Avaleht
uus teema   vasta Raud »  TSI (TeeSeeIse) »  DIY Elektrijalgratas märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 57, 58, 59 ... 95, 96, 97  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
XeStAiSy
Aeg Maha 2a

liitunud: 12.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.05.2020 12:52:01 vasta tsitaadiga

Tegelikult kui tuleb overcharge sest laadija ei anna 42v vaid annab 43 sellega karjub jah see on nagu väike laps ma ei taha nüüd seda ja seda. Pane õige laadija mis ikka 42v annab mitte 43 selle võid minema visata sest annab kõrgemat kui tegelikult vaja. Kuigi konfides saab sellest mööda pandki voltage 43 ja konfid Iga S 4.15 Kuigi laeb 43v pingega. Mitte 42 mis oleks safu elementidele.
Kui laadijat vaja siis siit võib leida igati ok ma olen alati toimivat looti saanud sealt hinnad pole bs ka mitte. Nendel on kah potekas sees.
Spoiler Spoiler Spoiler


Ristkülikud ei oska kommenteerida pole ette tulnud. Kui juhtuks siis saab uurida.

_________________
Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mihkus
HV kasutaja

liitunud: 11.11.2014




sõnum 29.05.2020 13:49:31 vasta tsitaadiga

Korra juba sinna ämbrisse astunud. Need punased klotsid sobvad siis kui sul on aku uutest cellidest ja kuskil kestas mitte kuumkahanevaga kokku lastud ja vekindlaks muudetud.. Sest kui midagi hakkab untsu minema, siis läheb kogu täiega terve grupp ja aru saad alles siis kui aku mahutuvus järsult väga kehvaks muutub. "Same port" laadimine on okei seni kuni sul on õige laadija. 10S puhul mitte rohkem ki 42V
Ära ainult Li-Po akudele mõeldud BMSi osta, see laeb 4.25V cell mis on Li-On akude surm... Olen ka sellise lolli vea teinud... Nad vist progevad ka neid odavama otsa BMS-e vastavalt kliendi nõuetele

BT annab aku kohta kõik info mille mõõtmiseks kulub pool päeva...
Hinnavahe on olematu...
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XeStAiSy
Aeg Maha 2a

liitunud: 12.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.05.2020 17:52:39 vasta tsitaadiga

Kõik akud mis on ilma spaceriteta ja plastik korpuseta jama, PCB materjal on ok seda saab veel lahata. Kui PCB pole olemas siis pleksiklaas ümber kui midagi pole muud. Igasugused kuumakahnevad on lihtsalt raha raiskamine. Probleemiks on just see kui peab hakkama lahkama. Pleksiklaasist teha on ka super sest see talub väändeid ja rappumisi kõvasti. Klaasi annab värvida lihtsalt ja tee milline just sobib. Pleksiga on niipalju vaba maad saab kinnitusi panna ja teha rohkem arenguruumi.
_________________
Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.05.2020 19:53:22 vasta tsitaadiga

Vahemärkusena toon välja, et lisaks enamlevinud 4,2V pingega on olemas ka 4,1V (UR18650ZL2) 4,3V (enamus vanad läpakad) 4,4V (kõik telefonid) liitiumioonakusid.
Niimoodi saab toru vedada: icon_biggrin.gif
Spoiler Spoiler Spoiler
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mella
HV kasutaja

liitunud: 10.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.05.2020 21:51:16 vasta tsitaadiga

Oot, kui mul on BMS 41,15V peale krutitud, siis ei tohiks ju 43V akudeni jõuda?

Margus kirjutas:
Pane õige laadija mis ikka 42v annab mitte 43 selle võid minema visata sest annab kõrgemat kui tegelikult vaja.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dohc-48v12
Aeg maha 1p
dohc-48v12

liitunud: 28.07.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.05.2020 22:20:14 vasta tsitaadiga

DVDRW,
Võimalik vaid venemaal icon_biggrin.gif
Aga noh kui aus olla siis kui vaja ja muud võimalust ei ole siis peab ju kuidagi saama icon_razz.gif thumbs_up.gif

_________________
Ime tala, Nagu ime kepike. icon_smile.gif
Siga armastab muda, aga mudane siga armastab puhast aset!
Miks ADMIN Anti112 ambusib mind? andis 1p cooldowni aga ma ei saa peale selle enam mitteühtegi postitust teha! üks päev ei kuid!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XeStAiSy
Aeg Maha 2a

liitunud: 12.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.05.2020 06:19:36 vasta tsitaadiga

mella kirjutas:
Oot, kui mul on BMS 41,15V peale krutitud, siis ei tohiks ju 43V akudeni jõuda?

Margus kirjutas:
Pane õige laadija mis ikka 42v annab mitte 43 selle võid minema visata sest annab kõrgemat kui tegelikult vaja.


Tegelikult jõuab küll kui laadimise port sama on. BT bmsil on 2 porti kuigi kasutatakse ühte ja sama porti laadimiseks ja discharge. Kui on laadija profiiliga siis pole hullu. On laadijaid mis natuke rohkem annavad pooleks minutiks ja siis tõmbab maha see suurt paha ei tee. Sa võid laadija lahti võtta ja vaata kas on potekas sees tundub by mistake paigast.

