|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
dex
HV veteran

liitunud: 06.09.2004
|
21.11.2022 09:42:08
|
|
|
Aegajalt siin HVs ikka mõni 55-65" liigub, enamasti põhjuseks see, et ostetakse asemele veel suurem OLED
_________________ Süümi, juumi, makkami ja kui tüüle nakkami... |
|
| Kommentaarid: 97 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
86 |
|
| tagasi üles |
|
 |
somnambuul
HV veteran
liitunud: 22.03.2004
|
21.11.2022 10:24:49
|
|
|
| OLED telekad on piisavalt uued, tõenäoliselt jätkuvalt esimese ringi kasutuses. Ja mida sa ikka asemele ostad, kui siis suurema.
|
|
| Kommentaarid: 60 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
54 |
|
| tagasi üles |
|
 |
lkraav
Kreisi kasutaja

liitunud: 23.08.2002
|
21.11.2022 12:09:49
|
|
|
Järelturu kohta on jah kõik ülaltooduga öeldud.
Aga põnev uudis FB OLED grupist
| tsitaat: |
| IMPORTANT: Anyone who has the LG G2 and has to press the power on button twice in order to turn their TV on: GET A TV REPLACEMENT ASAP! The LG G2/C2 83 inch has been recalled due to a badly engineered motherboard. The problem is a few compacitors on the board fail to hold power to the P3 circuit. This means if the TV sits long enough it will not have enough power to energize the relay and allow the TV to turn on properly the first time. This is why pressing power on the first time pulls energy from the wall and energizes the P3 circuit at less than half voltage and the relay does not engage to allow the TV to turn on. The second power on press will allow the TV to come on due to the strange half-volted P3 power state. This half-volted state, if persisting for a long period of time, can cause the motherboard to short to ground and cause a fire. |
| tsitaat: |
| I’m hoping LG posts a recall shortly. I have been told they are working on drafting the recall this week. |
https://www.youtube.com/shorts/E9_kSt9QFvU
_________________ TELEFON PROFIILIS :: HV-NewFavFilter - GreaseMonkey HV lemmikute filter! Kui meeldib, pane positiivne märksõnaga "HV-NewFavFilter". |
|
| Kommentaarid: 138 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
129 |
|
| tagasi üles |
|
 |
triu
HV vaatleja
liitunud: 09.08.2013
|
21.11.2022 13:10:21
|
|
|
Tegelikult ma seda just mõtlesingi, et vahetan enda 65 tolli suuremaks ja mõtlesin, et mis vanaga teha.
Võiks ehk olla kellelgi huvi? 65" B7 toodetud aprill 2018. Ühtegi välimuse ega tehnika viga ei tea olevat.
| somnambuul kirjutas: |
| OLED telekad on piisavalt uued, tõenäoliselt jätkuvalt esimese ringi kasutuses. Ja mida sa ikka asemele ostad, kui siis suurema. |
|
|
| tagasi üles |
|
 |
S.I.L.L.U
HV veteran

liitunud: 26.06.2003
|
21.11.2022 13:32:46
|
|
|
lkraav, mu CX on hakanud seda sama tegema puldiga sisse lülitades.
Arvasin, et viimane softiuuendus või äkki tühi patakas puldis.
Just järgmisel päeval sisselülitades esimest korda, kui on öö otsa seisnud.
|
|
| Kommentaarid: 96 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
90 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Lotharius
rallisibul

liitunud: 06.11.2005
|
21.11.2022 14:15:52
|
|
|
ELis vist võib unistama jäädagi, et mingi tagasikutsumine tuleks...
_________________ Geek it til it MHz |
|
| Kommentaarid: 125 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
117 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dev Grex
HV Guru
liitunud: 29.07.2012
|
|
| Kommentaarid: 361 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
303 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Margo18
HV kasutaja

liitunud: 04.05.2005
|
21.11.2022 21:22:42
|
|
|
On hakanud kummitama mõte 77 tollisest c(g)2st. Nimelt on kindel plaan osta 65 tolli g2 just seinale sobivuse pärast jne. Nüüd mõte, äkki jääb 65" väheks Tuba suht väike vaatekaugus ca 2,2m, seda siis g seeria puhul. C2 77 mahuks eelarvesse, siis vaatekaugus vast mingi 2m, tundub overkill? Põhiliselt filmid, netflix vb konsool ka.
|
|
| Kommentaarid: 14 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
10 |
|
| tagasi üles |
|
 |
dex
HV veteran

liitunud: 06.09.2004
|
21.11.2022 21:46:13
|
|
|
65" 2,2 m pealt on täitsa OK vaadata (praegu just niimoodi ees). 77" ei suuda ise visualiseerida hästi. Kui ise peaks ostma, siis valiks tänasel päeval muidugi suurema, aga mul siin ruumi tugitooliga vajadusel tahapoole ka kolida.
_________________ Süümi, juumi, makkami ja kui tüüle nakkami... |
|
| Kommentaarid: 97 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
86 |
|
| tagasi üles |
|
 |
von Wu
HV Guru

liitunud: 12.10.2007
|
21.11.2022 22:12:09
|
|
|
Filmi on 2,2 m kauguselt võimalik veel 85" pealt ka napilt nii vaadata, et ei pea pead pöörama. Kui 77" füüsiliselt ära mahub ja sisu on kvaliteetne, siis miks mitte.
Telekanalite jaoks on ~2 m kauguselt 55" täpselt paras. Suuremal ekraanil oleks pilt juba liiga kole.
_________________ Müüa igasugu asju |
|
| Kommentaarid: 901 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
675 |
|
| tagasi üles |
|
 |
heretic666
HV Guru

