|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
Anti
liitunud: 11.05.2004
|
04.05.2006 11:57:42
X850xt stock cooler viliseb |
|
|
Nimelt, panen arvuti käima, hakkab julmalt undama, siis jääb nats vaiksemaks ja niikui wini jõuab hakkab iseenesest viliseb. Ventika kiirus on täpselt sama mis bootides, aga niikui wini jõuab läheb lahti selline hästi kõrge vilin.
Ühesõnaga bioses, bootides ja igalpool mujal töötab normaalselt ja täpselt samal rpm winis hakkab asi vilisema.
Probleem ei ole milleski muus, kuna tõmbasin winis töötamise ajal cooleri välja ja siis oli vait.
Selline tunne, nagu oleks see kuidagi mingist softist vms mõjutatud?
|
|
| Kommentaarid: 314 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
4 :: |
240 |
|
| tagasi üles |
|
 |
crypto
Kreisi kasutaja

liitunud: 05.03.2005
|
04.05.2006 12:02:03
|
|
|
njah, kui vendi seisma panid, siis vist ei saa muu viga eriti olla. Ise pakuks muidu mingite kondekate vilisemist põhjuseks
_________________ 61. Logistikapataljoni võitleja |
|
| Kommentaarid: 42 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
37 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Anti
liitunud: 11.05.2004
|
04.05.2006 12:03:54
|
|
|
| crypto kirjutas: |
njah, kui vendi seisma panid, siis vist ei saa muu viga eriti olla. Ise pakuks muidu mingite kondekate vilisemist põhjuseks  |
ei ole jah kondekad ega midagi taolist, vendi viga on. Aga küsimus on sellest, et miks ta viliseb just winis.
|
|
| Kommentaarid: 314 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
4 :: |
240 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Winterwind
One

liitunud: 19.05.2002

|
04.05.2006 12:05:39
|
|
|
nagunii poolid vilisevad kaardil koormuse all mitte vent
|
|
| Kommentaarid: 1009 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
728 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Anti
liitunud: 11.05.2004
|
04.05.2006 12:06:30
|
|
|
| Winterwind kirjutas: |
nagunii poolid vilisevad kaardil koormuse all mitte vent  |
no kui ma võtan vendi välja windowsis oleku ajal ja jääb vilin järgi siis peab olema vendi viga ju.
|
|
| Kommentaarid: 314 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
4 :: |
240 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tbit
HV Guru
liitunud: 27.04.2004
|
04.05.2006 12:11:05
|
|
|
lükka näpp vahele töötamise aeg kui vent viliseb, kui siis ka vilin järgi jääb proovi vendi kiirust näpuga pidurdada, kui väga madalatel pööretel ka viliseb siis on vooluringis ilmselt asi, kui ei vilise siis on tehniline vendi viga.
_________________ DVD is da 4483MB :-/)
|OSTAN|-> T43 pikk jahutus |
|
| Kommentaarid: 265 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
230 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Anti
liitunud: 11.05.2004
|
04.05.2006 12:13:39
|
|
|
| Tbit kirjutas: |
| lükka näpp vahele töötamise aeg kui vent viliseb, kui siis ka vilin järgi jääb proovi vendi kiirust näpuga pidurdada, kui väga madalatel pööretel ka viliseb siis on vooluringis ilmselt asi, kui ei vilise siis on tehniline vendi viga. |
x850xt stock coolerile pole võimalik eriti kuhugi näppe vahele pista. No kui võtan näiteks atitooliga 0% siis ei vilise, panen 5% peal kohe hakkab vilisema.
Panin eile huvipärast cooleri 25% peale ja tegin restardi. Alguses bootides nagu ikka see cooler undab ja siis jääb vaiksemaks. Oli vaiksem ja bootis ning niikui wini deski pilt ette tuli hakkas vilisema, kuigi vendi kiirus oli koguaeg sama...
|
|
| Kommentaarid: 314 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
4 :: |
240 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tbit
HV Guru
liitunud: 27.04.2004
|
04.05.2006 12:18:05
|
|
|
siis võib ikka vooluringis midagi kahtlustada, kuigi jah vb on vent ka vigane, pole ka välistatud. samas kas 5% ja 25% kiirusel on vilina vahe ka, teravam või midagi, või siis koguaeg ühesugune.
_________________ DVD is da 4483MB :-/)
|OSTAN|-> T43 pikk jahutus |
|
| Kommentaarid: 265 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
230 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Anti
liitunud: 11.05.2004
|
04.05.2006 12:18:55
|
|
|
| Tbit kirjutas: |
| siis võib ikka vooluringis midagi kahtlustada, kuigi jah vb on vent ka vigane, pole ka välistatud. samas kas 5% ja 25% kiirusel on vilina vahe ka, teravam või midagi, või siis koguaeg ühesugune. |
ühtlane vilin. 100% peal ei kuule enam vilinat sest vendi undamine juba matab selle heli.
|
|
| Kommentaarid: 314 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
4 :: |
240 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Winterwind
One

