Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Elektri- ja vesinikautode (ja muude alternatiivide) teema märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 281, 282, 283 ... 305, 306, 307  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 04.02.2026 09:23:13 vasta tsitaadiga

Kui nii palju jamasid tuleb eraldi laadijajuhe peale vedada icon_lol.gif
Victronil suhteliselt viisakas lahendus icon_razz.gif

Booster vedeles keldris 2 aastat, pani 2.7 Audi viisakalt käima.
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 04.02.2026 09:55:17 vasta tsitaadiga

Markos kirjutas:
jägaja kirjutas:
Boosteri aku saab miinus kahekümne juures samuti tühjaks


Ei saa, liitiumioonid need, väljundvool võib väheneda, aga seda pole nagunii väga vaja elektriautode puhul. Laadida boosterit sellise temperatuuri juures ei saa jah, aga positiivse külje pealt saab selle tuppa sooja võtta, happeakuga on rohkem jebimist.


Saab küll. Tested, proven
Kommentaarid: 145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 04.02.2026 13:10:38 vasta tsitaadiga

No, kui Temust ostsid siis küll jah.
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 04.02.2026 13:33:27 vasta tsitaadiga

ot:
Ei, temu.ee ei ole kokkupuudet olnud
Frog.ee ostetud https://www.lokithor.net/j-series/j401x-details
Kommentaarid: 145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 04.02.2026 13:49:19 vasta tsitaadiga

No siis oled kehva toote otsa sattunud, kus reklaam ja tegelikkus ei kattu. Spec ütleb, et madalaim op temp on -40 kraadi.
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 04.02.2026 13:58:46 vasta tsitaadiga

Markos kirjutas:
No siis oled kehva toote otsa sattunud, kus reklaam ja tegelikkus ei kattu. Spec ütleb, et madalaim op temp on -40 kraadi.


no mine tea, andis veakoodi 411
Description: Under-voltage protection before start-up
Cause / Solution: Connect the charger
Oli lihtsalt õues autos, kuna auto keeldus nädal varem käimaminemast vananeva aku tõttu.

Kui elektriautodel aku tühjeneb, ehk mahutavus langeb, siis miks ei peaks see ka boosteri akuga juhtuma?
tsitaat:
Mahtuvuse ja energiatoodangu langus
Külmumistemperatuuril langevad LiPo akude mahtuvus ja energiatoodang märkimisväärselt. See juhtub seetõttu, et aku sees olev elektrolüüt pakseneb, vähendades liitiumioonide liikuvust. Selle tulemusena väheneb aku võime energiat edastada.
Kommentaarid: 145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 04.02.2026 14:48:28 vasta tsitaadiga

Enamikel elektriautodel on täna Pb happeakud aux 12v tarbeks. Need on alamõõdulised arvestusega, et enam ei pea starterit ringi ajama. Paraku on aga suurenenud ka püsiv tarbimine, isegi peale auto väljalülitamist, see on põhjus, miks need akud seistes tühjenevad ja, kui sinna lisada ka külma tõttu isetühjenemine + võimalik alalaetusest tingitud elektrolüüdi külmumine, siis ei lase probleem ennast kaua oodata. Sõiduaku, mis on liitiumioon nii palju ei tühjene, vool väheneb külmaga jah ja seda on tunda ka sellest, et auto kiirendab kehvemini. Sellist asja ei ole, et seisma jättes oli akut 80% ja peale mõningast seismist on järel 75% vms. Mul seisis auto ligi nädala, lahkudes oli 77% ja naastes oli 77%.

tsitaat:
Oli lihtsalt õues autos, kuna auto keeldus nädal varem käimaminemast vananeva aku tõttu.


Et tühjendasid boosteri nädal varem ja siis imestasid, miks ta voolu ei anna ?
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 04.02.2026 14:50:26 vasta tsitaadiga

üks käivitus ei tee ju normaalsele boosterile midagi
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 04.02.2026 15:44:58 vasta tsitaadiga

Magic kirjutas:
üks käivitus ei tee ju normaalsele boosterile midagi


Ei näi ju normaalsena ?
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 04.02.2026 16:24:22 vasta tsitaadiga

Markos kirjutas:
Magic kirjutas:
üks käivitus ei tee ju normaalsele boosterile midagi


Ei näi ju normaalsena ?