liitunud: 13.02.2006
|
21.11.2022 22:29:56
|
|
|
| Pole veel kuulnud et keegi kurdaks "dammit, liiga suur teler sai"
|
|
| Kommentaarid: 73 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
70 |
|
| tagasi üles |
|
 |
lkraav
Kreisi kasutaja

liitunud: 23.08.2002
|
21.11.2022 22:40:04
|
|
|
Ma ei tea kas sama asi, aga juhuslikult Google viskas just https://www.lg.com/uk/tvs/lgoledflex ette
Flexible Display
1 screen. 20 curves.
With LG OLED Flex, go from a flat display all the way to a spectacular 900R curve* until you find the ideal arc for total immersion. Simply press the curvature button on your remote control and explore 20 different levels of curve.
Täpselt see millest kirjutasin paar postitust tagasi - 40"+ curved on flatist palju parem UX.
https://www.lg.com/us/tvs/lg-42lx3qpua hinnasilt $2499 polegi nii kättesaamatu kui väga ja kohe tahta!
Dünaamilise raadiusega monitor on ikka next level
| Margo18 kirjutas: |
On hakanud kummitama mõte 77 tollisest c(g)2st. Nimelt on kindel plaan osta 65 tolli g2 just seinale sobivuse pärast jne. Nüüd mõte, äkki jääb 65" väheks Tuba suht väike vaatekaugus ca 2,2m, seda siis g seeria puhul. C2 77 mahuks eelarvesse, siis vaatekaugus vast mingi 2m, tundub overkill? Põhiliselt filmid, netflix vb konsool ka. |
Euronics igati viisakalt pricematchis ära HV hinnaliidrid täna mulle, tundub et saan varsti loomkatsetada ja muljeid jagada.
_________________ TELEFON PROFIILIS :: HV-NewFavFilter - GreaseMonkey HV lemmikute filter! Kui meeldib, pane positiivne märksõnaga "HV-NewFavFilter". |
|
| Kommentaarid: 138 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
129 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Margo18
HV kasutaja

liitunud: 04.05.2005
|
21.11.2022 23:00:05
|
|
|
| heretic666 kirjutas: |
| Pole veel kuulnud et keegi kurdaks "dammit, liiga suur teler sai" |
Naised kah vist ei kurda, kui suurem sai
|
|
| Kommentaarid: 14 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
10 |
|
| tagasi üles |
|
 |
lkraav
Kreisi kasutaja

liitunud: 23.08.2002
|
|
| Kommentaarid: 138 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
129 |
|
| tagasi üles |
|
 |
von Wu
HV Guru

liitunud: 12.10.2007
|
|
| Kommentaarid: 901 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
675 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Wiltz
HV Guru
liitunud: 28.01.2002
|
22.11.2022 06:58:25
|
|
|
mul on üks täpselt selline mclean bracket siin kodus pakendis kapis ka hetkel. ükspäev just võtsin välja ja uurisin pisut lähemalt, tundub päris stabiilne tükk. enda suuremat sorti telekas on hetkel ka üsna sarnase asjaga seina külge kinnitatud. aga olgem ausad eks ta liigub nende liigendite peal päris raskelt sest 65 tolline asi ikkagi üht koma teist kaalub. samas liigub, saab tõmmata seinast eemale oma 50cm ja viia seina vastu tagasi.
paigaldada ma arvan on paras tegemine nii liikumatu kui liikuva külge, ent ligipääs on tõesti palju lihtsam kui asi on natuke nihutatav
_________________ "There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins." |
|
| Kommentaarid: 275 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
9 :: |
3 :: |
226 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Draqula
HV Guru
liitunud: 29.10.2004
|
23.11.2022 14:41:15
|
|
|
| heretic666 kirjutas: |
| Pole veel kuulnud et keegi kurdaks "dammit, liiga suur teler sai" |
Vanemate inimeste puhul olen kuulnud küll sellist reaktsiooni, kuid seda vaid esimesel päeval / esimestel vaatamise tundidel.
Üsna kiirelt harjutakse ja mõte liigub edasi "paar tolli veel poleks ka paha" suunas
|
|
| Kommentaarid: 42 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
34 |
|
| tagasi üles |
|
 |
bpuhnja
HV kasutaja

liitunud: 12.09.2006
|
24.11.2022 10:16:38
|
|
|
| triu kirjutas: |
Kas nendel suurtel OLED telekatel üldse on mingit järelturgu? Kiirelt netis sobrades midagi eriti silma ei jäänud.
Või liigutatakse ainult kusagil tuttavatele või midagi sellist. Seda, et keegi pole enne neid müüa soovinud, hästi uskuda ei tahaks. |
Kogemuse järgi selline tehnika pärandatakse suuresti ära vanematele/lastele või lihtsalt pannakse magamistuppa.
| Lotharius kirjutas: |
| ELis vist võib unistama jäädagi, et mingi tagasikutsumine tuleks... |
Tagasikutsumist polegi vaja. Saadavad tehniku koju sulle ja vahetavad vigase jupi (antud juhul emaplaadi siis) välja lihtsalt.
Pole mingi Apple, et ühe jupi pärast kõik kellad.
Sarnane juhus on/oli mõne vanemate OLED teleritega, toiteplokki vahetus:
https://www.lg.com/ee/toetus/teadete-uksikasjad/EENTC20201028150787
Muidugi tasub lisada juurde siia oma anektoodiline kogemus, kus originaalne toide töötas laitmatult 4a, ning siis uus väljavahetatud toide läks suitsema 6 kuuga
|
|
| Kommentaarid: 28 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
lkraav
Kreisi kasutaja