liitunud: 19.05.2002

|
04.05.2006 12:19:54
|
|
|
| pane vent 0% ja lase korra 3d tööle - vaata kas hakkab vilisema või ei
|
|
| Kommentaarid: 1009 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
728 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tbit
HV Guru
liitunud: 27.04.2004
|
04.05.2006 12:21:12
|
|
|
siis pakun, et kaardil on vooluringis jubin mis seda teeb.
_________________ DVD is da 4483MB :-/)
|OSTAN|-> T43 pikk jahutus |
|
| Kommentaarid: 265 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
230 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Anti
liitunud: 11.05.2004
|
04.05.2006 12:26:08
|
|
|
Winterwind, panin, ei olnud mingit häält.
Tbit, siin vist polegi muud teha kui uus jahuti peale panna jah?
|
|
| Kommentaarid: 314 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
4 :: |
240 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tbit
HV Guru
liitunud: 27.04.2004
|
04.05.2006 12:28:51
|
|
|
odavam vast oleks lihtsalt otse molex süüa anda.
_________________ DVD is da 4483MB :-/)
|OSTAN|-> T43 pikk jahutus |
|
| Kommentaarid: 265 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
230 |
|
| tagasi üles |
|
 |
angel
HV Guru

liitunud: 06.12.2003
|
04.05.2006 12:35:02
|
|
|
| Tbit kirjutas: |
| odavam vast oleks lihtsalt otse molex süüa anda. |
Kui vent teeb häält siis miks peaks see hääl lõppema kui otse molexist toidet anda?
Üks võimalus oleks mudugist vent panna väga madalatel pööretel tööle et ei vinguks enam aga siis vast ei jahuta ära.
Samas kui ventile saab ligi siis võib ju sutsu peenikest mootoriõli vahele panna ja peaks sutsu aega vaiksem olema (ise teinud odavavamte ventidega nõnda ja mõnda aega on aidanud).
Või siis uus jahutus osta.
Pealegi sellel poolide vms elektroonika vilinal ja vendi vilinal on vahe sees. Ja kuda saab elektroonika viliseda kui keset 3Dmark i näpuga vent seisma jääta ja siis vilin lõppeb?
|
|
| Kommentaarid: 175 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
157 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Anti
liitunud: 11.05.2004
|
04.05.2006 12:36:47
|
|
|
| angel kirjutas: |
| Tbit kirjutas: |
| odavam vast oleks lihtsalt otse molex süüa anda. |
Kui vent teeb häält siis miks peaks see hääl lõppema kui otse molexist toidet anda?
Üks võimalus oleks mudugist vent panna väga madalatel pööretel tööle et ei vinguks enam aga siis vast ei jahuta ära.
Samas kui ventile saab ligi siis võib ju sutsu peenikest mootoriõli vahele panna ja peaks sutsu aega vaiksem olema (ise teinud odavavamte ventidega nõnda ja mõnda aega on aidanud). |
asi ei ole ju ventilaatoris vaid mingit teises asjas. Mujal ju asi üldse ei vilise. Proovin seda molexi asja pärastpoole.
|
|
| Kommentaarid: 314 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
4 :: |
240 |
|
| tagasi üles |
|
 |
angel
HV Guru