Üks käivitus jah, peale 20-25 kraadiseid külmasid vingus madala laetusastme üle.
Nagu elektrautolgi, külmaga aku poole tühjem. icon_wink.gif
Kommentaarid: 145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 04.02.2026 17:19:37 vasta tsitaadiga

jägaja kirjutas:
Markos kirjutas:
Magic kirjutas:
üks käivitus ei tee ju normaalsele boosterile midagi


Ei näi ju normaalsena ?


Üks käivitus jah, peale 20-25 kraadiseid külmasid vingus madala laetusastme üle.
Nagu elektrautolgi, külmaga aku poole tühjem. icon_wink.gif


Just sai ju räägitud, et elektriauto liitiumaku ei ole poole tühjem külmaga. Sõiduulatus võib olla, aga see on küttefaktori ja vähemal määral veeretakistuse-õhutiheduse teema. Sa võrdled praegust plii happaakut liitium ioonakuga ja üritad väita, et mõlemad käituvad samamoodi, ei käitu, akukeemiad on erinevad ja nii ka külma-kuuma kindlus ja laadimise/tühenemise eripärad.
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 04.02.2026 18:34:04 vasta tsitaadiga

mitte aku pole tühjem, kui seda nii sönastada, vaid kasutatav energiamaht ongi väiksem.
Li-ion aku ei annagi külmaga energiat välja, viitasin samuti, mis keemilised reaktsioonid seda teha takistavad.
Külm tömbab mahutavuse osas ikka kenasti koomale.
Ma olen elektriautoga talvel nii öitnud, et peale veomootori midagi ei tööta. Nagu hundilaidas. Söiduulatus on ikka pool suvisest.
Sama ka selle boosteriga. Külm tegi akukeemiaga üks null

Pliiaku ei puutu siin asjasse.
Kommentaarid: 145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 04.02.2026 18:45:28 vasta tsitaadiga

Lasin chatgpt'l kena tabeli teha:

| Omadus | **Liitium-ioonaku** | **Plii-happeaku (autoaku)** |
| ---------------------------------- | ------------------------------- | ------------------------------ |
| **Energia salvestus** | Kõrge energiatihedus | Madal energiatihedus |
| **Kaal sama energia juures** | Kerge | Väga raske |
| **Külma mõju** | Energia alles, võimsus piiratud | Kasutatav energia kaob |
| **Mahutavus –20 °C juures** | ~80–90% (soojana taastub) | ~40–50% |
| **Isetühjenemine külmas** | Väike | Väike |
| **Võime anda suurt voolu külmas** | Kehv kuni soojenemiseni | Väga kehv |
| **Laadimine külmas** | ❌ Kahjulik alla 0 °C | ⚠️ Võimalik, aga ebaefektiivne |
| **Sisemine takistus külmas** | Kasvab mõõdukalt | Kasvab järsult |
| **Taastumine soojenedes** | Täielik | Osaline |
| **Tsüklite arv** | 1000–3000+ | 300–500 |
| **Taluvus sügavale tühjenemisele** | Hea | Halb |
| **Hooldusvajadus** | Puudub | Võib vajada |
| **Kasutus EV-s** | Põhiaku | 12 V abisüsteem |
| **Tüüpiline rike talvel** | Ajutine võimsuse piirang | “Surnud” aku |
| **Eluea lühendaja** | Külmas laadimine | Sügav tühjenemine + külm |

Pole küll kõige ilusam, aga ehk saad aru ka mida paganat sa vaidled siin ? Omistad liitiumioonakule pliiaku omadusi lihtsalt.
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 04.02.2026 18:50:21 vasta tsitaadiga

Pliiaku ei puutu asjasse. Mida paganat sa jahud sellest pliiakust.
Ma räägin boosteri suutmatusest väljastada energiat selle külmavöetud akust.
Sellel pole ju pliiaku sees?
Ja töin paralleli, et elektriauto akuga toimub täpselt sama.
Sama tehnoloogiaga akud.