liitunud: 23.08.2002
|
25.11.2022 14:16:23
|
|
|
| tsitaat: |
| 100% liikumatu külge on halb paigaldada ja kaablite vahetamiseks või isegi USB-pulga sisestamiseks võib tekkida vajadus telekas maha võtta. |
Panin ikkagi minimaalsusele rõhudes selle liikumatu Vogels TVM-5605 seina 3 poldiga ja täitsa kobe tuli. Vogelsil on mingi AR äpp, ja see isegi aitas natuke kaasa top/center drill hole leidmisel, aga tagapaneelile mount stripid külge ja mõõdulint kindlasti abiks.
Muidugi õige - TV taha kaableid mudima minna enam asja pole, ilge keberniit, nagu oodatud. Samas kõik pordid ilusti ühe külje peale toodud, nii et 2x aastas vbla saab hakkama.
| tsitaat: |
| Euronics igati viisakalt pricematchis ära HV hinnaliidrid täna mulle, tundub et saan varsti loomkatsetada ja muljeid jagada. |
Euronicsi pricematchi protsessist sai õpitud, et
* tuleb kiiresti maksta - ma otsisin veel wall mounti ja suhtlesin tarneaadressi teemal, tulemus oli see et ülejärgmisel päeval maksevalmis olla öeldi "võrdlevat pakkumist ei ole enam" ja hind tagasi üles
* klienditeenindajad ei tohi ise konkreetset võrdlevat pakkumist valida, nii et agregaadi lingi saatmine kõikide pakkujate hindadega "orientiiriks" ei toimi
Õnneks HV-s oli veel pakkumisi reas küllalt, kuigi loomulikult 21LA vs 22LB SKU probleemid sai läbi ronitud jne.
Nagu Rifleman Creed ütles: "There are many (77" OLEDs) like it, but this one is mine". Pildil kaob mastaap ära, see ekraan on ikka päris kolakas. Täpselt 3m vaatamiskaugus nüüd on täitsa OK.
_________________ TELEFON PROFIILIS :: HV-NewFavFilter - GreaseMonkey HV lemmikute filter! Kui meeldib, pane positiivne märksõnaga "HV-NewFavFilter". |
|
| Kommentaarid: 138 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
129 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Zonerman
HV veteran

liitunud: 03.06.2003
|
25.11.2022 15:02:24
|
|
|
Vabanda, ma märkasin seda lillepotti kõlari peal. Tundub, et vist pole mingid kallid kõlarid aga heli entusiastide seas on see big no no
Mis telekasse puutub, siis pilt vb tõesti moonutab a la lai sein aga tundub ikka päris kaugel.
_________________ Sõim ja räuskamine läheb SIIA |
|
| Kommentaarid: 68 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
67 |
|
| tagasi üles |
|
 |
terminator
HV Guru

liitunud: 06.11.2001
|
|
| Kommentaarid: 494 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
19 :: |
6 :: |
373 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Zonerman
HV veteran

liitunud: 03.06.2003
|
25.11.2022 16:10:36
|
|
|
Ma mõõtsin enda vaatamiskauguse ära. Täpselt 2.4m silmadest kaugus ekraanini ja 65" ja sellega pead ei pea keerama ning ka ekraan on terves ulatuses veel suht lähedal. Iga 10cm ja edasi kuni 3m mõõtsin, siis läheb väga kiirelt juba ekraan väiksemaks. Kui see on 77" ekraan pildil, siis pigem ütleks, et kaugus on pigem rohkem kui 3m. Ehk isegi 3.5m kui pilt ei peta.
_________________ Sõim ja räuskamine läheb SIIA |
|
| Kommentaarid: 68 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
67 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Prillpapa
Kremli troll
liitunud: 04.06.2022
|
25.11.2022 16:10:55
|
|
|
laepaneelide järgi näha, et fotol see kalasilmaefekt, lainurk või sarnane pildi tegemisel olnud..
_________________ --- |
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
20 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Zonerman
HV veteran

liitunud: 03.06.2003
|
25.11.2022 16:13:56
|
|
|
Ok siis fotolt ei saa hinnata.
_________________ Sõim ja räuskamine läheb SIIA |
|
| Kommentaarid: 68 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
67 |
|
| tagasi üles |
|
 |
dex
HV veteran

