Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Bitcoin ja muud krüptorahad »  Krüptorahade tehniline arutelu märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 435, 436, 437 ... 454, 455, 456  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.09.2016 11:02:16 vasta tsitaadiga

Proovige ära ja kui ei tööta või siis laseb suitsu välja aga töötab edasi siis ma võin öelda miks. Oli ka see mõte aga õnneks tuli enne pähe testrit näidata ja ei hakkand proovimagi.
Töötab see ainult juhul kui kasutada lintriserit ja kogu rigi toidab üksainus toide. Kaks toidet/usb riser annab kõva kirumist ja vandumist ja natuke targemaks elektrialal.

_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
henri123
HV kasutaja
henri123

liitunud: 29.09.2013



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.09.2016 11:25:05 vasta tsitaadiga

Kristoferr kirjutas:
martin366, kummaline küll, aga mul 1.075v biosiga nad lasid ikka 1.2v peal edasi. Fläshisin veel 2x ja kontrollisin kõik üle, aga ei midagi. Kaardid töötasid kenasti, aga pinge ei muutunud. GPUz näitaks aktiivselt ikka 1.2v
1075v VTX biosiga aga kõik näidud korras. Ainuke asi, mida võrreldes VTX kaartidega muutma pidin oli fan profile. VTX profiil on GB ventide jaoks liiga passiivne, sest vendid ilmselt erineva võimsusega. GB kaardil jäid VTX biosiga idles vendid päris seisma ja temperatuurid loadis läksid liiga kõrgeks.
Aga moditud profiiliga paistab kenasti toimivat. Hetkel 2x 715KHs püsivalt juures - kuni riserid ükskord jõuavad.


ou kui hea meel mul on et HV foorum olemas on, eile üritasin GB 280X-e undervoltida ja mitte kuidagi ei saanud volti alla. Ja siis meenus et kunagi oli mingi arutelu siin teemas icon_smile.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
trigger
HV kasutaja
trigger

liitunud: 11.07.2003




sõnum 20.09.2016 13:36:13 vasta tsitaadiga

Ilmselgelt sellise valdkonna tuleviku prognoosimine eeldaks rohkem kristallkuuli olemasolu, aga küsin ikka. Huvi krüptorahade vastu on mind alati vallanud ja tahaks lõppude lõpuks ometi käe valgeks saada. Kas praeguses etapis alustades enam 1000eur komplekti üldse tagasi teeniks või on uute GPU-de kättesaadavus keerukust oluliselt tõstmas?

Üle kolme kaardi ei tahaks soetada ja käima lükata. Ilmselt siis RX 470 8GB. Eesmärk pole teenida kuid nagu öeldud, masina raha võiks tagasi tulla. Elektrienergia tuleb standardhinnaga kätte.

EDIT: kalkulaatorite põhjal ikka tuleks ots otsaga kokku, aga küsikski rohkem teie arvamust

tänud!

_________________
Suunan elektrone aastast 2003
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HunabKu
HV kasutaja
HunabKu

liitunud: 15.04.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.09.2016 14:07:20 vasta tsitaadiga

trigger kirjutas:
Ilmselgelt sellise valdkonna tuleviku prognoosimine eeldaks rohkem kristallkuuli olemasolu, aga küsin ikka. Huvi krüptorahade vastu on mind alati vallanud ja tahaks lõppude lõpuks ometi käe valgeks saada. Kas praeguses etapis alustades enam 1000eur komplekti üldse tagasi teeniks või on uute GPU-de kättesaadavus keerukust oluliselt tõstmas?

Üle kolme kaardi ei tahaks soetada ja käima lükata. Ilmselt siis RX 470 8GB. Eesmärk pole teenida kuid nagu öeldud, masina raha võiks tagasi tulla. Elektrienergia tuleb standardhinnaga kätte.

EDIT: kalkulaatorite põhjal ikka tuleks ots otsaga kokku, aga küsikski rohkem teie arvamust

tänud!