PS. Suurt keegi i mötle pliiakust, kui rääkida elektriautodest.
Kommentaarid: 145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mnator
HV Guru

liitunud: 18.10.2007




sõnum 05.02.2026 08:59:07 vasta tsitaadiga

https://www.err.ee/1609931615/tesla-asutas-eestis-tutarettevotte-ja-otsib-tootajaid

tormake kandideerima suured spetsialistid
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 05.02.2026 10:57:41 vasta tsitaadiga

icon_lol.gif
Samahästi võiks siis Gazpromi tööle minna
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 05.02.2026 11:37:29 vasta tsitaadiga

Magic kirjutas:
icon_lol.gif
Samahästi võiks siis Gazpromi tööle minna


Et nagu Muskvich ?
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
CnZ
HV veteran

liitunud: 05.11.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.02.2026 13:53:46 vasta tsitaadiga

Magic kirjutas:
icon_lol.gif
Samahästi võiks siis Gazpromi tööle minna
jajah paha kuri tibla Musk? icon_lol.gif https://www.bbc.com/news/articles/cly94qe3yr0o

https://x.com/nexta_tv/status/2019357834824069170
tsitaat:
Due to the disconnection of Starlink, the Russian occupiers are facing a disaster — the front has stalled

Military command is disrupted, and assault operations have been halted in many areas.

The orcs will no longer be able to launch their drones into Ukraine.

The Ukrainian Armed Forces continue to use Starlink. Musk wrote on X that for proper operation, it is important to register the terminals in Ukraine.
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 05.02.2026 14:18:07 vasta tsitaadiga

Selektiivsed arusaamad, võiks suu kinni hoida.
Korduvalt on ukrainlastele sama tehtud.
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
CnZ
HV veteran

liitunud: 05.11.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.02.2026 14:33:46 vasta tsitaadiga

Ma mäletan seda väidetavat ukrainlastele starlinki kinnikeeramist, mis osutus hoopis globaalseks katkestusteks. Aga meedia sai klikid kätte beer_yum.gif
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 05.02.2026 14:38:22 vasta tsitaadiga

CnZ kirjutas:
Ma mäletan seda väidetavat ukrainlastele starlinki kinnikeeramist, mis osutus hoopis globaalseks katkestusteks. Aga meedia sai klikid kätte beer_yum.gif

Katkestus rünnaku ja kaitse ehk tiblade rünnaku tipphetkel.
Võiks piinlik olla seda õigustada.
Ela edasi oma luuludes, aga ära õigusta trumpi käpikuid thumbs_down.gif
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
CnZ
HV veteran

liitunud: 05.11.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.02.2026 14:38:39 vasta tsitaadiga

Katkestus oli tehniline. Pikalt räägiti sellest omal ajal
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 05.02.2026 14:41:23 vasta tsitaadiga

Ukraina rünnaku ajal keerati ka tehniliselt ala kinni. Juhuseid pole
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.02.2026 15:33:43 vasta tsitaadiga

Mis sellel starlingil elektriautodega pistmist?
_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
Kommentaarid: 751 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 564
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 05.02.2026 15:39:04 vasta tsitaadiga

ot:
a) Sest elektriautode akud on külmunud ja neist rääkida ei ole mõtet?
b) Sest Starlink käib ka elektriga?
c).. mõni muu jabur põhjus
Kommentaarid: 145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 05.02.2026 15:44:34 vasta tsitaadiga

Põhjuse leiab alati... vs saksamaa meil ka muski müük vähem kukkunud.
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Bssldr
HV kasutaja

liitunud: 05.12.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.02.2026 07:56:34 vasta tsitaadiga

https://www.reddit.com/r/TerrifyingAsFuck/s/wfr3U3vEKw

See video illustreerib hästi, miks on vaja elektrilised/peidetud ukselingid keelata.

Omaette teema on see, kui kiiresti ja tugevalt EV põlema läheb, kui aku kerge õnnetuse tõttu kahjustada saab.
Kommentaarid: 9 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Equinox
HV veteran
Equinox

liitunud: 05.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.02.2026 10:29:49 vasta tsitaadiga

Vanad head NMC akud
_________________
Live long and prosper!
RIP, Spock. Leonard Nimoy 1931-2015
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 06.02.2026 10:45:48 vasta tsitaadiga

icon_eek.gif Olematu laks ju
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.02.2026 10:49:21 vasta tsitaadiga

Need ratastel krematooriumid tuleks ära keelata. icon_eek.gif
_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 06.02.2026 11:03:47 vasta tsitaadiga

