux Gaming Videos: Xpander69


viimati muutis xpander 26.06.2026 20:09:16, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 18 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.06.2026 20:09:36 vasta tsitaadiga

bugbrake, , resolutsiooni osas sõltub ju kõik sinu setupist.
Kui istud 3-5m kaugusel ja sul on 65+ tolli ekraan, siis 4k vs 1080p on suur vahe.
4k native vs 4k upscaled(1080p pealt, quality setinguga) ma oletan, et mitte eriti.
Kui istud 2m lähemale, siis ilmselt saad kenasti aru native vs upscaled.
Kui aga kasutad monitori, siis ma ütleks, et 4k on üldse täiesti pointless, unless sul on teleka suurune monitor (mul on LG C1 48' dayly driver ning ma kasutan 4k igapäevaselt, aga upscale on 150% peal, seega tegelt ebavajalik).

Mis puutub nüüd FPSi ja Hz, siis see sõltub sellest mida mängid.
Kui sa oled CIV ja Homm sõber või mõne muu aegalse tempoga mängu austaaja, siis pmt võid ka mängida @ cinematic 24 fps.
Kui mängid SP mänge, mis ei ole fps shooterid ja enamasti puldiga, siis 30 fps on ok-ish.
Kui mängid kiireid mänge ja eriti kui teed seda hiire ja klaveriga, siis iga kaader, mis sa saad üle 30 on kulda väärt kuni mingi 120ni umbes...
30-40 on massiivne vahe minu silmale, 40-50 on ka väga tuntav, 50-60 tuntav, aga juba on pigem valdavalt hea, 60-90 tundub väga smooth juba, hiireta eriti, 90-120 mina eriti rohkem tahta ei oska, aga ma pole ka competitive fps gamer.

E: mängin just Shadow of TR'i ja reso on 2560x1440 -> 4k ja 80 cm pealt vaadates minu silm pildikvaliteedil native'iga vahet ei tee, aga fps vahe on korralik.

_________________
Võib öelda, et ma olen liigselt enesekeskne, aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 65
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
bugbrake
HV kasutaja

liitunud: 10.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.06.2026 21:25:40 vasta tsitaadiga

Aeron, ma istun diivani peal ja telekas on minust 5 meetri kaugusel. Kui 60fps ära tuleb siis on see täitsa ok, kui on võimalus mängus piirata 60fps peale siis ma ka seda teen. Tõesti CS jne. ei mängi.

---

Vaatan, et YT on täis riburadapidi videosid, kus kõik tõestavad, et suudavad parema SteamMachine ehitada. Aga need on ju kõik suuremad jne.
Paljudele pole veel kohale jõudnud, et arvutid on nüüd juba kallimad. Eks see teadmine hakkab kohale jõudma siis kui hakatakse omale uut masinat ostma.
Jään ootama SM analoogne mis jõuavad müüki 600€ eest. icon_rolleyes.gif

_________________
Alati teadke, et kuulujutte mõtlevad välja vihkajad, levitavad lollid, aga usuvad idioodid.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
1dumbpcuser
HV Guru

liitunud: 05.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.06.2026 21:41:26 vasta tsitaadiga

SKG kirjutas:
Valve Quietly Shifts Steam Machine’ Performance Stats From 4K 60 FPS to “Up To 4K” Gaming
https://tech4gamers.com/steam-machine-up-to-4k-gaming/

icon_lol.gif


Ei ole hullu, kohe saab 4K ja 240fps icon_lol.gif

Valve says Steam Machine HDMI 2.1 issue is fully resolved, 4K 240Hz support coming
https://videocardz.com/newz/valve-says-steam-machine-hdmi-2-1-issue-is-fully-resolved-4k-240hz-support-coming

_________________
M: MSI B660M MORTAR
M: Dell RTX 2060
O: AM5 ITX emaplaat
Kommentaarid: 103 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Tarkvara »  Arvutimängude foorum »  Valve Steam Machine, Frame VR prillid ja uus Steam Controller mine lehele eelmine  1, 2
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.