Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Videokaardid / Monitorid / TV »  Telerite üldteema vol. 2 (Küsitlus: Kui vana on sinu igapäevaselt enimkasutatav teler?) märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 84, 85, 86 ... 205, 206, 207  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing

Kui vana on sinu igapäevaselt enimkasutatav teler?
Alla 1 aasta
11%
 11%  [ 50 ]
1-3 aastat
31%
 31%  [ 142 ]
4-6 aastat
25%
 25%  [ 114 ]
7-10 aastat
18%
 18%  [ 84 ]
11-13 aastat
7%
 7%  [ 33 ]
14-16 aastat
3%
 3%  [ 15 ]
17-20 aastat
0%
 0%  [ 4 ]
Üle 20 aasta
1%
 1%  [ 5 ]
hääli kokku : 447

autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.04.2019 14:25:05 vasta tsitaadiga

Ma ka varem kiskusin need maha kohe. Uuel telekal pole veel menyydesse sattunudki, digiboksi pildi teevad need asjad ikka talutavamaks ning plexi kraam on niisamagi hea. Ei viitsi confida neid asju enam peale-maha, võrrelda ja kuskilt netist uurida mida kuidas kruttida. Karbist telekas lauale ja võrgujuhe taha on parim variant
_________________
Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist.
Kommentaarid: 94 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dex
HV veteran
dex

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.04.2019 14:27:37 vasta tsitaadiga

Seda teemat ongi siin korduvalt lahatud ja arvamused jagunevadki täpselt kaheks. Mind häirib see 24 FPS jubedalt isegi Kosmose IMAXIs (ja see peaks ju ometi olema Eesti kõige-kõigem kino ja vaevalt, et seal ka mingit kehva sisu näidatakse) esimesed 15 minutit näitab minu aju mulle kiiresti vahetuvaid pilte, mitte videod.
_________________
Süümi, juumi, makkami ja kui tüüle nakkami...
Kommentaarid: 97 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 86
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.04.2019 14:33:25 vasta tsitaadiga

Noh, inimesed ju otsustasid, et 48fps ei kõlba filmide puhul.

Mulle Kääbik meeldis muidu @48fps.

Aga teleka puhul on parem kui iga signaal jookseb oma originaalsagedusel, igasugune aktiivne pildiparandus ja CSI filtrid tähendavad, et allikas on kehv ja tuleks midagi muud otsida icon_smile.gif
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.04.2019 14:37:15 vasta tsitaadiga

Alles liikusid uudised, kuidas 60FPS videod panevad inimestel pead valutama ja okse jooksma.
Kommentaarid: 249 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
TõnuTõukemõnu
HV kasutaja
TõnuTõukemõnu

liitunud: 30.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.04.2019 14:44:57 vasta tsitaadiga

jeesus188 kirjutas:
raxz, täpselt.
Ma pole mingi seebiooperi fanatt kus pilt täiesti pekki keeratakse.

Hakkimise tekitab TM ise oma kaadrite tekitamisega.
Kui film on 24fps, siis ma vaatangi seda sama sagedusega.

tsitaat:

Nende eest sa ju maksadki...

Ära aja naerma icon_lol.gif

Maagid h00s, ma soovitaks natukene gugeldada seda teemat sul.
Siin vist kunagi ka lahati seda teemat, 24fps vz 60hz paneel

Varsti peaks see probleem minevik olemakui tulevad 120hz 4K paneelidega telekad


Tahtsin just sulle kirjutada et ära sina naerma aja icon_lol.gif

Mul omal on oma kunagise 7 a vana Philipsi 7. seeria teleri näol väga hea kogemus selle 120Hz parandusega. Mitme filmiga kogetud. See muidugi FHD teler, mitte 4K aga põhimõte jääb samaks. Mitmed filmid, mis rämedalt tükeldavad niiet ajab pea valutama ja mõjub ebaloomulikult. Lülitan selle 120Hz clearmotioni sisse ja voila, hoopis teine asi, pilt on sujuv. Natuke ghostingut on, aga see on ka 7 a. vana teler ja sel ajal polnud see hertsi asi teleritel eriti arenenud anyway.
Ma ei saa jätkuvalt aru miks see clear või trumotion halb on.
Väga palju on ka muid imelisi uusi featuure, nt 4K HDR, X1 extreme nt Sonyl, mis paneb pildile piksleid vahele et ka tavatv oleks vaadatav. Või siis full array led, et oleks tagavalgustus vastavalt vajadusele kogu ekraanil jne jne jne.
Cleari kohta lugesin ka jah, et paljudele inimestele ei meeldi ultrasmooth pilt, aga reaalne elu ongi ultrasmooth ja ka gamerid panevad hullu pappi magama arvuti alla et saada mängud maks graafikaga tööle säilitades siiski hea kiiruse, ostavad 144Hz või 240Hz monitore, et oleks mäng sujuvam ja realistlikum. Endal ka 144Hz molu ka 60 peale iialgi tagasi ei lähe icon_smile.gif Vahe on mäekõrgune 144 kasuks.
Jne jne
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
leierpro
HV vaatleja

