Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Videokaardid / Monitorid / TV »  AMD Navi arutelu märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 45, 46, 47 ... 133, 134, 135  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.12.2020 13:36:41 vasta tsitaadiga

SilQ kirjutas:
Viilutaja, See on võibolla nüüd väljatuleku hetkel oli vahe 6%. Enam kaarti ei oma ja ei hakka ka selle testiks ostma, et sulle midagi tõestada.
Ja isegi mu spoleris olevat pilti vaadata siis vahe on 7%. mis 10+% sa jahud. Sina oled see kes valesid fakte esitab.

Kristocfc, Välja tulles maksid nad tublisti üle 500€

anubis, Nõus, ma otsin alati best-bang-4-buck karti, selleks saigi 5700x valitud. Aga kuna probleeme oli rohkem kui asi väärt siis leppisin selle -6% jõudlusega ja kolisin nvidiale tagasi.


Vaata TechPowerupi AMD ülevaateid, nendel on alati AMD CPU'd ja kaardid millegipärast kõigist ülejäänutest alati -3-5% nõrgemad.
Seega ei usalda seda saiti juba väga ammu, ning nad ei uuenda oma andmeid. Tehakse launch draiveritega test ja nii jääbki.

Link

_________________
Parim kodukino projektor müügis: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11768241#11768241
Kommentaarid: 226 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SilQ
HV Guru
SilQ

liitunud: 19.10.2006




sõnum 02.12.2020 13:39:00 vasta tsitaadiga

Viilutaja, Mina ei usalda seda HardwareUnboxed saiti. Nii palju vale fakte viimasel ajal, nvidia kui amd kohta. Ei viitsi rohkem süveneda. Usu mida tahad.
_________________
If you can’t explain it simply, you don’t understand it well enough – Albert Einstein
Kommentaarid: 251 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 215
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kristocfc
HV veteran
Kristocfc

liitunud: 07.01.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.12.2020 13:39:02 vasta tsitaadiga

SilQ kirjutas:
Kristocfc, Kõik need mured on fixitud?

Spoiler Spoiler Spoiler


minul kokkupuuteid nendega ei ole. seega ei saa ka kommenteerida. mul pmst alates momendist kui sain sellest black screen freeze probleemist mööda (installides vana driverpacki) murevaba kasutamine olnud.
Kommentaarid: 64 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 55
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.12.2020 13:43:24 vasta tsitaadiga

SilQ kirjutas:
Viilutaja, Mina ei usalda seda HardwareUnboxed saiti. Nii palju vale fakte viimasel ajal, nvidia kui amd kohta. Ei viitsi rohkem süveneda. Usu mida tahad.


Ainuke sait, mis julgeb välja öelda nii AMD kui Nvidia osas, kui midagi sitasti icon_smile.gif

Too näide, muidu lihtsalt lahmid. Mis fakte nad valesti öelnud on?

_________________
Parim kodukino projektor müügis: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11768241#11768241
Kommentaarid: 226 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Foxxx
HV veteran
Foxxx

liitunud: 22.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.12.2020 13:48:10 vasta tsitaadiga

SilQ, Tahaks isegi huvi pärast proovida mõnda, millel peaks olema viga. Ainuke mida ma peast tean, et DX11s mängin on Ghost Recon Breakpoint ja Anno 1800, pole otseselt kummagi puhul täheldanud, et midagi viga on.
Kommentaarid: 64 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SilQ
HV Guru
SilQ

liitunud: 19.10.2006




sõnum 02.12.2020 13:52:08 vasta tsitaadiga

Viilutaja, Ütlen veelkord, igaüks usub mida tahab. Ma ei näe vajalikuks midagi hakata siin tõestama. Kui sa arvad, et ma lahmin. Olgu sul sinu õigus seda arvata. Ma ei lange rohkem enam vaidlusesse. Ma olen oma seisukoha välja öelnud:
2060 -> 3060Ti edasiminek on tuntav sarnase MRSP juures.
Ja ütleisn ka päris tõsised põhjused miks mulle AMD sellel hetkel ei sobinud. 6000 seeriat veel jälgin.

Foxxx, Mind isiklikult häirisid 1, 2 ja 6 kõige enam. Teistele muredel oleks leidnud lahendused.

_________________
If you can’t explain it simply, you don’t understand it well enough – Albert Einstein
Kommentaarid: 251 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 215
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.12.2020 13:56:31 vasta tsitaadiga

SilQ kirjutas:
Viilutaja, Mina ei usalda seda HardwareUnboxed saiti. Nii palju vale fakte viimasel ajal, nvidia kui amd kohta. Ei viitsi rohkem süveneda. Usu mida tahad.


Endiselt ootan neid valesid fakte, mida nad öelnud on...

SilQ kirjutas:
Viilutaja, Ütlen veelkord, igaüks usub mida tahab. Ma ei näe vajalikuks midagi hakata siin tõestama. Kui sa arvad, et ma lahmin. Olgu sul sinu õigus seda arvata. Ma ei lange rohkem enam vaidlusesse. Ma olen oma seisukoha välja öelnud:
2060 -> 3060Ti edasiminek on tuntav sarnase MRSP juures.


Ma kordagi ei öelnud, et edasiminekut pole 2060->3060Ti sama raha eest.
Loe palun uuesti.

Minu väide oli, et 5700XT pealt minnes 3060Ti'le saad 20% lisa perfi kuid pead maksma +20% rohkem.
Sinu väide oli, et see on OK ja nii peabki olema.

Nüüd sa hakkad ajama 2060->3060Ti juttu äkitselt... icon_eek.gif Ma kordagi ei maininud midagi selles võrdluses.

