Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Videokaardid / Monitorid / TV »  X850xt stock cooler viliseb märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Anti
 

liitunud: 11.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.05.2006 11:57:42 X850xt stock cooler viliseb vasta tsitaadiga

Nimelt, panen arvuti käima, hakkab julmalt undama, siis jääb nats vaiksemaks ja niikui wini jõuab hakkab iseenesest viliseb. Ventika kiirus on täpselt sama mis bootides, aga niikui wini jõuab läheb lahti selline hästi kõrge vilin.

Ühesõnaga bioses, bootides ja igalpool mujal töötab normaalselt ja täpselt samal rpm winis hakkab asi vilisema.

Probleem ei ole milleski muus, kuna tõmbasin winis töötamise ajal cooleri välja ja siis oli vait.

Selline tunne, nagu oleks see kuidagi mingist softist vms mõjutatud?
Kommentaarid: 314 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 4 :: 240
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
crypto
Kreisi kasutaja
crypto

liitunud: 05.03.2005




sõnum 04.05.2006 12:02:03 vasta tsitaadiga

njah, kui vendi seisma panid, siis vist ei saa muu viga eriti olla. Ise pakuks muidu mingite kondekate vilisemist põhjuseks icon_rolleyes.gif
_________________
61. Logistikapataljoni võitleja
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 37
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Anti
 

liitunud: 11.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.05.2006 12:03:54 vasta tsitaadiga

crypto kirjutas:
njah, kui vendi seisma panid, siis vist ei saa muu viga eriti olla. Ise pakuks muidu mingite kondekate vilisemist põhjuseks icon_rolleyes.gif
ei ole jah kondekad ega midagi taolist, vendi viga on. Aga küsimus on sellest, et miks ta viliseb just winis.
Kommentaarid: 314 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 4 :: 240
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Winterwind
One
Winterwind

liitunud: 19.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.05.2006 12:05:39 vasta tsitaadiga

nagunii poolid vilisevad kaardil koormuse all mitte vent icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 1009 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 728
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Anti
 

liitunud: 11.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.05.2006 12:06:30 vasta tsitaadiga

Winterwind kirjutas:
nagunii poolid vilisevad kaardil koormuse all mitte vent icon_rolleyes.gif
no kui ma võtan vendi välja windowsis oleku ajal ja jääb vilin järgi siis peab olema vendi viga ju.
Kommentaarid: 314 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 4 :: 240
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tbit
HV Guru

liitunud: 27.04.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.05.2006 12:11:05 vasta tsitaadiga

lükka näpp vahele töötamise aeg kui vent viliseb, kui siis ka vilin järgi jääb proovi vendi kiirust näpuga pidurdada, kui väga madalatel pööretel ka viliseb siis on vooluringis ilmselt asi, kui ei vilise siis on tehniline vendi viga.
_________________
DVD is da 4483MB :-/)
|OSTAN|-> T43 pikk jahutus
Kommentaarid: 265 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 230
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Anti
 

liitunud: 11.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.05.2006 12:13:39 vasta tsitaadiga

Tbit kirjutas:
lükka näpp vahele töötamise aeg kui vent viliseb, kui siis ka vilin järgi jääb proovi vendi kiirust näpuga pidurdada, kui väga madalatel pööretel ka viliseb siis on vooluringis ilmselt asi, kui ei vilise siis on tehniline vendi viga.
x850xt stock coolerile pole võimalik eriti kuhugi näppe vahele pista. No kui võtan näiteks atitooliga 0% siis ei vilise, panen 5% peal kohe hakkab vilisema.

Panin eile huvipärast cooleri 25% peale ja tegin restardi. Alguses bootides nagu ikka see cooler undab ja siis jääb vaiksemaks. Oli vaiksem ja bootis ning niikui wini deski pilt ette tuli hakkas vilisema, kuigi vendi kiirus oli koguaeg sama... icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 314 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 4 :: 240
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tbit
HV Guru

liitunud: 27.04.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.05.2006 12:18:05 vasta tsitaadiga

siis võib ikka vooluringis midagi kahtlustada, kuigi jah vb on vent ka vigane, pole ka välistatud. samas kas 5% ja 25% kiirusel on vilina vahe ka, teravam või midagi, või siis koguaeg ühesugune.
_________________
DVD is da 4483MB :-/)
|OSTAN|-> T43 pikk jahutus
Kommentaarid: 265 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 230
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Anti
 

liitunud: 11.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.05.2006 12:18:55 vasta tsitaadiga

