Now open in Estonia
In June, Polestar opened its first dedicated retail space in Tallinn, operated by our official partner Info-Auto.
The Polestar 4 coupé is now available to experience - book a test drive or place your order online, or visit us in person at the showroom.
This marks the beginning of Polestar’s expansion across the Baltic region. Customers in Estonia will also benefit from access to Polestar Charge - our integrated charging solution - as well as a trusted service network.
Tanel, siin Kadakal Volvode kõrval väga pikalt ka Polestarid müügis olnud...
Kus see sensatsioon on? _________________ YAGA müügiputka - SNAP pildipank
M: 3D Touch V3.2 15€
Minu paha! Vaatasin infoauto kodukalt aadressi ja google mapsist eraldi järgi, Euest OÜga ajasin segi.
Polnud väga kursis ka, et mis seal kadaka taga osas toimub, et kas remont/hooldus vmt ka.
jägaja, lastekal seal kadakal käinud, siis piilusin noid elektrikaid ja seal vast müra sisse tuligi _________________ YAGA müügiputka - SNAP pildipank
M: 3D Touch V3.2 15€
Tanel võiks enda tervituste sisu ka sheerida. Mitte piixugi ei saa aru ausaltöelda Nr1 on tegu linnaga, sõida mööda kust reast tahad, nr2 kui mingid tolgused ei suuda kiiruspiirangust kinni pidada siis Ma ei tea, kutsugu politsei ja kurtku, et nende kiiruseületamist takistatakse. Mu pärast telli või pirita teele reklaamplakat koos tervitusega, oleks väga meelitatud.
Mingi sari kiiruseületaja või lihtsalt ära kamminud?
Teisalt on küsimus, et mis aastal HV foorumis hakati seaduserikkumisi tolereerima ja kas võiks siis juba põldu laiendada? _________________ LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud
ei ole ju, Ioniq5 küll mitte
Saksa TÜV andmetel on Tesla suur murekoht, nagu ka artiklis mainiti, teele sind lihtsalt ei jäta väga tihti
Need TÜV probleemid on tavaliselt seotud sellega, et inimesed ei hoolda oma autot, "vanade tootjate" autodega käiakse kord aastas esinduses kohvi joomas. Kui natukenegi tegeleda, siis ei ole ülevaatusega probleeme. Ioniq 5 on jah õnnetus. Aga mitte nii suur õnnetus kui Toyotad, nagu selgub. _________________ Tsensuur HinnaVaatluse foorumis
Nagu jälle selgub, siis ikka ei ole nagu tavaline auto. Peab ise mingeid hoolduseid välja mõtlema jne, tootjad ikka panevad nii mööda oma arvutustega nende elektriautode puhul
Nagu jälle selgub, siis ikka ei ole nagu tavaline auto. Peab ise mingeid hoolduseid välja mõtlema jne, tootjad ikka panevad nii mööda oma arvutustega nende elektriautode puhul
Aga mitte nii suur õnnetus kui Toyotad, nagu selgub.
Ei ole ta midagi suur õnnetus. ADAC on põhimõtteliselt autoabi ja sinna sisse kuulub kõik alates rehvi purunemisest, kuni kütuse lõppemiseni. Pole öeldud, mis seal täpsemalt probleemiks on, aga pakun, et see võib olla 12v aku tühjenemine, seda on ka peamise probleemina üldisena mainitud. Probleem ei ole autos vaid kasutajas. Hübriididele ei panda enam suuremahulisi akusid peale ja nii löövad kasutaja vead kergemini välja. Lisaks on masinate seisutarbimine ka äppide jms asjade tõttu märkimisväärselt tõusnud. Ma sain ka hübriidil nädalapäevad tagasi 12v aku tühjaks. Koristasin autot, uksed lahti, salongi tuled põlesid tunde. Piisas, et hommikuks oli kööga. Booster peale, käima, laadis dcdc pealt aku täis ja elu lill. Jah muidugi saaks panna masinatele samasuured akud nagu starteritega isenditele, aga see on selline poolmõttetu tegevus, enamuses seisab see suur aku lihtsalt jõude oodates oma tähetundi, kui keegi otsustab tulesi põletada. Mul on 5a jooksul see esimene kord, kui see õnnestub, seega ei saa ma öelda, et probleem oleks autos. Elektrikal sain ka oma lolluse tõttu 12v tühjaks korra. Jah muidugi võiks asja disainida ka nii, et kui 12v aku hakkab kriitilise piirini jõudma siis lükatakse dcdc laadimine taha. Aga siin on mitu ohtu. Esiteks eeldab see kõrgepingeaku lülitamist automaatselt ilma juhi kavatsuseta, teiseks jälle ei pruugi kõrgepingeaku soc olla piisav ja, kui selle tühjaks imed, siis on probleem kordi suurem, kui 12v akule boostrit näidata. Mõned asjad tuleb uute autodega ringi harjutada, uksi ei jäeta pärani ja ilma "Ready" stateta ei kuulata grüünes tümmi.
