Avaleht
uus teema   vasta Raud »  TSI (TeeSeeIse) »  DIY Elektrijalgratas märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 33, 34, 35 ... 95, 96, 97  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
mdgfa
HV vaatleja

liitunud: 02.04.2016




sõnum 28.03.2017 19:38:53 vasta tsitaadiga

DVDRW kirjutas:
Kui sellega 70 km/h sõita, jääd kohe vahele. Tavalise väljanägemisega rattaga võib rahulikult 70 km/h panna, keegi ei pane tähele.
25 km/h saab jalgsi kiiremini icon_lol.gif


Tahaksin täpsustada Eesti liiklusseaduse ja Euroliidu regulatsioon 168/2013 ja EN 15194 standardi erisusi. Eestis võib jalgrattal olla kuni 0,25 kw püsinimivõimsusega elektrimootor, kiiruspiirangust pole mingit juttu, samuti pole sätestatud mootori juhtimismehhanismi (pedelec või gaasirulliga). EN 15194 standardi ja regulatsioon 168/2013 järgi peab elektrijalgratas olema pedelec (gaasirulliga juhtimine pole lubatud) ja abistamine toimub kuni kiiruseni 25 km/h. Iga liikmesriik kohandab Euroopa liidu regulatsioone enda tingimustele kohaseks, näiteks Austrias on jalgrattal lubatud mootor võimsusega 600w, kiiruspiirang 25 km/h. Kohalik liiklusseadus on olulisim akt, mis reguleerib liiklust, ideaalis peaks see olema kooskõlas EU ja selle siseturu nõuetega. Too Podride on 250w Bafangi mootoriga ja seega jalgratas, las kihutab Eestis kasvõi 90 km/h (reaalne pigem 35 km/h), vahelejäämisohtu pole. Pisimopeed (mootorivõimsus kuni 1kw) aga peab Eestis sõitma kiirusega 25 km/h.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
IndrekM80
HV kasutaja

liitunud: 16.04.2013




sõnum 04.04.2017 07:12:21 vasta tsitaadiga

Ons keegi paremini kursis Li-Ion eripäradega, ise rohkem LiFePO4 teinud aga nüüd tähelepanek - kui LiFe BMS on balance pinge 3.65V ja Cutoff näiteks 3.9V siis Li-Ion puhul on CutOff ENNE kui üldse balanseerima hakkab. Kuigi BMS paberites kirjas, et balance 4,23V ja cutoff 4,28V. Kokkuvõttes raibe ei balanseeri üldse - WTF?? Proovisin ka teist BMS ja sama lugu.

Kui lasen voolu DISCHARGE porti siis balanseerib ilusti (high voltage cutoff kaitset seal pole)
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 04.04.2017 10:49:50 vasta tsitaadiga

Kui sul on elemendi nominaalpinge 3,7, siis üle 4,2 seda ära kindlasti lae.
Kui sul on elemendil öeldud, et sul on lubatud kuni 4,35, siis võid kuni selleni laadida. Kuigi see eeldab, et tõesti on korralik aku, mitte odavaku, mis on lihtsalt suurema mahtuvuse nimel niimoodi nimetatud. On levinud ka selliseid, mis annavad väga palju laadimiskordi selle nimel ära. Vaid 4,2'ni neid laadides on eluiga tavalistega samasse auku.

3,7 V Li-Ion ja Li-Po on sisuliselt samad asjad ja nende laadimine käib samamoodi.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
IndrekM80
HV kasutaja

liitunud: 16.04.2013




sõnum 04.04.2017 11:13:19 vasta tsitaadiga

4.2 või 4.22 pole just suur erinevus aga pole mõtet siin liigselt nendesse numbritesse takerduda, põhiküsimus on selles, miks on cutoff pinge MADALAM kui balance pinge. Kirjutasin tehasesse, eks ole näha mis vastavad.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 04.04.2017 11:27:04 vasta tsitaadiga

