|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| Mitu tolli on sinu peamine igapäevases kasutuses olev monitor? |
| 10-15" |
|
0% |
[ 3 ] |
| 15-20" |
|
2% |
[ 7 ] |
| 20-25" |
|
17% |
[ 56 ] |
| 25-30" |
|
40% |
[ 129 ] |
| 30-35" |
|
25% |
[ 80 ] |
| 35" või suurem |
|
12% |
[ 40 ] |
|
| hääli kokku : 315 |
|
| autor |
|
SilQ
HV Guru

liitunud: 19.10.2006
|
30.12.2016 18:16:22
|
|
|
Ma olen paneelidega kursis, alles paar kuud tagasi viisin ennast põhjalikult kurssi, kuna tahtsin uut monitori osta. Õnnestus ka erinevaid monitore clone modes kõrvutada. Ühtegi TN paneeli kahjuks ei olnud. Ehk siis võrdlus toimus IPS vs VA. Seal jäi VA korralikult alla. Pärast TN Delli ostu (mitte out of box vaid calibreeringuga) oli ta VA tasemel või isegi kramm parem.
Kuna minu Dell on A03, siis foorumis öeldakse, et tegemist ei ole AU Optronics'i paneeliga enam vaid keegi kolmas kelle nimi kahjuks meelde ei jäänud. Optronicsi paneel on pool matt, uued Dellid täis matid (alates kevad 2016 toodetud). Kas antud väide õige ei oska kommenteerida kuna pole siiani researchi teinud. Ja antud kalasid uuematel Dellidel enam ei ole. Pärast kui aega, otsin kuskilt kinnitust mis paneeliga tegu on. Aga see sama Dell A03 Samsungi VA kõrval oli nagu algul kirjutasin, VA'st parem.
_________________ If you can’t explain it simply, you don’t understand it well enough – Albert Einstein |
|
| Kommentaarid: 251 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
215 |
|
| tagasi üles |
|
 |
angel
HV Guru

liitunud: 06.12.2003
|
30.12.2016 18:23:22
|
|
|
Millise Samsung VA'ga tegemist on? Tõsi, uuema Dell poolt karpi pistetud TN mängu monitor on uuendatud ja vist tõesti teine paneel sees. Väga vähe on selle kohta infot märgata. Vanema isendiga oli jamasid seinast seina (loto).
Aga siiski ei usu, et üks TN suudaks korralikule VA paneelile lähedale jõuda. VA paneele on kah ühest seinast teise nagu ka ips ja tn paneele. Konkreetne VA mida testida sain on juba paberil olevate kirjade järgi igast TN'ist üle.
U2715H IPS type paneeli näitajaid lugedes on BL3200PT värvi eristus kenasti parem. Kontrastsust ei tasu isegi mainida.
Vahepeal sai testiks GW2765HT ekraan võtta ja kõrvuti Dell'iga vaadeldud. Isegi see on tehniliste näitajate põhjal U2715H üle ning pilti kõrvuti võrreldes väga suurt erinevust ei olnud v.a väike erinevust võis isegi oletada.
Tenilised näitajad pärinevad - <http://www.tftcentral.co.uk lehelt. Ja mugav võrrelda. Tootja lehel peaks sama info olema kuigi enamasti ei ole nõnda põhjalik (paneeli tootjat keegi välja ei too).
_________________ |--{o,o}-----(\__/)-----------------|
|--|)__)-----(='.'=) ----O RLY ?---|
|---"-"- -----(")_(")-----------------|
viimati muutis angel 30.12.2016 18:29:31, muudetud 2 korda |
|
| Kommentaarid: 175 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
157 |
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003
|
30.12.2016 18:27:29
|
|
|
SilQ, s2716dg on sul?
mille poolest va alla jäi ja mis monitore võrdlesid?
samsung on tänaseks va suunal üsna loobunud, keskendunud pls-ile.
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks! |
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SilQ
HV Guru

