Avaleht
uus teema   vasta Raud »  TSI (TeeSeeIse) »  Targa kodu ehitamine märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 102, 103, 104 ... 113, 114, 115  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
RassK
HV Guru
RassK

liitunud: 17.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.09.2024 15:49:07 vasta tsitaadiga

Mul ei ole nii suur inerts, hetkel tundub, et 23-24 -> 18 saab 6h'ga hakkama.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Prillpapa
Kremli troll

liitunud: 04.06.2022




sõnum 23.09.2024 16:05:01 vasta tsitaadiga

Markos kirjutas:
Võimalik ainult radiaatoritega. Põrandaküttel on interts nii suur, et sul võib temp muutus ühe kraadi võrra võtta aega 12 tundi.
Põrandakütteid ei saa üldistada, inerts on suur põrandabetooni valatud küttetorudel, kus soojus on betooni salvestunud. On ka põrandaküttetehnoloogiaid, kus toru ei ole betooni- või kipsivalusisse valatud ja seal seda soojustsalvestavat massi ei ole ning põrandakütte reageerimimine on oluliselt kiirem icon_smile.gif
_________________
---
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 24.09.2024 11:26:02 vasta tsitaadiga

Prillpapa kirjutas:
Markos kirjutas:
Võimalik ainult radiaatoritega. Põrandaküttel on interts nii suur, et sul võib temp muutus ühe kraadi võrra võtta aega 12 tundi.
Põrandakütteid ei saa üldistada, inerts on suur põrandabetooni valatud küttetorudel, kus soojus on betooni salvestunud. On ka põrandaküttetehnoloogiaid, kus toru ei ole betooni- või kipsivalusisse valatud ja seal seda soojustsalvestavat massi ei ole ning põrandakütte reageerimimine on oluliselt kiirem icon_smile.gif


Vesi on tunduvalt parem salvesti, kui betoon. Ja vett seal jagub.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
AWsander
HV kasutaja
AWsander

liitunud: 15.10.2015



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.09.2024 12:10:53 vasta tsitaadiga

Pole üldse targa maja asajdega kokku puutunud, aga mõtlesin et nüüd vist peab.

Lugu selline et esikus on laelamp, mille tahaks teha hekseldatavaks nii et saaks nii esikust kui suurest toast sisse-välja lülitada. Hetkel lüliti esikus ja füüsiliselt uut kaablit vedada ei saa, seega mõtlesin et äkki on mingi nutilahendus?
Kiirelt googeldades tundus mingi selline lahendus tehtav, et panen wifi/zigbee pirnid esikusse, esikulülitile külge mingi targa jubina (midagi sellist: https://www.oomipood.ee/product/sf_zbmini_sonoff_mini_zigbee_juhtmevaba_nutiluliti_lisa_sisend ?), suurde tuppa nutilüliti ning vaja on ka mingit home assistant asja et seda kõike juhtida.

On keegi teinud midagi sellist, tundub toimiv lahendus? icon_biggrin.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 24.09.2024 12:41:26 vasta tsitaadiga

AWsander kirjutas:
Pole üldse targa maja asajdega kokku puutunud, aga mõtlesin et nüüd vist peab.

Lugu selline et esikus on laelamp, mille tahaks teha hekseldatavaks nii et saaks nii esikust kui suurest toast sisse-välja lülitada. Hetkel lüliti esikus ja füüsiliselt uut kaablit vedada ei saa, seega mõtlesin et äkki on mingi nutilahendus?
Kiirelt googeldades tundus mingi selline lahendus tehtav, et panen wifi/zigbee pirnid esikusse, esikulülitile külge mingi targa jubina (midagi sellist: https://www.oomipood.ee/product/sf_zbmini_sonoff_mini_zigbee_juhtmevaba_nutiluliti_lisa_sisend ?), suurde tuppa nutilüliti ning vaja on ka mingit home assistant asja et seda kõike juhtida.

