Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Telia Koduinternet märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 393, 394, 395 ... 478, 479, 480  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
BA79
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.04.2021



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.08.2022 21:44:48 vasta tsitaadiga

sakinaga kirjutas:
indrpo kirjutas:
Hind on tobe asi mida arutada
Mees, puhka jalga. Hind on vägagi arutamist väärt. See, et meil on hinnad Soome Teliast kõrgemad näitab, et konkurents puudub. Minu koju ei paku keegi peale Telia kaabliga internetti, miks see nii on? Kas võib asi selles olla, et Telial on sisuline monopol?

Kusjuures katsetan hetkel Tele2 4G paketti ja täitsa võimalik, et Telia jääbki veel ühest kliendist ilma oma ajuvaba hinnapoliitika tõttu.

Soomes on 1gbit 5G ühendus 45€/kuu icon_lol.gif

Nõus. Hinna>kvaliteedi suhe on üks kõige olulisemaid komponente. Kui vaadata hinda mida maksab 50 Mbit/s ühenduse tarbija ja 200 Mbit/s tarbija siis selgelt on aeglasema ühenduse tarbija nutusemas seisus. Argument, et koli ära sinna kus on kiirem võrk- väga ei päde. Ma ei vali elukohta internetiühenduse saadavuse järgi.

Mul üks sugulane pidi olude sunnil Digi-TV-d kasutama üle mobiilse neti (seal polnud isegi mitte vaskpaari netivõimalust) , aga see pidev kvaliteedikõikumine viskas üle (majas üks vaatajakoht ja läpakas). Tekkis võimalus ja läks üle 200 Mbit optikale. Nüüd hoopis teine "tera".

Infra meie suurimal ISP-l vase osas on väga suur ja tõenäoliselt seda niipea ei uuendata. Piirkondades kuhu Enefit laienema hakkas, on ilmselt enamus operaatoreid rohkem liigutama hakanud.
Olen enam kui 3 korda avaldanud soovi saada osa kiiremast netist, seda nii EE, kui ka suure T vastaval lehel. Mida ei ole- Võrguarendust... Ja miks? Ilmselt seetõttu, et vasevõrk veel töötab. Kui hakkab pitsitama seadmete tarne/operaatori poolses otsas osas siis vast võetakse midagi ette samamoodi nagu ADSL-ilt VDSL- le üleminek toimus. Seejuures muutusid ainult seadmed, võrk jäi samaks. Kuna VDSL on sisuliselt ammendunud ja suuremaid kiirusi läbi vase lasta ei saa, siis peaks loogiliselt järgnema optikale üleminek. Küsimus on ainult ajas- Millal.


viimati muutis BA79 28.08.2022 21:47:13, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.08.2022 21:45:33 vasta tsitaadiga

Kaks viimast kommentaari ju selgitavad, miks selline hind on.
1. Ainus kaablipakkuja antud aadressil.
2. Optika toodi tasuta koju.

Kuskilt see raha ju võrgu arenduseks tulema peab?
Siin peitub ka vastus miks kõik konkurendid nii kiirelt võrku ei laienda.. Elisa siiski tegutseb samas suunas nagu Telia.

Aga nagu ka kommenteeritud on, odavamaid lahendusi on olemas.
Eriti kui kiidetakse üle õhu lahendusi. Telia 5G paketid 100-200 (Telia1) ja 500 on sama hinnaga mis fiibril.

Tele2 4G kaabli asemel?, miks mitte kui klient sellega rahul on ja toimib? Telia ei solvu kunagi kui klient otsustab alternatiive proovida mis justkui paremad on, õppimise koht.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
BA79
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.04.2021



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.08.2022 21:49:31 vasta tsitaadiga

indrpo kirjutas:
Kaks viimast kommentaari ju selgitavad, miks selline hind on.
1. Ainus kaablipakkuja antud aadressil.

Monopol. Kes dikteerib hinna ja tingimused. Rohkem mul selles osas midagi lisada ei ole.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.08.2022 21:50:52 vasta tsitaadiga

BA79 kirjutas:
indrpo kirjutas:
Kaks viimast kommentaari ju selgitavad, miks selline hind on.
1. Ainus kaablipakkuja antud aadressil.

Monopol. Kes dikteerib hinna ja tingimused. Rohkem mul selles osas midagi lisada ei ole.


