No RTX5000 seeria oma jõhkra mälu läbilaskega gddr7 näol mitte kuskil eelist pole andnud. Seega ma pakun, et see on non-issue ka 9000 seeria puhul AMD juures. _________________ Parim kodukino projektor müügis: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11768241#11768241
Viilutaja, kusjuures mälu üleklokkides +2000mhz annab Steel Nomadis 200 punni juurde küll(RTX 5080-ga), ei tea kas mängudes on vahet.
GDDR7 on 32gbps kiirusega paberite järgi, aga miskipärast RTX 5080 kaartidel see downclocked 30gbps peale, RTX 5090-l lausa 28gbps peale. Võibolla hea tulevate Ti kaartidega reklaamida 32gbps memory speedi
c4v6, Kiireimad AIB kaardid paistavad olevat 3100Mhz. Stock on 2970Mhz. Ma ei usu, et sealt eriti palju rohkem välja pigistab. 3200Mhz. Võibolla mõni õnnelik saab 3300Mhz.
Mälu osas peaks siiski ruumi olema minna 20Gbps pealt 22Gbps peale mis tõstab kiiruse 640GB/s pealt 704GB/s peale.
mul juhtus nõnda, et sain sobiva hinnaga 7900XTX Nitro+ omale masinasse. klassikaline - mees läheb poodi ostma uusi teksasid, tuleb tagasi õlle kuuspakiga jnejne
hetkel seis siuke, et ei mäleta ikka suurt midagi AMD kaartidest. 2560x1080 100Hz molu ei koorma nagu eriti üldse seda kaarti, voolutarve Guild Wars 2-s kogu setil kahe monitoriga mingi 250-260W, power limit +15% ja kerge OC andis Steel Nomadi ajal pea 640W seinast
sõge asi raisk. 1080Ti pealt edasiminek on julm
Mul oli ka üks aga minu arust phantom perfoormis mul veidi paremini nii naljakas kui see ka ei ole.
Aga mängus 400w rahulikult. _________________ Emotsionaalne suruja
https://hwbot.org/users/tannu013/ C'mos, Simmo... Pole hullu, ma klokin esimest korda
https://discord.gg/4CKG5Vnqc - PC huviliste discord
oota et niipidi siis, et sul 7900 tarbib keskmiselt 150w vähem kui tarbis 1080Ti???
päris imelik lugu, peab ütlema...ma küll 1080ti'd pole omanud kui omal ajal üks 1070 oli ning pikka aega 3070 ka, need defaultis olid väga jahedad kaardid mumeelest ja isegi klokkides ei midagi erilist. ja jaheduse all ma mõtlen just nimelt seda, et sealt ei puhunud mingit erilist suurt sooja vahelt välja, seega power in ei saanud midagi märkimisväärset olla.
1080ti power usage mängides keskmiselt peaks olema ~250w, raske ette kujutada natuke, kuidas 7900 sellest 150w vähem saaks olla _________________ "There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
oota et niipidi siis, et sul 7900 tarbib keskmiselt 150w vähem kui tarbis 1080Ti???
päris imelik lugu, peab ütlema...ma küll 1080ti'd pole omanud kui omal ajal üks 1070 oli ning pikka aega 3070 ka, need defaultis olid väga jahedad kaardid mumeelest ja isegi klokkides ei midagi erilist. ja jaheduse all ma mõtlen just nimelt seda, et sealt ei puhunud mingit erilist suurt sooja vahelt välja, seega power in ei saanud midagi märkimisväärset olla.