Aga kui sa selle nüüd välja ise töid siis olen nõus, et RTX2060 (400msrp) on tunduvalt kehvem kui RTX3060Ti (400msrp).
Ning praegu siis sa ise tõestasid minu väite tõesust, et edasiminekul uuele põlvkonnale pead saama sama raha eest tunduvalt parema perfi icon_lol.gif

_________________
Parim kodukino projektor müügis: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11768241#11768241


viimati muutis Viilutaja 02.12.2020 14:06:09, muudetud 3 korda
Kommentaarid: 226 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Foxxx
HV veteran
Foxxx

liitunud: 22.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.12.2020 13:58:36 vasta tsitaadiga

SilQ, 6nda punktiga ei ole ise kokku puutunud, seega ei saa kaasa rääkida, VRAMi clocki uurisin mingi hetk ja sain aru, et seda probleemi on nii AMD kui Nvidia leeris ja nii palju kui mina lugesin välja, siis see ei ole probleem otseselt, vaid peaks välistama artifactid. Eripära pidigi esinema multimonitor setupide ja kõrgetel refresh ratedel.
Mul on see ka kuna 165hz monitor ja otseselt see mind ei häiri, las ta olla siis icon_smile.gif
Kommentaarid: 64 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Arx07
HV veteran
Arx07

liitunud: 08.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.12.2020 14:04:52 vasta tsitaadiga

Foxxx, lihtsalt teadmiseks, et Amperedega seda "probleemi" ei ole, et VRAM tuksub maxiga koguaeg. Pole kursis kuda RDNA2'ga on.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Foxxx
HV veteran
Foxxx

liitunud: 22.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.12.2020 14:06:46 vasta tsitaadiga

Arx07, Võimalik, otseselt ei ole täheldanud, et oleks tugevaid tempierinevusi kas clock liigub või mitte. Kui 60hz peale lasen molu, siis liigub alla. Personaalselt ütleks, et suhteliselt suva, las olla maxis.
Kommentaarid: 64 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.12.2020 14:09:34 vasta tsitaadiga

Arx07 kirjutas:
Foxxx, lihtsalt teadmiseks, et Amperedega seda "probleemi" ei ole, et VRAM tuksub maxiga koguaeg. Pole kursis kuda RDNA2'ga on.


See on mingite draiverite kala.
Panin tähele seda ka Vega64 puhul, kus varasemate draiveritega HBM klokk liikus, kuid hilisematega oli paigal (default 950mhz peal). Ning siis mingi uuema puhul oli jälle korras.
Kuid ma kunagi ei pööranud sellele tähelepanu. Minu jaoks pole vahet, kas jookseb +10w peal või siis +45w peal. Ei ole selline vahe, mida kuidagi tähele paneks. Ei elektriarves ega ka soojuseralduses. Mul on lauaarvuti 24/7 sees.

_________________
Parim kodukino projektor müügis: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11768241#11768241
Kommentaarid: 226 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SilQ
HV Guru
SilQ

liitunud: 19.10.2006




sõnum 02.12.2020 14:13:24 vasta tsitaadiga

Viilutaja, Kuidas mõnele meeldib asju väänata. Loe palun sina ka uuesti.
Esiteks: Ei ole vahe 20%, pole veel kuidagi tõestatud, et on. Teiseks miks peaks võrdlema 1,5 aastat vana kaarti tänase just tulnud kaardiga, kui ühel on hetkel hinnad laes ja teisel nii maas kui saab olla. Ma ei mõista. Ja kui sa ei tea siis mõlemal kaardil väljatuleku hetkel hinnaks mrsp 399$.

Foxxx, nvidial seda viga ei esine. See on ainult AMD viimase 2 seeria mure ja väidetavalt on 6000 seerial seda enam ei ole. Mind häiris, sest hakkas aeg-ajalt vente üles tuuritama idles.

_________________
If you can’t explain it simply, you don’t understand it well enough – Albert Einstein
Kommentaarid: 251 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 215
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Optimist
HV veteran
Optimist

liitunud: 18.11.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.12.2020 14:14:07 vasta tsitaadiga

wirx kirjutas:
No miks siis suvel müüdi palju rohkem videokaarte, kui sügisel?

Kevad, suvi ja sügis olid Saksamaal ja mujal Europoopas tänu koroonale teistsugusemad kui tavaliselt. Kevadel oli esimene laine+lockdown ja suur paanika, suvel paljud ei julgenud enam puhkama minna ja ilmselt kulutasid muu seas ka IT peale.
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SilQ
HV Guru
SilQ

liitunud: 19.10.2006




sõnum 02.12.2020 14:16:53 vasta tsitaadiga

Viilutaja kirjutas:
Arx07 kirjutas:
Foxxx, lihtsalt teadmiseks, et Amperedega seda "probleemi" ei ole, et VRAM tuksub maxiga koguaeg. Pole kursis kuda RDNA2'ga on.


See on mingite draiverite kala.
Panin tähele seda ka Vega64 puhul, kus varasemate draiveritega HBM klokk liikus, kuid hilisematega oli paigal (default 950mhz peal). Ning siis mingi uuema puhul oli jälle korras.
Kuid ma kunagi ei pööranud sellele tähelepanu. Minu jaoks pole vahet, kas jookseb +10w peal või siis +45w peal. Ei ole selline vahe, mida kuidagi tähele paneks. Ei elektriarves ega ka soojuseralduses. Mul on lauaarvuti 24/7 sees.


Ei ole driverite kala. AMD support ise ütles, et kaart on nii disainitud ja driver seda ei muuda.

_________________
If you can’t explain it simply, you don’t understand it well enough – Albert Einstein
Kommentaarid: 251 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 215
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Foxxx
HV veteran
Foxxx

liitunud: 22.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.12.2020 14:18:42 vasta tsitaadiga

SilQ, Eks mingeid kompromisse tuleb teha, ma olin kevadel valiku ees, kas 2700S või 5700XT ja puhtalt rahakott pani paika, et 150 - 200 eurot rohkem maksta 2700S eest tundus veits palju ja tagant järgi ma elan selle paar ventide üles tõmbamist üle selle rahalise vahe puhul. Alternatiiv on ilmselt panna Custom fancurve, et vendid koguaeg vaikselt liigutavad õhku, minu kaardi puhul on kõige rohkem kuulda seda hetke kui vendid ennast käima tõmbavad, siis kui nad juba käivad ma enam seda väga tähele ei pane.
Kommentaarid: 64 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.12.2020 14:32:33 vasta tsitaadiga

