Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Telia TV märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 1615, 1616, 1617 ... 2287, 2288, 2289  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing

Kas kavatsed peale järelvaatamise lõppemist tellida salvestusteenust 5€ kuus?
Jah
9%
 9%  [ 49 ]
Ei
42%
 42%  [ 208 ]
Mul juba olemas
38%
 38%  [ 188 ]
Kolin mujale
9%
 9%  [ 47 ]
hääli kokku : 492

autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
loox
HV kasutaja

liitunud: 25.06.2006




sõnum 08.03.2017 03:48:07 vasta tsitaadiga

indrekp kirjutas:
Ma arvan, et siis usume sind aga kordan, striim on mõlemas boksis 1:1 sama sõltumata menüüst. Antud seadistuses ei toimu ka digiboksis mingeid striimi muutmiseid ja digisignaal liigub HDMI kaudu otse telerisse.
Ega ta nüüd nii päris otse ka ei liigu, digiboks võtab h.264 lahti ja joonistab subtiitrid ka peale.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.03.2017 09:01:47 vasta tsitaadiga

DefconV, see olla teatud resside "eripära".
Samas vana nutiga see eripära puudub

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Jänes
HV kasutaja

liitunud: 16.11.2003




sõnum 08.03.2017 09:05:27 vasta tsitaadiga

indrekp kirjutas:

Ma arvan, et siis usume sind aga kordan, striim on mõlemas boksis 1:1 sama sõltumata menüüst. Antud seadistuses ei toimu ka digiboksis mingeid striimi muutmiseid ja digisignaal liigub HDMI kaudu otse telerisse.


Jutt on ilus, aga kuidas on seljuhul võimalik selline asi ?

DefconV kirjutas:
Ok. Sai ka siis mindud üle uuele nutitv_le. Motorola 1003, hdmi-ga pilt monitoritaga ja spdif-ga heli resiiveris. Vana seadistusega oli võimalik valida kas dgitaalne või analoogheli. Digitaaliga lülitusid pro7, rtl, sat1 resiiveri prologic peale kenasti ümber. Uue nutitv-ga ei toimu midagi.


Kui peaks olema nii :
indrekp kirjutas:

Ma arvan, et siis usume sind aga kordan, striim on mõlemas boksis 1:1 sama sõltumata menüüst. Antud seadistuses ei toimu ka digiboksis mingeid striimi muutmiseid ja digisignaal liigub HDMI kaudu otse telerisse.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 08.03.2017 09:40:49 vasta tsitaadiga

Ajame asju veidike segamini, HD striim, SD striim, need jooksevad Telia võrgust digiboksi täpselt ühelt ja samalt IP aadressilt. Digiboks väljastab striimi HDMI kaudu digitaalselt puutumata piksleid kui väljund on sama mis striimi kvaliteet ehk HD puhul 1080i

Küsimusest sain aru, miks on ühtviisi kuidagi DD ja testmoodi PCM
Teine asi, vana nuti vs. uus nuti ja motorola digiboksiga seoses pole muidu digiheli väljastamisel vahet, lihtsalt motorola TARKVARA (mitte vahevara) on kumbagi menüüd (vahevara) kasutades erinev mistõttu vana menüüd kasutades oli Dolby heli võimalik, hetkel uues ei ole. Tean, et testis on ka uus versioon Motoroladele kuid ise katsetanud pole kas seal uue menüüga DD heli on olemas või mitte. Sama olukord on ka Arrisega millel kliendi softis veel DD jätkuvalt puudu.

Eks siis striim on mõlemas boksis ja menüüs täpselt sama, lihtsalt väljastuses on küsimus, vastavalt ekraani sätetes või heli väljastuses.
Kommentaarid: 255 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 223
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
seeru
HV veteran

liitunud: 10.02.2004




sõnum 08.03.2017 13:11:33 vasta tsitaadiga

DefconV kirjutas:
Ja peale seda saatuslikku nupuvajutust uue puldiga pole vist kahjuks mingit võimalust vana softi peale tagasi ka minna?

