Soomlased leiutasid väidetavalt elektriautode “Püha Graali” – aku laeb minutitega ja sõidab üle 300km
Soomlaste ettevõte Donut Lab väidab, et on loonud maailma esimese seeriatootmiseks sobiva tahkisaku elektrisõidukitele, mis laeb minutitega, kestab väga kaua ja on odavam kui praegused liitiumioonakud, kirjutab Helsingin Sanomat.
Donut Labi juhi sõnul võib aku vastu pidada kuni 100 000 laadimistsüklit ja läbida miljoneid kilomeetreid, parandades oluliselt sõiduulatust, ohutust ja töökindlust. Ettevõtte väitel laeb aku vaid mõne minutiga ning võimaldab ühe laadimisega sõita oluliselt kaugemale kui tänased elektriautod (potentsiaalselt üle 300 km, sõltuvalt sõidukist).
Aku esitleti CES-messil Las Vegases, kus soomlased said päevaga üle 1000 päringu erinevatelt tootjatelt. Aku patendid, detailid tehnoloogiast ja sõltumatu tõendusmaterjal on aga seni puudulikud.
Niipalju kui kuulsin siis see pidi olema "vägeva jutu" tasandil projekt millel reaalsusega väga pistmist pole hetkeseisuga. _________________ LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud
Lisaks EV areneb ju endiselt tormilise kiirusega, akutehnoloogiad samuti, kuigi laadimiskiirusel kipuvad miski piir ees olema, a'la see BYD, kus tuleb kaks laadimisjuhet ühendada, et maksimaalset laadimiskiirust ära kasutada.
Kuskil käis tootja poolt läbi hala kus pingutati 1000km sõiduulatusega akuauto, ent praktikas seda väga osta ei tahetud, sest ikkagi enamusel ei ole sellist ulatust vaja.
Probleem oli pigem selles 70k hinnasildis _________________ Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist.
Kui 150 ja 250k maksvad elektrikad ära ostetakse, siis pole see 70k mingi piir neile, kel ikka seda sõiduulatust tarvis.
Pigem kipub nagu ikka olema, et need kes kiunuvad liigutavad lihtsalt väravapostid kohe edasi ja reaalsuses polegi kunagi tegelikult huvilised olnud, ükskõik kui suureks see sõiduulatus ka ajada.
Eks sõltub ikka isiklikest vajadustest. Ma ei ole veel aasta ja nelja kuu jooksul viitsinud tegeleda seinale 11kW laadimispunkti paigaldamisega, sest reisilaadijast on küll ja veel. _________________ Tsensuur HinnaVaatluse foorumis
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse sa ei või vastata selle foorumi teemadele sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis sa ei saa lisada manuseid selles foorumis sa võid manuseid alla laadida selles foorumis
Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.