_________________
Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mella
HV kasutaja

liitunud: 10.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.05.2020 08:37:11 vasta tsitaadiga

Ei ole sees potekaid. Suur karp ja pooltühi. No ilmselt 1.3A voolu jaoks midagi erilist vaja polegi.
Ma pliiakudega testisin, kus tühjalt hoidis 39V, aga laadides, kui alkud täis, näitas 43V

Proovin loggeriga otse Li aku pealt, kas siis jõuab pinge ka elementideni või ei. BMS igatahes ei näita, et ükski cell individuaalselt oleks rohkem saanud. Võimalik, et BMS karjub ainult sisendpinge peale.

Margus kirjutas:
mella kirjutas:
Oot, kui mul on BMS 41,15V peale krutitud, siis ei tohiks ju 43V akudeni jõuda?

Margus kirjutas:
Pane õige laadija mis ikka 42v annab mitte 43 selle võid minema visata sest annab kõrgemat kui tegelikult vaja.


Tegelikult jõuab küll kui laadimise port sama on. BT bmsil on 2 porti kuigi kasutatakse ühte ja sama porti laadimiseks ja discharge. Kui on laadija profiiliga siis pole hullu. On laadijaid mis natuke rohkem annavad pooleks minutiks ja siis tõmbab maha see suurt paha ei tee. Sa võid laadija lahti võtta ja vaata kas on potekas sees tundub by mistake paigast.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mella
HV kasutaja

liitunud: 10.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.05.2020 09:46:56 vasta tsitaadiga

Kui kasutada uusi ja korralikke valitud elemente ning õiget laadijat, pole ju BMS-i tegelikult vaja, kui mootori kontroller liiga maha tarbida ei luba.
Ja laadimisvoolu ja -pinge eest vastutab juba lõigesti valitud laadija.

Ma tegin 36V pliipaki asemele lapse mootorrattal Osta ee-st võetud "tasku"elementidega 10S1P 20Ah paki ja selgus, et see kontroller/mootor alla 34V üldse ei tööta. Seega liiga tühjaks laadida ei saa isegi siis, kui BMS puuduks. 3V on soovituslik alampiir elemendil. 40V juures on samas kontroller liiga äkiline gaasi keeramisele.


viimati muutis mella 30.05.2020 22:11:16, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XeStAiSy
Aeg Maha 2a

liitunud: 12.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.05.2020 15:14:24 vasta tsitaadiga

Ütle koht kust nii häid elemente leidub mis paigast ei lähe. Isegi A sordi elemendid lähevad ajapikku paigast. 10x laed ei juhtu midagi 20nes kord on paigast BMS on lihtsalt abivahend millega saad piirata. Kui ei piira siis vavalt üle 4ja aasta vastu peab Li-ion läheb hapuks kui viis aastat kasutada. Ratas võib ennem kanni minna kui aku. Need akud mis ennem lähevad on ali vufflid ja kasutaja lollusest kas liiga nõrk jne. Laetud külma ja teisi väärkasutamist. Mina küll ei julgeks ilma bmsita 250 euro väärtuses elemente koomata ilma. Ali vufflitega võid mängida kui rahast kahju pole.

Ma olen suutnud aastaga 17 tsükklit saada 18Ah akuga põhiliselt kasutan kui vaja kui pidevalt kasutada siis laadiminie on iga kahe nädala tagant. Kuigi iga päev liigun. Kui aku täisti tühjaks imeda siiis saab 160km ühe laadimisega seda siis kui lähen alla 3v mis on specis. Tavaliselt ma nii alla ei lase. Ma võin selle akuga 8 tundi lõdvalt rattaseljas olla kuigi peale kuute tundi muutub see juba piinlemiseks. Pikemad matkad võtan ette kahe akuga teine küll väiksem kui 40km veab välja vähemalt saab koju tagasi. Ulme matkasid pole ette võtnud.

_________________
Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.05.2020 16:37:39 vasta tsitaadiga

Nkonist 18650PF 22S18P 4 aastat ~600 tsüklit enamasti 30%-90%. ilma BMSita. Sõiduvool 0,7C. Laadimisvool 0,1C
Pole veel balansist väljaminemist täheldanud. Cycle Analyst piirab "gaasi" kui pinge langeb alla seatud piiri.
Elemendi peal suur täht "C" see tähendab C grade?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XeStAiSy
Aeg Maha 2a

liitunud: 12.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.05.2020 20:28:49 vasta tsitaadiga

Ei ainult saad teada kui portsu ostad ja siis vaadad kuhu pakendatud reeglina kui nad nkonis pakendavad on enamuse LG omadel kõik kirjas kui saadavad vales karbis siis tõmbavad valed templid kleepsud maha kuid enamuse selle koguse mis saadavad on sama grade. Kinniseid pakke nad lahti ei võtagi saadavad kinnises pakendis nagu tehasest tuli.
Ma olen nkonist tavaliselt A või B grade looti saanud viimane sats mh1 elemente olid A grade neid võtsin 3 karpi ja üks poolik reeglina kui korraga ostad siis on kõik sama grade. Sai hiljem teine tellimus teha säästukaid M26 need olid B grade siis terve 144tk peale olid few madalama voldiga kui teised kuigi nad halba ei tee lihtsalt panna mitmesse S 1tk ja millivoldid bmsis seadistada 200 millivoldi peale. Pakun kaks aastat ennem kui see element probleemiks tuleb kui üldse midagi juhtub.