On ikka võimalik.
Helista tehnilisele toele, ütle mis mure on, panevad vana menüü peale tagasi.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DefconV
HV kasutaja
DefconV

liitunud: 25.06.2008




sõnum 08.03.2017 18:55:31 vasta tsitaadiga

Jah. Tel. number 123 ja valik 3(tehniline tugi) ning sain vana kasutajaliidese tagasi.
Kuigi mõni hetk varem veebist klienditeenindajaga otse ühendust võttes oli vastus ühene selge ja kindel, et uuelt vanale softile tagasi minna ei saa. icon_biggrin.gif
Ehk mõtles vanale platvormile üleminekut. icon_rolleyes.gif

_________________
Fade Out
Kommentaarid: 73 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 08.03.2017 23:28:56 vasta tsitaadiga

Sedapsi, et hetkel ETV ja "Suud puhtaks" on HD pildiga. Tahtes vaadata sama saadet algusest on tegu suht kahvatu SD salvestusega. Miks?
Uusnuti ja Arris kasutusel.

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Kommentaarid: 133 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 120
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
seeru
HV veteran

liitunud: 10.02.2004




sõnum 08.03.2017 23:35:07 vasta tsitaadiga

DefconV kirjutas:
Jah. Tel. number 123 ja valik 3(tehniline tugi) ning sain vana kasutajaliidese tagasi.
Kuigi mõni hetk varem veebist klienditeenindajaga otse ühendust võttes oli vastus ühene selge ja kindel, et uuelt vanale softile tagasi minna ei saa. icon_biggrin.gif
Ehk mõtles vanale platvormile üleminekut. icon_rolleyes.gif

Just.
Uue teenuse peale panevad vana kasutajaliidese (vana menüü). (Arrisega muidugi mitte)
Vanemat NutiTV teenust ennast tagasi ei panda.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
A.S.
HV Guru

liitunud: 27.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.03.2017 23:49:47 vasta tsitaadiga

jägaja kirjutas:
Sedapsi, et hetkel ETV ja "Suud puhtaks" on HD pildiga. Tahtes vaadata sama saadet algusest on tegu suht kahvatu SD salvestusega. Miks?
Uusnuti ja Arris kasutusel.

Vaatasin serverist striimide nimekirja, ongi konkreetse saate salvestus vaid SD-s. Ju siis keegi läks küünarnukiga kogemata kuhugi vastu vms.
 
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.03.2017 23:51:59 vasta tsitaadiga

"Kogemata"
Tuleks ajas edasi liikuda.....kus kange enam ei kasutata thumbs_up.gif

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
A.S.
HV Guru

liitunud: 27.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.03.2017 10:35:05 vasta tsitaadiga

Küll nad seal midagi ikka leiavad, kuhu küünarnukiga vastu minna. icon_lol.gif
Kusjuures eelnev saade "Sport" on HD-s olemas, järgmine tundub tulevat samuti HD-s. Ja ka ülejärgmine. Kes seal majas siis nii hilja veel on? Keda süüdistada? Koristaja? Indrekp?

Tegelikult peaks terve päeva järelvaadatavate saadete rtsp striimide aadressid juba hommikul paigas olema, kuigi reaalset salvestust seal taga veel ei ole, ju siis mingi viga neil seal sisse lipsas.

E:
jägaja kirjutas:
Sedapsi, et hetkel ETV ja "Suud puhtaks" on HD pildiga. Tahtes vaadata sama saadet algusest on tegu suht kahvatu SD salvestusega. Miks?
Uusnuti ja Arris kasutusel.

Ja nüüd hommikul on igatahes HD striim ilusasti oma kohal. Keegi neist loeb tõesti öösel foorumit?
 
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 09.03.2017 10:37:30 vasta tsitaadiga

Huvitav jah icon_smile.gif
_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Kommentaarid: 133 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 120
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Azex
HV vaatleja

liitunud: 06.01.2009




sõnum 09.03.2017 12:31:56 vasta tsitaadiga

indrekp kirjutas:
Digiboks väljastab striimi HDMI kaudu digitaalselt puutumata piksleid kui väljund on sama mis striimi kvaliteet ehk HD puhul 1080i


Tahaksin selle uue infotera nüüd igaks juhuks veelkord üle korrata, sest see muudab küll minu arusaama kuidas digibox ja teler suhtlevad kardinaalselt: kas tõesti on nii, et digibox saadab telekasse üle HDMI näiteks H.264 kodeeringus striimi?