Magic kirjutas:
icon_eek.gif Olematu laks ju


Piisab, kui põhi tugevamalt muljuda saab, ega neil hiinakatel seal mingit erilist titaanplaati ei ole. Lööb elemendi kortsu või augu sisse sellele ja ongi lühis. Korduvalt vanu telefoni ja läpaka akusi "kahjutuks" teinud nii, et kruvikas sisse ja siis saab tossu ja tulevärki niiet vähe pole.
Videost endast. Vahel tuleb sellistesse kriitiliselt suhtuda, et ai pettuse õnge ei satuks, kuid siin tundub praegust, et oli päris asi ja see viimane inimene, kes autost kätte saadi, sai küll väga rängalt viga icon_cry.gif
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Equinox
HV veteran
Equinox

liitunud: 05.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.02.2026 11:26:53 vasta tsitaadiga

Sõltub ikka aku keemiast/tehnoloogiast kas läheb põlema. LFP-d (mitte küll 100% kindlus) ja uuemad poolkõvad ning kohe tulevased kõvaakud ei põle enam. Vanad NMC-d on teada põlejad, enamus masinatel need peal ongi ja pannakse kohati ka praegu veel uutele.
_________________
Live long and prosper!
RIP, Spock. Leonard Nimoy 1931-2015
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 06.02.2026 11:35:36 vasta tsitaadiga

Poleks juht hunnikusse kihutanud, poleks põhjust olla ka ukselinke kiruda. Enamik selliseid videosid on ikka puhas juhi teadliku käitumise tulem
(kuigi see on idiootne, et lubatakse müüa autosid, mis uksed lukku panevad peale avariid, ja seda teeb suurem osa uutest autodest. Või siis tuleks öeldada, et nad ei tee uksi pigem lahti, kuna sõidu alustades automaatselt pannakse uksed lukku. Väljaulatuva ukselingi olemasolu ei tähenda, et saad ukse lahti teha.)


viimati muutis jägaja 06.02.2026 11:36:07, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
renx09
HV Guru
renx09

liitunud: 28.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.02.2026 11:36:01 vasta tsitaadiga

jägaja kirjutas:

(kuigi see on idiootne, et lubatakse müüa autosid, mis uksed lukku panevad peale avariid, ja seda teeb suurem osa uutest autodest. Või siis tuleks öeldada, et nad ei tee uksi pigem lahti, kuna sõidu ajal automaatselt panaks eneed kinni. Lingi olemasolul ei tähenda, et saad ukse lahti teha.)


möh? need sõidu ajal lukustuvad uksed teevad ju avarii korral automaatse unlocki icon_eek.gif ja kui kardad, et ei tee, võid menüüst autolocki üldse välja lülitada

_________________
!!
Kommentaarid: 315 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 252
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 06.02.2026 11:37:11 vasta tsitaadiga

Elektriautodel ju ei tee uksi lahti. Sellest me siin räägime. Võis siis mitte?
Kommentaarid: 145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
renx09
HV Guru
renx09

liitunud: 28.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.02.2026 11:41:31 vasta tsitaadiga

mismõttes "ei tee uksi lahti", väga segane lugu
_________________
!!
Kommentaarid: 315 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 252
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degreal
HV veteran

liitunud: 07.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.02.2026 12:12:52 vasta tsitaadiga

Elektriliselt lukustuvad uksed on 1989. Kui tagumiselt ustel lapselukk või röövlivastane abinõu iselukustuvad uksed kui sõitma hakata. Kui nüüd sierraga pliiaku sassi sõita ja vargavastane meede peal on siis tagumisi uksi väljast samuti lahti ei saa?

viimati muutis degreal 06.02.2026 12:14:09, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.02.2026 12:14:04 vasta tsitaadiga

Peaasi, et keegi nüüd sellise lolluse peale ei lähe, et uksel link on aga see on kõigest lüliti juhtmootorile signaali andmiseks.
_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 06.02.2026 12:44:35 vasta tsitaadiga

bladerunner kirjutas:
Peaasi, et keegi nüüd sellise lolluse peale ei lähe, et uksel link on aga see on kõigest lüliti juhtmootorile signaali andmiseks.