Nagu jälle selgub, siis ikka ei ole nagu tavaline auto. Peab ise mingeid hoolduseid välja mõtlema jne, tootjad ikka panevad nii mööda oma arvutustega nende elektriautode puhul
Perekooli foorum jälle lekib?
Sul endal lekib jälle
On ju paras pask kui tootja annab autot müües välba ette aga tegelikult kasutaja peab 3x tihemini ise hooldamist leiutama et asi üldse teedel liikuda võiks. Sõidukorras on nad absoluutselt kõik muidugi
On ju paras pask kui tootja annab autot müües välba ette aga tegelikult kasutaja peab 3x tihemini ise hooldamist leiutama et asi üldse teedel liikuda võiks.
Räägi lähemalt mis hoolduseid sa lisaks tootja kirjeldatutele teed oma elektriautole, et ta teel püsiks
Perekooli tase on isegi liiga heldelt öeldud mõningate siinsete kohta.
Nagu jälle selgub, siis ikka ei ole nagu tavaline auto. Peab ise mingeid hoolduseid välja mõtlema jne, tootjad ikka panevad nii mööda oma arvutustega nende elektriautode puhul
Perekooli foorum jälle lekib?
Sul endal lekib jälle
On ju paras pask kui tootja annab autot müües välba ette aga tegelikult kasutaja peab 3x tihemini ise hooldamist leiutama et asi üldse teedel liikuda võiks. Sõidukorras on nad absoluutselt kõik muidugi
Põhilised vead pidurid, vedrustus ja tuled. Kehv kasutaja suudab muidugi mitte tähele panna, kui nendega probleeme on. Samas vähemalt ei jäta Tesla sellist omanikku tee äärde erinevalt Toyotast _________________ Tsensuur HinnaVaatluse foorumis
On ju paras pask kui tootja annab autot müües välba ette aga tegelikult kasutaja peab 3x tihemini ise hooldamist leiutama et asi üldse teedel liikuda võiks.
Räägi lähemalt mis hoolduseid sa lisaks tootja kirjeldatutele teed oma elektriautole, et ta teel püsiks
Perekooli tase on isegi liiga heldelt öeldud mõningate siinsete kohta.
Sa ei saa nagu üldse midagi aru?
sakinaga kirjutas:
Janis kirjutas:
sakinaga kirjutas:
Janis kirjutas:
Nagu jälle selgub, siis ikka ei ole nagu tavaline auto. Peab ise mingeid hoolduseid välja mõtlema jne, tootjad ikka panevad nii mööda oma arvutustega nende elektriautode puhul
Perekooli foorum jälle lekib?
Sul endal lekib jälle
On ju paras pask kui tootja annab autot müües välba ette aga tegelikult kasutaja peab 3x tihemini ise hooldamist leiutama et asi üldse teedel liikuda võiks. Sõidukorras on nad absoluutselt kõik muidugi
Põhilised vead pidurid, vedrustus ja tuled. Kehv kasutaja suudab muidugi mitte tähele panna, kui nendega probleeme on. Samas vähemalt ei jäta Tesla sellist omanikku tee äärde erinevalt Toyotast
Statistika ütleb siis et pm kõik kasutajad on kehvad kasutajad neil
Statistika ütleb, et TÜVil kukkus saksas läbi 15-20%, mis vist ei ole "pm kõik kasutajad". Aga ei imesta, kui EV ostjate seas on suur hulk inimesi, kes ei ole autopeded ja ei tea ilma esinduses käimata, et midagi üldse hooldada tuleks. _________________ Tsensuur HinnaVaatluse foorumis
See on hea statistika. Ma valin endale sobivaks selle mis ütleb et ev’d, eriti teslat on kõige hullemate tulemustega.
