Avaleht
uus teema   vasta Raud »  TSI (TeeSeeIse) »  [PROJEKT] Reprap delta 3D printer märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
cubedude
Kreisi kasutaja
cubedude

liitunud: 20.12.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 15.08.2014 10:47:02 vasta tsitaadiga

2ndalpha kirjutas:
210 kraadi on ABS-i jaoks natuke vähe. Ise prindin 230 kraadiga.


Kasutan PLA-d.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mr.Luiks
HV kasutaja
mr.Luiks

liitunud: 05.12.2003




sõnum 15.08.2014 11:33:08 vasta tsitaadiga

cubedude kirjutas:

Küll aga ma märkasin et see pea hakkas veits viltu minema.. Prinditud pea hoidja läks kuumuse käes pehmeks hakkas järgi andma (ei suutnud seda hästi pildi peale jätta aga muidu on väga suur loks sees). Lahenduseks on vaja see nüüd sirgeks saada ja siis hotendi juhtmed siduda plastiku vooliku külge, et need ei tiriks hotendi viltu.

Spoiler Spoiler Spoiler


sama jama oli ka mul. printisin oma masinale selle jahutuse torbiku, hetkel hoiab ilusti selle osa jahedana ja seda juppi enam välja ei vääna. kuigi on plaan see osa alumiiniumist teha.
http://www.thingiverse.com/thing:56865
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 15.08.2014 12:50:53 vasta tsitaadiga

cubedude, ära 0.3'se jaoks küll kirjuta, et sul on 0.25 ots, see tähendab et iga joon pannakse teisele lähemale. Kui sul surub liiga palju plastikut peale, siis vähenda extruder steps per mm muutujat. Selle täpsemaks kalibreerimiseks on muidugi väga põhjalikud õpetused olemas.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
cubedude
Kreisi kasutaja
cubedude

liitunud: 20.12.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 15.08.2014 13:31:11 vasta tsitaadiga

mikk36 kirjutas:
cubedude, ära 0.3'se jaoks küll kirjuta, et sul on 0.25 ots, see tähendab et iga joon pannakse teisele lähemale. Kui sul surub liiga palju plastikut peale, siis vähenda extruder steps per mm muutujat. Selle täpsemaks kalibreerimiseks on muidugi väga põhjalikud õpetused olemas.


See oligi tegelikult selle mõttega pandud nii katsetuseks icon_smile.gif Aga seda küll et põhiliselt proovin ikka 0.3-sega printida seadete järgi tulevikus et kihtide paksused tuleks õiged
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 15.08.2014 14:00:24 vasta tsitaadiga

cubedude, kihtide paksus tuleb sul kihi paksuse sättest, joonte eraldatus tuleb sellest tila suurusest, väljastatud plastiku kogus tuleb jõhvi paksusest (mõõda nihikuga). Seda siis kõik sliceri poole pealt.
Printeri poole pealt pead mängima extruder steps per mm sättega, see on sõltumatu jõhvi paksusest.

Käigu pealt muutmiseks saab flow rate'i samuti muuta.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
JOKKER666
HV veteran
JOKKER666

liitunud: 21.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 16.08.2014 22:12:15 vasta tsitaadiga

2ndalpha kirjutas:
Rostock tundub lahe. Tõenäoliselt teen ka endale talvel selle.
Esimeseks printeris on lihtsam võtta kit kus on kõik olemas ja tuleb vaid asi kokku panna.
Kokkupanemine võtab juba kaks õhtut ja natukene ropendamist.

Paar kuud tagasi ostsin Prusa i3 Reworki: http://replikeo.com/en/KIT001
Hotendiks soovitan kohe võtta e3d v6: http://e3d-online.com


Kuidas see replikeo prusa i3 on? Pakk ja detailid olid terved? Mis kokkupanemisel ropendama ajas? Kalibreerimine läks valutult? Palju hind koos posti ja maksudega kokku tuli? Tollis mingeid jamasi polnud? Seal replikeos asi päris mõnusa hinnaga, aga reprap foorumist lugedes eanamusel kohale jõudnud katkine pakk. Paljudel ikka väga puru, seejuures ka detailid viga saanud. Samas tundub, et replikeo vastutuse omale võtnud ja vajadusel jupid asendanud.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
2ndalpha
HV kasutaja
2ndalpha

liitunud: 03.11.2004




sõnum 17.08.2014 00:25:29 vasta tsitaadiga

Pakk oli terve. Nad on oma pakkimistehnikat kõvasti parandanud. Alguses olevat olnud kõik lihtsalt kuidagi karbis, nüüd on kõik ilusasti vahtplastist tehtud pesades.
Mul hiljuti üks sõber tellis ka endale selle, nüüd saadetakse Hiina posti asemel DHL-ga. Hind on sama aga tuleb pärast väljasaatmist paari päevaga kohale.