liitunud: 05.11.2018




sõnum 24.04.2019 14:46:07 vasta tsitaadiga

24fps on tuletatud sellest, et filmilindil on 24 kaadrit(pilti) sekundis, mängides kaadrisagedusega muutub meil kiirus. Videoedastus formaadid PAL on 25fps(50Hz) ja NTSC on 30fps(60Hz), viimasele lisati üks kaader juurde. Digitaalses proffi kinos oleneb mis on algmaterjal, peaks minema kuni 120fps välja ja algmaterjal olenenb kui palju filmi raha pandi. Telekate fps hoopis kolmas asi icon_biggrin.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
TõnuTõukemõnu
HV kasutaja
TõnuTõukemõnu

liitunud: 30.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.04.2019 14:59:05 vasta tsitaadiga

rex kirjutas:
Alles liikusid uudised, kuidas 60FPS videod panevad inimestel pead valutama ja okse jooksma.


icon_lol.gif icon_lol.gif

Mul paneb loll jutt pea valutama ja okse voolama, kusjuures ojadena icon_razz.gif

Imelik jah et tänaval inimesed ei käi tükeldades, nagu lag oleks sees ja jääks aeg seisma 24x sekundis. Krt küll, godforbidden realms we live in icon_smile.gif

Reaalses elus on trumotion sees ja see pole pelgalt mitte 120Hz vaid oma 10000000Hz, selle järgi mõnel pidev okserada järgi!?? icon_eek.gif icon_lol.gif


viimati muutis TõnuTõukemõnu 24.04.2019 15:00:06, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.04.2019 14:59:30 vasta tsitaadiga

leierpro kirjutas:
24fps on tuletatud sellest, et filmilindil on 24 kaadrit(pilti) sekundis, mängides kaadrisagedusega muutub meil kiirus. Videoedastus formaadid PAL on 25fps(50Hz) ja NTSC on 30fps(60Hz), viimasele lisati üks kaader juurde. Digitaalses proffi kinos oleneb mis on algmaterjal, peaks minema kuni 120fps välja ja algmaterjal olenenb kui palju filmi raha pandi. Telekate fps hoopis kolmas asi icon_biggrin.gif


Pigem tuletatud sellest, et 24 kaadri puhul oli enamvähem ok liikuv pilt ja kuna film oli kallis, siis milleks rohkem kulutada kui minimaalselt vajalik silma petmiseks. Mõned on selles dogmas siiani kinni. Nagu ka armastavad vändaga või siinil lykatavaid aknaid autol, manuaalkasti jne

_________________
Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist.
Kommentaarid: 94 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
TõnuTõukemõnu
HV kasutaja
TõnuTõukemõnu

liitunud: 30.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.04.2019 15:01:41 vasta tsitaadiga

Sold OUT kirjutas:
leierpro kirjutas:
24fps on tuletatud sellest, et filmilindil on 24 kaadrit(pilti) sekundis, mängides kaadrisagedusega muutub meil kiirus. Videoedastus formaadid PAL on 25fps(50Hz) ja NTSC on 30fps(60Hz), viimasele lisati üks kaader juurde. Digitaalses proffi kinos oleneb mis on algmaterjal, peaks minema kuni 120fps välja ja algmaterjal olenenb kui palju filmi raha pandi. Telekate fps hoopis kolmas asi icon_biggrin.gif


Pigem tuletatud sellest, et 24 kaadri puhul oli enamvähem ok liikuv pilt ja kuna film oli kallis, siis milleks rohkem kulutada kui minimaalselt vajalik silma petmiseks. Mõned on selles dogmas siiani kinni. Nagu ka armastavad vändaga või siinil lykatavaid aknaid autol, manuaalkasti jne


icon_lol.gif Kümpi.