liitunud: 06.09.2004
|
25.11.2022 17:37:23
|
|
|
Nice! Aga midagi tundub Sul foto järgi värvidega paigast (näeb välja nigu mingi krdi samsungi qled poerežiimis). Võibolla on hoopis asi telefoni fotos või minu monitoris, aga soovitan vaadata mõnda selle vana videot oma seeria kohta ja veits seadistusi muuta: https://www.youtube.com/@hdtvtest
_________________ Süümi, juumi, makkami ja kui tüüle nakkami... |
|
| Kommentaarid: 97 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
86 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Wiltz
HV Guru
liitunud: 28.01.2002
|
25.11.2022 20:34:21
|
|
|
lillepott ei määra siin väga midagi, aga sealt riiulist võiks kõlari küll vähe kaugemale (ja telekale lähemale) tõsta. samuti võiks ekraan tegelikult väheke allpool olla, siis saaks heli "tsenter" rohkem kokku pildi omaga ning tegelikult on ka endal parem ja mugavam pilti vaadata. üldiselt pole kunagi väga optimaalne tõsta pildikasti või ekraani alumist serva põrandast kõrgemale kui ~40cm.
mina soovitaks sellel kapil need kitsajalad alt ära keerata ja selle võrra telekat allapoole tuua. center speakerit ka nagu ei paista kuskilt, aga ilma korraliku centrita pole mõtet sellist setupi üldse püsti panema hakatagi. isegi korralikud downmixerid päris kalliste resside sees ei suuda teha adekvaatset tööd dialoogi "segamisega" stereopaari
_________________ "There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins." |
|
| Kommentaarid: 275 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
9 :: |
3 :: |
226 |
|
| tagasi üles |
|
 |
dex
HV veteran

liitunud: 06.09.2004
|
25.11.2022 21:15:36
|
|
|
Kui reclineriga lebosse lasta siis on oluliselt mugavam, kui ekraan on väheke kõrgemal. Muidu jäävad enda varbad vaatamisele ette
_________________ Süümi, juumi, makkami ja kui tüüle nakkami... |
|
| Kommentaarid: 97 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
86 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Wiltz
HV Guru
liitunud: 28.01.2002
|
25.11.2022 21:31:49
|
|
|
ma juhuslikult olen hetkel reclineriga lebos...ja umbestäpselt see 40cm maast ongi see kõrgus, kus varbad ei tundu enam ette jäävat jalanumber on mul muide 46
arvestada tasub ka seda, et filmid on reegline siiski 21:9 formaat, seega tegelik nö. pildi alumine äär jääb veel tükkmaad kõrgemale kui ekraani raami äär. ja mida suurem ekraan, seda rohkem ta kõrgemale jääb (77 tollide puhul juba päris korralikult, pakun 20-25cm). kui sul nüüd on telekas kuskile kenasti keset seina pandud ehk siis pildi keskjoon umbes sellisel 120-125cm kõrgusel põrandast ja kõlari akustiline tsenter samas on selle kõrval ehk heal juhul kuskil 75cm kõrgusel siis jääb see tegelikult juba isegi allapoole ekraani servast ja tunduvalt allapoole reaalse pildi alumisest servast. kokkuvõttes suhteliselt kehva setup ja kehva tulemus. ak'd vaadates loomulikult see mingit erilist rolli ei mängi...aga üritades kodus mingit kinoelamust kätte saada. noh, ma üritaks natuke rohkem ja paremini, ütleme siis nii
_________________ "There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins." |
|
| Kommentaarid: 275 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
9 :: |
3 :: |
226 |
|
| tagasi üles |
|
 |
von Wu
HV Guru

liitunud: 12.10.2007
|
25.11.2022 21:54:06
|
|
|
Ergonoomikaeksperdid ütlevad, et monitori puhul peaks ekraani ülemine serv jääma silmade kõrgusele, kui sirgelt istud. Kas see teleka puhul ka kehtib?
Mul on 55" teler nii pandud ja alumise serva kõrgus põrandast ~60 cm.
_________________ Müüa igasugu asju |
|
| Kommentaarid: 901 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
675 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tofay
HV kasutaja
liitunud: 24.03.2009
|
26.11.2022 06:49:00
|
|
|
Täitsa lõpp. Tehke ise pilt oma telerist - samasugune tikutops ju ja veel värve telefoni pildilt kalibreerida..
Jutt muidugi õige, suurem ekraan allapoole, aga kolme meetri pealt pole sel 10cm tähtsust. Ebavajalikuks norimiseks läks siis, pööraks kõlarid kergelt keskel istuja suunas, lillepott jäägu peale. Ning efektikaid lisada üles ja kõrvale, pool elamusest jääb stereos ju saamata.
Mis sellest teemast on saanud, et teler kasutab oma kõlareid keskkõlarina, ei suudeta standardis kokku leppida?
von Wu, ideaalis ikka paneel keskelt silmadega tasa.
|
|
| Kommentaarid: 12 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
10 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Wiltz
HV Guru
liitunud: 28.01.2002
|
26.11.2022 07:17:33
|
|
|
10cm pole tõesti tähtsust...või noh, eks 10cm on 10cm. mõjutab asja täpselt 10cm jagu
aga näiteks a'la 40cm allpool on ikkagi juba vägagi suur vahe. ja nagu selgitasin siis mitte ainult pildi enda asendi mõttes, vaid seal on ka teatud seoses heli suhtes tsentreerimisega.
kusjuures sõber mul ostis hiljuti selle uhke ja suure sony OLED'i (65ne aga mudelit ma peast enam ei mäleta) ja oli vägagi innustunud sellest ekraani keskkõlarina kasutusele võtmisest. päris korralikult ta seal midagi uuris ja puuris, aga mis iganes põhjusel ta minuteada seda asja kas tööle või siis reaalselt kasutama hakata ikkagi ei saanud lõpuks. mingisugune häda sellega oli ja aidanud vist ka teatav häkkimine. seda kahjuks ka hetkel ei mäleta, et kas ta sealt üldse mingi piukse kätte sai või mitte...aga pigem vist mitte. muidu jah, huvi pärast oleks isegi seda kuulama ja katsetama ning ka mõõtma läinud. teoorias justkui oleks pidanud see teler sellist funktsiooni toetama. ma küll täpselt öelda ei oska, et mis eripärad selleks siis konkreetselt vajalikud on aga ju sinna sisse midagi "ekstra" peab lisatud olema
_________________ "There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins." |
|
| Kommentaarid: 275 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
9 :: |
3 :: |
226 |
|
| tagasi üles |
|
 |
lkraav
Kreisi kasutaja