On keegi teinud midagi sellist, tundub toimiv lahendus? icon_biggrin.gif


Saad teha nii või naa. Plaani kõige nõrgem koht on HA jooksutamine vaid ühe ruumi valguse lülitamiseks. Kui elutuppa sobiks ka mingi pult, siis lihtsuse ja odavuse mõttes hangiks ma pigem mingi 433mhz lüliti esikusse ja jätaks puldi elutuppa. Ikea tooteid saab ka otse paaritada, aga selle lülitid on ka pigem puldid ja ma pole päris kindel kas saab pirne ka kahe puldiga paaritada. Muidu, kui HA ja zigbee olemas on, siis saab teha mitut moodi, kas üks zigbee füüsiline nutilüliti + patareitoitel zigbee nutilüliti või siis zigbee pirnid + kaks patereitoitel nutilülitit. Esikus asuv lüliti tuleb sillata ja asendada patareitoitel olevaga. Kui dimmerdamist ei vaja, siis ma kasutaks esimest varianti, mis võimaldab säilitada tavapirnid, eriti, kui neid on mitu. Suur hulk zigbee pirne teineteise kõrval ei pruugi eriti hästi toimida.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Terror
HV veteran
Terror

liitunud: 08.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.09.2024 14:26:47 vasta tsitaadiga

2 SONOFF lülitit võiks oma Ewelink äpi abil ka vekslit suutma teha, kui nad moblaga ära seadistad.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 30.09.2024 21:36:45 vasta tsitaadiga

Kui täna otsida mingeid nutikaid põrandakütte termostaate, siis mis eraldiseisvatena asjalikud oleksid.
TUYA äpi põhised, või Tado vms?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RassK
HV Guru
RassK

liitunud: 17.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.09.2024 22:05:26 vasta tsitaadiga

Mis sul vaja on, seadme nutikust või ühilduvust?
Ma cloud wifi junnid jätaks kõige viimaseks, pikalt tühja maad ja siis need icon_smile.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
warkriss
Kreisi kasutaja

liitunud: 23.05.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.09.2024 22:30:49 vasta tsitaadiga

jägaja kirjutas:
Kui täna otsida mingeid nutikaid põrandakütte termostaate, siis mis eraldiseisvatena asjalikud oleksid.
TUYA äpi põhised, või Tado vms?

https://shop.themo.io/et
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 01.10.2024 20:13:08 vasta tsitaadiga

RassK kirjutas:
Mis sul vaja on, seadme nutikust või ühilduvust?
Ma cloud wifi junnid jätaks kõige viimaseks, pikalt tühja maad ja siis need icon_smile.gif

Kirjutasin selgelt, et eraldiseisvat, ehk iseseisvat, äpiga hallatavat otsitakse.

warkriss, see Themo käis ka laualt läbi, endal sellistega aga kogemus puudub, sestap küsingi, kui keegi viitsib oma kogemust jagada.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RassK
HV Guru
RassK

liitunud: 17.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.10.2024 23:18:29 vasta tsitaadiga

Ainukene, mille puhul pilvehaldus väärt mainimist on, ongi Themo. Muidu ei oleks võtnud aga optimeerib midagi (mõõdetamatut) elektribörsi järgi. Perfektne pole, 99% ajast töötab aga ei saa üllatuda ka täiesti külma põranda üle või korra ka üle kütnud (kella keeramisel läks midagi nihu neil).
Muus osas ei näe, miks peaks termostaat rippuma pilve küljes. Local Wifi on ainult välisühenduse puudumise tõttu parem aga stack on ikka liialt keeruline.

Mingisugused mugavusjunnid ehk veel aga kriitiline infra peaks olema ikka oma kontrolli all.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 02.10.2024 10:45:18 vasta tsitaadiga

Kui neid termostaate on rohkem, kui kaks, siis tasuks ehk juba mingi zb või z-wave peale mõelda. Need töötavad autonoomselt ka kenasti, aga muu juhtimine jääb lokaalseks. Pilv on probleem igal juhul, kui täna ei ole, siis homme on. Eriti jama on siis, kui haldus käib AINULT üle pilve. See themo vist ei võimadagi midagi manuaalselt keerata ? Muidu võid paarikümne euro eest ka mingeid Tuyasi osta ja töötab kaua töötab, kui enam ei tööta, siis ostad uue.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RassK
HV Guru
RassK

liitunud: 17.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.10.2024 10:58:55 vasta tsitaadiga

Vähemalt avalikku dokki pole, et kuidagi Themole lokaalselt läheneda. Ei viitsinud ka häkkima hakata ja tegin avaliku doki järgi endale integratsiooni. Seal on kõik liigutused läbi pilve. Külmade põrandate päevad on kõik täpselt selle pilve süül - ometi võiks ju lülituda manuaal režiimile kui ühendus (aju) vms kaob.

