Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Üldfoorum »  Tehisintellekti (AI) teema märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 25, 26, 27 ... 29, 30, 31  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing

Kas AI-ga suheldes tuleks olla viisakas?
JAH, muidu muutume ise matsideks
45%
 45%  [ 57 ]
Põhimõtteliselt JAH, kuid kõrvalseisjale võib see tunduda veider
20%
 20%  [ 26 ]
EI, suundan pärisinimese ja arvuti vahel alati vahet teha
25%
 25%  [ 32 ]
EI, viisakus ongi iganenud asi ja parem on kui kaob.
8%
 8%  [ 11 ]
hääli kokku : 126

autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
mina634
Kreisi kasutaja
mina634

liitunud: 10.11.2023




sõnum 19.02.2026 16:27:00 vasta tsitaadiga

geminis on seadetes - Juhised Geminile
Kasulikumate vastuste saamiseks jagage teavet oma elu ja eelistuste kohta.

Ma kirjutasin juhendisse nii:

"Tehnilised ja täpsed vastused. Pole ühtegi võimalust mööda minna. Kriitilised ja kindla faktiga."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
OPollo
Kreisi kasutaja

liitunud: 23.12.2016



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.02.2026 03:35:40 vasta tsitaadiga

Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mina634
Kreisi kasutaja
mina634

liitunud: 10.11.2023




sõnum 21.02.2026 12:17:26 vasta tsitaadiga

Kui kõik energia pannakse ainult virisemisele, siis edasiminekut ei ole. Ega tule. icon_arrow.gif icon_idea.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
BA79
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.04.2021



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.02.2026 16:26:55 vasta tsitaadiga

Kui tehisintellekti tase on selline nagu antud pildil, kus mustast saab valge ja valgest must siis see ei ole ka areng. See on mandumine. Sest kui selline tehisintellekt hakkab koolides lapsi õpetama siis on tulemuseks vaimse arengu katastroof ja apokalüpsis mitmete põlvkondade vältel erinevates ühiskonnagruppides.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mina634
Kreisi kasutaja
mina634

liitunud: 10.11.2023




sõnum 21.02.2026 16:53:41 vasta tsitaadiga

BA79 kirjutas:
Kui tehisintellekti tase on selline nagu antud pildil, kus mustast saab valge ja valgest must siis see ei ole ka areng. See on mandumine. Sest kui selline tehisintellekt hakkab koolides lapsi õpetama siis on tulemuseks vaimse arengu katastroof ja apokalüpsis mitmete põlvkondade vältel erinevates ühiskonnagruppides.

Mis tase on eestis? Ma ühendaksin eesti-läti-leedu ja pealinnaks paneks Riia. [see on vabatahtlik ühinemine]

AI loogika on mootori loogika. Kui seda täiustatakse, siis täiustuvad ka väljundid. [multi-kultri filtrid maha - siis saad parema tulemuse..]
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
OPollo
Kreisi kasutaja

liitunud: 23.12.2016



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.02.2026 17:44:20 vasta tsitaadiga

mina634 kirjutas:
BA79 kirjutas:
Kui tehisintellekti tase on selline nagu antud pildil, kus mustast saab valge ja valgest must siis see ei ole ka areng. See on mandumine. Sest kui selline tehisintellekt hakkab koolides lapsi õpetama siis on tulemuseks vaimse arengu katastroof ja apokalüpsis mitmete põlvkondade vältel erinevates ühiskonnagruppides.

Mis tase on eestis? Ma ühendaksin eesti-läti-leedu ja pealinnaks paneks Riia. [see on vabatahtlik ühinemine]

AI loogika on mootori loogika. Kui seda täiustatakse, siis täiustuvad ka väljundid. [multi-kultri filtrid maha - siis saad parema tulemuse..]

Sa oled ju PUUDEGA AI !
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mina634
Kreisi kasutaja
mina634

liitunud: 10.11.2023




sõnum 21.02.2026 18:50:53 vasta tsitaadiga

Ei ole. Päriselt. icon_redface.gif
Noored oskavad ingliskeelt ja Riia on sobiv koht - AI keskuseks samuti.. thumbs_up.gif beer_yum.gif
Ma olen 10% lätlane ja 30% liivlane, 10% mulk ja ülejäänud protsent eestlane. Liivimaa on mulle sobiv koht.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
woox2k
Kreisi kasutaja
woox2k