1080ti power usage mängides keskmiselt peaks olema ~250w, raske ette kujutada natuke, kuidas 7900 sellest 150w vähem saaks olla
GW2 on väga CPU-heavy ka ja mul ei ole X3D prose. algul oli microstutter ka sees, mõtlesin mis nüüd lahti aga siis meenus, et nVidiale ka ei meeldinud see FreeSync ja peale selle väljalülitamist täitsa mõnna. Vsync oli sees jah tol hetkel
7900XTX on ikkagi jah 1440p+ reso jaoks mõeldud. Paned GPUz taustal jooksma ja näed ära kui ei ole 99% utilization, siis jah CPU pudelikaelaks ja GPU istub käed rüpes. Ise jooksutan hoopis -10PL peal kuna ei vaja seda lisa paar fps'i mis defaultis aga oluliselt madalam voolutarve ja sellega ka väiksem soojuseraldus. Samas klokkub päris hästi peale thermal sheet peale panekut, kuna temp madalam. _________________ Sõim ja räuskamine läheb SIIA
Kusagil mingeid teste ka on selle kohta? Mingi aeg vaatasin, siis midagi enda jaoks adekvaatset ei leidnud, enamus olid GPU testid ka. _________________ Emotsionaalne suruja
https://hwbot.org/users/tannu013/ C'mos, Simmo... Pole hullu, ma klokin esimest korda
https://discord.gg/4CKG5Vnqc - PC huviliste discord
Redditis on kui otsid. YT samuti palju. https://www.youtube.com/watch?v=YLFh8TGQGd4
Minu kogemus GPU pealt, millel default paste oli ikka kohutav nagunii (hotspot läks kohati 100c peale). Nüüd on max 75c hotspot samad seaded mis enne olid. CPU osas ei ole nii suur vahe aga vs pasta on vahe selles, et pika aja peale ei lähe perf ja soojuse eralduse efektiivsus kehvemaks. Pastaga aga läheb. Üks kasutaja oli juba üle poole aasta kasutanud Grizzly Phasesheet'i ja temp muutus ainult 1c suuremaks kogu selle ajaga. Point on selles, et alla 45c ei ole ta vedelal kujul. _________________ Sõim ja räuskamine läheb SIIA
Kindla peale minek jah sobib ka see GPU'le. Aga aja oma reso kõrgemaks, muidu väga mõtet ei ole, kui GPU ei tööta max võimsusel ja ei eralda soojust ka nii palju.
Ehk siis järgmine upgrade suurema resoga monitor _________________ Sõim ja räuskamine läheb SIIA
Ma ka nüüd hiljuti kolisin 5K2K 72hz molu peale. Peakski testima, kuidas näiteks PoE2 nüüd XTX koormab. 3440x1440 ja 72hz piiranguga oli viled põhjas selle mänguga ikka selgelt veel alakoormatud. Kahju, et 5K2K @120hz monitore saadaval pole (kuigi teoorias üks Dell on olemas). Minu jaoks absoluutselt ideaalne ekraanisuhe. _________________ Liitu Opencode Go soodsa coding plaaniga ja saa 5€ soodust! Liitu Wise'ga!
viimati muutis Kristoferr 04.03.2025 15:30:34, muudetud 1 kord
Zonerman, 49" nagu... mul on 31" ja ma mõtlen vahest, et liiga suur paneel. Sa vist istud väga kaugel sellest?
Ei ütleks. Käe saan välja sirutada ja veidi jääb veel ruumi vahele (mul pikad käed ka).
Laud peab olema piisavalt sügavust, siis on väga ok. Alguses tundus nagu veits suur aga kiirelt harjub ära ja immersion on hea. 88% 4K resost, ehk siis suht lähedal aga ei ole liiga nõudlik kaardi osas.
caramis, ei pea usu mind. Kõik eeldavad, et on jõle suur, harjub ära
UW redditis mitmed 57" peal üldse. See juba veidi oleks nats suur minu jaoks. Võtte arvesse, et kaugus monitorist oleks sama, siis ekraani küljed oleks veel kaugemal.
Kristoferr, sulatõsi. Sellepärast mulle need 42" LG jne 4K monitorid ei meeldi. Pea liigutamine on päris meeletu ja see väsitab ära. _________________ Sõim ja räuskamine läheb SIIA
seda küll, et tavaline 16:9 on rets. ma kasutasin 55" LG televusserit monitorina kunagi ammu, oli selsamal laual mis senini kasutan. pmst jagasin ekraani pooleks - all olid mängud vms aktiivne kraam ja üleval olid muud aknad justkui nagu lisamonitoridel. muidu ei kannatanud
Viimase ~15 aasta jooksul toodetud emaplaatidel on kõigil UEFI olemas. Alates umbes Sandry Bridge 2500K jms ajast peale.
