Avaleht
uus teema   vasta Raud »  TSI (TeeSeeIse) »  Targa kodu ehitamine märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 105, 106, 107 ... 198, 199, 200  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Killer85
HV veteran

liitunud: 13.06.2002




sõnum 14.10.2020 16:30:59 vasta tsitaadiga

Tänud, siis ei hakka vast esimese hooga bridget tellima thumbs_up.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 14.10.2020 16:48:05 vasta tsitaadiga

test
_________________
HV valuutakalkulaator
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
nexus4
Kreisi kasutaja
nexus4

liitunud: 01.03.2012




sõnum 16.10.2020 11:29:09 vasta tsitaadiga

test test

Mul oleks tarvis mingit servo-mootori laadset tükki, mis siis z-wave kaudu home assistanti ja fibaroga ühenduks. Sellist klappi vaja lahti ja kinni keerata:


https://www.onninen.ee/lindab-sulgklapp-mootori-alusega-dthu-125/p/ALL479
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 16.10.2020 13:21:19 vasta tsitaadiga

Onninenis peaksid ju servoajami ka saama.

Edit, ai kurja, ühte sellist mootorit hinnasildiga ai kurja nägin Onnineni e-poes icon_confused.gif , osta parem aliexpressist, ehk siis midagi sellist https://www.aliexpress.com/item/33011691794.html
Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
nexus4
Kreisi kasutaja
nexus4

liitunud: 01.03.2012




sõnum 16.10.2020 13:47:59 vasta tsitaadiga

Ühesõnaga zwave võimekusega mootorit pole, et on tavaline servo ja siis sinna otsa peab leiutama mingi zwave kõlbelise lüliti?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raitl
HV veteran


liitunud: 20.01.2002




sõnum 16.10.2020 13:56:23 vasta tsitaadiga

nexus4, küsi ventifirmadest. Neid peaks olema nii 0-10V juhtsignaaliga kui ka päris 230V kolme juhtmega variante. Paned siis vastavalt kas Qubino 0-10V dimmeri või Fibaro ruloomooduli seda klappi keerama. On tehtud küll ja küll neid selliselt. Ajamite hindu muidugi ei oska öelda, pole ise kunagi selle poolega tegelenud.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lauri_s
Kreisi kasutaja
Lauri_s

liitunud: 10.06.2004




sõnum 17.10.2020 06:45:05 vasta tsitaadiga

Mina ostsin temalt https://www.kuldnebors.ee/83475771 seal pidi neid hulgim olema.

20euriga tutikas mootor ja juhin qubino 24v ruloo mooduliga.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Terror
HV veteran
Terror

liitunud: 08.11.2001




sõnum 28.10.2020 20:01:03 vasta tsitaadiga

Kuidas saaks arvutis (windows 10) teha nii, et kui arvuti on sees saadetaks iga minuti tagant MQTT sõnum.
St, et see oleks täiesti automaatne, ei peaks iga kord midagi käsitsi tegema vms.

Idee oleks läbi PC kontrollida kas olen ruumis ning kui olen, siis Rasbprerry Pi'st juba läbi Node-red saaks veits keskkütte kontrollerit mudida, et temperatuuri sel ajal veits kõrgemal hoiaks.
MQTT broker on eraldi Rasbperry pi peal, PC peaks lihtsalt sõnumeid saatma, kui ta on sisse lülitatud.

_________________
Väiksemagabariidilised trei, frees ning keevitustööd. PS.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Rax.
HV kasutaja
Rax.

liitunud: 09.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.10.2020 20:45:56 vasta tsitaadiga

Terror kirjutas:
Kuidas saaks arvutis (windows 10) teha nii, et kui arvuti on sees saadetaks iga minuti tagant MQTT sõnum.
St, et see oleks täiesti automaatne, ei peaks iga kord midagi käsitsi tegema vms.

Idee oleks läbi PC kontrollida kas olen ruumis ning kui olen, siis Rasbprerry Pi'st juba läbi Node-red saaks veits keskkütte kontrollerit mudida, et temperatuuri sel ajal veits kõrgemal hoiaks.
MQTT broker on eraldi Rasbperry pi peal, PC peaks lihtsalt sõnumeid saatma, kui ta on sisse lülitatud.

https://iotlink.gitlab.io/
Lihtsam oleks muidugi node-red seda konkreetset arvutit pingima panna.

