Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Telia Koduinternet märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 786, 787, 788 ... 868, 869, 870  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
BA79
HV kasutaja

liitunud: 10.04.2021




sõnum 28.08.2022 21:44:48 vasta tsitaadiga

sakinaga kirjutas:
indrpo kirjutas:
Hind on tobe asi mida arutada
Mees, puhka jalga. Hind on vägagi arutamist väärt. See, et meil on hinnad Soome Teliast kõrgemad näitab, et konkurents puudub. Minu koju ei paku keegi peale Telia kaabliga internetti, miks see nii on? Kas võib asi selles olla, et Telial on sisuline monopol?

Kusjuures katsetan hetkel Tele2 4G paketti ja täitsa võimalik, et Telia jääbki veel ühest kliendist ilma oma ajuvaba hinnapoliitika tõttu.

Soomes on 1gbit 5G ühendus 45€/kuu icon_lol.gif

Nõus. Hinna>kvaliteedi suhe on üks kõige olulisemaid komponente. Kui vaadata hinda mida maksab 50 Mbit/s ühenduse tarbija ja 200 Mbit/s tarbija siis selgelt on aeglasema ühenduse tarbija nutusemas seisus. Argument, et koli ära sinna kus on kiirem võrk- väga ei päde. Ma ei vali elukohta internetiühenduse saadavuse järgi.

Mul üks sugulane pidi olude sunnil Digi-TV-d kasutama üle mobiilse neti (seal polnud isegi mitte vaskpaari netivõimalust) , aga see pidev kvaliteedikõikumine viskas üle (majas üks vaatajakoht ja läpakas). Tekkis võimalus ja läks üle 200 Mbit optikale. Nüüd hoopis teine "tera".

Infra meie suurimal ISP-l vase osas on väga suur ja tõenäoliselt seda niipea ei uuendata. Piirkondades kuhu Enefit laienema hakkas, on ilmselt enamus operaatoreid rohkem liigutama hakanud.
Olen enam kui 3 korda avaldanud soovi saada osa kiiremast netist, seda nii EE, kui ka suure T vastaval lehel. Mida ei ole- Võrguarendust... Ja miks? Ilmselt seetõttu, et vasevõrk veel töötab. Kui hakkab pitsitama seadmete tarne/operaatori poolses otsas osas siis vast võetakse midagi ette samamoodi nagu ADSL-ilt VDSL- le üleminek toimus. Seejuures muutusid ainult seadmed, võrk jäi samaks. Kuna VDSL on sisuliselt ammendunud ja suuremaid kiirusi läbi vase lasta ei saa, siis peaks loogiliselt järgnema optikale üleminek. Küsimus on ainult ajas- Millal.


viimati muutis BA79 28.08.2022 21:47:13, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 28.08.2022 21:45:33 vasta tsitaadiga

Kaks viimast kommentaari ju selgitavad, miks selline hind on.
1. Ainus kaablipakkuja antud aadressil.
2. Optika toodi tasuta koju.

Kuskilt see raha ju võrgu arenduseks tulema peab?
Siin peitub ka vastus miks kõik konkurendid nii kiirelt võrku ei laienda.. Elisa siiski tegutseb samas suunas nagu Telia.

Aga nagu ka kommenteeritud on, odavamaid lahendusi on olemas.
Eriti kui kiidetakse üle õhu lahendusi. Telia 5G paketid 100-200 (Telia1) ja 500 on sama hinnaga mis fiibril.

Tele2 4G kaabli asemel?, miks mitte kui klient sellega rahul on ja toimib? Telia ei solvu kunagi kui klient otsustab alternatiive proovida mis justkui paremad on, õppimise koht.
Kommentaarid: 255 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 223
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
BA79
HV kasutaja

liitunud: 10.04.2021




sõnum 28.08.2022 21:49:31 vasta tsitaadiga

indrpo kirjutas:
Kaks viimast kommentaari ju selgitavad, miks selline hind on.
1. Ainus kaablipakkuja antud aadressil.

Monopol. Kes dikteerib hinna ja tingimused. Rohkem mul selles osas midagi lisada ei ole.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 28.08.2022 21:50:52 vasta tsitaadiga

BA79 kirjutas:
indrpo kirjutas:
Kaks viimast kommentaari ju selgitavad, miks selline hind on.
1. Ainus kaablipakkuja antud aadressil.

Monopol. Kes dikteerib hinna ja tingimused. Rohkem mul selles osas midagi lisada ei ole.