Seda, et mul on selline. Ehk siis link on füüsiline, aga ei liigu, siseküljel on lüliti, mis annab ajule käskluse. Mehaaniline avamine on ka võimalik, aga see on nii peen, et ei kohaldu kriisiolukorraga, võtmega tuleb kate maha võtta, lukuauku pista, keerata ja siis tuleb lingi alt välja eraldi füüsiline hoob. Seestpoolt on uksed avatavad väga intuitiivselt, nö ukselink on nupp ja mehaaniline ühes koos, vajutad peale, elektriline, ajad näpud taha ja tõmbad, mehaaniline. Võibolla avariiolukorras, kui padjad lahti lähevad, siis lüüakse ka uksed lahti. Antud situatsioon minu masinaga oleks väga lihtne olnud nende reisijate jaoks, aga mitte siis, kui nad on teadvuseta. Samas saab juhiukse juurest ka tagaukse hoova seestpoolt kätte, ehk keegi lõksu ikka ei jääks.
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 06.02.2026 12:52:49 vasta tsitaadiga

Õnnetuse puhul on igasugu tegevused raskendatud. Šokk, ärevus, suutmatus orienteeruda oludes jne.
Kommentaarid: 145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
CnZ
HV veteran

liitunud: 05.11.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.02.2026 13:08:05 vasta tsitaadiga

jägaja kirjutas:
Õnnetuse puhul on igasugu tegevused raskendatud. Šokk, ärevus, suutmatus orienteeruda oludes jne.
See on see võti jah. Eemalt kohvikruusiga klaviatuuri taga klõbistajad alati targutavad, kuidas ja mis peaks icon_wink.gif
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.02.2026 13:31:31 vasta tsitaadiga

degreal kirjutas:
Elektriliselt lukustuvad uksed on 1989. Kui tagumiselt ustel lapselukk või röövlivastane abinõu iselukustuvad uksed kui sõitma hakata. Kui nüüd sierraga pliiaku sassi sõita ja vargavastane meede peal on siis tagumisi uksi väljast samuti lahti ei saa?


Kui sa Sierraga midagi sassi sõidad, siis on mure pigem selle sassisõidetud asja pärast, sierra elab laksu üle tänapäeval

_________________
Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist.
Kommentaarid: 94 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 06.02.2026 13:39:59 vasta tsitaadiga

ot/ sierra on hunnik roostet tänapäeval
Kommentaarid: 145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 06.02.2026 13:47:29 vasta tsitaadiga

Sold OUT kirjutas:
degreal kirjutas:
Elektriliselt lukustuvad uksed on 1989. Kui tagumiselt ustel lapselukk või röövlivastane abinõu iselukustuvad uksed kui sõitma hakata. Kui nüüd sierraga pliiaku sassi sõita ja vargavastane meede peal on siis tagumisi uksi väljast samuti lahti ei saa?


Kui sa Sierraga midagi sassi sõidad, siis on mure pigem selle sassisõidetud asja pärast, sierra elab laksu üle tänapäeval


Ei ela ta midagi, paras s'tahunnik oli. Siduritrosse ja nukkvõlle läks nagu leiba, roolilatt, esisillas midagi kolises, seda ei suutnudki tuvastada, rattalaager jooksis lambist kinni, koos sellega läks ka rumm jne. Halvim auto, mis mul kunagi olnud on, aga üks asi oli tal huvitav, mootor ei võtnud tilkagi õli, isegi mitte poolsünti, täit ei raatsinud kallata sinna. Mõnes mõttes oli isegi esimeseks autoks olnud Opel Kadett E parem, kui see fordirisu. Opelit sai ikka algajana retsitud päris korralikult, pärast müüsin veel ostuhinnast kõvasti kallimalt maha ka :p
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.02.2026 14:56:40 vasta tsitaadiga

Markos kirjutas:
Sold OUT kirjutas:
degreal kirjutas:
Elektriliselt lukustuvad uksed on 1989. Kui tagumiselt ustel lapselukk või röövlivastane abinõu iselukustuvad uksed kui sõitma hakata. Kui nüüd sierraga pliiaku sassi sõita ja vargavastane meede peal on siis tagumisi uksi väljast samuti lahti ei saa?