Samamoodi, kas neid Tuyasid enne ei pidanud üle flashima, et mingid Hiina pilved küljest võtta?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 02.10.2024 11:11:47 vasta tsitaadiga

RassK kirjutas:
Vähemalt avalikku dokki pole, et kuidagi Themole lokaalselt läheneda. Ei viitsinud ka häkkima hakata ja tegin avaliku doki järgi endale integratsiooni. Seal on kõik liigutused läbi pilve. Külmade põrandate päevad on kõik täpselt selle pilve süül - ometi võiks ju lülituda manuaal režiimile kui ühendus (aju) vms kaob.

Samamoodi, kas neid Tuyasid enne ei pidanud üle flashima, et mingid Hiina pilved küljest võtta?


Themo ei suuda ilma pilveta etteantud tempi hoida või lülitub ta liihtsallt "kallil" ajal välja täiesti ilma mingi alumise eco tempita ja, kui pilve pole, siis jääbki sellesse asendisse ? Tuyad on nii odavad, et selle themo hinna eest saab neid 5tk ja võib ka hiina pilve küljes hoida selle raha eest. Väga ei ole süvenenud, mis nendega teha tuleb täpselt kui tahta lokaalseks, aga localtuya jms asjad on olemas.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RassK
HV Guru
RassK

liitunud: 17.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.10.2024 11:35:43 vasta tsitaadiga

Frost protection on olemas, et kui internet on kauem kui 24h ära, siis rakendub. Ometi schedules on olemas min temp (settingutes max temp), siis seda ta ei hoia mitte ainult interneti kadudes vaid juba enda serveri kadudes. Tundub rohkem tarkvaraline probleem ja läbimõtlemata fallback.
Füüsiliselt puutudes saad manual mode peale panna aga seda confida enam ei saa kui serverit taga pole.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 02.10.2024 12:50:10 vasta tsitaadiga

Ehk siis "ära osta seda seadet".
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 02.10.2024 14:08:19 vasta tsitaadiga

Tuya ei suhtle pilvega, kui see on su lokaalse zigbee adaperi küljes.
Pilvega saavad wifi mudelid suhelda.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 02.10.2024 14:21:44 vasta tsitaadiga

mikk36 kirjutas:
Tuya ei suhtle pilvega, kui see on su lokaalse zigbee adaperi küljes.
Pilvega saavad wifi mudelid suhelda.


Algne küsimuse püstitus keskendus pilvele. Ehk siis nende kallite themode asemel võib vabalt ka odavaid tuyasi osta, mis nii lollakad pole, et elementaarseks tööks pilve vajavad ja on autonoomsed, kui pilv minema lendab. Kui lokaalset haldust hakata aretama, siis pigem jah zigbee või z-wave, aga saab ka wifiga (localtuya), nagu juba mainitud. Mul oli kunagi mingi Moes'i (ehk siis tuya) termostaat, töötas kenasti smartlife pilve küljes ja läbi ifttt sai seda ka juhtida muude asjadega.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RassK
HV Guru
RassK

liitunud: 17.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.10.2024 14:35:39 vasta tsitaadiga

Markos kirjutas:
Ehk siis "ära osta seda seadet".


Pm ongi trade off selle pilve "targa loogika" eest. Nagu näha, siis core loogika otsa tehtud terve startup. Ilmselt ei ole väga lihtne seda endale HA peale konverteerida icon_confused.gif

Minu arusaama järgi põhilised sensorid: küttekaabli tarbivus, põranda temp andur, välistemp (koos prognoosiga ilmselt), sisetemp.
Vaja mudeldada: soojusmahutavus temperatuuride järgi.
Vaja prognoosida: tarbimise ajad vastavalt börsi hinnale.

Teine võimalus, et ostaks (kui oleks) lokaalse gateway, mis siis need Themod korjab lokaalselt enda külge. Tõmbab pilvest ainult elektri hinda ja vajadusel uuendusi. Muus osas võiks olla täitsa lokaalne süsteem, mis siis et Wifi.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
meie
HV kasutaja

liitunud: 06.06.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.10.2024 21:31:06 vasta tsitaadiga

Kasutan Shelly seadmeid.
Soovitage liikumisandurit õue. Eesmärk - kui sõidan autoga väravast sisse, tuvastab selle liikumisandur, paneb põlema parkla-, hoovi- ja fassaadivalgustuse. Shelly liikumisandureid justkui välja väga pandud vist ei ole? Osadel ka töötemperatuur 0+C.
Idee poolest saab vist liikumissignaali võtta igast liikumisandurist, mis on õue mõeldud, sealt edasi Shellyle.