Kui majas ainuke pakkuja on Elisa? Kui osad uusarendused on saanud vaid STV optika?
Kes on kus monopol?
Kommentaarid: 255 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 223
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ranel
HV Guru

liitunud: 28.02.2005




sõnum 28.08.2022 21:53:46 vasta tsitaadiga

BA79 kirjutas:
indrpo kirjutas:
Kaks viimast kommentaari ju selgitavad, miks selline hind on.
1. Ainus kaablipakkuja antud aadressil.

Monopol. Kes dikteerib hinna ja tingimused. Rohkem mul selles osas midagi lisada ei ole.

Ei ole mingi monopol. Telia lihtsalt ainus, kes reaalselt arendab ka midagi peale suurte kortermajade.

_________________
Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis. www.rsrehvid.ee 53 843 843
Kommentaarid: 185 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 165
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
BA79
HV kasutaja

liitunud: 10.04.2021




sõnum 28.08.2022 21:55:36 vasta tsitaadiga

indrpo kirjutas:
BA79 kirjutas:
indrpo kirjutas:
Kaks viimast kommentaari ju selgitavad, miks selline hind on.
1. Ainus kaablipakkuja antud aadressil.

Monopol. Kes dikteerib hinna ja tingimused. Rohkem mul selles osas midagi lisada ei ole.


Kui majas ainuke pakkuja on Elisa? Kui osad uusarendused on saanud vaid STV optika?
Kes on kus monopol?


Kortermajades on vast tihedam konkurents. Vasepaari kliendid, kes istuvad vana fiksvõrgust jäänukile ehitatud võrgu otsas, peavad leppima sõltuvalt oludest kas 10/2 30/10 50/10 või 100/25 on kõik selles osas suure vasevõrgu monopoli kliendid.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 28.08.2022 22:07:37 vasta tsitaadiga

Ma just seda kirjutasingi, et on maju kus pole Telia kaablit, ei vaske ega optikat, on kellegi teise võrk. Kuidas Telia seal monopol on?
Monopoli tähendus on, et turul pakub teenust ainult üks müüja või on turul oluliselt suurema võimekusega pakkuja teistest.
Hetkel just mainiti, et Tele2 4G pakub kuskil paremaid tingimusi kui Telia vask. Mainisin, et on olemas arendusi kus on hoopis kellegi teise fiiber peale Telia.
Monopol see justkui pole. Võiks enne natuke mõelda kui kirjutada.

Ainus mis on kindel, Telia hind on gramm kõrgem teistest ja see ka võrgu arendusse kulub, see tagab ka suurima leviala nii fiibril, kiirel vasel kui ka 4/5G levialas.
Enamik kliente vajab teenust ja need eurodega hinnavahed ei mängi alati rolli. Kui klient saab soodsamalt rahuldava teenuse, pole probleemi.
Monopol vastu räägib ka see, et kõik võivad oma võrke laiendada igasse piirkonda, kõik aga lihtsalt ei taha või ei suuda. Isegi oma võrgu ühendamist Elasa ja Enefit vms võrguga ei tehta alati. Need ei vaja suurt investeerigut oma võrgu ehitamiseks.
Kommentaarid: 255 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 223
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Online

sõnum 28.08.2022 22:09:57 vasta tsitaadiga

>> Argument, et koli ära sinna kus on kiirem võrk- väga ei päde. Ma ei vali elukohta internetiühenduse saadavuse järgi.
BA79, aga miks mitte kui kiire ja stabiilne internetiühendus on mõnusaks eluks või (kodu)tööks vajalik?

_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 162 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 151
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
BA79
HV kasutaja

liitunud: 10.04.2021




sõnum 28.08.2022 22:18:13 vasta tsitaadiga

bladerunner kirjutas:
>> Argument, et koli ära sinna kus on kiirem võrk- väga ei päde. Ma ei vali elukohta internetiühenduse saadavuse järgi.
BA79, aga miks mitte kui kiire ja stabiilne internetiühendus on mõnusaks eluks või (kodu)tööks vajalik?


