Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Remondi- ja ehitusteema märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 173, 174, 175 ... 290, 291, 292  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 25.02.2020 10:54:41 vasta tsitaadiga

Kaabel ongi isereguleeriv, ta ehituslikult hoiab määratud temperatuuri 24/7.
Kui soovid seda välistemperatuuri järgi juhtida siis on vaja välist lisatermostaati.
Täpselt sama asi on ka platside ja vihmeveesüsteemide küttekaablitega, nad küll võivad 24/t vooluvõrgus olla, kuid kui seda kütet pole vaja siis kas on mõistlik neid soojendamas hoida?

Siin mainiti ka, et läbi vundamendi tulnud toru külmus talvel ära. Torusulatavate firmade väiteil ongi see kõige sagedasem külmumiskoht. Maa sees ei külmu, kuid vundamendi läbiviigus külmub.
Loomulikult on tülikas ja tihti ka raskendatud toru ümberpaigutamine vundamendis soojustuskooriku sisse. See külmumine vaevas ka mind kunagi, sai natuke mässatud, torul on koorik ümber ja pole rohkem mingit külmumise probleemi.
Elektrit ka ei kulu icon_biggrin.gif

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Kommentaarid: 145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
softis
HV Guru
softis

liitunud: 07.09.2004




sõnum 25.02.2020 12:02:39 vasta tsitaadiga

On üks maja. Küttesüsteem vist on ühendatud sooja vee küttega nii 15-20 aastat tagasi. Täiendavalt on ahiküte ka aga see pole oluline.
Probleem on selles, et sooja vee edastus on ebaühtlane, et mitte öelda pea olematu. Dušil kaob pidevalt mõneks hetkeks peaaegu ära, kraaniga mängimine ei aita. Kohe katel/boileri kõrval olev kraan annab sooja vett pika ootamise peale ja samamoodi vahepeal kaob ära. Kui kraan samas asendis kasvõi korraks sulgeda, kaob soe vesi kohe ära ja tuleb jälle mängida, et tagasi saada. Samal korrusel olevasse kööki ei jõua soe vesi pm üldse. Radikad samas annavad kenasti sooja. Positiivne on see, et elanikud on hästi karastatud ja terved.

Süsteemi kunagine autor e endine perepea ei taha midagi enam sellest majast kuulda. Kas on kuskilt võimalik midagi ise uurida, enne kui ekspertiis tellida?

_________________
www.FunBox.ee - kvaliteetsed õhupallid, värvikad kostüümid ja kõik muu vajalik meeldejääva peo korraldamiseks!
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Smati
HV kasutaja

liitunud: 12.12.2006




sõnum 25.02.2020 12:21:35 vasta tsitaadiga

Millal boilerit puhastati?
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
p2ep
HV veteran

liitunud: 13.12.2003




sõnum 25.02.2020 12:55:03 vasta tsitaadiga

softis kirjutas:
On üks maja. Küttesüsteem vist on ühendatud sooja vee küttega nii 15-20 aastat tagasi. Täiendavalt on ahiküte ka aga see pole oluline.
Probleem on selles, et sooja vee edastus on ebaühtlane, et mitte öelda pea olematu. Dušil kaob pidevalt mõneks hetkeks peaaegu ära, kraaniga mängimine ei aita. Kohe katel/boileri kõrval olev kraan annab sooja vett pika ootamise peale ja samamoodi vahepeal kaob ära. Kui kraan samas asendis kasvõi korraks sulgeda, kaob soe vesi kohe ära ja tuleb jälle mängida, et tagasi saada. Samal korrusel olevasse kööki ei jõua soe vesi pm üldse. Radikad samas annavad kenasti sooja. Positiivne on see, et elanikud on hästi karastatud ja terved.

Süsteemi kunagine autor e endine perepea ei taha midagi enam sellest majast kuulda. Kas on kuskilt võimalik midagi ise uurida, enne kui ekspertiis tellida?