Kui sa Sierraga midagi sassi sõidad, siis on mure pigem selle sassisõidetud asja pärast, sierra elab laksu üle tänapäeval


Ei ela ta midagi, paras s'tahunnik oli. Siduritrosse ja nukkvõlle läks nagu leiba, roolilatt, esisillas midagi kolises, seda ei suutnudki tuvastada, rattalaager jooksis lambist kinni, koos sellega läks ka rumm jne. Halvim auto, mis mul kunagi olnud on, aga üks asi oli tal huvitav, mootor ei võtnud tilkagi õli, isegi mitte poolsünti, täit ei raatsinud kallata sinna. Mõnes mõttes oli isegi esimeseks autoks olnud Opel Kadett E parem, kui see fordirisu. Opelit sai ikka algajana retsitud päris korralikult, pärast müüsin veel ostuhinnast kõvasti kallimalt maha ka :p


Sierarri oli hea auto, varuosad olid odavad...aga neid kulus lihtsalt maru palju... icon_lol.gif
Nukkvõlle ma nagu ei mäleta, et mul oleks kulunud aga igasugu riste, kaasarvatud roolisüsteemi omasid, läks küll nagu leiba.

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.02.2026 15:41:39 vasta tsitaadiga

Markos kirjutas:
bladerunner kirjutas:
Peaasi, et keegi nüüd sellise lolluse peale ei lähe, et uksel link on aga see on kõigest lüliti juhtmootorile signaali andmiseks.
Seda, et mul on selline. Ehk siis link on füüsiline, aga ei liigu, siseküljel on lüliti, mis annab ajule käskluse. Mehaaniline avamine on ka võimalik, aga see on nii peen, et ei kohaldu kriisiolukorraga, võtmega tuleb kate maha võtta, lukuauku pista, keerata ja siis tuleb lingi alt välja eraldi füüsiline hoob. Seestpoolt on uksed avatavad väga intuitiivselt, nö ukselink on nupp ja mehaaniline ühes koos, vajutad peale, elektriline, ajad näpud taha ja tõmbad, mehaaniline. Võibolla avariiolukorras, kui padjad lahti lähevad, siis lüüakse ka uksed lahti. Antud situatsioon minu masinaga oleks väga lihtne olnud nende reisijate jaoks, aga mitte siis, kui nad on teadvuseta. Samas saab juhiukse juurest ka tagaukse hoova seestpoolt kätte, ehk keegi lõksu ikka ei jääks.
Ssemist link pidasingi ennekõike silmas, et see peaks ikkagi olema alati mehaanilises otseühenduses lukuga.
Samas ega välimisele lingile ka see paha ei teeks, nt. väikelaps tagaistmel turvatoolis ning tagaustel lapselukk peal et seestpoolt avada ei saaks. Tee sa nüüd tagauks paanikas lahti kui sõidukil nt. elekter väljas? icon_rolleyes.gif
Turvarihma läbilõikamise nuga mul autos juba on, peaks ohutushaamri, nagu need bussides on, omale ka muretsema? icon_rolleyes.gif

Eelpoolviidatud videos jäi veidi arusaamatuks, et mis halvatus tagaistmel olijaid tabas, et mitte keegi neist üle esiistme juba avatud esiuksest väljuda ei üritanud?

_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Bssldr
HV kasutaja

liitunud: 05.12.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.02.2026 16:16:41 vasta tsitaadiga

bladerunner kirjutas:
Markos kirjutas:
bladerunner kirjutas:
Peaasi, et keegi nüüd sellise lolluse peale ei lähe, et uksel link on aga see on kõigest lüliti juhtmootorile signaali andmiseks.
Seda, et mul on selline. Ehk siis link on füüsiline, aga ei liigu, siseküljel on lüliti, mis annab ajule käskluse. Mehaaniline avamine on ka võimalik, aga see on nii peen, et ei kohaldu kriisiolukorraga, võtmega tuleb kate maha võtta, lukuauku pista, keerata ja siis tuleb lingi alt välja eraldi füüsiline hoob. Seestpoolt on uksed avatavad väga intuitiivselt, nö ukselink on nupp ja mehaaniline ühes koos, vajutad peale, elektriline, ajad näpud taha ja tõmbad, mehaaniline. Võibolla avariiolukorras, kui padjad lahti lähevad, siis lüüakse ka uksed lahti. Antud situatsioon minu masinaga oleks väga lihtne olnud nende reisijate jaoks, aga mitte siis, kui nad on teadvuseta. Samas saab juhiukse juurest ka tagaukse hoova seestpoolt kätte, ehk keegi lõksu ikka ei jääks.
Ssemist link pidasingi ennekõike silmas, et see peaks ikkagi olema alati mehaanilises otseühenduses lukuga.
Samas ega välimisele lingile ka see paha ei teeks, nt. väikelaps tagaistmel turvatoolis ning tagaustel lapselukk peal et seestpoolt avada ei saaks. Tee sa nüüd tagauks paanikas lahti kui sõidukil nt. elekter väljas? icon_rolleyes.gif
Turvarihma läbilõikamise nuga mul autos juba on, peaks ohutushaamri, nagu need bussides on, omale ka muretsema? icon_rolleyes.gif