Ja mis vändaga, ikka nagu Flintstones, jalgadega lükkad hoogu thumbs_up.gif
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.04.2019 15:02:05 vasta tsitaadiga

Maagid h00s, su postitus on pudru ja kapsad
tsitaat:

Väga palju on ka muid imelisi uusi featuure, nt 4K HDR

Mis see hetkel teemasse puutub üldse?

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.04.2019 15:08:52 vasta tsitaadiga

FALD võimaldab LCD korral reaalselt terve pildi ulatuses korrektset valgustust tagada (piisava tsoonide arvu korral), tegemist pole mingi võimenduse ega paranduse vaid allikmaterjali tõetruu kujutamisega.

Sellepärast OLED ja eelnevalt ka plasma hinnatud olidki, kuna piksel ise on valgusallikas ja ei vaja taustavalgust mis pildi tumadamaid osi halliks muudab.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
TõnuTõukemõnu
HV kasutaja
TõnuTõukemõnu

liitunud: 30.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.04.2019 15:11:47 vasta tsitaadiga

jeesus188 kirjutas:
Maagid h00s, su postitus on pudru ja kapsad
tsitaat:

Väga palju on ka muid imelisi uusi featuure, nt 4K HDR

Mis see hetkel teemasse puutub üldse?


Ei ole pudru ja kapsad. Lihtsalt tõin välja et see Clearmotion vms on üks featuur lihtsalt. Teisi featuure veel ja rumalamad kasutajad kindlasti keeraks ka HDRi, full array jne välja, lisaks muudaks pildi kusekollaseks. Paljud ju ei talu valkjat või sinakat tooni, hakkavad kohe oksele ja pea valutama icon_lol.gif

Üldiselt sel puhul ma soovitan suurt 75" 720p "pehme kollaka pildiga" telerit, millel 22fps, et olla kindel et oksele ei hakkaks!

Oh, yeah, meelde tuli, millegipärast selliseid ei toodeta.


Tõsisemal toonil rääkides, siis Absoluutselt kõigil neil featuuridel on mõte - üsna üheselt mõistetav, et muuta pilt teravaks, valgustus reaalseks ja kiirus sujuvaks nagu reaalses elus.
Miks peab tv pilt olema kollakam kui reaalne elu ja kiiruses tükeldama icon_idea.gif?
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.04.2019 15:15:34 vasta tsitaadiga

Ma ei viitsi sel teemal vaielda, tee oma telekaga mida tahad
_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.04.2019 15:17:14 vasta tsitaadiga

Ükskõik, kuhu sisse astud ja näed, et telekas käib, on 99% juhtudest värvid põhjas - kõik on punaste nägudega. Inimestele meeldib, kui telepilt on "ilusam" kui elu ise.
Kommentaarid: 249 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.04.2019 15:21:36 vasta tsitaadiga

Mõned kalibreerivad pildi loomulikuks ja üritavad tarbida võimalikult kõrgekvaliteedilist andmevoogu milles seda materjali on võimalikult vähe töödeldud.

Teised keeravad taustavalguse põhja (pilt peab ere olema!), panevad igasugused *motionid peale ja pildiparandused-servateravdused ning värvivõimendused ja naudivad digiboksist kehva allikmaterjali madalale andmevoole taandatud ruudupildist läbi svammi väljapressitud joonisfilmi icon_smile.gif

Lõppeks võib igaüks teha täpselt seda, mis talle huvi pakub. Lihtsalt maitsed ongi erinevad.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raxz
HV Guru

liitunud: 27.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.04.2019 15:21:48 vasta tsitaadiga

Maagid h00s, kui tahad reaalset elu näha, vaata aknast välja. Kui tahad filmi vaadata, mine kinno (või vaata kvaliteetset filmi kodus true 24fps ekraanil).
Filmi vaadates elad sa sellesse sisse ja kompenseerid elamusega kaadrite puudumise. Sinu keha visuaalne süsteem (aju+silmad?) hakkab kaasa genereerima ja film ei ole katkendlik.
Mõnda aega tagasi ei olnud veel kinodel võimalik näidata 60fps filmi. Praegu ilmselt on enamus kinodes, aga 24fps ei ole veel kusagile suremas.
Lisaks tahab 60fps üle 2 korra rohkem renderdusaega ja jõudlust. Kuna seda kusagil näidata ei olnud, siis seda ka ei tehtud.