Kui majas ainuke pakkuja on Elisa? Kui osad uusarendused on saanud vaid STV optika?
Kes on kus monopol?
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ranel
HV Guru

liitunud: 28.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.08.2022 21:53:46 vasta tsitaadiga

BA79 kirjutas:
indrpo kirjutas:
Kaks viimast kommentaari ju selgitavad, miks selline hind on.
1. Ainus kaablipakkuja antud aadressil.

Monopol. Kes dikteerib hinna ja tingimused. Rohkem mul selles osas midagi lisada ei ole.

Ei ole mingi monopol. Telia lihtsalt ainus, kes reaalselt arendab ka midagi peale suurte kortermajade.

_________________
Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis ja rehvide tellimine üle Eesti. www.rsrehvid.ee 55 684 121
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 165
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
BA79
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.04.2021



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.08.2022 21:55:36 vasta tsitaadiga

indrpo kirjutas:
BA79 kirjutas:
indrpo kirjutas:
Kaks viimast kommentaari ju selgitavad, miks selline hind on.
1. Ainus kaablipakkuja antud aadressil.

Monopol. Kes dikteerib hinna ja tingimused. Rohkem mul selles osas midagi lisada ei ole.


Kui majas ainuke pakkuja on Elisa? Kui osad uusarendused on saanud vaid STV optika?
Kes on kus monopol?


Kortermajades on vast tihedam konkurents. Vasepaari kliendid, kes istuvad vana fiksvõrgust jäänukile ehitatud võrgu otsas, peavad leppima sõltuvalt oludest kas 10/2 30/10 50/10 või 100/25 on kõik selles osas suure vasevõrgu monopoli kliendid.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.08.2022 22:07:37 vasta tsitaadiga

Ma just seda kirjutasingi, et on maju kus pole Telia kaablit, ei vaske ega optikat, on kellegi teise võrk. Kuidas Telia seal monopol on?
Monopoli tähendus on, et turul pakub teenust ainult üks müüja või on turul oluliselt suurema võimekusega pakkuja teistest.
Hetkel just mainiti, et Tele2 4G pakub kuskil paremaid tingimusi kui Telia vask. Mainisin, et on olemas arendusi kus on hoopis kellegi teise fiiber peale Telia.
Monopol see justkui pole. Võiks enne natuke mõelda kui kirjutada.

Ainus mis on kindel, Telia hind on gramm kõrgem teistest ja see ka võrgu arendusse kulub, see tagab ka suurima leviala nii fiibril, kiirel vasel kui ka 4/5G levialas.
Enamik kliente vajab teenust ja need eurodega hinnavahed ei mängi alati rolli. Kui klient saab soodsamalt rahuldava teenuse, pole probleemi.
Monopol vastu räägib ka see, et kõik võivad oma võrke laiendada igasse piirkonda, kõik aga lihtsalt ei taha või ei suuda. Isegi oma võrgu ühendamist Elasa ja Enefit vms võrguga ei tehta alati. Need ei vaja suurt investeerigut oma võrgu ehitamiseks.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 28.08.2022 22:09:57 vasta tsitaadiga

>> Argument, et koli ära sinna kus on kiirem võrk- väga ei päde. Ma ei vali elukohta internetiühenduse saadavuse järgi.
BA79, aga miks mitte kui kiire ja stabiilne internetiühendus on mõnusaks eluks või (kodu)tööks vajalik?

_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
BA79
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.04.2021



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.08.2022 22:18:13 vasta tsitaadiga

bladerunner kirjutas:
>> Argument, et koli ära sinna kus on kiirem võrk- väga ei päde. Ma ei vali elukohta internetiühenduse saadavuse järgi.
BA79, aga miks mitte kui kiire ja stabiilne internetiühendus on mõnusaks eluks või (kodu)tööks vajalik?


Ei. Kui olen teinud valiku ja pean seda oma koduks siis ükskõik mis, aga ma ei lähe siit ära. Elu ei koosne ainult internetist ja gigabitisest lingist. Ma olen valmis leppima ka aeglasema kiirusega, ütleme nii, et mõru maik juures, aga sellest pole midagi, sest enamus teenuseid mida neti vahendusel kasutan, ei nõua suuri allalaadimiskiirusi.
Üks asi, mida aastast aastasse korrutatakse on see:

https://majandus.postimees.ee/7593266/eesti-jaab-kiire-interneti-kattesaadavuses-latile-ja-leedule-alla Niipalju kui ma tean, on viimased 3 valitsust lubanud terve riigi katmist kiire netiga. Sõnadest kaugemale aga pole jõutud.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degreal
HV veteran

liitunud: 07.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.08.2022 22:37:32 vasta tsitaadiga

bladerunner kirjutas:
>> Argument, et koli ära sinna kus on kiirem võrk- väga ei päde. Ma ei vali elukohta internetiühenduse saadavuse järgi.
BA79, aga miks mitte kui kiire ja stabiilne internetiühendus on mõnusaks eluks või (kodu)tööks vajalik?