liitunud: 23.08.2002
|
27.11.2022 02:27:18
|
|
|
Haha lillepott tekitas küll ootamatult elavat diskussiooni. Peab tõdema mul pole aimugi mis ajal ta sinna kõlari peale sai ise sees elades ei märka enam asju eks. Panin lillepoti eraldi puki peale tagasi nüüd.
Pilt oli tõesti fisheyega tehtud, ja Sailfish OS kaameratarkvara pole midagi erilist, seega kvaliteet sai mis ta sai - eesmärk oli ruumis elemente pildil saata, et ekraani mõõt kuidagi suhestuks. Aga fotodel ei saa mastaape hästi kommunikeerida - kõik maastiku, linnade, tornide jne pildi kahvatuvad samamoodi. Vaatasin YT-st LG OLED 97" unboxingut - tundus siuke "25 tuh USD eest käib kah", kuigi toas istudes oleks kindlasti metsik lahmakas seinal ikka.
Jah 77" ekraani kõrguse märkused on pigem õiged - võiks madalam olla, kuigi reaalselt hullu ei tundu olevat. Kõrguse arvutasin TV-kapi järgi ja ei tulnud selle peale, et võiks ehk jalad alt ära võtta. Jalgadel kapil on jälle eelis, et Xbox vmt ja osad juhtmed saavad kapi all olla. Tunne on, et paneeli alla võtma ja uusi auke seina puurima eriti ei kutsu... liiga palju investeeringut mitte väga tuntava võidu jaoks. Eks näis mis tulevik toob. Head vihjed igatahes tuleviku installideks.
Kõlaritest (jah, stereo, Focal JMlab, taga NAD D3020) - need on taandunud suuresti külalistele muusika mängimiseks, kui saadaolevast helist parimat tahta taustaks mängida. LG C8 mängis ka mitmed korrad jumala OK, kvaliteet on täna selline juba, et väga millegi kallal kobiseda polegi. Filmid on kõik TV-kõlar, või laste tuduajal vanematel Sennheiser RS-175 2x kõrvaklappidest (TV digital optical -> Sennheiser saatja). Kõlaripõhist surroundi ei viitsi siia väga ehitama hakata, arvan selleks peaks järgmises kodus eraldi kinotuba olema. EDIT sain vahepeal targemaks, juhtmevabad tagumised kõlarid tunduvad päris õige legit valik olevat. EDIT2 vaadates kui palju Atmos-less soundbare müügis on FB Marketplace, eriti JBL Bar 5.1, tundub et nende reaalne väärtus on kuskil 200 € kanti...
Ja nagu eelpool keegi märkis, ka minu sõbra kommentaar oli diivanil istudes - "aga seinal on veel ruumi ju, 83" mahuks ära"
Mõtlen järgmiseks https://eu.govee.com/products/govee-dreamview-t1-tv-backlight ära proovida. Üks valge LED backlight juba on ja minu meelest väga hea asi just pimedas, aga värvide mäng tundub ka huvitav. EDIT muidugi selle vastu antakse ka tublisti tuld - OLED perfektset musta segab jne, võib-olla tõsi - milleks seda diskovalgust vaja.
_________________ TELEFON PROFIILIS :: HV-NewFavFilter - GreaseMonkey HV lemmikute filter! Kui meeldib, pane positiivne märksõnaga "HV-NewFavFilter".
viimati muutis lkraav 27.11.2022 03:19:40, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 138 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
129 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Foxxx
HV veteran

liitunud: 22.10.2004
|
27.11.2022 02:33:16
|
|
|
Mulle see telekas küll liiga alla ei tundu... Mul on küll 65" aga noh 77cm maast ja ideaalne, sõltub diivanist ka, mul on pigem kõrgema istumisega diivan.
aga ootan huviga mis arvamusi tuleb
|
|
| Kommentaarid: 64 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
61 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Zonerman
HV veteran

