Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Pagulaste/immigrantide teema märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 149, 150, 151 ... 234, 235, 236  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
raxz
HV Guru

liitunud: 27.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.11.2018 13:51:15 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
See ei ole EKRE vaid seal. Seal on ilmselt ka tavalisi inimesi, kes tunnevad muret Eesti saatuse pärast.
Ei usu. Meie eludes ega tulevikus ei muutu mitte midagi. Seal tundusid olema ainult pensionärid kellel pole oma ajaga midagi targemat teha.
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.11.2018 13:52:49 vasta tsitaadiga

Ho Ho kirjutas:
Nats koomiline kogu selle pakti juures on, et korraga vaieldakse, et see ei tekita mingeid kohustusi ega probleeme aga samas on kriitilise tähtsusega, et see läbi surutaks.

Tekib küsimus, et millised on konkreetsed probleemid mis tekiksid kui toda pakti läbi ei suruta ning millised on konkreetsed muutused riigi käitumises kui pakt vastu võetakse.


Olen sama küsimust siin teemas mitu korda küsinud. anubis kes on dokumendi üksipulgi läbi töötanud ja teab asju paremini kui poliitikud ja ministrid(või vähemalt üritab sellist muljet jätta), peab seda küsimust vist liiga rumalaks, et vastamisele oma väärtuslikku aega kulutada icon_wink.gif
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 26.11.2018 14:07:44 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Meie eludes ega tulevikus ei muutu mitte midagi.

tahaks väga loota, et sul on õigus selle pakti suhtes ja asjatu muretsemine. Täiesti siiralt thumbs_up.gif
Samas on neid murelikke inimesi teisteski riikides ja osades valitsustes on lausa teistmoodi arvatud, et ei tasu liituda millegagi, mis potentsiaalselt võib kaasa tuua lisakohustused ja anda ära otsustusõigust migratsiooni osas otsustamisel. Hetkel neid riike 11.

Muuseas, kui see lepe mitte-siduv on, miks tullakse lagedale huvitava argumendiga, et eestlased ise teistes riikides võivad kaitset vajada (nagu nad praegu ei saaks)?
Kas meil saab olla õigus midagi nõuda teistelt riikidelt või et nemad peavad mingid kohustused võtma, et eestlastel õigused oleks paremini kaitstud.
Kui (mitte)siduv see lepe siiski on?

P.S. Baaside lepingu puhul lubati ka meile suveräänsuse säilimist icon_rolleyes.gif

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.11.2018 14:11:17 vasta tsitaadiga

...

Pakti ei ole olemas - on mittesiduv ränderaamistik, ükskõik kui palju te üritate sinna mingit värd-väljendit või tagajärge külge panna.
Probleemid ja lahenduskäigud mida ühistel alustel hakatakse kasutama on ränderaamistiku lk.6 p.1-23 kirjas

tsitaat:
Objectives for safe, orderly and regular migration
1. Collect and utilize accurate and disaggregated data as a basis for evidence -based
policies
2. Minimize the adverse drivers and structural factors that compel people to leave their
country of origin

3. Provide accurate and timely information at all stages of migration
4. Ensure that all migrants have proof of legal identity and adequate documentation
5. Enhance availability and flexibility of pathways for regular migration
6. Facilitate fair and ethical recruitment and safeguard conditions that ensure decent work
7. Address and reduce vulnerabilities in migration
8. Save lives and establish coordinated international efforts on missing migrants
9. Strengthen the transnational response to smuggling of migrants
10. Prevent, combat and eradicate trafficking in persons in the context of international
migration

11. Manage borders in an integrated, secure and coordinated manner
12. Strengthen certainty and predictability in migration procedures for appropriate
screening, assessment and referral
13. Use migration detention only as a measure of last resort and work towards
alternatives
14. Enhance consular protection, assistance and cooperation throughout the migration
cycle
15. Provide access to basic services for migrants
16. Empower migrants and societies to realize full inclusion and social cohesion
17. Eliminate all forms of discrimination and promote evidence-based public discourse to
shape perceptions of migration
18. Invest in skills development and facilitate mutual recognition of skills, qualifications
and competences
19. Create conditions for migrants and diasporas to fully contribute to sustainable development
in all countries
20. Promote faster, safer and cheaper transfer of remittances and foster financial
inclusion of migrants
21. Cooperate in facilitating safe and dignified return and readmission, as well as
sustainable reintegration

22. Establish mechanisms for the portability of social security entitlements and earned
benefits
23. Strengthen international cooperation and global partnerships for safe, orderly and regular
migration

Spoiler Spoiler Spoiler


Tundub järjest rohkem hüsteeria teadliku üleskiskumisena see teemakallutus mida viljeletakse.

edit: Mina ei pea kedagi by default liiga rumalaks, kuid kui inimesed selmet teemaga tutvuda järjepidevalt tahavad, et keegi neile midagi ette ütleks - ja kui seda teha ning fakte esitada siis sellele vaid loosungite ja emotsioonidega vastu vaidlevad, tead, ei ole huvi..

Õigusteadlased ja advokaadid on oma analüüsi teinud, korduvalt viidatud, tänavanurga-teadlased on need kes FUDi edasi levitavad ja loosungitega vehivad. Lisaks loomulikult Isamaa* ja EKRE kes võidukalt oma immigratsiooni ning sellest tuleneva maailmalõpu trummi saavad jälle rõõmsalt taguda.

napoleon kirjutas:
Ho Ho kirjutas:
Nats koomiline kogu selle pakti juures on, et korraga vaieldakse, et see ei tekita mingeid kohustusi ega probleeme aga samas on kriitilise tähtsusega, et see läbi surutaks.

Tekib küsimus, et millised on konkreetsed probleemid mis tekiksid kui toda pakti läbi ei suruta ning millised on konkreetsed muutused riigi käitumises kui pakt vastu võetakse.


Olen sama küsimust siin teemas mitu korda küsinud. anubis kes on dokumendi üksipulgi läbi töötanud ja teab asju paremini kui poliitikud ja ministrid(või vähemalt üritab sellist muljet jätta), peab seda küsimust vist liiga rumalaks, et vastamisele oma väärtuslikku aega kulutada icon_wink.gif


beer_yum.gif beer_yum.gif beer_yum.gif


viimati muutis anubis 26.11.2018 14:13:42, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rtfm99
HV kasutaja

liitunud: 08.04.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.11.2018 14:39:18 vasta tsitaadiga

jaak-poisil nohu või hing ei anna rahu kui keegi tahab sõna sekka öelda: https://poliitika.postimees.ee/6462211/galerii-ja-video-ekre-piketil-runnati-indrek-tarandit
_________________
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 26.11.2018 14:44:17 vasta tsitaadiga

anubis kirjutas:
Pakti ei ole olemas - on mittesiduv ränderaamistik, ükskõik kui palju te üritate sinna mingit värd-väljendit või tagajärge külge panna.
Probleemid ja lahenduskäigud mida ühistel alustel hakatakse kasutama on ränderaamistiku lk.6 p.1-23 kirjas

tsitaat:
Objectives for safe, orderly and regular migration
1. Collect and utilize accurate and disaggregated data as a basis for evidence -based
policies
2. Minimize the adverse drivers and structural factors that compel people to leave their
country of origin