liitunud: 25.03.2009




sõnum 22.02.2026 02:15:36 vasta tsitaadiga

Väike laupäevaõhtune LLM eesti keele oskuse katsetus:
Vahepeal uuesti Ford vs. Ferrari filmi vaadates jäi meelde sealt üks tsitaat: "A lot of stuff broke. In fact, the only thing that didn't break were the brakes." Ilmselgelt kasutati siin huumorina asjaolu, et brake/break kõlavad sarnaselt ja esmalt nagu jääks mulje, et pidurid olid ainsad töötavad asjad aga tegelikult need ka lagunesid, kuna ei suutnud enam autot pidurdada (filmis oluline teema.) Selle tõlkimine meie keelde jättes lause huumor puutumata tundus huvitav ülesanne AIle. Enamjaolt keskendusingi just pidurite lauseosale selgitades ise konteksti aga proovisin ka täispikka tsitaati, viimane ajas AI rohkem segadusse ja kvaliteet langes veelgi.
Minu katsetamisel ei suutnud ükski suurem LLM (ChatGPT, Gemini, Grok, Copilot) ülesandega hakkama saada! Küll pakuti liiga paljusõnalisi tõlkeid või kaotati fakt, et pidurid tegelikult ei töötanud.
Mõned näited:
“Ainus asi, mis alt ei vedanud, olid pidurid… kuni need enam ei pidanud.”
“Kõik andis alla. Isegi pidurid ei pidanud.”
Parim tulemus oli Gemini poolt, mis pakkus tõlkeks "Kõik võtsid tuld aga pidurid mitte" See on juba õiges suunas aga tule mainimine ei ole päris korrektne ja ei sobi kuidagi konkreetse filmi konteksti. Ümbersõnastusega hakkama ei saanud.

Enda arvates võiks sinna sobida midagi sellist: "Väga palju asju lagunes. Tegelikult ainsad asjad, mis meid ei pidurdanud olid pidurid!"
Kas siit mõni asjalikum promptikirjutaja saaks parema tulemuse?

_________________
Mess with the best, die like the rest!
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 18
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
perenoel
Kreisi kasutaja
perenoel

liitunud: 04.05.2004




sõnum 22.02.2026 02:45:42 vasta tsitaadiga

woox2k, Aga seda ei olegi ju võimalikki korralikult tõlkida, sest eesti keeles puudub see vajalik kahetähenduslikkus. Tõlkijad hakkavad tavaliselt midagi leiutama, tuletades purunema-puru ja tulevad välja mingi a la 'ainus, mis ei purunenud (see verb on ilmselt tähenduslikult oluline), oli puru piduris.' Kõlab hambutult, kuid paremini lihtsalt pole võimalik.
_________________
The biggest delusion is that there are causes other than your own state of consciousness. - Neville Goddard
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mina634
Kreisi kasutaja
mina634

liitunud: 10.11.2023




sõnum 22.02.2026 13:51:24 vasta tsitaadiga

kusjuures AI abiga saab uusi ingliskeelseid sõnu eesti keelde tuletada. icon_wink.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
woox2k
Kreisi kasutaja
woox2k

liitunud: 25.03.2009




sõnum 22.02.2026 16:09:47 vasta tsitaadiga

perenoel kirjutas:
eesti keeles puudub see vajalik kahetähenduslikkus.

Oleks minu näitelegi lähedale saanud, oleksin rahul olnud aga need panid ikka täiesti mööda.

_________________
Mess with the best, die like the rest!
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 18
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.02.2026 16:14:27 vasta tsitaadiga

Need sõnademängud pole nii lihtne tõlkida isegi inimesele.
Vaata mis ta sellest arvab icon_biggrin.gif
https://www.ling.upenn.edu/~beatrice/humor/timbuktu.html
Mina tõstan käed üles, ei oska eesti keelde tõlkida nii et mõte kaduma ei lähe.
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mina634
Kreisi kasutaja
mina634

liitunud: 10.11.2023




sõnum 22.02.2026 17:44:03 vasta tsitaadiga

Tõlgitud tekst
Riiklik luulevõistlus oli jõudnud kahe poolfinalistini: Yale'i ülikooli lõpetaja ja Wyomingi maamees. Neile anti sõna ning kaks minutit aega, et koostada luuletus, mis seda sõna sisaldaks. Sõnaks oli "Timbuktu".

Esimesena esitas oma luuletuse Yale'i lõpetaja:

Aeglaselt üle kõrbeliiva,
rühkis üksik karavan.
Mehed kaimelitel, kaks korda kaks,
sihtpunktiks --- Timbuktu.

Rahvas oli ekstaasis! Arvati, et maamees ei suuda seda iial ületada. Maamees astus rahulikult mikrofoni juurde ja lausus:

Timiga metsa me läksime kord,
telgis seal ootas meid lõbusate naiste hord.
Neid oli kolm ja meid oli kaks,
ma ühe tõmbasin tuu, ja Tim-pukkis-tuu (Timbuktu).

Maamees võitis mäekõrguselt.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007



Online
sõnum 22.02.2026 18:51:29 vasta tsitaadiga

woox2k kirjutas:
"A lot of stuff broke. In fact, the only thing that didn't break were the brakes."


Kui on mõeldud, et ei pidurdanud, siis on see tsitaat ju vale.

_________________
Müüa igasugu asju
Kommentaarid: 901 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 675
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
perenoel
Kreisi kasutaja
perenoel

liitunud: 04.05.2004




sõnum 22.02.2026 19:33:47 vasta tsitaadiga

von Wu, Seal tuleb kahetähenduslikkuse kaudu teravmeelsus. Umbes nagu eesti keeles võiks olla: Rähn suutis oma nokaga puurida kõike, kuid mitte puuri (milles istus.)
_________________
The biggest delusion is that there are causes other than your own state of consciousness. - Neville Goddard
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
woox2k
Kreisi kasutaja
woox2k

liitunud: 25.03.2009




sõnum 22.02.2026 22:17:20 vasta tsitaadiga

von Wu kirjutas:
woox2k kirjutas:
"A lot of stuff broke. In fact, the only thing that didn't break were the brakes."

