Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Videokaardid / Monitorid / TV »  LG OLED arutelu märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 12, 13, 14, 15, 16  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
dex
HV veteran
dex

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.11.2022 09:42:08 vasta tsitaadiga

Aegajalt siin HVs ikka mõni 55-65" liigub, enamasti põhjuseks see, et ostetakse asemele veel suurem OLED icon_smile.gif
_________________
Süümi, juumi, makkami ja kui tüüle nakkami...
Kommentaarid: 97 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 86
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
somnambuul
HV veteran

liitunud: 22.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.11.2022 10:24:49 vasta tsitaadiga

OLED telekad on piisavalt uued, tõenäoliselt jätkuvalt esimese ringi kasutuses. Ja mida sa ikka asemele ostad, kui siis suurema.
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lkraav
Kreisi kasutaja
lkraav

liitunud: 23.08.2002




sõnum 21.11.2022 12:09:49 vasta tsitaadiga

Järelturu kohta on jah kõik ülaltooduga öeldud.

Aga põnev uudis FB OLED grupist

tsitaat:
IMPORTANT: Anyone who has the LG G2 and has to press the power on button twice in order to turn their TV on: GET A TV REPLACEMENT ASAP! The LG G2/C2 83 inch has been recalled due to a badly engineered motherboard. The problem is a few compacitors on the board fail to hold power to the P3 circuit. This means if the TV sits long enough it will not have enough power to energize the relay and allow the TV to turn on properly the first time. This is why pressing power on the first time pulls energy from the wall and energizes the P3 circuit at less than half voltage and the relay does not engage to allow the TV to turn on. The second power on press will allow the TV to come on due to the strange half-volted P3 power state. This half-volted state, if persisting for a long period of time, can cause the motherboard to short to ground and cause a fire.


tsitaat:
I’m hoping LG posts a recall shortly. I have been told they are working on drafting the recall this week.


https://www.youtube.com/shorts/E9_kSt9QFvU

_________________
TELEFON PROFIILIS :: HV-NewFavFilter - GreaseMonkey HV lemmikute filter! Kui meeldib, pane positiivne märksõnaga "HV-NewFavFilter".
Kommentaarid: 138 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 129
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
triu
HV vaatleja

liitunud: 09.08.2013




sõnum 21.11.2022 13:10:21 vasta tsitaadiga

Tegelikult ma seda just mõtlesingi, et vahetan enda 65 tolli suuremaks ja mõtlesin, et mis vanaga teha.
Võiks ehk olla kellelgi huvi? 65" B7 toodetud aprill 2018. Ühtegi välimuse ega tehnika viga ei tea olevat.
somnambuul kirjutas:
OLED telekad on piisavalt uued, tõenäoliselt jätkuvalt esimese ringi kasutuses. Ja mida sa ikka asemele ostad, kui siis suurema.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
S.I.L.L.U
HV veteran


liitunud: 26.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.11.2022 13:32:46 vasta tsitaadiga

lkraav, mu CX on hakanud seda sama tegema puldiga sisse lülitades. icon_lol.gif

Arvasin, et viimane softiuuendus või äkki tühi patakas puldis.

Just järgmisel päeval sisselülitades esimest korda, kui on öö otsa seisnud.
Kommentaarid: 96 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 90
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lotharius
rallisibul
Lotharius

liitunud: 06.11.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.11.2022 14:15:52 vasta tsitaadiga

ELis vist võib unistama jäädagi, et mingi tagasikutsumine tuleks...
_________________
Geek it til it MHz
Kommentaarid: 125 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 117
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dev Grex
HV Guru

liitunud: 29.07.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.11.2022 17:09:32 vasta tsitaadiga

Veel üks huvitav OLED monitor välja antud: https://www.lg.com/us/monitors/lg-27gr95qe-b
Kommentaarid: 361 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 303
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.11.2022 18:52:46 vasta tsitaadiga

Või see icon_biggrin.gif
https://www.pocket-lint.com/laptops/news/lg/162391-lg-45gr95qe-mammoth-curved-oled-monitor-for-gaming

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Margo18
HV kasutaja
Margo18

liitunud: 04.05.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.11.2022 21:22:42 vasta tsitaadiga

On hakanud kummitama mõte 77 tollisest c(g)2st. Nimelt on kindel plaan osta 65 tolli g2 just seinale sobivuse pärast jne. Nüüd mõte, äkki jääb 65" väheks icon_lol.gif Tuba suht väike vaatekaugus ca 2,2m, seda siis g seeria puhul. C2 77 mahuks eelarvesse, siis vaatekaugus vast mingi 2m, tundub overkill? Põhiliselt filmid, netflix vb konsool ka.
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dex
HV veteran
dex

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.11.2022 21:46:13 vasta tsitaadiga

65" 2,2 m pealt on täitsa OK vaadata (praegu just niimoodi ees). 77" ei suuda ise visualiseerida hästi. Kui ise peaks ostma, siis valiks tänasel päeval muidugi suurema, aga mul siin ruumi tugitooliga vajadusel tahapoole ka kolida.
_________________
Süümi, juumi, makkami ja kui tüüle nakkami...
Kommentaarid: 97 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 86
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007




sõnum 21.11.2022 22:12:09 vasta tsitaadiga

Filmi on 2,2 m kauguselt võimalik veel 85" pealt ka napilt nii vaadata, et ei pea pead pöörama. Kui 77" füüsiliselt ära mahub ja sisu on kvaliteetne, siis miks mitte.
Telekanalite jaoks on ~2 m kauguselt 55" täpselt paras. Suuremal ekraanil oleks pilt juba liiga kole. icon_biggrin.gif