Ropendama ajas:
* manuali ei ole
* 10mm poltide asemel on 15mm poldid
* süsinikkiust tehtud plaadi võid minema visata, see on liiga kõver et suuremaid asju printida. Võta parem klaas
* mul on kaks smooth rodi 8mm asemel 7,9mm. Kellelgi teisel pole seda jama vist olnud

Toll oli ca 90 eurot
Aga üldjoontes ma olen rahul. Hind on väga hea. Kui peaksin endale nüüd printeri ostma, siis valiks ikka selle sama.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
cubedude
Kreisi kasutaja
cubedude

liitunud: 20.12.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.08.2014 21:13:54 vasta tsitaadiga

Updates!
Teema on natuke vaiksemaks jäänud aga printer ikka iga päevaset põriseb arvuti kõrval icon_smile.gif Olen üllatunud, et see ei teegi väga lärmi ja isegi suudan magada kui see teisel pool tuba midagi meisterdab.

Mul on olnud kummaline probleem, et keset printimist suvaliselt mingi hetk lihtsalt ei tule enam plastikut välja kuigi mootor proovib peale panna (käib ringi). EXT0_STEPS_PER_MM väärtust kruttides ja 3-4 katsetust hiljem tundub et olen saanud asja paika, ei anna liiga palju peale. Minu puhul on selleks hetkel 460.

Paar asja mis teinud olen:

Kuup: Üritusi: 3 - täiesti seest tühi ja 3 kihti alla ja peale. Ilma toetuseta varises ülemine pool täiesti sisse aga küljed on ilusad. leidsin et on parem kui on peal ja all 4 kihti kuna 3 jääb veits väheks.
Spoiler Spoiler Spoiler


Batman! - üritusi: 2
Spoiler Spoiler Spoiler


Lilletops - Üritusi: 1 - Tahtsin proovida kuidas natuke suuremat asja teha ja kuidas ta teeb seinu. Ilus tuli välja peale puhastamist aga muidu see rändamine risti kuidagi jättis palju plastiku pahna keskele. Kas keegi teab kuidas seda hüppamist parandada? Panin siia ka pildi ventilaatori hoidja tegemisest kus on jällegi seda pahna palju keskel..
Spoiler Spoiler Spoiler


Rulli hoidja: Juppe: 4, Üritusi: 6 - Kuna Rostock Mini Pro-l ei ole kaasas rulli hoidjat ja ma ise ei taha olla koguaeg juures printimisel, siis tuli välja mõelda midagi. Lahenduseks leidsin thingiversist hoidja mis koosneb siis 4-st eraldi jupist ja 4-st kuullaagrist. Kuulalaagerid sai lähimast spordipoest ja oli 1€/tk. Peale printimist tuli natuke viilida et asjad kokku läheks kuid mitte väga palju. See töötab väga hästi, rull veerleb väga kergelt nende peal ja laius on täpselt õige. Keskmisi osi saab välja ka vahetada kui on erineva laiusega rullid.
Spoiler Spoiler Spoiler


On kellelgi häid Slic3ri soovitusi, mis seadeid võiks näppida? Tundub et printeri olen muidu ära suutnud seadistada nii, et suudab teha täitsa normaalseid asju, loogiliselt saab veel paremini kui tahta aga asjad on mõõdus.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 21.08.2014 21:25:16 vasta tsitaadiga

Ei näe, et sul oleks ventilaator hotendi peale puhumas. Sellest ka ummistumine keset printimist.
Kui keset rändamist plastik välja surub, tuleb seda rohkem tagasi tõmmata (retract).
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
cubedude
Kreisi kasutaja
cubedude

liitunud: 20.12.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.08.2014 21:30:00 vasta tsitaadiga

mikk36 kirjutas:
Ei näe, et sul oleks ventilaator hotendi peale puhumas. Sellest ka ummistumine keset printimist.


Miks välistaks õhuvool hotendi ummistamist?

mikk36 kirjutas:
Kui keset rändamist plastik välja surub, tuleb seda rohkem tagasi tõmmata (retract).


Hetkel on määratud see 1mm peale. 2mm on juba palju? Hetkel printer prindib, õhtu poole saan katsetada. Samuti kas ise kastuad lift z võimalust ka?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 21.08.2014 21:37:46 vasta tsitaadiga

cubedude kirjutas:
mikk36 kirjutas:
Ei näe, et sul oleks ventilaator hotendi peale puhumas. Sellest ka ummistumine keset printimist.