Kaevata on alati midagi, vähemalt jääd sa nulli nii või naa, sest raua müügist teenid samuti osa tagasi.
Kalkukaatorid samamoodi väga suhtelised, ühel päeval on mündi hind madalam, teine päev jälle kõrgem. Ise enda ühe masinga olen võtnud seisukoha, et voolu maksan omast taskust ja kõik mis kaevan jääb poloniexi, saan osta-müüa vastavalt oma äranägemisele.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
yerba
HV Guru
yerba

liitunud: 12.11.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.09.2016 17:07:58 vasta tsitaadiga

trigger kirjutas:
Ilmselgelt sellise valdkonna tuleviku prognoosimine eeldaks rohkem kristallkuuli olemasolu, aga küsin ikka. Huvi krüptorahade vastu on mind alati vallanud ja tahaks lõppude lõpuks ometi käe valgeks saada. Kas praeguses etapis alustades enam 1000eur komplekti üldse tagasi teeniks või on uute GPU-de kättesaadavus keerukust oluliselt tõstmas?

Üle kolme kaardi ei tahaks soetada ja käima lükata. Ilmselt siis RX 470 8GB. Eesmärk pole teenida kuid nagu öeldud, masina raha võiks tagasi tulla. Elektrienergia tuleb standardhinnaga kätte.

EDIT: kalkulaatorite põhjal ikka tuleks ots otsaga kokku, aga küsikski rohkem teie arvamust

tänud!


Minu arvamus asjast pikemal kuhul on siin: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=686097

Kui rahaga muud targemat teha pole, siis miks mitte kaevandada... icon_smile.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sanchos
Kreisi kasutaja
sanchos

liitunud: 25.05.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.09.2016 20:24:56 vasta tsitaadiga

trigger kirjutas:
Ilmselgelt sellise valdkonna tuleviku prognoosimine eeldaks rohkem kristallkuuli olemasolu, aga küsin ikka. Huvi krüptorahade vastu on mind alati vallanud ja tahaks lõppude lõpuks ometi käe valgeks saada. Kas praeguses etapis alustades enam 1000eur komplekti üldse tagasi teeniks või on uute GPU-de kättesaadavus keerukust oluliselt tõstmas?

Üle kolme kaardi ei tahaks soetada ja käima lükata. Ilmselt siis RX 470 8GB. Eesmärk pole teenida kuid nagu öeldud, masina raha võiks tagasi tulla. Elektrienergia tuleb standardhinnaga kätte.

EDIT: kalkulaatorite põhjal ikka tuleks ots otsaga kokku, aga küsikski rohkem teie arvamust

tänud!


ma olen ehitanud kaevuri märtsi algusel 1700 euro eest, kui mitte arvestada elektrit, siis masin teenis ennast tagasi kuue kuuga, arvestan keskmise hinna 11 eurot per ETH. kui arvestada elektri juurde, siis olen -200 eurot miinuses, ehk kindlasti peab otsima odavad elektrit.

Kui sa alustad täna, kindlasti tagasi teenimiseks kulub rohkem aega, kui juhuslikult hind ei tõuse taevasse)))
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HunabKu
HV kasutaja
HunabKu

liitunud: 15.04.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.09.2016 11:11:12 vasta tsitaadiga

sanchos kirjutas:
trigger kirjutas:
Ilmselgelt sellise valdkonna tuleviku prognoosimine eeldaks rohkem kristallkuuli olemasolu, aga küsin ikka. Huvi krüptorahade vastu on mind alati vallanud ja tahaks lõppude lõpuks ometi käe valgeks saada. Kas praeguses etapis alustades enam 1000eur komplekti üldse tagasi teeniks või on uute GPU-de kättesaadavus keerukust oluliselt tõstmas?

Üle kolme kaardi ei tahaks soetada ja käima lükata. Ilmselt siis RX 470 8GB. Eesmärk pole teenida kuid nagu öeldud, masina raha võiks tagasi tulla. Elektrienergia tuleb standardhinnaga kätte.

EDIT: kalkulaatorite põhjal ikka tuleks ots otsaga kokku, aga küsikski rohkem teie arvamust

tänud!



ma olen ehitanud kaevuri märtsi algusel 1700 euro eest, kui mitte arvestada elektrit, siis masin teenis ennast tagasi kuue kuuga, arvestan keskmise hinna 11 eurot per ETH. kui arvestada elektri juurde, siis olen -200 eurot miinuses, ehk kindlasti peab otsima odavad elektrit.