_________________
Müüa igasugu asju
Kommentaarid: 901 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 675
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
heretic666
HV Guru
heretic666

liitunud: 13.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.11.2022 22:29:56 vasta tsitaadiga

Pole veel kuulnud et keegi kurdaks "dammit, liiga suur teler sai"
Kommentaarid: 73 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lkraav
Kreisi kasutaja
lkraav

liitunud: 23.08.2002




sõnum 21.11.2022 22:40:04 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
Või see icon_biggrin.gif
https://www.pocket-lint.com/laptops/news/lg/162391-lg-45gr95qe-mammoth-curved-oled-monitor-for-gaming


Ma ei tea kas sama asi, aga juhuslikult Google viskas just https://www.lg.com/uk/tvs/lgoledflex ette

Flexible Display
1 screen. 20 curves.
With LG OLED Flex, go from a flat display all the way to a spectacular 900R curve* until you find the ideal arc for total immersion. Simply press the curvature button on your remote control and explore 20 different levels of curve.

Täpselt see millest kirjutasin paar postitust tagasi - 40"+ curved on flatist palju parem UX.

https://www.lg.com/us/tvs/lg-42lx3qpua hinnasilt $2499 polegi nii kättesaamatu kui väga ja kohe tahta!

Dünaamilise raadiusega monitor on ikka next level icon_eek.gif

Margo18 kirjutas:
On hakanud kummitama mõte 77 tollisest c(g)2st. Nimelt on kindel plaan osta 65 tolli g2 just seinale sobivuse pärast jne. Nüüd mõte, äkki jääb 65" väheks icon_lol.gif Tuba suht väike vaatekaugus ca 2,2m, seda siis g seeria puhul. C2 77 mahuks eelarvesse, siis vaatekaugus vast mingi 2m, tundub overkill? Põhiliselt filmid, netflix vb konsool ka.


Euronics igati viisakalt pricematchis ära HV hinnaliidrid täna mulle, tundub et saan varsti loomkatsetada ja muljeid jagada.

_________________
TELEFON PROFIILIS :: HV-NewFavFilter - GreaseMonkey HV lemmikute filter! Kui meeldib, pane positiivne märksõnaga "HV-NewFavFilter".
Kommentaarid: 138 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 129
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Margo18
HV kasutaja
Margo18

liitunud: 04.05.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.11.2022 23:00:05 vasta tsitaadiga

heretic666 kirjutas:
Pole veel kuulnud et keegi kurdaks "dammit, liiga suur teler sai"

Naised kah vist ei kurda, kui suurem sai icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lkraav
Kreisi kasutaja
lkraav

liitunud: 23.08.2002




sõnum 22.11.2022 00:23:51 vasta tsitaadiga

Kaalun 77" wall mountiks "Vogel's Elite Fixed, 40" - 100", must - Teleri seinakinnitus" https://www.vogels.com/en/c/tvm-5605-fixed-tv-wall-mount 1,5cm seinast, ja kavalad 3 juhtmekanalit on ka raamile nikerdatud https://www.vogels.com/media/catalog/product/cache/644cc77ca34df95bb894e7e41ed8ac57/w/e/web_version-tvm5405_tvm5605_series_usp_image_pp_cable-clips_en.png

Kuidas teil kogemused, kas mingi tilt funktsioon võib olla siiski vajalik? Full motion kindlasti pole vajalik, aga vbla tulistan 100% fixed asjaga endale jalga siin?

_________________
TELEFON PROFIILIS :: HV-NewFavFilter - GreaseMonkey HV lemmikute filter! Kui meeldib, pane positiivne märksõnaga "HV-NewFavFilter".
Kommentaarid: 138 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 129
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007




sõnum 22.11.2022 02:28:42 vasta tsitaadiga

100% liikumatu külge on halb paigaldada ja kaablite vahetamiseks või isegi USB-pulga sisestamiseks võib tekkida vajadus telekas maha võtta.
Kalde reguleerimist on siis vaja, kui vahepeal märkimisväärselt madalamal istud.

Ma olen selliseid kinnitusi kasutanud: https://arvutitark.ee/est/tootekataloog/Kodu-ja-ilutooted-Televiisorid-kodukinod-TV-seinakinnitused/Maclean-TV-Bracket-37-80-must-60kg-MC-881-568423
Teler jääb küll mõni sentimeeter seinast eemale, aga väga mugav on sättida, isegi kui vaatamiseks kunagi ekraani keerata pole vaja.