liitunud: 03.06.2003
|
27.11.2022 02:44:56
|
|
|
| lkraav kirjutas: |
Haha lillepott tekitas küll ootamatult elavat diskussiooni. Peab tõdema mul pole aimugi mis ajal ta sinna kõlari peale sai ise sees elades ei märka enam asju eks. Panin lillepoti eraldi puki peale tagasi nüüd.
|
Ega see midagi hullu ei olnud võttes arvesse helitehnika maksumust, pealegi veel kui külalistele mängid sealt aeg ajalt. Miks ma seda mainisin on see, et kallite kõlaritega ja korraliku helitehnika puhul seda ei tehta, kuna see mõjutab ka kõlari kopruse resonantsi jne. See on juba entusiastide teema.
Lillepotte lihtsalt on imelik kõlari peal hoida
Üldiselt kui midagi pannakse raskemat kõlari peale, siis atmos kõllid ehk ja mõlemale korraga, siis ok balanseerib ära.
| lkraav kirjutas: |
Mõtlen järgmiseks https://eu.govee.com/products/govee-dreamview-t1-tv-backlight ära proovida. Üks valge LED backlight juba on ja minu meelest väga hea asi just pimedas, aga värvide mäng tundub ka huvitav. EDIT muidugi selle vastu antakse ka tublisti tuld - OLED perfektset musta segab jne, võib-olla tõsi - milleks seda diskovalgust vaja. |
Mul on see ja väga rahul. Lisaks sellele ka elutoa liistu peal pikalt kuni aknani ja mõlmead süngis nii, et teleka taga olev led extendib effekti kummalegi poole edasi põranda ledist. Filmide vaatamisel ei sega, pigem annab elamust juurde pimedas.
Diskoks läheb siis, kui vaatad multikaid sellega. Seal vahetuvad värvid kiirest ja palju. Filmides on palju pimedaid ja tumedaid stseene, siis ei ole mingeid värve ledist vaid õrn valge.
_________________ Sõim ja räuskamine läheb SIIA |
|
| Kommentaarid: 68 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
67 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Wiltz
HV Guru
liitunud: 28.01.2002
|
27.11.2022 03:00:37
|
|
|
Natuke offtopic küll aga Zonerman, sa ajad ikka päris korralikku kelbast juba, olgem ausad Ma projekteerin, ehitan, testin ja mõõdan kõlareid, kogemust kokku oma 20+ aastat. Võin kinnitada, et see lillepott seal ei mõjuta mitte essugi. St. jah sa võid VÄGA õnnelikul juhul ehk mõõta välja mingisuguse õhkõrna erinevuse helis pott vs. nopott. aga mikriga mõõdetud minimaalne erinevus (kui seda sealt üldse tuvastada annabki) ja kõrvaga kuuldav vahe on kaks VÄGA erinevat asja.
Halvim, mis reaalselt olla saab on see, et lillepott kõlari peal hakkab "kaasa mängima" ehk maakeeli kirjeldades plärisema/värisema seal kasti otsas, kuid arvestades siiski kui palju üks keskmine sellises suuruses lillepott koos lille ja ilmselt ka mullaga kaalub. No pigem ei! Arvestades ka seda kui väikese resonantspinnaga on tegu kõlari ülemise paneeli puhul siis pigem ei-ei-ei. Ühtlasi, Focal ei ole päris mingi noname plastmassist iluese, nii et vaevalt need kastid nüüd nii hirmsasti "tuule käes" lotendavad.
Rääkides kallitest kõlaritest siis mida kallim ja korralikum see on, seda kvaliteetsem, paksem kast ja seda paremini on summutatud igasugused kastiresonantsid ja seda VÄHEM on see lillepott seal kõlari otsas tegelikult potential problem.
"atmos kõlle" ei ole olemas, on atmose heliformaat, selle formaadi erinevad kanalid ning sellest edasi omakorda erinevad kõlarid, mis siis on või ei ole vastavatesse kanalitesse ühendatud. mitte ükski täie mõistuse juures inimene ei pane atmose efektikanali kõlareid lihtsalt plärts LR kanali peakõlari peale. hullema mõtte peale annab tulla!
_________________ "There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins." |
|
| Kommentaarid: 275 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
9 :: |
3 :: |
226 |
|
| tagasi üles |
|
 |
lkraav
Kreisi kasutaja

liitunud: 23.08.2002
|
27.11.2022 03:25:42
|
|
|
| tsitaat: |
| Rääkides kallitest kõlaritest siis mida kallim ja korralikum see on, seda kvaliteetsem, paksem kast ja seda paremini on summutatud igasugused kastiresonantsid ja seda VÄHEM on see lillepott seal kõlari otsas tegelikult potential problem. |
Kipun nõustuma, et helikvaliteet oli väiksem mure. Küll aga ühele 18-kuusele peakolule võib see lillepott valusa üllatuse valmistada, seega tõesti parem mõte oli ära koristada.
| tsitaat: |
| Diskoks läheb siis, kui vaatad multikaid sellega. Seal vahetuvad värvid kiirest ja palju. Filmides on palju pimedaid ja tumedaid stseene, siis ei ole mingeid värve ledist vaid õrn valge. |
Krt see kõlab hästi, tellin ära.
| tsitaat: |
| EDIT2 vaadates kui palju Atmos-less soundbare müügis on FB Marketplace, eriti JBL Bar 5.1, tundub et nende reaalne väärtus on kuskil 200 (kakssada) € kanti... |
Ei teagi palju see nüüd offtopic läheb, aga kas Atmos-vaba soundbari on üldse mõtet osta enam
_________________ TELEFON PROFIILIS :: HV-NewFavFilter - GreaseMonkey HV lemmikute filter! Kui meeldib, pane positiivne märksõnaga "HV-NewFavFilter". |
|
| Kommentaarid: 138 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
129 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Zonerman
HV veteran