Kuidas keegi lahendanud?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RassK
HV Guru
RassK

liitunud: 17.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.10.2024 21:45:50 vasta tsitaadiga

Klassikalised, oma keskkonda loodud, seadmed on kõige paremad. Edasi annad sisendi mingile nutimoodulile. Välja ei ole teinud aga valvesüsteemi PIRe on küll ümber tehtud, 2-3 korda parem tulemus kuna fookus on seadme toimimisel mitte nutindusel.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 03.10.2024 13:46:43 vasta tsitaadiga

Kui pir evib potentsiaalivabu releekontakte, siis need sobivad näiteks shelly relee S sisendisse lülitit emuleerima. Edasine on juba fanttaasia küsimus.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
karuke
Kreisi kasutaja
karuke

liitunud: 14.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.10.2024 12:20:32 vasta tsitaadiga

Omal on Alist ostetud sellised TRV'd kahe radika küljes + HA - https://www.aliexpress.com/item/1005003445791440.html?spm=a2g0o.order_list.order_list_main.30.6af41802ylyCwh

Börsi ei jälgi, kuna korteris peal gaasi küte. Aga on teatud asjad pandud, et kui aken lahti teha, siis lükkab välja ja teatud kella aegadel ennem magamaminekut lükkab jahedamaks. Kunagi kasutasin ka Tuya appiga pilves, nüüd ilma pilveta.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 04.10.2024 15:10:09 vasta tsitaadiga

karuke kirjutas:
Omal on Alist ostetud sellised TRV'd kahe radika küljes + HA - https://www.aliexpress.com/item/1005003445791440.html?spm=a2g0o.order_list.order_list_main.30.6af41802ylyCwh

Börsi ei jälgi, kuna korteris peal gaasi küte. Aga on teatud asjad pandud, et kui aken lahti teha, siis lükkab välja ja teatud kella aegadel ennem magamaminekut lükkab jahedamaks. Kunagi kasutasin ka Tuya appiga pilves, nüüd ilma pilveta.


TRV'de puhul uuriks kohe, kaua patakad kestavad ja kui valjud nad on ? Mul on fibaro omad, muidu head ja ilusad, aga aku kestab ikkagi mingi paar-kolm kuud vaid ja laadimine on natuke tüütu. Poleks tore ka, kui öösel magamistoas sae käima tõmbab, kui klappi liigutab.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RassK
HV Guru
RassK

liitunud: 17.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.10.2024 15:54:30 vasta tsitaadiga

Tado TRV'd käisid kunagi küll palju pikemalt patakatega (vb AA 1.2V akudega ongi lühemalt, enamasti mahutavus veel lisaks ka väiksem). Põrisesid samamoodi nagu Danfossi omad, ei leia, et see midagi eirlist oli.... aga noh mõndasid häirivad ka Fibaro releede olematud plõksud icon_rolleyes.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
martz456
HV vaatleja

liitunud: 16.08.2013



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.10.2024 15:20:31 vasta tsitaadiga

Kas keegi siit on endale Aeotec Z-Wave elektrimõõtja paigaldanud?

https://aeotec.com/products/aeotec-home-energy-meter/
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 06.10.2024 00:32:19 vasta tsitaadiga

martz456 kirjutas:
Kas keegi siit on endale Aeotec Z-Wave elektrimõõtja paigaldanud?

https://aeotec.com/products/aeotec-home-energy-meter/


Ei, aga võiks töötada küll, nagu iga teinegi voolutrafodega mõõtja.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
martz456
HV vaatleja

liitunud: 16.08.2013



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.10.2024 09:58:06 vasta tsitaadiga

Markos kirjutas:
martz456 kirjutas:
Kas keegi siit on endale Aeotec Z-Wave elektrimõõtja paigaldanud?

https://aeotec.com/products/aeotec-home-energy-meter/


Ei, aga võiks töötada küll, nagu iga teinegi voolutrafodega mõõtja.