Ei. Kui olen teinud valiku ja pean seda oma koduks siis ükskõik mis, aga ma ei lähe siit ära. Elu ei koosne ainult internetist ja gigabitisest lingist. Ma olen valmis leppima ka aeglasema kiirusega, ütleme nii, et mõru maik juures, aga sellest pole midagi, sest enamus teenuseid mida neti vahendusel kasutan, ei nõua suuri allalaadimiskiirusi.
Üks asi, mida aastast aastasse korrutatakse on see:

https://majandus.postimees.ee/7593266/eesti-jaab-kiire-interneti-kattesaadavuses-latile-ja-leedule-alla Niipalju kui ma tean, on viimased 3 valitsust lubanud terve riigi katmist kiire netiga. Sõnadest kaugemale aga pole jõutud.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degreal
HV veteran

liitunud: 07.01.2002




sõnum 28.08.2022 22:37:32 vasta tsitaadiga

bladerunner kirjutas:
>> Argument, et koli ära sinna kus on kiirem võrk- väga ei päde. Ma ei vali elukohta internetiühenduse saadavuse järgi.
BA79, aga miks mitte kui kiire ja stabiilne internetiühendus on mõnusaks eluks või (kodu)tööks vajalik?

Mul juhtus nii, et sai elukohta vahetatud ja üks kriteeriumitest oli telia fiibri olemasolu. Telia leht näitas et 1gbit on sellel aadressil täitsa saadaval. Sai elukoht ostetud ja pakett tellitud. Saadeti isegi leping allkirjastamiseks. Kaks nädalat pärast allkirjastmist saadeti vabandus, et nende leviala kaart oli katki ja parandasid selle ära - ostetud elukohas enam internetti tellida ei saa icon_evil.gif
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RCC
HV Guru
RCC

liitunud: 03.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.08.2022 09:32:09 vasta tsitaadiga

ranel kirjutas:

Ei ole mingi monopol. Telia lihtsalt ainus, kes reaalselt arendab ka midagi peale suurte kortermajade.


kuskohas need suured arendused toimuvad? koliks natuke lähemale. 5g hind võib 500se paketi fibriga sama olla, aga 5g-d saad sa kordades veel vähem, ja teiseks ei saa sa 5gst iialgi 500 alla ja veel vähem saad sa 500 üles
matemaatika longab ikka kahte jalga.

_________________
piirkonnas on tõrge - turutõrge. mullnett, 1ns , 870M iops, 1tb/s
Kommentaarid: 183 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 8 :: 1 :: 146
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
ranel
HV Guru

liitunud: 28.02.2005




sõnum 29.08.2022 09:38:05 vasta tsitaadiga

RCC kirjutas:
ranel kirjutas:

Ei ole mingi monopol. Telia lihtsalt ainus, kes reaalselt arendab ka midagi peale suurte kortermajade.


kuskohas need suured arendused toimuvad? koliks natuke lähemale. 5g hind võib 500se paketi fibriga sama olla, aga 5g-d saad sa kordades veel vähem, ja teiseks ei saa sa 5gst iialgi 500 alla ja veel vähem saad sa 500 üles
matemaatika longab ikka kahte jalga.

Tartus Tammelinnas näiteks.

_________________
Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis. www.rsrehvid.ee 53 843 843
Kommentaarid: 185 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 165
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zonerman
HV veteran
Zonerman

liitunud: 03.06.2003




sõnum 29.08.2022 11:52:31 vasta tsitaadiga

indrpo kirjutas:

Ainus mis on kindel, Telia hind on gramm kõrgem teistest ja see ka võrgu arendusse kulub, see tagab ka suurima leviala nii fiibril, kiirel vasel kui ka 4/5G levialas.
Enamik kliente vajab teenust ja need eurodega hinnavahed ei mängi alati rolli. Kui klient saab soodsamalt rahuldava teenuse, pole probleemi.
Monopol vastu räägib ka see, et kõik võivad oma võrke laiendada igasse piirkonda, kõik aga lihtsalt ei taha või ei suuda. Isegi oma võrgu ühendamist Elasa ja Enefit vms võrguga ei tehta alati. Need ei vaja suurt investeerigut oma võrgu ehitamiseks.


Ja ikkagi oleme maas Leedust ja Lätist kaetavuse osas. Eespool link sellele artiklile. Hinnast ei ole mõtet üldse rääkida.

_________________
Sõim ja räuskamine läheb SIIA
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 62
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003




sõnum 29.08.2022 12:04:46 vasta tsitaadiga

BA79 kirjutas:
https://majandus.postimees.ee/7593266/eesti-jaab-kiire-interneti-kattesaadavuses-latile-ja-leedule-alla Niipalju kui ma tean, on viimased 3 valitsust lubanud terve riigi katmist kiire netiga. Sõnadest kaugemale aga pole jõutud.
oeh, nagu. leiab keegi lingi sellele eurostati asjale?
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 238 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 213
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.08.2022 13:34:15 vasta tsitaadiga

bladerunner kirjutas:
DG301a äkki isegi lasi võrke seadistada mingis vanemas versioonis? Võin ka valesti mäletada, tol hetkel ei pakkunud see huvi.