Tee boileri ümbrusest üks pilt.
Taoline olukord tekib, kui on sooja tarbevee ringlus ja seal pole või on peetis tagasivooluklapp.
Teine variant: kui sooja ja külma vee otsad on kõrvuti boileri otsas või all, on sooja vee väljundi toru, mis väljundist boileri ülemisse ossa läheb, kõdunenud.
https://pestimenergia.bg/userfiles/productimages/product_1794.jpg valge toru


viimati muutis p2ep 25.02.2020 12:57:05, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 32 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 28
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 25.02.2020 13:02:08 vasta tsitaadiga

Ilmselt polegi boilerit puhastatud. Seega tõenäoliselt torud ka setet täis.

Edit: Kas sooja vee kraanist, ehk segistit sooja vee poole keerates tuleb ka külm vesi? Või ei tule üldse vett, et sooja ega külma.
Kui tuleb soojavee kraanist külma vett alati siis on p2ep kirjeldatud viga tõenäoliselt.

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Kommentaarid: 145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.02.2020 13:26:06 vasta tsitaadiga

Ei saa kirjeldusest aru, kas tegu on gaasi- või elektriboileriga?
Kommentaarid: 249 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 25.02.2020 13:27:57 vasta tsitaadiga

Kahtlen, kas ahiküttega majas veel ka gaasiküte on icon_rolleyes.gif
_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Kommentaarid: 145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
softis
HV Guru
softis

liitunud: 07.09.2004




sõnum 25.02.2020 14:00:41 vasta tsitaadiga

Uhh, ei satu paar nädalat sinna majja enam aga panin ise alguses puusse. Gaasikatel on majas, mitte boiler. Väidetavalt. Ma keldris ei ole ise käinud uurimas.
Kas sel juhul ikka tagasivooluklapp või kuuma vee väljundi toru kõdu? Just selles mõttes, et radikad on kenasti soojad ja soojenevad ka ühtlaselt.

_________________
www.FunBox.ee - kvaliteetsed õhupallid, värvikad kostüümid ja kõik muu vajalik meeldejääva peo korraldamiseks!
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.02.2020 14:23:48 vasta tsitaadiga

Sel juhul on ilmselt kahe kütteelemendiga gaasikatel ja tarbevee oma katlakivi või muud saasta täis.

Eks nende kiirboilerite reageerimisvõime ongi vahel vihastamapanev - ka täiesti korras gaasiboiler võib otsustada end välja lükata, kui loodad segistit koomal hoides vett säästa. icon_smile.gif


viimati muutis rex 25.02.2020 14:26:56, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 249 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
p2ep
HV veteran

liitunud: 13.12.2003




sõnum 25.02.2020 14:24:43 vasta tsitaadiga

softis kirjutas:
Uhh, ei satu paar nädalat sinna majja enam aga panin ise alguses puusse. Gaasikatel on majas, mitte boiler. Väidetavalt. Ma keldris ei ole ise käinud uurimas.
Kas sel juhul ikka tagasivooluklapp või kuuma vee väljundi toru kõdu? Just selles mõttes, et radikad on kenasti soojad ja soojenevad ka ühtlaselt.

Kas sooja vett tehakse läbivoolu meetodil (siis võib soojusvaheti umbes olla) või eraldi boileriga? Viimasel juhul kehtib eelnevalt öeldu.
Kommentaarid: 32 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 28
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Smati
HV kasutaja

liitunud: 12.12.2006




sõnum 25.02.2020 14:25:51 vasta tsitaadiga

Gaasisüsteeme võiks ikka lasta proffidel hooldada ja üle vaadata. Eriti, kui tegija oli keegi kunagi, kes enam ei taha sellest kuulda.
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Valvejoodik
HV veteran
Valvejoodik

liitunud: 27.12.2008




sõnum 25.02.2020 14:37:13 vasta tsitaadiga

Nii on. Võib oletada, et esimene vend tegi seal mingit jura kokku, et enam kuulda ei taha... Lase ikka proffidel üle vaadata, muidu saame jälle lehest lugeda kuidas keegi rikkis gaasiseadme tõttu loojakarja läks...
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
softis
HV Guru
softis