Kui sa alustad täna, kindlasti tagasi teenimiseks kulub rohkem aega, kui juhuslikult hind ei tõuse taevasse)))

Imo on asi pigem pikaajalises investeeringus. Seni kuni isegi üks kaart toob kasumit(elekter maha arvata) kasvõi 50 senti päevas on see võit. Õlleraha igaljuhul olemas icon_biggrin.gif

Elektrihinna puhul võib tuua kasu ainult firma nimele elektrilepingu tegemine, kus KM tagasi saad, sest erinevatel elektriteenuse pakkujatel on börsihinna paketi(alati parim valik) marginali vahe nõnda väike, et ühe 6-kaardise RIGi puhul 2-3€ hinnavõitu kuus pole kuigi suur.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.09.2016 11:58:55 vasta tsitaadiga

Mis pikaajaliselt sa ikka investeerid kui pole aimugi kui kaua asi plussis püsib. Kevad 2014 näitas kuidas gpu kaevandamine hääbub, naiivne oleks arvestada et nüüd teisiti läheb.

Kui on soovi mingi säästumasin kokku panna siis selline emaplaat: http://arvutitark.ee/est/tootekataloog/Arvutikomponendid-Emaplaadid-Koos-Protsessoriga/ASRock-C5000M-A4-5000-DDR3-1600-SATA3-HDMI-D-Sub-mATX-198632 siis ei pea prose ega jahuti pärast muretsema, sinna kaks või kolm rx470 peale, mingi keskpärane 750W toide ja tuld. Kui klokkimisega kodus oled siis saab isegi korraliku 500W plokiga hakkama. 3x rx470 4GB ja natuke janusem emaplaat võtab seinast 480W ja teeb sellega 65Mh eth ja 1150Mh sia korraga.

Hetkel on numbrid veel roosilised: link
aga see kõlbab ainult tänase päeva tasuvuse arvestamiseks. Nädala hinnangu saad ka, kuu number on juba loterii ja edasi pole mõtet vaadata.

Panen pildi kah siis tagantjärgi hea võrrelda:
Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HunabKu
HV kasutaja
HunabKu

liitunud: 15.04.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.09.2016 12:01:27 vasta tsitaadiga

elukaz kirjutas:
Mis pikaajaliselt sa ikka investeerid kui pole aimugi kui kaua asi plussis püsib. Kevad 2014 näitas kuidas gpu kaevandamine hääbub, naiivne oleks arvestada et nüüd teisiti läheb.


Naiivne oleks arvata, et kaevandamine ära kaob. Varem või hiljem on ikka midagi kaevata. Seisab RIG kuu, aasta? Pole probleemi ju, lihtsalt õlut saad vähem osta. Ilmselgelt kogu enda kuusissetulekut ei tasu kaevandamise peale toetada.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.09.2016 12:16:33 vasta tsitaadiga

Sama suhtumine oli ka 2014, küll midagi välja mõelldakse, küll midagi ikka tuleb, aga ma olen täheldanud et need kes eelmises laines väga aktiivsed olid need pole väga vedu võtnud või on seda oluliselt hiljem teinud, ju siis ikka oli probleem ja ei taha 2x sama reha otsa astuda. Ja kui tagant kiita siis ei ole tore neile hiljem silma vaadata kes innustust said ja rongist maha jäädes kahjumit kandsid.
Seisab rig aasta ja on moraalselt vananenud. 280x kaardid on juba täna suht mõttetuks muutunud.

_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HunabKu
HV kasutaja
HunabKu

liitunud: 15.04.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.09.2016 12:31:03 vasta tsitaadiga

elukaz kirjutas:
Sama suhtumine oli ka 2014, küll midagi välja mõelldakse, küll midagi ikka tuleb, aga ma olen täheldanud et need kes eelmises laines väga aktiivsed olid need pole väga vedu võtnud või on seda oluliselt hiljem teinud, ju siis ikka oli probleem ja ei taha 2x sama reha otsa astuda. Ja kui tagant kiita siis ei ole tore neile hiljem silma vaadata kes innustust said ja rongist maha jäädes kahjumit kandsid.
Seisab rig aasta ja on moraalselt vananenud. 280x kaardid on juba täna suht mõttetuks muutunud.