Selge on see b grade ilma bmsita hakkama ei saa kui toodetud aasta 2 tagasi. Tavaliselt nendel pole hinda ka. Üle 100tk võtad 1.50 tk Euro eest 1tk ilmselt üldse midagi advekaatset ei saa. Isegi mitte hiinast kui on kogus taga ja tollimine. Paljud jahuvad eur tk vaja ja kõik tuleb hiinast. Nad saadavad küll saad eur tk mingi piraat elemendi eest kuskilt alibabast kuid see ei pea vastu ja b grade on isegi parem euroopast osta.
Fakt on selles alla 2 euro tk ei tasu midagi advekaatset loota. Ja ei tasuks ali jupskineid mitte vaadata olgu ta ali või baba on kahtlase väärtusega kunagi ei tea mida saad. Minujaoks pole teatud kohti olemas lihtaslt nagu bay, ali ainult kui testitud poed bmside jaoks kuid mitte rohkemat. Nkon, E5 on kohad mis on mõeldavad. Gwl on kah udu pakkuja sama mis ali rämps. GWL keerutab nende toote näisdistega üksi ei vasta tõele, Milleks on vaja peita toote, karpe, koodi, kirjed juba ei vasta nagu aliski. Kopeeritud vuffilid on hullemad kui C grade kuigi C gradi pole veel juhtunud.

Need odvavamad vufflid saavad laibaks siva kui alist osta niikui testima hakkad muutuvad raudpulkadeks põlema pole veel läinud kuigi mõnigi on aknast välja lennanud. Nkonist pole veel ette tulnud ,et peaks midgi viskama minema. Nkonis ikkagi originaal tooted sama nagu E5. E5 poest saad muidugi korralikke asju kuigi mõnedel on hind ebameeldivam kui nkonist. Keegi nagunii ei osta neid 3800mah elemente 8 euro eest tk kui sul 200tk vaja. Enamus mis ikkagi ostetakse on 10A 3200 siis läheb letti MH1 siva. MH1 on enamasti ok hinnaga E5 on kah tiba sellest aru saanud ,et kõike ikka ei osteta. See ei too raha kui keegi ostab 1-2tk sinu 10ne eurist pulka sigaretti või taskulampi. MH1 in vast 10% kehvem talvel kui näiteks samsungid kuid see hinnavahe ei vääri osta samsungit mingi moment lähevad mõlemad hapuks sama ajaga.

Neid rivist välja läinud akusid toodud küll kui elemendi koodijärgi vaatad siis kõik nad laibastunud 5aastat peale tootmise kuupäeva. Vahet pole kas LG või Samsung, Sony siis viis aastat on reegel. Nii LG ja Samsung on head Sanyo kah kuigi halvemad taastujad kui halb siis urni, powerwalli hästi ei kõlba need. Sanyod minu praktikas vähe halb ei ole sama nagu lg või samsung kuigi neid sanyosid trehvab harva. akutrelli akudes Sonyd lähevad hinglusele siva just miinus kraadidega aku ei pruugi aastatki vastu pidada kui tühjalt külmas vedeldad ilmselt lähevad kasutaja errorist. Minu enda akudes nii samsungid kui sonyd laipadeks saetaga pole veel saanud. Juba vanust nendel 4 aastat. Miinus kraadid ei hüva. Vaadake ette mis temperatuuril hoiate ja ,et oleks vähemalt talvepuhkusel pool laetust +20c Talvel vähemalt viis minutit laadida iga kuu kui ei kasuta. Tühjendada akut võib ka -20c aga lae siis kui aku on juba toatemperatuuril ehk järgmine päev saate tublisti aastaid juurde.

_________________
Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mihkus
HV kasutaja

liitunud: 11.11.2014




sõnum 02.06.2020 14:23:59 vasta tsitaadiga

Huvitav kui palju võimsust kannataks 250W bafangi mootor... Kontrolleri plaat on vigane ja uut pole ma leidnud. Üldiselt pole asja mida ma leida ei suuda aga sel korral tundub see võimatuna.

Mul on üks 750W kontroller, eraldiseisev ja käsigaasi vidinad on ka. Aga ma kardan, et 750W võib mootori piisavalt kuumaks kütta, et sealsed magnetid surevad kuumuse kätte ära ja ära ta koolebki.
Samas mõni laseb 750W mootorisse 3kW ja mootor läheb vaevu soojaks... Mida sellest arvata? Võimsust võiks ta suuruse poolest kannatada? icon_rolleyes.gif

tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XeStAiSy
Aeg Maha 2a

liitunud: 12.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.06.2020 14:39:24 vasta tsitaadiga

mine spets24 Tom võib asja vaadata nad remondivad tasakaalukaid ja tõukse. Nad võtavad vastu asju isegi postiga.
_________________
Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kalvis
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.10.2009




