Avaleht
uus teema   vasta Raud »  TSI (TeeSeeIse) »  [PROJEKT] Reprap delta 3D printer märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele 1, 2, 3  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
cubedude
Kreisi kasutaja
cubedude

liitunud: 20.12.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 13.07.2014 23:23:14 [PROJEKT] Reprap delta 3D printer vasta tsitaadiga

Olen juba viimased 4 aastat vaadanud 3D reprap printimist ja ostutasin et võiks ka endale midagi sellist meisterdada.

Printeri eesmärk oleks siis printida igasuguseid materjale nagu ABS, PLA ja muid. Otsest tootmise eesmärki pole aga kindlalt kasutust saab see ikka tehes erinevaid praktilisi ja ilusaid asju ning miks ka mitte juppe juurde et printerit ennast täiustada.

Just on silma jäänud Delta tüüpi printerid rohkem nagu rostock tänu kiirusele, juppide vähesusele, suurele printimis alale ja kuna see on lihtsalt lahe.

Spoiler Spoiler Spoiler


Printeri ehitamiseks olen jaotanud 3-me gruppi:
1. Elektroonika: Poola poest Gadgets3D leidsin 3d printimise starter kit-i kus on suuremosa jupid olemas mida mul vaja (nagu ramp, hothend, mootorid jms kuid kindlasti on juurde vaja midagi hankida) - 220€ (+ post )
2. Prinditud jupid: Printer kasutab erinevaid juppe mida oleks väga hea välja printida, kui sul on juba 3d printer olemas ning need jupid on ka saadaval Thingiversis. Neid samuti müüakse igal pool ebays näiteks umbes 50€ eest.
3. mutrid, poldid, puit jms. Printer on plaanis teha puidust aluse ja raamiga nagu on tehtud siin. Õnneks suuremosa selline materjal on saadaval ka lähimast Bauhoffist vms.

Hetkene staatus on veel uurimis faas kuid sooviks järgmine nädal juba juppe tellima hakata ja kokku asi panna. Hoian ka seda teemat siis kursis kui kaugel on, mis probleeme tekkis vms ja kuidas välja tuli.

Kas keegi on veel tegelenud sellise projektiga või on anda nõu? icon_smile.gif
Samuti ehk saab keegi näiteks juppe välja printida (punkt nr 2.) või muud abi pakkuda siis ka see on oodatud thumbs_up.gif.
Kas eestis on 3d printimise kommuun või mingi selline asi tekkuinud?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
2ndalpha
HV kasutaja
2ndalpha

liitunud: 03.11.2004




sõnum 13.07.2014 23:58:19 vasta tsitaadiga

Rostock tundub lahe. Tõenäoliselt teen ka endale talvel selle.
Esimeseks printeris on lihtsam võtta kit kus on kõik olemas ja tuleb vaid asi kokku panna.
Kokkupanemine võtab juba kaks õhtut ja natukene ropendamist.

Paar kuud tagasi ostsin Prusa i3 Reworki: http://replikeo.com/en/KIT001
Hotendiks soovitan kohe võtta e3d v6: http://e3d-online.com
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
matukaz
HV kasutaja
matukaz

liitunud: 24.05.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 14.07.2014 00:45:22 vasta tsitaadiga

Vägev!

Ise plaanisin ehitada Laser engraveri cdromi mootoritest. Kuid asi jäi pooleli sest need hiina A4988 ei tahtnud kuidagi töötada normaalselt arduinoga. Vahepeal ok aga siis nagu lõi häired sisse.
Ostsin ka originaal pololu driverid aga pärast ostu jäi kahjuks aega väheks ja jäigi pooleli. Alles nüüd paar nädalat tagasi mõtlesin et võiks uuesti tegeleda. Peaks vist ikkagi ka endale RAMPi ostma juurde.

Delta printeri on jah huvitav vaadata aga üks eelis oli ka see, et muidu liigutatakse rasket alust aga deltas siis liigutatakse veidi kergemat hotendi koos 3 mootoriga.


Edu tegemisel ja kindlasti postita kui asjad liiguvad edasi!