Mis jutt see on nüüd? Paranoia much? Kas sa said ise natuke sugeda vms?

Aga see nö 2014 suhtumine oli ju õige, sest mõeldigi midagi välja, sest täna on Eeter ja monero, mida kaevata. 280x toimib täiesti piisavalt.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lightbluefox
HV Guru

liitunud: 30.12.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.09.2016 12:44:24 vasta tsitaadiga

Teil on sassis mõisted pikaajaline investeerimine ja pikaajaline spekuleerimine icon_lol.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sukelduja
HV Guru
sukelduja

liitunud: 14.06.2007




sõnum 21.09.2016 12:53:34 vasta tsitaadiga

sanchos kirjutas:
trigger kirjutas:
Ilmselgelt sellise valdkonna tuleviku prognoosimine eeldaks rohkem kristallkuuli olemasolu, aga küsin ikka. Huvi krüptorahade vastu on mind alati vallanud ja tahaks lõppude lõpuks ometi käe valgeks saada. Kas praeguses etapis alustades enam 1000eur komplekti üldse tagasi teeniks või on uute GPU-de kättesaadavus keerukust oluliselt tõstmas?

Üle kolme kaardi ei tahaks soetada ja käima lükata. Ilmselt siis RX 470 8GB. Eesmärk pole teenida kuid nagu öeldud, masina raha võiks tagasi tulla. Elektrienergia tuleb standardhinnaga kätte.

EDIT: kalkulaatorite põhjal ikka tuleks ots otsaga kokku, aga küsikski rohkem teie arvamust

tänud!


ma olen ehitanud kaevuri märtsi algusel 1700 euro eest, kui mitte arvestada elektrit, siis masin teenis ennast tagasi kuue kuuga, arvestan keskmise hinna 11 eurot per ETH. kui arvestada elektri juurde, siis olen -200 eurot miinuses, ehk kindlasti peab otsima odavad elektrit.

Mul tuleb kunagine koolivend meelde, kes õhinal rääkis, et ostis Transiti ja hakkas transporditeenust pakkuma. Raha pidi hästi tulema, auto hinna saab varsti tasa teenitud, aga bensiiniga on veel kõvasti miinuses. icon_smile.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sanchos
Kreisi kasutaja
sanchos

liitunud: 25.05.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.09.2016 14:05:45 vasta tsitaadiga

HunabKu, elukaz, lightbluefox, pikkaajaline investeerin on ikka see et sa kaevad ja ei müü need münte, ma näiteks ei kavatse isegi järgmine aasta need müüa kui juhuslikult ei ole 1000$ her münt icon_lol.gif icon_lol.gif
et kui kannatad ja ootad hea hinda siis kindlasti oled kõvasti plussis.

sukelduja, hea võrdlus icon_lol.gif thumbs_up.gif aga mõningal on ikka odav elekter ja on kõvasti plussis. thumbs_up.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tannukas6
Aeg maha 1p
tannukas6

liitunud: 12.01.2011




sõnum 21.09.2016 14:07:09 vasta tsitaadiga

Kõlab nagu finantskriis on krüptosse jõudnud.
https://1broker.com/
Tulge shortige snp500 oma bitcoinidega. Teenige raha samal ajal kui kõik sitapotti lendab. Ärge unustage stop-lossi ja leverage peale panna.
Kuld pidi hea long olema.
Mul on ikka rohkem positsioone kui teil.
kaardid ja indikaatorid leiate: tradingview.com/

yerba kirjutas:
tannukas6 kirjutas:
Kõlab nagu finantskriis on krüptosse jõudnud.


Milline finantskriis, kui saladus pole?

Mu antenn näitab bitfinexi poole.
Spoiler Spoiler Spoiler


viimati muutis tannukas6 21.09.2016 14:26:06, muudetud 6 korda
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
yerba
HV Guru
yerba

liitunud: 12.11.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.09.2016 14:10:59 vasta tsitaadiga

tannukas6 kirjutas:
Kõlab nagu finantskriis on krüptosse jõudnud.