Okei, Aeotec diagrammi järgi tundub "lihtne", aga pole elektrik.


Kas minu mõte elektrikapis ühendamiseks on õige?
1. Punaste nooltega faasidele klambrid
2. Aeotec AC Power pruunid ka õigetele faaside kõrvale mis kilbis mustadena (kollane ots) edasi jooksevad
3. Aeotec AC Power sinised ehk neutraal üles N juhtmete hulka
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 07.10.2024 00:23:18 vasta tsitaadiga

Voolutrafod löhevad konkreetsete mõõdetavate faasijuhtmete peale. Pingejuhid (pruunid) korrektselt müüdetavate faaside klemmide alla. Sinine on neutraal ja see läheb neutraallatile. Kuna siin tuleb reaalselt faaside alla juhtmeid kruvida ja sa pole ise elektrik, siis soovitaks tungivalt seda lasta ikkagi elektrikul teha.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
martz456
HV vaatleja

liitunud: 16.08.2013



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.10.2024 08:26:04 vasta tsitaadiga

Markos kirjutas:
Voolutrafod löhevad konkreetsete mõõdetavate faasijuhtmete peale. Pingejuhid (pruunid) korrektselt müüdetavate faaside klemmide alla. Sinine on neutraal ja see läheb neutraallatile. Kuna siin tuleb reaalselt faaside alla juhtmeid kruvida ja sa pole ise elektrik, siis soovitaks tungivalt seda lasta ikkagi elektrikul teha.


Sai ikkagist ise tehtud ja toimib. See arvesti on põhimõtteliselt 2a karbis seisnud kuna tuttavad elektrikud ei leia kuidagi aega (pidevalt tülitada ka ei tahtnud) icon_biggrin.gif

Uurisin isegi ühelt elektritööde ettevõttelt ja ka neil oli selle aastani suured tööd ees. Ei suutnud enam kannatada.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
karuke
Kreisi kasutaja
karuke

liitunud: 14.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.10.2024 11:51:03 vasta tsitaadiga

Markos kirjutas:
karuke kirjutas:
Omal on Alist ostetud sellised TRV'd kahe radika küljes + HA - https://www.aliexpress.com/item/1005003445791440.html?spm=a2g0o.order_list.order_list_main.30.6af41802ylyCwh

Börsi ei jälgi, kuna korteris peal gaasi küte. Aga on teatud asjad pandud, et kui aken lahti teha, siis lükkab välja ja teatud kella aegadel ennem magamaminekut lükkab jahedamaks. Kunagi kasutasin ka Tuya appiga pilves, nüüd ilma pilveta.


TRV'de puhul uuriks kohe, kaua patakad kestavad ja kui valjud nad on ? Mul on fibaro omad, muidu head ja ilusad, aga aku kestab ikkagi mingi paar-kolm kuud vaid ja laadimine on natuke tüütu. Poleks tore ka, kui öösel magamistoas sae käima tõmbab, kui klappi liigutab.


Kuskil ühe kütmis tsükli kestavad patareid ära, st hetkel uued sees ja ilmselt järgmised tulevad järgmine sügis, kuna suveks lükkan välja. Need TRV'd, mis mul hetkelon, on vaiksemad kui ühed varasemad, millel keeratavat füüsilist nuppu polnud. Hetkel lükkasin korra ühe 29c peale ja no ei kuule, kuna mu töö arvuti läpaka vent käib üle oma pahinaga. Eelmised härisid öösel, need mitte.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 07.10.2024 20:33:55 vasta tsitaadiga

tsitaat:
Kuskil ühe kütmis tsükli kestavad patareid ära, st hetkel uued sees ja ilmselt järgmised tulevad järgmine sügis, kuna suveks lükkan välja. Need TRV'd, mis mul hetkelon, on vaiksemad kui ühed varasemad, millel keeratavat füüsilist nuppu polnud. Hetkel lükkasin korra ühe 29c peale ja no ei kuule, kuna mu töö arvuti läpaka vent käib üle oma pahinaga. Eelmised härisid öösel, need mitte.