Kui oleks olemas 22fps filmid, siis oleks 22fps paneel selle vaatamiseks kõige õigem. Need sitased "pildiparandused" ei tee midagi paremaks.
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dex
HV veteran
dex

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.04.2019 15:28:28 vasta tsitaadiga

Mitte, et ma hakkaks profiga rämedalt vaidlema, aga Raxz, kas Sa vaatad kossu, jalkat võrkpalli samuti ilma vahekaadriteta ja kas väidad, et isegi need on paremad ilma?
_________________
Süümi, juumi, makkami ja kui tüüle nakkami...
Kommentaarid: 97 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 86
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
TõnuTõukemõnu
HV kasutaja
TõnuTõukemõnu

liitunud: 30.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.04.2019 15:31:22 vasta tsitaadiga

anubis kirjutas:
Mõned kalibreerivad pildi loomulikuks ja üritavad tarbida võimalikult kõrgekvaliteedilist andmevoogu milles seda materjali on võimalikult vähe töödeldud.

Teised keeravad taustavalguse põhja (pilt peab ere olema!), panevad igasugused *motionid peale ja pildiparandused-servateravdused ning värvivõimendused ja naudivad digiboksist kehva allikmaterjali madalale andmevoole taandatud ruudupildist läbi svammi väljapressitud joonisfilmi icon_smile.gif


Lõppeks võib igaüks teha täpselt seda, mis talle huvi pakub. Lihtsalt maitsed ongi erinevad.


Ma jätsin algusest peale mainimata et kõik need featuurid, parandused jne sobivad hästi, kui vaatad tv-pc ühendades HDMI kaabliga 4K filme (varem FHD filme).
Tava tv on sedavõrd kehva pildiga, isegi "HD" kanalid, et nende puhul tõesti sitast saia ei tee.
Krt isegi need n. ö. "HD" kanalid on kõigest 480x, millele on veidi piksleid juurde pikktud et tuleks 720-le ligilähedane tulemus. Reaalselt FHDs jooksvatest kanalitest pole meil veel haisugi. Aga telerid on ammugi 4K peal ja varsti 8K.

Kanali edastajatel soovitan juba 16K kanalite edastuse peale mõelda, jättes muu sodi vahele thumbs_up.gif Ehk siis jõuavad telerite arengule järgi icon_lol.gif
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.04.2019 15:45:50 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Ma jätsin algusest peale mainimata et kõik need featuurid, parandused jne sobivad hästi, kui vaatad tv-pc ühendades HDMI kaabliga 4K filme (varem FHD filme)

Ja sul need hakivad eks kui sul pole ühtegi pildiparandust tööl?
Ma ennem kirjutasin sulle, guugelda 24fps ja 60Hz.
Teleka paneel 24hz peale ja ei mingit hakkimist ega sitta.

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.04.2019 15:49:37 vasta tsitaadiga

kas arvutiga ühendades, eriti kui sisend on markeeritud kui pc või nimetatud kui pc, pildiparandused üldse aktiveeritud on?
mida see philipsi clearmotion 120hz endast muidu tehniliselt kujutab, black frame insertion?

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.04.2019 15:51:57 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:
kas arvutiga ühendades, eriti kui sisend on markeeritud kui pc või nimetatud kui pc, pildiparandused üldse aktiveeritud on?
mida see philipsi clearmotion 120hz endast muidu tehniliselt kujutab, black frame insertion?

Täpselt sama asi mis teistelgi, nimi vaid teine
https://www.rtings.com/tv/learn/fake-refresh-rates-samsung-clear-motion-rate-vs-sony-motionflow-vs-lg-trumotion

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raxz
HV Guru

liitunud: 27.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.04.2019 16:20:54 vasta tsitaadiga

dex kirjutas:
Mitte, et ma hakkaks profiga rämedalt vaidlema, aga Raxz, kas Sa vaatad kossu, jalkat võrkpalli samuti ilma vahekaadriteta ja kas väidad, et isegi need on paremad ilma?
Väga ei vaata telekast sporti. Ja kui vaatan, siis tuleb see ilmselt Airplayga ja Apple TV väljund on ilmselt automaatselt 60. Telekast sporti vaadates ma mingit elamust ei saa. Vahepeal käin lives vaatamas.
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pots4t4j4
HV Guru

liitunud: 14.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 24.04.2019 18:08:55 vasta tsitaadiga