Kas DG301a oli 5GHz võimekusega?
Kommentaarid: 689 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 532
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Online

sõnum 29.08.2022 14:03:28 vasta tsitaadiga

Betamax, ei. Isegi 2.4GHz oli poolpidune ja kippus ruuterit pangestama. Selle välja lülitasid siis toimis ruuter jällegi nagu kulda.
Võrkude seadistamise all mõtlesin ennekõike, et ta äkki lasi mitmeid sisevõrke defineerida. Võibolla ei lasknud kah, sellest ikkagi mingi 8 aastat juba möödas kui see seade ilmus.

_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 162 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 151
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.08.2022 14:26:01 vasta tsitaadiga

Kas peale mikrotiku üldse selliseid SOHO ruutereid on, millel stock firmware laseb mitu sisevõrgu segmenti defineerida?
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Online

sõnum 29.08.2022 15:01:24 vasta tsitaadiga

napoleon, hea küsimus. icon_smile.gif
nt. TP-Link Omada TL-R605 ~70€ (+ ~20€ PoE) igatahes laseb. Iseasi kas see nüüd just SOHO seadmeks kvalifitseerub.

_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 162 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 151
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 29.08.2022 18:14:36 vasta tsitaadiga

Saab ikka ja saab ka ilma käsurida oskamata.
Ükskõik milline ISP ruuter see ka on, on see selleks tarbeks vaja asendada.
Nimetagem seda siis ise manageerimiseks.
See ei tähenda, et ISP ruuter halb oleks, aga vajadus on teha rohkem kui teenusepakkuja seade võimaldab.
on modemeid nii coax kui telia puhul vdsl jaoks, Kmi ja pon võrkudes on veel lihtsam.
Pane sobiv wan ruuter otsa ja manageeri. Olen kasutanud ubiquitit pikemat aega, just kiire äpi olemasolu on mugav. Aga saab ka lokaalselt hallata.
Kommentaarid: 255 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 223
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Spezz
HV veteran

liitunud: 21.08.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.08.2022 20:01:34 vasta tsitaadiga

Vaatan, et viimati on DG400A rendi eest raha küsitud aprillis. Edasipidistel arvetel seda enam pole olnud. Kas miski 2 aastat sai täis ja ruuter nüüd minu oma? Mis hinnaga need tänapäeval kaubaks lähevad?
Kommentaarid: 67 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Online

sõnum 29.08.2022 20:05:00 vasta tsitaadiga

Ei tea et neid omale peale rendiperioodi saaks. Selline võimalus oli millalgi 2014 vms, et 2a rentisid ja siis oli seade sinu.
Äkki tegid omale kiirema neti vms, sel juhul on ruuter 0.- hinnaga rendis.

_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 162 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 151
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Spezz
HV veteran

liitunud: 21.08.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.08.2022 20:26:21 vasta tsitaadiga

Mkm, ainus muudatus on see, et mai keskel panin oma ruuteri asemele.
A eks ma viin selle seadme siis esindusse, müügu kellelegi maha kui tahavad.
Kommentaarid: 67 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
devilman
HV kasutaja

liitunud: 25.01.2003




sõnum 29.08.2022 21:45:54 vasta tsitaadiga

See 4330 ongi selline õnnetusehunnik? Heal juhul katkeb paar korda päevas, sitemal juhul 50x. Peale katkemist timeooutib isegi ruuterile ligipääsu. Vana 301 püsis nagu kuude viisi probleemide vabalt ülal. Ruuteri GUI muidugi nii sile et pole kuskilt isegi logi ega midagi vaadata.
Kommentaarid: 19 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Online

sõnum 29.08.2022 23:36:00 vasta tsitaadiga

Ei tea, toimetab probleemitult optika otsas. Aga mul on muidugi wifi ka välja lülitatud tal.
_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 162 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 151
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
devilman
HV kasutaja

liitunud: 25.01.2003




sõnum 30.08.2022 01:47:22 vasta tsitaadiga

Mul on wifi samuti välja lülitatud, istub VDSL-i otsas.
Kommentaarid: 19 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Telia Koduinternet mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 786, 787, 788 ... 868, 869, 870  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.