sõnum 02.06.2020 15:50:46 vasta tsitaadiga

Tegelik võimsus kujuneb ikka kontrolleri pinge ja mootori takistusega. Kuna sul mootor on 250 W siis tema takistus on tõenäoliselt 3 korda suurem. Seega võimalus küll üle koormata on olemas aga õnneks on olemas kerge kaitsemehhanism.
Tegelikult kujuneb mootorile rakendatav võimsus sul õhutakistusest, mis on siis kiiruse kuup? seega kui vana kontrolleriga jäksas max kiiruse 50 km/h välja vedada ja uue kontrolleriga seda ei ületa siis mootori mähise koormus jääb ikka 250 W juurde ja sa ei koorma seda üle. JAH, kui keerad kiiruse ikkagi 70 km/h siis on kindlasti kui välja veab juba mootori võimsus ületatud ja on aja küsimus millal see otsad annab.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mihkus
HV kasutaja

liitunud: 11.11.2014




sõnum 02.06.2020 16:15:15 vasta tsitaadiga

Pinge jääb samaks ja ega kusagile kiiret pole... Käsigaas oleks mugavam kui pedelec icon_biggrin.gif
Mäkke minnes oleks siis natuke ilmselt jõudu rohkem?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
devean
Kreisi kasutaja

liitunud: 12.02.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.06.2020 17:10:41 vasta tsitaadiga

Mihkus kirjutas:
Huvitav kui palju võimsust kannataks 250W bafangi mootor... Kontrolleri plaat on vigane ja uut pole ma leidnud. Üldiselt pole asja mida ma leida ei suuda aga sel korral tundub see võimatuna.

Mul on üks 750W kontroller, eraldiseisev ja käsigaasi vidinad on ka. Aga ma kardan, et 750W võib mootori piisavalt kuumaks kütta, et sealsed magnetid surevad kuumuse kätte ära ja ära ta koolebki.
Samas mõni laseb 750W mootorisse 3kW ja mootor läheb vaevu soojaks... Mida sellest arvata? Võimsust võiks ta suuruse poolest kannatada? icon_rolleyes.gif



Kui tegemist on euro-spec bafangiga, siis peak-power on kindlasti suurem kui 250W. Näiteks Bosch CX sarja "250W" mootorid toodavad üle 600W peak-i. Kui tegemist on Bafang Max-iga siis peaks peaks kontroller lubama kuni 20A, ehk siis täislaetud 36v aku puhul teoreetiliselt 840W, lisaks on settingute seadmine USB kaabli abil ülilihtne.
https://endless-sphere.com/forums/viewtopic.php?t=85918
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XeStAiSy
Aeg Maha 2a

liitunud: 12.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.06.2020 18:45:40 vasta tsitaadiga

Miks sa arvad et contra pekkis asi võib olla ka pistikutes need on vaja uue rattapuhul koheselt möksitada muidu aastaga isegi waterproof hakkab jamama ja tekib signaali katkestus. Need pistikud võivad kõvasti olla kuigi mingi osa on erroris ja asi jutule ei võta. Isegi tuttuus ratas hakkab pooleteise aastaga jamama pistikute pärast. Asi võib olla waterproof või ükskõik kui kindel ,aga aasta kahe pärast see ei päästa. Isegi kui õliga teha ja möksitatda võib effekti mitte olla sest signaal halb. Ega seal juhtmes peale võrgunduse midagi muud pole kas kasutavad RX TX ja traatipidi jookseb vool. Kes on nende asjadega kursis teavad kui palju halba teeb kehvem kontakt andmetele.
_________________
Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mihkus
HV kasutaja

liitunud: 11.11.2014




sõnum 03.06.2020 08:55:09 vasta tsitaadiga

Kõik ühendused on silikoonõli/klemmimäärdega koos. Aga sai proovitud 3-e displayd. Kõigil ühine viga: Oranzi juhtme ühendamisel viskab pildi kotti... Ehk midagi on maha põletatud...

Äkki on kaabel kuskilt lühises? Jätaks pistiku vahelt ära ja paneks displei otse kaabli otsa...?



Mootor muidu MM G360.250
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XeStAiSy
Aeg Maha 2a

liitunud: 12.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.06.2020 13:56:07 vasta tsitaadiga

Kahe aastaga võib juhe nühkida kuskil raamisees ära küll. Kuid ma isevaataks remondikohta kui kuskilt asendust saada pole. Võid proovida ebayd paned ülesse .et tahad contrat osta kuid see on väga suure riskiga võid kannis asja saada. Ma ise prooviks spets24. Need põhikiibid naljalt kanni ei lähe need igaltpoolt kaitstud.
_________________
Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
new1
HV kasutaja

liitunud: 02.06.2007




sõnum 03.06.2020 22:32:16 vasta tsitaadiga

Margus kirjutas:
Kahe aastaga võib juhe nühkida kuskil raamisees ära küll. Kuid ma isevaataks remondikohta kui kuskilt asendust saada pole. Võid proovida ebayd paned ülesse .et tahad contrat osta kuid see on väga suure riskiga võid kannis asja saada. Ma ise prooviks spets24. Need põhikiibid naljalt kanni ei lähe need igaltpoolt kaitstud.