Tbit kirjutas:
siis võib ikka vooluringis midagi kahtlustada, kuigi jah vb on vent ka vigane, pole ka välistatud. samas kas 5% ja 25% kiirusel on vilina vahe ka, teravam või midagi, või siis koguaeg ühesugune.
ühtlane vilin. 100% peal ei kuule enam vilinat sest vendi undamine juba matab selle heli.
Kommentaarid: 314 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 4 :: 240
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Winterwind
One
Winterwind

liitunud: 19.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.05.2006 12:19:54 vasta tsitaadiga

pane vent 0% ja lase korra 3d tööle - vaata kas hakkab vilisema või ei
Kommentaarid: 1009 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 728
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Tbit
HV Guru

liitunud: 27.04.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.05.2006 12:21:12 vasta tsitaadiga

siis pakun, et kaardil on vooluringis jubin mis seda teeb.
_________________
DVD is da 4483MB :-/)
|OSTAN|-> T43 pikk jahutus
Kommentaarid: 265 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 230
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Anti
 

liitunud: 11.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.05.2006 12:26:08 vasta tsitaadiga

Winterwind, panin, ei olnud mingit häält.

Tbit, siin vist polegi muud teha kui uus jahuti peale panna jah?
Kommentaarid: 314 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 4 :: 240
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tbit
HV Guru

liitunud: 27.04.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.05.2006 12:28:51 vasta tsitaadiga

odavam vast oleks lihtsalt otse molex süüa anda.
_________________
DVD is da 4483MB :-/)
|OSTAN|-> T43 pikk jahutus
Kommentaarid: 265 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 230
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
angel
HV Guru
angel

liitunud: 06.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.05.2006 12:35:02 vasta tsitaadiga

Tbit kirjutas:
odavam vast oleks lihtsalt otse molex süüa anda.


Kui vent teeb häält siis miks peaks see hääl lõppema kui otse molexist toidet anda?

Üks võimalus oleks mudugist vent panna väga madalatel pööretel tööle et ei vinguks enam aga siis vast ei jahuta ära.
Samas kui ventile saab ligi siis võib ju sutsu peenikest mootoriõli vahele panna ja peaks sutsu aega vaiksem olema (ise teinud odavavamte ventidega nõnda ja mõnda aega on aidanud).

Või siis uus jahutus osta.

Pealegi sellel poolide vms elektroonika vilinal ja vendi vilinal on vahe sees. Ja kuda saab elektroonika viliseda kui keset 3Dmark i näpuga vent seisma jääta ja siis vilin lõppeb?
Kommentaarid: 175 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 157
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Anti
 

liitunud: 11.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.05.2006 12:36:47 vasta tsitaadiga

angel kirjutas:
Tbit kirjutas:
odavam vast oleks lihtsalt otse molex süüa anda.


Kui vent teeb häält siis miks peaks see hääl lõppema kui otse molexist toidet anda?

Üks võimalus oleks mudugist vent panna väga madalatel pööretel tööle et ei vinguks enam aga siis vast ei jahuta ära.
Samas kui ventile saab ligi siis võib ju sutsu peenikest mootoriõli vahele panna ja peaks sutsu aega vaiksem olema (ise teinud odavavamte ventidega nõnda ja mõnda aega on aidanud).
asi ei ole ju ventilaatoris vaid mingit teises asjas. Mujal ju asi üldse ei vilise. Proovin seda molexi asja pärastpoole.
Kommentaarid: 314 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 4 :: 240
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
angel
HV Guru
angel

liitunud: 06.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.05.2006 12:39:27 vasta tsitaadiga

ma saa nüüd mõhkugi aru: lugesin et : vent seisab ei vilise vent liigub viliseb.

Biosis on mingi default värk minuteada venil. Ning kui windows ja programmid tööle panevad siis hakkab alles miski selle kiirust kontrollima. Ehk siis bootides ehk on ta siis nõnda vaikne (või lärmakas kiiruse tõttu) et vilinat ei kuule.


