Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Videokaardid / Monitorid / TV »  LCD monitorid ( lisatud küsitlus monitori suuruse kohta 10.04.2022 ) märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 126, 127, 128 ... 208, 209, 210  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing

Mitu tolli on sinu peamine igapäevases kasutuses olev monitor?
10-15"
0%
 0%  [ 3 ]
15-20"
2%
 2%  [ 7 ]
20-25"
17%
 17%  [ 56 ]
25-30"
40%
 40%  [ 129 ]
30-35"
25%
 25%  [ 80 ]
35" või suurem
12%
 12%  [ 40 ]
hääli kokku : 315

autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
SilQ
HV Guru
SilQ

liitunud: 19.10.2006




sõnum 30.12.2016 18:16:22 vasta tsitaadiga

Ma olen paneelidega kursis, alles paar kuud tagasi viisin ennast põhjalikult kurssi, kuna tahtsin uut monitori osta. Õnnestus ka erinevaid monitore clone modes kõrvutada. Ühtegi TN paneeli kahjuks ei olnud. Ehk siis võrdlus toimus IPS vs VA. Seal jäi VA korralikult alla. Pärast TN Delli ostu (mitte out of box vaid calibreeringuga) oli ta VA tasemel või isegi kramm parem.
Kuna minu Dell on A03, siis foorumis öeldakse, et tegemist ei ole AU Optronics'i paneeliga enam vaid keegi kolmas kelle nimi kahjuks meelde ei jäänud. Optronicsi paneel on pool matt, uued Dellid täis matid (alates kevad 2016 toodetud). Kas antud väide õige ei oska kommenteerida kuna pole siiani researchi teinud. Ja antud kalasid uuematel Dellidel enam ei ole. Pärast kui aega, otsin kuskilt kinnitust mis paneeliga tegu on. Aga see sama Dell A03 Samsungi VA kõrval oli nagu algul kirjutasin, VA'st parem.

_________________
If you can’t explain it simply, you don’t understand it well enough – Albert Einstein
Kommentaarid: 251 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 215
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
angel
HV Guru
angel

liitunud: 06.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.12.2016 18:23:22 vasta tsitaadiga

Millise Samsung VA'ga tegemist on? Tõsi, uuema Dell poolt karpi pistetud TN mängu monitor on uuendatud ja vist tõesti teine paneel sees. Väga vähe on selle kohta infot märgata. Vanema isendiga oli jamasid seinast seina (loto).

Aga siiski ei usu, et üks TN suudaks korralikule VA paneelile lähedale jõuda. VA paneele on kah ühest seinast teise nagu ka ips ja tn paneele. Konkreetne VA mida testida sain on juba paberil olevate kirjade järgi igast TN'ist üle.

U2715H IPS type paneeli näitajaid lugedes on BL3200PT värvi eristus kenasti parem. Kontrastsust ei tasu isegi mainida.
Vahepeal sai testiks GW2765HT ekraan võtta ja kõrvuti Dell'iga vaadeldud. Isegi see on tehniliste näitajate põhjal U2715H üle ning pilti kõrvuti võrreldes väga suurt erinevust ei olnud v.a väike erinevust võis isegi oletada.

Tenilised näitajad pärinevad - <http://www.tftcentral.co.uk lehelt. Ja mugav võrrelda. Tootja lehel peaks sama info olema kuigi enamasti ei ole nõnda põhjalik (paneeli tootjat keegi välja ei too).

_________________
|--{o,o}-----(\__/)-----------------|
|--|)__)-----(='.'=) ----O RLY ?---|
|---"-"- -----(")_(")-----------------|


viimati muutis angel 30.12.2016 18:29:31, muudetud 2 korda
Kommentaarid: 175 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 157
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.12.2016 18:27:29 vasta tsitaadiga

SilQ, s2716dg on sul?
mille poolest va alla jäi ja mis monitore võrdlesid?

samsung on tänaseks va suunal üsna loobunud, keskendunud pls-ile.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SilQ
HV Guru
SilQ