Viilutaja kirjutas:
Vaata TechPowerupi AMD ülevaateid, nendel on alati AMD CPU'd ja kaardid millegipärast kõigist ülejäänutest alati -3-5% nõrgemad.
Seega ei usalda seda saiti juba väga ammu, ning nad ei uuenda oma andmeid. Tehakse launch draiveritega test ja nii jääbki.
techpowerupis on rohkem vanematel mootoritel kraami, hardwareunboxed kasutab keskmisest rohkem dx12/vulkan asju.
Viilutaja kirjutas:
Arx07 kirjutas:
Foxxx, lihtsalt teadmiseks, et Amperedega seda "probleemi" ei ole, et VRAM tuksub maxiga koguaeg. Pole kursis kuda RDNA2'ga on.
See on mingite draiverite kala.
Panin tähele seda ka Vega64 puhul, kus varasemate draiveritega HBM klokk liikus, kuid hilisematega oli paigal (default 950mhz peal). Ning siis mingi uuema puhul oli jälle korras.
idle taktsagedustega nii gpu kui mälu osas tegelevad mõlemad tootjad jooksvalt. nii amd kui nvidia pool on see asi käinud mõnevõrra edasi-tagasi iga põlvkonna juures.
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Optimist
HV veteran
Optimist

liitunud: 18.11.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.12.2020 14:40:33 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:
techpowerupis on rohkem vanematel mootoritel kraami, hardwareunboxed kasutab keskmisest rohkem dx12/vulkan asju.

Lisaks prosena nõksa lahjem i9-9900K + PCIe3->4 vahe peaks ka 1-2% olema.
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.12.2020 14:44:29 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:
Viilutaja kirjutas:
Vaata TechPowerupi AMD ülevaateid, nendel on alati AMD CPU'd ja kaardid millegipärast kõigist ülejäänutest alati -3-5% nõrgemad.
Seega ei usalda seda saiti juba väga ammu, ning nad ei uuenda oma andmeid. Tehakse launch draiveritega test ja nii jääbki.
techpowerupis on rohkem vanematel mootoritel kraami, hardwareunboxed kasutab keskmisest rohkem dx12/vulkan asju.
Viilutaja kirjutas:
Arx07 kirjutas:
Foxxx, lihtsalt teadmiseks, et Amperedega seda "probleemi" ei ole, et VRAM tuksub maxiga koguaeg. Pole kursis kuda RDNA2'ga on.
See on mingite draiverite kala.
Panin tähele seda ka Vega64 puhul, kus varasemate draiveritega HBM klokk liikus, kuid hilisematega oli paigal (default 950mhz peal). Ning siis mingi uuema puhul oli jälle korras.
idle taktsagedustega nii gpu kui mälu osas tegelevad mõlemad tootjad jooksvalt. nii amd kui nvidia pool on see asi käinud mõnevõrra edasi-tagasi iga põlvkonna juures.



Jah, kuid kes testib vanemat kraami uute värskelt välja tulnud kaartidega, kas on kahtlus et ei vea ära mingeid 2+ aasta vanuseid mänge? icon_biggrin.gif Mis point sellel on?
Tänapäeval DX12 ja Vulkan ongi põhiline. Mõne populaarse vanema DX11 mängu võid ju lisada, kuid enamus võiks olla ikka uuemad mängud, mis näitab ka reaalselt kaartide taset uute mängudega.
Mind näiteks ei huvita GTA V fps, mis on igivana mäng ja jookseb väga hästi ka keskmisel raual.
Tahaks näha ikka praegu välja tulnud ja kuni max 1.a vanuseid mänge.

Optimist kirjutas:
londiste kirjutas:
techpowerupis on rohkem vanematel mootoritel kraami, hardwareunboxed kasutab keskmisest rohkem dx12/vulkan asju.

Lisaks prosena nõksa lahjem i9-9900K + PCIe3->4 vahe peaks ka 1-2% olema.


Lisa siia otsa launch draiverite kasutamine ...

Selles osas on HardwareUnboxed vennad väga teretulnud, et teevad vähemalt 2x aastas uued testid, uute ja küpsemate draiveritega ja kui tulevad välja uued tipp prosed, siis testivad kõik kaardid nendega läbi. thumbs_up.gif
Minumeelest ükski teine ülevaateid tegev kanal sellist meeletut testimist ei tee, et tarbijal oleks kõige värskem ja parem ülevaade reaalsest jõudlusest.

_________________
Parim kodukino projektor müügis: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11768241#11768241
Kommentaarid: 226 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.12.2020 15:00:56 vasta tsitaadiga

Viilutaja, ma ei viitsi praegu hakata neid mängunimekirju läbi töötama aga:
- tpu-l on iirc vaid paar sellist vana mängu nimekirjas - witcher3, civ6 ja original sin 2 on vast ära märgitavad. muu on paari viimase aasta kraam. nende läbilõige mängude ja mootorite osas on päris hea.
- kiirel pilgul su videole on hwu listis pigem rohkem vanemaid mänge - dx:md, wildlands, for honor, wolf2, sniper elite 4, samuti witcher. mootorite ja mängude dubleerimist on rohkem.
ei ütle, et üks või teine oleks õigem. aga nende lähenemine ja seega tulemused ongi veidi erinevad.

muuseas, vähemalt jutu järgi ka tpu ei taaskasuta vanu testitulemusi.

see, kas dx12/vulkan on täna põhiline on pehmelt öeldes vaieldav. võiks olla, aga reaalsus on midagi muud.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SilQ
HV Guru
SilQ

liitunud: 19.10.2006




sõnum 02.12.2020 15:08:02 vasta tsitaadiga

Foxxx, Jumala õige, tegin samamoodi. Valikus oli 2060s ja 5700xt. Hinnad olid tollel ajal täpselt samad, 5700XT oli 4€ kallim. Kuna mind meelitas Freesync, kuna on see monitor ja 6% rohkem jõudlust. Ostsin AMD. Kahjuks, need vead häirisid mind nii et olin nõus 6% jõudlusest loobuma ja minna tagasi nvidia peale. Custom fancurve ka ei toiminud amd driveri all nagu on kirjutatud punkt 1. MSI afterburneni peale panin hakkas pilt iga 1 sekundi tagant flickima. AMD ise väitis, et on veast teadlik ja fixivad. Aga iga 5 minuti tagant kaart lükkab vendid 10 sekundiks fully oli minu jaoks häiriv. Kuna korpus on väike ja kaart läks kuumaks siis ta nii tegi. Lõpuks, kui tuli 6's viga. Ma ei saanud arvutist filmi vaadata, kui 2h filmi jooksul on umbes 8x blackscreen 2 sekundiks. Siis oli mulle selge, et ma olen nõus selle 6% jõudlust kaotama.
Täna ma jälgin taas kaarte, kiiret ei ole. Vaatan hinda. Kui 6000 seerial asjad korras ja hind stabiliseerub ei välista 6800 taas katsetamast.