Ah ja tee kindlasti raam tugev! Ning jah full kit oleks kergem aga olen näinud inimesi kes on teinud ulme asju(väga suuri cnc'd, plasma cnc, foam cutterit mis lõikas välja väga suuri tiibasid jnejne) ka nii et pole olnud väga palju kogemust aga palju tahtmist.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
cubedude
Kreisi kasutaja
cubedude

liitunud: 20.12.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 14.07.2014 01:34:33 vasta tsitaadiga

Olen siis natuke uurinud ja matemaatikat teinud. Asjad pole nii lillelised kui algselt arvasin.
Nagu näiteks elektroonika komplekt koos maksude ja saatmisega läheb 220€ asemel rohkem 350€ kanti ning on ka vaja kõvasti juppe juurde hankida.
Nüüd kui arvatav arve läheb rohkem 500-600 külje alla, siis jäi hoopiski teine delta printer silma: Kossel.

Kossel Mini on Rostocki kõige viimane haru n.ö. aga ka kõige väiksem ja suuremosa ei paku heatbed võimalust ehk mitte ABS printimist.
Leidsin aga et selline firma nagu BlueEagleLabs on teinud Kossel Clear mudeli mis vastab suht kõikidele soovidele ja näeb suht aktraktiivne välja:
Spoiler Spoiler Spoiler

Samas see maksab (vist koos postiga) 630€.. natuke rohkem kui oli plaanis kulutada aga 0.2mm-se otsaga suudab ikka teha väga ilusaid asju ja printimise ala suurus on 20x20x28cm ja 100 sammu/mm:
Spoiler Spoiler Spoiler


Hetkel mõtisklen ja võibolla saab hoopis see tellitud..

Kuidas i3 ja muud sellised tavalisemad printerit on? Kas oleks ehk mõttekam matta enda Delta mõtted ja võtta ka 300€ eest 2ndalpha soovitatud printer i3 või muud alternatiivi?
Samuti võib teha nii et esimene printer on näiteks i3 ja tulevikus tingiva vajaduse tulemusel võtta delta... Peab mõtlema veel.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
2ndalpha
HV kasutaja
2ndalpha

liitunud: 03.11.2004




sõnum 14.07.2014 07:34:14 vasta tsitaadiga

Pead silmas pidama, et kui tellid väljaspoolt Euroopat, siis pead veel KM + tollimaksu maksma.
See paneb ka arvestatava summa hinnale otsa, minu Prusa puhul 90€.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004



Online

sõnum 14.07.2014 18:55:41 vasta tsitaadiga

matukaz kirjutas:
Delta printeri on jah huvitav vaadata aga üks eelis oli ka see, et muidu liigutatakse rasket alust aga deltas siis liigutatakse veidi kergemat hotendi koos 3 mootoriga.
Põhjenda.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
cubedude
Kreisi kasutaja
cubedude

liitunud: 20.12.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 14.07.2014 21:11:15 vasta tsitaadiga

matukaz kirjutas:
Delta printeri on jah huvitav vaadata aga üks eelis oli ka see, et muidu liigutatakse rasket alust aga deltas siis liigutatakse veidi kergemat hotendi koos 3 mootoriga.


See on üks suur asi samuti, ise mõtlesin ka et miks üldse tekkis selline disain kus liigutatakse alust pigem kui kordades väiksemat printimis pead, et kas ei või hakata asjad nagu loksuma ja kõikuma kuna need liigutused on seal väga järsud ja kiired (torni ehitades näiteks)

Kartesiaanlik (Cartesian):
Spoiler Spoiler Spoiler

Delta:
Spoiler Spoiler Spoiler



Ei ole veel suutnud ikkagi ära otsustada enda teed, eriti kui silma on jäänud Rostock Mini Pro. Pluss kaasa juurde ka heatbed ja LCD ning hind tuleb umbes 360€ (post on tasuta kuid üle piiri toomine arvatavasti ikka maksab).

Plaan oleks ära proovida ka 0.5 ja 0.2-ne nozzle, kas oleks mõtet hankida see kohe või otsida täitsa uus hotend?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004



Online

sõnum 14.07.2014 21:20:28 vasta tsitaadiga

Mitte igas disainis ei liigutata printimisalust X või Y suunal.
Z suunal liigutamine ei ole eriline probleem niikuinii.
Kui meeldib kerge pea liigutamine võta kasvõi kätte ja ehita endale omade vahenditega Ultimaker või midagi analoogset.