3. Provide accurate and timely information at all stages of migration
4. Ensure that all migrants have proof of legal identity and adequate documentation
5. Enhance availability and flexibility of pathways for regular migration
6. Facilitate fair and ethical recruitment and safeguard conditions that ensure decent work
7. Address and reduce vulnerabilities in migration
8. Save lives and establish coordinated international efforts on missing migrants
9. Strengthen the transnational response to smuggling of migrants
10. Prevent, combat and eradicate trafficking in persons in the context of international
migration

11. Manage borders in an integrated, secure and coordinated manner
12. Strengthen certainty and predictability in migration procedures for appropriate
screening, assessment and referral
13. Use migration detention only as a measure of last resort and work towards
alternatives
14. Enhance consular protection, assistance and cooperation throughout the migration
cycle
15. Provide access to basic services for migrants
16. Empower migrants and societies to realize full inclusion and social cohesion
17. Eliminate all forms of discrimination and promote evidence-based public discourse to
shape perceptions of migration
18. Invest in skills development and facilitate mutual recognition of skills, qualifications
and competences
19. Create conditions for migrants and diasporas to fully contribute to sustainable development
in all countries
20. Promote faster, safer and cheaper transfer of remittances and foster financial
inclusion of migrants
21. Cooperate in facilitating safe and dignified return and readmission, as well as
sustainable reintegration

22. Establish mechanisms for the portability of social security entitlements and earned
benefits
23. Strengthen international cooperation and global partnerships for safe, orderly and regular
migration
Pole siduv aga nõuab riigilt terve hunniku asjade tegemist?

Kui see pole siduv siis ju võib sellega ka mitte-liituda, täpselt samamoodi saame asju mitte-teha icon_rolleyes.gif

_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Smith
HV veteran
Smith

liitunud: 25.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.11.2018 14:51:23 vasta tsitaadiga

anubis kirjutas:
Pakti ei ole olemas - on mittesiduv ränderaamistik, ükskõik kui palju te üritate sinna mingit värd-väljendit või tagajärge külge panna.


Non-legally binding ei tähenda mittesiduv. Ma ei ole spetsialist, kes teaks mida non-legal täpselt tähendab, kuid selgelt on kirjas BINDING. Mittesiduv peaks olema kas not binding või siis ehk non-binding.

Ja compact ei tähenda ammugi mitte mingit raamistikku.

Tõsiselt tüütu on see, kuidas sõnade tähendust ei teata ja lugeda ei osata, aga targutamist ja tänitamist tuleb lõputult.

_________________
Only the Central Computer knows the truth
Kommentaarid: 158 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 145
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
h3rr
HV kasutaja

liitunud: 28.09.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.11.2018 14:53:03 vasta tsitaadiga

Smith kirjutas:
anubis kirjutas:
Pakti ei ole olemas - on mittesiduv ränderaamistik, ükskõik kui palju te üritate sinna mingit värd-väljendit või tagajärge külge panna.


Non-legally binding ei tähenda mittesiduv. Ma ei ole spetsialist, kes teaks mida non-legal täpselt tähendab, kuid selgelt on kirjas BINDING. Mittesiduv peaks olema kas not binding või siis ehk non-binding.

Ja compact ei tähenda ammugi mitte mingit raamistikku.

Tõsiselt tüütu on see, kuidas sõnade tähendust ei teata ja lugeda ei osata, aga targutamist ja tänitamist tuleb lõputult.


Hea eneseanalüüs.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rixk
Kreisi kasutaja

liitunud: 02.06.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.11.2018 14:54:53 vasta tsitaadiga

Mittesiduv, kuid lõpus on selline punkt.
"We will implement the Global Compact in cooperation and partnership with migrants, civil society, migrant and diaspora organizations, faith-based organizations, local authorities and communities, the private sector, trade unions, parliamentarians, National Human Rights Institutions, the International Red Cross and Red Crescent Movement, academia, the media and other relevant stakeholders. "
Kommentaarid: 35 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
karumaru
HV kasutaja

liitunud: 20.01.2018




sõnum 26.11.2018 14:55:04 vasta tsitaadiga

tsitaat:
Selles osas on anubisel õigus, et siiani ei ole sisuliselt suudetud selgitada, miks pakti vastu ollakse. Tavalised argumendid on "aga miks poolt olla?" või "Eesti suveräänsus kaob" või "immigratsioon legaliseeritakse". Ilma lisaselgitusteta.


Pakti kohustuste järgi tuleb arvatavasti eestis luua migratsiooniministeerium, see on selgemast selgem. Eesti peab valmistuma migrantide vastuvõtmiseks ka juhul kui neid siia EL poolt ei tule. Tulebki olla valmis looma migrantidele elukohad, omakeelsed lasteaiad lastele ja siis ka koolid?
Kui pagulaslaagrid on türgis, siis ÜROl on lihtne sinna telke sponssida, aga meil telkidega ära ei ela, meil on vaja palju maju. Tegelikult on päris keeruline võtta vastu korraga isegi 1000 pagulast - ühes viiekorruselises nõuka paneelikas oli 96 korterit? 4-5 inimest korterisse - päris hulga läheb neid maju.

Teine suur põhjus on väga suur rahva hõõrumine nende pagulastega. Politseile suur lisakoormus ja loomulikult siis loeme igapäev meediast pagulaste kohta, selle arvelt meie enda riigi asjad ei leiagi kajastamist - selle varjus saavad poliitikud igast jama läbilasta.

Kolmas kõige suurem jama on Ukraina sõda. Kui nad seal päris suureks sõjaks lasevad asja minna, ukrainas on 40 miljonit elanikku ja kui 500 000 sõjapõgenikku meile tulevad, siis ongi eestiga bai bai? 500 000 venekeelset lisaks praegustele venekeelsetele - ongi kaks keelne riik (juba praegugi on)

Mis kohaga Sakina ja Anubis tegelikult mõtlevad? Vaidlete igavusest, võitlusvaimust kelle sõna jääb peale või olete valmis hiljem ka reaalsete probleemidega silmitsi seisma? Ega see pakt ei ole nagu näete niisama asi, ikka reaalne kokkulepe.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 0
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 26.11.2018 15:03:05 vasta tsitaadiga

"Ränderaamistik" on muidugi eriti hea värdtõlge.
Spoiler Spoiler Spoiler


See on samamoodi "vabatahtlikult kohustuslik" kui igasugu muude organisatsioonide poolt peale surutud "üldse mitte kohustuslikud" lepped.

_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.11.2018 15:16:09 vasta tsitaadiga

Retoorika nagu paistab see olema, et kui Eesti selle raamistikuga liitub siis kõik maailma immigrandid tulevad kohe siia? Raamistik annab, ma viimast korda kordan, võimaluse reaalse probleemiga ühistel alustel tegelema hakata.

ot:
Dafuq te suitsetate?


edit:

Smith kirjutas:
anubis kirjutas:
Pakti ei ole olemas - on mittesiduv ränderaamistik, ükskõik kui palju te üritate sinna mingit värd-väljendit või tagajärge külge panna.