_________________
If you can’t explain it simply, you don’t understand it well enough – Albert Einstein
Kommentaarid: 251 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 215
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wirx
HV Guru
wirx

liitunud: 03.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.12.2020 15:10:58 vasta tsitaadiga

Eks see ole nagu rehvidega, et ei tasu teste võtta puhta kullana vaid mõelda, kus antut toodet kasutama hakkad. Naast sobib maale, lamell linna. Kui ostad kalli ja kiire videokaardi ning plaanid sellega mängima hakata mitme aasta taguseid mänge, siis on AMD igati õigel kohal, iseküsimus kas nende mängude jaoks üldse oleks vaja olnud uut arvutit. Aga kui videokaart sai ostetud selleks, et mängida uusi mänge, parimate tehnoloogiatega siis tasuks testidest välja otsida ka need mängud, minul nt Control, Watchdogs, CoD Black ops, Cyberpunk jt ja kui nüüd on hea testija, siis on ta teinud ka testid Ray tracingu ning DLSS-iga ning siis tulemusi AMD kaartidega võrrelda. Tulemused on juba ette teada, nii testides, kui ka siinses foorumis vastuste näol.
_________________
Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla!
Kommentaarid: 80 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Foxxx
HV veteran
Foxxx

liitunud: 22.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.12.2020 15:17:16 vasta tsitaadiga

SilQ, Eks see pisut ole joppamise asi ka, erinevad kooslused mängivad erinevalt, erinevad kaardid võivad täiesti erinevalt käituda. Ma olen suures pildis oma Sapphire 5700XT Nitro+ SE-ga rahul. Sellele eelnev kaart 1660S oli kahtlemata veel vaiksem (olgem täpsem selle venti ma kunagi ei kuulnud), aga ka jõudluse vahe oli tuntav. Järgmisega sama moodi vaatan mis turg teeb ja mul personaalselt sügavalt suva mis tootja logo see kaardi peal on icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 64 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zonerman
HV veteran
Zonerman

liitunud: 03.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.12.2020 16:20:39 vasta tsitaadiga

wirx kirjutas:
Eks see ole nagu rehvidega, et ei tasu teste võtta puhta kullana vaid mõelda, kus antut toodet kasutama hakkad. Naast sobib maale, lamell linna. Kui ostad kalli ja kiire videokaardi ning plaanid sellega mängima hakata mitme aasta taguseid mänge, siis on AMD igati õigel kohal, iseküsimus kas nende mängude jaoks üldse oleks vaja olnud uut arvutit. Aga kui videokaart sai ostetud selleks, et mängida uusi mänge, parimate tehnoloogiatega siis tasuks testidest välja otsida ka need mängud, minul nt Control, Watchdogs, CoD Black ops, Cyberpunk jt ja kui nüüd on hea testija, siis on ta teinud ka testid Ray tracingu ning DLSS-iga ning siis tulemusi AMD kaartidega võrrelda. Tulemused on juba ette teada, nii testides, kui ka siinses foorumis vastuste näol.


Okei siis. Kui on soov uusi mänge mängida ja mäng juhuslikult toetab RT või DLSS'i, siis on AMD kaardid niivõrd aeglased, et neid ei ole otstarbekas enam osta. Nojah edasi polegi mõtet diskuteerida.

Mehed, AMD ei ole ostmiseks hea, kuna RT on kehv ja DLSS tuge pole. Eriti kui sa peaks ühte neist mängudest sealt listis soovima mängida. Oleme rääkinud.
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.12.2020 16:31:39 vasta tsitaadiga

Lugesin ka seda Wirxi postitust ja raputasin lootusetult pead.
Võiks nagu vaadata ülevaateid. Reaalsus on midagi muud hoopis.
Pigem kõik vanemad mängud on need kus AMD nõrgem ja mis keskmist skoori allapoole toob. Ning kõikides uuemates on parem.
Samas tuleks veel defineerida, mis on vana mäng ja mis on uus mäng, et kõik oleks ühel arusaamal.
GTA V, Witcher III jms. Need on ilmselgelt vanad mängud.
Battlefield V on suht piiri peal või noh, nüüdseks juba pigem vanem mäng, sest 2.a sai täis.

_________________
Parim kodukino projektor müügis: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11768241#11768241
Kommentaarid: 226 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
EvilMick007
HV veteran

liitunud: 25.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.12.2020 16:57:07 vasta tsitaadiga

SilQ kirjutas:
..
Foxxx, Mind isiklikult häirisid 1, 2 ja 6 kõige enam. Teistele muredel oleks leidnud lahendused.

Minu põgus kogemus AMD leeris seni näitab, et see custom sätete kadumine kummitab vaid ebastabiilse tuning profiiliga driveri crashi korral. Vastasel juhul oleks väga tüütu.. See reference 6800XT hoiab ventika pöördeid muidu liiga madalal ja keeldub neid üldse tõstmast lisaks pingutab "voltide ja poweriga üle"..
Out of box "automatic tuning" boostib kaardi stabiilselt 2400MHz+ peale vähemalt CoD warzone mängides samal ajal ventikat hoides min pööretel ja ofc paneb samal ajal voltide ja power limitiga üle võlli ka. 1200RPM venti ja 1.15 voldi ja max powerdraw osas on 78 kraadi "avg temp" ja siis 90 kraadi ringi "hot spot". Tundub nagu ventika pöörete määramisel kuumimat osa kaardist ei arvestata samal ajal clockide määramisel küll.
Custom tuning profiil, kus fan curve natuke kõrgemaks tõstetud ~1900 kanti (ikka ei kuule selle pöörlemist laua alt muust mürast üle tulevana), voldid langetatud 1.05 peale, boost piir pandud 2450 peale ning power limit defaultis. Selle profiili tulemuseks on ikkagi 2400MHz piiri ületav suht stabiilne boost clock ning samal ajal kõvasti madalamad temperatuurid (62 avg ja 72 vms hotspot).