Milline finantskriis, kui saladus pole?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HunabKu
HV kasutaja
HunabKu

liitunud: 15.04.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.09.2016 14:14:47 vasta tsitaadiga

sanchos kirjutas:
HunabKu, elukaz, lightbluefox, pikkaajaline investeerin on ikka see et sa kaevad ja ei müü need münte, ma näiteks ei kavatse isegi järgmine aasta need müüa kui juhuslikult ei ole 1000$ her münt icon_lol.gif icon_lol.gif
et kui kannatad ja ootad hea hinda siis kindlasti oled kõvasti plussis.


Sama siin, lükkan masinat lihtsalt omadel kuludel ja nii nipet-näpet tradingut teen polo-s. Aga jah, hetkel ootab mul mitu münti head kurssi, tuleb millal tuleb, aga ma tean et tuleb icon_smile.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lightbluefox
HV Guru

liitunud: 30.12.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.09.2016 14:17:24 vasta tsitaadiga

sanchos, endiselt, see pole investeerimine, su münte ei pruugi järgmine aasta olemaski olla, nende väärtus põhinebki lootustel, et nad on midagi väärt icon_biggrin.gif
Erinevalt finantsvarast mis põhineb reaalsel ettevõttel ja mille minevikutootlust silmas pidades saad teha prognoose tulevikuks, siis mündid põhinevad rahva ootustel ega loo mingit väärtust ilma juurde.
Tore hobi, aga investeerimiseks seda ei saa nimetada.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sanchos
Kreisi kasutaja
sanchos

liitunud: 25.05.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.09.2016 14:36:34 vasta tsitaadiga

lightbluefox kirjutas:
sanchos, endiselt, see pole investeerimine, su münte ei pruugi järgmine aasta olemaski olla, nende väärtus põhinebki lootustel, et nad on midagi väärt icon_biggrin.gif
Erinevalt finantsvarast mis põhineb reaalsel ettevõttel ja mille minevikutootlust silmas pidades saad teha prognoose tulevikuks, siis mündid põhinevad rahva ootustel ega loo mingit väärtust ilma juurde.
Tore hobi, aga investeerimiseks seda ei saa nimetada.


Kui sa ostad lihtsalt arvuti koju, jah seda ei saa nimetada investeeringuks aga kui sa ostad arvuti ja ootad et see toob migi kasumi, on ikka investeerimine! see on sama kui sa ostad aktsiad ja ootad milla nad toodavad sulle kasumi kasvades.
kindlasti ei pruugi nad kasvada järgmine aasta või kahe aasta pärast, see on ikka sinu asi millal on see aeg need müüa. Ikka iga üks otsustab ise mida nendega teha))))) thumbs_up.gif

ma ei saa seda hobiks nimetada, sest ma panin kokku arvuteid, ja nad töötavad toodes münte. mõnikord jälgin kas nendega on ikka kõik korras ja kõik. arvuteid füüsiliselt ma ei näe ikka mõned nädalad.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HunabKu
HV kasutaja
HunabKu

liitunud: 15.04.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.09.2016 14:50:12 vasta tsitaadiga

sanchos kirjutas:
lightbluefox kirjutas:
sanchos, endiselt, see pole investeerimine, su münte ei pruugi järgmine aasta olemaski olla, nende väärtus põhinebki lootustel, et nad on midagi väärt icon_biggrin.gif
Erinevalt finantsvarast mis põhineb reaalsel ettevõttel ja mille minevikutootlust silmas pidades saad teha prognoose tulevikuks, siis mündid põhinevad rahva ootustel ega loo mingit väärtust ilma juurde.
Tore hobi, aga investeerimiseks seda ei saa nimetada.


Kui sa ostad lihtsalt arvuti koju, jah seda ei saa nimetada investeeringuks aga kui sa ostad arvuti ja ootad et see toob migi kasumi, on ikka investeerimine! see on sama kui sa ostad aktsiad ja ootad milla nad toodavad sulle kasumi kasvades.
kindlasti ei pruugi nad kasvada järgmine aasta või kahe aasta pärast, see on ikka sinu asi millal on see aeg need müüa. Ikka iga üks otsustab ise mida nendega teha))))) thumbs_up.gif

ma ei saa seda hobiks nimetada, sest ma panin kokku arvuteid, ja nad töötavad toodes münte. mõnikord jälgin kas nendega on ikka kõik korras ja kõik. arvuteid füüsiliselt ma ei näe ikka mõned nädalad.


