Avaleht
uus teema   vasta Raud »  TSI (TeeSeeIse) »  Targa kodu ehitamine märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 141, 142, 143 ... 194, 195, 196  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
VR53
HV Guru
VR53

liitunud: 19.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 17.02.2022 15:12:33 vasta tsitaadiga

RassK kirjutas:
Põhilisem minu meelest pigem see, et neist anduritest ise vähe kasu. Alguses lahe vaadata aga pärast kui näitude järgi ise inimliides olla ja pidevalt vaja õhku parandada (käsitsi), siis lõpuks jääb tahaplaanile. Tüüpilised, mis alati paigast lähevad, on niiskus ja CO2.
Kui on sundvent, mille võimekus on vähemalt kord tunnis õhku vahetada, siis vähemalt CO2 saab nö odavalt korda. Niiskusega on ikka tükk maad rohkem tegelemist. Talvel pole probleemi mul 4L päevas õhku paisata aga kui seda manuaalselt teha, siis lõpuks ei viitsi enam kastekannuga joosta iga päev. Jätad paar päeva tegemata ja juba pm kukud nulli (ümbrus nö salvestab ka niiskust).

Kõige lihtsamale kanalivendile saab panna Fibaro Dimmer 2 vahele ja seda läbi keskseadme juhtida Netatmo andmete abil.

Näiteks
Kui CO2 on toas alla 500ppm juba 4h, siis paneb vendi kinni
Kui CO2 on toas 501-801ppm juba 2h, siis paneb vendi kiiruseks 15%
Kui CO2 on toas üle 1000ppm, siis paneb vendi kiiruseks 30%
Kui duširuumis niiskus 70%, siis paneb vendi kiiruseks 25%
Kui õues on alla 0C, siis paneb vendi kiiruseks 10%

Targa kodu puhul ei peaks ruumisviibija ise midagi reguleerima. Pigem isegi ei tohiks tal reguleerimisvõimalust olla.

Nutikodu on selline, mida juhitakse käsitsi kuskilt äpist, aga mis pole tark.


Õhuniisutajaks soovitaks ilma filtriteta seadet.

Mul on selline: https://www.amazon.com/Venta-LW45-Airwasher-Humidifier-Purifier/dp/B0001J05IC

2 sellist hoiavad 100m2 pinna niiskustaseme 40% peal keskmise kiirusega kasutades. Energiatarbimine 5W. Mõlemas 10 liitrit vett, mis saab 2 päevaga otsa. Ainuke tüütu asi on selle veega täitmine - võiks olla mingi WC paagi sarnane automaatne täitmine.

Ja arvestades selle masina lihtsust, siis hind on küll liiga krõbe - hakka kas või ise tootma, startup idee icon_smile.gif

_________________
Uued Lenovo sülearvutid: www.lenovoarvutid.ee
Sülearvuti ekraan katki? www.displayseek.com
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
RassK
HV Guru
RassK

liitunud: 17.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 17.02.2022 15:30:15 vasta tsitaadiga

VR53, Jah, mul endal HC3'me kõik need liidestatud. Hetkel veel vendi juhtimist pole automaatika alla pannud, seisab hetkel lihtsalt tehnilise kasutusmugavuse taga, mis vaja koos tootja või community'ga lahendada.

Minu meelest selle õhuniisutaja täitmine ongi kõike tüütum tegevus. Hetkel suuremad panused niiskustagastusega ventilatsiooniseadmesse. Paberitel tundub ilus, reaalsust veel ei tea.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 17.02.2022 17:44:48 vasta tsitaadiga

tsitaat:
Targa kodu puhul ei peaks ruumisviibija ise midagi reguleerima. Pigem isegi ei tohiks tal reguleerimisvõimalust olla.

Nutikodu on selline, mida juhitakse käsitsi kuskilt äpist, aga mis pole tark.


Ise mõtlesid välja või ?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 17.02.2022 18:51:37 vasta tsitaadiga

Ventseadmesse või toru(de)sse pärast seda ei anna "sissepritset" paigaldada? icon_smile.gif

Loomulikult võiks moekas niisutussüsteem veetrassi küljes olla.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
VR53
HV Guru
VR53

liitunud: 19.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 17.02.2022 18:55:09 vasta tsitaadiga

Markos kirjutas:
Ise mõtlesid välja või ?