Non-legally binding ei tähenda mittesiduv. Ma ei ole spetsialist, kes teaks mida non-legal täpselt tähendab, kuid selgelt on kirjas BINDING. Mittesiduv peaks olema kas not binding või siis ehk non-binding.

Ja compact ei tähenda ammugi mitte mingit raamistikku.

Tõsiselt tüütu on see, kuidas sõnade tähendust ei teata ja lugeda ei osata, aga targutamist ja tänitamist tuleb lõputult.


Sa ei ole spetsialist, tõepoolest.

Spetsialistid on oma seisukoha öelnud. Korduvalt viidatud.

edit:


ja FFS, tegemist ei ole MITTE KUSKILT OTSAST (SÕJA)PÕGENIKE/PAGULASTE staatust defineeriva dokumendiga...jeebus.

https://vm.ee/et/uro-globaalne-randeraamistik-kkk?fbclid=IwAR23MJDT7KE0icV6nZd45b9YuOhGKjondHKr1Ayp_kENkD-BHlEwHjndAY0

tsitaat:
Sundrändele ehk pagulastele antud dokument ei keskendu.
Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 26.11.2018 15:20:31 vasta tsitaadiga

anubis kirjutas:
Retoorika nagu paistab see olema, et kui Eesti selle raamistikuga liitub siis kõik maailma immigrandid tulevad kohe siia? Raamistik annab, ma viimast korda kordan, võimaluse reaalse probleemiga ühistel alustel tegelema hakata.
Koomiline, et sa pidevalt teisi demagoogitsemises süüdistad ning seepeale sääraseid asju kirja paned icon_smile.gif

Ehk siis, see ei kohusta millekski kuid selle baasil hakatakse asjadega tegelema, k.a nood kõikvõimalikud üles loetletud (mugavus)migrantide õiguste-võimaluste pakkumised ning n+1 eri seksistliku punkti stiilis naised-lapsed ennekõike mis seal leppes olid?

_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
karumaru
HV kasutaja

liitunud: 20.01.2018




sõnum 26.11.2018 15:24:46 vasta tsitaadiga

tsitaat:
reaalse probleemiga ühistel alustel tegelema hakata


Kuidas see eesti poolt välja hakkaks nägema, räägi anubis. Sul nagu majutuskohad juba ootaks, tuleks ainult kliendid.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 0
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raxz
HV Guru

liitunud: 27.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.11.2018 15:25:31 vasta tsitaadiga

Kes ei ole aru saanud, mida see keeruline väljend tähendab, võiks lugeda kuidas seda üle lombi nähakse. Nad ilmselt mõistavad inglise keelt paremini kui foorumispetsialistid.

tsitaat:
While not binding under international law, a non-binding instrument may carry significant moral or political weight. Such instruments are often used in our international relations to establish political commitments.

Ambiguity as to whether or not a document is legally binding should be avoided. When negotiating a nonbinding instrument, both/all sides should confirm their understanding that the instrument does not give rise to binding obligations under international law.

https://www.state.gov/s/l/treaty/guidance/

karumaru kirjutas:
tsitaat:
reaalse probleemiga ühistel alustel tegelema hakata


Kuidas see eesti poolt välja hakkaks nägema, räägi anubis. Sul nagu majutuskohad juba ootaks, tuleks ainult kliendid.
Oled sa tõesti nii rumal või trollid? Selle ühise avalduse alusel hakatakse alles välja töötama meetmeid.
Näiteks saaks ehk kasutada E-Eesti infrastruktuuri, et rändajaid katalogiseerida, tekitada andmebaasid sõrmejälgede ja DNAga ning seda infot maailmaga jagada. Saab teada, miks, kes ja kus liigub. Kasvõi kuritegude lahendamine on lihtsam kui inimesed on identiteediga.
Palun mõtle ise sealt mõne punkti peale ja kirjelda kuidas võiks sellega maailma paremaks muuta. Kuidas saaks nii, et rändajad ei oleks igal pool kuhu satuvad uue identiteediga. Kuidas saaks rännet kontrollida.


viimati muutis raxz 26.11.2018 15:30:13, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.11.2018 15:25:37 vasta tsitaadiga

Mida krdit?

Päriselt?
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 26.11.2018 15:28:51 vasta tsitaadiga

Jah, päriselt tundubki, et sa siin räägid kuidas sellega liitumine meid kuidagi ei mõjuta ja kohustusi ei loo aga kuidas sellesama lepingu järgselt hakkab riik igasugu asju tegema.
Senimaani ootan kuidas sa suudad ära seletada kuidas saavad kaks säärast teineteisega otseses vastuolus olevat asja korraga eksisteerida.

_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raxz
HV Guru

liitunud: 27.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.11.2018 15:35:30 vasta tsitaadiga

anubis kirjutas:
Mida krdit?

Päriselt?
Täiesti pu7sis jah. Täiskasvanud inimesed (ma eeldan vähemalt nii) ei ole suutnud lugemis- ja mõtlemisvõimet omandada. Pole ime, et EKRE nii palju trolle suudab mobiliseerida.

Ho Ho kirjutas:
Jah, päriselt tundubki, et sa siin räägid kuidas sellega liitumine meid kuidagi ei mõjuta ja kohustusi ei loo aga kuidas sellesama lepingu järgselt hakkab riik igasugu asju tegema.
Senimaani ootan kuidas sa suudad ära seletada kuidas saavad kaks säärast teineteisega otseses vastuolus olevat asja korraga eksisteerida.
Kas sa ei saa aru, et me lepime kokku kuidas tulevikku paremaks teha? Kuidas tegeleda massilise rändega enne kui see ka Eestis reaalsuseks saab. Ma ei taha ükspäev näha, et Eesti ujutatakse immigrantidega üle, sest meil ei olnud mune, et selle probleemiga varases staadiumis tegeleda.
Ei, Eesti ei pane piire kinni. Me peame peobleemiga tegelema mitte selle eest põgenema ja hiljem suuremate probleemidega tegelema.

