Kui tehisintellekti tase on selline nagu antud pildil, kus mustast saab valge ja valgest must siis see ei ole ka areng. See on mandumine. Sest kui selline tehisintellekt hakkab koolides lapsi õpetama siis on tulemuseks vaimse arengu katastroof ja apokalüpsis mitmete põlvkondade vältel erinevates ühiskonnagruppides.
Kui tehisintellekti tase on selline nagu antud pildil, kus mustast saab valge ja valgest must siis see ei ole ka areng. See on mandumine. Sest kui selline tehisintellekt hakkab koolides lapsi õpetama siis on tulemuseks vaimse arengu katastroof ja apokalüpsis mitmete põlvkondade vältel erinevates ühiskonnagruppides.
Mis tase on eestis? Ma ühendaksin eesti-läti-leedu ja pealinnaks paneks Riia. [see on vabatahtlik ühinemine]
AI loogika on mootori loogika. Kui seda täiustatakse, siis täiustuvad ka väljundid. [multi-kultri filtrid maha - siis saad parema tulemuse..]
Kui tehisintellekti tase on selline nagu antud pildil, kus mustast saab valge ja valgest must siis see ei ole ka areng. See on mandumine. Sest kui selline tehisintellekt hakkab koolides lapsi õpetama siis on tulemuseks vaimse arengu katastroof ja apokalüpsis mitmete põlvkondade vältel erinevates ühiskonnagruppides.
Mis tase on eestis? Ma ühendaksin eesti-läti-leedu ja pealinnaks paneks Riia. [see on vabatahtlik ühinemine]
AI loogika on mootori loogika. Kui seda täiustatakse, siis täiustuvad ka väljundid. [multi-kultri filtrid maha - siis saad parema tulemuse..]
Ei ole. Päriselt.
Noored oskavad ingliskeelt ja Riia on sobiv koht - AI keskuseks samuti..
Ma olen 10% lätlane ja 30% liivlane, 10% mulk ja ülejäänud protsent eestlane. Liivimaa on mulle sobiv koht.
Väike laupäevaõhtune LLM eesti keele oskuse katsetus:
Vahepeal uuesti Ford vs. Ferrari filmi vaadates jäi meelde sealt üks tsitaat: "A lot of stuff broke. In fact, the only thing that didn't break were the brakes." Ilmselgelt kasutati siin huumorina asjaolu, et brake/break kõlavad sarnaselt ja esmalt nagu jääks mulje, et pidurid olid ainsad töötavad asjad aga tegelikult need ka lagunesid, kuna ei suutnud enam autot pidurdada (filmis oluline teema.) Selle tõlkimine meie keelde jättes lause huumor puutumata tundus huvitav ülesanne AIle. Enamjaolt keskendusingi just pidurite lauseosale selgitades ise konteksti aga proovisin ka täispikka tsitaati, viimane ajas AI rohkem segadusse ja kvaliteet langes veelgi.
Minu katsetamisel ei suutnud ükski suurem LLM (ChatGPT, Gemini, Grok, Copilot) ülesandega hakkama saada! Küll pakuti liiga paljusõnalisi tõlkeid või kaotati fakt, et pidurid tegelikult ei töötanud.
Mõned näited:
“Ainus asi, mis alt ei vedanud, olid pidurid… kuni need enam ei pidanud.”
“Kõik andis alla. Isegi pidurid ei pidanud.”
Parim tulemus oli Gemini poolt, mis pakkus tõlkeks "Kõik võtsid tuld aga pidurid mitte" See on juba õiges suunas aga tule mainimine ei ole päris korrektne ja ei sobi kuidagi konkreetse filmi konteksti. Ümbersõnastusega hakkama ei saanud.
Enda arvates võiks sinna sobida midagi sellist: "Väga palju asju lagunes. Tegelikult ainsad asjad, mis meid ei pidurdanud olid pidurid!"