Kui on mõeldud, et ei pidurdanud, siis on see tsitaat ju vale.

Nii oli see tsitaat kirjutatud imdbs aga see toimibki ainult kõnes kuna break/brake hääldatakse ühte moodi. Eesti keeles täpselt samasugust, ainult kõnes toimivat tõlget on ilmselt võimatu leida (eriti AIdel) ja seepärast piirdusin tekstianaloogi pärimisega.

_________________
Mess with the best, die like the rest!
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 18
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
778
Uus kasutaja

liitunud: 05.12.2025



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.02.2026 01:04:47 vasta tsitaadiga

Esimest (ja arvatavasti viimast) korda proovisin kui hästi ChatGPT loomajälgi tuvastab. icon_rolleyes.gif
Manus

Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mina634
Kreisi kasutaja
mina634

liitunud: 10.11.2023




sõnum 24.02.2026 07:02:22 vasta tsitaadiga

Ma juba program(m)eerin asju nii, et mul on järelvaatamise andmefail. Lihtsalt vaatan üle jah/ei kinnitus, et asi edasi läheb..
Inimene jääb ikka veel kauaks ajaks asju üle vaatama ja kinnitama - mida programm teinud on. thumbs_up.gif
Sa ei saa saata programmil näiteks lihtsalt moskvasse pommi saatma - keegi peab kinnitama inimlikult ja käsitsi - jah või ei.
Kunagi oli juhtum, kus inimene peatas asja, muidu oleks programm maailma p**** saatnud.

Selleks ongi rahvusvahelised õigused. Mida praegu jälgida ei taheta.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
perenoel
Kreisi kasutaja
perenoel

liitunud: 04.05.2004




sõnum 24.02.2026 23:29:09 vasta tsitaadiga

Youtuber tänitab AI kirjanduse ümber.

Link


Ma saan ju tegelikult isegi natukene tema pahameelest aru, et kui AI-ga saab loetud tundide jooksul tehtud poole aasta töö ja aastas võib avaldada erinevate pseudonüümide all mitusada pealkirja, muudab see päriskirjanike tegevuse samas bassseinis oluliselt raskemaks. Samas on eriliselt naljakas tema ranting kapitalismi osas, ülistades kunsti, seejuures veheldes Dumas'i Monte Cristoga. Dumas oli nimelt oma aja kirjanik-kapitalist, kes armastas luksuslikku elustiili ja panustas usinasse kirjatöösse ainult seelleks, et head sissetulekut saada. Esiteks, ta ei tegutsenud üksi, vaid tal oli mitmeid kaastöölisi, tuntuim nendest Maquet. Teiseks, kriitikud süüdistasid teda, et ta täidab lühikeste ja vähesisuliste lausetega suuri kirjamahte, et käsikirjad kiiremini ja võimalikult mahukalt valmis saada (maksti talle sõnade arvu pealt). Tolle aja 'tõsised' kirjanikud nagu Hugo, Balzac ja Zola vaatasid talle põlglikult ülalt alla. Aga ausalt öeldes ma loen hoopis parema meelega Dumas'i kui Balzaci.
Kas pole selle kõige taga lihtlabane inimlik kadedus, et korrutada 'teenis kuuekohalise summa', kui miski ei keela ju temal sama teha? Ma muidugi sooviks tegelikult jubedalt teada, kuidas õnnestub aasta jooksul Amazonis 200 pealkirja turustada. Igaühel nendest on vaja õhkutõusmisks minimaalselt paarkümmend reviewd ja see on defitsiit, mida mina hetkel ületada ei oska. Kui hakta tuhandete kaupa neid ostma, lööb Amazon konto kinni.

_________________
The biggest delusion is that there are causes other than your own state of consciousness. - Neville Goddard
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
OPollo
Kreisi kasutaja

liitunud: 23.12.2016



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.02.2026 00:26:28 vasta tsitaadiga

perenoel kirjutas:
Ma muidugi sooviks tegelikult jubedalt teada, kuidas õnnestub aasta jooksul Amazonis 200 pealkirja turustada. Igaühel nendest on vaja õhkutõusmisks minimaalselt paarkümmend reviewd ja see on defitsiit, mida mina hetkel ületada ei oska. Kui hakta tuhandete kaupa neid ostma, lööb Amazon konto kinni.