Ehk siis kusagil 7 kuud. Siit peaks muidugi edasi uurima, kas laetavaid, ehk siis 1.2v asju ka kannatavad.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LeneLowcut
HV kasutaja

liitunud: 19.07.2014



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.10.2024 23:34:56 vasta tsitaadiga

Norra tuttav seletas, et tal on voolumõõtjal RJ45 HAN-port, mille kaudu ta live-s oma tarbimist saab jälgida ja EU plaanib praegu seadust, kus igal uuel paigaldatav mõõtjal peab selline pesa olema.

https://github.com/ArnieO/SmartMeterDocumentation

Ei tea kui Elektrilevi mõõtjaid vahetab tunnise mõõtja pealt 15-minutilise mõõtja vastu, kas selline pesa ka kaasa tuleb?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
triu
HV vaatleja

liitunud: 09.08.2013




sõnum 08.10.2024 08:11:19 vasta tsitaadiga

Elektrilevi arvestil on olemas mbus väljund, aga nad on selle disablenud, et tarbija kindlasti ei saaks ise midagi jälgida ehk kui mingi väljund veel tuleb, siis vaevalt seda tarbijal kasutada võimaldatakse. Ikka tarbija enda huvides ja läbipaistvuse suurendamiseks.
LeneLowcut kirjutas:
Norra tuttav seletas, et tal on voolumõõtjal RJ45 HAN-port, mille kaudu ta live-s oma tarbimist saab jälgida ja EU plaanib praegu seadust, kus igal uuel paigaldatav mõõtjal peab selline pesa olema.

https://github.com/ArnieO/SmartMeterDocumentation

Ei tea kui Elektrilevi mõõtjaid vahetab tunnise mõõtja pealt 15-minutilise mõõtja vastu, kas selline pesa ka kaasa tuleb?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
martz456
HV vaatleja

liitunud: 16.08.2013



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.10.2024 09:44:40 vasta tsitaadiga

Kas enamustel elektrilevi arvestitel polegi LED impulssi? Ma ise mõtlesin korra seda hoopis kasutada https://frient.com/products/electricity-meter-interface-2-led/

Mu hoovis elektriarvestil selline LED
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
triu
HV vaatleja

liitunud: 09.08.2013




sõnum 08.10.2024 09:54:35 vasta tsitaadiga

Saad sa sellege eri faaside tarbimise kohta ka infot?
martz456 kirjutas:
Kas enamustel elektrilevi arvestitel polegi LED impulssi? Ma ise mõtlesin korra seda hoopis kasutada https://frient.com/products/electricity-meter-interface-2-led/

Mu hoovis elektriarvestil selline LED
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
martz456
HV vaatleja

liitunud: 16.08.2013



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.10.2024 10:18:55 vasta tsitaadiga

triu kirjutas:
Saad sa sellege eri faaside tarbimise kohta ka infot?


Nojah, seda sellega ei saa.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 08.10.2024 10:26:33 vasta tsitaadiga

Miks te omale lihtsalt pm'e peale ei pane nagu eelkirjutaja ? Mul on shelly pro pm peal ja see on üsna akuraatne võrreldes elektrilevi näitudega. Voolumõõtja on harva kusagil oma valduses, mul üldse tänaval kapis ja sinna mingeid oma seadmeid nagunii panna ei tohi.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
triu
HV vaatleja

liitunud: 09.08.2013




sõnum 08.10.2024 10:32:08 vasta tsitaadiga

Palju informatiivsem ja ka lihtsam oleks olemasolevat mbus väljundit kasutada.
Markos kirjutas:
Miks te omale lihtsalt pm'e peale ei pane nagu eelkirjutaja ? Mul on shelly pro pm peal ja see on üsna akuraatne võrreldes elektrilevi näitudega. Voolumõõtja on harva kusagil oma valduses, mul üldse tänaval kapis ja sinna mingeid oma seadmeid nagunii panna ei tohi.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 08.10.2024 10:34:51 vasta tsitaadiga

Sa ei taha sinna mitte midagi külge ühendada, see on keelatud tegevus btw.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
triu
HV vaatleja

liitunud: 09.08.2013




sõnum 08.10.2024 10:51:10 vasta tsitaadiga

Sellest ju kogu see väljundi arutelu hakkaski, et Norras saab tarbija kasutada elektriarvesti väljundit. Eestis aga, isegi juhul, kui see väljund on olemas, seda ei võimaldata.
Markos kirjutas:
Sa ei taha sinna mitte midagi külge ühendada, see on keelatud tegevus btw.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 08.10.2024 10:53:51 vasta tsitaadiga

triu kirjutas:
Sellest ju kogu see väljundi arutelu hakkaski, et Norras saab tarbija kasutada elektriarvesti väljundit. Eestis aga, isegi juhul, kui see väljund on olemas, seda ei võimaldata.
Markos kirjutas:
Sa ei taha sinna mitte midagi külge ühendada, see on keelatud tegevus btw.