liitunud: 19.10.2006
|
30.12.2016 19:56:29
|
|
|
S2716DG jah.
Tollel ajal saigi võrreldud erinevaid paneele,pärast seda olin otsustanud, et pildi järgi tahan IPS'i (TN'i polnud valikus). Kuna ajapikku tekkisid nõudmised (lugesin siit foorumist ja mujalt) ja hinnapiir tuli vastu siis lõpuks valik kitsenes ja jäigi ainult TN.
Kuna VA'l pilt oli kehvem IPS'ist ja tal niikuinii pole 144hz ja gsynci siis, see display tüüp langes kohe välja.
Nagu angel ütles siis, nagu värvid pole koledad aga midagi on puudu. Avades fotosid olidki VA paneelides puudused. Kartuses TN'i lõpuks ma siiski otsin ta, et kui väga hull läheb tagasi. Algul oligi väga hull, aga pärast seadistamist (nvidia paneelis ja monitoris endas) ja kalibreerimist sain heaks. Jätsin alles. Pärast seda ostu ma pole konkreetselt Clone modes samsungi ja Delli kõrvutanud, aga tundub silmaga vaadates üsna sama. Kuna vahe on neil resos siis vb asi selles, aga oli pilte kus TN meeldis isegi rohkem. Mudelit peast ei mäleta, aga hind ja välimus meenutaks sis nagu S27E650C.
kahjuks poodi, kus ma tollel ajal võrdlust tegin, siis sinna ma tõesti oma Delli molli ja arvutiga võrdlema ei viitsi minna. Siis mingit pingerida koostada ei saa.
|
|
| Kommentaarid: 251 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
215 |
|
| tagasi üles |
|
 |
angel
HV Guru

liitunud: 06.12.2003
|
30.12.2016 20:31:32
|
|
|
Kui sinujaoks TN ja VA sama on siis mnjah... TN'il on pildis "midagi puudu" kuna puht füüsiliselt ta ei suuda sama värvi ja kontrasti ekraanile kuvada mida VA ja IPS suudab. Specid juba räägivad VA kasuks. Eriti jama tekib siis kui mõnda pimedamaid varjundeid, palju halli ja musta kuvama hakatakse. TN ei ole eriti tugev sellel alal.
Äkki sa võrdlesid mingit muud asja kui TN vs VA või on VA'l olemas mingid teisendid, mis ei kannata eriti kriitikat.
_________________ |--{o,o}-----(\__/)-----------------|
|--|)__)-----(='.'=) ----O RLY ?---|
|---"-"- -----(")_(")-----------------| |
|
| Kommentaarid: 175 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
157 |
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003
|
30.12.2016 20:39:54
|
|
|
1080p vs 1440p on kõrvuti halb võrrelda.
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks! |
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SilQ
HV Guru

liitunud: 19.10.2006
|
30.12.2016 20:42:14
|
|
|
angel, Ohjah, ma ei viitsi. Fakt on see, et VA on kehvema pildiga kui IPS, peab ikka eriline looptroop olema, et seda vahet mitte näha. Loe internetist, mine poodi kui muidu ei usu. Mina pole öelnud üheski tekstis, et TN on sama mis IPS. Ma võrdlesin TN'i ja VA'd.
Lihtne mõtte tera, miks enamus odavatel mollidel/telekatel on VA või PLS paneel.
|
|
| Kommentaarid: 251 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
215 |
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003
|
30.12.2016 20:44:18
|
|
|
SilQ, wtf.
odavatel monitoridel on tn, telekates seda ei kasutata.
telekates on ips-i oluliselt vähem kasutuses kui va paneele, sealjuures ei seondu see hinnaklassiga.
pls = ips
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks! |
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SilQ
HV Guru

liitunud: 19.10.2006
|
30.12.2016 20:48:23
|
|
|
Tundub, et kõigil on suured pidustused alanud
Endiselt võrdlen ma VA'd ja IPS'i. Mitte PLS'iga ega TN'iga.
viimati muutis SilQ 30.12.2016 20:49:29, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 251 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
215 |
|
| tagasi üles |
|
 |
angel
HV Guru