liitunud: 19.10.2006




sõnum 30.12.2016 19:56:29 vasta tsitaadiga

S2716DG jah.
Tollel ajal saigi võrreldud erinevaid paneele,pärast seda olin otsustanud, et pildi järgi tahan IPS'i (TN'i polnud valikus). Kuna ajapikku tekkisid nõudmised (lugesin siit foorumist ja mujalt) ja hinnapiir tuli vastu siis lõpuks valik kitsenes ja jäigi ainult TN.
Kuna VA'l pilt oli kehvem IPS'ist ja tal niikuinii pole 144hz ja gsynci siis, see display tüüp langes kohe välja.
Nagu angel ütles siis, nagu värvid pole koledad aga midagi on puudu. Avades fotosid olidki VA paneelides puudused. Kartuses TN'i lõpuks ma siiski otsin ta, et kui väga hull läheb tagasi. Algul oligi väga hull, aga pärast seadistamist (nvidia paneelis ja monitoris endas) ja kalibreerimist sain heaks. Jätsin alles. Pärast seda ostu ma pole konkreetselt Clone modes samsungi ja Delli kõrvutanud, aga tundub silmaga vaadates üsna sama. Kuna vahe on neil resos siis vb asi selles, aga oli pilte kus TN meeldis isegi rohkem. Mudelit peast ei mäleta, aga hind ja välimus meenutaks sis nagu S27E650C.
kahjuks poodi, kus ma tollel ajal võrdlust tegin, siis sinna ma tõesti oma Delli molli ja arvutiga võrdlema ei viitsi minna. Siis mingit pingerida koostada ei saa.
Kommentaarid: 251 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 215
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
angel
HV Guru
angel

liitunud: 06.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.12.2016 20:31:32 vasta tsitaadiga

Kui sinujaoks TN ja VA sama on siis mnjah... TN'il on pildis "midagi puudu" kuna puht füüsiliselt ta ei suuda sama värvi ja kontrasti ekraanile kuvada mida VA ja IPS suudab. Specid juba räägivad VA kasuks. Eriti jama tekib siis kui mõnda pimedamaid varjundeid, palju halli ja musta kuvama hakatakse. TN ei ole eriti tugev sellel alal.

Äkki sa võrdlesid mingit muud asja kui TN vs VA või on VA'l olemas mingid teisendid, mis ei kannata eriti kriitikat.

_________________
|--{o,o}-----(\__/)-----------------|
|--|)__)-----(='.'=) ----O RLY ?---|
|---"-"- -----(")_(")-----------------|
Kommentaarid: 175 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 157
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.12.2016 20:39:54 vasta tsitaadiga

1080p vs 1440p on kõrvuti halb võrrelda.
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SilQ
HV Guru
SilQ

liitunud: 19.10.2006




sõnum 30.12.2016 20:42:14 vasta tsitaadiga

angel, Ohjah, ma ei viitsi. Fakt on see, et VA on kehvema pildiga kui IPS, peab ikka eriline looptroop olema, et seda vahet mitte näha. Loe internetist, mine poodi kui muidu ei usu. Mina pole öelnud üheski tekstis, et TN on sama mis IPS. Ma võrdlesin TN'i ja VA'd.
Lihtne mõtte tera, miks enamus odavatel mollidel/telekatel on VA või PLS paneel.
Kommentaarid: 251 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 215
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.12.2016 20:44:18 vasta tsitaadiga

SilQ, wtf.

odavatel monitoridel on tn, telekates seda ei kasutata.
telekates on ips-i oluliselt vähem kasutuses kui va paneele, sealjuures ei seondu see hinnaklassiga.
pls = ips

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SilQ
HV Guru
SilQ

liitunud: 19.10.2006




sõnum 30.12.2016 20:48:23 vasta tsitaadiga

Tundub, et kõigil on suured pidustused alanud icon_lol.gif
Endiselt võrdlen ma VA'd ja IPS'i. Mitte PLS'iga ega TN'iga.


viimati muutis SilQ 30.12.2016 20:49:29, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 251 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 215
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
angel
HV Guru
angel

liitunud: 06.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.12.2016 21:02:50 vasta tsitaadiga

Ma võrdlen TN ja VA'd kuna sa tõid selle teemasse. IPS vs VA on omaette teema, mõlemal on omad eelised ja puudused. Sa väitsid, et TN paneel on parem kui VA. Või sul järg käest. Üleval mainisin kah antud võrdlust.

Fakt on see, et TN juba tehiliste näitajate osas jääb VA'le alla. Üks suudab palju suuremat värvi ruumi ja kontrastsust kuvada kui teine. Ehk siis TN värvi eristus on väiksem kui VA'l. Ma ei tea mis jura sa võrdlesid või testisid. Juba specid räägivad enda eest. Kui sul TN pilt meeldib ja sellega rahul oled siis väga hea. Aga ära tule ajama, et korralik VA on sitemate värvidega kui TN doh.gif

Väga kiire ülevaade paneelidest - https://www.youtube.com/watch?v=zNc2fKuVnGU

_________________
|--{o,o}-----(\__/)-----------------|
|--|)__)-----(='.'=) ----O RLY ?---|
|---"-"- -----(")_(")-----------------|
Kommentaarid: 175 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 157
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
maichal16
HV vaatleja

liitunud: 06.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.12.2016 21:07:33 vasta tsitaadiga

S2716DG on 8-bit TN. Kui ära kalibreerida, pole seal värvide koha pealt tehniliselt midagi väga valesti. Kontrasti poolest on nii IPS kui TN väga nigelad.