Ma pole küll näinud, et mu teleka pilt hakiks või kuidagi aeglane oleks kuskil mingit filmi või asja vaadates, äkki ei oska otsida ja tore ongi kui ei saa aru või ei oska näha seda, mingid truemotionid ja asjad on väljas.
Kommentaarid: 493 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 401
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Renka
HV Guru
Renka

liitunud: 01.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.04.2019 18:38:04 vasta tsitaadiga

pots4t4j4, pilt ei hakigi. Lihtsalt mõnele meeldib kui pilt on "sujuvaks" ja "uduseks" tehtud. Kõik need truemotionid jmt asjad kaotavad pildilt detailsust vahepealsete kaadrite interpoleerimisega.
Mulle on otse näkku väidetud, et vähemdetailne pilt ongi parem ja "palju parema kvaliteediga". icon_eek.gif icon_lol.gif Seda siis ühe inimese juures kus katsetasin nii 100Hz mode kui native telekapilti.
Ehk siis kui pildilt on kadunud igasgune mõistlik detailsus mis isegi TV kehva algmaterjali puhul olemas oli siis on tegu parema kvaliteediga järeldasin ma sellest väitest ja rohkem vaidlema ei hakanud icon_smile.gif
Igal juhul oma silmaga pole ma veel näinud ühtegi truemotion vmt lahendust mis päriselt pilti paremaks teeks. Ikka udusemaks ja detailivaesemaks.


Kusjuures päris südamest ajas naerma antud väide. Kui nüüd antud kasutaja viimaseid postitusi lugeda siis on ta tõenäoliselt EMOs oma postituste pärast?
Maagid h00s kirjutas:
Mul paneb loll jutt pea valutama ja okse voolama, kusjuures ojadena icon_razz.gif

_________________
There is no place like 127.0.0.1
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
tofay
HV kasutaja

liitunud: 24.03.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.04.2019 19:20:18 vasta tsitaadiga

Paljud (odavamad) telerid ei toetagi natiivselt 24fps. Kui film peale panna, peaks teler pildi korraks mustaks viskama ja järgnema info 24hz töörežiimi kohta.
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SilQ
HV Guru
SilQ

liitunud: 19.10.2006




sõnum 24.04.2019 19:49:35 vasta tsitaadiga

Maagid h00s kirjutas:
Reaalses elus on trumotion sees ja see pole pelgalt mitte 120Hz vaid oma 10000000Hz, selle järgi mõnel pidev okserada järgi!?? icon_eek.gif icon_lol.gif


Mis moodi ta sees on? Vaatad pingi pealt näiteks metsa ja siis keegi joonistab sulle koguaeg sellest metsast pilte ja topib neid aegajalt silmade ette?
Ma küll oksendaks kui keegi nii minu läheduses käituks.
Kommentaarid: 251 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 215
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.04.2019 19:50:15 vasta tsitaadiga

Päris elus lükatakse TrueMotion sisse siis, kui elu sekundiga silme eest läbi käib.
Kommentaarid: 249 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 24.04.2019 19:57:40 vasta tsitaadiga

tofay kirjutas:
Paljud (odavamad) telerid ei toetagi natiivselt 24fps. Kui film peale panna, peaks teler pildi korraks mustaks viskama ja järgnema info 24hz töörežiimi kohta.

Mis õnnetus see selline küll on. Normaalne teler, projektor, alustab sisendsignaali edastamist ilma igasuguse teavituse ja vilgutamiseta.

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Kommentaarid: 145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tofay
HV kasutaja

liitunud: 24.03.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.04.2019 20:29:04 vasta tsitaadiga

Võibolla tõesti aeg edasi läinud. Kui praegu oma monitoril värskendamissagedust muudad, siis ei vilguta korraks?
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ivokas
HV veteran
ivokas

liitunud: 14.10.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.04.2019 20:47:14 vasta tsitaadiga

ivokas kirjutas:
anubis kirjutas:
Oled mõne teise HDMI kaabliga proovinud?


See on veel tegemata.


Katsetatud ja tulemust ikkagi pole, endine seis.