_________________
Müüa igasugu asju
Kommentaarid: 901 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 675
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.11.2022 06:58:25 vasta tsitaadiga

mul on üks täpselt selline mclean bracket siin kodus pakendis kapis ka hetkel. ükspäev just võtsin välja ja uurisin pisut lähemalt, tundub päris stabiilne tükk. enda suuremat sorti telekas on hetkel ka üsna sarnase asjaga seina külge kinnitatud. aga olgem ausad eks ta liigub nende liigendite peal päris raskelt sest 65 tolline asi ikkagi üht koma teist kaalub. samas liigub, saab tõmmata seinast eemale oma 50cm ja viia seina vastu tagasi.

paigaldada ma arvan on paras tegemine nii liikumatu kui liikuva külge, ent ligipääs on tõesti palju lihtsam kui asi on natuke nihutatav

_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
Kommentaarid: 275 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 3 :: 226
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Draqula
HV Guru

liitunud: 29.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.11.2022 14:41:15 vasta tsitaadiga

heretic666 kirjutas:
Pole veel kuulnud et keegi kurdaks "dammit, liiga suur teler sai"


Vanemate inimeste puhul olen kuulnud küll sellist reaktsiooni, kuid seda vaid esimesel päeval / esimestel vaatamise tundidel.
Üsna kiirelt harjutakse ja mõte liigub edasi "paar tolli veel poleks ka paha" suunas icon_smile.gif
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bpuhnja
HV kasutaja
bpuhnja

liitunud: 12.09.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.11.2022 10:16:38 vasta tsitaadiga

triu kirjutas:
Kas nendel suurtel OLED telekatel üldse on mingit järelturgu? Kiirelt netis sobrades midagi eriti silma ei jäänud.
Või liigutatakse ainult kusagil tuttavatele või midagi sellist. Seda, et keegi pole enne neid müüa soovinud, hästi uskuda ei tahaks.


Kogemuse järgi selline tehnika pärandatakse suuresti ära vanematele/lastele või lihtsalt pannakse magamistuppa.

Lotharius kirjutas:
ELis vist võib unistama jäädagi, et mingi tagasikutsumine tuleks...


Tagasikutsumist polegi vaja. Saadavad tehniku koju sulle ja vahetavad vigase jupi (antud juhul emaplaadi siis) välja lihtsalt.
Pole mingi Apple, et ühe jupi pärast kõik kellad.
Sarnane juhus on/oli mõne vanemate OLED teleritega, toiteplokki vahetus:
https://www.lg.com/ee/toetus/teadete-uksikasjad/EENTC20201028150787

Muidugi tasub lisada juurde siia oma anektoodiline kogemus, kus originaalne toide töötas laitmatult 4a, ning siis uus väljavahetatud toide läks suitsema 6 kuuga icon_lol.gif icon_lol.gif
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lkraav
Kreisi kasutaja
lkraav

liitunud: 23.08.2002




sõnum 25.11.2022 14:16:23 vasta tsitaadiga

tsitaat:
100% liikumatu külge on halb paigaldada ja kaablite vahetamiseks või isegi USB-pulga sisestamiseks võib tekkida vajadus telekas maha võtta.


Panin ikkagi minimaalsusele rõhudes selle liikumatu Vogels TVM-5605 seina 3 poldiga ja täitsa kobe tuli. Vogelsil on mingi AR äpp, ja see isegi aitas natuke kaasa top/center drill hole leidmisel, aga tagapaneelile mount stripid külge ja mõõdulint kindlasti abiks.

Muidugi õige - TV taha kaableid mudima minna enam asja pole, ilge keberniit, nagu oodatud. Samas kõik pordid ilusti ühe külje peale toodud, nii et 2x aastas vbla saab hakkama.

tsitaat:
Euronics igati viisakalt pricematchis ära HV hinnaliidrid täna mulle, tundub et saan varsti loomkatsetada ja muljeid jagada.


Euronicsi pricematchi protsessist sai õpitud, et

* tuleb kiiresti maksta - ma otsisin veel wall mounti ja suhtlesin tarneaadressi teemal, tulemus oli see et ülejärgmisel päeval maksevalmis olla öeldi "võrdlevat pakkumist ei ole enam" ja hind tagasi üles
* klienditeenindajad ei tohi ise konkreetset võrdlevat pakkumist valida, nii et agregaadi lingi saatmine kõikide pakkujate hindadega "orientiiriks" ei toimi

Õnneks HV-s oli veel pakkumisi reas küllalt, kuigi loomulikult 21LA vs 22LB SKU probleemid sai läbi ronitud jne.

Nagu Rifleman Creed ütles: "There are many (77" OLEDs) like it, but this one is mine". Pildil kaob mastaap ära, see ekraan on ikka päris kolakas. Täpselt 3m vaatamiskaugus nüüd on täitsa OK.


_________________
TELEFON PROFIILIS :: HV-NewFavFilter - GreaseMonkey HV lemmikute filter! Kui meeldib, pane positiivne märksõnaga "HV-NewFavFilter".
Kommentaarid: 138 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 129
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zonerman
HV veteran
Zonerman

liitunud: 03.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.11.2022 15:02:24 vasta tsitaadiga

Vabanda, ma märkasin seda lillepotti kõlari peal. Tundub, et vist pole mingid kallid kõlarid aga heli entusiastide seas on see big no no icon_biggrin.gif

Mis telekasse puutub, siis pilt vb tõesti moonutab a la lai sein aga tundub ikka päris kaugel.

_________________
Sõim ja räuskamine läheb SIIA
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
terminator
HV Guru
terminator

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.11.2022 15:08:17 vasta tsitaadiga

+1

Tundub töesti kaugel. Sobiks isegi 83" kui hinnavahe 77" nii suur poleks.