VA paneelide kontrast on kordades parem, kui TN või IPS. Hea pildi puhul vägagi tähtis faktor. Olles kõiki kasutanud, siis puht pildi poolest eelistaks VA-d nii IPS-le kui TN-le. Ei tea küll, mis konkreetne paneel see oli, mis 6 bitiste TN-dega pildi poolest samas augus on.
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SilQ
HV Guru
SilQ

liitunud: 19.10.2006




sõnum 30.12.2016 21:08:57 vasta tsitaadiga

Kus üleval ma nii väitsin? Näita koht ette, ma küll ei näe. Ma olen koguaeg rääkinud, et kui võrdlesin erinevaid paneele siis TN'i valikus ei olnud, miks? Sellepärast, et ta ei mahtunud sinna, oma kvaliteedi pärast. Ma lihtsalt selgitasin, miks mina lõpuks TN'i võtsin. True 8bit'i ja hea kalibreering on ta teinud üsna samaks nagu VA (jutt käib ikka sellest samast S2716dg'st ja rev A03'st).
_________________
If you can’t explain it simply, you don’t understand it well enough – Albert Einstein
Kommentaarid: 251 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 215
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
angel
HV Guru
angel

liitunud: 06.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.12.2016 21:14:57 vasta tsitaadiga

SilQ kirjutas:
angel, Ei maininud millega sa võrdlesid. Nüüd tean. Aga VA paneel on minu arust küll paras kaka. TN värvid ja IPS vaatenurk. Pole liha ega kala.
U2713H'ega kogemused olemas, koostöö kvaliteet oli sellel küll hea, võimalik, et Dell on hakanud odavamaid kestasid ümber loopima, uuematel mudelitel.


icon_rolleyes.gif

_________________
|--{o,o}-----(\__/)-----------------|
|--|)__)-----(='.'=) ----O RLY ?---|
|---"-"- -----(")_(")-----------------|
Kommentaarid: 175 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 157
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SilQ
HV Guru
SilQ

liitunud: 19.10.2006




sõnum 30.12.2016 21:20:37 vasta tsitaadiga

angel, Ja siin ma ütlesin, et TN on parem kui VA? icon_rolleyes.gif
_________________
If you can’t explain it simply, you don’t understand it well enough – Albert Einstein
Kommentaarid: 251 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 215
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
angel
HV Guru
angel

liitunud: 06.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.12.2016 21:36:26 vasta tsitaadiga

Sellest saab aru, et TN on parem kui VA ning see väide on bullshit.
_________________
|--{o,o}-----(\__/)-----------------|
|--|)__)-----(='.'=) ----O RLY ?---|
|---"-"- -----(")_(")-----------------|
Kommentaarid: 175 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 157
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SilQ
HV Guru
SilQ

liitunud: 19.10.2006




sõnum 30.12.2016 22:00:28 vasta tsitaadiga

angel kirjutas:
Sellest saab aru, et TN on parem kui VA ning see väide on bullshit.


lol, jabur loogika, see ütleb sinu kohta nii mõndagi.
Kommentaarid: 251 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 215
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
angel
HV Guru
angel

liitunud: 06.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.12.2016 22:18:10 vasta tsitaadiga

SilQ kirjutas:
angel kirjutas:
Sellest saab aru, et TN on parem kui VA ning see väide on bullshit.


lol, jabur loogika, see ütleb sinu kohta nii mõndagi.


Ah soh.

Ehk siis vaatame TN vs mõni MVA, VA tehnoloogial põhinevat ekraani. Sina ütled, et VA on kaka. Ja nüüd tuled juba niisama jõlkuma selleasemel, et faktide vms materjaliga esile tulla kus näha, et TN on VA'st parem.

Ehk siis asjaolu ja info mida välismaa foorumites räägitakse, reviewdest lugeda saab jne jne on siis täielik iba ja TN on parem kui VA paneel. Isegi specid on jama, et üks tunnistab 16.7M värve ja korralik VA võib kuvada isegi 1.07b värvi?

Ok selge, siis tean.