_________________
Reisijate ja fekaali vedu kahekorruselise bussiga.
Praepelmeenid ja Vana Tallinn suudavad nii mõndagi muuta!
Kommentaarid: 65 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
TõnuTõukemõnu
HV kasutaja
TõnuTõukemõnu

liitunud: 30.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.04.2019 17:17:19 vasta tsitaadiga

Renka kirjutas:
pots4t4j4, pilt ei hakigi. Lihtsalt mõnele meeldib kui pilt on "sujuvaks" ja "uduseks" tehtud. Kõik need truemotionid jmt asjad kaotavad pildilt detailsust vahepealsete kaadrite interpoleerimisega.
Mulle on otse näkku väidetud, et vähemdetailne pilt ongi parem ja "palju parema kvaliteediga". icon_eek.gif icon_lol.gif Seda siis ühe inimese juures kus katsetasin nii 100Hz mode kui native telekapilti.
Ehk siis kui pildilt on kadunud igasgune mõistlik detailsus mis isegi TV kehva algmaterjali puhul olemas oli siis on tegu parema kvaliteediga järeldasin ma sellest väitest ja rohkem vaidlema ei hakanud icon_smile.gif
Igal juhul oma silmaga pole ma veel näinud ühtegi truemotion vmt lahendust mis päriselt pilti paremaks teeks. Ikka udusemaks ja detailivaesemaks.


Kusjuures päris südamest ajas naerma antud väide. Kui nüüd antud kasutaja viimaseid postitusi lugeda siis on ta tõenäoliselt EMOs oma postituste pärast?
Maagid h00s kirjutas:
Mul paneb loll jutt pea valutama ja okse voolama, kusjuures ojadena icon_razz.gif


Sa ei saa vist naljast aru või kui meelega mõne teema puhul vinti üle keeratakse.

Paistab et inimesed tajuvad maailma ikka väga erinevalt. Selle trumotioni üle pole mõtet vaielda eriti.

Olen isiklikult seda testinud erinevate filmidega, pc-hdmi-tv, kas siis 720p või 1080p.
Jah, olen nõus et see soap opera efekt ja udusus tekib. Kuid see on probleemiks kehvasti treitud HD filmidel. Parim näide oli kunagine 720p film Whiteout. Põhiliselt lööb see välja kiirel liikumisel ja siis kui ekraanil palju detaile.
Jah,sa võid selle mode maha võtta kuid siis on sul aeg-ajalt ulme tükeldamine, mis sest et pilt terav icon_rolleyes.gif Kas see on siis oluliselt parem?

Ideaalis vaataks me kõiki filme cinema modes või nii et need motionid väljas ja film ka EI tükeldaks.

Tänapäeval juba enamik kõrgema teleriseeria tv-sid vast piisavalt pädevad, et see hakkimine pole enam teemaks eriti?
Jagage kogemusi, kellel 8. või 9. seeria telerid.
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pots4t4j4
HV Guru

liitunud: 14.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 25.04.2019 17:20:16 vasta tsitaadiga

Ma räägin ma ei oska äkki näha aga 55B7V peal ma ple sellist asja näinud millest sa räägid.
Kommentaarid: 493 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 401
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Renka
HV Guru
Renka

liitunud: 01.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.04.2019 17:27:54 vasta tsitaadiga

Ma ei saa aru mis tükeldamisest jutt käib? Misasi tükeldab? Kuidas?

Järsku decoder ei suuda sammu pidada? Ehk seadmes on liiga kehv protsessor? Muud tükeldamist ei suuda ma hetkel ette kujutada.

_________________
There is no place like 127.0.0.1
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
lauri23
HV veteran
lauri23

liitunud: 17.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.04.2019 21:47:49 vasta tsitaadiga

Mai tea, minu B8 motion on võrreldes sony X900e-ga päris crap. Kiirelt liikuvate objektide ääri jälgida, siis paneb ikka tähele küll.
_________________
Tasuta 50$pokkeri kontole. Registreeri, õpi strateegiat ja vasta küsimustele. Saad valitud pokkerituppa 50$+veel boonust, kui mängida oskad. Isiklikult saanud 285$ sealt.
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 29
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
muhvits
HV vaatleja

liitunud: 01.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.04.2019 22:06:02 vasta tsitaadiga

https://youtu.be/FhSHeYT2U70
See video on küll mängude kohta aga annab seletab natuke ka motionbluri.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kriimsilm
HV kasutaja
kriimsilm

liitunud: 19.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.04.2019 22:21:50 vasta tsitaadiga