liitunud: 06.12.2003
|
30.12.2016 21:02:50
|
|
|
Ma võrdlen TN ja VA'd kuna sa tõid selle teemasse. IPS vs VA on omaette teema, mõlemal on omad eelised ja puudused. Sa väitsid, et TN paneel on parem kui VA. Või sul järg käest. Üleval mainisin kah antud võrdlust.
Fakt on see, et TN juba tehiliste näitajate osas jääb VA'le alla. Üks suudab palju suuremat värvi ruumi ja kontrastsust kuvada kui teine. Ehk siis TN värvi eristus on väiksem kui VA'l. Ma ei tea mis jura sa võrdlesid või testisid. Juba specid räägivad enda eest. Kui sul TN pilt meeldib ja sellega rahul oled siis väga hea. Aga ära tule ajama, et korralik VA on sitemate värvidega kui TN
Väga kiire ülevaade paneelidest - https://www.youtube.com/watch?v=zNc2fKuVnGU
_________________ |--{o,o}-----(\__/)-----------------|
|--|)__)-----(='.'=) ----O RLY ?---|
|---"-"- -----(")_(")-----------------| |
|
| Kommentaarid: 175 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
157 |
|
| tagasi üles |
|
 |
maichal16
HV vaatleja
liitunud: 06.01.2005
|
30.12.2016 21:07:33
|
|
|
S2716DG on 8-bit TN. Kui ära kalibreerida, pole seal värvide koha pealt tehniliselt midagi väga valesti. Kontrasti poolest on nii IPS kui TN väga nigelad.
VA paneelide kontrast on kordades parem, kui TN või IPS. Hea pildi puhul vägagi tähtis faktor. Olles kõiki kasutanud, siis puht pildi poolest eelistaks VA-d nii IPS-le kui TN-le. Ei tea küll, mis konkreetne paneel see oli, mis 6 bitiste TN-dega pildi poolest samas augus on.
|
|
| Kommentaarid: 12 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SilQ
HV Guru

liitunud: 19.10.2006
|
30.12.2016 21:08:57
|
|
|
Kus üleval ma nii väitsin? Näita koht ette, ma küll ei näe. Ma olen koguaeg rääkinud, et kui võrdlesin erinevaid paneele siis TN'i valikus ei olnud, miks? Sellepärast, et ta ei mahtunud sinna, oma kvaliteedi pärast. Ma lihtsalt selgitasin, miks mina lõpuks TN'i võtsin. True 8bit'i ja hea kalibreering on ta teinud üsna samaks nagu VA (jutt käib ikka sellest samast S2716dg'st ja rev A03'st).
_________________ If you can’t explain it simply, you don’t understand it well enough – Albert Einstein |
|
| Kommentaarid: 251 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
215 |
|
| tagasi üles |
|
 |
angel
HV Guru

liitunud: 06.12.2003
|
30.12.2016 21:14:57
|
|
|
| SilQ kirjutas: |
angel, Ei maininud millega sa võrdlesid. Nüüd tean. Aga VA paneel on minu arust küll paras kaka. TN värvid ja IPS vaatenurk. Pole liha ega kala.
U2713H'ega kogemused olemas, koostöö kvaliteet oli sellel küll hea, võimalik, et Dell on hakanud odavamaid kestasid ümber loopima, uuematel mudelitel. |
_________________ |--{o,o}-----(\__/)-----------------|
|--|)__)-----(='.'=) ----O RLY ?---|
|---"-"- -----(")_(")-----------------| |
|
| Kommentaarid: 175 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
157 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SilQ
HV Guru

liitunud: 19.10.2006
|
30.12.2016 21:20:37
|
|
|
angel, Ja siin ma ütlesin, et TN on parem kui VA?
_________________ If you can’t explain it simply, you don’t understand it well enough – Albert Einstein |
|
| Kommentaarid: 251 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
215 |
|
| tagasi üles |
|
 |
angel
HV Guru