_________________
|--{o,o}-----(\__/)-----------------|
|--|)__)-----(='.'=) ----O RLY ?---|
|---"-"- -----(")_(")-----------------|
Kommentaarid: 175 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 157
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SilQ
HV Guru
SilQ

liitunud: 19.10.2006




sõnum 30.12.2016 22:24:34 vasta tsitaadiga

angel, icon_cool.gif Jumal anna mõistust, ütlen siis viiendat korda veel, saa juba aru ja kui ei saa siis maga kaineks ja loe uuesti: Ma ei ole mitte kuskil väitnud, et TN on parem kui VA, see, et sina loed mingisugusest postist selle välja on sinu probleem, mitte minu.
_________________
If you can’t explain it simply, you don’t understand it well enough – Albert Einstein
Kommentaarid: 251 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 215
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
angel
HV Guru
angel

liitunud: 06.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.12.2016 22:31:16 vasta tsitaadiga

SilQ kirjutas:
angel, icon_cool.gif Jumal anna mõistust, ütlen siis viiendat korda veel, saa juba aru ja kui ei saa siis maga kaineks ja loe uuesti: Ma ei ole mitte kuskil väitnud, et TN on parem kui VA, see, et sina loed mingisugusest postist selle välja on sinu probleem, mitte minu.


Aga ise hakkasid ju jutustama, et TN on parem kui VA. VA on üks käkerdis, mis ei ole ei TN ega IPS ja ei kõlba kuhugi icon_lol.gif Kas sa siis ise ei kirjutanud, et " Aga VA paneel on minu arust küll paras kaka. TN värvid ja IPS vaatenurk. Pole liha ega kala. "

Ehk siis VA on TN värvid ja IPS vaatenurk. Lisaks "Minu silmis on VA paneel mõttetu, ei hiilga millegi hea poolest, eks ta selline säästu molli ekraan olegi, kui hindasid vaadata."

VA paneelid küll väga odavad ei ole. Tööl ostame hunnikute viisi ekraane aeg-ajalt ja kõige odavamad käkkerdised on TN paneelid. Kahjuks 6bit seega eriti "vägeva" värvi eristuse ja vaatenurgaga. Õnneks need "gamer" TN 8bit ekraanid pidavat väidetavalt kenasti asjalikumad olema v.a vaatenurk on ikka täielik jama.

_________________
|--{o,o}-----(\__/)-----------------|
|--|)__)-----(='.'=) ----O RLY ?---|
|---"-"- -----(")_(")-----------------|
Kommentaarid: 175 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 157
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SilQ
HV Guru
SilQ

liitunud: 19.10.2006




sõnum 30.12.2016 22:54:15 vasta tsitaadiga

angel, Pöördu arsti juurde, Scart'istud?
Kommentaarid: 251 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 215
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.12.2016 23:11:10 vasta tsitaadiga

angel kirjutas:
Sellest saab aru, et TN on parem kui VA ning see väide on bullshit.

Ta ei öelnud, et TN on parem. Mina loen sellest postist välja, et SilQ ütleb, et TN on VA-ga vähemalt võrdne värvide poolest.

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
angel
HV Guru
angel

liitunud: 06.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.12.2016 23:30:59 vasta tsitaadiga

oh jah, mis siis ikka. Las olla võrdne TN ja VA kuigi see on täielik jabur väide. Üks toetab kordades rohkem värve ja parem kontrastsus ning on mõeldud värvikriitilisemaks tööks. Teine on mõeldud kiire ja sujuva pildi edastamiseks seades värvi kuvamise rohkuse tagaplaanile. beer_yum.gif
See mida võrdlen ja kirjutan keegi lugeda ei suuda seega mis siis ikka. Lihtsam on soppa loopida kui mingeid konkreetseid näiteid tuua ja mudeleid võrrelda.

Mulle jäi lihtsalt mulje kui inimene ütleb nagu väike laps mingi asja kohta "see on kaka" siis eeldavasti on see vilets ja halb. Ja kuna TN ei ole kaka siis on ta hea. Ning kui väidetakse, et värvid on sama head siis kahjuks arvan, et see on jama.

SilQ kirjutas ka - " Pärast TN Delli ostu (mitte out of box vaid calibreeringuga) oli ta VA tasemel või isegi kramm parem"

Ehk siis TN on parem grammike kui VA. Aga milline VA ta tõesti ei maininud. Äkki võrdles mingi 10+ aastat tagasi vana VA paneeliga või on olemas mingi väga odav VA paneel mida ma tõesti kohanud ei ole. Hetkel algas teemas võrdlus kvaliteet VA paneeliga + tõin ka easy to use video kus räägitakse väga lühidalt lahti erinevad paneelid ja nende omadused.

Endal on olemas 8-9 aastat vana VA paneel ja tõsi ta on. Hetkel testist läbi jooksnud VA paneelile jääb ta igatpidi alla ja on igas mõttes viletsam. Vast kui see panna kokku mõne tipp TN 8bit paneeliga ja jätta välja vaatenurk siis võib öelda, et näedsa pilt on sama hea või natuke paremki veel (LED vs vana taustavalgustus lamp ei ole eriti konkurentsi võimeline).