_________________
3D print 200x200x190mm.
Elektroonika remont, sh. SMD, BGA, jm. jootetööd. PS.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 28.10.2020 23:48:44 vasta tsitaadiga

Terror kirjutas:
Kuidas saaks arvutis (windows 10) teha nii, et kui arvuti on sees saadetaks iga minuti tagant MQTT sõnum.
St, et see oleks täiesti automaatne, ei peaks iga kord midagi käsitsi tegema vms.

Idee oleks läbi PC kontrollida kas olen ruumis ning kui olen, siis Rasbprerry Pi'st juba läbi Node-red saaks veits keskkütte kontrollerit mudida, et temperatuuri sel ajal veits kõrgemal hoiaks.
MQTT broker on eraldi Rasbperry pi peal, PC peaks lihtsalt sõnumeid saatma, kui ta on sisse lülitatud.


Mul on veel ägedam. Nutipistiku kaudu mõõdan võimsustarvet ja, kuigi arvuti on 24/7 sees, on treshold idle ja töötava ekraaniga arvuti puhul seadistatud trigeriks. Juhi mida tahad. Pulli pärast panin laualambi süttima/kustuma. Vahel vaja öösel arvutit kasutada. Lihtsalt arvuti on/offi saab wifi kaudu kontrollida, ubiquiti kontroller abiks.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 29.10.2020 08:10:54 vasta tsitaadiga

Markos, taustaprotsessid aktiveerivad ka siis su kohaloleku?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 29.10.2020 09:50:14 vasta tsitaadiga

mikk36 kirjutas:
Markos, taustaprotsessid aktiveerivad ka siis su kohaloleku?


Nope, sest ekraan võtab ca 45w (iMac 27"), kui taustvalgus sisse läheb, ükski protsess nii ägedalt ei toimeta.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Terror
HV veteran
Terror

liitunud: 08.11.2001




sõnum 29.10.2020 09:57:47 vasta tsitaadiga

Rax. kirjutas:
Terror kirjutas:
Kuidas saaks arvutis (windows 10) teha nii, et kui arvuti on sees saadetaks iga minuti tagant MQTT sõnum.
St, et see oleks täiesti automaatne, ei peaks iga kord midagi käsitsi tegema vms.

Idee oleks läbi PC kontrollida kas olen ruumis ning kui olen, siis Rasbprerry Pi'st juba läbi Node-red saaks veits keskkütte kontrollerit mudida, et temperatuuri sel ajal veits kõrgemal hoiaks.
MQTT broker on eraldi Rasbperry pi peal, PC peaks lihtsalt sõnumeid saatma, kui ta on sisse lülitatud.

https://iotlink.gitlab.io/
Lihtsam oleks muidugi node-red seda konkreetset arvutit pingima panna.

Hea point. Kuna Node red on suht uus asi mulle, siis küsiks kuidas oleks mõistlikum asja seal lahendada, ise võin asjale ringiga läheneda icon_lol.gif
Keskkütte automaatikast tulevad MQTT sõnumid
1) temperatuur
2) kas pump töötab

NodeRed'ga pingides arvutit tean kas on vaja hoida temperatuuri kõrgemal, kui tavaliselt.

Node red saadab MQTT sõnumi automatikale kas ON või AUTO. On asendis töötab keskkütte pump 2min viimasest ON käsust.

Node red's oleks siis minu nägemusega midagi sellist:

Ping node -> switch node (filtreerib false booleani välja)->function node
MQTT toatemp -> function node
MQTT kas pump töötab -> function node

Kui toatemp on madalam kui 23c, pump ei tööta ning arvuti on sees saadab function node völjundist 1 MQTT pump ON (iga minuti järel).
Kui toatemp tõuseb üle 23c saadab function node väljundist 2 MQTT pump AUTO.
Kui ma lülitan arvuti välja välja, siis 2 minuti pärast lülitub pump ise auto reziimile (kuna forced ON state on 2 minutiks pumba kontrollerist).

Kõik see eeldab korralikku javascripti mida hetkel ei tunne, kuid ilma seda asja vist ei teosta?

_________________
Väiksemagabariidilised trei, frees ning keevitustööd. PS.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dumbass
HV kasutaja
Dumbass

liitunud: 08.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.10.2020 12:40:27 vasta tsitaadiga

LKits kirjutas:
Mina tegin nii, et seinalülitiga antakse vool liikumisandurile peale (ehk lülitatakse andur sisse) ning siis andur töötab ja lülitab valgustit.
Saaksin progeda ka nii, et kui "andur" sisse lülitub, siis hoiab alguses valgustil voolu peal mingi 10 minutit või nii ning alles siis hakkab liikumist mõõtma.
Andur asub valgusti lähedal, sest kahjuks vastava seinalülitini neutraali ei tule, kuid valgusti juures on olemas.