_________________
2023 QULBIX Q140MD 12kW=16hj 280Nm 72V 2160Wh 54kg 80km/h el.ratas 3999€ (poes 8500€) https://www.tori.fi/recommerce/forsale/item/25355832
2006 VOLVO V50 Sveits 2.0 100kW el. nahksisu 2999€ https://www.auto24.ee/kasutatud/auto.php?share=6753f92727c0698dd57b3bd799d69811
Kommentaarid: 494 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 19 :: 6 :: 373
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Zonerman
HV veteran
Zonerman

liitunud: 03.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.11.2022 16:10:36 vasta tsitaadiga

Ma mõõtsin enda vaatamiskauguse ära. Täpselt 2.4m silmadest kaugus ekraanini ja 65" ja sellega pead ei pea keerama ning ka ekraan on terves ulatuses veel suht lähedal. Iga 10cm ja edasi kuni 3m mõõtsin, siis läheb väga kiirelt juba ekraan väiksemaks. Kui see on 77" ekraan pildil, siis pigem ütleks, et kaugus on pigem rohkem kui 3m. Ehk isegi 3.5m kui pilt ei peta.
_________________
Sõim ja räuskamine läheb SIIA
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Prillpapa
Kremli troll

liitunud: 04.06.2022




sõnum 25.11.2022 16:10:55 vasta tsitaadiga

laepaneelide järgi näha, et fotol see kalasilmaefekt, lainurk või sarnane pildi tegemisel olnud..
_________________
---
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 20
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zonerman
HV veteran
Zonerman

liitunud: 03.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.11.2022 16:13:56 vasta tsitaadiga

Ok siis fotolt ei saa hinnata.
_________________
Sõim ja räuskamine läheb SIIA
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dex
HV veteran
dex

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.11.2022 17:37:23 vasta tsitaadiga

Nice! Aga midagi tundub Sul foto järgi värvidega paigast (näeb välja nigu mingi krdi samsungi qled poerežiimis). Võibolla on hoopis asi telefoni fotos või minu monitoris, aga soovitan vaadata mõnda selle vana videot oma seeria kohta ja veits seadistusi muuta: https://www.youtube.com/@hdtvtest
_________________
Süümi, juumi, makkami ja kui tüüle nakkami...
Kommentaarid: 97 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 86
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.11.2022 20:34:21 vasta tsitaadiga

lillepott ei määra siin väga midagi, aga sealt riiulist võiks kõlari küll vähe kaugemale (ja telekale lähemale) tõsta. samuti võiks ekraan tegelikult väheke allpool olla, siis saaks heli "tsenter" rohkem kokku pildi omaga ning tegelikult on ka endal parem ja mugavam pilti vaadata. üldiselt pole kunagi väga optimaalne tõsta pildikasti või ekraani alumist serva põrandast kõrgemale kui ~40cm.

mina soovitaks sellel kapil need kitsajalad alt ära keerata ja selle võrra telekat allapoole tuua. center speakerit ka nagu ei paista kuskilt, aga ilma korraliku centrita pole mõtet sellist setupi üldse püsti panema hakatagi. isegi korralikud downmixerid päris kalliste resside sees ei suuda teha adekvaatset tööd dialoogi "segamisega" stereopaari

_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
Kommentaarid: 275 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 3 :: 226
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dex
HV veteran
dex

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.11.2022 21:15:36 vasta tsitaadiga

Kui reclineriga lebosse lasta siis on oluliselt mugavam, kui ekraan on väheke kõrgemal. Muidu jäävad enda varbad vaatamisele ette icon_smile.gif
_________________
Süümi, juumi, makkami ja kui tüüle nakkami...
Kommentaarid: 97 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 86
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.11.2022 21:31:49 vasta tsitaadiga

ma juhuslikult olen hetkel reclineriga lebos...ja umbestäpselt see 40cm maast ongi see kõrgus, kus varbad ei tundu enam ette jäävat icon_biggrin.gif jalanumber on mul muide 46

arvestada tasub ka seda, et filmid on reegline siiski 21:9 formaat, seega tegelik nö. pildi alumine äär jääb veel tükkmaad kõrgemale kui ekraani raami äär. ja mida suurem ekraan, seda rohkem ta kõrgemale jääb (77 tollide puhul juba päris korralikult, pakun 20-25cm). kui sul nüüd on telekas kuskile kenasti keset seina pandud ehk siis pildi keskjoon umbes sellisel 120-125cm kõrgusel põrandast ja kõlari akustiline tsenter samas on selle kõrval ehk heal juhul kuskil 75cm kõrgusel siis jääb see tegelikult juba isegi allapoole ekraani servast ja tunduvalt allapoole reaalse pildi alumisest servast. kokkuvõttes suhteliselt kehva setup ja kehva tulemus. ak'd vaadates loomulikult see mingit erilist rolli ei mängi...aga üritades kodus mingit kinoelamust kätte saada. noh, ma üritaks natuke rohkem ja paremini, ütleme siis nii icon_biggrin.gif

_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
Kommentaarid: 275 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 3 :: 226
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007




sõnum 25.11.2022 21:54:06 vasta tsitaadiga

Ergonoomikaeksperdid ütlevad, et monitori puhul peaks ekraani ülemine serv jääma silmade kõrgusele, kui sirgelt istud. Kas see teleka puhul ka kehtib?
Mul on 55" teler nii pandud ja alumise serva kõrgus põrandast ~60 cm.