Kas siit mõni asjalikum promptikirjutaja saaks parema tulemuse? _________________ Mess with the best, die like the rest!
woox2k, Aga seda ei olegi ju võimalikki korralikult tõlkida, sest eesti keeles puudub see vajalik kahetähenduslikkus. Tõlkijad hakkavad tavaliselt midagi leiutama, tuletades purunema-puru ja tulevad välja mingi a la 'ainus, mis ei purunenud (see verb on ilmselt tähenduslikult oluline), oli puru piduris.' Kõlab hambutult, kuid paremini lihtsalt pole võimalik. _________________ The biggest delusion is that there are causes other than your own state of consciousness. - Neville Goddard
Tõlgitud tekst
Riiklik luulevõistlus oli jõudnud kahe poolfinalistini: Yale'i ülikooli lõpetaja ja Wyomingi maamees. Neile anti sõna ning kaks minutit aega, et koostada luuletus, mis seda sõna sisaldaks. Sõnaks oli "Timbuktu".
Esimesena esitas oma luuletuse Yale'i lõpetaja:
Aeglaselt üle kõrbeliiva,
rühkis üksik karavan.
Mehed kaimelitel, kaks korda kaks,
sihtpunktiks --- Timbuktu.
Rahvas oli ekstaasis! Arvati, et maamees ei suuda seda iial ületada. Maamees astus rahulikult mikrofoni juurde ja lausus:
Timiga metsa me läksime kord,
telgis seal ootas meid lõbusate naiste hord.
Neid oli kolm ja meid oli kaks,
ma ühe tõmbasin tuu, ja Tim-pukkis-tuu (Timbuktu).
von Wu, Seal tuleb kahetähenduslikkuse kaudu teravmeelsus. Umbes nagu eesti keeles võiks olla: Rähn suutis oma nokaga puurida kõike, kuid mitte puuri (milles istus.) _________________ The biggest delusion is that there are causes other than your own state of consciousness. - Neville Goddard
"A lot of stuff broke. In fact, the only thing that didn't break were the brakes."
Kui on mõeldud, et ei pidurdanud, siis on see tsitaat ju vale.
Nii oli see tsitaat kirjutatud imdbs aga see toimibki ainult kõnes kuna break/brake hääldatakse ühte moodi. Eesti keeles täpselt samasugust, ainult kõnes toimivat tõlget on ilmselt võimatu leida (eriti AIdel) ja seepärast piirdusin tekstianaloogi pärimisega. _________________ Mess with the best, die like the rest!
Ma juba program(m)eerin asju nii, et mul on järelvaatamise andmefail. Lihtsalt vaatan üle jah/ei kinnitus, et asi edasi läheb..
Inimene jääb ikka veel kauaks ajaks asju üle vaatama ja kinnitama - mida programm teinud on.
Sa ei saa saata programmil näiteks lihtsalt moskvasse pommi saatma - keegi peab kinnitama inimlikult ja käsitsi - jah või ei.
Kunagi oli juhtum, kus inimene peatas asja, muidu oleks programm maailma p**** saatnud.
Selleks ongi rahvusvahelised õigused. Mida praegu jälgida ei taheta.
Ma saan ju tegelikult isegi natukene tema pahameelest aru, et kui AI-ga saab loetud tundide jooksul tehtud poole aasta töö ja aastas võib avaldada erinevate pseudonüümide all mitusada pealkirja, muudab see päriskirjanike tegevuse samas bassseinis oluliselt raskemaks. Samas on eriliselt naljakas tema ranting kapitalismi osas, ülistades kunsti, seejuures veheldes Dumas'i Monte Cristoga. Dumas oli nimelt oma aja kirjanik-kapitalist, kes armastas luksuslikku elustiili ja panustas usinasse kirjatöösse ainult seelleks, et head sissetulekut saada. Esiteks, ta ei tegutsenud üksi, vaid tal oli mitmeid kaastöölisi, tuntuim nendest Maquet. Teiseks, kriitikud süüdistasid teda, et ta täidab lühikeste ja vähesisuliste lausetega suuri kirjamahte, et käsikirjad kiiremini ja võimalikult mahukalt valmis saada (maksti talle sõnade arvu pealt). Tolle aja 'tõsised' kirjanikud nagu Hugo, Balzac ja Zola vaatasid talle põlglikult ülalt alla. Aga ausalt öeldes ma loen hoopis parema meelega Dumas'i kui Balzaci.