cubedude, hea näide muidu deltast, kus on üsna suur loks sees. Jälgi vertikaalset tala ülevaltpoolt otsast ja näed kuidas see külguunal kõigub.
Muide, võtsin hinnakirja lahti lehel:
Printer 459 USD
LCD 40 USD
Heated Bed 13 USD
Kokku 512 USD = 376 EUR
Kirjade järgi transport Soome tasuta (Eestit polnud nimekirjas)
Eeldusel et saaks sama hinnaga Eestisse, siis lisaks tuleb veel käibemaks 75 EUR, kokku 451 EUR.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
cubedude
Kreisi kasutaja
cubedude

liitunud: 20.12.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 14.07.2014 21:25:05 vasta tsitaadiga

mikk36 kirjutas:
Mitte igas disainis ei liigutata printimisalust X või Y suunal.
Z suunal liigutamine ei ole eriline probleem niikuinii.
Kui meeldib kerge pea liigutamine võta kasvõi kätte ja ehita endale omade vahenditega Ultimaker või midagi analoogset.

cubedude, hea näide muidu deltast, kus on üsna suur loks sees. Jälgi vertikaalset tala ülevaltpoolt otsast ja näed kuidas see külguunal kõigub.
Muide, võtsin hinnakirja lahti lehel:
Printer 459 USD
LCD 40 USD
Heated Bed 13 USD
Kokku 512 USD = 376 EUR
Kirjade järgi transport Soome tasuta (Eestit polnud nimekirjas)
Eeldusel et saaks sama hinnaga Eestisse, siis lisaks tuleb veel käibemaks 75 EUR, kokku 451 EUR.


Tõepoolest, ei tea kas see Heated Bed sobib sinna raami peale ehk seda ma ei arvestanud.
Olen nendega ühendust võtnud ja nad saadavad eestisse ka, lisavad varsti meie riigi sinna nimekirja.

Samuti olen ma ka tutvunud ohtudega, et asi võib hakata logisema/kõikuma jms ja sellepärast mul oligi algne plaan selline suur tugev puidust raam teha. See kit peaks ka olema päris stabiilne kui kõik asjad korralikult kinni keeratud ja hooldatud.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
2ndalpha
HV kasutaja
2ndalpha

liitunud: 03.11.2004




sõnum 14.07.2014 21:36:09 vasta tsitaadiga

Aluse liigutamine ei ole eriline probleem. Halvem on liigutada rasket extruderit kuna mootor on raske.
Selle asemel saab kasutada bowdeni lahendust (extruder on raami küljes ja filament liigub hotendi läbi vooliku).
Delta muidugi ongi juba bowdeniga. Selle miinus on et näiteks NinjaFlexi ja muid pehmemaid filamente printida ei saa.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
cubedude
Kreisi kasutaja
cubedude

liitunud: 20.12.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.07.2014 01:41:33 vasta tsitaadiga

Sai siis viimase ehk Rostock Mini Pro kasuks otsustatud.

Tellisin:
Rostock Mini Pro
LCD ekraani + sd kaardi pesaga
0.3mm jhead nozzeli
0.5mm jhead nozzeli

Kokku on siiamaani läinud: 400.78€. Post on tasuta (sain ka lehe nõusse et nad Eesti nimekirja paneks) ning peaks kohale jõudma järgmise nädala lõpu poole. Siis plaanis teha väike unboxing, mis kaasas ja kui jõuan siis isegi kokku panemine ja esimesed printimised.

Oleks võtnud veel heatbedi ka aga nagu ma aru sain siis tuleks ka välja vahetada toide ja klaas ning ma ei ole kindel kas mahub ära ka (heatbed oleks prinditav ala on 20x20 aga rostock mini suudab printida 18x18). Kui tundub et printimine ei tule välja (PLA) või hakkan suuremaid asju printima, siis kavatsen ikka hankida need ka (post on ju tasuta niiet selles mõttes probleemi pole kui hiljem kohale jõuab).

Plastiku jaoks leidsin sellise koha ehk 29€/kg kohta - http://www.sprint.ee/estore/index.php?route=common/home ning pakuvad ka peale PLA veel laia valiku muid materjale.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
-vodafone-
HV Guru
-vodafone-

liitunud: 26.04.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 31.07.2014 12:54:40 vasta tsitaadiga

cubedude kirjutas:
Sai siis viimase ehk Rostock Mini Pro kasuks otsustatud.