Ja mida see teadmine meile annab või kuidagi edasi aitab ?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
TT
HV Guru

liitunud: 30.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.10.2024 12:32:42 vasta tsitaadiga

Kasutan sama tootja esimese geni seadet. Esialgu hoovis 1000 impulssiga, tänaseks lahendus täna autolaadijale tuppa kolinud 400 peale. Mõlemal puhul toimib. Õues oli suur miinus, et patareisi kulus palju.

martz456 kirjutas:
Kas enamustel elektrilevi arvestitel polegi LED impulssi? Ma ise mõtlesin korra seda hoopis kasutada https://frient.com/products/electricity-meter-interface-2-led/

Mu hoovis elektriarvestil selline LED

_________________
Things ThaT You own end up Owning you!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LeneLowcut
HV kasutaja

liitunud: 19.07.2014



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.10.2024 19:18:00 vasta tsitaadiga

triu kirjutas:
Elektrilevi arvestil on olemas mbus väljund, aga nad on selle disablenud, et tarbija kindlasti ei saaks ise midagi jälgida ehk kui mingi väljund veel tuleb, siis vaevalt seda tarbijal kasutada võimaldatakse. Ikka tarbija enda huvides ja läbipaistvuse suurendamiseks.


Hea teada. Küsisin ka tuttava käest kuidas see tal välja näeb ja palju maksab:



https://www.amsleser.no/ al. 60€
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 10.10.2024 11:54:55 vasta tsitaadiga

Sain oma kauajukerdanud zigbee võrgu viimaks stabiilseks. Vahel ei usu ise ka, kui lihtsad asjad võivad olla. Moraal, ära usalda zigbee meshi, kasuta korralikke ruutereid.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
martz456
HV vaatleja

liitunud: 16.08.2013



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.10.2024 12:15:29 vasta tsitaadiga

Markos kirjutas:
Sain oma kauajukerdanud zigbee võrgu viimaks stabiilseks. Vahel ei usu ise ka, kui lihtsad asjad võivad olla. Moraal, ära usalda zigbee meshi, kasuta korralikke ruutereid.


Millised on korralikud ruuterid? Ise tundub, et peale Xiaomi/Aqara nutipistikute väljavahetamist uute IKEA INSPELNING vastu aitas mu meshi mingil määral.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 10.10.2024 12:39:24 vasta tsitaadiga

Markos kirjutas:
Sain oma kauajukerdanud zigbee võrgu viimaks stabiilseks. Vahel ei usu ise ka, kui lihtsad asjad võivad olla. Moraal, ära usalda zigbee meshi, kasuta korralikke ruutereid.
Zigbee ise ongi ju mesh network, mida sa täpsemalt ikkagi silmas pead?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 11.10.2024 10:02:10 vasta tsitaadiga