liitunud: 06.12.2003
|
30.12.2016 21:36:26
|
|
|
Sellest saab aru, et TN on parem kui VA ning see väide on bullshit.
_________________ |--{o,o}-----(\__/)-----------------|
|--|)__)-----(='.'=) ----O RLY ?---|
|---"-"- -----(")_(")-----------------| |
|
| Kommentaarid: 175 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
157 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SilQ
HV Guru

liitunud: 19.10.2006
|
30.12.2016 22:00:28
|
|
|
| angel kirjutas: |
| Sellest saab aru, et TN on parem kui VA ning see väide on bullshit. |
lol, jabur loogika, see ütleb sinu kohta nii mõndagi.
|
|
| Kommentaarid: 251 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
215 |
|
| tagasi üles |
|
 |
angel
HV Guru

liitunud: 06.12.2003
|
30.12.2016 22:18:10
|
|
|
| SilQ kirjutas: |
| angel kirjutas: |
| Sellest saab aru, et TN on parem kui VA ning see väide on bullshit. |
lol, jabur loogika, see ütleb sinu kohta nii mõndagi. |
Ah soh.
Ehk siis vaatame TN vs mõni MVA, VA tehnoloogial põhinevat ekraani. Sina ütled, et VA on kaka. Ja nüüd tuled juba niisama jõlkuma selleasemel, et faktide vms materjaliga esile tulla kus näha, et TN on VA'st parem.
Ehk siis asjaolu ja info mida välismaa foorumites räägitakse, reviewdest lugeda saab jne jne on siis täielik iba ja TN on parem kui VA paneel. Isegi specid on jama, et üks tunnistab 16.7M värve ja korralik VA võib kuvada isegi 1.07b värvi?
Ok selge, siis tean.
_________________ |--{o,o}-----(\__/)-----------------|
|--|)__)-----(='.'=) ----O RLY ?---|
|---"-"- -----(")_(")-----------------| |
|
| Kommentaarid: 175 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
157 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SilQ
HV Guru

liitunud: 19.10.2006
|
30.12.2016 22:24:34
|
|
|
angel, Jumal anna mõistust, ütlen siis viiendat korda veel, saa juba aru ja kui ei saa siis maga kaineks ja loe uuesti: Ma ei ole mitte kuskil väitnud, et TN on parem kui VA, see, et sina loed mingisugusest postist selle välja on sinu probleem, mitte minu.
_________________ If you can’t explain it simply, you don’t understand it well enough – Albert Einstein |
|
| Kommentaarid: 251 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
215 |
|
| tagasi üles |
|
 |
angel
HV Guru

liitunud: 06.12.2003
|
30.12.2016 22:31:16
|
|
|
| SilQ kirjutas: |
angel, Jumal anna mõistust, ütlen siis viiendat korda veel, saa juba aru ja kui ei saa siis maga kaineks ja loe uuesti: Ma ei ole mitte kuskil väitnud, et TN on parem kui VA, see, et sina loed mingisugusest postist selle välja on sinu probleem, mitte minu. |
Aga ise hakkasid ju jutustama, et TN on parem kui VA. VA on üks käkerdis, mis ei ole ei TN ega IPS ja ei kõlba kuhugi Kas sa siis ise ei kirjutanud, et " Aga VA paneel on minu arust küll paras kaka. TN värvid ja IPS vaatenurk. Pole liha ega kala. "
Ehk siis VA on TN värvid ja IPS vaatenurk. Lisaks "Minu silmis on VA paneel mõttetu, ei hiilga millegi hea poolest, eks ta selline säästu molli ekraan olegi, kui hindasid vaadata."
VA paneelid küll väga odavad ei ole. Tööl ostame hunnikute viisi ekraane aeg-ajalt ja kõige odavamad käkkerdised on TN paneelid. Kahjuks 6bit seega eriti "vägeva" värvi eristuse ja vaatenurgaga. Õnneks need "gamer" TN 8bit ekraanid pidavat väidetavalt kenasti asjalikumad olema v.a vaatenurk on ikka täielik jama.
_________________ |--{o,o}-----(\__/)-----------------|
|--|)__)-----(='.'=) ----O RLY ?---|
|---"-"- -----(")_(")-----------------| |
|
| Kommentaarid: 175 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
157 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SilQ
HV Guru