Kirjavahemärke ei taha vähe kasutada? Selline sodiladu, et mõnel võib süda pahaks minna selle peale:D.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XeStAiSy
Aeg Maha 2a

liitunud: 12.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.06.2020 23:23:10 vasta tsitaadiga

new1 kirjutas:
Margus kirjutas:
Kahe aastaga võib juhe nühkida kuskil raamisees ära küll. Kuid ma isevaataks remondikohta kui kuskilt asendust saada pole. Võid proovida ebayd paned ülesse .et tahad contrat osta kuid see on väga suure riskiga võid kannis asja saada. Ma ise prooviks spets24. Need põhikiibid naljalt kanni ei lähe need igaltpoolt kaitstud.


Kirjavahemärke ei taha vähe kasutada? Selline sodiladu, et mõnel võib süda pahaks minna selle peale:D.


Ma ammu juba ei viitsi ennast vaevata märkidega. Ammu juba unustatud kah. Jutt tuleb juba niinagu ise tahab. Ei viiitsi enam pingutada kah. Sisuliselt olen käega löönud pole kunagi hea olnud. Ma olen sisuliselt teistkorda otsast alustanud õnnetuse pärast. Vanust kah juba omajagu ja aeg pole enam pingutamiseks. Uus tuleb peale vana kaob lihtsalt ära. Mis pole kannatada saanud on millegi tegemine.

_________________
Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mella
HV kasutaja

liitunud: 10.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.06.2020 08:36:48 vasta tsitaadiga

Proovisin Android 6.0.1-ga ja Google Play-s olev xiaoxian-i 3.1.xx versioon ei tööta BT-ga, kuigi specc väidab, et ühilduv alates Android 5. Samas JBD lehel olev viimane (2.1.1024) töötab.
Margus kirjutas:
Ei oska mainada viimati oli google plays Ilusti update selle bmsi tarkvarale. Vaevalt google plays troojaga on minu an android 10 kasutusel ei mingit häda. Google plays pane xiao ja otsi seda sinist elevandi pilti hiina keelset. Kui installlida on inglisekeelne küsib ainult asukohta ei muid asju. JBD allalaaditud lihtsalt deinstalli ja pane google playst peale.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.06.2020 07:21:59 vasta tsitaadiga

Louis parandab elektriratast (LIVE)
Spoiler Spoiler Spoiler
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
-vodafone-
HV Guru
-vodafone-

liitunud: 26.04.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.06.2020 10:21:17 vasta tsitaadiga

Ühe memme käru vaja motoriseerida icon_biggrin.gif Vajadus on reaalne, mitte lihtsalt huvitav.
Kas kannataks ühele või kahele poole panna (pilt lisas) mingi a-la tõuksi mootori/ratta koos juhtsüsteemiga?

Spoiler Spoiler Spoiler
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mihkus
HV kasutaja

liitunud: 11.11.2014




sõnum 15.06.2020 14:35:57 vasta tsitaadiga

Ma paneks hoverboardi rattad ja mingid greentime controllerid. Hea odav pommikindel lahendus. 30km/h on päris mõnus tiksuda , väänet oleks ka piisavalt et toidukraami vedada.
Juhtimine läheb ainult keerukaks ma kardan...
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
-vodafone-
HV Guru
-vodafone-

liitunud: 26.04.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.06.2020 15:26:22 vasta tsitaadiga

Endal mõte kaldus ka sinna hoverboardi rataste peale kuna neil vist "kinnitus" ühel poolel - sobiks vist ilma mingi suurema häkita?
Selle kiirusega on nii, et selle tõenäoliselt peaks ära piirama sinna 10km/h peale icon_smile.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mihkus
HV kasutaja

liitunud: 11.11.2014




sõnum 15.06.2020 15:48:30 vasta tsitaadiga

saab selle võlli välja tuua aga see pole nii lihtne. Kas keevitada polt sinna otsa ja korpusest läbi puurida või võll rohkem sisse peksta, puurida ja kiilusoon nihutada... Keerukas protsess kui metalliga sinapeal pole.

Ühest vedavast rattast piisaks aga kardan, et hakkab kiirendades kiskuma..
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.06.2020 20:15:53 vasta tsitaadiga

Vaatan elektriautode laadimise hind on kWh põhiseks läinud https://enefitvolt.com/elektriauto-laadimine.
Keegi kursis kas sealt ka 220V kätte saab elektriratta laadimiseks?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mihkus
HV kasutaja

liitunud: 11.11.2014




sõnum 20.06.2020 10:15:42 vasta tsitaadiga

Mõned siit kindlasti ka kontrollereid modifitseerinud... Igatahes tahaks 48V kontrollerit 36V akuga käunata... : https://endless-sphere.com/forums/viewtopic.php?f=2&t=96736&start=100
Enne kui kontrollerit töös hoidva suitsupilve välja lasen, siis kas ongi asi nii lihtne, et sinna vaja lihtsalt leida enam vähem sobiva väärtusega takisti? Või on vaja ka pingejaguri teise takisti väärtust muuta?


Oli vaja ainult korraks niiske näpuga katsuda ja oligi tulemus käes. Ei mingit skeemi joonistamist ja leiutamist icon_biggrin.gif Töötas kuni 14V-ni
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kalvis
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.10.2009




sõnum 20.06.2020 12:23:36 vasta tsitaadiga

DVDRW kirjutas:
Vaatan elektriautode laadimise hind on kWh põhiseks läinud https://enefitvolt.com/elektriauto-laadimine.
Keegi kursis kas sealt ka 220V kätte saab elektriratta laadimiseks?