Pidasin rohkem silmas seda, et mõlemad numbrid (4,23 ja 4,28) on kõrgemal kui ametlikult lubatav maksimaalne pinge antud keemia poolt.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jaank
HV veteran

liitunud: 14.01.2007




sõnum 04.04.2017 11:44:12 vasta tsitaadiga

Need on jah ikkagi pigem ohtlikud numbrid mida tuleks vältida.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
PAUKA
HV veteran
PAUKA

liitunud: 22.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.04.2017 22:04:20 vasta tsitaadiga


Link
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 05.04.2017 23:41:23 vasta tsitaadiga

Selliste toodete puhul kipub hind kogu asja ära rikkuma. Tihti tuleb kallim kui aku elemendid ise.
Selle puhul aga 0,38$/elemedile + shipping, mis polegi väga paha thumbs_up.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
PAUKA
HV veteran
PAUKA

liitunud: 22.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.04.2017 11:20:29 vasta tsitaadiga

Ruumiraiskamine on imo suurim miinus, aga jah, sellistele lahendustele kus ruum pole kriitiline on üsna super.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
new1
HV kasutaja

liitunud: 02.06.2007




sõnum 08.04.2017 10:29:34 vasta tsitaadiga

Ebay-s müügil üsna palju 3s, 4s jne protection board-e, häda selles, et kõigil tundub ülepingekaitse seal ca 4,3V ligidal olema, mis on paljuvõitu ja alapingekaitse 2,5V, mis liialt vähe. Mul akud tellitud, millel alla 3V ei soovitata tühjendada. On keegi näinud mõnd, millel alapingekaitse 3V+ ja ülelaadimise võiks näiteks max 4,2V juurde sättida saada? Kui akud väheke erinevad, siis võib ikka olla, et ajapikku ühel akul pinge 0,1V madalamale jääb ja teisel 0,1V kõrgemale, siis ongi, kus üks pea 4,3V peale jookseb ja teine 4,1V näiteks, Balansseerimise värgendus vahel ehk parandaks seda asja, ent kindlam oleks, kui 4,2V välja lennutaks ja niisamuti 3V juures, oleks kindel värk, et balansist välja vajudes üht akut ära ei küpsetaks. Või kui üks element natuke vähem mahutab energiat, siis tühjaks laadimisel kukub selle ühe pinge ära 2,5V-ni, kuigi naaberelemendid veel 3V+ kenasti hoiavad end, nii see üks saab vatti koguaeg ja sureb kokkuvõttes tunduvalt kiiremini kui võiks.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 09.04.2017 08:24:06 vasta tsitaadiga

Pingevahemik on suur kuna need on üsna lollid ja enamasti puudub ka hüsterees. 2,5 ei sobi isegi osadele Lifepo4-dele (Winston Lifepo4 gets damaged under 2,8V)
Madal pinge on on seatud väga madalaks kuna gaasi andmisel kukub pinge päris palju ja inimesed poleks rahul kui poole aku täituvuse pealt hakkab BMS cuttima.
Õige oleks teha BMS piisavalt tark, et suure voolu korral oleks LVC madalam ~2,5V. Ja resting (no load) LVC oleks 3,2V vms. HVC võiks olla seadistatav. Mulle meeldiks 4,1V, siis on aku eluiga 2x pikem.
On olemas nn "programmable BMS" aga need on overpriced.
LVC = Low voltage cutoff
HVC = High voltage cutoff
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
new1
HV kasutaja

liitunud: 02.06.2007




sõnum 09.04.2017 17:04:34 vasta tsitaadiga

Ehk siis selliseid eriti saada pole ja kui on siis küsitakse hingehinda? Mul alustatud isetehtud BMS-i tegemine, millel ülemine/alumine pingepiir vastavalt vajadusele muudetav, samas see tuleks üksjagu komponendirohke. Akutrellile võiks tavalise ebay toodangu panna, kui hind talutav oleks ja väljalülituspinge vähemalt 3V, aga tundub, et ei leia sellist. Universaalne 2,5V väljalülimisega oleks mõttetu akutapp ilmselt. Eks tuleb see asi lõpuni valmis nikerdada siis.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.04.2017 17:12:10 vasta tsitaadiga