_________________
Müüa igasugu asju
Kommentaarid: 901 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 675
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tofay
HV kasutaja

liitunud: 24.03.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.11.2022 06:49:00 vasta tsitaadiga

Täitsa lõpp. Tehke ise pilt oma telerist - samasugune tikutops ju ja veel värve telefoni pildilt kalibreerida..
Jutt muidugi õige, suurem ekraan allapoole, aga kolme meetri pealt pole sel 10cm tähtsust. Ebavajalikuks norimiseks läks siis, pööraks kõlarid kergelt keskel istuja suunas, lillepott jäägu peale. Ning efektikaid lisada üles ja kõrvale, pool elamusest jääb stereos ju saamata.
Mis sellest teemast on saanud, et teler kasutab oma kõlareid keskkõlarina, ei suudeta standardis kokku leppida?
von Wu, ideaalis ikka paneel keskelt silmadega tasa.
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.11.2022 07:17:33 vasta tsitaadiga

10cm pole tõesti tähtsust...või noh, eks 10cm on 10cm. mõjutab asja täpselt 10cm jagu icon_biggrin.gif

aga näiteks a'la 40cm allpool on ikkagi juba vägagi suur vahe. ja nagu selgitasin siis mitte ainult pildi enda asendi mõttes, vaid seal on ka teatud seoses heli suhtes tsentreerimisega.

kusjuures sõber mul ostis hiljuti selle uhke ja suure sony OLED'i (65ne aga mudelit ma peast enam ei mäleta) ja oli vägagi innustunud sellest ekraani keskkõlarina kasutusele võtmisest. päris korralikult ta seal midagi uuris ja puuris, aga mis iganes põhjusel ta minuteada seda asja kas tööle või siis reaalselt kasutama hakata ikkagi ei saanud lõpuks. mingisugune häda sellega oli ja aidanud vist ka teatav häkkimine. seda kahjuks ka hetkel ei mäleta, et kas ta sealt üldse mingi piukse kätte sai või mitte...aga pigem vist mitte. muidu jah, huvi pärast oleks isegi seda kuulama ja katsetama ning ka mõõtma läinud. teoorias justkui oleks pidanud see teler sellist funktsiooni toetama. ma küll täpselt öelda ei oska, et mis eripärad selleks siis konkreetselt vajalikud on aga ju sinna sisse midagi "ekstra" peab lisatud olema

_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
Kommentaarid: 275 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 3 :: 226
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lkraav
Kreisi kasutaja
lkraav

liitunud: 23.08.2002




sõnum 27.11.2022 02:27:18 vasta tsitaadiga

Haha lillepott tekitas küll ootamatult elavat diskussiooni. Peab tõdema mul pole aimugi mis ajal ta sinna kõlari peale sai icon_biggrin.gif ise sees elades ei märka enam asju eks. Panin lillepoti eraldi puki peale tagasi nüüd.

Pilt oli tõesti fisheyega tehtud, ja Sailfish OS kaameratarkvara pole midagi erilist, seega kvaliteet sai mis ta sai - eesmärk oli ruumis elemente pildil saata, et ekraani mõõt kuidagi suhestuks. Aga fotodel ei saa mastaape hästi kommunikeerida - kõik maastiku, linnade, tornide jne pildi kahvatuvad samamoodi. Vaatasin YT-st LG OLED 97" unboxingut - tundus siuke "25 tuh USD eest käib kah", kuigi toas istudes oleks kindlasti metsik lahmakas seinal ikka.

Jah 77" ekraani kõrguse märkused on pigem õiged - võiks madalam olla, kuigi reaalselt hullu ei tundu olevat. Kõrguse arvutasin TV-kapi järgi ja ei tulnud selle peale, et võiks ehk jalad alt ära võtta. Jalgadel kapil on jälle eelis, et Xbox vmt ja osad juhtmed saavad kapi all olla. Tunne on, et paneeli alla võtma ja uusi auke seina puurima eriti ei kutsu... liiga palju investeeringut mitte väga tuntava võidu jaoks. Eks näis mis tulevik toob. Head vihjed igatahes tuleviku installideks.

Kõlaritest (jah, stereo, Focal JMlab, taga NAD D3020) - need on taandunud suuresti külalistele muusika mängimiseks, kui saadaolevast helist parimat tahta taustaks mängida. LG C8 mängis ka mitmed korrad jumala OK, kvaliteet on täna selline juba, et väga millegi kallal kobiseda polegi. Filmid on kõik TV-kõlar, või laste tuduajal vanematel Sennheiser RS-175 2x kõrvaklappidest (TV digital optical -> Sennheiser saatja). Kõlaripõhist surroundi ei viitsi siia väga ehitama hakata, arvan selleks peaks järgmises kodus eraldi kinotuba olema. EDIT sain vahepeal targemaks, juhtmevabad tagumised kõlarid tunduvad päris õige legit valik olevat. EDIT2 vaadates kui palju Atmos-less soundbare müügis on FB Marketplace, eriti JBL Bar 5.1, tundub et nende reaalne väärtus on kuskil 200 € kanti...

Ja nagu eelpool keegi märkis, ka minu sõbra kommentaar oli diivanil istudes - "aga seinal on veel ruumi ju, 83" mahuks ära" icon_eek.gif

Mõtlen järgmiseks https://eu.govee.com/products/govee-dreamview-t1-tv-backlight ära proovida. Üks valge LED backlight juba on ja minu meelest väga hea asi just pimedas, aga värvide mäng tundub ka huvitav. EDIT muidugi selle vastu antakse ka tublisti tuld - OLED perfektset musta segab jne, võib-olla tõsi - milleks seda diskovalgust vaja.