liitunud: 19.10.2006
|
30.12.2016 22:54:15
|
|
|
| angel, Pöördu arsti juurde, Scart'istud?
|
|
| Kommentaarid: 251 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
215 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
angel
HV Guru

liitunud: 06.12.2003
|
30.12.2016 23:30:59
|
|
|
oh jah, mis siis ikka. Las olla võrdne TN ja VA kuigi see on täielik jabur väide. Üks toetab kordades rohkem värve ja parem kontrastsus ning on mõeldud värvikriitilisemaks tööks. Teine on mõeldud kiire ja sujuva pildi edastamiseks seades värvi kuvamise rohkuse tagaplaanile.
See mida võrdlen ja kirjutan keegi lugeda ei suuda seega mis siis ikka. Lihtsam on soppa loopida kui mingeid konkreetseid näiteid tuua ja mudeleid võrrelda.
Mulle jäi lihtsalt mulje kui inimene ütleb nagu väike laps mingi asja kohta "see on kaka" siis eeldavasti on see vilets ja halb. Ja kuna TN ei ole kaka siis on ta hea. Ning kui väidetakse, et värvid on sama head siis kahjuks arvan, et see on jama.
SilQ kirjutas ka - " Pärast TN Delli ostu (mitte out of box vaid calibreeringuga) oli ta VA tasemel või isegi kramm parem"
Ehk siis TN on parem grammike kui VA. Aga milline VA ta tõesti ei maininud. Äkki võrdles mingi 10+ aastat tagasi vana VA paneeliga või on olemas mingi väga odav VA paneel mida ma tõesti kohanud ei ole. Hetkel algas teemas võrdlus kvaliteet VA paneeliga + tõin ka easy to use video kus räägitakse väga lühidalt lahti erinevad paneelid ja nende omadused.
Endal on olemas 8-9 aastat vana VA paneel ja tõsi ta on. Hetkel testist läbi jooksnud VA paneelile jääb ta igatpidi alla ja on igas mõttes viletsam. Vast kui see panna kokku mõne tipp TN 8bit paneeliga ja jätta välja vaatenurk siis võib öelda, et näedsa pilt on sama hea või natuke paremki veel (LED vs vana taustavalgustus lamp ei ole eriti konkurentsi võimeline).
_________________ |--{o,o}-----(\__/)-----------------|
|--|)__)-----(='.'=) ----O RLY ?---|
|---"-"- -----(")_(")-----------------| |
|
| Kommentaarid: 175 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
157 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ewur
HV veteran

liitunud: 17.02.2004
|
02.01.2017 16:14:42
|
|
|
| otsin hetkel monitori ja mis värk nende 28 tollistega on, et neid soovituses ei ole, kui revjuusid lugeda? 2K ja 4K monitorid täiesti olemas selles suuruses. Aga "Photo Editing Monitor Buyer’s Guide" neid ei sisalda, ainult 24, 27, 32 tollised...
|
|
| Kommentaarid: 60 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003
|
02.01.2017 16:25:16
|
|
|
miks 28"? 1440p ja 27" on liiga sama augus ja standardiseerunum.
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks! |
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ewur
HV veteran

liitunud: 17.02.2004
|
02.01.2017 16:44:29
|
|
|
| Tomorrow kirjutas: |
ewur, Miks sul täpselt 28 tollist vaja on ja miks 27 tolline ei kõlba siis?
On suuruseid mis pole populaarsed ja ei saa kunagi populaarseks, kuigi need võivad mingi tegevuse jaoks väga head olla (a'la 16:10 kuvasuhe jne)
Parem kui sa kirjeldad hinnapiiri ja eesmärki (fototöötlus?). |
27 tolline kõlbab ka, aga 28 on ju suurem, selline "lihtne" põhjus . Ja 32 tolli on juba liiga suur. Hinnapiir kuni 600€ ja valdavalt videotöötlus, teinekord sekka ka fototöötlust.
|
|
| Kommentaarid: 60 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ewur
HV veteran