Mind huvitab, kas sujuvama liikumise jaoks peab tingimata ostma kallima mudeli või saaks seda samaväärselt ka välisest karbist tarkvaraga N:
https://www.svp-team.com + madvr või muud filtrid.
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Märt.
HV Guru
Märt.

liitunud: 17.01.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.04.2019 08:46:55 vasta tsitaadiga

leierpro kirjutas:
24fps on tuletatud sellest, et filmilindil on 24 kaadrit(pilti) sekundis, mängides kaadrisagedusega muutub meil kiirus. Videoedastus formaadid PAL on 25fps(50Hz) ja NTSC on 30fps(60Hz), viimasele lisati üks kaader juurde. Digitaalses proffi kinos oleneb mis on algmaterjal, peaks minema kuni 120fps välja ja algmaterjal olenenb kui palju filmi raha pandi. Telekate fps hoopis kolmas asi icon_biggrin.gif


See kaad4isagetus on tuletatud sellest, et inimsilma viide on 1/24 sekundit (enamasti).

_________________
Albert Einstein: "Vaid kaks asja on lõpmatud, universum ja inimlik rumalus, ja selles esimeses pole ma nii kindel."
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.04.2019 09:00:31 vasta tsitaadiga

Märt. kirjutas:
leierpro kirjutas:
24fps on tuletatud sellest, et filmilindil on 24 kaadrit(pilti) sekundis, mängides kaadrisagedusega muutub meil kiirus. Videoedastus formaadid PAL on 25fps(50Hz) ja NTSC on 30fps(60Hz), viimasele lisati üks kaader juurde. Digitaalses proffi kinos oleneb mis on algmaterjal, peaks minema kuni 120fps välja ja algmaterjal olenenb kui palju filmi raha pandi. Telekate fps hoopis kolmas asi icon_biggrin.gif
See kaad4isagetus on tuletatud sellest, et inimsilma viide on 1/24 sekundit (enamasti).
allikat?
24 kaadrit sekundis on nii puhtalt ajaloolistel põhjustel. see on kompromiss. ühelt poolt tajub inimene selle juures filmilt liikumist ilma suuremate probleemideta, teisest küljest oli vaja hoida all kulu filmile. alguses lisaks veel ka projektorite kiirus, kuna see filmihulk pidi/peab sealt füüsiliselt läbi saama keritud. sellel ei ole suuremat teaduslikku või sisulist põhjust kui et see oli omal ajal piisav.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Märt.
HV Guru
Märt.

liitunud: 17.01.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.04.2019 09:09:08 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:
Märt. kirjutas:
leierpro kirjutas:
24fps on tuletatud sellest, et filmilindil on 24 kaadrit(pilti) sekundis, mängides kaadrisagedusega muutub meil kiirus. Videoedastus formaadid PAL on 25fps(50Hz) ja NTSC on 30fps(60Hz), viimasele lisati üks kaader juurde. Digitaalses proffi kinos oleneb mis on algmaterjal, peaks minema kuni 120fps välja ja algmaterjal olenenb kui palju filmi raha pandi. Telekate fps hoopis kolmas asi icon_biggrin.gif
See kaad4isagetus on tuletatud sellest, et inimsilma viide on 1/24 sekundit (enamasti).
allikat?
24 kaadrit sekundis on nii puhtalt ajaloolistel põhjustel. see on kompromiss. ühelt poolt tajub inimene selle juures filmilt liikumist ilma suuremate probleemideta, teisest küljest oli vaja hoida all kulu filmile. alguses lisaks veel ka projektorite kiirus, kuna see filmihulk pidi/peab sealt füüsiliselt läbi saama keritud. sellel ei ole suuremat teaduslikku või sisulist põhjust kui et see oli omal ajal piisav.


Omaaegsed fotograafia- ja filmiraamatud, kuskil lugesin, kas Pedusaar või Mutt oli autoriks. Millalgi 1980-tel sai neid loetud.