Kas pole selle kõige taga lihtlabane inimlik kadedus, et korrutada 'teenis kuuekohalise summa', kui miski ei keela ju temal sama teha? Ma muidugi sooviks tegelikult jubedalt teada, kuidas õnnestub aasta jooksul Amazonis 200 pealkirja turustada. Igaühel nendest on vaja õhkutõusmisks minimaalselt paarkümmend reviewd ja see on defitsiit, mida mina hetkel ületada ei oska. Kui hakta tuhandete kaupa neid ostma, lööb Amazon konto kinni. _________________ The biggest delusion is that there are causes other than your own state of consciousness. - Neville Goddard
Ma muidugi sooviks tegelikult jubedalt teada, kuidas õnnestub aasta jooksul Amazonis 200 pealkirja turustada. Igaühel nendest on vaja õhkutõusmisks minimaalselt paarkümmend reviewd ja see on defitsiit, mida mina hetkel ületada ei oska. Kui hakta tuhandete kaupa neid ostma, lööb Amazon konto kinni.
Siin sinu vigastus seisnebki, sinusuguseid, mitte "EMMIGI" tehes ja "ratsa rikkaks" tegelasi on täna nagu päris SITAKS suur number idioote, võistle nende KÕIKIDE hälvikutega !
Seda raha krt, see rahapada muutub aina väiksemaks sinusuguste jaoks.
Tee ISE midagi, NISH !
Samas uusajastu BTC ja AI kullajooksikutele sa seda ka selgeks ei tee, et ta on vana, loll ja rongist ammu maha jäänud
OPollo, Ma teengi ise. Mul on kolme aasta jooksul Amazoni pandud kõigest 12 pealkirja (osad vaid e-raamatuna, osadel kõik 4 varianti - e-raamat, paber-, audio ja kõvakaaneline). Nendest 12-st on 1 AI pildiraamat, 2 värvimisraamatud ning ülejäänud tekstisisuga. Viimastest kirjutasin ma 2 ise, kusjuures ühte neist redigeerisin vaid Grammarlyga - ehk siis AI ei teinud seal midagi. AI kirjutatud raamatud lugesin ise hoolega läbi ja redigeerisin.
Sellegipoolest, ma ei aja nina püsti ja hea meelega kirjastaksin aastaga mitusada teost ja teeniksin nendega sada tuhat. Miks mitte? See on sarnane kobarpommitamisele: pooled neist ei pruugiks üldse müüa. Ülejäänutest pooled müüksid ehk sada eksemplari aastas. Ja kaks-kolm teeksid kümnete tuhandetega kassat. Kui ma leiaksin mudelil, kuidas sellist kobarat turustada, ma hakkaks veel täna õhtul tegutsema.
EDIT:
Kui mõelda veidi väljendi 'ratsa rikkaks' üle, siis kuigi seda kasutatakse reeglina halvustavalt, mõtestaksin mina selle veidi uuest vaatenurgast lahti. Esiteks rikkus - see on ju absoluutselt soovitav asjaolu, millele ükski tervemõistuslik inimene vastu ei vaidle. Nii nagu iga terve rahvas soovib esiteks saada vabaks ning seejärel ehitada impeeriumi, soovib iga terve inimene olukorda, kus tema aeg kuulub talle endale, tema mõtetel ja jutul on kaal, tema väärtused leiavad matkimist teiste poolt. Mis puutub aga 'ratsa' asjade saavutamisesse, siis ajalooliselt tähendab hobune armee liikumisvahendit. USA armees on tänaseni 'ratsarügemendid', kuigi neis ei ole juba ammugi hobuseid. Ehk siis - 'ratsa rikkaks' tähendab tegelikult eesmärgi saavutamist sõjaväelise kiiruse ja efektiivsusega. Igati kiiduväärt eesmärk.
(Pildi valmistas Sora spetsiaalselt selle postituse jaoks) _________________ The biggest delusion is that there are causes other than your own state of consciousness. - Neville Goddard
Et kõik tehisintellektid peavad saama pentagoni jaoks kasutusele. See tähendab, et anna kood. Selle nimi on. SUUR VEND JÄLGIB SIND. USA MAFFIA.