Kas liitiumile on ohtlik ainult tühikäigu klemmipinge või ka koormuse all? Point on ju selles mis keemiline seis parasjagu elemendi sees on ja koormuse all on ju loomulik et sisetakistuse jagu on nähtav pinge madalam. Ehk siis suure koormusega 2.5-ni koormamine on midagi muud kui väga väikse koormusega mis võib olla surmav.
_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
new1
HV kasutaja

liitunud: 02.06.2007




sõnum 09.04.2017 18:05:47 vasta tsitaadiga

Kõige kindlam siiski 3V peal igal juhul välja lüüa ja kogu muusika. Nendel 30A lubatava voolutugevusega akudel on sisetakistus piisavalt väike, et maksimumiga lubatud koormuse korral jääb pingelang sinna 0,3V tuuri, samas alla 3,6V pinge korral on nagunii aku põhimõtteliselt tühi ja see viimane protsent, mida täie võhmaga koormates kätte ei saaks ei morjenda.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.04.2017 18:23:30 vasta tsitaadiga

Alla 3,6 on päris pikk maa minna veel. Kunagi sai makita 18V tühjenemisgraafik maha võetud, täpselt ei mäleta aga mingi 20-30% oli küll veel sees. Cutoff oli vist 2,6 kandis aga ilma koormuseta pärast mõõtes oli üle 3V järel. Koormus oli 4A.
Mitte et ma kiidaks alla 3V tühjendamist.

_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
new1
HV kasutaja

liitunud: 02.06.2007




sõnum 09.04.2017 18:34:05 vasta tsitaadiga

kui netist graafikuid vaadata, siis tundub suht lõpp http://www.ibt-power.com/bkencel/Lithium-Ion-tech.html ise testinud ei ole. Suurel koormusel muidugi jääb sisse midagi, samas endal plaanin väljalülituse isegi 3,1V peale jätta, täiskoormusel siis oleks ca 0,35V kõrgemal pingel tühijooksul klemmikas, samas trell kodukasutuses ja üldiselt 30A tarbimist naljalt ei teki ka.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 09.04.2017 19:34:15 vasta tsitaadiga

elukaz, see Makita oli 5 * 3,6 V?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ranel
HV Guru

liitunud: 28.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.04.2017 19:37:16 vasta tsitaadiga

elukaz kirjutas:
Alla 3,6 on päris pikk maa minna veel. Kunagi sai makita 18V tühjenemisgraafik maha võetud, täpselt ei mäleta aga mingi 20-30% oli küll veel sees. Cutoff oli vist 2,6 kandis aga ilma koormuseta pärast mõõtes oli üle 3V järel. Koormus oli 4A.
Mitte et ma kiidaks alla 3V tühjendamist.

Alla 3.6-3.7v minnes lihtsalt lõhud oma akut. Kui väga vaja pole, siis ei tasuks alla selle minna ja tõesti on kuskil 20% alles veel. 2.5V oli vist see kriiline piir, et pole enam midagi teha, kui alla selle lähed.

_________________
Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis ja rehvide tellimine üle Eesti. www.rsrehvid.ee 55 684 121
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.04.2017 20:00:48 vasta tsitaadiga

mikk36, jah.
ranel, ega tööriista all ju ei mõõda mis parasjagu sees on, kui ära tunned on hästi aga nad käivad nii krdi pikalt et ühe korraga tühjaks ei saa ja järgmine kord kui võtad siis ei taju pöördest ära kui täis või tühi on. Ükskord tunned et nüüd läheb ja kohe läheb kah. Kaitse peale.