_________________
|--{o,o}-----(\__/)-----------------|
|--|)__)-----(='.'=) ----O RLY ?---|
|---"-"- -----(")_(")-----------------|
Kommentaarid: 175 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 157
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ewur
HV veteran
ewur

liitunud: 17.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.01.2017 16:14:42 vasta tsitaadiga

otsin hetkel monitori ja mis värk nende 28 tollistega on, et neid soovituses ei ole, kui revjuusid lugeda? 2K ja 4K monitorid täiesti olemas selles suuruses. Aga "Photo Editing Monitor Buyer’s Guide" neid ei sisalda, ainult 24, 27, 32 tollised...
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.01.2017 16:23:22 vasta tsitaadiga

ewur, Miks sul täpselt 28 tollist vaja on ja miks 27 tolline ei kõlba siis?

On suuruseid mis pole populaarsed ja ei saa kunagi populaarseks, kuigi need võivad mingi tegevuse jaoks väga head olla (a'la 16:10 kuvasuhe jne)
Parem kui sa kirjeldad hinnapiiri ja eesmärki (fototöötlus?).

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.01.2017 16:25:16 vasta tsitaadiga

miks 28"? 1440p ja 27" on liiga sama augus ja standardiseerunum.
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ewur
HV veteran
ewur

liitunud: 17.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.01.2017 16:44:29 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
ewur, Miks sul täpselt 28 tollist vaja on ja miks 27 tolline ei kõlba siis?

On suuruseid mis pole populaarsed ja ei saa kunagi populaarseks, kuigi need võivad mingi tegevuse jaoks väga head olla (a'la 16:10 kuvasuhe jne)
Parem kui sa kirjeldad hinnapiiri ja eesmärki (fototöötlus?).

27 tolline kõlbab ka, aga 28 on ju suurem, selline "lihtne" põhjus icon_smile.gif . Ja 32 tolli on juba liiga suur. Hinnapiir kuni 600€ ja valdavalt videotöötlus, teinekord sekka ka fototöötlust.
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.01.2017 18:42:50 vasta tsitaadiga

ewur kirjutas:
Tomorrow kirjutas:
ewur, Miks sul täpselt 28 tollist vaja on ja miks 27 tolline ei kõlba siis?

On suuruseid mis pole populaarsed ja ei saa kunagi populaarseks, kuigi need võivad mingi tegevuse jaoks väga head olla (a'la 16:10 kuvasuhe jne)
Parem kui sa kirjeldad hinnapiiri ja eesmärki (fototöötlus?).

27 tolline kõlbab ka, aga 28 on ju suurem, selline "lihtne" põhjus icon_smile.gif . Ja 32 tolli on juba liiga suur. Hinnapiir kuni 600€ ja valdavalt videotöötlus, teinekord sekka ka fototöötlust.

http://thv.hv.ee/products/Arvutikomponendid/Monitorid/683814/

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ewur
HV veteran
ewur

liitunud: 17.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.01.2017 20:01:17 vasta tsitaadiga

Tänud soovitamast. Delli ultrasharp seeria oma teada/tuntud headuses. thumbs_up.gif On kellelgi kokkupuuted Asus PB278QR monitoriga?
Sellel lingil huvitav list (kerida natuke allapoole), kus pole millegipärast ühtegi Delli:
http://www.144hzmonitors.com/best-photo-editing-monitor-2016/
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
angel
HV Guru
angel

liitunud: 06.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.01.2017 21:09:23 vasta tsitaadiga

http://www.tftcentral.co.uk/reviews/benq_gw2765ht.htm
https://www.hinnavaatlus.ee/products/Arvutikomponendid/Monitorid/488578/

Võid ka selle poole vaadata. Kenasti odavam ja väga asjalik ekraan. Üle poole aasta kasutust näinud. Ainuke "aga" - 3'est isendist 2'el esines pixel, mis suvatses näita teist värvi kui ekraanil kuvati ehk siis stuck pixel.

_________________
|--{o,o}-----(\__/)-----------------|
|--|)__)-----(='.'=) ----O RLY ?---|
|---"-"- -----(")_(")-----------------|
Kommentaarid: 175 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 157
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007




sõnum 02.01.2017 21:54:13 vasta tsitaadiga

Kas hiljuti mõni hea 32" 1440p või 1600p monitor on välja tulnud?
_________________
Müüa igasugu asju
Kommentaarid: 901 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 675
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
AM1986EST
HV vaatleja
AM1986EST

liitunud: 22.02.2016




sõnum 02.01.2017 23:22:49 vasta tsitaadiga

von Wu kirjutas:
Kas hiljuti mõni hea 32" 1440p või 1600p monitor on välja tulnud?