_________________
Albert Einstein: "Vaid kaks asja on lõpmatud, universum ja inimlik rumalus, ja selles esimeses pole ma nii kindel."
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
leierpro
HV vaatleja

liitunud: 05.11.2018




sõnum 26.04.2019 09:45:04 vasta tsitaadiga

Pildikasti ilustavaid sõnu on väga palju. Mõningale meeldib klaar porno reziim, teisele üleküllustatud värvid ja või ka siil udus. Rusikareegel hea kinoliku pildi saamiseks on, et kõik need ilustajad lülitada välja, kalibreerida: heledus, kontrast ja värvid ja alles siis vaadata kas aitavad või mitte. Võimalus on ka kasutada videoprotsessorit, kuid need enamusele liiga kallid, ideeliselt teevad sama mis pildikasti sisene, kuid paremini. Siiani parim kodukinopilti saab kodukinoprojektorist kus kõik see pask kinnikeeratud enamasti. Fööni kasutajatele kiire kalibreerimine THX programm ja HDMI telekale järgi ning algatuseks väga hea.

Videoedastuse maailmas kipub halvim alati võitma :d

T
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
C1rca
HV veteran
C1rca

liitunud: 05.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.04.2019 09:57:44 vasta tsitaadiga

Huvitav, kas OLEDide hinnad veel alla ka on tulemas või mitte? Kui 800 kanti langeks, oleks ikka vägev. Ilmselt see eeldaks mingi väga tugeva konkurent tehnoloogia turuletulekut?
Kommentaarid: 104 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.04.2019 10:00:01 vasta tsitaadiga

konkureeriva tehnoloogiaga on keeruline. aga hindade langus eeldaks mingit konkurentsi jah, kui mitte tehnoloogia siis vähemalt tootja osas.
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.04.2019 10:09:49 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:
konkureeriva tehnoloogiaga on keeruline. aga hindade langus eeldaks mingit konkurentsi jah, kui mitte tehnoloogia siis vähemalt tootja osas.

OLED´i tootjaid peale LG ei ole ja ega tule niipea.....kui rääkida hetkel turul olevast tehnoloogiast.
Ja vaevalt nad konkurentidele müüvad oma paneele nii odavalt, et peavad sp. oma hindu langetama icon_smile.gif

Järgmine suurem samm on MicroLED. Selleni läheb veel aega

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
leierpro
HV vaatleja

liitunud: 05.11.2018




sõnum 26.04.2019 10:18:14 vasta tsitaadiga

Hisense peaks tulema 55 OLED mudeliga...
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.04.2019 10:19:47 vasta tsitaadiga

leierpro kirjutas:
Hisense peaks tulema 55 OLED mudeliga...

...... LG paneeliga icon_wink.gif
https://www.channelnews.com.au/hisense-sticks-name-on-lg-oled-panel-in-effort-to-get-traction-in-4k-uhd-market/

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007




sõnum 26.04.2019 10:26:50 vasta tsitaadiga

Kasutab LG vanemat paneeli ja küsib teleri eest rohkem kui LG nimega uuema paneeliga aparaat maksab. icon_rolleyes.gif Kes seda Hisense'i ostaks?
_________________
Müüa igasugu asju
Kommentaarid: 901 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 675
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.04.2019 21:47:29 vasta tsitaadiga

Tulen koju, panen teleka sisse, ei lähe. Klõpsin edasitagasi telekat ja digiboksi. Lõpuks telekas läheb ja pilt selline ning heli pole. Mida soovitate? Samsung https://www.upload.ee/image/9886849/IMG_20190428_211944.jpg
_________________
Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist.
Kommentaarid: 94 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.04.2019 21:52:15 vasta tsitaadiga

Telekas vist katki. beer_yum.gif

Pead uue ostma.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
prtv
HV Guru

liitunud: 20.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.04.2019 22:15:46 vasta tsitaadiga

degaussima peab
_________________
Kommentaarid: 82 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 73
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oliverk
HV veteran

liitunud: 31.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.04.2019 08:46:56 vasta tsitaadiga

Sold OUT kirjutas:
Tulen koju, panen teleka sisse, ei lähe. Klõpsin edasitagasi telekat ja digiboksi. Lõpuks telekas läheb ja pilt selline ning heli pole. Mida soovitate? Samsung https://www.upload.ee/image/9886849/IMG_20190428_211944.jpg

Järgmine kord soovitan Pesumasina firma telekat mitte osta.
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Videokaardid / Monitorid / TV »  Telerite üldteema vol. 2 (Küsitlus: Kui vana on sinu igapäevaselt enimkasutatav teler?) mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 84, 85, 86 ... 205, 206, 207  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.