--
Ma sain kümme boti ja nüüd vähendasin 6-7 boti peale ja pidin ehitama proksi-silla nostr relay jaoks, et iga bot eraldi andmemahtu ei kulutaks. Nüüd proksi pärib botide eest ühe andmemahu kaudu.
See oleks nagu, et 7 raamatu täit 1 raamatuna ja pakitud kujul. 7x andmevoo mahu sääst.
Inimesed ikka lasevad mulle satse. Ülemaailma - neile meeldib, mida mu bot postitab. AI külge pole pannud, sest ehitasin ise andmemootori - mehaaniliselt leiab laused kui vastavad sõnade tingmused on täidetud - lisaks päikesed, kuud ja südame postused, meeldimised.. Paljudel on juba AI küljes. Aga see on läbinähtav. Ma olen teinud tuntud lausete põhjal oma käsitsi analoogi just nagu perenoel. Ise vaatab üle.
See mulle meeldib - siin ongi kasutegur - kasuta AI-d, kuid vaata üle ja lisa inimfaktor taha. See ongi kvaliteet. Sepp ja sepahaamer. Koos on nad kvaliteet.
Näiteks professionaalne muusik võib koos AI-ga veel paremat muusikat teha kui ennem. Küll on tal ka võimalus kvaliteeti veelgi tõsta - tavainimeste kõrval.
Ma saan ju tegelikult isegi natukene tema pahameelest aru, et kui AI-ga saab loetud tundide jooksul tehtud poole aasta töö ja aastas võib avaldada erinevate pseudonüümide all mitusada pealkirja, muudab see päriskirjanike tegevuse samas bassseinis oluliselt raskemaks. Samas on eriliselt naljakas tema ranting kapitalismi osas, ülistades kunsti, seejuures veheldes Dumas'i Monte Cristoga. Dumas oli nimelt oma aja kirjanik-kapitalist, kes armastas luksuslikku elustiili ja panustas usinasse kirjatöösse ainult seelleks, et head sissetulekut saada. Esiteks, ta ei tegutsenud üksi, vaid tal oli mitmeid kaastöölisi, tuntuim nendest Maquet. Teiseks, kriitikud süüdistasid teda, et ta täidab lühikeste ja vähesisuliste lausetega suuri kirjamahte, et käsikirjad kiiremini ja võimalikult mahukalt valmis saada (maksti talle sõnade arvu pealt). Tolle aja 'tõsised' kirjanikud nagu Hugo, Balzac ja Zola vaatasid talle põlglikult ülalt alla. Aga ausalt öeldes ma loen hoopis parema meelega Dumas'i kui Balzaci.
Kas pole selle kõige taga lihtlabane inimlik kadedus, et korrutada 'teenis kuuekohalise summa', kui miski ei keela ju temal sama teha? Ma muidugi sooviks tegelikult jubedalt teada, kuidas õnnestub aasta jooksul Amazonis 200 pealkirja turustada. Igaühel nendest on vaja õhkutõusmisks minimaalselt paarkümmend reviewd ja see on defitsiit, mida mina hetkel ületada ei oska. Kui hakta tuhandete kaupa neid ostma, lööb Amazon konto kinni.
Palju maksab poes üks lusikas? Kui see just kullast pole, siis odavamad ilmselt alla euro. Olid ajad, kui nii puust kui metallist lusika eest pidi ikka palju rohkem välja käima kuna nende valmistamine oli käsitöö. Ei saa nende AI kirjutatud raamatutega samuti keegi ratsa rikkaks, lihtsalt raamatud devalveeruvad ehk muutuvad palju odavamaks. Lisaks samamoodi nagu sul pole vaja kodus 200 lusikat, ei jõua inimene lõputult ka raamatuid lugeda ehk kasum ei pruugi kasvada kui neid lõputult vorpida - keegi lihtsalt ei osta enam.