Endal täpselt sama küsimus. Turg on nii kirju ja mudelid tulevad nii kiiresti peale ,et silmeeest võtab kirjuks.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ewur
HV veteran
ewur

liitunud: 17.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.01.2017 23:24:54 vasta tsitaadiga

angel kirjutas:
http://www.tftcentral.co.uk/reviews/benq_gw2765ht.htm
https://www.hinnavaatlus.ee/products/Arvutikomponendid/Monitorid/488578/

Võid ka selle poole vaadata. Kenasti odavam ja väga asjalik ekraan. Üle poole aasta kasutust näinud. Ainuke "aga" - 3'est isendist 2'el esines pixel, mis suvatses näita teist värvi kui ekraanil kuvati ehk siis stuck pixel.

sa paar päeva tagasi kiitsid VA paneeliga mudelit. Kuidas see võiks videotöötluseks sobida? IPS-i backlight bleed on nagu "õudusunenägu" juba, kui netist arvamusi loed. VA-paneelil seda pole, nagu aru sain.
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
angel
HV Guru
angel

liitunud: 06.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.01.2017 11:33:26 vasta tsitaadiga

ewur kirjutas:
angel kirjutas:
http://www.tftcentral.co.uk/reviews/benq_gw2765ht.htm
https://www.hinnavaatlus.ee/products/Arvutikomponendid/Monitorid/488578/

Võid ka selle poole vaadata. Kenasti odavam ja väga asjalik ekraan. Üle poole aasta kasutust näinud. Ainuke "aga" - 3'est isendist 2'el esines pixel, mis suvatses näita teist värvi kui ekraanil kuvati ehk siis stuck pixel.

sa paar päeva tagasi kiitsid VA paneeliga mudelit. Kuidas see võiks videotöötluseks sobida? IPS-i backlight bleed on nagu "õudusunenägu" juba, kui netist arvamusi loed. VA-paneelil seda pole, nagu aru sain.


27" gw2765ht mudel oli IPS paneeliga. Backlight bleed esines natuke nurgas (kõige rohkem oli vasakul all) aga tööl kasutades ei häirinud ja pms ei märganud isegi musta taustaga. Ennem märkab ips glow efekti. Taustavalgustuse läbikumamist oli märgata vaid 100% musta pildiga ja halvasti valgustatud ruumis. Mingit rämedat backlight bleedi 3 nähtud isendi puhul ei ole märganud seega loodaks, et kui osta ei tohiks sellega probleeme olla.

Värvide kuvamise oskus antud hinna kohta oli minuarust väga asjalik. Peale selle ekraani kasutust eriti alla ips/va sortimendi kasutada ei soovi.

32" AU Optronics AMVA LCD paneel hetke seisuga isegi meeldis rohkem. Värvid ja kontrastsus olid head. Mõnus mahe pilt. Ekraani suurus võib ainult natuke ära ehmatada alguses. Neile kellele 27" 1440p liialt kirbukas on 32" vast sobilikum. Backlight bleedi ei tuvastanud ja tundus, et taustavalgustus on täiesti talutava ühtlusega. Teatavasti ükski LCD ekraan ei ole 100% ühtlase taustavalgustusega.

Mõlemal ekraanil oli mäletamistmööda värvi üleminek suht sarnane. 32" mudel suudab testis natuke paremini värvi skaala viimast osa kuvada.

32" oli ka pult kaasas, et menüüdes liikuda. Üldine nupu lahendus tundus ka asjalikum. GW2765ht on nupud ekraani taga ja neid on ebamugav kasutada.

Kahjuks BenQ vist ei suvatse kehtestada 0 dead/stuck pixel garantiid seega võib mõlemal isendil olla mõnivalet värvi kuvav pixel (surnud omi ei ole ammu ühelgi lcd näinud). Seega natuke selles osas on loto. Kummalgi ekraanil oli vasakus ääres üks valesti värvi näitav pixel. Peale mõnda aega kasutamist aga ei seganud ja pärast pidi teadma kuskohast otsida.

_________________
|--{o,o}-----(\__/)-----------------|
|--|)__)-----(='.'=) ----O RLY ?---|
|---"-"- -----(")_(")-----------------|
Kommentaarid: 175 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 157
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ixxe
HV vaatleja

liitunud: 28.12.2016




sõnum 03.01.2017 14:02:46 vasta tsitaadiga

Soovitage 27" gamer monitori.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jt234
HV veteran
jt234

liitunud: 12.04.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.01.2017 14:35:52 vasta tsitaadiga

mis geime sa geimid?
_________________
Dima oli siin
Kommentaarid: 132 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 124
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ixxe
HV vaatleja

liitunud: 28.12.2016




sõnum 03.01.2017 14:40:15 vasta tsitaadiga

jt234 kirjutas:
mis geime sa geimid?