liitunud: 17.02.2004
|
|
| Kommentaarid: 60 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
angel
HV Guru

liitunud: 06.12.2003
|
|
| Kommentaarid: 175 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
157 |
|
| tagasi üles |
|
 |
von Wu
HV Guru

liitunud: 12.10.2007
|
02.01.2017 21:54:13
|
|
|
Kas hiljuti mõni hea 32" 1440p või 1600p monitor on välja tulnud?
_________________ Müüa igasugu asju |
|
| Kommentaarid: 901 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
675 |
|
| tagasi üles |
|
 |
AM1986EST
HV vaatleja

liitunud: 22.02.2016
|
02.01.2017 23:22:49
|
|
|
| von Wu kirjutas: |
| Kas hiljuti mõni hea 32" 1440p või 1600p monitor on välja tulnud? |
Endal täpselt sama küsimus. Turg on nii kirju ja mudelid tulevad nii kiiresti peale ,et silmeeest võtab kirjuks.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
ewur
HV veteran

liitunud: 17.02.2004
|
02.01.2017 23:24:54
|
|
|
sa paar päeva tagasi kiitsid VA paneeliga mudelit. Kuidas see võiks videotöötluseks sobida? IPS-i backlight bleed on nagu "õudusunenägu" juba, kui netist arvamusi loed. VA-paneelil seda pole, nagu aru sain.
|
|
| Kommentaarid: 60 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
angel
HV Guru

liitunud: 06.12.2003
|
03.01.2017 11:33:26
|
|
|
| ewur kirjutas: |
sa paar päeva tagasi kiitsid VA paneeliga mudelit. Kuidas see võiks videotöötluseks sobida? IPS-i backlight bleed on nagu "õudusunenägu" juba, kui netist arvamusi loed. VA-paneelil seda pole, nagu aru sain. |
27" gw2765ht mudel oli IPS paneeliga. Backlight bleed esines natuke nurgas (kõige rohkem oli vasakul all) aga tööl kasutades ei häirinud ja pms ei märganud isegi musta taustaga. Ennem märkab ips glow efekti. Taustavalgustuse läbikumamist oli märgata vaid 100% musta pildiga ja halvasti valgustatud ruumis. Mingit rämedat backlight bleedi 3 nähtud isendi puhul ei ole märganud seega loodaks, et kui osta ei tohiks sellega probleeme olla.
Värvide kuvamise oskus antud hinna kohta oli minuarust väga asjalik. Peale selle ekraani kasutust eriti alla ips/va sortimendi kasutada ei soovi.
32" AU Optronics AMVA LCD paneel hetke seisuga isegi meeldis rohkem. Värvid ja kontrastsus olid head. Mõnus mahe pilt. Ekraani suurus võib ainult natuke ära ehmatada alguses. Neile kellele 27" 1440p liialt kirbukas on 32" vast sobilikum. Backlight bleedi ei tuvastanud ja tundus, et taustavalgustus on täiesti talutava ühtlusega. Teatavasti ükski LCD ekraan ei ole 100% ühtlase taustavalgustusega.
Mõlemal ekraanil oli mäletamistmööda värvi üleminek suht sarnane. 32" mudel suudab testis natuke paremini värvi skaala viimast osa kuvada.
32" oli ka pult kaasas, et menüüdes liikuda. Üldine nupu lahendus tundus ka asjalikum. GW2765ht on nupud ekraani taga ja neid on ebamugav kasutada.
Kahjuks BenQ vist ei suvatse kehtestada 0 dead/stuck pixel garantiid seega võib mõlemal isendil olla mõnivalet värvi kuvav pixel (surnud omi ei ole ammu ühelgi lcd näinud). Seega natuke selles osas on loto. Kummalgi ekraanil oli vasakus ääres üks valesti värvi näitav pixel. Peale mõnda aega kasutamist aga ei seganud ja pärast pidi teadma kuskohast otsida.
_________________ |--{o,o}-----(\__/)-----------------|
|--|)__)-----(='.'=) ----O RLY ?---|
|---"-"- -----(")_(")-----------------| |
|
| Kommentaarid: 175 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
157 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ixxe
HV vaatleja
liitunud: 28.12.2016
|
03.01.2017 14:02:46
|
|
|
| Soovitage 27" gamer monitori.
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jt234
HV veteran