Eelpoolviidatud videos jäi veidi arusaamatuks, et mis halvatus tagaistmel olijaid tabas, et mitte keegi neist üle esiistme juba avatud esiuksest väljuda ei üritanud?


Auto statsionaarseks muutumisest kuni esimese suitsuni läks ainult 15 sekundit. Kuna mitte-elektriauto puhul pole sellise väikese õnnetuse korral vaja surmahirmus autost välja rabeleda, siis tõenäoliselt ei osatud olukorra tõsidust ette näha. Esimesest suitsust kuni juhiukse kinni vajumiseni läks 10 sekundit - 3 paanikas kaasreisijat arvatavasti ei jõua selle ajaga kuidagipidi esiukse kaudu välja.

Võib vist eeldada, et suurema õnnetuse korral, kui olenemata ukselinkide tehnoloogiast autost välja ei saa, on elektriautoga kremeerimine garanteeritud. Elektriautost on välja saamiseks 30 sekundit aega. ICE autos istuvad ohvrid võivad kas või pool tundi oodata, et päästeamet tuleb uksi lahti kangutama.
Kommentaarid: 9 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 06.02.2026 16:26:37 vasta tsitaadiga

https://tehnika.postimees.ee/8411052/norrakad-testisid-karmis-pakases-pikima-soiduulatusega-sartsuauto-on-nuud-selgunud

tsitaat:
Tänavune El Prix kinnitas, et kuigi pakane on elektriautode suurim vaenlane, on mõned masinad võimelised seda trotsima kõige krõbedamates miinuskraadides rohkem, kui teised.



bladerunner kirjutas:
Eelpoolviidatud videos jäi veidi arusaamatuks, et mis halvatus tagaistmel olijaid tabas, et mitte keegi neist üle esiistme juba avatud esiuksest väljuda ei üritanud?


CnZ kirjutas:
jägaja kirjutas:
Õnnetuse puhul on igasugu tegevused raskendatud. Šokk, ärevus, suutmatus orienteeruda oludes jne.
See on see võti jah. Eemalt kohvikruusiga klaviatuuri taga klõbistajad alati targutavad, kuidas ja mis peaks icon_wink.gif
Kommentaarid: 145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 06.02.2026 16:36:37 vasta tsitaadiga

tsitaat:
ICE autos istuvad ohvrid võivad kas või pool tundi oodata, et päästeamet tuleb uksi lahti kangutama.ICE autos istuvad ohvrid võivad kas või pool tundi oodata, et päästeamet tuleb uksi lahti kangutama.


Tingimusel, et põlema ei lähe, tõenäosus on, aga võibolla mitte nii suur. Samas ega tea, elektrikaid küll matsu pannud ja teps mitte kõik ei sütti. Alles nägin ühte meerikamaa posti, kus bz4x kohtus rekkaga, esiosa pmst ei olnud enam, aga salong oli terve ja põlema ta ka ei läinud, kõik reisijad pääsesid ehmatusega.
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Alari A.
HV Guru

liitunud: 19.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.02.2026 17:16:59 vasta tsitaadiga

Hiina el. autode promomine peaks küll otsa saama. Hiina sitt-hiina hea.
2025 aasta auto BYD lööb laineid
https://tehnikamaailm.ee/artikkel/maailma-aasta-auto-2025
https://byd.com.ee/dealer-locator/
Kommentaarid: 675 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 549
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Elektri- ja vesinikautode (ja muude alternatiivide) teema mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 281, 282, 283 ... 305, 306, 307  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.