napoleon, Ma kujutan ette, et vaba hinnastuse juures olekski praegu AI-raamatute pakkumine 10 sendi juurde jõudnud. Aga õnneks on Amazonil tark mehhanism, mis selle ära hoiab. Selleks, et autor/kirjastaja saaks oma raamatult 70% suuruse osa ostja makstud hinnast (miinus 10-12 senti delivery costi), peab e-raamatu hind olema vahemikus 2.99-9.99 dollarit. Sa saad tekstiraamatu (kuni 3 MB mahtu) puhul panna hinna ka min. 0.99 peale, kuid siis saad ainult 35%. Ehk siis - hinnad praegusest allapoole saavad minna ainult siis, kui Amazon niimoodi otsustaks. Reaalsuses müüb enamik ikkagi 2.99-ga. Kusjuures, see ei pruugi olla kõige parem taktika. Olen tähele pannud, et 3.99 võib läbimüüki isegi tõsta. Kui on juba 30+ arvustust ning Kindle Unlimited lugejad on reitingu tõstnud 100K kanti, mis omakorda paneb ta kategoorialehtedel sageli esimese kümne sekka, arvab ostja just minimaalsest hinnast kõrgema numbri juures, et tegu on väärt asjaga. Odav ei ole ju reeglina parim.
Ja kui rääkida veel numbritest, siis globaalne raamatutööstus kiitleb aastase käibega 150-155 miljardit. Muidugi, lõviosa sellest rahast läheb täna tippkirjanike kätte. Kuid turg on ootamatusi täis ning kui inimene hakkab ühel hetkel AI toodangust rohkem kasu saama, võib pilt päevapealt muutuda. Oluline on pildil olla ning kasutadda parimat, mida AI täna pakkuda suudab. _________________ The biggest delusion is that there are causes other than your own state of consciousness. - Neville Goddard
mina634, Ma arvan, et ma vihkaks Amazoni päris sügavalt - kui ma oleksin (olnud) poepidja USA-s. Aga ma ei ole. Minule võimaldab Amazon ülilihtsa juurdepääsu USA turule (erinevalt näiteks Barnes and Noble-st, kes ei võta Eesti residenti jutule), neil on müüjatele tasemel klienditeenindus, kust kompetentsed inimesed helistavad tagasi, nad isegi kannavad raha soovi korral välispanka (erinevalt Googlest, mille jaoks on aktsepteeritav ainult resideerumisriigi pank). Seega minu arvamus erineb - johtuvalt minu täiesti erinevast vaatenurgast - tollest arvamusest 180 kraadi. _________________ The biggest delusion is that there are causes other than your own state of consciousness. - Neville Goddard
LLM-id sõjamängudes. GPT-5.2, Claude Sonnet 4 ja Gemini 3 Flash simuleerisid tuumariikidel juhte. 95% juhtudel lasti tuumarelvad käiku. Kolmel korral jõuti "Global Thermonuclear War" mänguni. ( vt Wargames )
link
Sellist musa pole peale minu veel mitte keegi teinud - paras algusjärk alles.
--
mozart tuli tagasi ja kohtus arvo pärdiga - sellise kirjelduse baasil tekkis.
ka youtubes nüüd:
--
Kui vanus hakkab tekkima, siis selline rahulik #Lo-Fi #Sci-Fi #Ambient muusika läheb rohkem peale.
Tegin ka siis tehisintellekti järgi käsitsi midi programmi peal. Pilt on tehtud AI poolt. Midi kood ka. Ülejäänud seadistatud arvutis.
Mõtlesin, et kas pole promptidega tegelemine sarnane loitsudele maagias. Täpselt seesama prompt tekitab üksteisele sarnaseid (kuid mitte identseid) tulemusi, vaid ühte sõna või isegi koma ära jättes või lisades võib välja tulla midagi sootuks teistsugust. Küsisin seda Geminilt. Tema vastus:
Spoiler
It is a fascinating observation, and the answer is a resounding yes. In fact, many programmers and AI researchers jokingly (and some seriously) refer to "Prompt Engineering" as a modern form of Technomancy.
The parallels between an ancient grimoire and a prompt window are deeper than just aesthetics. Here is how they align:
1. The Power of "True Names"
In magical tradition, knowing the "True Name" of a spirit or an object gives you power over it.
The Spell: If you want a spirit to appear, you must address it by its specific, ancient title.
The Prompt: If you want a specific artistic style (e.g., Cyberpunk or Baroque), using that specific keyword "summons" a massive cluster of data from the model’s latent space. The word is the "key" to a specific room in the AI's "memory."