Miks välistaks õhuvool hotendi ummistamist?
Kuna sul hotendi ei jahutata, soojeneb see üha rohkem ülespoole suunal, mis tähendab et plastik hakkab varem sulama kui seal, kus sul kuumutuselement on. Varem sulama hakkav plastik suurendab takistust läbi surumisel niikaua kuni ükshetk extruder lihtsalt plastikust tüki välja hammustab ja ongi ummistus käes.

cubedude kirjutas:
mikk36 kirjutas:
Kui keset rändamist plastik välja surub, tuleb seda rohkem tagasi tõmmata (retract).


Hetkel on määratud see 1mm peale. 2mm on juba palju? Hetkel printer prindib, õhtu poole saan katsetada. Samuti kas ise kastuad lift z võimalust ka?
Pigem proovi julgelt 4mm. Tegu on ikkagi bowden-extruderiga. 1-2mm on ainuüksi direct-extruderiga.
Z-lift on mul 0,1mm.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
-vodafone-
HV Guru
-vodafone-

liitunud: 26.04.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.08.2014 21:51:01 vasta tsitaadiga

mikk36
Viska enda meisterdatud asjadest ka pilte.
Endal suur huvi olemas ning vist läheb seadme tellimiseks.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 21.08.2014 21:57:51 vasta tsitaadiga

Noh, alguses oli: https://www.dropbox.com/s/47twv9tjabh3h13/P1090289.JPG
See sai mõned täiendused ja siis hakkas usin printimine pihta: https://www.dropbox.com/s/aoc6lxcbidglifq/P1090319.JPG
Sellega tegin selle: https://www.dropbox.com/s/bg20fhnmak9170v/P1090437.JPG
Midagi väga suurt kasulikku polegi printinud, vedeles üks iminapaga M6 poldiga (kaamerate kinnitamiseks sobiv) jalg üle, seega sai sellest mobiilihoidik tehtud, mis mahub täpselt rooli taha autos:
https://www.dropbox.com/s/ml3t2r12krhjf0s/P1090442.JPG
https://www.dropbox.com/s/4qo3t2gdhy6ebxt/P1090443.JPG
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
cubedude
Kreisi kasutaja
cubedude

liitunud: 20.12.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.08.2014 00:32:23 vasta tsitaadiga

Mulle anti kaasa 1 40x40x10mm ventikas millel on 3 hästi lühikest juhet. Hea näiteks plaadi jahutuseks kuid mitte kuidagi ei jõua sellega hotendi juurde. Jootsin kõik 3 küljest ära ja panin pikema 2 soonega juhtme külge ja ühendasin RAMPS plaadiga ära. Kitiga anti kaasa ventilatori kinnitus jupp mille sain pea aluse külge kinnitatud 4 zip-tiega. Ventilaator on täiesti suunatud prinditava ala peale, mitte hotendi aga hetkel pole mul võimalik paremat lahendust teha. Sidusin ventika kaablid hotendi omade külge ja asi tundub töötavat.

Spoiler Spoiler Spoiler


Samuti märkisin slic3risse retractor 4mm ja lift z 0.1mm ja printisin S tähe kalibratsiooni alt ja peaks ütlema et tuli päris ilusti välja. Mitte ideaalselt ja pean veel näppima seadetega kuid ilus. Viimast 2 juppi ta printis korraga (kuigi oli märgitud et eraldi juppe teeks eraldi) ja enam seda liikumise/hüppamise plastiku jäägi probleemi pole.

Spoiler Spoiler Spoiler


Muideks kui pildid on liiga väiksed/suured või soovite näha ka täis suuruses pilte, siis mul on kõik olemas, mainige vaid icon_smile.gif ja võite ka ise küsida pilte/teste millegist thumbs_up.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
2ndalpha
HV kasutaja
2ndalpha

liitunud: 03.11.2004




sõnum 22.08.2014 00:39:43 vasta tsitaadiga

Need niidid jäävad Sul kuna travel speed on tõenäoliselt liiga madal ja nagu enne öeldud, hotendi jahedat osa ei jahutata.
Vaata näiteks seda videot mis näitab kuidas hotend töötab: https://www.youtube.com/watch?v=zcrnElHjfeQ

Mikk, kust Sa Eestis 8mm smooth rode saad?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
TeaMeTzu
HV veteran

liitunud: 10.10.2011




sõnum 22.08.2014 10:52:05 vasta tsitaadiga

Ma vaatasin pildid läbi ja eriti teksti ei süvenenud, aga palju selle ehitus maksma läks/läheb?
_________________
M: Ainulaadsed Eesti disain sisustuselemendid - TESSERA
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
cubedude
Kreisi kasutaja
cubedude

liitunud: 20.12.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.08.2014 10:56:56 vasta tsitaadiga

TeaMeTzu kirjutas:
Ma vaatasin pildid läbi ja eriti teksti ei süvenenud, aga palju selle ehitus maksma läks/läheb?