_________________
TELEFON PROFIILIS :: HV-NewFavFilter - GreaseMonkey HV lemmikute filter! Kui meeldib, pane positiivne märksõnaga "HV-NewFavFilter".


viimati muutis lkraav 27.11.2022 03:19:40, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 138 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 129
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Foxxx
HV veteran
Foxxx

liitunud: 22.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.11.2022 02:33:16 vasta tsitaadiga

Mulle see telekas küll liiga alla ei tundu... Mul on küll 65" aga noh 77cm maast ja ideaalne, sõltub diivanist ka, mul on pigem kõrgema istumisega diivan.


aga ootan huviga mis arvamusi tuleb icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 64 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zonerman
HV veteran
Zonerman

liitunud: 03.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.11.2022 02:44:56 vasta tsitaadiga

lkraav kirjutas:
Haha lillepott tekitas küll ootamatult elavat diskussiooni. Peab tõdema mul pole aimugi mis ajal ta sinna kõlari peale sai icon_biggrin.gif ise sees elades ei märka enam asju eks. Panin lillepoti eraldi puki peale tagasi nüüd.



Ega see midagi hullu ei olnud võttes arvesse helitehnika maksumust, pealegi veel kui külalistele mängid sealt aeg ajalt. Miks ma seda mainisin on see, et kallite kõlaritega ja korraliku helitehnika puhul seda ei tehta, kuna see mõjutab ka kõlari kopruse resonantsi jne. See on juba entusiastide teema.
Lillepotte lihtsalt on imelik kõlari peal hoida icon_lol.gif
Üldiselt kui midagi pannakse raskemat kõlari peale, siis atmos kõllid ehk ja mõlemale korraga, siis ok balanseerib ära.


lkraav kirjutas:

Mõtlen järgmiseks https://eu.govee.com/products/govee-dreamview-t1-tv-backlight ära proovida. Üks valge LED backlight juba on ja minu meelest väga hea asi just pimedas, aga värvide mäng tundub ka huvitav. EDIT muidugi selle vastu antakse ka tublisti tuld - OLED perfektset musta segab jne, võib-olla tõsi - milleks seda diskovalgust vaja.


Mul on see ja väga rahul. Lisaks sellele ka elutoa liistu peal pikalt kuni aknani ja mõlmead süngis nii, et teleka taga olev led extendib effekti kummalegi poole edasi põranda ledist. Filmide vaatamisel ei sega, pigem annab elamust juurde pimedas.
Diskoks läheb siis, kui vaatad multikaid sellega. Seal vahetuvad värvid kiirest ja palju. Filmides on palju pimedaid ja tumedaid stseene, siis ei ole mingeid värve ledist vaid õrn valge.

_________________
Sõim ja räuskamine läheb SIIA
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.11.2022 03:00:37 vasta tsitaadiga

Natuke offtopic küll aga Zonerman, sa ajad ikka päris korralikku kelbast juba, olgem ausad icon_lol.gif Ma projekteerin, ehitan, testin ja mõõdan kõlareid, kogemust kokku oma 20+ aastat. Võin kinnitada, et see lillepott seal ei mõjuta mitte essugi. St. jah sa võid VÄGA õnnelikul juhul ehk mõõta välja mingisuguse õhkõrna erinevuse helis pott vs. nopott. aga mikriga mõõdetud minimaalne erinevus (kui seda sealt üldse tuvastada annabki) ja kõrvaga kuuldav vahe on kaks VÄGA erinevat asja.

Halvim, mis reaalselt olla saab on see, et lillepott kõlari peal hakkab "kaasa mängima" ehk maakeeli kirjeldades plärisema/värisema seal kasti otsas, kuid arvestades siiski kui palju üks keskmine sellises suuruses lillepott koos lille ja ilmselt ka mullaga kaalub. No pigem ei! Arvestades ka seda kui väikese resonantspinnaga on tegu kõlari ülemise paneeli puhul siis pigem ei-ei-ei. Ühtlasi, Focal ei ole päris mingi noname plastmassist iluese, nii et vaevalt need kastid nüüd nii hirmsasti "tuule käes" lotendavad.

Rääkides kallitest kõlaritest siis mida kallim ja korralikum see on, seda kvaliteetsem, paksem kast ja seda paremini on summutatud igasugused kastiresonantsid ja seda VÄHEM on see lillepott seal kõlari otsas tegelikult potential problem.

"atmos kõlle" ei ole olemas, on atmose heliformaat, selle formaadi erinevad kanalid ning sellest edasi omakorda erinevad kõlarid, mis siis on või ei ole vastavatesse kanalitesse ühendatud. mitte ükski täie mõistuse juures inimene ei pane atmose efektikanali kõlareid lihtsalt plärts LR kanali peakõlari peale. hullema mõtte peale annab tulla!

_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
Kommentaarid: 275 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 3 :: 226
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lkraav
Kreisi kasutaja
lkraav

liitunud: 23.08.2002




sõnum 27.11.2022 03:25:42 vasta tsitaadiga

tsitaat:
Rääkides kallitest kõlaritest siis mida kallim ja korralikum see on, seda kvaliteetsem, paksem kast ja seda paremini on summutatud igasugused kastiresonantsid ja seda VÄHEM on see lillepott seal kõlari otsas tegelikult potential problem.