Aga jah mida ma ka tean
Kommentaarid: 175 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 157
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Anti
 

liitunud: 11.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.05.2006 12:48:05 vasta tsitaadiga

angel kirjutas:
ma saa nüüd mõhkugi aru: lugesin et : vent seisab ei vilise vent liigub viliseb.

Biosis on mingi default värk minuteada venil. Ning kui windows ja programmid tööle panevad siis hakkab alles miski selle kiirust kontrollima. Ehk siis bootides ehk on ta siis nõnda vaikne (või lärmakas kiiruse tõttu) et vilinat ei kuule.


Aga jah mida ma ka tean
ütleme nii et võibolla isegi ei ole see vent mis viliseb, Lihtsalt kui vent tööle panna tekib kuskil kaardis mingi konflikt, mis paneb vilisema midagi kaardi peal.

EDIT: proovisin. Vent oli 0% ja siis lükkasin atitooliga 100% peale. Kui tuure üles hakkas võtma siis vilises ja max rpm peal jäi vilin vait/vaikseks. icon_rolleyes.gif 90% peal hakkas jälle pihta.
Kommentaarid: 314 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 4 :: 240
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tbit
HV Guru

liitunud: 27.04.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.05.2006 17:32:45 vasta tsitaadiga

angel kirjutas:
Biosis on mingi default värk minuteada venil. Ning kui windows ja programmid tööle panevad siis hakkab alles miski selle kiirust kontrollima. Ehk siis bootides ehk on ta siis nõnda vaikne (või lärmakas kiiruse tõttu) et vilinat ei kuule.
bios peaks olema temperatuuride kaupa ära määratud kui suures temp vahemikus palju % voolu antakse.
_________________
DVD is da 4483MB :-/)
|OSTAN|-> T43 pikk jahutus
Kommentaarid: 265 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 230
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Anti
 

liitunud: 11.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.05.2006 17:38:30 vasta tsitaadiga

Tbit kirjutas:
angel kirjutas:
Biosis on mingi default värk minuteada venil. Ning kui windows ja programmid tööle panevad siis hakkab alles miski selle kiirust kontrollima. Ehk siis bootides ehk on ta siis nõnda vaikne (või lärmakas kiiruse tõttu) et vilinat ei kuule.
bios peaks olema temperatuuride kaupa ära määratud kui suures temp vahemikus palju % voolu antakse.
ei ole selles asi, kuna alguses undab ja siis jääb kohe selle vaikuse peale mis ta pandud ise on (minul 25%) ja niikui wini jõuab kohe piniseb.

Tuleb see molexi trikk vist esialgu ära teha...
Kommentaarid: 314 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 4 :: 240
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
emarrdos
HV vaatleja
emarrdos

liitunud: 07.05.2005




sõnum 04.05.2006 17:45:19 vasta tsitaadiga

Kui vent viliseb siis ta on kuival...pane tilk õmblusmasina või muud peent õli vendikale..pakun,et aitab. icon_wink.gif
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Anti
 

liitunud: 11.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.05.2006 17:50:41 vasta tsitaadiga

emarrdos kirjutas:
Kui vent viliseb siis ta on kuival...pane tilk õmblusmasina või muud peent õli vendikale..pakun,et aitab. icon_wink.gif
rääkisin mitu korda, mitte vent ei vilise, vaid kaart hakkab kuidagi vendi toimel vilisema.
Kommentaarid: 314 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 4 :: 240
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
virx
HV Guru

liitunud: 23.11.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.05.2006 17:55:45 vasta tsitaadiga

jep..vent on aja jooksul õlist kuivaks jooksnud, paar tilka midagi sinna peaks aitama.
Kommentaarid: 363 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 308
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
spekti
Kreisi kasutaja

liitunud: 17.05.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.05.2006 17:58:00 vasta tsitaadiga

see on suht koht äsja ostetud kaart...
mis seal ikka piinata, uus jahutus peale või garantiisse, kuid see on mõttetu ajaraisk ma arvan.
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 55
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Anti
 

liitunud: 11.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.05.2006 17:59:21 vasta tsitaadiga

virx, tegu 2 päeva vana kaardiga ja vendis viga ei ole juu. Ma olen seletanud seda mitu korda juba.
Stakeknife, arvatavasti tulebki vist nii teha. Garantiiga ei viitsi küll jamada selle pärast.
Kommentaarid: 314 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 4 :: 240
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
112233
HV kasutaja

liitunud: 08.04.2003




sõnum 04.05.2006 18:03:22 vasta tsitaadiga

velzatis, proovi mõne teise vendiga -toide videokaardi vendi pesast
Kommentaarid: 52 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 46
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Anti
 

liitunud: 11.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.05.2006 18:05:08 vasta tsitaadiga