Enda jaoks peaks tüütuks veaks seda, et olen 2 nädala peale siis 2x pidanud DP kaabli disconnectima ja teise auku pistma, kuna mu vana GSYNC kiibiga monitoriga viskab pildi "eest ära". 1x on virvendanud ja 1x tõstnud pildi eest ära nii, et desktopi vasakusse serva jäävad ikoonid on 2cm monitori paremast servast ning muu osa siis off screen. Reboot nendel puhkudel ei aidanud ja ainus, mis aitas oligi füüsiliselt kaabli teise pesasse tõstmine. Ning häda oli vaid windowsis, mitte biose juures.
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 41
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.12.2020 17:11:00 vasta tsitaadiga

EvilMick007 kirjutas:
Tundub nagu ventika pöörete määramisel kuumimat osa kaardist ei arvestata samal ajal clockide määramisel küll.
see on ka absoluutselt loogiline. hotspoti temperatuur muutub rohkem ja kiiremini, mis vendikontrolli jaoks on halb nähtus. samal ajal needsamad omadused on takti määramiseks head ja olulised.
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
EvilMick007
HV veteran

liitunud: 25.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.12.2020 17:18:15 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:
EvilMick007 kirjutas:
Tundub nagu ventika pöörete määramisel kuumimat osa kaardist ei arvestata samal ajal clockide määramisel küll.
see on ka absoluutselt loogiline. hotspoti temperatuur muutub rohkem ja kiiremini, mis vendikontrolli jaoks on halb nähtus. samal ajal needsamad omadused on takti määramiseks head ja olulised.

Umm, nii palju kui mina jälgisin on need mõlemad suht ühtlased mängides. Kui radikas oli soojaks ära läinud olid mõlemad numbrid stabiilsed ja mitte muutuvad. Iseenesest mõte oli selles, et AMD vist ise ei põe GPU 90 kraadise tempi pärast, aga minul endal tekitab see kahtlast nihelust ja närvilisust pikas perspektiivis. Tunduks tsut rohkem ventika pöördeid adekvaatsem arvestades, et see on ikkagi väga vaikne ka 1700 juures. icon_smile.gif
Kui poleks numbreid vaadanud poleks ka häirinud, sest working as intended ning ignorance is bliss (kui ei tea, siis ei häiri)..
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 41
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
heretic666
HV Guru
heretic666

liitunud: 13.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.12.2020 17:26:26 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Mehed, AMD ei ole ostmiseks hea, kuna RT on kehv ja DLSS tuge pole.

Raske midagi osta mida müügil pole
Kommentaarid: 73 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Foxxx
HV veteran
Foxxx

liitunud: 22.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.12.2020 17:31:37 vasta tsitaadiga

Praegu on üldse midagi osta raske, kiikasin just AT lehele, pole uusi, pole vanu, pole üldse suurt midagi osta graafikakaartidest. Peab vist õnnelik olema kui üldse enamvähem normaalne kaart on arvutis ja lootma, et katki ei lähe.
Kommentaarid: 64 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SilQ
HV Guru
SilQ

liitunud: 19.10.2006




sõnum 02.12.2020 17:33:30 vasta tsitaadiga

EvilMick007, Kas sul on 144HZ monitor või topelt monitor? Kui jah, kas VRAM mhz lastakse idles alla?
_________________
If you can’t explain it simply, you don’t understand it well enough – Albert Einstein
Kommentaarid: 251 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 215
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
EvilMick007
HV veteran

liitunud: 25.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.12.2020 17:50:36 vasta tsitaadiga

SilQ kirjutas:
EvilMick007, Kas sul on 144HZ monitor või topelt monitor? Kui jah, kas VRAM mhz lastakse idles alla?

Monitor küll 1440p 144Hz (Asus PG278Q), kuid töötab hetkel 120 peal vaid kahjuks.. see Asuse GSYNC jurakat ei tuvastata 144-na ja custom resolutsiooni vihjetega, mis guugeldades tulnud pole pilti kätte saanud..
Aga "rant off".. ja käisin ärandasin korraks ülla eesmärgi nimel naisele antud monitori.. 1440@120Hz + 1920x1200 @75Hz kokku annab täis kiirusel käiva mälu brauseris ja desktopil.
Asus üksi oli downclock olemas.
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 41
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wirx
HV Guru
wirx

liitunud: 03.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.12.2020 18:36:08 vasta tsitaadiga

Viilutaja kirjutas:
Lugesin ka seda Wirxi postitust ja raputasin lootusetult pead.
Võiks nagu vaadata ülevaateid. Reaalsus on midagi muud hoopis.
Pigem kõik vanemad mängud on need kus AMD nõrgem ja mis keskmist skoori allapoole toob. Ning kõikides uuemates on parem.
Samas tuleks veel defineerida, mis on vana mäng ja mis on uus mäng, et kõik oleks ühel arusaamal.
GTA V, Witcher III jms. Need on ilmselgelt vanad mängud.
Battlefield V on suht piiri peal või noh, nüüdseks juba pigem vanem mäng, sest 2.a sai täis.


Ma ei suutnud leida, aga too mõned lingid näiteks, kus mõnes uuemas Ray tracing mängus on kiirem, kui nvidia?
Olgu kasvõi selleks samaks mänguks 2a vana BF 5 ja harju keskmine 1440p reso. Hetkel kiireim AMD kaart jääb alla 2a vanale 2080ti-le, rääkimata uutes 3-nda gen nvidiadest. Ja seda ilma DLSS-ita.
https://www.eurogamer.net/articles/digitalfoundry-2020-amd-radeon-rx-6800-and-6800-xt-review?page=5

Täpselt sama case on kõikides teistes Ray tracing mängudes seal lehel Control ja Metro, kus erinevalt BF5-st annab ray tracing mängule väga palju juurde.