liitunud: 12.04.2005

|
03.01.2017 14:35:52
|
|
|
mis geime sa geimid?
_________________ Dima oli siin |
|
| Kommentaarid: 132 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
124 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ixxe
HV vaatleja
liitunud: 28.12.2016
|
03.01.2017 14:40:15
|
|
|
| jt234 kirjutas: |
| mis geime sa geimid? |
Fpsid ja ruunskeipp. Gtx1080 v gtx 1080ti kui välja tuleb on järgi. Pole eriti monitoride maailma süvenenud mõned 5 aastat.
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Gap
HV Guru

liitunud: 20.03.2006
|
04.01.2017 15:52:33
|
|
|
http://www.guru3d.com/news-story/acer-launches-219-curved-and-enhanced-predator-gaming-monitors.html
Olen ammu neid uusi aceri predatori seeria monitore vaadanud ja näevad päris ilusad ja seffid välja ei tea kas meil keegi neid müüb ka seda seeriat ja kui müüb siis keevitatakse 200-300 euri hinnale otsa .. kirve hinnaga need niikuinii ....
| tsitaat: |
| The Predator XB252Q will be available in North America in February starting at $549.99; and in EMEA in February with prices starting at €599. |
see 600 euri oleks veel okei hind. üle selle on ikka üle mõistuse monitori eest maksta ...
|
|
| Kommentaarid: 21 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
17 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Gap
HV Guru

liitunud: 20.03.2006
|
04.01.2017 20:47:03
|
|
|
Tomorrow, sry aga mis see tähendab TN paneel ? mis paneeliga monitor oleks soovitav osta ? olen kuulnud et ips on väga ilusa pildiga... pole kahjuks kunagi reaalselt oma silmaga ühtegi ips paneeliga monitori näinud
|
|
| Kommentaarid: 21 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
17 |
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003
|
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Evil
Hull

liitunud: 23.12.2004
|
04.01.2017 21:25:45
|
|
|
Ma vaatan, et rahvas ostab päris kirveid molle. Ma vahetasin just välja oma 8 aastat vana Benq G2220HD. Uueks molliks sai Dell P2417H. Väga ilus pilt on asjal ja ma rahul. Võimalik, et mul on lahjad nõudmised.
Soovitaks ikka seda molli. Alla 200 euri kohta on hea. Aga see on ainult minu arvamus.
|
|
| Kommentaarid: 242 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
202 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Renq
HV veteran

liitunud: 21.12.2003
|
04.01.2017 22:25:32
|
|
|
| Gap kirjutas: |
http://www.guru3d.com/news-story/acer-launches-219-curved-and-enhanced-predator-gaming-monitors.html
Olen ammu neid uusi aceri predatori seeria monitore vaadanud ja näevad päris ilusad ja seffid välja ei tea kas meil keegi neid müüb ka seda seeriat ja kui müüb siis keevitatakse 200-300 euri hinnale otsa .. kirve hinnaga need niikuinii ....
| tsitaat: |
| The Predator XB252Q will be available in North America in February starting at $549.99; and in EMEA in February with prices starting at €599. |
see 600 euri oleks veel okei hind. üle selle on ikka üle mõistuse monitori eest maksta ... |
Vot see välimus on puhtalt maitse asi, Acerid minu jaoks ülimalt koledad üksvähemalt 27'' 1440p IPS G-syng Delli kestas kuluks mulle ära.
|
|
| Kommentaarid: 5 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
5 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SilQ
HV Guru