_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ranel
HV Guru

liitunud: 28.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.04.2017 20:10:06 vasta tsitaadiga

elukaz kirjutas:
mikk36, jah.
ranel, ega tööriista all ju ei mõõda mis parasjagu sees on, kui ära tunned on hästi aga nad käivad nii krdi pikalt et ühe korraga tühjaks ei saa ja järgmine kord kui võtad siis ei taju pöördest ära kui täis või tühi on. Ükskord tunned et nüüd läheb ja kohe läheb kah. Kaitse peale.

Pole mõõtnud, aga tööriistal vast siiski asjalik elektroonika sees aku säästmiseks. Lambi bms on ju universiaalne kõikidele akudele võtmata arvesse elementide tegelikke omadusi.

_________________
Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis ja rehvide tellimine üle Eesti. www.rsrehvid.ee 55 684 121
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 10.04.2017 07:00:00 vasta tsitaadiga

Ei tea kust see 3,6v aku tühi jutt võetakse, pigem on 3,6v seal 50% juures üldjuhul. Suure koormuse all 3,6V on 90% täis aku!
Spoiler Spoiler Spoiler
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
IndrekM80
HV kasutaja

liitunud: 16.04.2013




sõnum 10.04.2017 11:43:27 vasta tsitaadiga

Ehh, olin ise oinas - see BMS partii olin tellinud 4.18V balance ja 4.2V cutoff... aga nii väike vahe nende kahe pinge vahel teeb balansseerimise väga lühiajaliseks ja HVC kipub peale tulema. Head lahendust siin ei paista, ehk järgmine kord 4.18V balance ja 4.28 cutoff - kui laadijat korralikult timmida siis peaks hoidma purgid vast 4.2V lähedal.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ranel
HV Guru

liitunud: 28.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.04.2017 12:15:11 vasta tsitaadiga

DVDRW kirjutas:
Ei tea kust see 3,6v aku tühi jutt võetakse, pigem on 3,6v seal 50% juures üldjuhul. Suure koormuse all 3,6V on 90% täis aku!
Spoiler Spoiler Spoiler


Ise küsid, ise vastad voor? Jah, suure koormuse all tõesti võib olla sul 3,6v @90%. Madalama koormuse korral on natuke teised numbrid siiski.

Lisaks kõik elemendid pole identsed. Kõige õigema tõe leiab ikka spetsifikatsioonist. Su näitena toodud elemendil on tõesti 3,6-3,7v 50% mahtuvusest.


Ma võin ka teistsuguse graafiku tuua näiteks.


_________________
Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis ja rehvide tellimine üle Eesti. www.rsrehvid.ee 55 684 121
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 10.04.2017 12:16:26 vasta tsitaadiga

Need 2 graafikut näitavad praktiliselt samu numbreid siiski (lihtsalt ühe peal on ühikuks amprid, teisel C reiting) ja 3.6 V ei ole kummagi graafiku peal aku lõhkumine.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ranel
HV Guru

liitunud: 28.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.04.2017 12:19:25 vasta tsitaadiga

mikk36, see oleneb voolust nagu ka graafikult näha on.
_________________
Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis ja rehvide tellimine üle Eesti. www.rsrehvid.ee 55 684 121
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 10.04.2017 12:21:50 vasta tsitaadiga

Mida sa sellega nüüd ütelda tahad!?
3.6 V ei ole ühestki asendist nende graafikute järgi lõhkumine.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ranel
HV Guru

liitunud: 28.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.04.2017 12:45:04 vasta tsitaadiga

Oled ikka kursis, et alla 20% mahtuvusest ei ole soovitatav allapoole minna, kui soovid aku eluiga säilitada? Igaks juhuks mainin, et kui LiFePO4 omadustega pole kursis, siis neil on natuke väiksem elementide nominaalpinge.