liitunud: 06.12.2003
|
04.05.2006 12:39:27
|
|
|
ma saa nüüd mõhkugi aru: lugesin et : vent seisab ei vilise vent liigub viliseb.
Biosis on mingi default värk minuteada venil. Ning kui windows ja programmid tööle panevad siis hakkab alles miski selle kiirust kontrollima. Ehk siis bootides ehk on ta siis nõnda vaikne (või lärmakas kiiruse tõttu) et vilinat ei kuule.
Aga jah mida ma ka tean
|
|
| Kommentaarid: 175 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
157 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Anti
liitunud: 11.05.2004
|
04.05.2006 12:48:05
|
|
|
| angel kirjutas: |
ma saa nüüd mõhkugi aru: lugesin et : vent seisab ei vilise vent liigub viliseb.
Biosis on mingi default värk minuteada venil. Ning kui windows ja programmid tööle panevad siis hakkab alles miski selle kiirust kontrollima. Ehk siis bootides ehk on ta siis nõnda vaikne (või lärmakas kiiruse tõttu) et vilinat ei kuule.
Aga jah mida ma ka tean |
ütleme nii et võibolla isegi ei ole see vent mis viliseb, Lihtsalt kui vent tööle panna tekib kuskil kaardis mingi konflikt, mis paneb vilisema midagi kaardi peal.
EDIT: proovisin. Vent oli 0% ja siis lükkasin atitooliga 100% peale. Kui tuure üles hakkas võtma siis vilises ja max rpm peal jäi vilin vait/vaikseks. 90% peal hakkas jälle pihta.
|
|
| Kommentaarid: 314 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
4 :: |
240 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tbit
HV Guru
liitunud: 27.04.2004
|
04.05.2006 17:32:45
|
|
|
| angel kirjutas: |
| Biosis on mingi default värk minuteada venil. Ning kui windows ja programmid tööle panevad siis hakkab alles miski selle kiirust kontrollima. Ehk siis bootides ehk on ta siis nõnda vaikne (või lärmakas kiiruse tõttu) et vilinat ei kuule. |
bios peaks olema temperatuuride kaupa ära määratud kui suures temp vahemikus palju % voolu antakse.
_________________ DVD is da 4483MB :-/)
|OSTAN|-> T43 pikk jahutus |
|
| Kommentaarid: 265 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
230 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Anti
liitunud: 11.05.2004
|
04.05.2006 17:38:30
|
|
|
| Tbit kirjutas: |
| angel kirjutas: |
| Biosis on mingi default värk minuteada venil. Ning kui windows ja programmid tööle panevad siis hakkab alles miski selle kiirust kontrollima. Ehk siis bootides ehk on ta siis nõnda vaikne (või lärmakas kiiruse tõttu) et vilinat ei kuule. |
bios peaks olema temperatuuride kaupa ära määratud kui suures temp vahemikus palju % voolu antakse. |
ei ole selles asi, kuna alguses undab ja siis jääb kohe selle vaikuse peale mis ta pandud ise on (minul 25%) ja niikui wini jõuab kohe piniseb.
Tuleb see molexi trikk vist esialgu ära teha...
|
|
| Kommentaarid: 314 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
4 :: |
240 |
|
| tagasi üles |
|
 |
emarrdos
HV vaatleja

liitunud: 07.05.2005
|
04.05.2006 17:45:19
|
|
|
Kui vent viliseb siis ta on kuival...pane tilk õmblusmasina või muud peent õli vendikale..pakun,et aitab.
|
|
| Kommentaarid: 11 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
9 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Anti
liitunud: 11.05.2004
|
04.05.2006 17:50:41
|
|
|
| emarrdos kirjutas: |
Kui vent viliseb siis ta on kuival...pane tilk õmblusmasina või muud peent õli vendikale..pakun,et aitab.  |
rääkisin mitu korda, mitte vent ei vilise, vaid kaart hakkab kuidagi vendi toimel vilisema.
|
|
| Kommentaarid: 314 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
4 :: |
240 |
|
| tagasi üles |
|
 |
virx
HV Guru
liitunud: 23.11.2002
|
04.05.2006 17:55:45
|
|
|
| jep..vent on aja jooksul õlist kuivaks jooksnud, paar tilka midagi sinna peaks aitama.
|
|
| Kommentaarid: 363 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
1 :: |
308 |
|
| tagasi üles |
|
 |
spekti
Kreisi kasutaja
liitunud: 17.05.2005
|
04.05.2006 17:58:00
|
|
|
see on suht koht äsja ostetud kaart...
mis seal ikka piinata, uus jahutus peale või garantiisse, kuid see on mõttetu ajaraisk ma arvan.
|
|
| Kommentaarid: 56 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
55 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Anti
liitunud: 11.05.2004
|
04.05.2006 17:59:21
|
|
|
virx, tegu 2 päeva vana kaardiga ja vendis viga ei ole juu. Ma olen seletanud seda mitu korda juba.
Stakeknife, arvatavasti tulebki vist nii teha. Garantiiga ei viitsi küll jamada selle pärast.
|
|
| Kommentaarid: 314 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
4 :: |
240 |
|
| tagasi üles |
|
 |
112233
HV kasutaja
liitunud: 08.04.2003
|
04.05.2006 18:03:22
|
|
|
| velzatis, proovi mõne teise vendiga -toide videokaardi vendi pesast
|
|
| Kommentaarid: 52 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
46 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Anti
liitunud: 11.05.2004
|
04.05.2006 18:05:08
|
|
|
| 112233 kirjutas: |
| velzatis, proovi mõne teise vendiga -toide videokaardi vendi pesast |
ei ole ühtegi sellise otsaga venti. Seal suht spetsiifiline see...
|
|
| Kommentaarid: 314 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
4 :: |
240 |
|
| tagasi üles |
|
 |
112233
HV kasutaja
liitunud: 08.04.2003
|
04.05.2006 18:12:42
|
|
|
| velzatis kirjutas: |
| ei ole ühtegi sellise otsaga venti. Seal suht spetsiifiline see... |
võta see plast kate mis kaardil vendi pistiku moodustab ära(peaks tulema suht kergelt),jääb 3 paljast pinni ,sinna otsa pane tavaline 3(2)-pin otsaga vent,jälgima peaks ,et +,- oleks õigesti
|
|
| Kommentaarid: 52 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
46 |
|
| tagasi üles |
|
 |
emarrdos
HV vaatleja