Pole öeldud kas CSM sisse lülitades siis pilti ette ei võta või on seal mingid ühilduvuse jamad siis kui CSM kasutada. _________________ Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
seda küll, et tavaline 16:9 on rets. ma kasutasin 55" LG televusserit monitorina kunagi ammu, oli selsamal laual mis senini kasutan. pmst jagasin ekraani pooleks - all olid mängud vms aktiivne kraam ja üleval olid muud aknad justkui nagu lisamonitoridel. muidu ei kannatanud
Mul on 55" 4K 120hz ja ei oska küll nuriseda, isegi PUBGi mängin sellega. Muidugi kui 1080p peal peab seda mängima kui parasjagu lahjem masin on, siis hakkab silmadest okset tulema. _________________ Emotsionaalne suruja
https://hwbot.org/users/tannu013/ C'mos, Simmo... Pole hullu, ma klokin esimest korda
https://discord.gg/4CKG5Vnqc - PC huviliste discord
HUB on kavalalt avalikustanud 9070 ja 9070XT voolutarbe numbrid
Videos 12:28
Nende metoodika on siiski erinev ja seda ei saa võrrelda ametlike 220W ja 304W TDP numbritega.
9070 voolutarve on 4080 mudelite tasemel. 17W rohkem, kui 7800XT, aga 61W vähem, kui 7900XT.
9070XT voolutarve on 7900XT tasemel. 38W vähem, kui 7900XTX.
Mul on 55" 4K 120hz ja ei oska küll nuriseda, isegi PUBGi mängin sellega. Muidugi kui 1080p peal peab seda mängima kui parasjagu lahjem masin on, siis hakkab silmadest okset tulema.
või pead läbi rõduakna mängima, siis peaks enamvähem siledaks blurrima
HUB on kavalalt avalikustanud 9070 ja 9070XT voolutarbe numbrid
Videos 12:28
Nende metoodika on siiski erinev ja seda ei saa võrrelda ametlike 220W ja 304W TDP numbritega.
9070 voolutarve on 4080 mudelite tasemel. 17W rohkem, kui 7800XT, aga 61W vähem, kui 7900XT.
9070XT voolutarve on 7900XT tasemel. 38W vähem, kui 7900XTX.
Normaalse CPU bottleneckiga need power consumption testid. 5080 tarbib vähem kui 7700XT (Warhammeris)
Samal ajal 7900XT tarbis kõvasti üle 400W, pidi mingi kõige vängem mudel olema... Minu reference +15% PLiga võttis max 360W kui õigesti meeles. Samamoodi ulme tarbimisega XTX.
Ja mis moodi see 9070 nii ulme palju tarbib(361W), pidi ju olema 220W TDP, hea kui mingi 300W mudel on kõige vängem... kahtlane värk ma ütlen
Normaalse CPU bottleneckiga need power consumption testid. 5080 tarbib vähem kui 7700XT (Warhammeris)
Samal ajal 7900XT tarbis kõvasti üle 400W, pidi mingi kõige vängem mudel olema... Minu reference +15% PLiga võttis max 360W kui õigesti meeles. Samamoodi ulme tarbimisega XTX.
Ja mis moodi see 9070 nii ulme palju tarbib(361W), pidi ju olema 220W TDP, hea kui mingi 300W mudel on kõige vängem... kahtlane värk ma ütlen
Kahtlane jah, lisaks ei ole teada kas on oc või default kelladega mudelid. Vastavalt 9070 OC 2.7 boost, 9070XT OC 3.1 boost. Homme, ülehomme selgub lähemalt.
Videos veidi vihjas, et äkki 9070XT mõistlikeim valik selle hinnaklassi juures. Samas tuleks igasugune valgustuse tilulilu välja lülitada,
see pointless + kas 2 või 3 vendiga RX9070 kaardid, vahel võib ka voolumõõtmise seadeldis vähe kelbast visata, tegureid on palju.
Arx07, Metoodika ei ole sama. AMD TDP numbreid ei saa 1:1 võrrelda.
Metoodika võiks välja toodud olla ka. See loogiline kui fps cap või CPU bottleneck siis võimsam kaart tarbib vähem, aga see ei seleta miks AMD kaardid seal niipalju tarbivad, need peavad mingid jõhkrad OC kaardid olema.