Suvaline esimene näide googlist. Siin on 3.5V kirjas.
Being kind to your LiPo batteries also requires that you prevent over-discharge. This means that you should not let the battery voltage drop below about 3.5 volts per cell.

http://www.tested.com/tech/502351-rc-battery-guide-basics-lithium-polymer-batteries/

_________________
Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis ja rehvide tellimine üle Eesti. www.rsrehvid.ee 55 684 121
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
IndrekM80
HV kasutaja

liitunud: 16.04.2013




sõnum 10.04.2017 12:46:37 vasta tsitaadiga

Ei maksaks liigselt leili ka minna nende voltidega, mul kunagi istus üks LiFePO4 purki mitu nädalat 1.7V peal (vigane bms oli) ja polnud sel häda midagi, sõidab juba 4-ndat aastat.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.04.2017 13:00:41 vasta tsitaadiga

Elementidel on nominaalpinge, mahtuvus Ah ja mahtuvus Wh. Kui neid omavahel võrrelda siis üldiselt Wh=VxAh, samas ei ole sama vooluga tühjendades saadav võimsus ju alati sama vaid täis akul suurem ja tühjal väiksem. Ja et see varemtoodud valem kehtiks tuleb kasutada ruutkeskmist pinge väärtust. Mis on kõrgem kui aritmeetiline keskmine min ja max pingest. Ma olen täheldanud et LiIon akudel on see märgitud 3,7V
_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 10.04.2017 13:09:28 vasta tsitaadiga

Ma lasin ühe NCR18650A 3100mAh elemendi kogemata 0,0000V-ni. Panin lihtsalt laadijasse ja mahutavus taastus täielikult, mitmeid tsükleid juba tehtud, müstika. Aeg näitab mis edasi saab.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ranel
HV Guru

liitunud: 28.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.04.2017 15:05:43 vasta tsitaadiga

Ja ma võin teistsuguse näite ka tuua. Üks lipo suri mul ära, kuna cutoff millegipärast ei töötanud. Tulemus, asi läks nii palju paisuma, et surus ümber olnud plastikust kaitse ka puruks. Põlema õnneks siiski ei läinud ja ei olnud ka elektriratta peal.
_________________
Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis ja rehvide tellimine üle Eesti. www.rsrehvid.ee 55 684 121
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
IndrekM80
HV kasutaja

liitunud: 16.04.2013




sõnum 10.04.2017 20:35:23 vasta tsitaadiga

ÜLEpinge on ikka ohtlikum kui liigne tühjenemine icon_smile.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ranel
HV Guru

liitunud: 28.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.04.2017 23:27:34 vasta tsitaadiga

IndrekM80 kirjutas:
ÜLEpinge on ikka ohtlikum kui liigne tühjenemine icon_smile.gif

Ei olnud siiski ülepinge. Tarbija jäi järgi. Ei teagi, kui madal pinge oli, kui paisuma hakkas.

_________________
Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis ja rehvide tellimine üle Eesti. www.rsrehvid.ee 55 684 121
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 11.04.2017 06:39:15 vasta tsitaadiga

Ei kehti 18650 puhul thumbs_up.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
PAUKA
HV veteran
PAUKA

liitunud: 22.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.04.2017 09:42:39 vasta tsitaadiga

Kas kellelgi oleks huvi 13tk Nissan Leafi akuelemendi vastu? Põhimõtteliselt uued, seisnud natuke.
12tk saab täpselt 100V 60Ah paki, 1 jääb varuks.
Mul see mootorratta ehitamine ei edene kuidagi, pole aega, las keegi ehitab midagi muud põnevat.
10/20kw mootori saan ka aidata leida, Eestis olemas, 400€
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
IndrekM80
HV kasutaja

liitunud: 16.04.2013




sõnum 12.04.2017 10:42:00 vasta tsitaadiga

No kui juba selline pakkumine on siis võiks ju kirjutada veidi lähemalt:

a) hind?
b) kaal?
c) pilt?