Mul juhtus nii, et sai elukohta vahetatud ja üks kriteeriumitest oli telia fiibri olemasolu. Telia leht näitas et 1gbit on sellel aadressil täitsa saadaval. Sai elukoht ostetud ja pakett tellitud. Saadeti isegi leping allkirjastamiseks. Kaks nädalat pärast allkirjastmist saadeti vabandus, et nende leviala kaart oli katki ja parandasid selle ära - ostetud elukohas enam internetti tellida ei saa icon_evil.gif
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RCC
HV Guru
RCC

liitunud: 03.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.08.2022 09:32:09 vasta tsitaadiga

ranel kirjutas:

Ei ole mingi monopol. Telia lihtsalt ainus, kes reaalselt arendab ka midagi peale suurte kortermajade.


kuskohas need suured arendused toimuvad? koliks natuke lähemale. 5g hind võib 500se paketi fibriga sama olla, aga 5g-d saad sa kordades veel vähem, ja teiseks ei saa sa 5gst iialgi 500 alla ja veel vähem saad sa 500 üles
matemaatika longab ikka kahte jalga.

_________________
Ära suurenda telia kasumit - lõpeta leping! 20/4 pole eriline max kiirus. 1992 kaaperdas telia neti
Kommentaarid: 185 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
ranel
HV Guru

liitunud: 28.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.08.2022 09:38:05 vasta tsitaadiga

RCC kirjutas:
ranel kirjutas:

Ei ole mingi monopol. Telia lihtsalt ainus, kes reaalselt arendab ka midagi peale suurte kortermajade.


kuskohas need suured arendused toimuvad? koliks natuke lähemale. 5g hind võib 500se paketi fibriga sama olla, aga 5g-d saad sa kordades veel vähem, ja teiseks ei saa sa 5gst iialgi 500 alla ja veel vähem saad sa 500 üles
matemaatika longab ikka kahte jalga.

Tartus Tammelinnas näiteks.

_________________
Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis ja rehvide tellimine üle Eesti. www.rsrehvid.ee 55 684 121
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 165
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zonerman
HV veteran
Zonerman

liitunud: 03.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.08.2022 11:52:31 vasta tsitaadiga

indrpo kirjutas:

Ainus mis on kindel, Telia hind on gramm kõrgem teistest ja see ka võrgu arendusse kulub, see tagab ka suurima leviala nii fiibril, kiirel vasel kui ka 4/5G levialas.
Enamik kliente vajab teenust ja need eurodega hinnavahed ei mängi alati rolli. Kui klient saab soodsamalt rahuldava teenuse, pole probleemi.
Monopol vastu räägib ka see, et kõik võivad oma võrke laiendada igasse piirkonda, kõik aga lihtsalt ei taha või ei suuda. Isegi oma võrgu ühendamist Elasa ja Enefit vms võrguga ei tehta alati. Need ei vaja suurt investeerigut oma võrgu ehitamiseks.


Ja ikkagi oleme maas Leedust ja Lätist kaetavuse osas. Eespool link sellele artiklile. Hinnast ei ole mõtet üldse rääkida.

_________________
Sõim ja räuskamine läheb SIIA
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.08.2022 12:04:46 vasta tsitaadiga

BA79 kirjutas:
https://majandus.postimees.ee/7593266/eesti-jaab-kiire-interneti-kattesaadavuses-latile-ja-leedule-alla Niipalju kui ma tean, on viimased 3 valitsust lubanud terve riigi katmist kiire netiga. Sõnadest kaugemale aga pole jõutud.
oeh, nagu. leiab keegi lingi sellele eurostati asjale?
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.08.2022 13:34:15 vasta tsitaadiga

bladerunner kirjutas:
DG301a äkki isegi lasi võrke seadistada mingis vanemas versioonis? Võin ka valesti mäletada, tol hetkel ei pakkunud see huvi.

Kas DG301a oli 5GHz võimekusega?