Tundub, et te tahate, et Eesti oleks üks suurim immigratsiooni sihtriik. Miks muidu võidelda migrantide eemalhoidmise vastu?
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
karumaru
HV kasutaja

liitunud: 20.01.2018




sõnum 26.11.2018 15:39:06 vasta tsitaadiga

raxz: sa oled naiivne. eesti e-riik on üks suur haip, vt kaitseväe andmed aastaid kõigile lugeda... id kaardi probleemid.

eestil pole põgenikega mingeid kogemusi. sõrmejälgede lugemises ostame meie ju tarkavara ja know-how teistelt riikidelt sisse, mitte ei müü ise teistele. DNA ka veel maailmale jagama, jagade me jah oskame, aga teised ei taha midagi meiega jagada.
Kuritegusid lahendab ka eesti väga edukalt...

palun mõtle ikka reaalselt kui suuteline eesti üldse kaasalöömises on. meil pole isegi riigipiirigi, igaüks võib üle jalutada. ärme elame paralleelmaailmates või filmides, elame siiski vaeses eestis kus varsti pole isegi politseinike enam kuna vanem kaader läheb pensionile.

kuidas teha tulevikku paremaks kui integreerumine on pmst võimatu? isegi venelased ei suutnud meid NSVL integreerida. kui sa tahad maailma paremaks teha, liitu punase ristiga või päästearmeega. saad ju sõita aastaks aafrikasse nende elu parandama.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 0
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 26.11.2018 15:41:15 vasta tsitaadiga

raxz kirjutas:
Kas sa ei saa aru, et me lepime kokku kuidas tulevikku paremaks teha? Kuidas tegeleda massilise rändega enne kui see ka Eestis reaalsuseks saab.
Ehk siis ikka vastupidiselt siin räägitule me hakkame selle lepingu alusel erinevaid asju tegema?
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.11.2018 15:42:12 vasta tsitaadiga

ot:
Ma rohkem "haamreid" ei jaga, selge on, et mingile masohhistide kambale lihtsalt meeldibki peaga naelu seina taguda ja siis viriseda, et otsaesine valutab.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
karumaru
HV kasutaja

liitunud: 20.01.2018




sõnum 26.11.2018 15:46:47 vasta tsitaadiga

anubis kirjutas:
ot:
Ma rohkem "haamreid" ei jaga, selge on, et mingile masohhistide kambale lihtsalt meeldibki peaga naelu seina taguda ja siis viriseda, et otsaesine valutab.


Miks sa sellist asja räägid? Kui tahad väidelda, siis väitle. Sa pole sõnagi öelnud mis kasu sina sellest leppest saad, ammugi mis kasu eesti saab.

Muud huvitavat ei tule kui aaa sa trolll, loll, jobu, mis ma siin ikka sigadele pärleid puistan jne.
Väga ebahuvitav on sellist jama lugeda.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 0
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raxz
HV Guru

liitunud: 27.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.11.2018 15:57:53 vasta tsitaadiga

Ho Ho kirjutas:
raxz kirjutas:
Kas sa ei saa aru, et me lepime kokku kuidas tulevikku paremaks teha? Kuidas tegeleda massilise rändega enne kui see ka Eestis reaalsuseks saab.
Ehk siis ikka vastupidiselt siin räägitule me hakkame selle lepingu alusel erinevaid asju tegema?
Sa tahad, et me võimaliku probleemiga ei tegeleks? Täiesti loll mõttemaailm ju. Sa iseenda tulevikku ei kindlusta kuidagi? Aga riigi tulevikust on pohhui? Elame varsti immigrantidega koos, siis oled rahul?
Selle dokumendi alusel ei ole kellelgi kohustust midagi teha, aga kui tegema hakkame, siis teeme samamoodi. Mitte nii, et meie ei lase immigrante riiki, aga naabrid lasevad ja sealt imbuvad nad paratamatult meile ka. Kui kõik hoiavad massiimmigratsiooni ära, siis on üks probleem vähem. Samas on ekreiitidel siis vähem põhjusi kiunuda, seetõttu mõistan su seisukohta, et immigratsioon võiks Eestist üle sõita ja sellega ei peaks tegelema.
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
karumaru
HV kasutaja

liitunud: 20.01.2018




sõnum 26.11.2018 16:01:03 vasta tsitaadiga

raxz kirjutas:
Ho Ho kirjutas:
raxz kirjutas:
Kas sa ei saa aru, et me lepime kokku kuidas tulevikku paremaks teha? Kuidas tegeleda massilise rändega enne kui see ka Eestis reaalsuseks saab.
Ehk siis ikka vastupidiselt siin räägitule me hakkame selle lepingu alusel erinevaid asju tegema?
Sa tahad, et me võimaliku probleemiga ei tegeleks? Täiesti loll mõttemaailm ju. Sa iseenda tulevikku ei kindlusta kuidagi? Aga riigi tulevikust on pohhui? Elame varsti immigrantidega koos, siis oled rahul?
Selle dokumendi alusel ei ole kellelgi kohustust midagi teha, aga kui tegema hakkame, siis teeme samamoodi. Mitte nii, et meie ei lase immigrante riiki, aga naabrid lasevad ja sealt imbuvad nad paratamatult meile ka. Kui kõik hoiavad massiimmigratsiooni ära, siis on üks probleem vähem. Samas on ekreiitidel siis vähem põhjusi kiunuda, seetõttu mõistan su seisukohta, et immigratsioon võiks Eestist üle sõita ja sellega ei peaks tegelema.


Miks sa ajad puru silma? See dokument ongi kohustused kuidas edasi toimima hakata nagu sa ise deklareerid.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 0
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raxz
HV Guru

liitunud: 27.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.11.2018 16:02:14 vasta tsitaadiga

karumaru, püüa aju kasutada ja aru saada, et see võis olla üks võimalus rändeprobleemiga tegeleda. Saan aru, et Keskerakondlased vihkavad ja teevad E-riiki ainult maha, aga neela uhkus alla ja tunnista, et tegelikult on meil väga hästi ja probleemid on hästi lahendatud. See, kuidas mingi asutus oma andmeid lekitab, ei ole meie E-riigi süü. Mitu inimest ID-kaardi kriisist kahju sai? Mitu digitaalset identiteeti lahti häkiti? Mitu korda on kellegi teise nimel valimistel elektrooniliselt hääletatud? Kui ei suuda ühtegi näidet tuua ja ainult ulud, et kõik on paha, siis pole vaja neid tähemärke kirja panna.

Ho Ho kirjutas:
raxz kirjutas:
Kas sa ei saa aru, et me lepime kokku kuidas tulevikku paremaks teha? Kuidas tegeleda massilise rändega enne kui see ka Eestis reaalsuseks saab.
Ehk siis ikka vastupidiselt siin räägitule me hakkame selle lepingu alusel erinevaid asju tegema?
Kes sulle ütles, et midagi tegema ei peaks? Sa tahad, et me võimaliku probleemiga ei tegeleks? Täiesti loll mõttemaailm ju. Sa iseenda tulevikku ei kindlusta kuidagi? Aga riigi tulevikust on pohhui? Elame varsti immigrantidega koos, siis oled rahul?
Selle dokumendi alusel ei ole kellelgi kohustust midagi teha, aga kui tegema hakkame, siis teeme samamoodi. Mitte nii, et meie ei lase immigrante riiki, aga naabrid lasevad ja sealt imbuvad nad paratamatult meile ka. Kui kõik hoiavad massiimmigratsiooni ära, siis on üks probleem vähem. Samas on ekreiitidel siis vähem põhjusi kiunuda, seetõttu mõistan su seisukohta, et immigratsioon võiks Eestist üle sõita ja sellega ei peaks tegelema.

karumaru, too sealt dokumendist välja, mida konkreetselt peame tegema kui see dokument heakskiidu saab. Ära häma, et kõike peame tegema hakkama ja tuhandeid pagulasi vastu võtma.


viimati muutis raxz 26.11.2018 16:06:47, muudetud 2 korda
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.11.2018 16:03:25 vasta tsitaadiga

raxz, kas ühined samuti siinsete paktipooldajate vaatega et rahvuslus on negatiivne nähtus?