Mina olen oma aruga siiani mõistnud, et digiboxis asub selline vidin nagu "dekooder", mis dekodeerib kas vastavalt H.264 või siis MPEG2 video ja muundab selle nn. raw (lossless) formaati. Ja alles see raw stream saadetaks üle HDMI telekasse. Nii et vähemalt teoreetiliselt võib olla nii, et erinevatel digiboxi mudelitel on erineva kvaliteediga dekoodrid ja see võib põhjustadagi Seeru mainitud kvaliteedierinevust lõpppildis.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
A.S.
HV Guru

liitunud: 27.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.03.2017 12:52:48 vasta tsitaadiga

Või on probleem lihtsalt selles, et Arris ei suuda 1080i välja saata, kuna seda valikus pole, keerabki väljundi 1080p peale. Ja käkibki striimi ära.
Spoiler Spoiler Spoiler

 
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002




sõnum 09.03.2017 12:54:36 vasta tsitaadiga

A.S., -> "8": "1080I60" ? icon_rolleyes.gif

Ja kas sa arvad, et Motorola saadab välja 1080i?

_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 163 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 152
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
A.S.
HV Guru

liitunud: 27.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.03.2017 13:00:55 vasta tsitaadiga

bladerunner kirjutas:
Ja kas sa arvad, et Motorola saadab välja 1080i?

Mul ei ole Motorolat, seega ei oska arvata. Aga teler peaks ju näitama, mis sisse tuleb?

bladerunner kirjutas:
A.S., -> "8": "1080I60" ? icon_rolleyes.gif

Ilmselt küsimus armjan-ile, mina ei oska kommenteerida. Mina olen lihtsalt tüütu klient, ei enamat.
 
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Jänes
HV kasutaja

liitunud: 16.11.2003




sõnum 09.03.2017 15:07:08 vasta tsitaadiga

Azex kirjutas:
indrekp kirjutas:
Digiboks väljastab striimi HDMI kaudu digitaalselt puutumata piksleid kui väljund on sama mis striimi kvaliteet ehk HD puhul 1080i


Tahaksin selle uue infotera nüüd igaks juhuks veelkord üle korrata, sest see muudab küll minu arusaama kuidas digibox ja teler suhtlevad kardinaalselt: kas tõesti on nii, et digibox saadab telekasse üle HDMI näiteks H.264 kodeeringus striimi?

Mina olen oma aruga siiani mõistnud, et digiboxis asub selline vidin nagu "dekooder", mis dekodeerib kas vastavalt H.264 või siis MPEG2 video ja muundab selle nn. raw (lossless) formaati. Ja alles see raw stream saadetaks üle HDMI telekasse. Nii et vähemalt teoreetiliselt võib olla nii, et erinevatel digiboxi mudelitel on erineva kvaliteediga dekoodrid ja see võib põhjustadagi Seeru mainitud kvaliteedierinevust lõpppildis.


Nagu juba indrekp juba ütles, telias tuleb striim otse läbi digiboksi sinu telekasse. Mingeid kodeeringuid ja krüpteeringuid ei ole. Telias on kõik kanalid lahti ja krüpteerimatta. Vaata arvutiga ja sa näed sama striimi otse sinu monitoril. icon_cool.gif
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raxz
HV Guru

liitunud: 27.07.2003




sõnum 09.03.2017 15:23:58 vasta tsitaadiga

Teliast tuleb striim (4-8Mbps?) digiboxi, kus see lahti pakitakse ja üle HDMI(~5Gbps?) telekasse saadetakse.
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 09.03.2017 16:13:19 vasta tsitaadiga

Selliste juhmide kommentaaride peale on raske midagi vastu ütelda.
Kas krüpteeringu lisamine ja eemaldamine muudab siis digitaalse pildi kvaliteeti?
Ahsoo, digitaalne pilt muudetakse ja väljastatakse digitaalses väljundis erinevatel digiboksides erinevalt kuna dekooder on erinev?