Fpsid ja ruunskeipp. Gtx1080 v gtx 1080ti kui välja tuleb on järgi. Pole eriti monitoride maailma süvenenud mõned 5 aastat.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.01.2017 19:40:18 vasta tsitaadiga

Ixxe kirjutas:
jt234 kirjutas:
mis geime sa geimid?


Fpsid ja ruunskeipp. Gtx1080 v gtx 1080ti kui välja tuleb on järgi. Pole eriti monitoride maailma süvenenud mõned 5 aastat.

http://thv.hv.ee/products/Arvutikomponendid/Monitorid/660849/

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Gap
HV Guru
Gap

liitunud: 20.03.2006




sõnum 04.01.2017 15:52:33 vasta tsitaadiga

http://www.guru3d.com/news-story/acer-launches-219-curved-and-enhanced-predator-gaming-monitors.html


Olen ammu neid uusi aceri predatori seeria monitore vaadanud ja näevad päris ilusad ja seffid välja icon_razz1.gif ei tea kas meil keegi neid müüb ka seda seeriat ja kui müüb siis keevitatakse 200-300 euri hinnale otsa .. kirve hinnaga need niikuinii ....

tsitaat:
The Predator XB252Q will be available in North America in February starting at $549.99; and in EMEA in February with prices starting at €599.



see 600 euri oleks veel okei hind. üle selle on ikka üle mõistuse monitori eest maksta ...
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.01.2017 20:17:04 vasta tsitaadiga

700€ 1080p TN paneeli eest? Ei tänan. 900€ Ultrawide 2560x1080 paneeli eest? Ei tänan.
_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Gap
HV Guru
Gap

liitunud: 20.03.2006




sõnum 04.01.2017 20:47:03 vasta tsitaadiga

Tomorrow, sry aga mis see tähendab TN paneel ? mis paneeliga monitor oleks soovitav osta ? olen kuulnud et ips on väga ilusa pildiga... pole kahjuks kunagi reaalselt oma silmaga ühtegi ips paneeliga monitori näinud icon_confused.gif
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.01.2017 20:54:51 vasta tsitaadiga

ips/pls/ahva > pva/spva/mva/amva > tn
alles leht-paar tagasi oli hea link: http://www.tftcentral.co.uk/articles/panel_technologies.htm

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Evil
Hull
Evil

liitunud: 23.12.2004




sõnum 04.01.2017 21:25:45 vasta tsitaadiga

Ma vaatan, et rahvas ostab päris kirveid molle. icon_rolleyes.gif Ma vahetasin just välja oma 8 aastat vana Benq G2220HD. Uueks molliks sai Dell P2417H. Väga ilus pilt on asjal ja ma rahul. Võimalik, et mul on lahjad nõudmised. icon_smile.gif
Soovitaks ikka seda molli. Alla 200 euri kohta on hea. thumbs_up.gif Aga see on ainult minu arvamus.
Kommentaarid: 242 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 202
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Renq
HV veteran
Renq

liitunud: 21.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.01.2017 22:25:32 vasta tsitaadiga

Gap kirjutas:
http://www.guru3d.com/news-story/acer-launches-219-curved-and-enhanced-predator-gaming-monitors.html


Olen ammu neid uusi aceri predatori seeria monitore vaadanud ja näevad päris ilusad ja seffid välja icon_razz1.gif ei tea kas meil keegi neid müüb ka seda seeriat ja kui müüb siis keevitatakse 200-300 euri hinnale otsa .. kirve hinnaga need niikuinii ....

tsitaat:
The Predator XB252Q will be available in North America in February starting at $549.99; and in EMEA in February with prices starting at €599.



see 600 euri oleks veel okei hind. üle selle on ikka üle mõistuse monitori eest maksta ...


Vot see välimus on puhtalt maitse asi, Acerid minu jaoks ülimalt koledad üksvähemalt 27'' 1440p IPS G-syng Delli kestas kuluks mulle ära.
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SilQ
HV Guru
SilQ

liitunud: 19.10.2006




sõnum 04.01.2017 22:38:31 vasta tsitaadiga

Renq kirjutas:
Gap kirjutas:
http://www.guru3d.com/news-story/acer-launches-219-curved-and-enhanced-predator-gaming-monitors.html


Olen ammu neid uusi aceri predatori seeria monitore vaadanud ja näevad päris ilusad ja seffid välja icon_razz1.gif ei tea kas meil keegi neid müüb ka seda seeriat ja kui müüb siis keevitatakse 200-300 euri hinnale otsa .. kirve hinnaga need niikuinii ....

tsitaat:
The Predator XB252Q will be available in North America in February starting at $549.99; and in EMEA in February with prices starting at €599.



see 600 euri oleks veel okei hind. üle selle on ikka üle mõistuse monitori eest maksta ...