liitunud: 03.06.2003
|
27.11.2022 11:38:59
|
|
|
Spoiler 
| ot: |
| Wiltz kirjutas: |
Natuke offtopic küll aga Zonerman, sa ajad ikka päris korralikku kelbast juba, olgem ausad Ma projekteerin, ehitan, testin ja mõõdan kõlareid, kogemust kokku oma 20+ aastat. Võin kinnitada, et see lillepott seal ei mõjuta mitte essugi. St. jah sa võid VÄGA õnnelikul juhul ehk mõõta välja mingisuguse õhkõrna erinevuse helis pott vs. nopott. aga mikriga mõõdetud minimaalne erinevus (kui seda sealt üldse tuvastada annabki) ja kõrvaga kuuldav vahe on kaks VÄGA erinevat asja.
Halvim, mis reaalselt olla saab on see, et lillepott kõlari peal hakkab "kaasa mängima" ehk maakeeli kirjeldades plärisema/värisema seal kasti otsas, kuid arvestades siiski kui palju üks keskmine sellises suuruses lillepott koos lille ja ilmselt ka mullaga kaalub. No pigem ei! Arvestades ka seda kui väikese resonantspinnaga on tegu kõlari ülemise paneeli puhul siis pigem ei-ei-ei. Ühtlasi, Focal ei ole päris mingi noname plastmassist iluese, nii et vaevalt need kastid nüüd nii hirmsasti "tuule käes" lotendavad.
Rääkides kallitest kõlaritest siis mida kallim ja korralikum see on, seda kvaliteetsem, paksem kast ja seda paremini on summutatud igasugused kastiresonantsid ja seda VÄHEM on see lillepott seal kõlari otsas tegelikult potential problem.
"atmos kõlle" ei ole olemas, on atmose heliformaat, selle formaadi erinevad kanalid ning sellest edasi omakorda erinevad kõlarid, mis siis on või ei ole vastavatesse kanalitesse ühendatud. mitte ükski täie mõistuse juures inimene ei pane atmose efektikanali kõlareid lihtsalt plärts LR kanali peakõlari peale. hullema mõtte peale annab tulla! |
|
Sellit iba ma ei hakka isegi lahti harutama.
| lkraav kirjutas: |
Rääkides kallitest kõlaritest siis mida kallim ja korralikum see on, seda kvaliteetsem, paksem kast ja seda paremini on summutatud igasugused kastiresonantsid ja seda VÄHEM on see lillepott seal kõlari otsas tegelikult potential problem.
Kipun nõustuma, et helikvaliteet oli väiksem mure. Küll aga ühele 18-kuusele peakolule võib see lillepott valusa üllatuse valmistada, seega tõesti parem mõte oli ära koristada. |
Kallimad kõlarid ei tähenda alati paksemat kasti muideks. Just see ongi teema, et kallitele ei pane normaalne inimene eales, kuna suure tõenäosusega rikuvad kõlari korpuse pika aja jooksu ära ja edasi müües on hind madalam.
| tsitaat: |
| Krt see kõlab hästi, tellin ära. |
Govee antud led on meeletu seadistuse võimalus. Saab heledust muuta äpist lisaks värvidele ka jõulu theme jne. Teised lapsed tulevad külla on alati neil fun jõulude ajal
| tsitaat: |
EDIT2 vaadates kui palju Atmos-less soundbare müügis on FB Marketplace, eriti JBL Bar 5.1, tundub et nende reaalne väärtus on kuskil 200 (kakssada) € kanti...
Ei teagi palju see nüüd offtopic läheb, aga kas Atmos-vaba soundbari on üldse mõtet osta enam :? |
Kui telekas on uus ja on Atmos toega, siis pigem pole mõtet ilma jah. Eriti kui ei plaani minna eraldi ressi näiteks 5.1.2 kõllide peale üle. Samas korralikud Atmose toega soundbarid maksavad ka omajagu. Eks sõltub sinu enda nõudlikkusest helile. Soundbariga saab lihtsama ja odavama lahenduse aga hinnaklass määrab ka selle, kui hästi ta kõlab lisaks ruumi suurusele.
_________________ Sõim ja räuskamine läheb SIIA |
|
| Kommentaarid: 68 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
67 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Prillpapa
Kremli troll
liitunud: 04.06.2022
|
27.11.2022 12:32:44
|
|
|
Kas see ekraani sobiv kõrgus ei sõltu rohkem vaatamise-istumise asendist, kui inimene seisab või on sirge seljaga nö koooipingis on loomulik pilgu asend natuke alla (kõndides vaatad rada kuhu astud), ja monitoride puhul peetakse seda "pilk natuke alla" kõige vähem väsitavaks tööasendiks.
Teleri puhul ei tea teiste eest rääkida aga mina 90% ajas telekat vaadates olen suht horisontaalis ning mäletan veel aega kui kineskooptelekas oli telekalaual ja pikemalt lebotades jäi kael kangeks, sest ebaloomulikult tuli pead allapoole kõverdada, lcd teleka puhul sai seinakinnitus ostetud ja ekraan on umbes põranda-lae suhtes keskel, silma järgi tv alumine serv ca 1m põrandast ja diivanil lebotades on ekraan täpselt mugaval kõrgusel, kus ei pea kaela kuskile suunas kangutama
_________________ --- |
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
20 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003
|
27.11.2022 16:17:03
|
|
|
| tsitaat: |
Kui telekas on uus ja on Atmos toega, siis pigem pole mõtet ilma jah. Eriti kui ei plaani minna eraldi ressi näiteks 5.1.2 kõllide peale üle. Samas korralikud Atmose toega soundbarid maksavad ka omajagu.
|
Telekas ei pea midagi toetama heli seisukohalt. Atmos soundbar on kräpp anyway. Ajab asja ära, aga ei midagi enamat
Ei ole eriti reaalne lasta ühest stardikohast normaalset 5.1.2. vms.
Mul oli reaalne 7.1.4, vot see oli hea.....
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
von Wu
HV Guru