_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
Kommentaarid: 751 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 564
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 29.08.2022 14:03:28 vasta tsitaadiga

Betamax, ei. Isegi 2.4GHz oli poolpidune ja kippus ruuterit pangestama. Selle välja lülitasid siis toimis ruuter jällegi nagu kulda.
Võrkude seadistamise all mõtlesin ennekõike, et ta äkki lasi mitmeid sisevõrke defineerida. Võibolla ei lasknud kah, sellest ikkagi mingi 8 aastat juba möödas kui see seade ilmus.

_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.08.2022 14:26:01 vasta tsitaadiga

Kas peale mikrotiku üldse selliseid SOHO ruutereid on, millel stock firmware laseb mitu sisevõrgu segmenti defineerida?
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 29.08.2022 15:01:24 vasta tsitaadiga

napoleon, hea küsimus. icon_smile.gif
nt. TP-Link Omada TL-R605 ~70€ (+ ~20€ PoE) igatahes laseb. Iseasi kas see nüüd just SOHO seadmeks kvalifitseerub.

_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.08.2022 18:14:36 vasta tsitaadiga

Saab ikka ja saab ka ilma käsurida oskamata.
Ükskõik milline ISP ruuter see ka on, on see selleks tarbeks vaja asendada.
Nimetagem seda siis ise manageerimiseks.
See ei tähenda, et ISP ruuter halb oleks, aga vajadus on teha rohkem kui teenusepakkuja seade võimaldab.
on modemeid nii coax kui telia puhul vdsl jaoks, Kmi ja pon võrkudes on veel lihtsam.
Pane sobiv wan ruuter otsa ja manageeri. Olen kasutanud ubiquitit pikemat aega, just kiire äpi olemasolu on mugav. Aga saab ka lokaalselt hallata.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Spezz
HV veteran

liitunud: 21.08.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.08.2022 20:01:34 vasta tsitaadiga

Vaatan, et viimati on DG400A rendi eest raha küsitud aprillis. Edasipidistel arvetel seda enam pole olnud. Kas miski 2 aastat sai täis ja ruuter nüüd minu oma? Mis hinnaga need tänapäeval kaubaks lähevad?
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 29.08.2022 20:05:00 vasta tsitaadiga

Ei tea et neid omale peale rendiperioodi saaks. Selline võimalus oli millalgi 2014 vms, et 2a rentisid ja siis oli seade sinu.
Äkki tegid omale kiirema neti vms, sel juhul on ruuter 0.- hinnaga rendis.

_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Spezz
HV veteran

liitunud: 21.08.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.08.2022 20:26:21 vasta tsitaadiga

Mkm, ainus muudatus on see, et mai keskel panin oma ruuteri asemele.
A eks ma viin selle seadme siis esindusse, müügu kellelegi maha kui tahavad.
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
devilman
HV kasutaja

liitunud: 25.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.08.2022 21:45:54 vasta tsitaadiga

See 4330 ongi selline õnnetusehunnik? Heal juhul katkeb paar korda päevas, sitemal juhul 50x. Peale katkemist timeooutib isegi ruuterile ligipääsu. Vana 301 püsis nagu kuude viisi probleemide vabalt ülal. Ruuteri GUI muidugi nii sile et pole kuskilt isegi logi ega midagi vaadata.
Kommentaarid: 19 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 29.08.2022 23:36:00 vasta tsitaadiga

Ei tea, toimetab probleemitult optika otsas. Aga mul on muidugi wifi ka välja lülitatud tal.
_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
devilman
HV kasutaja

liitunud: 25.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.08.2022 01:47:22 vasta tsitaadiga

Mul on wifi samuti välja lülitatud, istub VDSL-i otsas.
Kommentaarid: 19 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.08.2022 09:13:57 vasta tsitaadiga

devilman kirjutas:
See 4330 ongi selline õnnetusehunnik? Heal juhul katkeb paar korda päevas, sitemal juhul 50x. Peale katkemist timeooutib isegi ruuterile ligipääsu. Vana 301 püsis nagu kuude viisi probleemide vabalt ülal. Ruuteri GUI muidugi nii sile et pole kuskilt isegi logi ega midagi vaadata.

Ja klienditugi ütleb mida?