Aga jah, enamus EV omanikke on totaalselt eluvõõrad mitte lihtsalt autokauged.
Tesla rikkestatistika ei tarvitse tulla nende rikkealtimast sõidukist vaid laiemalt erinevast müügi- ja järelteeninduse strateegiast. Tesla hakkas ju sõidukeid müüma sisuliselt e-poest, omamata üleilma müügisalonge ja hooldus-remondikeskusi. Selle skeemiga sobitus olematu hooldusvajadus ja Tesla tehase telemeetriapõhine sõiduki tervisejälgimise süsteemi jutupunktid hästi
Samal ajal klassikaliste autotootjatel on laialdane müügi- ja teenindusvõrgustik, kus tehasevolitatud esindusel on omaette ärihuvi pärast sõiduki müüki müüa ka hooldus ja remonditeenust. Vähemalt korra aastas kontrollida värvkatet, müüa autopesu kojamehi kuni tehase soovitatud klaasipesuvedelikuni välja.. , liikuvad asjad kuluvad mistahes sõidukil, mida vanem sõiduk, saab leida nii roostes pidureid, värvitäkkeid, jm kulumisi mida hoolas klient laseks korda teha ehk teeninduse profit, kõige tähtsam on sõiduk tõstukile saada, küll midagi leiab. Reeglina pärast tehasegarantiiaja lõppu leiu statistika kippuvat hüppeliselt tõusma
Seega jah, need sõidukid mis vähemalt korra aastas üle vaadatakse ja hooldatakse omavad tõenäoliselt vähem vigu, ent see ei ole tasuta.
Viimastel EV proovisõitudel küsinud ka 5 aasta hoolduskulu. Kõige odavam vastus on olnud keskmiselt 150€ aastas, ja kalleim 250€ aasta ja iga 4 aasta järel kallim 500€+ hooldus, kus jahutusvedeliku vahetus.
Eks need on miinimumhinnad kui muid asju ei leita ja ei vahetatata/remondita.
Teslaomanikud ei tarvitse isegi lohakamad omanikud olla, aga kui lähimad esindused on teises linnas/riigis, a'la päeva-kahe kaugusel,võib see mõjutada ka omanike huvi teemaga hoolas olla..
Küsimus EV omanikele ka, proovisõitudel jäänud äpimajandus proovimata, piirdunud lakoonilise kirjeldusega, kus reeglina saavat äpist sõidukit lukustada/avada ja eel kütta/jahutada.
Seega esiklaasi soojendusel ei oleks nagu suurt efekti, et kas on varustuses või puudub. Või kuidas päriselt on, palju üldse äpiga jännatakse.. ? _________________ ---
Küsimus EV omanikele ka, proovisõitudel jäänud äpimajandus proovimata, piirdunud lakoonilise kirjeldusega, kus reeglina saavat äpist sõidukit lukustada/avada ja eel kütta/jahutada.
Seega esiklaasi soojendusel ei oleks nagu suurt efekti, et kas on varustuses või puudub. Või kuidas päriselt on, palju üldse äpiga jännatakse.. ?
Talvel kasutan eelsoojenduseks, kui auto on jääs, mulle ei meeldi klaase kraapida ja ma ei ole seda kunagi teinud ka. Suvel ei viitsi enamasti eeljahutust kasutada, korra uksed lahti ja korras. Eemalt lukustust olen kasutanud täpselt ühe korra, kui auto parkis teises linna otsas ja naisel oli vaja sealt midagi võtta. Mida ma äpist vahel vaatan, on aku laetuse tase, kui on vaja mingit sõitu planeerida. Mis võibolla üllatluslikult on kasutusse tekkinud, on digivõti, ehk siis võti telefonis. Jah, see on kohati aeglasem, eriti, kui autosse istud, siis ta tihti vingub, et confirm application, mis on mingi krdi tobe turvavärk jälle, aga sellele vaatamata ei ole füüsiline võti enam taskusse tagasi hiilinud, va siis, kui minek kuhugile kaugele. Karta on, et kui 4a täis saab, siis hakkab äpi eest ikkagi maksma.
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse sa ei või vastata selle foorumi teemadele sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis sa ei saa lisada manuseid selles foorumis sa võid manuseid alla laadida selles foorumis
Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.