Ma arvan et see on üks põhjus miks arutelu kuhugi ei vii, et nõnda fundamentaalsest asjast on ristivastupidised eeldused mida mõlemad iseenesestmõistetavaks peavad.

_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raxz
HV Guru

liitunud: 27.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.11.2018 16:06:02 vasta tsitaadiga

elukaz kirjutas:
raxz, kas ühined samuti siinsete paktipooldajate vaatega et rahvuslus on negatiivne nähtus?

Ma arvan et see on üks põhjus miks arutelu kuhugi ei vii, et nõnda fundamentaalsest asjast on ristivastupidised eeldused mida mõlemad iseenesestmõistetavaks peavad.
Mina olen uhke eestlane ja jään eestlaseks. Just seetõttu ma soovingi, et me lahendaksime rändeprobleemi enne, kui see reaalseks probleemiks saab. Kas keegi tahab teisiti? Et tulevikus oleks Eestis massiliselt immigrante, et seejärel saaks hakata neid siit ära ajama?
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
karumaru
HV kasutaja

liitunud: 20.01.2018




sõnum 26.11.2018 16:13:50 vasta tsitaadiga

raxz kirjutas:
karumaru, püüa aju kasutada ja aru saada, et see võis olla üks võimalus rändeprobleemiga tegeleda. Saan aru, et Keskerakondlased vihkavad ja teevad E-riiki ainult maha, aga neela uhkus alla ja tunnista, et tegelikult on meil väga hästi ja probleemid on hästi lahendatud. See, kuidas mingi asutus oma andmeid lekitab, ei ole meie E-riigi süü. Mitu inimest ID-kaardi kriisist kahju sai? Mitu digitaalset identiteeti lahti häkiti? Mitu korda on kellegi teise nimel valimistel elektrooniliselt hääletatud? Kui ei suuda ühtegi näidet tuua ja ainult ulud, et kõik on paha, siis pole vaja neid tähemärke kirja panna.

Ho Ho kirjutas:
raxz kirjutas:
Kas sa ei saa aru, et me lepime kokku kuidas tulevikku paremaks teha? Kuidas tegeleda massilise rändega enne kui see ka Eestis reaalsuseks saab.
Ehk siis ikka vastupidiselt siin räägitule me hakkame selle lepingu alusel erinevaid asju tegema?
Kes sulle ütles, et midagi tegema ei peaks? Sa tahad, et me võimaliku probleemiga ei tegeleks? Täiesti loll mõttemaailm ju. Sa iseenda tulevikku ei kindlusta kuidagi? Aga riigi tulevikust on pohhui? Elame varsti immigrantidega koos, siis oled rahul?
Selle dokumendi alusel ei ole kellelgi kohustust midagi teha, aga kui tegema hakkame, siis teeme samamoodi. Mitte nii, et meie ei lase immigrante riiki, aga naabrid lasevad ja sealt imbuvad nad paratamatult meile ka. Kui kõik hoiavad massiimmigratsiooni ära, siis on üks probleem vähem. Samas on ekreiitidel siis vähem põhjusi kiunuda, seetõttu mõistan su seisukohta, et immigratsioon võiks Eestist üle sõita ja sellega ei peaks tegelema.


Ma olen nüüd juba keskerakondlane ka? Muide keskerakond soovib ju lepe 100% läbi suruda. Nad peaks antud juhul sinu liitlased olema.
E-riik on haip. Sul ehk pole selle e-riigiga väga kogemusi, aga inimestel kes ajavad igapäev e-riigiga asju, on palju muresid ja jamasid, alustades meedikutega, politseinikega lõpetades kasvõi kooliõpetajatega jne. Jah on e-riik, aga ligadilogadi värk.
See et sa e-pangas oma rahaseisu saad vaadata, see pole hetkel oluline asi.

Eesti tegeleb koguaeg migratsiooniga. Kõik idapiirile tulnud tegelased saadetakse tagasi, antakse elamislubasid kui vaja, antakse poliitilist varjupaika kui vaja. Kõik toimib meie pisikese riigi vajadusi arvestades.
Aga mida on meil kaasa rääkida immigratsioonist itaalias, kreekas, hispaanias kui kohalikud mängivad kokku ja võtavad kõik vastu ja nõuavad EL raha ja saadavad siis pagulased edasi. Või nende mafia käib ise neid pagulasi maale toomas kuna see pidi väga kasumlik äri olema.
Meie siin lähme itaaliasse korda majja seadma?

Kuidas seda kõike meie maksumaksjale selgeks teha, kusagilt peab raha tulema? Maksud tõusevad...

raxz: meie probleem on ukraina pagulased kui seal suureks sõjaks läheb. ma juba kujutan yana toomi hõiskamist ette kui me peame tänu ÜRO sõlmitud leppele ukraina sõjapõgenikele siin vene koole ja lasteaedu ehitama hakkama. koju nad ei läheks nagunii enam kunagi.


viimati muutis karumaru 26.11.2018 16:15:05, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 0
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.11.2018 16:14:27 vasta tsitaadiga

elukaz kirjutas:
raxz, kas ühined samuti siinsete paktipooldajate vaatega et rahvuslus on negatiivne nähtus?

Ma arvan et see on üks põhjus miks arutelu kuhugi ei vii, et nõnda fundamentaalsest asjast on ristivastupidised eeldused mida mõlemad iseenesestmõistetavaks peavad.


icon_lol.gif

Just.

Paktipooldajad.
Rahvuslus on negatiivne.

Vahvalt paned. thumbs_up.gif
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.11.2018 16:28:49 vasta tsitaadiga

Ma küsisin lihtsat seletust umbes neli korda, ja ainus mis ma su vastustest järeldada sain oli et rahvuslus on vihkamine. Sa võid alati parandada mis sa tegelikult mõtlesid.
_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.11.2018 16:35:12 vasta tsitaadiga

Ma ei vasta küsimustele "kas sa oled juba hommikuse konjakijoomise maha jätnud või ei".

Pole vaja demagoogidele padruneid juurde anda.

Kui sa mu vastusest aru ei saa siis las jääb.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.11.2018 16:43:37 vasta tsitaadiga

Viskad õhku väite ja keeldud kommenteerimast, sest liigitub konjakijoomiseks, misasi?

tsitaat:
elukaz kirjutas:
anubis kirjutas:
Patriotism != natsionalism


Mis vahe seal siis on? Naabriantsule arusaadavas keeles.


anubis kirjutas:
Patriotism != natsionalism
Ehk
Kodumaad võib armastada ka nii, et kõiki teisi ei vihka/karda.


Ants Naaber sai nii aru et patriotism on kodumaamastus ja natsionalism on kõigi vihkamine.