Tellisin:
Rostock Mini Pro
LCD ekraani + sd kaardi pesaga
0.3mm jhead nozzeli
0.5mm jhead nozzeli

Kokku on siiamaani läinud: 400.78€. Post on tasuta (sain ka lehe nõusse et nad Eesti nimekirja paneks) ning peaks kohale jõudma järgmise nädala lõpu poole. Siis plaanis teha väike unboxing, mis kaasas ja kui jõuan siis isegi kokku panemine ja esimesed printimised.

Oleks võtnud veel heatbedi ka aga nagu ma aru sain siis tuleks ka välja vahetada toide ja klaas ning ma ei ole kindel kas mahub ära ka (heatbed oleks prinditav ala on 20x20 aga rostock mini suudab printida 18x18). Kui tundub et printimine ei tule välja (PLA) või hakkan suuremaid asju printima, siis kavatsen ikka hankida need ka (post on ju tasuta niiet selles mõttes probleemi pole kui hiljem kohale jõuab).

Plastiku jaoks leidsin sellise koha ehk 29€/kg kohta - http://www.sprint.ee/estore/index.php?route=common/home ning pakuvad ka peale PLA veel laia valiku muid materjale.


Oled jubinad kätte saanud?
Plaanis endale sama komplekt muretseda. thumbs_up.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
cubedude
Kreisi kasutaja
cubedude

liitunud: 20.12.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 31.07.2014 13:02:29 vasta tsitaadiga

Täna sain DHL-i tracking numberi ja PLA (valge, 1.75mm) ostsin ka ära ehk järgmise nädala keskel või nädalavahetusel saab nokitsema hakata ja printima loodetavasti icon_smile.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mr.Luiks
HV kasutaja
mr.Luiks

liitunud: 05.12.2003




sõnum 31.07.2014 13:07:40 vasta tsitaadiga

kus kohast teele pandi? hiinast?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
cubedude
Kreisi kasutaja
cubedude

liitunud: 20.12.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.08.2014 14:13:39 vasta tsitaadiga

mr.Luiks kirjutas:
kus kohast teele pandi? hiinast?


Kuigi tellitud leht on USA-st (NY), siis kaup tuleb ikkagi Hong Kongist.

EDIT:

Nädal aega tagasi sain oodatud paki kätte.
Pakk kaalus umbes 6KG ja toodi lausa ukse taha ära. Kahjuks mul mingit töökoda vms ruumi pole ehk kokku panen seda enda elutoas.
Paki lahti tehes näha kohe juppide nimekiri ja ilusti paigutatud karbid. Karpide all on veel juppe nagu mootorid, plaadid ja vardad. Pakkimine 5+ icon_smile.gif

Spoiler Spoiler Spoiler


Kokku panemine käib õpetuse järgi mis leidub toote kodulehel ja see on 21 leheline PDF kus iga sammu juures on umbes pilt või 2. Võiks olla rohkem pilte aga hakkama sai.

Kokku panemiseks kulus umbes 12 tundi kanti kuna pole väga kogenenud ehitaja icon_smile.gif

Tööriistadest on kaasa antud mõõdulint, tangid, mutrite võtmed ja viil. PDF-is mainib et ainult vaja on jootekolbi kuid minu kogemuse järgi soovitan veel crimping tööriista, väikest lapikpead kruvikeerajat, kääre/midagi millega lõigata ja mingit malli, millega eristada erinevates suurustes polte kuna on kaasa antud üle 20 erinevat kotti täis mutreid, seibe ja polte ilma märgistusteta.
Spoiler Spoiler Spoiler


Esimene samm on võtta välja mootorid ja kruvida need 3d prinditud hoidjate külge. Kuna need hoidjad (ja paljud muud jupid) on 3d prinditud siis augud pole alati õige suurusega.. Tihti on need väiksed ja polte sisse keerates tundus, et see kohe läheb lõhki aga siiamaani pole ühtegi ära lõhkunud.
Peale seda sai liigutud masina keskosa peale ehk see osa mis hoiab hotendi. Antud süsinikiud varraste otsa sai liimitud laagerotsad ja siis vardad ühendatud 3d prinditud keskosaga.