Siin sinu vigastus seisnebki, sinusuguseid, mitte "EMMIGI" tehes ja "ratsa rikkaks" tegelasi on täna nagu päris SITAKS suur number idioote, võistle nende KÕIKIDE hälvikutega ! icon_biggrin.gif
Seda raha krt, see rahapada muutub aina väiksemaks sinusuguste jaoks.
Tee ISE midagi, NISH !
Samas uusajastu BTC ja AI kullajooksikutele sa seda ka selgeks ei tee, et ta on vana, loll ja rongist ammu maha jäänud icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
perenoel
Kreisi kasutaja
perenoel

liitunud: 04.05.2004




sõnum 25.02.2026 10:48:03 vasta tsitaadiga

OPollo, Ma teengi ise. Mul on kolme aasta jooksul Amazoni pandud kõigest 12 pealkirja (osad vaid e-raamatuna, osadel kõik 4 varianti - e-raamat, paber-, audio ja kõvakaaneline). Nendest 12-st on 1 AI pildiraamat, 2 värvimisraamatud ning ülejäänud tekstisisuga. Viimastest kirjutasin ma 2 ise, kusjuures ühte neist redigeerisin vaid Grammarlyga - ehk siis AI ei teinud seal midagi. AI kirjutatud raamatud lugesin ise hoolega läbi ja redigeerisin.
Sellegipoolest, ma ei aja nina püsti ja hea meelega kirjastaksin aastaga mitusada teost ja teeniksin nendega sada tuhat. Miks mitte? See on sarnane kobarpommitamisele: pooled neist ei pruugiks üldse müüa. Ülejäänutest pooled müüksid ehk sada eksemplari aastas. Ja kaks-kolm teeksid kümnete tuhandetega kassat. Kui ma leiaksin mudelil, kuidas sellist kobarat turustada, ma hakkaks veel täna õhtul tegutsema.

EDIT:
Kui mõelda veidi väljendi 'ratsa rikkaks' üle, siis kuigi seda kasutatakse reeglina halvustavalt, mõtestaksin mina selle veidi uuest vaatenurgast lahti. Esiteks rikkus - see on ju absoluutselt soovitav asjaolu, millele ükski tervemõistuslik inimene vastu ei vaidle. Nii nagu iga terve rahvas soovib esiteks saada vabaks ning seejärel ehitada impeeriumi, soovib iga terve inimene olukorda, kus tema aeg kuulub talle endale, tema mõtetel ja jutul on kaal, tema väärtused leiavad matkimist teiste poolt. Mis puutub aga 'ratsa' asjade saavutamisesse, siis ajalooliselt tähendab hobune armee liikumisvahendit. USA armees on tänaseni 'ratsarügemendid', kuigi neis ei ole juba ammugi hobuseid. Ehk siis - 'ratsa rikkaks' tähendab tegelikult eesmärgi saavutamist sõjaväelise kiiruse ja efektiivsusega. Igati kiiduväärt eesmärk.


(Pildi valmistas Sora spetsiaalselt selle postituse jaoks)

_________________
The biggest delusion is that there are causes other than your own state of consciousness. - Neville Goddard
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mina634
Kreisi kasutaja
mina634

liitunud: 10.11.2023




sõnum 25.02.2026 12:51:41 vasta tsitaadiga

https://arileht.delfi.ee/artikkel/120438504/usa-kaitseministeerium-esitas-jaan-tallinna-tehisarufirmale-ultimaatumi

Et kõik tehisintellektid peavad saama pentagoni jaoks kasutusele. See tähendab, et anna kood. Selle nimi on. SUUR VEND JÄLGIB SIND. USA MAFFIA.

--
Ma sain kümme boti ja nüüd vähendasin 6-7 boti peale ja pidin ehitama proksi-silla nostr relay jaoks, et iga bot eraldi andmemahtu ei kulutaks. Nüüd proksi pärib botide eest ühe andmemahu kaudu.
See oleks nagu, et 7 raamatu täit 1 raamatuna ja pakitud kujul. 7x andmevoo mahu sääst.

Inimesed ikka lasevad mulle satse. Ülemaailma - neile meeldib, mida mu bot postitab. AI külge pole pannud, sest ehitasin ise andmemootori - mehaaniliselt leiab laused kui vastavad sõnade tingmused on täidetud - lisaks päikesed, kuud ja südame postused, meeldimised.. Paljudel on juba AI küljes. Aga see on läbinähtav. Ma olen teinud tuntud lausete põhjal oma käsitsi analoogi just nagu perenoel. Ise vaatab üle.

See mulle meeldib - siin ongi kasutegur - kasuta AI-d, kuid vaata üle ja lisa inimfaktor taha. See ongi kvaliteet. Sepp ja sepahaamer. Koos on nad kvaliteet.
Näiteks professionaalne muusik võib koos AI-ga veel paremat muusikat teha kui ennem. Küll on tal ka võimalus kvaliteeti veelgi tõsta - tavainimeste kõrval.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.02.2026 13:27:06 vasta tsitaadiga