_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
h3rr
HV kasutaja

liitunud: 28.09.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.11.2018 16:45:33 vasta tsitaadiga

elukaz kirjutas:
Viskad õhku väite ja keeldud kommenteerimast, sest liigitub konjakijoomiseks, misasi?

tsitaat:
elukaz kirjutas:
anubis kirjutas:
Patriotism != natsionalism


Mis vahe seal siis on? Naabriantsule arusaadavas keeles.


anubis kirjutas:
Patriotism != natsionalism
Ehk
Kodumaad võib armastada ka nii, et kõiki teisi ei vihka/karda.


Ants Naaber sai nii aru et patriotism on kodumaamastus ja natsionalism on kõigi vihkamine.


Kuule Elukaz, vaata nüüd tõele näkku. Ükskõik, mida Anubis sulle kirjutab, sa leiad ikka midagi, mille kallal ilkuda. Kokkuvõttes polegi lihtsalt enam mõtet midagi kirjutada.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.11.2018 16:48:18 vasta tsitaadiga

tsitaat:
Harri Kingo "Tühjast karbist":
----
Elus on nii, et reaalsus kõnnib alati sammukese võrra eespool kui õigusnormid. Kõigepealt on reaalne olukord, siis hakatakse seda õiguslikult reguleerima. Õigus ise pole võimeline reguleerima olukordi ja suhteid, mida olemaski pole. Inimene pole võimeline tuleviku vartiante ette nägema ja tuleviku reguleerimiseks ette norme välja mõtlema. Nii sörgib õigus reaalsuse sabas ja lähtub reaalsusest.

Sama migratsioonikriisiga. Algatuseks see tekitati (ja mitte, et see oleks kuidagi ise tekkinud). Siis algas massimigratsioon. Marrakesh on selle meie kõigi uue reaalsuse õigusliku normeerimise oluline samm. See raamlepe on see esialgu tühi karkass ja vorm, mida hakatakse täitma õigusliku sisuga. Sest oleks absurdne mõelda, et luuakse tühi vorm... ja see jääbki sisuga täitmata.

Kui te ostate poest endale karbi, siis mitte selleks, et teil oleks ilus, suur, aga tühi karp. Te ostate klarbi, et see millegagi täita. Sama Marrakeshiga - see on see karp, mida hakatakse õigusnormidega täitma.

See on 100% demagoogia ja valetamine, kui meie valitsejad ja õiguskantsler seletavad püüdlikult, et see karp tühjaks jääbki ja sellele ei tulegi mingit sisu. See sisu tuleb. Ma ei usu elu sees, et nad ise käivad poodides endile tühje karpe kokku ostmas vaid selleks, et neil oleks kodus suuri karpe, mis tühjaks jäävadki. Kui nad karbi ostavad, siis ikka selleks, et see ära täita.

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
jt234
HV veteran
jt234

liitunud: 12.04.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.11.2018 16:52:28 vasta tsitaadiga

Ma saan aru, et selles "karbi täitmises" point ongi. Ma ei ole küll ise leppega tutvunud, aga arutelust jääb mulje (usaldan siinkohal Anubist ja raxz'i), et lepitakse kokku, et hakatakse seda karpi ühtedel alustel täitma, mitte igaüks omaette eraldi, et siis kunagi hiljem avastada, et karp ajab ühest nurgast kõvasti üle ja teisest paistab põhi. Ise usun, et sedalaadi koostööd, eeldusel, et see ka toimib, on meile pigem vaja.
_________________
Dima oli siin
Kommentaarid: 132 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 124
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 26.11.2018 16:53:12 vasta tsitaadiga

raxz kirjutas:
Ho Ho kirjutas:
raxz kirjutas:
Kas sa ei saa aru, et me lepime kokku kuidas tulevikku paremaks teha? Kuidas tegeleda massilise rändega enne kui see ka Eestis reaalsuseks saab.
Ehk siis ikka vastupidiselt siin räägitule me hakkame selle lepingu alusel erinevaid asju tegema?
Sa tahad, et me võimaliku probleemiga ei tegeleks? Täiesti loll mõttemaailm ju. Sa iseenda tulevikku ei kindlusta kuidagi? Aga riigi tulevikust on pohhui? Elame varsti immigrantidega koos, siis oled rahul?
Ehk siis "sellega liitumine ei muuda midagi" on digimuundunud "it's for your own good" icon_smile.gif
raxz kirjutas:
Ho Ho kirjutas:
raxz kirjutas:
Kas sa ei saa aru, et me lepime kokku kuidas tulevikku paremaks teha? Kuidas tegeleda massilise rändega enne kui see ka Eestis reaalsuseks saab.
Ehk siis ikka vastupidiselt siin räägitule me hakkame selle lepingu alusel erinevaid asju tegema?
Kes sulle ütles, et midagi tegema ei peaks?
Kodanik anubis siin korrutab ette-taha, et see leping ei pane meid midagi tegema. Küsi tema käest.
raxz kirjutas:
Sa tahad, et me võimaliku probleemiga ei tegeleks?
Seda mitte. Kuidas selle "vabatahtlikult sunniviisilise" mitte millekski kohustava leppega liitumine meid aitab, täpselt?

raxz kirjutas:
Sa iseenda tulevikku ei kindlusta kuidagi?

Kuidas täpselt too konkreetne leping meie tulevikku mingil moel kindlustab?
raxz kirjutas:
Selle dokumendi alusel ei ole kellelgi kohustust midagi teha, aga kui tegema hakkame, siis teeme samamoodi.
Ehk anubise jutt, et see lepe meie riiki midagi tegema ei pane, on puhas BS.
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"


viimati muutis Ho Ho 26.11.2018 17:10:12, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.11.2018 17:00:41 vasta tsitaadiga

Lepitakse kokku ka see, et "karbist karpi liikumiseks" peab olema dokumentatsioon korras ja "karbist saab algsesse karpi" tagasi saata. Lisaks "karpidevaheline" piirikaitse lepitakse kõigi osapoolte vahel kokku, jpm.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.11.2018 17:01:30 vasta tsitaadiga

https://meieeesti.postimees.ee/6461092/miks-austraalia-ei-toeta-uro-randepakti

tsitaat:

Eestis ollakse eri meelt selle üle, kas rändelepe on juriidiliselt siduv või mitte. Kuidas Austraalias seda teemat nähakse?

Minu hinnangul leiab Austraalia valitsus, et leppega liitudes nõustutaks põhimõttega, et riikide suveräänsus oma piiride üle ei ole moraalselt õige. Leppel on ka sisepoliitiline dimensioon – kui valitsus oleks otsustanud leppega liituda, toonuks see kaasa vasakäärmuslaste poliitilise surve lepet ellu viia.