Jep icon_lol.gif

aga tegelikult nii ongi. Paljud arvavad, et neil on tark kodu, kui saab äpist 2 asja sisse-välja lülitada


rex kirjutas:
Ventseadmesse või toru(de)sse pärast seda ei anna "sissepritset" paigaldada? icon_smile.gif

Loomulikult võiks moekas niisutussüsteem veetrassi küljes olla.

Teoreetiliselt saaks, aga see oleks liigne nikerdamine.

Pigem võiks niisutaja disainilt olla seinasisene koos suure automaatselt täituva paagiga.

_________________
Uued Lenovo sülearvutid: www.lenovoarvutid.ee
Sülearvuti ekraan katki? www.displayseek.com
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
lauri
HV veteran
lauri

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 17.02.2022 19:11:32 vasta tsitaadiga

VR53 kirjutas:
Pigem võiks niisutaja disainilt olla seinasisene koos suure automaatselt täituva paagiga.

https://www.kliimaseade.ee/toode/ohuniisuti-condair-el/
Täitsa olemas. Hooldama peab pidevalt ning energiat soovib ka palju saada.

_________________
Powered by MacBook Pro.
The sh*t has hit the fan.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
redart
HV kasutaja

liitunud: 08.04.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 17.02.2022 20:00:54 vasta tsitaadiga

Tegelikult on neid niisuteid olemas päris mitut sorti. Ameerika mandril on valik suurem. Kõige energiakulukam on jah keetja, nagu ülal lingitud.
Siis on veel sellised, mis igas ruumis õhu sissepuhkesse lisavad niiskust, loomuliku aurumise teel. Install keerukas (tegelikult mõeldav ainult ehituse ajal), jõudlus eesti külma ja kuiva talve jaoks kaheldav.
Siis on sellised, mis pritsivad vendi sissepuhkesse külmalt. Ultraheliga vms effektiivsema tehnoloogiaga kui aur. Need tunduvad kõige mõistlikumad, aga nad on üsna kallid, kuna pritsida tohib pm ainult destilleeritud vett ja seega kuulub komplekti ka pöördosmoosfilter, mis omakorda vajab hooldamist. Suurte, korrusmaja ventseadmete lisaseadmena olen ka eestis müügil näinud, eramu jaoks tuleb kaugelt tellida ja ise paigaldada.
Aga igal pool kus veega on pistmist on alati kaks ohtu - kui seisab läheb kasvama ja kui metalli näeb siis korrodeerib. Esimese vastu peaks see pöördosmoos aitama, teise puhul pole suurt muud teha kui kasutada plasttorusid või piisavalt targalt juhtida, et õhuvoolu ja niiskuse suhe oleks õige igal tingimusel.
Lõppkokkuvõttes kaalusin mis ma kaalusin, aga review-d olid segased ja ostmata ta jäi, nüüd lisan ikkagi sõltuvalt ilmast talvel ühte, kahte või kolme lokaalsesse õhuniisutisse pea pangetäie vett igal teisel päeval. Ultraheli niisutid olen kõik ära visanud, jäid lollikindlad kettapakiga aparaadid. Eesmärk on hoida õhuniiskus 40% kandis. Ja sealjuures mul on trumliga sundvent, mis erinevalt plaatsoojusvahetist peaks üksjagu niiskust tagastama.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
VR53
HV Guru
VR53

liitunud: 19.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 17.02.2022 21:55:50 vasta tsitaadiga

lauri kirjutas:
https://www.kliimaseade.ee/toode/ohuniisuti-condair-el/
Täitsa olemas. Hooldama peab pidevalt ning energiat soovib ka palju saada.

See pole üldse see, mida silmas pidasin kodukasutaja jaoks.

Et asi tavalise kodukasutajani jõuaks, siis võiks olla süsteemi hind 500-1000EUR, tarbida max 10W ja mitte vajada pidevat hooldust või kalleid varuosasid.

See Venta õhuniisuti ehitus on väga lihtne. Tuleks lihtsalt sama asi teha suuremal skaalal. Ja see ei pea tegelikult ventilatsiooniga üldse ühendatud olema.
Piisaks sellest, kui on seina sees automaatselt täituv veereservuaar ja sees suure pindalaga pöörlevad kettad (cold evaporation). Paar korda hooaja jooksul reservuaar ära pesta ja rohkem polegi vaja.

Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
Uued Lenovo sülearvutid: www.lenovoarvutid.ee
Sülearvuti ekraan katki? www.displayseek.com
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 18.02.2022 11:02:51 vasta tsitaadiga

Kellelgi Heatit Z-TRM3 termostaat on kasutusel ? Hetkel dilemma, panna see või Devireg Touch. Devi pole nutinäpitav, kuid Heatiti kohta on Homey osas nurinat kuulda, et pidi pidevalt võrgust välja kukkuma, mis jällegi muudab ta mõttetuks, kuna Homey hakkaks igapäevast schedulet juhtima.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RassK
HV Guru
RassK

liitunud: 17.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.02.2022 12:47:08 vasta tsitaadiga

Kui ta võrgust välja kukub on pigem z-wave võrguga miski probleem. Liiga palju seadmeid või vastupidi liiga vähe seadmeid katmaks kogu ala.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
VR53
HV Guru
VR53

liitunud: 19.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.02.2022 16:59:52 vasta tsitaadiga

Mul on paar tk Devireg Touch kasutusel - töötavad hästi, aga pidevalt tunnen puudust kaugjuhitavusest, kui olen ära.

Kui Homey toetab Qubino Themostat 2, siis proovi seda:
https://indome.ee/toode/termostaat-qubino-on-off-2/

Mul on ka seesama Qubino kasutusel, aga viimasel ajal Samsungi hubiga ei tööta enam. Qubino suur eelis on see, et pole ekraani ja hind on soodne (isegi soodsam kui non-smart Devireg Touch).

Kas keegi teab veel mõnda termostaati peale Qubino, millel ekraani pole?
Heat-it maksab 140EUR. On üldse hinnaklassis 70EUR midagi peale Qubino ja Devireg Touchi?

_________________
Uued Lenovo sülearvutid: www.lenovoarvutid.ee
Sülearvuti ekraan katki? www.displayseek.com
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Lauri_s
Kreisi kasutaja
Lauri_s

liitunud: 10.06.2004




sõnum 18.02.2022 19:31:00 vasta tsitaadiga

VR53 kirjutas:
Mul on paar tk Devireg Touch kasutusel - töötavad hästi, aga pidevalt tunnen puudust kaugjuhitavusest, kui olen ära.

Kui Homey toetab Qubino Themostat 2, siis proovi seda:
https://indome.ee/toode/termostaat-qubino-on-off-2/

Mul on ka seesama Qubino kasutusel, aga viimasel ajal Samsungi hubiga ei tööta enam. Qubino suur eelis on see, et pole ekraani ja hind on soodne (isegi soodsam kui non-smart Devireg Touch).

Kas keegi teab veel mõnda termostaati peale Qubino, millel ekraani pole?
Heat-it maksab 140EUR. On üldse hinnaklassis 70EUR midagi peale Qubino ja Devireg Touchi?


Kohe tuleb müügile (märtsis) Heatiti termostaat 16A releemoodul NTC anduri sisendiga, mis on soodsam kui Qubino.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
systxix
Kreisi kasutaja
systxix

liitunud: 03.10.2008




sõnum 20.02.2022 16:33:24 vasta tsitaadiga

Lauri_s kirjutas:
VR53 kirjutas:
Mul on paar tk Devireg Touch kasutusel - töötavad hästi, aga pidevalt tunnen puudust kaugjuhitavusest, kui olen ära.

Kui Homey toetab Qubino Themostat 2, siis proovi seda:
https://indome.ee/toode/termostaat-qubino-on-off-2/

Mul on ka seesama Qubino kasutusel, aga viimasel ajal Samsungi hubiga ei tööta enam. Qubino suur eelis on see, et pole ekraani ja hind on soodne (isegi soodsam kui non-smart Devireg Touch).

Kas keegi teab veel mõnda termostaati peale Qubino, millel ekraani pole?
Heat-it maksab 140EUR. On üldse hinnaklassis 70EUR midagi peale Qubino ja Devireg Touchi?


Kohe tuleb müügile (märtsis) Heatiti termostaat 16A releemoodul NTC anduri sisendiga, mis on soodsam kui Qubino.