liitunud: 07.09.2004




sõnum 25.02.2020 16:05:50 vasta tsitaadiga

Ma tänan. Vaatan, mis seal teha annab (ei ole minu maja).
_________________
www.FunBox.ee - kvaliteetsed õhupallid, värvikad kostüümid ja kõik muu vajalik meeldejääva peo korraldamiseks!
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.02.2020 19:01:29 vasta tsitaadiga

kust see vesi sinna majja saab? icon_rolleyes.gif
_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 663 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 512
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kyrvas
HV vaatleja

liitunud: 25.05.2005




sõnum 25.02.2020 19:21:20 vasta tsitaadiga

Läbi katuse - laseb läbi teine.
200sed tünnid püüavad.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
softis
HV Guru
softis

liitunud: 07.09.2004




sõnum 26.02.2020 12:34:16 vasta tsitaadiga

Hiid kirjutas:
kust see vesi sinna majja saab? icon_rolleyes.gif


Torud on linna veevärgiga ühendatud.

_________________
www.FunBox.ee - kvaliteetsed õhupallid, värvikad kostüümid ja kõik muu vajalik meeldejääva peo korraldamiseks!
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
salatoimik
HV Guru
salatoimik

liitunud: 08.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.03.2020 01:12:46 vasta tsitaadiga

Kuulge torujürid.
Kuskilt seda vahejuppi ka osta saab eraldi? icon_rolleyes.gif

_________________
LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tsihh
HV veteran

liitunud: 05.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.03.2020 01:23:17 vasta tsitaadiga

https://www.k-rauta.ee/p/dusisuunaja-thema-lux-cd-332/32oy?cat=arr&index=35
Kommentaarid: 59 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 58
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 04.03.2020 09:24:00 vasta tsitaadiga

salatoimik, üldiselt jah, see paljudes poodides letikaup.
_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Kommentaarid: 145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.03.2020 09:59:31 vasta tsitaadiga

Bauhofis just nägin viimati, nupu asemel oli küll pöör.
_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
B6
HV Guru
B6

liitunud: 13.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 04.03.2020 10:20:32 vasta tsitaadiga

salatoimik, osta uus kraan icon_idea.gif

sest kui sa ostad juue jubina
siis varsti kärvab kraan
ja oled jälle alguses tagasi icon_razz.gif
Kommentaarid: 187 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 5 :: 159
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Smati
HV kasutaja

liitunud: 12.12.2006




sõnum 04.03.2020 10:35:05 vasta tsitaadiga

Tallinnas saab kõiksugu vidinaid ja varuosasid sellisest poest, nagu arcade, asub kadaka teel.
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
B6
HV Guru
B6

liitunud: 13.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 04.03.2020 10:42:20 vasta tsitaadiga

Tallinnas on kaupu thumbs_up.gif
Kommentaarid: 187 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 5 :: 159
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
salatoimik
HV Guru
salatoimik

liitunud: 08.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.03.2020 13:55:25 vasta tsitaadiga

Dogbert kirjutas:
Bauhofis just nägin viimati, nupu asemel oli küll pöör.
bauhofis kehitati mulle vaid õlgu ja öeldi, et eraldi pole. Eks käin krautast läbi
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 04.03.2020 14:18:26 vasta tsitaadiga

bauhofi omad on mõttetud lambapead, vaadanud siis e-poest saadavust oma poes icon_lol.gif
https://www.bauhof.ee/et/kook/diverter-segisti-ja-dusikomplektile-1-2-x3-4-x3-4-100838

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Kommentaarid: 145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.03.2020 14:19:32 vasta tsitaadiga

Ma arvan, et salatoimik kirjeldas neile mingit muud toodet või siis tegelikult jooksis minema, kui klienditeenindaja teretas ja küsis, kas saab aidata.
_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
Kommentaarid: 750 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 563
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 04.03.2020 14:21:49 vasta tsitaadiga

krt, salatoimik, lambapea oled doh.gif
_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Kommentaarid: 145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
B6
HV Guru
B6

liitunud: 13.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 04.03.2020 14:54:24 vasta tsitaadiga

jägaja kirjutas:
krt, salatoimik, lambapea oled doh.gif

icon_lol.gif nii pole ilus icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 187 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 5 :: 159
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.03.2020 16:28:25 vasta tsitaadiga