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine


viimati muutis Tanel 26.11.2018 17:17:15, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
raxz
HV Guru

liitunud: 27.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.11.2018 17:22:54 vasta tsitaadiga

tsitaat:
Ehk siis "sellega liitumine ei muuda midagi" on digimuundunud "it's for your own good"
Ei ole digimuundunud. See lepe ei muuda mitu pagulast me peame vastu võtma. See lepe ei kohusta meid hakkama immigratsiooni sihtriigiks. Selles mõttes ei muuda midagi, et ei muuda midagi halvemaks. Pigem parandab tulevikku. Aga see kedagi ei koti, on vaja tühja räusata.

tsitaat:
Kodanik anubis siin korrutab ette-taha, et see leping ei pane meid midagi tegema. Küsi tema käest.
Ei panegi midagi tegema. Me peame selle ise vastu võtma, et saaksime teistega koos ühes taktis ühise probleemi ärahoidmisega tegeleda.

tsitaat:
Seda mitte. Kuidas selle "vabatahtlikult sunniviisilise" mitte millekski kohustava leppega liitumine meid aitab, täpselt?
Sunniviisilise? Võtad tõe pähe võõrkeelsete sõnade üks ühele tõlget aru saamata, mida sõnaühend tähendab? Ma ei usu, et sa nii rumal oled, pigem trollid. Tõin eelnevalt lingi, kus kirjas, kuidas USAs "non-legally binding" dokument käsitletakse. Seal kirjutatakse, et igas keeles on erisusi ja kuna dokument millekski ei kohusta, ei ole täpsus kohati oluline. https://www.state.gov/s/l/treaty/guidance/
tsitaat:
While non-binding documents may be translated into different language versions, we advise that non-binding documents do not mention or reference the “equal authenticity” of different language versions.


tsitaat:
Kuidas täpselt too konkreetne leping meie tulevikku mingil moel kindlustab?
Me tegeleme probleemiga ühiselt enne, kui meil persetäis pagulasi puudulike regulatsioonide tõttu riigi üle on ujutanud.

tsitaat:
Ehk anubise jutt, et see lepe meie riiki midagi tegema ei pane on puhas BS.
Ei ole, sest me ei ole kohustatud vaid tahame ise midagi ette võtta, mitte käed perses istuda kuni midagi halba juhtub.


Tanel kirjutas:
https://meieeesti.postimees.ee/6461092/miks-austraalia-ei-toeta-uro-randepakti
tsitaat:
Eestis ollakse eri meelt selle üle, kas rändelepe on juriidiliselt siduv või mitte. Kuidas Austraalias seda teemat nähakse?
Minu hinnangul leiab Austraalia valitsus, et leppega liitudes nõustutaks põhimõttega, et riikide suveräänsus oma piiride üle ei ole moraalselt õige. Leppel on ka sisepoliitiline dimensioon – kui valitsus oleks otsustanud leppega liituda, toonuks see kaasa vasakäärmuslaste poliitilise surve lepet ellu viia.




tsitaat:
Austraalia ei toeta ränderaamistikku selles osas, kus see võtab riigilt suveräänsuse. Meie valitsus soovib säilitada suveräänset kontrolli piiri üle ja tänu asukohale on meil võimalik seda ka küllalt efektiivselt ellu viia.
Milline punkt selles leppes võtab riigilt suveräänsuse? icon_biggrin.gif
Austraalial on konkreetne riigipiir, see on arusaadav. Eesti ja Läti vahel pole pmst mingit piiri, nagu mujalgi Euroopa Liidus. Selles osas ei saa meid Austraaliaga võrrelda.

tsitaat:
Samuti on valitsus seisukohal, et kui siia saabuks palju juhuslikke sisserändajaid, ei saaks me võtta senisel hulgal vastu legaalseid tulijaid. Näiteks eelmisel aastal võttis Austraalia vastu umbes 20 000 pagulast Süüriast ja Iraagist ning mujalt umbes 5000. Üldse võtame aastas vastu umbes 200 000 sisserändajat.
Kus on kirjas, et riik peab leppega nõustudes juhuslikke sisserändajaid vastu võtma? icon_biggrin.gif

tsitaat:
Minu hinnangul leiab Austraalia valitsus, et leppega liitudes nõustutaks põhimõttega, et riikide suveräänsus oma piiride üle ei ole moraalselt õige.
Jälle sama jura, milleks ei ole leppe järgi kedagi kohustatud.
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
karumaru
HV kasutaja

liitunud: 20.01.2018




sõnum 26.11.2018 17:40:56 vasta tsitaadiga

Ameerika ja austraalia valitsused on jura, eesti foorumi kolm tegelast on selgeltnägijad. Selline masseerimine käib nagu Tele2 määriks telefoni pähe. Aga kui kõik ikka pole nii nagu kolm tarka väidavad, siis on targad kadunud või vastuseks kuuleb - ise olite nõus.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 0
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.11.2018 17:57:09 vasta tsitaadiga

raxz kirjutas:

tsitaat:
Austraalia ei toeta ränderaamistikku selles osas, kus see võtab riigilt suveräänsuse. Meie valitsus soovib säilitada suveräänset kontrolli piiri üle ja tänu asukohale on meil võimalik seda ka küllalt efektiivselt ellu viia.
Milline punkt selles leppes võtab riigilt suveräänsuse? icon_biggrin.gif

tsitaat:
Samuti on valitsus seisukohal, et kui siia saabuks palju juhuslikke sisserändajaid, ei saaks me võtta senisel hulgal vastu legaalseid tulijaid. Näiteks eelmisel aastal võttis Austraalia vastu umbes 20 000 pagulast Süüriast ja Iraagist ning mujalt umbes 5000. Üldse võtame aastas vastu umbes 200 000 sisserändajat.
Kus on kirjas, et riik peab leppega nõustudes juhuslikke sisserändajaid vastu võtma? icon_biggrin.gif

tsitaat:
Minu hinnangul leiab Austraalia valitsus, et leppega liitudes nõustutaks põhimõttega, et riikide suveräänsus oma piiride üle ei ole moraalselt õige.
Jälle sama jura, milleks ei ole leppe järgi kedagi kohustatud.


No täpselt, Austraalial loll valitsus ju, ei näe sellest tõusvat kasu. icon_biggrin.gif
Nende advokaadid ja nõunikud ka lollid, kes sellist riigile kahjulikku nõu valitsusele andsid, nüüd Prantsusmaa suursaadik säutsub neile "Very disappointing..." icon_cool.gif

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Smith
HV veteran
Smith

liitunud: 25.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.11.2018 18:04:10 vasta tsitaadiga

elukaz kirjutas:
Ma küsisin lihtsat seletust umbes neli korda, ja ainus mis ma su vastustest järeldada sain oli et rahvuslus on vihkamine. Sa võid alati parandada mis sa tegelikult mõtlesid.


Kuna anubis võtab malli USA (((kommunistidelt))), siis oled küllap õieti aru saanud. Seal on iga vähegi rahvusluse moodi asi kuulutatud vihkamiseks (seda aga muidugi põhiliselt sel juhul, kui rahvuslust soovivad harrastada valged inimesed). Juudi organisatsioonid nagu ADL ja SPLC koostavad vihkajate ja nende rühmade nimekirju ja joonistavad maakaarte, kuhu see vihkamine on hoolega peale kantud.

See vihkamine on muidugi projektsioon.

raxz kirjutas:
Tõin eelnevalt lingi, kus kirjas, kuidas USAs "non-legally binding" dokument käsitletakse. Seal kirjutatakse, et igas keeles on erisusi ja kuna dokument millekski ei kohusta, ei ole täpsus kohati oluline. https://www.state.gov/s/l/treaty/guidance/
tsitaat:
While non-binding documents may be translated into different language versions, we advise that non-binding documents do not mention or reference the “equal authenticity” of different language versions.