Kui seal on klassikaline 3 faasiline pistik olemas (peaks olema) siis sellele kannatab alati 1 faasilise peas faasi ja neutraalile ühendada. Pistikühenduse suudab iga teadjam elektriv tundev mees kodus valmis teha.
3 faasilistel on eraldi mõõtu 16 A, 32 A ja 63 A, pead vaatama milline sinu laadijas kasutusel on.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.06.2020 12:48:19 vasta tsitaadiga

Loodame, et seal veel mingit tarkust vahele pole vaja, et sealt vool tulema hakkaks
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kalvis
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.10.2009




sõnum 20.06.2020 12:51:52 vasta tsitaadiga

DC pistik on mingi arvutisidega varustatud, pidi akust miskit lugema. AC on tavaline AC, autolaadija ise teeb tarkust.
AC osas pead oma "maksmise" osaga kaubale saama, arvata võib, et nad ei anna tasuta särtsu välja.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kolinkoff
HV vaatleja
kolinkoff

liitunud: 27.01.2011




sõnum 21.06.2020 16:40:04 vasta tsitaadiga

DVDRW kirjutas:
Vaatan elektriautode laadimise hind on kWh põhiseks läinud https://enefitvolt.com/elektriauto-laadimine.
Keegi kursis kas sealt ka 220V kätte saab elektriratta laadimiseks?


Mind enastki huvitanud, et kus võimalik 220V avalikult kätte saada. See enofitvolt kandist vist endist nime ELMO, mingi pool aastat tagasi saatsin neile kirja ja sai küsitud. Tundsin huvi, et kas tulevikus on neil kavas pilootprojekti raames nt. tekitada europistiku või 220V laadmise võimalus, vastus oli EI. Minu jaoks oleks võrratu kui saaks sääraste jaamadest laadida, kuna ise aktiivne Eestis igalpool ringi sõitja/matkaja.
Samas kui hakata seal adapteritega torkima, vb. on reeglides selline tegevus keelatud, trahv jpm.

Googledamisega nagu leidsin midagi, keegi on mingi adaptrid kodus valmis teinud, näevad massiivsed.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XeStAiSy
Aeg Maha 2a

liitunud: 12.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.06.2020 18:13:23 vasta tsitaadiga

olge mureta üha rohkem ostetakse särtsukaid siis saab varsti bensukates laadida. Ainus piduriks kiirele levikule on nende hind. Tihti on nii et talvel lund polegi. Isae sõidan kogu talve mingi 30km otsa teeks küll kui vaja isegi talvel kui lumi maas.

Ilmselt detsembri keskelt kuni lume sulamiseni suurt palju keegi ei särtsuta.

_________________
Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mihkus
HV kasutaja

liitunud: 11.11.2014




sõnum 22.06.2020 12:10:15 vasta tsitaadiga

Talvel on igavesti äge kihutada. Elektrirattaga aga ei saa... See soola pask mis tänavatel on... Milleks seda vaja on, seda ma ei tea. Täiesti mõttetu saast. Muud kasu pole kui ainult söövitab sõidukid auklikeks.

Talverehviga on kiilasjääl parem pidamine kui kruusal.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.06.2020 12:35:42 vasta tsitaadiga

Kui sealt tuleb standard 3 faasi nagu kõikides kodudes, siis peaks lihtne olema. Vastav pesa otsida ja 1faas + null juhe peaks 220V tulema.
Elektriautodel on veel mingi karp vahel miskipärast (~1000€) 3F kodus laadimiseks. Kuigi laadija on autol sisseehitaud.

Peaks liituma korra ja katsetama keele st testriga. icon_razz.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kris
HV kasutaja

liitunud: 24.09.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.06.2020 20:31:48 vasta tsitaadiga

Nonii - aasta otsa BBS02-ga sõidetud ning nüüd hakkas jamama icon_evil.gif . Suvalisel hetkel kaob vedu tagant ära - ei vändates ega "käsigaasiga" ei liigu. Mingi aja möödudes vedu taastub. Vaatasin veakoode - esimeses slotis näitab koodi 21. Google andmetel peaks see olema "Error 21 means a speed sensor fault which in turn “kills the Bafang C961 display”. Mul on küll teist marki displei aga midagi seal lolliks ei lähe - tasemeid saab muuta ja kiiruse infot näitab edasi. Seega nagu ei oleks kiiruseanduri vea tunnused icon_rolleyes.gif
On ideid mida/kust uurima võiks hakata?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
devean
Kreisi kasutaja

liitunud: 12.02.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.06.2020 22:35:39 vasta tsitaadiga

kris kirjutas:
Nonii - aasta otsa BBS02-ga sõidetud ning nüüd hakkas jamama icon_evil.gif . Suvalisel hetkel kaob vedu tagant ära - ei vändates ega "käsigaasiga" ei liigu. Mingi aja möödudes vedu taastub. Vaatasin veakoode - esimeses slotis näitab koodi 21. Google andmetel peaks see olema "Error 21 means a speed sensor fault which in turn “kills the Bafang C961 display”. Mul on küll teist marki displei aga midagi seal lolliks ei lähe - tasemeid saab muuta ja kiiruse infot näitab edasi. Seega nagu ei oleks kiiruseanduri vea tunnused icon_rolleyes.gif
On ideid mida/kust uurima võiks hakata?