perenoel kirjutas:
Youtuber tänitab AI kirjanduse ümber.
Spoiler Spoiler Spoiler


Ma saan ju tegelikult isegi natukene tema pahameelest aru, et kui AI-ga saab loetud tundide jooksul tehtud poole aasta töö ja aastas võib avaldada erinevate pseudonüümide all mitusada pealkirja, muudab see päriskirjanike tegevuse samas bassseinis oluliselt raskemaks. Samas on eriliselt naljakas tema ranting kapitalismi osas, ülistades kunsti, seejuures veheldes Dumas'i Monte Cristoga. Dumas oli nimelt oma aja kirjanik-kapitalist, kes armastas luksuslikku elustiili ja panustas usinasse kirjatöösse ainult seelleks, et head sissetulekut saada. Esiteks, ta ei tegutsenud üksi, vaid tal oli mitmeid kaastöölisi, tuntuim nendest Maquet. Teiseks, kriitikud süüdistasid teda, et ta täidab lühikeste ja vähesisuliste lausetega suuri kirjamahte, et käsikirjad kiiremini ja võimalikult mahukalt valmis saada (maksti talle sõnade arvu pealt). Tolle aja 'tõsised' kirjanikud nagu Hugo, Balzac ja Zola vaatasid talle põlglikult ülalt alla. Aga ausalt öeldes ma loen hoopis parema meelega Dumas'i kui Balzaci.
Kas pole selle kõige taga lihtlabane inimlik kadedus, et korrutada 'teenis kuuekohalise summa', kui miski ei keela ju temal sama teha? Ma muidugi sooviks tegelikult jubedalt teada, kuidas õnnestub aasta jooksul Amazonis 200 pealkirja turustada. Igaühel nendest on vaja õhkutõusmisks minimaalselt paarkümmend reviewd ja see on defitsiit, mida mina hetkel ületada ei oska. Kui hakta tuhandete kaupa neid ostma, lööb Amazon konto kinni.


Palju maksab poes üks lusikas? Kui see just kullast pole, siis odavamad ilmselt alla euro. Olid ajad, kui nii puust kui metallist lusika eest pidi ikka palju rohkem välja käima kuna nende valmistamine oli käsitöö. Ei saa nende AI kirjutatud raamatutega samuti keegi ratsa rikkaks, lihtsalt raamatud devalveeruvad ehk muutuvad palju odavamaks. Lisaks samamoodi nagu sul pole vaja kodus 200 lusikat, ei jõua inimene lõputult ka raamatuid lugeda ehk kasum ei pruugi kasvada kui neid lõputult vorpida - keegi lihtsalt ei osta enam.
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
perenoel
Kreisi kasutaja
perenoel

liitunud: 04.05.2004




sõnum 25.02.2026 14:18:44 vasta tsitaadiga

napoleon, Ma kujutan ette, et vaba hinnastuse juures olekski praegu AI-raamatute pakkumine 10 sendi juurde jõudnud. Aga õnneks on Amazonil tark mehhanism, mis selle ära hoiab. Selleks, et autor/kirjastaja saaks oma raamatult 70% suuruse osa ostja makstud hinnast (miinus 10-12 senti delivery costi), peab e-raamatu hind olema vahemikus 2.99-9.99 dollarit. Sa saad tekstiraamatu (kuni 3 MB mahtu) puhul panna hinna ka min. 0.99 peale, kuid siis saad ainult 35%. Ehk siis - hinnad praegusest allapoole saavad minna ainult siis, kui Amazon niimoodi otsustaks. Reaalsuses müüb enamik ikkagi 2.99-ga. Kusjuures, see ei pruugi olla kõige parem taktika. Olen tähele pannud, et 3.99 võib läbimüüki isegi tõsta. Kui on juba 30+ arvustust ning Kindle Unlimited lugejad on reitingu tõstnud 100K kanti, mis omakorda paneb ta kategoorialehtedel sageli esimese kümne sekka, arvab ostja just minimaalsest hinnast kõrgema numbri juures, et tegu on väärt asjaga. Odav ei ole ju reeglina parim.

Ja kui rääkida veel numbritest, siis globaalne raamatutööstus kiitleb aastase käibega 150-155 miljardit. Muidugi, lõviosa sellest rahast läheb täna tippkirjanike kätte. Kuid turg on ootamatusi täis ning kui inimene hakkab ühel hetkel AI toodangust rohkem kasu saama, võib pilt päevapealt muutuda. Oluline on pildil olla ning kasutadda parimat, mida AI täna pakkuda suudab.

_________________
The biggest delusion is that there are causes other than your own state of consciousness. - Neville Goddard
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mina634
Kreisi kasutaja
mina634

liitunud: 10.11.2023




sõnum 25.02.2026 15:03:58 vasta tsitaadiga

https://stallman.org/amazon.html
stallmanil on oma arvamus amazonist
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
perenoel
Kreisi kasutaja
perenoel

liitunud: 04.05.2004




sõnum 25.02.2026 17:07:42 vasta tsitaadiga

mina634, Ma arvan, et ma vihkaks Amazoni päris sügavalt - kui ma oleksin (olnud) poepidja USA-s. Aga ma ei ole. Minule võimaldab Amazon ülilihtsa juurdepääsu USA turule (erinevalt näiteks Barnes and Noble-st, kes ei võta Eesti residenti jutule), neil on müüjatele tasemel klienditeenindus, kust kompetentsed inimesed helistavad tagasi, nad isegi kannavad raha soovi korral välispanka (erinevalt Googlest, mille jaoks on aktsepteeritav ainult resideerumisriigi pank). Seega minu arvamus erineb - johtuvalt minu täiesti erinevast vaatenurgast - tollest arvamusest 180 kraadi.
_________________
The biggest delusion is that there are causes other than your own state of consciousness. - Neville Goddard
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mina634
Kreisi kasutaja
mina634