Kas sellele Heatit ZM 16A termostaadile tuleb NTC andur ka müügile https://heatit.com/product/10217/smart-products/thermostats/heatit-external-room-sensor-ntc-10k/1109 ?
Googeldades tootelehe https://manuals.thermo-floor.no/PDF/Heatit%20ZM%20Thermostat%2016A/Manual_Heatit_ZM_Thermostat%2016A.pdf leiab ülesse kuid mingil põhjusel tootja kodulehelt sellist toodet ei leidnud...
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olafsand
HV Guru
olafsand

liitunud: 07.09.2007




sõnum 22.02.2022 22:18:09 vasta tsitaadiga

Oleks teie abi hädasti vaja palun. Ühesõnaga on plaan esikus 1 pirn panna nii tööle, et saab alt korruselt lülitada ja üleval korrusel samuti ja seda juhtmevabalt.
Ostsin nutika pirnipesa: https://www.oomipood.ee/product/sonoff_slampher_wi_fi_juhtimine_rf_kaugjuhtimine?src=related
Ja 2 lülitit (oleks mõlemad ühesugused ostnud, puutetundlikud, aga oli müügis tol hetkel ainult 1 tk)

Lüliti 1: https://www.oomipood.ee/product/sf_t2eu1c_rf_sonoff_t2_eu_puutetundlik_seinaluliti_rf_1_kanal?src=related
Lüliti 2: https://www.oomipood.ee/product/sf_rm433_sonoff_kaugjuhtimispult

Lüliti 2 töötas kohe karbist võttes selle pesaga. Aga nr 1 mina tööle ei oska panna. Erinevaid õpetusi otsinud jne, aga kõik on nagu ka erinevad. Kas see puutetundlik peaks üldse töötama otse selle pesaga? Või eeldab see siiski mingit silda vahele.

Otsingute ja müüja väidete põhjal peaks ilusti töötama.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 23.02.2022 01:32:02 vasta tsitaadiga

Karbist võttes töötamine on tiba ohtlik (kui pole tegu komplektiga), kuna nii võiks vaikimisi ka naabrimehe sarnast kola juhtida. Peaks ikkagi olema vajalik paaritamine, mille juures pead mõlemal seadmel midagi füüsiliselt näppima.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lauri_s
Kreisi kasutaja
Lauri_s

liitunud: 10.06.2004




sõnum 23.02.2022 12:17:07 vasta tsitaadiga

systxix kirjutas:
Lauri_s kirjutas:
VR53 kirjutas:
Mul on paar tk Devireg Touch kasutusel - töötavad hästi, aga pidevalt tunnen puudust kaugjuhitavusest, kui olen ära.

Kui Homey toetab Qubino Themostat 2, siis proovi seda:
https://indome.ee/toode/termostaat-qubino-on-off-2/

Mul on ka seesama Qubino kasutusel, aga viimasel ajal Samsungi hubiga ei tööta enam. Qubino suur eelis on see, et pole ekraani ja hind on soodne (isegi soodsam kui non-smart Devireg Touch).

Kas keegi teab veel mõnda termostaati peale Qubino, millel ekraani pole?
Heat-it maksab 140EUR. On üldse hinnaklassis 70EUR midagi peale Qubino ja Devireg Touchi?


Kohe tuleb müügile (märtsis) Heatiti termostaat 16A releemoodul NTC anduri sisendiga, mis on soodsam kui Qubino.


Kas sellele Heatit ZM 16A termostaadile tuleb NTC andur ka müügile https://heatit.com/product/10217/smart-products/thermostats/heatit-external-room-sensor-ntc-10k/1109 ?
Googeldades tootelehe https://manuals.thermo-floor.no/PDF/Heatit%20ZM%20Thermostat%2016A/Manual_Heatit_ZM_Thermostat%2016A.pdf leiab ülesse kuid mingil põhjusel tootja kodulehelt sellist toodet ei leidnud...



Andur on karbis kaasas (3m pikkune kaabel) seinaanduri saab eraldi juurde osta kui on vajadus.

Sonoffi teemal - kas see Slampher toetab otse 433Mhz või on sul äkki Bridge juurde vaja?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olafsand
HV Guru
olafsand

liitunud: 07.09.2007




sõnum 23.02.2022 12:28:26 vasta tsitaadiga

Lauri_s, see toetab otse, sest lüliti nr2 töötab otse üle 433 sageduse.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007



Online

sõnum 23.02.2022 12:43:36 vasta tsitaadiga

olafsand kirjutas:
Oleks teie abi hädasti vaja palun. Ühesõnaga on plaan esikus 1 pirn panna nii tööle, et saab alt korruselt lülitada ja üleval korrusel samuti ja seda juhtmevabalt.