112233 kirjutas:
velzatis, proovi mõne teise vendiga -toide videokaardi vendi pesast
ei ole ühtegi sellise otsaga venti. Seal suht spetsiifiline see...
Kommentaarid: 314 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 4 :: 240
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
112233
HV kasutaja

liitunud: 08.04.2003




sõnum 04.05.2006 18:12:42 vasta tsitaadiga

velzatis kirjutas:
ei ole ühtegi sellise otsaga venti. Seal suht spetsiifiline see...

võta see plast kate mis kaardil vendi pistiku moodustab ära(peaks tulema suht kergelt),jääb 3 paljast pinni ,sinna otsa pane tavaline 3(2)-pin otsaga vent,jälgima peaks ,et +,- oleks õigesti
Kommentaarid: 52 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 46
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
emarrdos
HV vaatleja
emarrdos

liitunud: 07.05.2005




sõnum 04.05.2006 18:47:21 vasta tsitaadiga

Kui on garantii siis ikka sinna..võibolla sünnist saati ta vigane..mine tea.
Pärast reguleerid midagi ära ka veel ja aidaa kaart ja kõik muu...aga eks sa ise tead icon_exclaim.gif
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Anti
 

liitunud: 11.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.05.2006 19:56:10 vasta tsitaadiga

112233 kirjutas:
velzatis kirjutas:
ei ole ühtegi sellise otsaga venti. Seal suht spetsiifiline see...

võta see plast kate mis kaardil vendi pistiku moodustab ära(peaks tulema suht kergelt),jääb 3 paljast pinni ,sinna otsa pane tavaline 3(2)-pin otsaga vent,jälgima peaks ,et +,- oleks õigesti
vLasin ilma stock coolerita wini välja ja torkasin cooleri kaardi külge ja lükkasin ükskõik mis % peale cooleri, ei mingit vilinat. icon_rolleyes.gif

EDIT: tegin restardi ära ja nüüd seda vilinat enam ei ole kuskil... icon_rolleyes.gif

EDIT2: vb oli mingi imelik konflikt kuskil vooluringluses tekkinud, mis pani teatud asja(d) vilisema... icon_rolleyes.gif

EDIT: jälle hakkas lambist uuesti suvalisel hetkel vilisema.Torkasin 7V peal molexisse ja ei mingit vilinat.
Kommentaarid: 314 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 4 :: 240
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
yb228a
Kreisi kasutaja
yb228a

liitunud: 25.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.05.2006 22:17:33 vasta tsitaadiga

Kui Atitooli fan control alt võtta linnuke ära (do not change PWM base frequency) eest siis pistis minu kaart ka hullu moodi vilisema. Tundub, et sellele 850 vendile ei meeldi PWM sagedusega mängimine.
Kommentaarid: 231 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 4 :: 192
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.05.2006 19:38:59 vasta tsitaadiga

seda vilinat võib nimetada ilmselt resoneerimiseks mingil sagedusel, ja põhjustajaks tõenäoliselt mingitlaadi poolid, muide poolid on põhimõtteliselt ka ventikate mootorites icon_biggrin.gif
probleemi lihtsaim ja parim lahendus oleks ilmselt lihtsalt ventika vahetamine suurema ja parema vastu!

crypto, näitad mulle äkki mõnikord mõnda vilisevat kondekat?!? icon_lol.gif

_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
Kommentaarid: 275 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 3 :: 226
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
crypto
Kreisi kasutaja
crypto

liitunud: 05.03.2005




sõnum 14.05.2006 04:51:40 vasta tsitaadiga

Wiltz, mina ei tea, kas just kondekas, aga ilmnselt jah mingi pool või midagi seal viliseb icon_rolleyes.gif sry kui eksisin icon_redface.gif
_________________
61. Logistikapataljoni võitleja
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 37
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Videokaardid / Monitorid / TV »  X850xt stock cooler viliseb
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.