Jään siis neid ülevaateid ootama, kus AMD on kiirem Ray tracing mängudes.

_________________
Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla!
Kommentaarid: 80 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.12.2020 19:17:54 vasta tsitaadiga

wirx kirjutas:
Viilutaja kirjutas:
Lugesin ka seda Wirxi postitust ja raputasin lootusetult pead.
Võiks nagu vaadata ülevaateid. Reaalsus on midagi muud hoopis.
Pigem kõik vanemad mängud on need kus AMD nõrgem ja mis keskmist skoori allapoole toob. Ning kõikides uuemates on parem.
Samas tuleks veel defineerida, mis on vana mäng ja mis on uus mäng, et kõik oleks ühel arusaamal.
GTA V, Witcher III jms. Need on ilmselgelt vanad mängud.
Battlefield V on suht piiri peal või noh, nüüdseks juba pigem vanem mäng, sest 2.a sai täis.


Ma ei suutnud leida, aga too mõned lingid näiteks, kus mõnes uuemas Ray tracing mängus on kiirem, kui nvidia?
Olgu kasvõi selleks samaks mänguks 2a vana BF 5 ja harju keskmine 1440p reso. Hetkel kiireim AMD kaart jääb alla 2a vanale 2080ti-le, rääkimata uutes 3-nda gen nvidiadest. Ja seda ilma DLSS-ita.
https://www.eurogamer.net/articles/digitalfoundry-2020-amd-radeon-rx-6800-and-6800-xt-review?page=5

Täpselt sama case on kõikides teistes Ray tracing mängudes seal lehel Control ja Metro, kus erinevalt BF5-st annab ray tracing mängule väga palju juurde.

Jään siis neid ülevaateid ootama, kus AMD on kiirem Ray tracing mängudes.


Dirt5. Esimene mäng mis arendatud RDNA2 RT silmas pidades. Eks neid tuleb juurde järjest tänu konsoolidele.
Spoiler Spoiler Spoiler


Ja miks sa tahad seda RT'd peale suruda koguaeg? Seda käputäie AAA mängude olemasolul ainult... icon_rolleyes.gif
RT pole kuskilt otsast vajalik ning ei anna ka juurde midagi nii vaimustavat, lisaks ainult 5% Nvidia kaartide omanikust heal juhul kasutavad üldse seda.
99% mängijatest ei kasuta sul ei RT'd ega DLSS'i .

Selline loogika on sul, et kui RT'd pole siis mäng ei kõlba kuhugile ja keegi seda ei mängi.

_________________
Parim kodukino projektor müügis: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11768241#11768241


viimati muutis Viilutaja 02.12.2020 19:19:29, muudetud 2 korda
Kommentaarid: 226 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zonerman
HV veteran
Zonerman

liitunud: 03.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.12.2020 19:19:55 vasta tsitaadiga

Ma ju kirjutasin, et ei ole mõtet diskuteerida. Kui AMD RT on kehv ja DLSS pole, siis need ei ole enam tõsiseltvõetavad kaardid. Wirx on rääkinud. 3090 or go home.

Kui nüüd tõsiselt rääkida siis on sul õigus Viilutaja, ka mind ei koti RT isegi kui ma oleks saanud kuskil 3080 kaardi. 95% tõenäosusega ma ei oleks seda peale lükanud neid toetavates mängudes. Visuaalne vahe on marginaalne ja osadel mängudel isegi näeb halvem välja. Aga see selleks. Rastering perf ei ole oluline loeb RT. Wirx teab et see on õige asi muu on vuffel.
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SilQ
HV Guru
SilQ

liitunud: 19.10.2006




sõnum 02.12.2020 19:48:52 vasta tsitaadiga

EvilMick007, Aga kui su enda monitoriga on 120hz siis ei käi mälud täis kiirusel?
_________________
If you can’t explain it simply, you don’t understand it well enough – Albert Einstein
Kommentaarid: 251 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 215
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Arx07
HV veteran
Arx07

liitunud: 08.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.12.2020 19:51:10 vasta tsitaadiga

SilQ, mul 1440p 144hz moluga polnud ka probleemi, kui sellest tingimusest üle läksid siis enam mälu idle'sse ei läinud(ehk siis piisas 3440x1440p @ 144hz)
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SilQ
HV Guru
SilQ

liitunud: 19.10.2006




sõnum 02.12.2020 19:53:50 vasta tsitaadiga

Arx07, Mis kaardiga?
5700XT 1440p 144hz peal alla ei lasknud igaljuhul mhz.

_________________
If you can’t explain it simply, you don’t understand it well enough – Albert Einstein
Kommentaarid: 251 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 215
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Arx07
HV veteran
Arx07

liitunud: 08.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.12.2020 20:09:48 vasta tsitaadiga

SilQ, ikka 5700XT. 1440p 144hz 27 tollise moluga mul ta vahepeal ikka oli idle's ka.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.12.2020 20:38:56 vasta tsitaadiga

wirx, äkki lähed oma RT-hullusega RT teemasse? https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=10604648#10604648

Pakuks välja, et teeme küsitluse nii nvidia kui ka AMD teemadesse, keda see RT kotib ... valdavat enamust ENDISELT ei koti see isegi nvidia leeris, ilmselt...