Ma just nägin Haapsalu (s.o Uuemõisa) Bauhofis sellist kangiga suunajat eraldi, nagu siin selle segisti küljes on: https://www.bauhof.ee/et/vannituba-ja-saun/vanni-ja-dusisegisti-blue-star-arona-ar-607-621564
e-poes jälle pole seda. icon_lol.gif
Võimalik, et nad ise ka ei tea, et see neil müügil on.

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.03.2020 17:39:58 vasta tsitaadiga

B6 kirjutas:
salatoimik, osta uus kraan icon_idea.gif

sest kui sa ostad juue jubina
siis varsti kärvab kraan
ja oled jälle alguses tagasi icon_razz.gif

Tegelt piisaks korraks lahti võtmisest, noa- või naaskliotsaga katlakivi ära kraapimisest ja ehk ühe kummirõnga vahetusest. icon_razz.gif

Aga need on ühed vastikud nikerdised küll. Mõeldud veesurve peale lahti seisma, aga kui tahta veega koonerdada, siis tuleb nuppu väljatõmmatuna 90° keerata, et manuaalselt ära lukustaks. Ja pärast siis tagasi keerata, aga sedagi alati päripäeva, kuna muidu jääb nupp varsti pihku. See kangiga ongi ehk etem.
Kommentaarid: 249 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
avrn
Kreisi kasutaja

liitunud: 16.02.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.03.2020 17:56:36 vasta tsitaadiga

Betamax kirjutas:
Ma arvan, et salatoimik kirjeldas neile mingit muud toodet või siis tegelikult jooksis minema, kui klienditeenindaja teretas ja küsis, kas saab aidata.

Bauhofis nii ei juhtu. Seal ütleb kinni püütud klienditeenindaja, et pole tema osakond ja paneb võimalusel jooksu.
Mõni uus võibolla pakub abi, alguses, natuke ....
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.03.2020 17:59:21 vasta tsitaadiga

avrn kirjutas:
Betamax kirjutas:
Ma arvan, et salatoimik kirjeldas neile mingit muud toodet või siis tegelikult jooksis minema, kui klienditeenindaja teretas ja küsis, kas saab aidata.

Bauhofis nii ei juhtu. Seal ütleb kinni püütud klienditeenindaja, et pole tema osakond ja paneb võimalusel jooksu.
Mõni uus võibolla pakub abi, alguses, natuke ....

Kusjuures - kõlab tuttavalt küll icon_lol.gif

_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
Kommentaarid: 750 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 563
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
psydeblo
HV Guru
psydeblo

liitunud: 08.11.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.03.2020 18:39:37 vasta tsitaadiga

Oskab keegi soovitada inimesi/firmat, kes lõhuks välja Mustamäe korterist sisse tõstetud vannitoa boksi?
Kommentaarid: 148 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 135
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.03.2020 18:44:12 vasta tsitaadiga

Makita 18V liIon aku.
Kas saan seda kasutada toiteallikana? Või kolmas klemm ei lase mul sealt särtsu kätte saada?
Millistelt klemmidelt ma särtsu kätte saan? Kumb on +, kumb-?
Teab keegi?

_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 663 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 512
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
maty
Kreisi kasutaja

liitunud: 11.07.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.03.2020 18:48:27 vasta tsitaadiga

võta multimeeter kätte ja saad teada milline klemm on + või -
vb esimene ja viimane klemm
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.03.2020 19:02:59 vasta tsitaadiga

pole multikat, olen komandeeringus.
vbla mõnelt elektrikult saan kahh.
Ma omaarust kunagi mõõtsin, aga siis ei näitanud mingit pinget, a see võis olla ka läpaka laadija, mis oli liiga kaval.....