Oleks ehk abiks huvilistele otsustamisel.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
PAUKA
HV veteran
PAUKA

liitunud: 22.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.04.2017 11:14:02 vasta tsitaadiga

Ja kokkulepe saavutatud, ning läinud nad ongi.
Vabandan kes ka tahtsid ja ilma jäid icon_sad.gif


edit:

http://www.veloplus.ee/et/toode/valiskumm-maxxis-hookworm-spc-26x2-5-5668

Hea purunematu kumm sooduses ja kohapeal, soovitan soojalt.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
nunnu
Kreisi kasutaja
nunnu

liitunud: 25.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.04.2017 08:57:13 vasta tsitaadiga

Soovitan minagi. Lisaks on ka pea hääletu. Hind on siiski 3€ tõusnud. Mina arvel on 2tk hind 53.80 EUR.
_________________
Pooldan igareedeseid kondoomivastaseid ühiskogunemisi vabaduse väljakul.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 25.04.2017 09:42:40 vasta tsitaadiga

Päris kirves, ei tea kas ka 3x vähem kulub kui 10€ kumm.
Praegu proovin 5tk erinevad <20€ kumme, et mitu km igaühega saab.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
IndrekM80
HV kasutaja

liitunud: 16.04.2013




sõnum 25.04.2017 12:13:34 vasta tsitaadiga

Ise panin mopirehvi, maksis mingi 35€, nüüd on ~27 000 km sõitnud ja sõidab veel teist samapalju tundub. Muidugi oli tarvis ka velg ära vahetada.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 25.04.2017 12:58:46 vasta tsitaadiga

26" mopirehvi vist pole olemas?
Siin ka soovitab toda Hookwormi. Ei tea kas see 2atm juures ka toimib? soovitatakse 7atm
Pehmete kummidega on palju parem sõita ja ei lõhu ka ratast.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
IndrekM80
HV kasutaja

liitunud: 16.04.2013




sõnum 25.04.2017 13:06:17 vasta tsitaadiga

Jah, seda küll - mul 20'' ratas oli ja nüüd läks 16'' mopivelg + rehv icon_smile.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etsike
HV veteran
Etsike

liitunud: 24.12.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.04.2017 18:01:43 vasta tsitaadiga

DVDRW kirjutas:
26" mopirehvi vist pole olemas?
Siin ka soovitab toda Hookwormi. Ei tea kas see 2atm juures ka toimib? soovitatakse 7atm
Pehmete kummidega on palju parem sõita ja ei lõhu ka ratast.

2 atm (29 psi) on ikka väga tühi, eriti raske ratta ja ratturi all. Snakebite'i oht on väga suur, võib lõhkuda nii sisekummi, rehvi kui ka velge. Madala rõhuga kaasnevast suurenenud hõõrdumisest ja rehvi kulumisest ei hakka rääkimagi. Isiklikult oman häid kogemusi Schwalbe Marathon (Plus) seeriaga, mida kenasti kõrgele rõhule lüüa.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 25.04.2017 18:18:14 vasta tsitaadiga

IndrekM80, Täna olid järvevanal ~15:00 kimamas? icon_biggrin.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
PAUKA
HV veteran
PAUKA

liitunud: 22.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.04.2017 20:43:16 vasta tsitaadiga

4 atm kasutan mina neid hookworme, nad on 4.5 max.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
waux
HV Guru
waux

liitunud: 01.07.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.04.2017 20:47:49 vasta tsitaadiga

Mis selle aasta uued tegijad(moeröögatused) siis on?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
IndrekM80
HV kasutaja

liitunud: 16.04.2013




sõnum 28.04.2017 14:49:07 vasta tsitaadiga

Ikka juhtub jah icon_smile.gif

Schwalbe MP on tõesti hea ja sellest rohkem rahul võib olla küll ainult mopirehviga minu kogemuse järgi. Hindan siis eelkõige vastupidavust, sh. ka torkevigastusele.