Vot see välimus on puhtalt maitse asi, Acerid minu jaoks ülimalt koledad üksvähemalt 27'' 1440p IPS G-syng Delli kestas kuluks mulle ära.


+1
Kommentaarid: 251 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 215
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pots4t4j4
HV Guru

liitunud: 14.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.01.2017 22:47:40 vasta tsitaadiga

http://videocardz.com/65369/asus-announces-swift-pg27uq-4k-ips-144hz-g-sync-monitor

4k 144hz here we go!
Kommentaarid: 493 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 401
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
terminator
HV Guru
terminator

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.01.2017 23:03:29 vasta tsitaadiga

Miks on 32" monitoridel reaalne ekraanidiagonaal 31.5"?

Nt DELL UP3214Q + UP3216Q.

_________________
2023 QULBIX Q140MD 12kW=16hj 280Nm 72V 2160Wh 54kg 80km/h el.ratas 3999€ (poes 8500€) https://www.tori.fi/recommerce/forsale/item/25355832
2006 VOLVO V50 Sveits 2.0 100kW el. nahksisu 2999€ https://www.auto24.ee/kasutatud/auto.php?share=6753f92727c0698dd57b3bd799d69811
Kommentaarid: 494 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 19 :: 6 :: 373
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Gap
HV Guru
Gap

liitunud: 20.03.2006




sõnum 04.01.2017 23:41:08 vasta tsitaadiga

Evil kirjutas:
Ma vaatan, et rahvas ostab päris kirveid molle. icon_rolleyes.gif Ma vahetasin just välja oma 8 aastat vana Benq G2220HD. Uueks molliks sai Dell P2417H. Väga ilus pilt on asjal ja ma rahul. Võimalik, et mul on lahjad nõudmised. icon_smile.gif
Soovitaks ikka seda molli. Alla 200 euri kohta on hea. thumbs_up.gif Aga see on ainult minu arvamus.


nu mul ka praeguseks juba 7 aastat vana monitor ... mõtlen et tahaks uut monitori .. kerge tüdimus juba sellest icon_biggrin.gif ja tahaks ka ehk ilusamat pilti näha ... ega ma ei mõtelgei ega taha 800-900 eurist monitori osta ,nii hull ka ei ole icon_razz.gif

sattusin sellist monitori vaatama https://www.arvutitark.ee/est/tootekataloog/Arvutid-ja-lisad-Monitorid-ja-Projektorid-Monitorid-kuni-28-diagonaal238/245493
hind ei ole väga hirmus ja see on siis ips paneeliga kui ma nüüd õigesti aru saan ? aga ma ei tea sellel nii suur reso, kas mu videokaart sellisel resol mänge ära veab ja mängida saab icon_rolleyes.gif ja üldse mis sellest acerist arvata ? kunagi mu esimene lcd monitor oli ka just acer,mingi 17 tolli oli vist icon_biggrin.gif minumeelest on väga kihvt disain nendel predator seeriatel.... dell on ka muidugi ilus ,aga kuidagi igav tundub minu jaoks icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Renq
HV veteran
Renq

liitunud: 21.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.01.2017 00:21:28 vasta tsitaadiga

pots4t4j4 kirjutas:
http://videocardz.com/65369/asus-announces-swift-pg27uq-4k-ips-144hz-g-sync-monitor

4k 144hz here we go!


Hakkab looma ja ka disain on tunduvalt viisakam võrreldes Aceritega.
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.01.2017 00:29:35 vasta tsitaadiga

Gap, sa oma linke ka loed? sinu enda lingitud HV lehel on tootja leht, mis ütleb väga suurte tähtedega:
tsitaat:
Panel Technology: Twisted Nematic Film (TN Film)


pg27uq koha pealt - uhd ja 144hz? misasjaga sinna pilti joonistama hakatakse ja kes see sihtgrupp on?
cs:go ja co ju mängib niikuinii 1024x768 resol ja 400fps...

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pots4t4j4
HV Guru

liitunud: 14.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.01.2017 00:37:24 vasta tsitaadiga

sihtgrupp on titan pascali ja sli omanikud ja nüüd kohe ka 1080ti/sli omanikud, vega ju ka tulemas oli ka viimane aeg 4k 144hz monitori turule toomiseks.
Kommentaarid: 493 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 401
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Videokaardid / Monitorid / TV »  LCD monitorid ( lisatud küsitlus monitori suuruse kohta 10.04.2022 ) mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 126, 127, 128 ... 208, 209, 210  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.