Kindel, et kiiruse andur "näeb" korralikult magnetit?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XeStAiSy
Aeg Maha 2a

liitunud: 12.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.06.2020 10:06:05 vasta tsitaadiga

Kusjuures minul on rattal led display asi mis jamab on pedaalimise sensor pane ratas kuivama päikese kätte ja silikooni anduri juhe ära nii ,et niiskus sisse ei saaks. Minul pidas 2 aastat vastu ennem kui hakkas jebla. Tihti nendel diood pirn kah küljes möksita see kah kokku. Magnetid korjavad teepealt kah rauda võib aidata magnetite puhastamine. Kui nii jamab tasuks sarnane sensor otsida kui üldse leiabki. Seal rohkem juhtmeid ei tohiks ollla kui +- ja data kuigi ise peab panema oma rattal +- ja data õigesti
_________________
Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.06.2020 22:14:37 vasta tsitaadiga

Kuda meil praamidel laadimisvõimalustega on?
Sai väike Hiiumaa tripp tehtud.
Üleval paistab iga istme juures olema stepsel thumbs_up.gif
All rattakohtade juures mingi jõupistikulaadne asi millel kirjas 230VAC
Endal küll pole vaja aga lihtsalt huvitab.
Spoiler Spoiler Spoiler

Elektriauto laadimine Euroopas juba ~5x kallim kui kodus. Seega nendes tulevikku eriti ei näe.
Eestis võiks elektrirattalaadimisvõimalusega kohti kaardistama hakata (sh ka eraisikud kes soovivad pakkuda):
Koordinaadid, telnr, kaitsme suurus, kas ka tasu soov beer_yum.gif või midagi.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kolinkoff
HV vaatleja
kolinkoff

liitunud: 27.01.2011




sõnum 25.06.2020 14:42:42 vasta tsitaadiga

@DVDRW

Kuidas sa sellise akukasti teinud oled, kas profiilidest mis müüakse ehituspoest, nurgad eraldi ja alumiinium lehed lõikad välja ja neetidega kinni või kuidas? Veekindel?

Laadimisekoha pealt on erinevad kodulehed nagu https://www.plugshare.com/ Kahjuks europistikudi võib ühekäe sõrmedega kokku lugeda seal.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.06.2020 15:47:42 vasta tsitaadiga

kolinkoff kirjutas:
@DVDRW
Kuidas sa sellise akukasti teinud oled, kas profiilidest mis müüakse ehituspoest, nurgad eraldi ja alumiinium lehed lõikad välja ja neetidega kinni või kuidas? Veekindel?

https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=388567&postdays=0&postorder=asc&start=1397

Alu profiil + 1mm alu katuseplekk + 3mm kruvid + silikoon.
Kunagi oli koht SAPA profiilid ~5x odavamalt kui ehituspoest, enam pole seda icon_cry.gif

Kusjuures pidin korra aku nüüd 4a hiljem lahti tegema, kuna kaitsme (odav 12v) küljest tuli juhe lahti.
Nüüd 32A automaatkaitse väljaspool akut.
Kõik oli seest ilus kuiv nii nagu uus. thumbs_up.gif

Plaan minna 21700 peale üle, siis peaks sinna 5,5kWh mahtuma icon_cool.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Xaltotun
HV vaatleja
Xaltotun

liitunud: 10.07.2004




sõnum 25.06.2020 16:06:32 vasta tsitaadiga

kris kirjutas:
Nonii - aasta otsa BBS02-ga sõidetud ning nüüd hakkas jamama icon_evil.gif . Suvalisel hetkel kaob vedu tagant ära - ei vändates ega "käsigaasiga" ei liigu. Mingi aja möödudes vedu taastub. Vaatasin veakoode - esimeses slotis näitab koodi 21. Google andmetel peaks see olema "Error 21 means a speed sensor fault which in turn “kills the Bafang C961 display”. Mul on küll teist marki displei aga midagi seal lolliks ei lähe - tasemeid saab muuta ja kiiruse infot näitab edasi. Seega nagu ei oleks kiiruseanduri vea tunnused icon_rolleyes.gif
On ideid mida/kust uurima võiks hakata?


Servus, mul on 750w BBS02B, ja sellel korra tõmmas roika vahele ja lõi kiiruse anduri kinnituse puruks. Kiirust ei näidanud aga sõitis ikkagi.. nii et saab ilma selleta ka sõita..