Ise igatahes 7900XT pealt läinud 5080 peale sellist vahet päris ette ei kujuta, eelkõige seetõttu juba, et +15% powerlimitiga kaugelt sellist tarbimist kätte ei saanud 7900XT-ga.
Arx07, Metoodika ei ole sama. AMD TDP numbreid ei saa 1:1 võrrelda.
Metoodika võiks välja toodud olla ka. See loogiline kui fps cap või CPU bottleneck siis võimsam kaart tarbib vähem, aga see ei seleta miks AMD kaardid seal niipalju tarbivad, need peavad mingid jõhkrad OC kaardid olema.
AMD enda lehel on kirjast "Typical Board Power" see nagu viitaks ikke reaalsele elektrilisele tarbele (2x 8Pin ka nagu 300W + 75W peast ka võimalik lisaks).
Ja viidatakse nagu 304 W 9070 XT korral, kuskil jäi kõrva ka 330 W (OC) aga eks homme selgub.
Ja need ülevaaturid nagunii mõõdavad PSU toitekaablitelt, vähemalt mõned.
AMD protsessorite korral ca. 1,35x TDP on elektriline tarve (65W TDP ca. 88W).
Arx07, Metoodika ei ole sama. AMD TDP numbreid ei saa 1:1 võrrelda.
Metoodika võiks välja toodud olla ka. See loogiline kui fps cap või CPU bottleneck siis võimsam kaart tarbib vähem, aga see ei seleta miks AMD kaardid seal niipalju tarbivad, need peavad mingid jõhkrad OC kaardid olema.
AMD enda lehel on kirjast "Typical Board Power" see nagu viitaks ikke reaalsele elektrilisele tarbele (2x 8Pin ka nagu 300W + 75W peast ka võimalik lisaks).
Ja viidatakse nagu 304 W 9070 XT korral, kuskil jäi kõrva ka 330 W (OC) aga eks homme selgub.
Ja need ülevaaturid nagunii mõõdavad PSU toitekaablitelt, vähemalt mõned.
AMD protsessorite korral ca. 1,35x TDP on elektriline tarve (65W TDP ca. 88W).
amd tbp ja tgp on definitsioonides käinud veidi siia- ja sinnapoole aga suurem osa ajast ja ka praegu peaks tähistama mõlema puhul kogu kaardi voolutarbe piiri. seda protsessori tdp numbrite lollust pole õnneks gpu-d siiani adopteerinud.
hwu metoodika peaks olema elmorlabsi raual - vist oli pdm2 ja pci-e adapter. neil on küll voolutarbe numbrid ennegi olnud vahel imelikud ja erinenud teiste mõõtmistest. _________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Sapphire kaarte rohkem seal laos kui 5090 kaarte maailmas kokku
See on õige launch nime vääriline. Samas nvidia kiirustas oma lipulaevade launchiga, kus selgelt oli näha tootmine alles alustas veidi enne seda. AMD lükkas reliisi edasi, seega varud täienesid.
Homme kell 16 siis embargo kukub. _________________ Sõim ja räuskamine läheb SIIA
Üle 90C memory tempi näha ei ole eriti ilus, aga see pole probleem ka, thermal throttle hakkab 110C pealt. 7900XT ja XTX reference mudelitel oli ka kõrge VRAM temp, paljudel läks 98-100C ära.
5090 FE samamoodi reviewdes 94C, see küll vist erand ka 5000 seeria mudelitest, millel 90+ memory temp.
Pole öeldud milise AIB mudeliga tegu on. Ühtlasi GPU hotspot on igati normaalne 79c.
TBP näitab 329W.
board power draw ei ole ju tbp...
329W tundub usutav minu jaoks. Kui tegu oli 2x8pin, siis ega see palju suurem olla ei saakski.
pci-e kuni 63w ka.
seal wccfi loos nad imestasid teise 9070xt näite 237w kohta. samal väljal, kus too 329w. _________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
viimati muutis londiste 05.03.2025 14:29:12, muudetud 1 kord
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse sa ei või vastata selle foorumi teemadele sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis sa ei saa lisada manuseid selles foorumis sa võid manuseid alla laadida selles foorumis
Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.