liitunud: 07.05.2005
|
04.05.2006 18:47:21
|
|
|
Kui on garantii siis ikka sinna..võibolla sünnist saati ta vigane..mine tea.
Pärast reguleerid midagi ära ka veel ja aidaa kaart ja kõik muu...aga eks sa ise tead
|
|
| Kommentaarid: 11 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
9 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Anti
liitunud: 11.05.2004
|
04.05.2006 19:56:10
|
|
|
| 112233 kirjutas: |
| velzatis kirjutas: |
| ei ole ühtegi sellise otsaga venti. Seal suht spetsiifiline see... |
võta see plast kate mis kaardil vendi pistiku moodustab ära(peaks tulema suht kergelt),jääb 3 paljast pinni ,sinna otsa pane tavaline 3(2)-pin otsaga vent,jälgima peaks ,et +,- oleks õigesti |
vLasin ilma stock coolerita wini välja ja torkasin cooleri kaardi külge ja lükkasin ükskõik mis % peale cooleri, ei mingit vilinat.
EDIT: tegin restardi ära ja nüüd seda vilinat enam ei ole kuskil...
EDIT2: vb oli mingi imelik konflikt kuskil vooluringluses tekkinud, mis pani teatud asja(d) vilisema...
EDIT: jälle hakkas lambist uuesti suvalisel hetkel vilisema.Torkasin 7V peal molexisse ja ei mingit vilinat.
|
|
| Kommentaarid: 314 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
4 :: |
240 |
|
| tagasi üles |
|
 |
yb228a
Kreisi kasutaja

liitunud: 25.12.2001
|
10.05.2006 22:17:33
|
|
|
| Kui Atitooli fan control alt võtta linnuke ära (do not change PWM base frequency) eest siis pistis minu kaart ka hullu moodi vilisema. Tundub, et sellele 850 vendile ei meeldi PWM sagedusega mängimine.
|
|
| Kommentaarid: 231 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
4 :: |
192 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Wiltz
HV Guru
liitunud: 28.01.2002
|
11.05.2006 19:38:59
|
|
|
seda vilinat võib nimetada ilmselt resoneerimiseks mingil sagedusel, ja põhjustajaks tõenäoliselt mingitlaadi poolid, muide poolid on põhimõtteliselt ka ventikate mootorites
probleemi lihtsaim ja parim lahendus oleks ilmselt lihtsalt ventika vahetamine suurema ja parema vastu!
crypto, näitad mulle äkki mõnikord mõnda vilisevat kondekat?!?
_________________ "There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins." |
|
| Kommentaarid: 275 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
9 :: |
3 :: |
226 |
|
| tagasi üles |
|
 |
crypto
Kreisi kasutaja

liitunud: 05.03.2005
|
14.05.2006 04:51:40
|
|
|
Wiltz, mina ei tea, kas just kondekas, aga ilmnselt jah mingi pool või midagi seal viliseb sry kui eksisin
_________________ 61. Logistikapataljoni võitleja |
|
| Kommentaarid: 42 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
37 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|