Lihtsalt kommentaariks, et kasutasin sarnast lahendust tük kaega kus lüliti lülitas sisse trooniruumi väljatõmbe ja liikumisanduri. Viimane siis lülitas sisse lühtrit.
Kuna lüliti oli kohe trooniruumi ukse taga, siis hakkas jubedalt häirima see, et tihtipeale võttis mu kvaliteetsel liikumisanduril toimima hakkamine nii kaua ega, et pidi trooniruumi astudes sääski peletama selleks, et lühtri valgeks saaks. icon_lol.gif

Mul asjalikum teema kah: kuida võiks nimetada asja, millega ma saan tuvastada kas mingi tavaline seinalüliti on sisse lülitatud, st. kas seal juhtmete teises otsas on pinge peal ja selle info kuidagi üle wifi kuhugi suunda liikuma?

Oleks vaja jublakat aga no kuidagi ei oska seda nimetada.

_________________
Fortuna non penis in manu non recipe.
Mitme arvuti vahel failide syncimiseks kasuta lihtsat ja mugavat Dropbox-i (ning toeta minu ja sinu dropboxi 500 megabaidise boostiga icon_biggrin.gif).
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lehm2
Kreisi kasutaja


liitunud: 19.09.2004




sõnum 29.10.2020 16:46:10 vasta tsitaadiga

Dumbass kirjutas:
LKits kirjutas:
Mina tegin nii, et seinalülitiga antakse vool liikumisandurile peale (ehk lülitatakse andur sisse) ning siis andur töötab ja lülitab valgustit.
Saaksin progeda ka nii, et kui "andur" sisse lülitub, siis hoiab alguses valgustil voolu peal mingi 10 minutit või nii ning alles siis hakkab liikumist mõõtma.
Andur asub valgusti lähedal, sest kahjuks vastava seinalülitini neutraali ei tule, kuid valgusti juures on olemas.


Lihtsalt kommentaariks, et kasutasin sarnast lahendust tük kaega kus lüliti lülitas sisse trooniruumi väljatõmbe ja liikumisanduri. Viimane siis lülitas sisse lühtrit.
Kuna lüliti oli kohe trooniruumi ukse taga, siis hakkas jubedalt häirima see, et tihtipeale võttis mu kvaliteetsel liikumisanduril toimima hakkamine nii kaua ega, et pidi trooniruumi astudes sääski peletama selleks, et lühtri valgeks saaks. icon_lol.gif

Mul asjalikum teema kah: kuida võiks nimetada asja, millega ma saan tuvastada kas mingi tavaline seinalüliti on sisse lülitatud, st. kas seal juhtmete teises otsas on pinge peal ja selle info kuidagi üle wifi kuhugi suunda liikuma?

Oleks vaja jublakat aga no kuidagi ei oska seda nimetada.


Viimasele küsimusele üks pakkumine Shelly toodangust, https://shelly.cloud/products/shelly-i3-smart-home-automation-device/ kuna tegemist uue tootega pole kursis kui hea lahendus see on. icon_rolleyes.gif

_________________
Piilu siia, progreja!
Vajad abi Node.JS-ga ?
Võta ühendust !
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Dumbass
HV kasutaja
Dumbass

liitunud: 08.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 30.10.2020 10:33:04 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Viimasele küsimusele üks pakkumine Shelly toodangust, https://shelly.cloud/products/shelly-i3-smart-home-automation-device/ kuna tegemist uue tootega pole kursis kui hea lahendus see on. icon_rolleyes.gif


Hea pakkumine! Mõtisklen, et probleemiks võib muidugi saada see, et ma ühendaks ta nii, et toide ja tuvastatav liin üks on sama juhe.
Peab Shelly kasutajatuge pommitama küsimusega, et kas ta sellises "lülitu sisse, tuvasta esimese liini pinge ja saada konfitud sõnum" konfis töötaks.