_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
Kommentaarid: 751 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 564
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
CnZ
HV veteran

liitunud: 05.11.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 05.09.2022 20:23:24 vasta tsitaadiga

Kas sellele ümmargusele Arrise 5305 purgile saab mingit korralikku rebooti ka teha? Siin kuu aega oli üks digiboks vooluvõrgust välja ja tagasi ühendades hakkas seal ennast käivitama ja tõenäoliselt uuendama. Aga mu Philipsil on mingi tore kamm, et vahest viskab hdmi allika teiseks. Ja suutis seda siis teha tõenäoliselt digiboksi uuendamise ajal. Tulemus fw bricked? Kuna "Telia TV-l puudub ühendus internetiga", isediagnostika ei leia võrgus seadet, igasugu ruuterite ja boxide restardid ja asjad ei muuda seda. Boksil ilusti roheine tuli ka

Paar kuud tagasi juhtus sama asi, telekas viskas lambist allika uuendamise ajal teiseks. Tulemuseks digiboks ei hakanud enam tööle. Pidi välja vahetama. Nüüd sama järgmise boksiga.

On mingit varianti mul see ellu ka äratada? Pole seda telekomi maailma just uurinud

Tal mingi USB auk justkui on debugimiseks? Ei tea palju Telia seda seadet lukku keeranud on? Äkki annab mingi püsivara vana konf peale istutada uuesti?
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
A.S.
HV Guru

liitunud: 27.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.09.2022 21:08:56 vasta tsitaadiga

Aidata ei oska, aga ma ei saa aru, mis on boksi tarkvara uuendamisel pistmist HDMI väljundiga? Ei tohiks ju mingit vahet olla, on teler küljes või mitte?

Kas traditsiooniline tegevus, toitenupp (kui see muidugi üldse olemas on) pikalt alla ja sellel ajal saba seina, ei toimi?
 
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
CnZ
HV veteran

liitunud: 05.11.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 05.09.2022 21:36:02 vasta tsitaadiga

Ei ma tea, nii sellise kirjaga see boks mul vahib, taaskord. Eks ma homme helistan neile siis ja saab ehk mõne tehniku kontrollima.
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 05.09.2022 21:50:16 vasta tsitaadiga

Milline ruuter? Mul keeldus ühel hetkel see 5305 pilti ette võtmast kui DG301a ruuteril püsimälu tasakesi segi hakkas minema.
Ruuteri re-stardist ei piisanud, teised boksid tema taga toimisid, ainult 5305 pipardas. Tõin isegi rendist uue digiboksi algselt.
Ruuterile tikuga hard-reseti tegin siis hakkas kõik jälle toimima.

Seega proovi ka ruuter täielikult resettida, mitte lihtsalt restartida ja proovi siis uuesti.

_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
CnZ
HV veteran

liitunud: 05.11.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 05.09.2022 23:11:23 vasta tsitaadiga

Ma ruuterile tegingi tikuga, mul ka see Telia renditav kõige viimane valge. Ei aidanud.

Sel digiboksil ei paista olema sellist varianti, ainult see kutsuv USB auk, aga no ei tea palju Telia kinni keeranud on
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Inspiro
Kreisi kasutaja

liitunud: 28.05.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.09.2022 01:15:39 vasta tsitaadiga

CnZ Arris 5305 reseti saad teha nii: voolujuhe välja ning siis hoiad digiboksi peal olevat nuppu all ja paned voolujuhtme sisse tagasi, samal ajal hoiad nuppu edasi kuniks ees olev tuluke muudab värvi, ca 10 sek (kollane vist) ja lased lahti nupust.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
CnZ
HV veteran

liitunud: 05.11.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 06.09.2022 16:35:05 vasta tsitaadiga

Selge, tänu. Proovin hiljem
Edit: uuesti koju minnes hakkas tööle ise, mingi ajutine võrgu kamm siis
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
yanek
HV vaatleja

liitunud: 16.03.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.09.2022 10:01:39 vasta tsitaadiga

Kumb Telia pakutavatest ruuteritest on parima wifi leviga, X2 v Genexis?
On neil parem levi võrreldes DG200ga?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.09.2022 11:54:31 vasta tsitaadiga

X2, on parem kui dg200
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mmlaw
HV kasutaja
mmlaw

liitunud: 16.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.09.2022 15:36:31 vasta tsitaadiga

kas poes on Telia poolt pakutavast Technicolor Telia X2 ruuterist, mis leviks paremini? või peaks X2 ok olema ja siis vaja hoopis signaali võimendit
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 11.09.2022 15:58:03 vasta tsitaadiga

Harva kui on probleem selles, et ruuteri signaal ei levi.
Ruuter võib ju signaali ka 100m kaugusele saata kus klientseade seda näeb, ainult et kliendi enda nõrgem signaal ei jõu tagasi enam ruuterini.