DVDRW kirjutas:
IndrekM80, Täna olid järvevanal ~15:00 kimamas? icon_biggrin.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
PAUKA
HV veteran
PAUKA

liitunud: 22.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.04.2017 19:34:43 vasta tsitaadiga

Hookwormi suurim pluss on see, et snakebite enam ei saa - rehv on kuni traadini paks ja tugev, muudel rehvidel külgsein ikkagi õhuke.
Ehk siis ratas peaks läbistama oma 5mm rehvi et snakebite teha, mul on ainult korra õnnestunud kui Tondi viadukti trepist üsna suure hooga tahtsin üles sõita.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tupsu
HV Guru
Tupsu

liitunud: 02.10.2002




sõnum 01.05.2017 19:53:36 vasta tsitaadiga

Sai soetatud endale kasutatud tehase toodetud elektrijalgratas. Nimi on küll hea, Makita BBY180Z, aga ratas ise on jama.
https://makita.ee/tool/0000000/BBY180Z.html

Õnneks pole teda plaanis jalgrattana kasutada vaid oli natuke imelikum mõte.
Olemas on jalgratta haagis, paras terasraamil 16" ratastega kinnise kabiiniga kolakas, mille järgi vedamine ei ole just lõbu.

Plaan on see ja see Makita elektrivedu omavahel paaritada, et tekiks elektri veol jalgratta käru.

Olles aga elektrirataste alal võhik, tekkisid küsimused.

1. Kas piisab sellest, kui käru üks ratas veab? Kui jah, siis kumba poolt eelistada, tee või kraavi poolse ratta vedama panemist?
Käru kinnitub klambriga tagumise kahvli külge, mitte sadula posti.

2.Kuidas ära petta pedaalimise andurit ? Kas piisab anduri ostmisest käru mitte vedava ratta külge, et see simuleeriks väntamist ?

3. Kas piisab, kui see tuledega regulaator eri abistamise astmete osas jääb käru külge ? Selle rattani vedamine eeldaks, et käru saaks kasutada ainult ühe spetsifilise jalgratta küljes.

4. Kas Makita lubatud lõppkiirus 15 km/h on käru jaoks piisav, ehk siis kui juhtumisi on ratta kiirus 20km/h (alla mäge või muu pime juhus ) kas siis hakkab mootor pidurdama või lülitub lihtsalt välja? Ratast ise kasutades ei suutnud sellist välja lülitavat olukorda kiirusega tekitada, aga ega see pole minu suuruse ja kaalu jaoks mõeldud ratas ka.

Mootor ise on 100W ja sellest võiks käru jaoks piisata. Kui hästi peaks olema aga teostatudvedavat ratast hoidva kahvli ja käru raami kinnitus, et seda alt ära ei väänaks ?
Näinud neid koledaid pilte viga saanud esi kahvlitest, siis 100W mootorilt seda ilmselt oodata ei ole ?

Mootoril on ka rummu pidur, samuti piduri käepidemetel lülitid.
Kuidas lahendada mootori välja lülitumine ratta pidurdamisel - kas mingi inertslüliti, nagu jalgratta piduritule oma ?
Kas trummel pidurit on võimalik kuidagi karatta pidurdamisel rakenduma panna ?

Palju rumalaid küsimusi, kõik lahendused oodatud.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dohc-48v12
Aeg maha 1p
dohc-48v12

liitunud: 28.07.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.05.2017 20:15:32 vasta tsitaadiga

Tupsu kirjutas:
Sai soetatud endale kasutatud tehase toodetud elektrijalgratas. Nimi on küll hea, Makita



read error .... BSO !

Vabandust aga te pole siis töörista kasutanud.

_________________
Ime tala, Nagu ime kepike. icon_smile.gif
Siga armastab muda, aga mudane siga armastab puhast aset!
Miks ADMIN Anti112 ambusib mind? andis 1p cooldowni aga ma ei saa peale selle enam mitteühtegi postitust teha! üks päev ei kuid!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  TSI (TeeSeeIse) »  DIY Elektrijalgratas mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 33, 34, 35 ... 95, 96, 97  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.