Mul see mesh väga hästi töötada ei tahtnud, õigemini selline asi, kus pikendus koordinaatorist toimub ruuterist ruuterisse. Üle maja suhteliselt hästi jagatult 36 erinevat ruutivat seadet, pesasid, pirnid, releed. Võiks nagu olla, aga ei ole mitte, ikkagi tekkisid dropoudid ja need kippusid ka teisi kaasa tõmbama. Eriti hull lugu oli ir sensoritega, mis kippusid peale ruuteri kadumist päris pimedusse jääma, vahel tuli peale kogu või osalise võrgu restarti tagasi, aga vahel oli vaja repairi ja see hakkas ikka juba tõsiselt närvidele käima. Olgu öeldud, et ebastabiilsed olid erinevad ikea pirnid ja led draiverid ja seda üle maja, isegi sellised, mis olid pmst koordinaatori kõrval. Aqara releed jälle olid nagu kalju, mitte väga lähedal koordinaatorile, aga ikka stabiilsed ja kuna aqara lõppseade eelistab ka enamasti teist aqarat, ehk siis ruuterit, püsis andurite ja lülitite võrk üsna stabiillsena, va siis need juhud, kui andur ikkagi ennast ikea külge sättis ja too siis lõpuks otsustas, et aitab küll praeguseks. Ei aidanud ka keset maja seatud ikea repeater, sest see on tegelikult ikka päris nõrk (3dbm) ja sisuliselt võrdne iga teise pirni või pesaga. Erinevalt prinidest ja pesadest, on aga aqara double relay'del päriselt ka juhtmejupp küljes antenniks. Kuna mul eelnevalt oli olnud sonoff e, mille surma järel ma olin kiiruga sunnitud minema p peale ja koos sellega tuli ka dowgrade signaalinivoos 20dbm -> 5dbm default, ning probleemid algasid, pidasin ma signaaiinivood kohe alguses süüdlaseks aga ei suutnud uskuda, sest mesh on krt üle maja, iga paari meetri tagant on mingi seade kusagil. Niisiis, otsustasin ma minna pmst e peale tagasi, aga enne proovida p firmware upgradet teha, mis tooks kaasa ka 9dbm signaalinivoo. Mõeldud tehtud, tellisin kogu asja läbimängimiseks uue p pulga. Siis mõtlesin, et mis see pulk niisama seisab, flashiks ruuteriks. Mõeldud tehtud 9dbm ruuter valmis, pistsin ta ikea oma asemele, viimase liigutasin teise kohta ja kuna ma pidin fw upgradeks hetke valima, siis jätsin asja nii. Ühtäkki märkasin, et kui muidu olid ärakukkumised juba praktiliselt igapäevased, siis need olid korraga lakanud ja nüüd juba mitu nädalat null probleemi. Koordinaatori upgrade sai ka viimaks tehtud, aga see ei mõjutanud suures pildis tegelikult midagi. Jah, võibolla oleks ka sellest piisanud, kuid asja moraal seisab ikkagi selles, et korralik signaal on kõige alus ja meshi pidi ei pruugi asi toimida nii hästi, kui vaja. Miks sonoffi ruuter hea on ? Sest tal on ANTENN küljes.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Level
HV veteran

liitunud: 06.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.10.2024 20:14:12 vasta tsitaadiga

Sooviks, veeboilerile panna temp anduri, mille näitu saaks vajadusel teises maja osas(seina taga) vaadata. On keegi kohanud mingit mõistliku hinnaga andurid millel 220v töötav ekraaniosa mis oleks ilus seinale panna. Samuti peaks suhtlema Tuya toodetega
_________________
www.ohutuspartner.ee Teie partner ohutusalal
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netmaster
HV kasutaja
netmaster

liitunud: 21.08.2004




sõnum 15.10.2024 11:34:51 vasta tsitaadiga

Level kirjutas:
Sooviks, veeboilerile panna temp anduri, mille näitu saaks vajadusel teises maja osas(seina taga) vaadata. On keegi kohanud mingit mõistliku hinnaga andurid millel 220v töötav ekraaniosa mis oleks ilus seinale panna. Samuti peaks suhtlema Tuya toodetega


sa tahad ju ilmselt vee temperatuuri mõõta, mitte boileri (kesta) temperatuuri?
Sel juhul taandub valikul kõik sellele, missugune see andur olema peab ja kuhu sa ta paigaldada saad, et ta tegelikult ka sooja vee temperatuuri mõõdaks.
Valdav enamus Tuya andureid on toatemperatuuri mõõtmiseks (0..+40).
Üks väheseid mis ma olen leidnud on KONLEN seeria, mille valikus on igasuguseid jubinaid mis mõõdavad -40℃ to +120℃ ja anduri saab veetoru külge (või kuhu iganes) paigaldada.
https://www.aliexpress.com/item/1005005276875340.html
Tuya asjadel üldiselt ei ole eriti selliseid valmiskomplekte, kus andur ja ekraan oleks omavahel eraldi raadioga ühendatud. Saad muidugi osta Tuya kompatiibli ekraani ja eespool mainitud temp. anduri eradi ja need äpi võ HA kaudu kokku ühendada.

Mul on õues 1 selline punaste numbritega KONLEN ja töötab küll. Pisike aku on tal sees, kuid üldiselt tahab USB toidet. Ma pole isegi proovinud, kaua see aku vastu peab. Lühikesed voolukatkestused muidugi elab üle.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  TSI (TeeSeeIse) »  Targa kodu ehitamine mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 102, 103, 104 ... 113, 114, 115  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.