Seal lehel ei esine terminit non-legally binding.

_________________
Only the Central Computer knows the truth
Kommentaarid: 158 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 145
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.11.2018 18:09:31 vasta tsitaadiga

*räme naer saalist* @Smith

beer_yum.gif thumbs_up.gif
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raxz
HV Guru

liitunud: 27.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.11.2018 18:19:18 vasta tsitaadiga

Smith kirjutas:
Seal lehel ei esine terminit non-legally binding.
Siin on kohati nagu lasteaed. Tited ju veerivadki märk märgi haaval sõnu kokku.
Täiskasvanud inimene peaks väljendi mõttest aru saama, mitte nokkima märkide kallal. Aga kui millegi kallal võtta pole ja tahaks näidata kui kõva mees Smith on, siis tuleb näidata kui madalale ollakse valmis laskuma. Aga kui sa keelt ei oska, siis ütle kohe. Aga lolli pole mõtet mängida. Sisulisi vastuseid sul ka ei ole siiani ühtegi olnud. Miks sa üldse eksisteerid?
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.11.2018 18:21:32 vasta tsitaadiga

Võtke nüüd natuke rahulikumalt ja ärge päris isiklikuks minge icon_exclaim.gif
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Valvejoodik
HV veteran
Valvejoodik

liitunud: 27.12.2008




sõnum 26.11.2018 18:34:47 vasta tsitaadiga

Naljakas kuidas HVs on kaks leeri. Kuid ühes leeris on ALATI ühed ja samad paar kasutajat, kellel jagub kasvõi terve päev aega, et oma nägemust edastada. Teises leeris kasutajad vahetuvad (peale paari erandi) kuid nende vastasleer on minu meelest juba mitu aastat üks ja sama olnud, isegi stiil püsib sama (enamasti nimetatakse vähemalt korra päevas oma vastast populistiks, ekreiidiks ja naerdakse nende üle). icon_lol.gif
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Smith
HV veteran
Smith

liitunud: 25.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.11.2018 18:46:41 vasta tsitaadiga

raxz kirjutas:
Smith kirjutas:
Seal lehel ei esine terminit non-legally binding.
Siin on kohati nagu lasteaed. Tited ju veerivadki märk märgi haaval sõnu kokku.
Täiskasvanud inimene peaks väljendi mõttest aru saama, mitte nokkima märkide kallal. Aga kui millegi kallal võtta pole ja tahaks näidata kui kõva mees Smith on, siis tuleb näidata kui madalale ollakse valmis laskuma. Aga kui sa keelt ei oska, siis ütle kohe. Aga lolli pole mõtet mängida. Sisulisi vastuseid sul ka ei ole siiani ühtegi olnud. Miks sa üldse eksisteerid?


Nii et non-binding ja binding tähendavad sinu arvates täpselt sama asja ja kes seda ei arva, see võiks üldse ennast ära tappa.

Kas ma sain õieti aru?

_________________
Only the Central Computer knows the truth
Kommentaarid: 158 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 145
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Renka
HV Guru
Renka

liitunud: 01.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.11.2018 18:55:00 vasta tsitaadiga

Nii palju postitusi ja küsimusi aga ei mingeid vastuseid. Ei minu küsimustele. Ei teiste kasutajate küsimustele.

Ainult mingit ümarat soigumist eri teemadel. Ma ei saa aru miks on konkreetsetele (täiesti ausalt mitte trollivatele) küsimustele niivõrd raske vastata?
Selle häma peale ma kaldun isiklikult aina rohkem leppe vastaste leeri. No ei saa olla nõus millegagi mille headust ei suudeta kuidagi reaalsesse ellu näidete varal viia ja/või piisavalt selgitada.

Ma näiteks täiesti reaalselt ei taju mis see probleem üldse on mida sellega nüüd järsku parandatakse. Millises osas jäävad riikide käed lühikeseks? Siin ennist küsisin konkreetselt Mehhiko näitel. Võib ka mõne muu näite mängu tuua kui nii lihtsam on.

_________________
There is no place like 127.0.0.1
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.11.2018 19:04:45 vasta tsitaadiga

Mehhiko näitel on tegemist ASÜÜLITAOTLEJATEGA.

See raamistik ei muuda nendeosas mitte kui midagi.

Ma jätkuvalt suunan inimesi dokumenti mõttega lugema. Kuigi tegemist on täiesti mõttetu soovitusega nagu enamasti tõestatud.

Ma võin kasvõi kümme korda viidata, lugeda minumeelest ei taha seda keegi. Punkt neli, esmajoones, soovitan.
https://vm.ee/et/uro-globaalne-randeraamistik-kkk
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Renka
HV Guru
Renka

liitunud: 01.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.11.2018 19:08:18 vasta tsitaadiga

anubis kirjutas:
Mehhiko näitel on tegemist ASÜÜLITAOTLEJATEGA.

See raamistik ei muuda nendeosas mitte kui midagi.

Ma jätkuvalt suunan inimesi dokumenti mõttega lugema. Kuigi tegemist on täiesti mõttetu soovitusega nagu enamasti tõestatud.

Ma võin kasvõi kümme korda viidata, lugeda minumeelest ei taha seda keegi.
https://vm.ee/et/uro-globaalne-randeraamistik-kkk


Oot mis. Alles sa ju kirjutasid vastupidist:
anubis kirjutas:
arm2004 kirjutas:
https://www.postimees.ee/6461171/mehhiko-linn-kuulutas-migrantide-tottu-valja-humanitaarkriisi
Eestist suurema rahvaarvuga linn pärib ÜRO-lt abi. tea kust see abi küll tulla võiks? ja mis kujul?


Rahvusvahelised kokkulepped annavad võimaluse probleemiga süsteemselt tegeleda.
Justnimelt selliste olukordade süsteemse lahendamise jaoks ongi vaja põhimõtetes kokku leppida (inimeste dokumendid, info liikumine, piirikontrolli tõhustamine, logistika mõlemas suunas jne), mitte kätepeal istuda ja vinguda või lihtsalt FUDi levitada.

Keegi sisuliselt lõpuks selle dokumendiga ka tutvub või jääbki selliseid näiteid tulema, mis tegelikult raamistikus näidatud kui probleemid millega tegelema saab hakata?

https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=9982610#9982610


Sellepeale minu küsimus tekkiski, et kuidas see lepe seda Tijuana olukorda aitaks parandada. Nüüd siis väidad, et ega tegelikult ei aitakski?


Ja samal teemal jätkates siis on mulle endiselt selgusetu, et kuidas see rahvamass Mehhikosse sai. Kas seal piirivalve ei tööta? Hetkel peaks nagu puhtalt siseprobleemiga olema kuna piirilt lasti need inimesed riiki?

_________________
There is no place like 127.0.0.1
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Pagulaste/immigrantide teema mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 149, 150, 151 ... 234, 235, 236  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.