Olen sinuga nõus, sest: investeerimise definitsioon tähendab ikka seda kui raha kulutades teenid raha, mis ka kaevurite puhul toimub.
Ostad rauda, millega raha tiksub. Hiljem ka võimalik osa sellest rauast(tõenäoliselt) maha müüa.

Tegelikult on siin enne juba konsensuseni jõutud: Rikkaks ei saa, aga väike õlleraha saab teenitud ja keegi ütles et isegi oma autot parandab selle eest.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lightbluefox
HV Guru

liitunud: 30.12.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.09.2016 14:56:20 vasta tsitaadiga

Samuti võib siis osta arvuti ja hakata forex turul igapäevaselt valuutat osta-müüma, kas see on siis investeerimine? Mõlemaga võid võita või kaotada.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
yerba
HV Guru
yerba

liitunud: 12.11.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.09.2016 15:02:26 vasta tsitaadiga

lightbluefox kirjutas:
Samuti võib siis osta arvuti ja hakata forex turul igapäevaselt valuutat osta-müüma, kas see on siis investeerimine? Mõlemaga võid võita või kaotada.


Minagi nimetaks krüptot ja forexit iseloomult ikka väga toksilisteks instrumentideks, millel investeerimisega on raske seost näha. Küll aga spekuleerimisega. icon_smile.gif

Ennast tsiteerides:

Olid ajad, kus kaevandamist peeti päevavaraste, hõlptulu otsijate ja aferistide pärusmaaks. Õnneks pole tänapäevaks midagi selles vallas muutunud ja sama malbet joont pidi käib kaevandusmaailm ka praegu.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Killer85
HV veteran

liitunud: 13.06.2002




sõnum 21.09.2016 15:04:00 vasta tsitaadiga

lightbluefox kirjutas:
sanchos, endiselt, see pole investeerimine, su münte ei pruugi järgmine aasta olemaski olla, nende väärtus põhinebki lootustel, et nad on midagi väärt icon_biggrin.gif
Erinevalt finantsvarast mis põhineb reaalsel ettevõttel ja mille minevikutootlust silmas pidades saad teha prognoose tulevikuks, siis mündid põhinevad rahva ootustel ega loo mingit väärtust ilma juurde.
Tore hobi, aga investeerimiseks seda ei saa nimetada.


Ära enam peale võta, eks.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
yerba
HV Guru
yerba

liitunud: 12.11.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.09.2016 15:07:06 vasta tsitaadiga

Killer85 kirjutas:
lightbluefox kirjutas:
sanchos, endiselt, see pole investeerimine, su münte ei pruugi järgmine aasta olemaski olla, nende väärtus põhinebki lootustel, et nad on midagi väärt icon_biggrin.gif
Erinevalt finantsvarast mis põhineb reaalsel ettevõttel ja mille minevikutootlust silmas pidades saad teha prognoose tulevikuks, siis mündid põhinevad rahva ootustel ega loo mingit väärtust ilma juurde.
Tore hobi, aga investeerimiseks seda ei saa nimetada.


Ära enam peale võta, eks.


Miks ei võiks peale võtta - tegelane kirjeldab täiesti adekvaatselt asja. Münt on münt ja tema väärtus ongi puhtalt spekulatiivne. Midagi ta ise juurde ei tooda ju...

Kui nüüd peaks kaks koolkonda siia tekkima - investorid vs spekulandid, siis spekulandid võiks minu taha joonduda. icon_smile.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Killer85
HV veteran

liitunud: 13.06.2002




sõnum 21.09.2016 15:08:51 vasta tsitaadiga

Spekulatiivne - selle vastu ma ei vaidle.
Küll aga on huumor ruudus väide "see pole investeerimine."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Bitcoin ja muud krüptorahad »  Krüptorahade tehniline arutelu mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 435, 436, 437 ... 454, 455, 456  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa ei või manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.