Ma ei ole näinud kedagi eitamas, et NVIDIA perf RT-s parem on ning DLSS2 ka perfi paremaks teeb. Miks sa sellest jätkuvalt jahud siin? Inimesed räägivad toorperfist ja sa jahud RT & DLSS stsenaariumit selle peale pidevalt... kopp.gif

_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wirx
HV Guru
wirx

liitunud: 03.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.12.2020 21:05:34 vasta tsitaadiga

Mis kasu sul sellest toorperfist on, kui seda kasutada ei saa selleks, et pilti ilusamaks keerata? Dirt5 on AMD poolt sponsoreeritud-tehtud ja see on 1 (ÜKS) mäng, kus AMD kiirem on.
https://www.thefpsreview.com/2020/11/18/amd-radeon-rx-6800-xt-and-radeon-rx-6800-review/7/
https://www.overclock3d.net/news/software/amd_showcases_ray_tracing_in_dirt_5_and_godfall/1
jne, jne
Ülevaatajad kõik trollivad vist siinset AMD klubi, mõni lausa kirjutab Ray tracing is here, and its a big deal. Oleks AMD RT-s kiire, küll kostuks kiidukõne ka siin taevani, aga no pole, järelikult on täiesti mõttetu tehnoloogia. Samamoodi on ka mõttetu DLSS, mis annab 30-40% fps-i lisaks, aga kuna AMD seda alles teeb, siis on see mõttetu. Kui valmis saab, siis on väga hea asi.
Uued AMD videokaardid võivad küll suht kiired olla, aga need on poolikud. See oleks nagu ostad sportauto, aga selleks, et 0-100ni kiirem oleks ning hind konkurentsivõimeline, selleks on 2 kohalises autos ainult 1 iste. Paljud ei vajagi üle 1 istme autos, aga üldse ei tee paha, kui see olemas oleks. Samamodi ei tee paha ka AMD-le kui oleks olemas kiire RT ning toimiv DLSS või selle analoog.

Õnneks on AMD sellest ise aru saanud ning töötab selle nimel - https://www.pcgamer.com/amd-rx-6000-dlss-alternative/ Kui kunagi tööle hakkab, vaadake, et siis ei kasuta.
Ja kui Cyberpunk saab kunagi kaugemas tulevikus Ray tracing toe ja mäng veelgi ilusamaks läheb, sama lugu, ärge kasutage, sest mõttetu tehnoloogia ning see poleks toorperf - https://www.pcgamer.com/cyberpunk-2077-wont-support-raytracing-on-amd-cards-at-launch/

_________________
Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla!
Kommentaarid: 80 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.12.2020 21:05:44 vasta tsitaadiga

no kui rt teemas käiakse mängufüüsikast ja tekstuuridest rääkimas, miks see rt siin nii offtopic on? icon_biggrin.gif
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.12.2020 21:30:24 vasta tsitaadiga

wirx, mis kasu on RT-st kui seda vaid käputäis mänge toetavad ning nt. DIRT5-s on see videote järgi vaadates täiesti mõttetu. Selles asi ongi, et keda köidab, siis edu.ee, ei ole vaja lihtsalt kellata seda koguaeg ette ja taha. Mõttetu.
Oleks AMD RT-s ka kiire, siis oleks kiidulaul, jah, sest ka see trump oleks käest võetud, ent kohe lisaks mõistlikud inimesed ka, et noh, see on pigem suva, sest mingi nišiteema hetkel veel. Kui valmis saab siis ongi hea asi, hetkel on see pigem gimmick.

Pigem on sportauto ost, a pole HUD-i nt. vmt. vidinat, ainuke asi, et see HUD kuvab rohkem andmeid vaid teatud kohtades, jne.
Ühesõnaga on mu küsimus, milleks sa seda pidevalt surud? Kellele ja, mida sa selgeks teha üritad? Kõik nagu teavad seda AMD RT ja DLSS-i halvemat seisu niikuinii? AMD on GPU-de osas tervikuna endiselt toores... ise arvan, et 2 gen.-i pärast on juba väga OK, kolme pärast ilmselt neck to neck kõiges?

Asi ei ole selle "kunagi tööle hakates" mittekasutamises, vaid selles, et see pole primaarne ning seda pole vaja söögi alla ja söögi peale pidevalt spämmida kui sellest ei räägita... milleks raiuda pidevalt... kui kunagi tööle hakkab, siis ilmselt toetavad enamad mängud ka seda (konsoolide tugi tähendab palju).

londiste, endiselt - see, et mingeid muid teemasid ka derailitakse ei tähenda, et kõiki teemasid derailima peaks.. pigem võiks igalpool derailimise vastu olla, et mingit korduvat ja vastuseisu peale üles ehitatud sapist plärtsumist vähem oleks, thumbs_up.gif

_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.12.2020 21:47:22 vasta tsitaadiga

wirx kirjutas:
Mis kasu sul sellest toorperfist on, kui seda kasutada ei saa selleks, et pilti ilusamaks keerata? Dirt5 on AMD poolt sponsoreeritud-tehtud ja see on 1 (ÜKS) mäng, kus AMD kiirem on.
https://www.thefpsreview.com/2020/11/18/amd-radeon-rx-6800-xt-and-radeon-rx-6800-review/7/
https://www.overclock3d.net/news/software/amd_showcases_ray_tracing_in_dirt_5_and_godfall/1


Palju neid mänge oli kohe Raytracingus saada kui Nvidia esmakordselt välja tuli RTX2000 seeriaga? icon_lol.gif Kas ei pidanud ootama mingi 1 kuu kuniks Battlefieldi see RT tugi tuli peale 2000 seeria launchi?
Tra, ma ei või... inimestel ikka nii lühike mälu. icon_lol.gif

wirx kirjutas:

Ülevaatajad kõik trollivad vist siinset AMD klubi, mõni lausa kirjutab Ray tracing is here, and its a big deal. Oleks AMD RT-s kiire, küll kostuks kiidukõne ka siin taevani, aga no pole, järelikult on täiesti mõttetu tehnoloogia. Samamoodi on ka mõttetu DLSS, mis annab 30-40% fps-i lisaks, aga kuna AMD seda alles teeb, siis on see mõttetu. Kui valmis saab, siis on väga hea asi.