Õigem on üldse paigutada majapidamisse 2-3 AP-d ja nendel võimendust maha keerata, sel juhul toimub klientide ruuterite vahel liikumine paremini.

Mul on omal ka sidekapp sellises asukohas kus Telia X2 wifi on üldse välja lülitatud. Pointi pole teda seal sees hoida, levitaks signaali rohkem tänava peale naabritele.

_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vigurvänt
HV kasutaja

liitunud: 04.08.2022




sõnum 27.09.2022 18:15:11 vasta tsitaadiga

Telia X2 ruuteri voolukaablil on 20 awg juhtmed. Kas võib mingeid probleeme tekkida, kui panna pikenduskaabel, millel on 22 awg juhtmed?

https://www.aliexpress.com/item/32885137225.html
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.09.2022 18:30:49 vasta tsitaadiga

vigurvänt, kasuta noormaalseid mõõtühikuid esiteks, me elame SI maailmas mitte retardistanis.

Ja oleneb ju pikkusest. Max voolutarve on selleks kui USB pesades seadmed.

Arvesta umbes 2/3 adapteril märgitust ampritest.

Pikkused on sul teada, läbimõõdud on teada, netis kalkulaator olemas palju soojuseks ära kaob.
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zuumbox
HV kasutaja

liitunud: 26.08.2016




sõnum 27.09.2022 18:34:19 vasta tsitaadiga

20 AWG vastab 0,518 mm2. 22 AWG vastab 0,326 mm2. Edasi arvutage ise.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vigurvänt
HV kasutaja

liitunud: 04.08.2022




sõnum 27.09.2022 18:56:02 vasta tsitaadiga

Ei ole vaja kohe tähtsalt jaurama hakata. Kasutasin neid mõõtühikuid, mis on kaablite peal kirjas, nn normaalsemaid ei hakanud eraldi kusagilt otsima, Wikipeedias on tabel olemas normaalsete ja ebanormaalsete ühikutega. Pikendust on vaja 0,5 või 1 m.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.09.2022 19:01:36 vasta tsitaadiga

Oli sellel 12V toide?
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vigurvänt
HV kasutaja

liitunud: 04.08.2022




sõnum 27.09.2022 19:17:03 vasta tsitaadiga

Adapteri peal on jah 12V, 2A, 24W.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.09.2022 19:56:52 vasta tsitaadiga

2m originaalkaablel @1.5A pingelang 0.5V
1m pikendus @1.5A pingelang 0.6V

Ehk ruuterini jõuab siis 10.9V

Ilmselt toimib.

Aga see pikendus on juba kirja järgi väga peenike ja nagu kõik teavad hiinlased valetavad, ehk päriselt võib see veel peenem olla.
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vigurvänt
HV kasutaja

liitunud: 04.08.2022




sõnum 27.09.2022 20:37:41 vasta tsitaadiga

Tänud vaeva eest. Ilmselt ma siis seda kaablit ei osta ja proovin vähemalt esialgu ilma pikenduseta läbi ajada. Netis põgusalt otsides tundub, et 5,5 x 2,5 mm otsikutega korralik pikenduskaabel on defitsiit.

viimati muutis vigurvänt 27.09.2022 20:45:01, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 27.09.2022 20:42:08 vasta tsitaadiga

Miks sa pikendust el. võrgu poole ette ei pane?
_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vigurvänt
HV kasutaja

liitunud: 04.08.2022




sõnum 27.09.2022 21:02:34 vasta tsitaadiga

Seal juba on pikendus ja rohkem ei sobi eriti.

Spoiler Spoiler Spoiler
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.09.2022 21:13:25 vasta tsitaadiga

Päästeameti kampaaniad pole vist sinuni jõudnud icon_eek.gif
_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
Kommentaarid: 751 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 564
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.09.2022 21:18:11 vasta tsitaadiga

Betamax, mis seal on siis?
Mingi laualamp 5W, ruuter 24W, läpaka laadija 90W, arvuti max. 500W ja 3 peenet juhet veel. Ei saa isegi ühte kW täis.

Ei pruugi ilus välja näha aga täiesti ohutu, kui mingi hunnik väikeseid tarbijaid ühe pikenduse taga.
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.09.2022 21:23:08 vasta tsitaadiga

Ma ei tea. Pikendusjuhtmed pikendusjuhtmete küljes tekitavad alati veidra tunde...
_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
Kommentaarid: 751 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 564
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Telia Koduinternet mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 393, 394, 395 ... 478, 479, 480  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.