_________________
You no longer bear the burden of prophecy.
You have achieved your destiny.
You are free...
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mihkus
HV kasutaja

liitunud: 11.11.2014




sõnum 25.06.2020 16:08:51 vasta tsitaadiga

Tundub jah... Endal sama idee aga aku oleks raami sees... Lihtsalt keset raami oleks suuur kast kuhu aku sisse läheb. See raami keskne
Kolmnurk oleks siis kinnine.
Teen ära kah. Sest 36V ja 10Ah on hale. Nädalavahetusel lasin 72V akust 36V 250W mootorisse särtsu... Mootor läks paari kilomeetri pärast natuke liiga soojaks. Ilmselt langetan pinge ikkagi 52-60V peale. Aga 350Wse kontrolleriga 20km sõita oli põrgupiin, enne sõidaks tavalise rattaga.
1.5kW oli juba väga mõnus aga mootor ei elaks seda koormust pikaajaliselt üle.
Imestasin, et üldse niivõrd suurt võimsust kannatas
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kris
HV kasutaja

liitunud: 24.09.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.06.2020 16:13:35 vasta tsitaadiga

Ei suutnud välja googledada, kuidas BBS02-l veakoode kustutada saab? Kiiruseandur üle vaadatud ja kõik OK aga vigade all näitab ikka ERROR 21-e ...
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
devean
Kreisi kasutaja

liitunud: 12.02.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.06.2020 19:36:58 vasta tsitaadiga

Xaltotun kirjutas:
kris kirjutas:
Nonii - aasta otsa BBS02-ga sõidetud ning nüüd hakkas jamama icon_evil.gif . Suvalisel hetkel kaob vedu tagant ära - ei vändates ega "käsigaasiga" ei liigu. Mingi aja möödudes vedu taastub. Vaatasin veakoode - esimeses slotis näitab koodi 21. Google andmetel peaks see olema "Error 21 means a speed sensor fault which in turn “kills the Bafang C961 display”. Mul on küll teist marki displei aga midagi seal lolliks ei lähe - tasemeid saab muuta ja kiiruse infot näitab edasi. Seega nagu ei oleks kiiruseanduri vea tunnused icon_rolleyes.gif
On ideid mida/kust uurima võiks hakata?


Servus, mul on 750w BBS02B, ja sellel korra tõmmas roika vahele ja lõi kiiruse anduri kinnituse puruks. Kiirust ei näidanud aga sõitis ikkagi.. nii et saab ilma selleta ka sõita..


Imelik, BBSHD hakkab küll streikima ja lõpetab abistamise.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
IndrekM80
HV kasutaja

liitunud: 16.04.2013




sõnum 25.06.2020 21:55:50 vasta tsitaadiga

Ma olen elu aeg rääkinud, et mehel peavad õiged tööriistad olema icon_biggrin.gif



kalvis kirjutas:
DVDRW kirjutas:
Vaatan elektriautode laadimise hind on kWh põhiseks läinud https://enefitvolt.com/elektriauto-laadimine.
Keegi kursis kas sealt ka 220V kätte saab elektriratta laadimiseks?

Kui seal on klassikaline 3 faasiline pistik olemas (peaks olema) siis sellele kannatab alati 1 faasilise peas faasi ja neutraalile ühendada. Pistikühenduse suudab iga teadjam elektriv tundev mees kodus valmis teha.
3 faasilistel on eraldi mõõtu 16 A, 32 A ja 63 A, pead vaatama milline sinu laadijas kasutusel on.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.06.2020 22:14:33 vasta tsitaadiga

Teen siia märgi maha. Olen ise ka soetamas ratast ja tahtsin natuke uurida elu...
Teil siin tundub fookus olema väga DYI osal, ma ei ole päris kindel, kas ma tahaks ise ehitada, aga vb hiinaka ost seda paratamatult tähendab.
Lõin sellise teema, kui kellelgi huvi peaks olema või kogemusi jagada..
https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=781289&highlight=

_________________
Võib öelda, et ma olen liigselt enesekeskne, aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Kuivati
HV kasutaja

liitunud: 14.12.2007




sõnum 25.06.2020 23:31:57 vasta tsitaadiga

Aeron kirjutas:
Teen siia märgi maha. Olen ise ka soetamas ratast ja tahtsin natuke uurida elu...
Teil siin tundub fookus olema väga DYI osal, ma ei ole päris kindel, kas ma tahaks ise ehitada, aga vb hiinaka ost seda paratamatult tähendab.
Lõin sellise teema, kui kellelgi huvi peaks olema või kogemusi jagada..
https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=781289&highlight=

Tellisin 2 kuud tagasi Bafang bbs02 750w ja aku 17.5ah. Sain kätte kõik 21.06. siiani Pole probleeme olnud ja 250 km sõidetud. Ükspäev sai käidud trennis inimesega kes igapäevaselt teeb trenni rattaga ja hätta ei jäänud. trenn sai olema 36 km ja ta proovis watte mingi aja joksul ja akut kulus 1 pulk. Võtsin alguses 44 hambaga hammasrata, aga nüüd usun et oleks vaja palju suuremat kuna max abiga ei jõua kaasa vändata kuna liiga plaju peab lappama ja ei jõua mootorile järgi. Varem olin proovinud ratast millel 250w mootor ja see oli väga lahja. ütles et maksis 2000 selle eest ja see ei ole seda raha väärt. Muidugi saab piirangu maha võtta. sellel isegi ei tundnud max seades et aitab midagi ja samuti oli vast piirang kuni 25. Enda rattaga sain 57 kätte. ees 44 ja taga 13 hammasratas. Kõige enam meeldib käsigaas, aga see võtab mõnuga voolu. Kui keegi Läänerannas Varbla kanti satub ja tahab provida võib kirjutada ja samuti teised küsimsed saan vastata.
Manus

tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  TSI (TeeSeeIse) »  DIY Elektrijalgratas mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 57, 58, 59 ... 95, 96, 97  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.