Spoiler Spoiler Spoiler


viimati muutis cubedude 11.08.2014 14:35:59, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mr.Luiks
HV kasutaja
mr.Luiks

liitunud: 05.12.2003




sõnum 11.08.2014 14:24:32 vasta tsitaadiga

icon_biggrin.gif sai kah see ostetud ja enamvähem on ka kokku monteeritud ja prindib, kuigi probleeme veel on. kalibreerimist on mehemoodi. isiklikult soovitan osta masin mis on juba kokku pandud ja ära kalibreeritud.
kui sul küsimusi tekib kokkupanekul siis võin nõuga aidata.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
cubedude
Kreisi kasutaja
cubedude

liitunud: 20.12.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.08.2014 15:17:52 vasta tsitaadiga

mr.Luiks, lahe thumbs_up.gif. Kindlasti võtan ühendust icon_smile.gif

Aga ehitusel edasi:

Nüüd sai ühendatud mootorid alusega ja aluse külge vardad, mida mööda hakkab keskosa jooksma.
Nõutud oli endstop switche natuke muuta ja joota ning ka see sai tehtud. PDF-is ütleb et 60cm on miinimum kaabli pikkus, ma ütleks pigem 80-90 vähemalt aga kaasa antud kaablist ei tule nii palju välja ja tänu sellele jäi üks mu kaabel natuke liiga lühikeseks. Tulevikus tuleb välja vahetada. Keskmine osa varraste külge zip-tie-dega ja ülemine osa paika ning asi võtab juba ilmet
Spoiler Spoiler Spoiler


Millest mul hetkel pilte pole, on hotend ja selle hoidjad kuid ka see sai paika pandud. Tellisin 2 erinevat nozzelit kaasa ehk 0.5mm ja 0.3mm (kaasas oli 0.4mm) aga tundub et nad saatsid mulle 2 hotendi juurde icon_lol.gif . Ma ei kurda ja sai paigaldatud kõige väiksem 0.3mm.

Spoiler Spoiler Spoiler


Raami osa on nagu valmis ja tuleb edasi liikuda.
Elektooonika õpetuse järgi sai RAMP1.4 plaati pandud jumperid, mis defineerivad mootorite kontrolli taset ning siis see plaat panna Arduino plaadi peale. Ramps 1.4 plaadi peale lähevad veel stepperid ja väiksed radiaatorid nende peale jahutuseks. Juhtmed ühendamaks lauaga tuleb otsad ära crimpida. Sai selle jaoks tööriist ostetud kuid leidsin et on täpsem ja mugavam teha seda käsitsi näpitsatega ning nii sai kõik tehtud. LCD läks Ramps 1.4 peale ilusti.

Spoiler Spoiler Spoiler


Peale voolu paika jootmise Arduino plaadilt Ramps 1.4 plaadile on ehitus nii kaugel et võib arvuti taha asja lükata. Kasutades tarkvara seadistus õpetust, tõmbasin alla endale Arduino ja Repetier-Host tarkvara ning Repetier firmware. Ühendasin plaadi arvutiga kaasa antud USB kaabli abil ning panin peale firmware. Samuti kasutades Repetier-Host programmi kinnitasin et temperatuuri mõõtmine ja mootorid töötavad. Kahjuks aga pole saanud asja korralikult tööle ja pole jõudnud asjaga edasi mässata.

Spoiler Spoiler Spoiler


Hetkene plaan on siis proovida masin tööle saada, ära kalibreerida ja printida väike karp kuhu elektroonika panna (jahutusega) ja juhtmemajandus teha korralikuks. Hoian teid ka kursis thumbs_up.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mr.Luiks
HV kasutaja
mr.Luiks

liitunud: 05.12.2003




sõnum 11.08.2014 16:53:51 vasta tsitaadiga

sul on endstopperid valedes pesades. sul on hetkel x-min, y-min ja z-min aga peab olema x-max, y-max ja z-max. vaata õpetuses lk 9. mul läks terve õhtu selle peale, et see viga tuvastada icon_confused.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
cubedude
Kreisi kasutaja
cubedude

liitunud: 20.12.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 13.08.2014 20:51:13 vasta tsitaadiga

mr.Luiks kirjutas:
sul on endstopperid valedes pesades. sul on hetkel x-min, y-min ja z-min aga peab olema x-max, y-max ja z-max. vaata õpetuses lk 9. mul läks terve õhtu selle peale, et see viga tuvastada icon_confused.gif


Haha tänud, tõepoolest on nii thumbs_up.gif. Lähtusin ka ees pool olevatest skeemidest kus on näidatud esimesed pesad kuid dokumendi lõpus ütleb mis pesa mida teeb.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
liver.97
HV kasutaja

liitunud: 29.06.2012




sõnum 14.08.2014 13:41:49 vasta tsitaadiga

Vaatan neid pilte ja imestan, et kuidas see värk teil toimib? Mingid vardad on püsti ja prindib? Kosmos
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004



Online

sõnum 14.08.2014 15:05:05 vasta tsitaadiga

No aga otsi Youtubest vms delta printeri kohta ja küll leiad omale vastused.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
cubedude
Kreisi kasutaja
cubedude

liitunud: 20.12.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 14.08.2014 15:12:56 vasta tsitaadiga

mikk36 kirjutas:
No aga otsi Youtubest vms delta printeri kohta ja küll leiad omale vastused.