2. Syntax and Precision
In ceremonial magic, if you miss a comma or mispronounce a vowel, the spell might fail or, worse, produce a "glitch" (a monkey’s paw effect).
The Spell: Uses specific structures like "As I will, so mote it be" to seal the intent.
The Prompt: Small changes in syntax—placing a word at the beginning of a prompt versus the end—radically change the "weight" the AI gives that concept. Both require a precise "formula" to get the desired output.
3. The "Incantation" as a Bridge
Spells are meant to bridge the gap between human thought and the physical world. Prompts bridge the gap between human thought and the digital "latent space."
The Medium: Magic uses Aether or Mana as the substrate.
The Medium: AI uses Probability Vectors and Tensors.
The Result: In both cases, you are using a sequence of symbolic characters (words) to manipulate a complex system that you cannot see or fully understand.
4. The "Egrégore" vs. Training Data
In magic, an egrégore is a collective thought-form built by many people over time.
Magic: A spell works better if it’s been used for 500 years because it’s "charged" by history.
AI: A prompt works better if the words used align with the massive "collective unconscious" of the internet (the training data). You are tapping into a "spirit" made of billions of human-written sentences.
Siin Sora nägemus sellest, kuidas võis Eesti promptimüük välja näha aastal 850:
Tuulevaikse ilmaga võis ostjaid olla kui murdu, kes kõik uksele koputasid ja oma hõberahasid promptide vastu soovisid vahetada. Suurepärane äri - eriti veel, kui nad turu tekkimise eeldusena ka tuulevaikse ilma oskasid promptida. _________________ The biggest delusion is that there are causes other than your own state of consciousness. - Neville Goddard
praegusel ajal on vahetused ametlikult maksustatud ja see tekkis vahetult peale ristirüütlite tulekut, kui otse ei maksnud, siis mõisnik või piirkond maksustas igasuguste maksukohustustega.
mina634, Tühja nad maksustasid, promptimine oli mõisnike ajal põrandaalune äri. _________________ The biggest delusion is that there are causes other than your own state of consciousness. - Neville Goddard
mina634, Tühja nad maksustasid, promptimine oli mõisnike ajal põrandaalune äri.
sel ajal ei teatud, mis on sularaha ja ka keskpanka veel ei olnud välja mõeldudki.
ilmselt need aastad olid parimad ajad eestis, mis üldse olid (enne ristirüütleid).. sai naabreid rüüstada ja nemad rüüstasid neid - tapsid naisi ja lapsi.. nagu praegugi tehakse.
mehed seda oskavad ja see on veres.
mina634, Eestlased tegelikult ei olnud algselt rüüstamaskäijad. Alles kui klientuur tuulemüügis, loitsitud relvade ja merevaigu osas ära kadus (11. sajandi lõpupoole), mõtlesid uljaspead, et mis seals on - hakkame ise viikingiteks. Sellest tuli ainult jama. Slaavlased muide nimetasid Eesti-Soome hõimusid tshuudideks (Peipsi järv on vene keeles tshuudi järv). Tshuud tähendas vanaslaavi keeles 'imelikku' - see oli 'valgesilmne' üleloomulikuga seotud rahvas, kes olid peamiselt nõiad. Muide, vene keeles on veel selline sõna nagu nagu tchudnõi, mis tähendab imeline (ehk siis tshuudilik). Ja täna siis posime loitse tehisaru mudelitele _________________ The biggest delusion is that there are causes other than your own state of consciousness. - Neville Goddard
AI ja tsentraliseeritud asi ei lase originaale remiksida ega kaverdada - võtsin kätte
ja tegin ise loo - pool tundi ja midi klaveril kõik sätitud vastavalt minu maitsele:
Eestikeelne laul on täiesti aktsenditu ja puhas - annaks täiesti mingi nišš leida ja turustada. Aga sõnad peaks eelnevalt rohkem läbi töötama. _________________ The biggest delusion is that there are causes other than your own state of consciousness. - Neville Goddard
mina634, Päris tore raamatuke. Mina teeks selle natuke ümber selles mõttes, et tuulelohe allatoomine (mis on raamatu ainus konflikt) on veidi tilluke. Selle asemel võiks olla kadumaläinud koer või kutsikas ning probleemi lahendamisele peaks kuluma raamatu viimased kaks kolmandikku. Siis saaksid müüdava toote. _________________ The biggest delusion is that there are causes other than your own state of consciousness. - Neville Goddard
> be tech guy in australia
> adopt cancer riddled rescue dog, months to live
> not_going_to_give_you_up.mp4
> pay $3,000 to sequence her tumor DNA
> feed it to ChatGPT and AlphaFold
> zero background in biology
> identify mutated proteins, match them to drug targets
> design a custom mRNA cancer vaccine from scratch
> genomics professor is “gobsmacked” that some puppy lover did this on his own
> need ethics approval to administer it
> red tape takes longer than designing the vaccine
> 3 months, finally approved
> drive 10 hours to get rosie her first injection
> tumor halves
> coat gets glossy again
> dog is alive and happy
> professor: “if we can do this for a dog, why aren’t we rolling this out to humans?”