_________________
Fortuna non penis in manu non recipe.
Mitme arvuti vahel failide syncimiseks kasuta lihtsat ja mugavat Dropbox-i (ning toeta minu ja sinu dropboxi 500 megabaidise boostiga icon_biggrin.gif).
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lauri_s
Kreisi kasutaja
Lauri_s

liitunud: 10.06.2004




sõnum 30.10.2020 23:14:20 vasta tsitaadiga

Dumbass kirjutas:
tsitaat:

Viimasele küsimusele üks pakkumine Shelly toodangust, https://shelly.cloud/products/shelly-i3-smart-home-automation-device/ kuna tegemist uue tootega pole kursis kui hea lahendus see on. icon_rolleyes.gif


Hea pakkumine! Mõtisklen, et probleemiks võib muidugi saada see, et ma ühendaks ta nii, et toide ja tuvastatav liin üks on sama juhe.
Peab Shelly kasutajatuge pommitama küsimusega, et kas ta sellises "lülitu sisse, tuvasta esimese liini pinge ja saada konfitud sõnum" konfis töötaks.


Sonoffi mini + tasmota fw ja teavitus üle wifi "läksin käima".
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002




sõnum 31.10.2020 13:33:02 vasta tsitaadiga

Lauri_s, ma sain algsest küsimusest aru, et eesmärk oleks pidevalt tuvastada lüliti olekut/tarbimist mitte ainult lülitushetke.
_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lauri_s
Kreisi kasutaja
Lauri_s

liitunud: 10.06.2004




sõnum 01.11.2020 09:00:33 vasta tsitaadiga

Sonoff mini lüliti sisendisse ühendad tavalise lüliti ja sealt saad kätte kas seinalüliti on sees või väljas. Sonoffi külge lampi ennast ei peagi selleks ühendama. St tarbimist ta ei mõõda aga nii saad kätte kas lüliti on sees või mitte. Ma muidugi ei saanud päris täpselt aru mida küsija saavutada soovib.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 01.11.2020 09:42:24 vasta tsitaadiga

Küsija tahab sama lambi lüliti vooluringi kaudu ka sellele andurile voolu anda.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
701kka
HV vaatleja

liitunud: 05.09.2019



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 01.11.2020 22:19:20 vasta tsitaadiga

@Dumbass mis võrk sul kodus üles ehitatud on?
Fibaro Lua API-s on võimekus Z-wave võrguseadme "eetrisolekut" uuesti kontrollida - seda olen kunagi näinud, aga mitte proovinud ise.

EDIT: sorry. nüüd lugesin, et üle WiFi. Selleks võiks sobida mõni lihtne ESP-le (nt NodeMcu) ehitatud seade, mis ühendub WiFisse. Annad talle fix. IP ning siis on variandid A) saada info ruuterist, B) täiendada boardil jooksvat tarkvara tegemaks sisevõrgus mingit päringut perioodiliselt.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 01.11.2020 22:45:55 vasta tsitaadiga

Mõistlikeim oleks ikkagi püsivalt voolu all hoida see seade (paigutada kusagile mujale kui lüliti taha, kus see vool koguaeg olemas oleks, kui lüliti juurest mõlemat, nii nulli kui faasi mööda ei jookse).
Alternatiivina võiks seade omada kondensaatorit vms, et voolu kadumisel jõuaks raporteerida sellest sündmusest, muidu saad viitega teada, et välja lülitati. Sisse lülitamine on niigi ilmselt viitega, kuna voolu saabumisel päris koheselt ei saa teada anda, wifiga ühendumine kasvõi võtab aega.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lauri_s
Kreisi kasutaja
Lauri_s

liitunud: 10.06.2004




sõnum 01.11.2020 23:22:34 vasta tsitaadiga

Sõltub kui kiiresti see info liikuma peab. Sonoff Tasmoga boodib päris käbedalt ja tema esimene ülesanne võib ju olla saata info edasi et ta sai voolu peale. Samas kui ta ka lampi juhtima hakkaks siis on temal vool pidevalt peal ja lüliti lülitab teda - jääb wifi ühendus ja teavitused.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 01.11.2020 23:55:08 vasta tsitaadiga

Kirjelduse järgi tahab ta lampi endiselt lüliti kaudu juhtida, aga lülitist käib mu arusaama järgi läbi ainult faas või null, mitte mõlemad.
Hea lahendus oleks jah lülitiga lihtsalt seda nutilülitit juhtida ja nutilüliti ise annaks lambile voolu peale.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 05.11.2020 23:46:06 vasta tsitaadiga

See võiks mulle meeldida, kui järgi proovida.. https://forum.fibaro.com/topic/52593-created-a-windows-10-app-for-fibaro-home-center-2/
_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  TSI (TeeSeeIse) »  Targa kodu ehitamine mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 105, 106, 107 ... 198, 199, 200  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.