Ma usun et ta pigem väljendas enda hämmingut kui huvi detailidesse laskuda icon_smile.gif

Igatahes eile sain printeri liikuma ja esmane kalibratsioon tehtud. Printimispea liigub ilusti nii horisontaalselt kui ka vertikaalselt. Samut printimiskõrgus paigas. Väga lahe on vaadata kuidas masin jookseb ja "dry run"-i olen juba teinud icon_smile.gif. Kahjuks aga leidsin et mu hotend on katki ehk ei lähe kuumaks kuid kuna nad saatsid mulle 2 lisa hotendi, siis täna saan selle ära vahetada ja esimesed printimised ka tehtud. Postitan pilte õhtu poole thumbs_up.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004



Online

sõnum 14.08.2014 15:40:09 vasta tsitaadiga

cubedude, klassikaline padrun-tüüpi kuumutuselement ikka hotendis?
Kui nii, siis saab vabalt neid vahetada, kõik on 40W võimsuse ja sama suurusega.

Esmasest kalibratsioonist rääkides: oled kontrollinud juba, et see liikuv platvorm püsib igas XY asukohas horisontaalsena ja ei kalluta end asukohta vahetades?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
cubedude
Kreisi kasutaja
cubedude

liitunud: 20.12.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 15.08.2014 10:40:51 vasta tsitaadiga

mikk36 kirjutas:
cubedude, klassikaline padrun-tüüpi kuumutuselement ikka hotendis?
Kui nii, siis saab vabalt neid vahetada, kõik on 40W võimsuse ja sama suurusega.

Esmasest kalibratsioonist rääkides: oled kontrollinud juba, et see liikuv platvorm püsib igas XY asukohas horisontaalsena ja ei kalluta end asukohta vahetades?


Selline kuumutuselement on:
Spoiler Spoiler Spoiler


Võtsin 0.4-se küljest ära ja sain asja kuumaks thumbs_up.gif.

Väike kalle oli viimati sees küll et ühte külge läheb natuke madalamaks aga seda saab väikese mässamisega ka välja.

Eile tegin esimesed printimisproovid ära ja esimesed 3 korda katsetades ei saanud plastikut jooksmagi.. tuli välja et liiga palju proovib süsteem hetkel peale panna plastikut ja asi jookseb umbe. Määrasin ära et mu ots on 0.25 0.3-me asemel ja siis alustas korralikult. Hotend on mul umbes 210 kraadi juures. Esimene asi, mis ma tahtsin printida on lihtsalt 1"x1"x1" kuup kuid umbes 1-2 mm peal jällegi läks umbe ja plastikut ei tulnud välja. Täna õhtul proovin siis mässata veel et saada see õige kogus sisse jooksma.

Spoiler Spoiler Spoiler


Küll aga ma märkasin et see pea hakkas veits viltu minema.. Prinditud pea hoidja läks kuumuse käes pehmeks hakkas järgi andma (ei suutnud seda hästi pildi peale jätta aga muidu on väga suur loks sees). Lahenduseks on vaja see nüüd sirgeks saada ja siis hotendi juhtmed siduda plastiku vooliku külge, et need ei tiriks hotendi viltu.

Spoiler Spoiler Spoiler


Siin on prinditud valge alus. Ääred on sirged ja suurus on õige ning olen suht rahul kui sujuv see on. Eks vaatab kuidas terve kuup lõpuks välja tuleb.

Spoiler Spoiler Spoiler
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
2ndalpha
HV kasutaja
2ndalpha

liitunud: 03.11.2004




sõnum 15.08.2014 10:43:57 vasta tsitaadiga

210 kraadi on ABS-i jaoks natuke vähe. Ise prindin 230 kraadiga.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  TSI (TeeSeeIse) »  [PROJEKT] Reprap delta 3D printer mine lehele 1, 2, 3  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.