liitunud: 19.10.2006
|
04.01.2017 22:38:31
|
|
|
| Renq kirjutas: |
| Gap kirjutas: |
http://www.guru3d.com/news-story/acer-launches-219-curved-and-enhanced-predator-gaming-monitors.html
Olen ammu neid uusi aceri predatori seeria monitore vaadanud ja näevad päris ilusad ja seffid välja ei tea kas meil keegi neid müüb ka seda seeriat ja kui müüb siis keevitatakse 200-300 euri hinnale otsa .. kirve hinnaga need niikuinii ....
| tsitaat: |
| The Predator XB252Q will be available in North America in February starting at $549.99; and in EMEA in February with prices starting at €599. |
see 600 euri oleks veel okei hind. üle selle on ikka üle mõistuse monitori eest maksta ... |
Vot see välimus on puhtalt maitse asi, Acerid minu jaoks ülimalt koledad üksvähemalt 27'' 1440p IPS G-syng Delli kestas kuluks mulle ära. |
+1
|
|
| Kommentaarid: 251 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
215 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pots4t4j4
HV Guru
liitunud: 14.09.2002
|
|
| Kommentaarid: 493 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
3 :: |
401 |
|
| tagasi üles |
|
 |
terminator
HV Guru

liitunud: 06.11.2001
|
|
| Kommentaarid: 494 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
19 :: |
6 :: |
373 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Gap
HV Guru

liitunud: 20.03.2006
|
04.01.2017 23:41:08
|
|
|
| Evil kirjutas: |
Ma vaatan, et rahvas ostab päris kirveid molle. Ma vahetasin just välja oma 8 aastat vana Benq G2220HD. Uueks molliks sai Dell P2417H. Väga ilus pilt on asjal ja ma rahul. Võimalik, et mul on lahjad nõudmised.
Soovitaks ikka seda molli. Alla 200 euri kohta on hea. Aga see on ainult minu arvamus. |
nu mul ka praeguseks juba 7 aastat vana monitor ... mõtlen et tahaks uut monitori .. kerge tüdimus juba sellest ja tahaks ka ehk ilusamat pilti näha ... ega ma ei mõtelgei ega taha 800-900 eurist monitori osta ,nii hull ka ei ole
sattusin sellist monitori vaatama https://www.arvutitark.ee/est/tootekataloog/Arvutid-ja-lisad-Monitorid-ja-Projektorid-Monitorid-kuni-28-diagonaal238/245493
hind ei ole väga hirmus ja see on siis ips paneeliga kui ma nüüd õigesti aru saan ? aga ma ei tea sellel nii suur reso, kas mu videokaart sellisel resol mänge ära veab ja mängida saab ja üldse mis sellest acerist arvata ? kunagi mu esimene lcd monitor oli ka just acer,mingi 17 tolli oli vist minumeelest on väga kihvt disain nendel predator seeriatel.... dell on ka muidugi ilus ,aga kuidagi igav tundub minu jaoks
|
|
| Kommentaarid: 21 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
17 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Renq
HV veteran

liitunud: 21.12.2003
|
05.01.2017 00:21:28
|
|
|
Hakkab looma ja ka disain on tunduvalt viisakam võrreldes Aceritega.
|
|
| Kommentaarid: 5 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
5 |
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003
|
05.01.2017 00:29:35
|
|
|
Gap, sa oma linke ka loed? sinu enda lingitud HV lehel on tootja leht, mis ütleb väga suurte tähtedega:
| tsitaat: |
| Panel Technology: Twisted Nematic Film (TN Film) |
pg27uq koha pealt - uhd ja 144hz? misasjaga sinna pilti joonistama hakatakse ja kes see sihtgrupp on?
cs:go ja co ju mängib niikuinii 1024x768 resol ja 400fps...
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks! |
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pots4t4j4
HV Guru
liitunud: 14.09.2002
|
05.01.2017 00:37:24
|
|
|
| sihtgrupp on titan pascali ja sli omanikud ja nüüd kohe ka 1080ti/sli omanikud, vega ju ka tulemas oli ka viimane aeg 4k 144hz monitori turule toomiseks.
|
|
| Kommentaarid: 493 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
3 :: |
401 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|