Kas peab olema kindlasti puldist ja äpist juhitav?
Selline komplekt töötab juhtmevabalt ja paaritamisega:
https://www.amazon.de/gp/product/B081DVP5KN/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o07_s00?ie=UTF8&psc=1
Pole lisapesa ka vaja.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olafsand
HV Guru
olafsand

liitunud: 07.09.2007




sõnum 23.02.2022 14:38:12 vasta tsitaadiga

Äpist ei pea olema juhitav. Mul olid olulised asjad, et saan kohe osta (mõte tekkis töölt koju sõites 10 minutit enne Oomipoodi) ja et lambi juures ei pea midagi juhtmele vahele toppima.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
holgerv
HV vaatleja

liitunud: 09.12.2013




sõnum 02.03.2022 12:32:47 vasta tsitaadiga

Voolumõõtja impulsiloendur
Geniaalne toode!
https://frient.com/products/electricity-meter-interface/

Minul integreeritud Home Assistant'isse ning mõõtmistulemused klapivad arvega komakohani icon_smile.gif
Ehk kellelegi abiks vihje.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olafsand
HV Guru
olafsand

liitunud: 07.09.2007




sõnum 02.03.2022 13:24:33 vasta tsitaadiga

von Wu, vaatasin kas Eesti on ka sarnast lahendust saada. Midagi on, aga hind on muidugi teisest puust icon_biggrin.gif

https://furna.ee/toode/230v-vastuvotja-juhtmevabale-lulitile/
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
nexus4
Kreisi kasutaja
nexus4

liitunud: 01.03.2012




sõnum 02.03.2022 13:42:21 vasta tsitaadiga

Nibe maaküte börsihinnajälgimise režiim
Sept, Okt, Nov - COP vastavalt 3.0; 2.9; 2.9

Nibe maaküte stabiilne režiim
Dec, Jan, Feb - COP vastavalt 5.0; 5.1; 5.0

icon_eek.gif

Hinnavahe peab olema minimaalselt 60% et rahaliselt võidaks. Teadsin, et COP langeb, aga et suurusjärkude võrra...

Inverter pump, alates režiimi vahetamist pole kordagi seisma jäänud. Börsihinna jälgimise ajal sisse välja.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
droz
Kreisi kasutaja
droz

liitunud: 31.12.2002




sõnum 02.03.2022 19:58:15 vasta tsitaadiga

holgerv kirjutas:
Voolumõõtja impulsiloendur
Geniaalne toode!
https://frient.com/products/electricity-meter-interface/

Minul integreeritud Home Assistant'isse ning mõõtmistulemused klapivad arvega komakohani icon_smile.gif
Ehk kellelegi abiks vihje.


alternatiiviks HA Glow: https://github.com/klaasnicolaas/home-assistant-glow
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lauri
HV veteran
lauri

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.03.2022 20:49:27 vasta tsitaadiga

nexus4 kirjutas:
Nibe maaküte börsihinnajälgimise režiim
Sept, Okt, Nov - COP vastavalt 3.0; 2.9; 2.9

Nibe maaküte stabiilne režiim
Dec, Jan, Feb - COP vastavalt 5.0; 5.1; 5.0

Hinnavahe peab olema minimaalselt 60% et rahaliselt võidaks. Teadsin, et COP langeb, aga et suurusjärkude võrra...

oot... et kui on börsijälgimine off, siis töötab asi energiasäästlikumalt?
aga kui jälgib, siis võiks olla kallite ja soodsate elektri tunnihinna vahe vähemalt 60%?

_________________
Powered by MacBook Pro.
The sh*t has hit the fan.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olafsand
HV Guru
olafsand

liitunud: 07.09.2007




sõnum 02.03.2022 22:31:33 vasta tsitaadiga

Mul tekkisid täpselt samad küsimused.

Edit: ja sain oma lülitid ikkagi tööle. Paaritamise õpetusi on nii palju erinevaid, et lõpuks koperdasin õige otsa ka.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  TSI (TeeSeeIse) »  Targa kodu ehitamine mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 141, 142, 143 ... 194, 195, 196  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.