one man with a chatbot, and $3,000 just outperformed the entire pharmaceutical discovery pipeline.
we are going to cure so many diseases.
I dont think people realize how good things are going to get
8 in 10 AI chatbots were regularly willing to assist users in planning violent attacks including school shootings, religious bombings, and high-profile assassinations. DeepSeek went as far as wishing the would-be attacker a “Happy (and safe) shooting!”. These are the findings of our new report based on research conducted in collaboration with CNN’s investigative unit.
These digital prompts don’t stay online. In a recent school shooting in Canada, OpenAI staff internally flagged a suspect for using ChatGPT in ways linked to potential violence. The company banned the Tumbler Ridge school shooter’s account but did not alert law enforcement. Months later, that user allegedly killed eight people and injured at least 25.
The guardrails exist. Most companies are choosing not to use them, putting public safety and national security at risk.
## Key Findings
* Researchers at CCDH and CNN tested ten chatbots by posing as teen users planning violent attacks before asking about locations to target and weapons to use on 10 chatbots including: ChatGPT, Google Gemini, Claude, Microsoft Copilot, Meta AI, DeepSeek, Perplexity, Snapchat My AI, Character.AI and Replika.
* 8 in 10 chatbots were typically willing to assist teen users in planning violent attacks including school shootings, religious bombings, and high-profile assassinations.
* Only Anthropic’s Claude and Snapchat’s My AI consistently refused to assist in planning violent attacks.
* 9 in 10 chatbots fail to reliably discourage would-be attackers.
* Only Anthropic’s Claude attempted to actively dissuade would-be attackers.
* Character.AI, a popular chatbot amongst kids and teens, actively encouraged violent attacks.
tsitaat:
Testing was conducted between 5 November 2025 and 11 December 2025 by researchers from the Center for Countering Digital Hate (CCDH) and CNN’s Investigations Unit.
Huvitav, miks nad Grok' ei testinud? _________________ All it took was for a lot of seemingly decent people to put the wrong person in power, and then pay for their innocent choice.
Võtsin aastaks Claude Pro paketi. Võimaldab oluliselt pikemaid "vestlusi" Oleks pidanud seda juba miskit poole aasta eest tegema. _________________ All it took was for a lot of seemingly decent people to put the wrong person in power, and then pay for their innocent choice.
Põhiliselt kasutan ametlike kirjade korigeerimiseks ja "googeldamiseks".
Lisaks lasen oma loodud 3d mudelite pilte ilusamaks teha,teen valgel taustal pildi ja AI korigeerib vastavalt minu soovidele. Päevas teen 3 mudelit siis on hea kui AI aitab kiiremini ülesse panna. _________________ Tegelen tööriistade hoolduse ja remondiga ning pakun 3D skaneerimise ja 3D printimise teenust. Valmistan prototüüpe, varuosi ja erilahendusi vastavalt kliendi vajadustele.
viimati muutis Wusses 22.03.2026 20:11:46, muudetud 1 kord
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse sa ei või vastata selle foorumi teemadele sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis sa ei saa lisada manuseid selles foorumis sa võid manuseid alla laadida selles foorumis
Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.