liitunud: 10.11.2023




sõnum 26.02.2026 05:32:50 vasta tsitaadiga

raamatuid on mugav osta ikka raamatukauplusest - loodan, et sul on ka riiulil müügis.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
sukelduja
HV Guru
sukelduja

liitunud: 14.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.02.2026 16:38:36 vasta tsitaadiga

LLM-id sõjamängudes. GPT-5.2, Claude Sonnet 4 ja Gemini 3 Flash simuleerisid tuumariikidel juhte. 95% juhtudel lasti tuumarelvad käiku. Kolmel korral jõuti "Global Thermonuclear War" mänguni. ( vt Wargames )
link
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MatchMaker
Kreisi kasutaja
MatchMaker

liitunud: 23.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.02.2026 03:00:17 vasta tsitaadiga


Link
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
perenoel
Kreisi kasutaja
perenoel

liitunud: 04.05.2004




sõnum 27.02.2026 03:16:39 vasta tsitaadiga

Pilt, kuidas käituksid teismelised ajarändurid aastal 50 Roomas:


_________________
The biggest delusion is that there are causes other than your own state of consciousness. - Neville Goddard
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mina634
Kreisi kasutaja
mina634

liitunud: 10.11.2023




sõnum 03.03.2026 15:28:16 vasta tsitaadiga

musa, mis on edasiarendus:
Spoiler Spoiler Spoiler

Sellist musa pole peale minu veel mitte keegi teinud - paras algusjärk alles.
--
mozart tuli tagasi ja kohtus arvo pärdiga - sellise kirjelduse baasil tekkis.
ka youtubes nüüd:
Spoiler Spoiler Spoiler

--
producer on mozarti tagasi võlunud:
Spoiler Spoiler Spoiler

Nüüd hakkab uus klassika ajastu - AI võtab üle..
--
Producer on taset tõstnud:
Spoiler Spoiler Spoiler


Tulebki disco ajastu meelde.
--
Lisasin uued helifondid programmi ja lausa kasvõi uus mäng välja anda:

Spoiler Spoiler Spoiler

--
Kui vanus hakkab tekkima, siis selline rahulik #Lo-Fi #Sci-Fi #Ambient muusika läheb rohkem peale.
Tegin ka siis tehisintellekti järgi käsitsi midi programmi peal. Pilt on tehtud AI poolt. Midi kood ka. Ülejäänud seadistatud arvutis.

Spoiler Spoiler Spoiler
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
perenoel
Kreisi kasutaja
perenoel

liitunud: 04.05.2004




sõnum 05.03.2026 17:46:25 vasta tsitaadiga

Mõtlesin, et kas pole promptidega tegelemine sarnane loitsudele maagias. Täpselt seesama prompt tekitab üksteisele sarnaseid (kuid mitte identseid) tulemusi, vaid ühte sõna või isegi koma ära jättes või lisades võib välja tulla midagi sootuks teistsugust. Küsisin seda Geminilt. Tema vastus:

Spoiler Spoiler Spoiler


Siin Sora nägemus sellest, kuidas võis Eesti promptimüük välja näha aastal 850:


Tuulevaikse ilmaga võis ostjaid olla kui murdu, kes kõik uksele koputasid ja oma hõberahasid promptide vastu soovisid vahetada. Suurepärane äri - eriti veel, kui nad turu tekkimise eeldusena ka tuulevaikse ilma oskasid promptida. icon_biggrin.gif

_________________
The biggest delusion is that there are causes other than your own state of consciousness. - Neville Goddard
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mina634
Kreisi kasutaja
mina634

liitunud: 10.11.2023




sõnum 05.03.2026 17:54:41 vasta tsitaadiga

praegusel ajal on vahetused ametlikult maksustatud ja see tekkis vahetult peale ristirüütlite tulekut, kui otse ei maksnud, siis mõisnik või piirkond maksustas igasuguste maksukohustustega.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
perenoel
Kreisi kasutaja
perenoel

liitunud: 04.05.2004




sõnum 05.03.2026 20:24:53 vasta tsitaadiga

mina634, Tühja nad maksustasid, promptimine oli mõisnike ajal põrandaalune äri. icon_biggrin.gif
_________________
The biggest delusion is that there are causes other than your own state of consciousness. - Neville Goddard
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mina634
Kreisi kasutaja
mina634

liitunud: 10.11.2023




sõnum 05.03.2026 20:46:59 vasta tsitaadiga

perenoel kirjutas:
mina634, Tühja nad maksustasid, promptimine oli mõisnike ajal põrandaalune äri. icon_biggrin.gif