Enne ei usu kui praktikas reaalselt selgitatakse, kus mida toimub.
Muidu on umbes sama hea jutt, et hdmi kaudu tuleb vahel mingi teise kanali häire sisse või on näha sahisevat pilti.
Ei pea minu arvamus ka pädema, ilmselgelt siin teemas sellekohast spetsialisti pole.
Kommentaarid: 255 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 223
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
armjan
Kreisi kasutaja

liitunud: 27.05.2008




sõnum 09.03.2017 17:09:23 vasta tsitaadiga

Salvestusest. Oli SD Striim, tõsi. See on automaatika, mis aktiveerub, kui Striimeri load on liiga suur, siis ajutiselt annab SD. Juhtub siis, kui sama Striimeri taga on ka teiste kanalite saated ja vaatamise populaarsus ajaliselt ühtib. Sel korral saab prooviabielu selle põhjusena ära mainida.
Lisasime teise Striimeri võimekuse veel juurde, et olukorda võimalikult vähe tekiks.
Vajadus selles, et hakkamist ei oleks, see on palju hullem, kui ajutine SD Striim.

Ehk abistas seletus.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002




sõnum 09.03.2017 19:27:01 vasta tsitaadiga

indrekp kirjutas:
Ahsoo, digitaalne pilt muudetakse ja väljastatakse digitaalses väljundis erinevatel digiboksides erinevalt kuna dekooder on erinev?
Enne ei usu kui praktikas reaalselt selgitatakse, kus mida toimub.
Sinu arusaama järgi järelikult pole BR plaadi puhul ka vahet kas mängida seda 50€ või 500€ mängijaga maha!? Algalikas/striim on ju samamoodi sama? Krdi koomik ma ütlen... eusa_wall.gif
_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 163 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 152
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raxz
HV Guru

liitunud: 27.07.2003




sõnum 09.03.2017 19:46:16 vasta tsitaadiga

Pildis, ma usun, et sa vahet ei märka.
Kallid CD-mängijad on ju eelistatud hea analoogväljundi pärast. Digiväljundil on ka stabiilsem kell, aga kodustes oludes seda ilmselt väga ei kuule. BR mängija on 100% digis ja dekoodrid on ilmselt mingid standardlahendused. h265 dekooderkivi on ju üks kindel lahendus. Paranda mind, kui eksin.
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002




sõnum 09.03.2017 20:00:15 vasta tsitaadiga

Veidi lugemist sel teemal: http://hometheaterhifi.com/technical/technical-reviews/blu-ray-player-hdmi-benchmark-introduction/

Ma ei taha väita, et Motorolal/Arrisel oleks mingi vahe, ma lihtsalt ei saa kuidagi nõustuda indrekp arvamusega, et kuna sisendstriim on sama, siis 2 digiboksi annavad ka alati ühesuguse väljundi.

_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 163 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 152
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raxz
HV Guru

liitunud: 27.07.2003




sõnum 09.03.2017 20:42:26 vasta tsitaadiga

bladerunner kirjutas:
Veidi lugemist sel teemal: http://hometheaterhifi.com/technical/technical-reviews/blu-ray-player-hdmi-benchmark-introduction/
Ma loen siit välja, et Sony on teinud katkise mängija. Tahtlikult piiratakse plaadilt loetud väärtusi. See ei ole tehniline piirang vaid pahatahtlikkus.
YUV420 -> 888RGB convert on ju lihtlabane matemaatikatehe, sinna ei tohiks plaadimängija tootja sekkuda.

Ma pulli pärast proovin kunagi, mida mu telekas teeb, kui talle YUV420 sisse söödan.
Ma kardan, et pilt on lihtsalt roheline.
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Maldur
HV veteran

liitunud: 02.02.2007




sõnum 09.03.2017 21:16:41 vasta tsitaadiga

https://en.wikipedia.org/wiki/YUV
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Telia TV mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 1615, 1616, 1617 ... 2287, 2288, 2289  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.