See siin oli 400€ printer + ~83€ toll + 29€ 1kg PLA + ~20€ eest muid asju nagu tööriistad ehk ~530€ kokku. Oleks saanud ka odavamalt kuni ~100€ kui soovida.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 22.08.2014 11:10:20 vasta tsitaadiga

2ndalpha kirjutas:
Mikk, kust Sa Eestis 8mm smooth rode saad?
Pole aimugi, mina pole otsinud ega ostnud.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Worm390
HV kasutaja
Worm390

liitunud: 02.10.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.08.2014 11:50:14 vasta tsitaadiga

2ndalpha kirjutas:
Need niidid jäävad Sul kuna travel speed on tõenäoliselt liiga madal ja nagu enne öeldud, hotendi jahedat osa ei jahutata.
Vaata näiteks seda videot mis näitab kuidas hotend töötab: https://www.youtube.com/watch?v=zcrnElHjfeQ

Mikk, kust Sa Eestis 8mm smooth rode saad?


Kalibreeritud teras peaks olema asja nimi. Mina käisin seda seal kunagi ostmas, müüdi vist 6m pikkune varras. Kui ilusti küsid, siis äkki lõikavad veidi hallatavamasse suurusesse ka.
http://www.schmolz-bickenbach.ee/
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
2ndalpha
HV kasutaja
2ndalpha

liitunud: 03.11.2004




sõnum 22.08.2014 11:52:15 vasta tsitaadiga

Worm390 kirjutas:
2ndalpha kirjutas:
Need niidid jäävad Sul kuna travel speed on tõenäoliselt liiga madal ja nagu enne öeldud, hotendi jahedat osa ei jahutata.
Vaata näiteks seda videot mis näitab kuidas hotend töötab: https://www.youtube.com/watch?v=zcrnElHjfeQ

Mikk, kust Sa Eestis 8mm smooth rode saad?


Kalibreeritud teras peaks olema asja nimi. Mina käisin seda seal kunagi ostmas, müüdi vist 6m pikkune varras. Kui ilusti küsid, siis äkki lõikavad veidi hallatavamasse suurusesse ka.
http://www.schmolz-bickenbach.ee/

Tänud info eest.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vermon
Kreisi kasutaja
Vermon

liitunud: 04.12.2003




sõnum 26.08.2014 09:16:21 vasta tsitaadiga

Keegi Tallinnas mu Prusa i3'le suurt hammakat ei taha printida? https://www.dropbox.com/s/iqch7mpeksi5oat/2014-08-25%2020.56.17.jpg?dl=0

EDIT: pole vist vaja ka, andsin tikuga tuld veidi: https://www.dropbox.com/s/vsmc06qcj9p57jp/2014-08-25%2021.09.46.jpg?dl=0
Järgmisena vist tuleb siis ikka varuosad valmis printida icon_biggrin.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
matukaz
HV kasutaja
matukaz

liitunud: 24.05.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.08.2014 22:36:09 vasta tsitaadiga

Kui printer juba prindib normaalselt, siis esimese asjana prindi välja varuosad icon_wink.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vermon
Kreisi kasutaja
Vermon

liitunud: 04.12.2003




sõnum 01.09.2014 09:06:30 vasta tsitaadiga

See on hea mõte jah, kahjuks ei ole veel selleni jõudnud. Nüüd siis tundub, et hotendi jahutus ei ole olnud piisav ja extruder on deformeerunud selle koha pealt kus hotend kinnitub ning hotend nüüd logiseb icon_sad.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
cubedude
Kreisi kasutaja
cubedude

liitunud: 20.12.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 01.09.2014 11:52:03 vasta tsitaadiga

Mul printer prindib ilusti väikseid asju kuid isegi koos jahutusega suurematel asjadel ummistub hotend ära.. On nippe kuidas vältida seda? Retracti alandamine ei tööta ja ventilaatorit ei saa hetkel ümber positsioneerida kuna see nõuaks üpriski suure jupi printimist..
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 01.09.2014 12:53:53 vasta tsitaadiga

cubedude kirjutas:
Mul printer prindib ilusti väikseid asju kuid isegi koos jahutusega suurematel asjadel ummistub hotend ära.. On nippe kuidas vältida seda? Retracti alandamine ei tööta ja ventilaatorit ei saa hetkel ümber positsioneerida kuna see nõuaks üpriski suure jupi printimist..
Ega ei olegi mingit nippi, kui hotendi disain näeb ette jahutuse olemasolu.
On sul miski kindel jupp olemas, mida täpsemalt tarvis?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  TSI (TeeSeeIse) »  [PROJEKT] Reprap delta 3D printer mine lehele eelmine  1, 2, 3  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.