sel ajal ei teatud, mis on sularaha ja ka keskpanka veel ei olnud välja mõeldudki.
ilmselt need aastad olid parimad ajad eestis, mis üldse olid (enne ristirüütleid).. sai naabreid rüüstada ja nemad rüüstasid neid - tapsid naisi ja lapsi.. nagu praegugi tehakse.
mehed seda oskavad ja see on veres.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
perenoel
Kreisi kasutaja
perenoel

liitunud: 04.05.2004




sõnum 05.03.2026 22:02:01 vasta tsitaadiga

mina634, Eestlased tegelikult ei olnud algselt rüüstamaskäijad. Alles kui klientuur tuulemüügis, loitsitud relvade ja merevaigu osas ära kadus (11. sajandi lõpupoole), mõtlesid uljaspead, et mis seals on - hakkame ise viikingiteks. Sellest tuli ainult jama. Slaavlased muide nimetasid Eesti-Soome hõimusid tshuudideks (Peipsi järv on vene keeles tshuudi järv). Tshuud tähendas vanaslaavi keeles 'imelikku' - see oli 'valgesilmne' üleloomulikuga seotud rahvas, kes olid peamiselt nõiad. Muide, vene keeles on veel selline sõna nagu nagu tchudnõi, mis tähendab imeline (ehk siis tshuudilik). Ja täna siis posime loitse tehisaru mudelitele icon_biggrin.gif
_________________
The biggest delusion is that there are causes other than your own state of consciousness. - Neville Goddard
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mina634
Kreisi kasutaja
mina634

liitunud: 10.11.2023




sõnum 11.03.2026 13:09:02 vasta tsitaadiga

AI ja tsentraliseeritud asi ei lase originaale remiksida ega kaverdada - võtsin kätte
ja tegin ise loo - pool tundi ja midi klaveril kõik sätitud vastavalt minu maitsele:
Spoiler Spoiler Spoiler


AI-pilt on ikka, et olla ka teemas.
--
Prantsuse versiooni lastelaulust panin youtube:
Spoiler Spoiler Spoiler

--
Eesti lapsed ka laulavad juba:
Spoiler Spoiler Spoiler


Ja AI on juba meie lapsed ka ära asendanud.. või saab siis uusi lastelaule teha. Kui viitsida ka vead ära parandada..
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
perenoel
Kreisi kasutaja
perenoel

liitunud: 04.05.2004




sõnum 11.03.2026 17:56:03 vasta tsitaadiga

Eestikeelne laul on täiesti aktsenditu ja puhas - annaks täiesti mingi nišš leida ja turustada. Aga sõnad peaks eelnevalt rohkem läbi töötama.
_________________
The biggest delusion is that there are causes other than your own state of consciousness. - Neville Goddard
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mina634
Kreisi kasutaja
mina634

liitunud: 10.11.2023




sõnum 12.03.2026 20:53:28 vasta tsitaadiga

Raamat: Väike kaitsja Valdur
https://gemini.google.com/share/3323fd5c32d3
--
Lõpuks sain mingi ingliskeelse versiooni, mida algselt tegin eesti keeles. Aga muusika on hea.

Youtube:
Spoiler Spoiler Spoiler
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
perenoel
Kreisi kasutaja
perenoel

liitunud: 04.05.2004




sõnum 12.03.2026 22:10:26 vasta tsitaadiga

mina634, Päris tore raamatuke. Mina teeks selle natuke ümber selles mõttes, et tuulelohe allatoomine (mis on raamatu ainus konflikt) on veidi tilluke. Selle asemel võiks olla kadumaläinud koer või kutsikas ning probleemi lahendamisele peaks kuluma raamatu viimased kaks kolmandikku. Siis saaksid müüdava toote.
_________________
The biggest delusion is that there are causes other than your own state of consciousness. - Neville Goddard
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vigurvänt
HV kasutaja

liitunud: 04.08.2022




sõnum 15.03.2026 21:45:00 vasta tsitaadiga

Universumi lahkamine icon_razz.gif https://chatgpt.com/share/69b98869-65b4-800c-9579-5ebdc44d9dfe

viimati muutis vigurvänt 17.03.2026 19:59:41, muudetud 2 korda
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.03.2026 22:23:04 vasta tsitaadiga

https://www.dailymail.co.uk/news/article-15644819/paul-conyngham-dog-vaccine-cancer.html

tsitaat:
> be tech guy in australia
> adopt cancer riddled rescue dog, months to live
> not_going_to_give_you_up.mp4
> pay $3,000 to sequence her tumor DNA
> feed it to ChatGPT and AlphaFold
> zero background in biology
> identify mutated proteins, match them to drug targets
> design a custom mRNA cancer vaccine from scratch
> genomics professor is “gobsmacked” that some puppy lover did this on his own
> need ethics approval to administer it
> red tape takes longer than designing the vaccine
> 3 months, finally approved
> drive 10 hours to get rosie her first injection
> tumor halves
> coat gets glossy again
> dog is alive and happy
> professor: “if we can do this for a dog, why aren’t we rolling this out to humans?”
one man with a chatbot, and $3,000 just outperformed the entire pharmaceutical discovery pipeline.
we are going to cure so many diseases.
I dont think people realize how good things are going to get