Kipun nõustuma, et helikvaliteet oli väiksem mure. Küll aga ühele 18-kuusele peakolule võib see lillepott valusa üllatuse valmistada, seega tõesti parem mõte oli ära koristada.

tsitaat:
Diskoks läheb siis, kui vaatad multikaid sellega. Seal vahetuvad värvid kiirest ja palju. Filmides on palju pimedaid ja tumedaid stseene, siis ei ole mingeid värve ledist vaid õrn valge.


Krt see kõlab hästi, tellin ära.

tsitaat:
EDIT2 vaadates kui palju Atmos-less soundbare müügis on FB Marketplace, eriti JBL Bar 5.1, tundub et nende reaalne väärtus on kuskil 200 (kakssada) € kanti...


Ei teagi palju see nüüd offtopic läheb, aga kas Atmos-vaba soundbari on üldse mõtet osta enam icon_question.gif

_________________
TELEFON PROFIILIS :: HV-NewFavFilter - GreaseMonkey HV lemmikute filter! Kui meeldib, pane positiivne märksõnaga "HV-NewFavFilter".
Kommentaarid: 138 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 129
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zonerman
HV veteran
Zonerman

liitunud: 03.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.11.2022 11:38:59 vasta tsitaadiga

Spoiler Spoiler Spoiler


Sellit iba ma ei hakka isegi lahti harutama.



lkraav kirjutas:
Rääkides kallitest kõlaritest siis mida kallim ja korralikum see on, seda kvaliteetsem, paksem kast ja seda paremini on summutatud igasugused kastiresonantsid ja seda VÄHEM on see lillepott seal kõlari otsas tegelikult potential problem.
Kipun nõustuma, et helikvaliteet oli väiksem mure. Küll aga ühele 18-kuusele peakolule võib see lillepott valusa üllatuse valmistada, seega tõesti parem mõte oli ära koristada.


Kallimad kõlarid ei tähenda alati paksemat kasti muideks. Just see ongi teema, et kallitele ei pane normaalne inimene eales, kuna suure tõenäosusega rikuvad kõlari korpuse pika aja jooksu ära ja edasi müües on hind madalam.

tsitaat:
Krt see kõlab hästi, tellin ära.


Govee antud led on meeletu seadistuse võimalus. Saab heledust muuta äpist lisaks värvidele ka jõulu theme jne. Teised lapsed tulevad külla on alati neil fun jõulude ajal icon_biggrin.gif

tsitaat:
EDIT2 vaadates kui palju Atmos-less soundbare müügis on FB Marketplace, eriti JBL Bar 5.1, tundub et nende reaalne väärtus on kuskil 200 (kakssada) € kanti...

Ei teagi palju see nüüd offtopic läheb, aga kas Atmos-vaba soundbari on üldse mõtet osta enam :?


Kui telekas on uus ja on Atmos toega, siis pigem pole mõtet ilma jah. Eriti kui ei plaani minna eraldi ressi näiteks 5.1.2 kõllide peale üle. Samas korralikud Atmose toega soundbarid maksavad ka omajagu. Eks sõltub sinu enda nõudlikkusest helile. Soundbariga saab lihtsama ja odavama lahenduse aga hinnaklass määrab ka selle, kui hästi ta kõlab lisaks ruumi suurusele.

_________________
Sõim ja räuskamine läheb SIIA
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Prillpapa
Kremli troll

liitunud: 04.06.2022




sõnum 27.11.2022 12:32:44 vasta tsitaadiga

Kas see ekraani sobiv kõrgus ei sõltu rohkem vaatamise-istumise asendist, kui inimene seisab või on sirge seljaga nö koooipingis on loomulik pilgu asend natuke alla (kõndides vaatad rada kuhu astud), ja monitoride puhul peetakse seda "pilk natuke alla" kõige vähem väsitavaks tööasendiks.
Teleri puhul ei tea teiste eest rääkida aga mina 90% ajas telekat vaadates olen suht horisontaalis ning mäletan veel aega kui kineskooptelekas oli telekalaual ja pikemalt lebotades jäi kael kangeks, sest ebaloomulikult tuli pead allapoole kõverdada, lcd teleka puhul sai seinakinnitus ostetud ja ekraan on umbes põranda-lae suhtes keskel, silma järgi tv alumine serv ca 1m põrandast ja diivanil lebotades on ekraan täpselt mugaval kõrgusel, kus ei pea kaela kuskile suunas kangutama icon_smile.gif

_________________
---
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 20
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.11.2022 16:17:03 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Kui telekas on uus ja on Atmos toega, siis pigem pole mõtet ilma jah. Eriti kui ei plaani minna eraldi ressi näiteks 5.1.2 kõllide peale üle. Samas korralikud Atmose toega soundbarid maksavad ka omajagu.

Telekas ei pea midagi toetama heli seisukohalt. Atmos soundbar on kräpp anyway. Ajab asja ära, aga ei midagi enamat
Ei ole eriti reaalne lasta ühest stardikohast normaalset 5.1.2. vms.
Mul oli reaalne 7.1.4, vot see oli hea..... thumbs_up.gif

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007




sõnum 27.11.2022 18:39:03 vasta tsitaadiga

https://www.miterassa.ee/bangolufsen/blogi/-/parast-selle-kolari-ostmist-ei-pea-sa-helisusteemi-teemaga-oma-elu-jooksul-enam-tegelema/
icon_lol.gif

Hind ka: https://www.miterassa.ee/bangolufsen/et/bang--olufsen-714-kanaliga-multiroom-wifi-soundbar-beosound-theatre-botheatre
Ruumilise heli jaoks vajalikud tagakõlarid tuleb eraldi juurde osta.