liitunud: 12.10.2007
|
|
| Kommentaarid: 901 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
675 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003
|
27.11.2022 19:19:00
|
|
|
Madala laega, on võimalik pealt tulistavad kõlarid atmoseks panna, samas põrkumine laest pole sama mis laes olevad kõlarid. Tagumistest ei hakka rääkimagi.... Neid ei saa tekitada kui neid pole
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Clover
HV veteran

liitunud: 26.03.2009
|
28.11.2022 09:40:56
|
|
|
Samsung HW-Q990B täitsa kõlbab küll (või eelmise aasta HW-Q950A sai juba aastavahetusel 900€-ga juhul kui disain sobib).
Kindlasti palju etemad kui odavama otsa soundbarid (mille puhul tekib üldse küsimus kas on ikka vaja vs teleri enda heli) ja seni ei ole oma põrandakõlareid taga igatsenud. Kogu see kaabeldamine, kõlairte kui ka ressiiveri jaoks vajaminev ruum ei ole korteri puhul minu silmis seda väärt.
Kindlasti oleks tahtnud LG OLED'i kõrvale ka LG soundbari (nad vist oskavad kah koostöös teleri kõlareid ära kasutada) aga minu arust nad jäävad Samsungile alla.
|
|
| Kommentaarid: 112 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
103 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Wiltz
HV Guru
liitunud: 28.01.2002
|
28.11.2022 10:17:44
|
|
|
vähe kallimad baarid muidugi teevad enamvähem rahuldavat häält võrreldes telekate sisse ehit värgindusega (oleks ikka jube kehv lugu ka kui paned mingi tonni magama ja see plastikjulla on võrdväärne telekale sisse ehitatud 2eurose omahinnaga sound systemiga). aga ei maksa ajada segamini omavahel kahte täiesti erinevat asja, nimelt seda mida on sinu jaoks mugav üles panna või ilus vaadata...ja seda, mis tegelikult teeb head häält.
korralikku helisüsteemi ei saagi olla väga lihtne paigaldada, ta ei saagi olla sama "minimalistlik" kui mingi single karp kuskil teleka ees laual. aga heli poole pealt mingeid võrdlusi tooma pole mõtet hakata. absoluutselt kõigi baaride limiit saabub ikka VÄGA kiiresti ning need ruumilise heli efektid on täiesti öö ja päev võrreldes reaalse mitmekanali/mitmekõlari süsteemiga
aga eks ta nii ole, et kõigil ei olegi vaja seda tõsisemat helisüsteemi. samamoodi nagu kõigil ei ole samas vaja, et telekas oleks tingimata OLED või et see oleks tingimata 75".
_________________ "There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins." |
|
| Kommentaarid: 275 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
9 :: |
3 :: |
226 |
|
| tagasi üles |
|
 |
somnambuul
HV veteran
liitunud: 22.03.2004
|
28.11.2022 10:25:47
|
|
|
Siin teemas peab olema OLED ja 77''
|
|
| Kommentaarid: 60 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
54 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Zonerman
HV veteran

liitunud: 03.06.2003
|
28.11.2022 12:26:19
|
|
|
| somnambuul kirjutas: |
Siin teemas peab olema OLED ja 77''  |
Ei pea aga kui jutt läheb hinnale, siis tulevad hiinaka mehed lagedale ja teevad su maatasa
Kusjuures paar aastat tagai maksis enam vähem sama suurusega ja klassiga OLED sama palju, kui praegu aga raha väärtus ja inflatsioon on kasvanud. Mäletan oma esimest OLED 4+ aastat tagasi, siis oli 1.5k ikka palju suurema väärtusega kulutus, kui seda on täna.
_________________ Sõim ja räuskamine läheb SIIA |
|
| Kommentaarid: 68 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
67 |
|
| tagasi üles |
|
 |
von Wu
HV Guru

liitunud: 12.10.2007
|
28.11.2022 12:48:59
|
|
|
55" OLED (LG B-seeria) maksis aastal 2018 natuke üle 1300 (~keskmine brutokuupalk).
Praegu 55" B-seeria OLED napilt alla 1000€ (keskmine brutokuupalk septembri seisuga ~1700€)
Oma 55" LG CX-i ostsin 2 aastat tagasi ~1300€ eest.
_________________ Müüa igasugu asju |
|
| Kommentaarid: 901 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
675 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Zonerman
HV veteran

liitunud: 03.06.2003
|
28.11.2022 12:59:57
|
|
|
55" OLED B seeria sain ma 2017 aasta lõpus 1800.- eest
65" OLED C1 maksis aasta tagasi 1400.- ringis
Kummalgil juhul ei olnud mingi suur soodukas.
Tänasel päeval on oluliselt odavam OLED teleka hinnad vs inflatsioon. C2 65" on 1500 kandis.
_________________ Sõim ja räuskamine läheb SIIA |
|
| Kommentaarid: 68 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
67 |
|
| tagasi üles |
|
 |
miga
HV Guru

liitunud: 07.09.2003
|
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003
|
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|