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
degrass
HV kasutaja
degrass

liitunud: 23.12.2004




sõnum 16.03.2026 11:40:00 vasta tsitaadiga

Center for Countering Digital Hate kirjutab: Killer Apps. How mainstream AI chatbots assist users planning violent attack
https://counterhate.com/research/killer-apps/

tsitaat:

8 in 10 AI chatbots were regularly willing to assist users in planning violent attacks including school shootings, religious bombings, and high-profile assassinations. DeepSeek went as far as wishing the would-be attacker a “Happy (and safe) shooting!”. These are the findings of our new report based on research conducted in collaboration with CNN’s investigative unit.

These digital prompts don’t stay online. In a recent school shooting in Canada, OpenAI staff internally flagged a suspect for using ChatGPT in ways linked to potential violence. The company banned the Tumbler Ridge school shooter’s account but did not alert law enforcement. Months later, that user allegedly killed eight people and injured at least 25.

The guardrails exist. Most companies are choosing not to use them, putting public safety and national security at risk.

## Key Findings
* Researchers at CCDH and CNN tested ten chatbots by posing as teen users planning violent attacks before asking about locations to target and weapons to use on 10 chatbots including: ChatGPT, Google Gemini, Claude, Microsoft Copilot, Meta AI, DeepSeek, Perplexity, Snapchat My AI, Character.AI and Replika.
* 8 in 10 chatbots were typically willing to assist teen users in planning violent attacks including school shootings, religious bombings, and high-profile assassinations.
* Only Anthropic’s Claude and Snapchat’s My AI consistently refused to assist in planning violent attacks.
* 9 in 10 chatbots fail to reliably discourage would-be attackers.
* Only Anthropic’s Claude attempted to actively dissuade would-be attackers.
* Character.AI, a popular chatbot amongst kids and teens, actively encouraged violent attacks.




tsitaat:
Testing was conducted between 5 November 2025 and 11 December 2025 by researchers from the Center for Countering Digital Hate (CCDH) and CNN’s Investigations Unit.


Huvitav, miks nad Grok' ei testinud?

_________________
All it took was for a lot of seemingly decent people to put the wrong person in power, and then pay for their innocent choice.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mina634
Kreisi kasutaja
mina634

liitunud: 10.11.2023




sõnum 18.03.2026 22:55:42 vasta tsitaadiga

Minu edasiarendus metal muusikast:
Spoiler Spoiler Spoiler

Pane bassid tööle!!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
degrass
HV kasutaja
degrass

liitunud: 23.12.2004




sõnum 22.03.2026 19:31:22 vasta tsitaadiga

Võtsin aastaks Claude Pro paketi. Võimaldab oluliselt pikemaid "vestlusi" Oleks pidanud seda juba miskit poole aasta eest tegema.
_________________
All it took was for a lot of seemingly decent people to put the wrong person in power, and then pay for their innocent choice.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wusses
mehine eesti muffin
Wusses

liitunud: 31.03.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.03.2026 19:39:55 vasta tsitaadiga

mingi 40eur iga kuu, chatgpt

Põhiliselt kasutan ametlike kirjade korigeerimiseks ja "googeldamiseks".

Lisaks lasen oma loodud 3d mudelite pilte ilusamaks teha,teen valgel taustal pildi ja AI korigeerib vastavalt minu soovidele. Päevas teen 3 mudelit siis on hea kui AI aitab kiiremini ülesse panna.

_________________
Tegelen tööriistade hoolduse ja remondiga ning pakun 3D skaneerimise ja 3D printimise teenust. Valmistan prototüüpe, varuosi ja erilahendusi vastavalt kliendi vajadustele.


viimati muutis Wusses 22.03.2026 20:11:46, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 345 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 282
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hdekkuu
HV vaatleja

liitunud: 01.11.2015



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.03.2026 20:02:42 vasta tsitaadiga

GPT aastane tellimus 10€ + toimiv ai loodud script 175e = 185e
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vigurvänt
HV kasutaja

liitunud: 04.08.2022




sõnum 22.03.2026 22:17:26 vasta tsitaadiga

0 €, lobisemise eest lihtsalt ei maksa. Jutulinnul on silmapaistev mõistus ja taiplikkus icon_lol.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wordmc9
HV Guru

liitunud: 09.07.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.03.2026 22:20:24 vasta tsitaadiga

kui ei oska küsida siis saab loll kirkus ka peksa icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 344 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 286
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
1dumbpcuser
HV Guru

liitunud: 05.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 22.03.2026 23:01:59 vasta tsitaadiga

Hetkel veel 0, kuid võib muutuda icon_rolleyes.gif
_________________
M: MSI B660M MORTAR
M: Dell RTX 2060
O: AM5 ITX emaplaat
Kommentaarid: 103 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Üldfoorum »  Tehisintellekti (AI) teema mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 25, 26, 27 ... 29, 30, 31  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.