_________________
Müüa igasugu asju
Kommentaarid: 901 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 675
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.11.2022 19:19:00 vasta tsitaadiga

Madala laega, on võimalik pealt tulistavad kõlarid atmoseks panna, samas põrkumine laest pole sama mis laes olevad kõlarid. Tagumistest ei hakka rääkimagi.... Neid ei saa tekitada kui neid pole
_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Clover
HV veteran
Clover

liitunud: 26.03.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.11.2022 09:40:56 vasta tsitaadiga

Samsung HW-Q990B täitsa kõlbab küll (või eelmise aasta HW-Q950A sai juba aastavahetusel 900€-ga juhul kui disain sobib).
Kindlasti palju etemad kui odavama otsa soundbarid (mille puhul tekib üldse küsimus kas on ikka vaja vs teleri enda heli) ja seni ei ole oma põrandakõlareid taga igatsenud. Kogu see kaabeldamine, kõlairte kui ka ressiiveri jaoks vajaminev ruum ei ole korteri puhul minu silmis seda väärt.
Kindlasti oleks tahtnud LG OLED'i kõrvale ka LG soundbari (nad vist oskavad kah koostöös teleri kõlareid ära kasutada) aga minu arust nad jäävad Samsungile alla.
Kommentaarid: 112 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 103
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.11.2022 10:17:44 vasta tsitaadiga

vähe kallimad baarid muidugi teevad enamvähem rahuldavat häält võrreldes telekate sisse ehit värgindusega (oleks ikka jube kehv lugu ka kui paned mingi tonni magama ja see plastikjulla on võrdväärne telekale sisse ehitatud 2eurose omahinnaga sound systemiga). aga ei maksa ajada segamini omavahel kahte täiesti erinevat asja, nimelt seda mida on sinu jaoks mugav üles panna või ilus vaadata...ja seda, mis tegelikult teeb head häält.
korralikku helisüsteemi ei saagi olla väga lihtne paigaldada, ta ei saagi olla sama "minimalistlik" kui mingi single karp kuskil teleka ees laual. aga heli poole pealt mingeid võrdlusi tooma pole mõtet hakata. absoluutselt kõigi baaride limiit saabub ikka VÄGA kiiresti ning need ruumilise heli efektid on täiesti öö ja päev võrreldes reaalse mitmekanali/mitmekõlari süsteemiga

aga eks ta nii ole, et kõigil ei olegi vaja seda tõsisemat helisüsteemi. samamoodi nagu kõigil ei ole samas vaja, et telekas oleks tingimata OLED või et see oleks tingimata 75".

_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
Kommentaarid: 275 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 3 :: 226
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
somnambuul
HV veteran

liitunud: 22.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.11.2022 10:25:47 vasta tsitaadiga

Siin teemas peab olema OLED ja 77'' thumbs_up.gif icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zonerman
HV veteran
Zonerman

liitunud: 03.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.11.2022 12:26:19 vasta tsitaadiga

somnambuul kirjutas:
Siin teemas peab olema OLED ja 77'' thumbs_up.gif icon_biggrin.gif


Ei pea aga kui jutt läheb hinnale, siis tulevad hiinaka mehed lagedale ja teevad su maatasa icon_biggrin.gif
Kusjuures paar aastat tagai maksis enam vähem sama suurusega ja klassiga OLED sama palju, kui praegu aga raha väärtus ja inflatsioon on kasvanud. Mäletan oma esimest OLED 4+ aastat tagasi, siis oli 1.5k ikka palju suurema väärtusega kulutus, kui seda on täna.

_________________
Sõim ja räuskamine läheb SIIA
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007




sõnum 28.11.2022 12:48:59 vasta tsitaadiga

55" OLED (LG B-seeria) maksis aastal 2018 natuke üle 1300 (~keskmine brutokuupalk).
Praegu 55" B-seeria OLED napilt alla 1000€ (keskmine brutokuupalk septembri seisuga ~1700€)

Oma 55" LG CX-i ostsin 2 aastat tagasi ~1300€ eest.

_________________
Müüa igasugu asju
Kommentaarid: 901 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 675
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zonerman
HV veteran
Zonerman

liitunud: 03.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.11.2022 12:59:57 vasta tsitaadiga

55" OLED B seeria sain ma 2017 aasta lõpus 1800.- eest
65" OLED C1 maksis aasta tagasi 1400.- ringis

Kummalgil juhul ei olnud mingi suur soodukas.
Tänasel päeval on oluliselt odavam OLED teleka hinnad vs inflatsioon. C2 65" on 1500 kandis.

_________________
Sõim ja räuskamine läheb SIIA
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
miga
HV Guru
miga

liitunud: 07.09.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.11.2022 19:29:40 vasta tsitaadiga

https://www.displayspecifications.com/en/news/844f8ae
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.11.2022 17:15:51 vasta tsitaadiga

42" c2 on alla 900 raha kukkunud.
https://www.hinnavaatlus.ee/2408563/lg-42-oled42c21la/
ka telia müüs seda eelmine nädal 879 eest, täna küll neil juba 929.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Videokaardid / Monitorid / TV »  LG OLED arutelu mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 12, 13, 14, 15, 16  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.