_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 663 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 512
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.03.2020 19:19:50 vasta tsitaadiga

+ ja - ju aku korpusel kirjas. Suured klemmid. Iseasi, kas väikestele signaali andmata sealt miskit välja annab...

Akupangana kasutamiseks on Makital ADP05 adapter.
Kommentaarid: 249 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.03.2020 19:28:51 vasta tsitaadiga

mul on vaja väikese võimsusega alalisvoolu mootorit toita. Elektriakende tõukurit liigutada....
_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 663 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 512
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Smati
HV kasutaja

liitunud: 12.12.2006




sõnum 04.03.2020 20:34:18 vasta tsitaadiga

Lammuta aku laiali?
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 04.03.2020 20:47:45 vasta tsitaadiga

Hiid, mis pingega see mootor töötab? Kui 12V siis 18voldise aku pealt on soovitav ainult väga lühiajaliselt toita.
Makita Akul on jah need kaks suuremat välist klemmi toiteks mõeldud. Polaarsuse märgid pluss ja miinus on akul kenasti kirjas. Klemmide pilu, kuhu juhme peaksid lükkama, et klemmideni ulatuks on väga kitsas kuid kiuline juhe vms mahub sinna pilusse vast ikka.

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Kommentaarid: 145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.03.2020 20:52:14 vasta tsitaadiga

24V
_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 663 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 512
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 04.03.2020 20:53:39 vasta tsitaadiga

No käib natuke uimaselt, pole ka probleemi. Lihtsalt jõudu võib natuke väheks jääda.
Lükka traadid külge, mis ikka ootad.

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Kommentaarid: 145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.03.2020 20:54:34 vasta tsitaadiga

Lõikad kipsikarkassist ribad need lähevad ilusti vahele. Äärmised pikad klemmid. Lühist vist hästi ei kannata.
_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.03.2020 21:05:14 vasta tsitaadiga

kõige jamam on see, et juhtmes on 6 kiudu ja mis mida teeb, selle kohta inffi hetkel ei ole icon_neutral.gif
_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 663 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 512
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.03.2020 21:13:08 vasta tsitaadiga

Pane pirn vahele. Kui midagi kärssab siis jääb aku terveks. Läkiläkiga ei sobi sõita?
_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.03.2020 21:15:27 vasta tsitaadiga

mis läkiläki? icon_lol.gif
_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 663 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 512
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 04.03.2020 21:28:22 vasta tsitaadiga

või veel parem, ära torgi üldse, kuna paistab, et sa ei jaga matsu üldse.
Jäävad nii aku, mootor kui ka sina terveks

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Kommentaarid: 145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.03.2020 21:40:30 vasta tsitaadiga

jägaja kirjutas:
või veel parem, ära torgi üldse, kuna paistab, et sa ei jaga matsu üldse.
Jäävad nii aku, mootor kui ka sina terveks


Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.03.2020 22:34:06 vasta tsitaadiga

Hiid kirjutas:
mis läkiläki? icon_lol.gif


1+1 annab kokku et sul on elektriaken all ja tahaks sõita?

_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.03.2020 00:50:34 vasta tsitaadiga

Etz kirjutas:
jägaja kirjutas:
või veel parem, ära torgi üldse, kuna paistab, et sa ei jaga matsu üldse.
Jäävad nii aku, mootor kui ka sina terveks


Spoiler Spoiler Spoiler

12V ja ka 24V pole viidatud "eriefektideks" piisav. Sinise suitsu võib küll elektriseadmetest välja lasta ja ilma selle suitsuta nad teatavasti enam ei toimi.
Tulekahju alustamiseks on ka piisav muidugi.

18V ei pruugi jälle 24V mootoriga akna liigutamiseks piisav olla.
Auto akude pealt pikema juhtmega ei saa sinna mootori juurde? Ühtainsat juhet on ju vaja, miinuse saad otse kerest sealtsamast mootori juurest.

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Remondi- ja ehitusteema mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 173, 174, 175 ... 290, 291, 292  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.