Mis kasu sellest on kui DLSSi mänge on heal juhul 10 tk ja pooled ka mängud, mida keegi nagunii ei mängi. Ning reaalselt on vahe kas mäng jookseb 100fpsi või lükkad DLSSi sisse ja on 140?
Selle ainuke kasu on Raytracingu perfi taastamisel natuke, kuid juba öeldud siis see Raytracingu qimmick võiks olemata olla, sest praegusel juhul annab ta mängu ilus juurde nii vähe, et pole isegi mõtet sisselülitada. DLSS'ga või ilma.

wirx kirjutas:

Uued AMD videokaardid võivad küll suht kiired olla, aga need on poolikud. See oleks nagu ostad sportauto, aga selleks, et 0-100ni kiirem oleks ning hind konkurentsivõimeline, selleks on 2 kohalises autos ainult 1 iste. Paljud ei vajagi üle 1 istme autos, aga üldse ei tee paha, kui see olemas oleks. Samamodi ei tee paha ka AMD-le kui oleks olemas kiire RT ning toimiv DLSS või selle analoog.
Millest sa seda veel järeldad? Ma ütleks, et see 1 mäng kus AMD'l raytracing töötab on väga hea perfiga, ning Nvidiast ees. Selle järgi otsustades on tulevik palju roosilisem kui Nvidial oli. Kus RT lükkad sisse ja perf kukkus kolinal solgiauku. AMD vähemalt selle 1 mängu põhjal sellist asja ei juhtu. Eks siin saabki olema jälle 2 leeri, kas Nvidia Raytracing või AMD oma. Eks ole näha, kumb nendest peale jääb.

wirx kirjutas:

Õnneks on AMD sellest ise aru saanud ning töötab selle nimel - https://www.pcgamer.com/amd-rx-6000-dlss-alternative/ Kui kunagi tööle hakkab, vaadake, et siis ei kasuta.
Ja kui Cyberpunk saab kunagi kaugemas tulevikus Ray tracing toe ja mäng veelgi ilusamaks läheb, sama lugu, ärge kasutage, sest mõttetu tehnoloogia ning see poleks toorperf - https://www.pcgamer.com/cyberpunk-2077-wont-support-raytracing-on-amd-cards-at-launch/


Toores perf on siiski veel praegu olulisem näitaja, sest kui palju neid mänge välja tulemas on milles on RT ja DLSS tugi. 1:20'st ehk.

_________________
Parim kodukino projektor müügis: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11768241#11768241
Kommentaarid: 226 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.12.2020 21:48:30 vasta tsitaadiga

Palun see RT jutt endiselt: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=10605972#10605972

Ei huvita, ausalt...

_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DeTHiCa.
HV Guru
DeTHiCa.

liitunud: 13.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.12.2020 21:49:05 vasta tsitaadiga

kui järgmise põlvkonnaga AMD RT performance poolest nVidiale järgi jõuab ja DLSS alternatiiv kah juba olemas on, siis siin ilmselt kurdetakse, et miks kaartidel nVidia logo peal pole.
mõnele lihtsalt ei meeldi AMD, olenemata sellest, kui kiired või head kaardid on - siin vaidluses on see ka hästi näha.

kui mõne siinkõneleja arvates RX6000 seeria on "poolik" siis RTX2000 seeria oli ju täpselt sama poolik ja minu GTX1080 võib hoopistükkis seinapõrkest prügikasti visata. icon_lol.gif
Kommentaarid: 148 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 140
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SirAskAlot
Kreisi kasutaja

liitunud: 19.03.2011



Online
sõnum 02.12.2020 21:58:18 vasta tsitaadiga

Mount & Blade bannerlord 2 tuleb DLSS toega.
1 st mängust piisab täiesti , et Nvidia kaart ära tasuks.

oh jah unustasin .. see on ju indie ja pole õigete mängude nimekirjas
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.12.2020 22:07:56 vasta tsitaadiga

DeTHiCa. kirjutas:
kui järgmise põlvkonnaga AMD RT performance poolest nVidiale järgi jõuab ja DLSS alternatiiv kah juba olemas on, siis siin ilmselt kurdetakse, et miks kaartidel nVidia logo peal pole.
mõnele lihtsalt ei meeldi AMD, olenemata sellest, kui kiired või head kaardid on - siin vaidluses on see ka hästi näha.

kui mõne siinkõneleja arvates RX6000 seeria on "poolik" siis RTX2000 seeria oli ju täpselt sama poolik ja minu GTX1080 võib hoopistükkis seinapõrkest prügikasti visata. icon_lol.gif

icon_lol.gif thumbs_up.gif Väga täpne kirjeldus.

SirAskAlot kirjutas:
Mount & Blade bannerlord 2 tuleb DLSS toega.
1 st mängust piisab täiesti , et Nvidia kaart ära tasuks.

oh jah unustasin .. see on ju indie ja pole õigete mängude nimekirjas


Palun osta ja mängi, kuid ära tule ütlema, et RT on mainstream ja kaardid millel pole RT tuge ei kõlba kuhugi.

Sina ja veel kolm inimest võite oma indi mängu RT peal taguda. Absoluutselt ei koti. Kuid mina ei tule seda sulle nina alla hõõruma ja peale suruma.

_________________
Parim kodukino projektor müügis: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11768241#11768241
Kommentaarid: 226 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Arx07
HV veteran
Arx07

liitunud: 08.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.12.2020 22:20:15 vasta tsitaadiga

Minu arust te võiks võtta endale toa ja üksteist ära rahuldada.
Mingi gtx 1080 siia võrdlusse tuua on huumor, sel ajal pakutav Vega polnud mingi konkurent.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
eix666
HV veteran
eix666

liitunud: 20.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.12.2020 22:31:56 vasta tsitaadiga

Päris huvitav on seda teemat siin jälgida. Kui AMD kaardil on rohkem mälu, siis tulevikukindlus on ilmselgelt oluline argument. Kui AMD kaardi RT jõudlus pole päris nvidia tasemel, siis ilmselgelt ainult paar mängu seda toetab ja ega neid kaarte tulevikuks soetata. icon_lol.gif thumbs_up.gif
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
freestyler
Kreisi kasutaja


liitunud: 30.03.2002




sõnum 02.12.2020 23:07:05 vasta tsitaadiga

tulevikus saab amd ka RT tööle, aga nvidia kaardile mälu juurde ei kasva.. icon_lol.gif thumbs_up.gif
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Videokaardid / Monitorid / TV »  AMD Navi arutelu mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 45, 46, 47 ... 133, 134, 135  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.