Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Videokaardid / Monitorid / TV »  AMD Vega seeria arutelu märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele 1, 2, 3 ... 50, 51, 52  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Sants
HV veteran
Sants

liitunud: 31.08.2014



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.09.2016 13:05:10 AMD Vega seeria arutelu vasta tsitaadiga

link :: http://www.overclock3d.net/news/gpu_displays/amd_vega_10_and_vega_20_information_leak/1

Tomorrow kirjutas:


AMD Vega ehk RX490? seeria videokaardid on AMD uued high end graafikakaardid mis lisanduvad RX460, RX470 ja RX480 mudelitele 2017 aasta esimeses pooles, et astuda vastu Nvidia Pascal GP104 ja GP102 high end kaartidele. Kaardid toodetakse 14 nanomeetrisel protsessil GlobalFoundries poolt.

Tippmudel kasutab Vega 10 graafikaprotsessorit. Väidetavalt 4096 SP ja 16GB HBM2 mälu pakkudes 12TFLOP jõudlust.
Kommentaarid: 221 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 192
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 20.09.2016 13:12:08 vasta tsitaadiga

64 compute units on 77% rohkem kui rx480. see ei ole tegelikult väga paljulubav.
rx480 otsene konkurent on gtx1060 (1280sp), gtx1080 on täpselt 2x suurem (2560sp).
amd peab tegema päris tublisti tööd vega optimeerimise kallal, et kannataks takti tunduvalt kõrgemaks ajada (samas power targetit mitte tõstes).
boost klokk üle 1400mhz, et gtx1080 konkureerima hakata.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.09.2016 13:13:41 vasta tsitaadiga

GTX1080 ei ole samas 2x kiirem kui GTX1060-6GiB.

Pigem nii 1.6-1.7x

Vega peaks olema veidi uuemal GCNi tehnoloogial kui Polaris, vist?
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 20.09.2016 13:27:44 vasta tsitaadiga

anubis, skaleeruvus ei olegi kunagi päris nii otsene. samamoodi ei tule 2x rohkemate arvutusüksustega polaris 2x kiirem.
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.09.2016 13:30:11 vasta tsitaadiga

Nojah, seda ma mõtlengi, et peaks tulema suht sama mis GTX1080 (juhul kui AMD suudab kellasid üles viia).

Polaris (RX480 näitel) saab mälu kiiruse tõstmisest jõudlust rohkem juurde kui GPU tuuma kiiruse tõstmisest, seega HBM2 ~2,5x laiem toru vs GDDR5 annaks ka boosti.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 20.09.2016 13:36:53 vasta tsitaadiga

anubis, suht sama, mis gtx1080, ei ole minu meelest piisav. praktiliselt aasta hiljem, 225w tdp vs 180w tdp. teoreetiliste numbrite järgi oluliselt kiirem ei peaks tulema.
see peaks tulema märgatavalt kiirem (või odavam), et konkurentsivõimeline olla. lisaks on konkurendil veel valmiskujul gp102 soolas (vrdl. eelmine põlvkond). icon_sad.gif

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.09.2016 13:45:56 vasta tsitaadiga

Noh, infot samas pole, mis täpselt tulemas on. icon_wink.gif

Kohvipaksu pealt ennustamine hetkel.

(ja kiired non-ref GTX1080'ned mis inimestel silme-ees on kui nad peas võrdlusi teevad ei ole teps mitte 180W TDP kaardid, pigem alates 200W ja kuni 250W.)

Spoiler Spoiler Spoiler


viimati muutis anubis 20.09.2016 13:55:29, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.09.2016 13:52:14 vasta tsitaadiga

Kui tuleb 1080 perfiga (ka. keskmine framerate = stabiilne jõudlus) ja mingi paarsotti odavam, siis on enamvähem. Võiks tulla paarsotti odavam ja mingi 10-20% võimsam, ent see on unistus vast icon_biggrin.gif
_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Winterwind
One
Winterwind

liitunud: 19.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.09.2016 14:00:04 vasta tsitaadiga

Miks peaks sama kiire või kiirem kaart olema paar sotti odavam?
Hea kui samas hinnaklassis on icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 1009 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 728
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.09.2016 14:05:40 vasta tsitaadiga

Pigem tooks Vega konkurendi reaalsed hinnad MSRP peale või selle lähedale, lõpuks.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.09.2016 14:24:31 vasta tsitaadiga

Winterwind, sest:
londiste kirjutas:
praktiliselt aasta hiljem, 225w tdp vs 180w tdp.
ja konkurents ka, praegu nvidial konkurenti pole sisuliselt icon_biggrin.gif
_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 20.09.2016 15:30:13 vasta tsitaadiga

exclusive: first details about amd vega10 and vega20 (videocardz)
see 24tf number peaks samale cu hulgale taandatuna tähendama rx480 võrreldes umbes 30% kiirem olemist.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk55
HV veteran
mikk55

liitunud: 27.08.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.09.2016 17:55:28 vasta tsitaadiga

Polaris pidi ju alguses gtx 980/ti klassi kaart olema, ainult odavama hinnalipikuga. Varajane avalikustamine tõi sellise olukorra, kus nVidia tegi võimsa kaardi ja kühveldab kasumit, samal ajal kui AMD ots-otsaga kokku üritab tulla. AMD võiks miskise 300w tdp 14nm kaardi teha, sedasi saaks veel mingisugustki konkurentsi nVidiale pakkuda...
_________________
Tegelen autovõtmete lisamisega (peamiselt BMW ja Mercedes) ja osade autode puhul ka plokkide kodeerimisega jne.
Kommentaarid: 53 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.09.2016 18:34:52 vasta tsitaadiga

Sants5 kirjutas:
http://www.overclock3d.net/news/gpu_displays/amd_vega_10_and_vega_20_information_leak/1

tsitaat:
512 GB/s

See number küll HBM2 puhul paika ei pea. Juba Fury X peal olnud HBM1 jooksis sellel kiirusel. Väga kaheldav, et Vega10 tuleks täpselt sama kiirusega kasutades HBM2.
londiste kirjutas:
64 compute units on 77% rohkem kui rx480. see ei ole tegelikult väga paljulubav.
rx480 otsene konkurent on gtx1060 (1280sp), gtx1080 on täpselt 2x suurem (2560sp).
amd peab tegema päris tublisti tööd vega optimeerimise kallal, et kannataks takti tunduvalt kõrgemaks ajada (samas power targetit mitte tõstes).
boost klokk üle 1400mhz, et gtx1080 konkureerima hakata.

AMD-l võib olla erinev number SP-sid aga AMD SP ei võrdu Nvidia SP. Seda siis jõudluse osas. Neid ei saa 1:1 võrrelda.
Lisaks kaheldav, et core clock nüüd tunduvalt kõrgem oleks. Vaevalt, et nad Pascalit teevad ja 2Ghz keevitavad. GloFlo-l on jätkuvalt probleem kõrgemate kelladega. Ka Zen tuleb ilmselt 3.x GHz max boost kellaga.
rmc kirjutas:
Kui tuleb 1080 perfiga (ka. keskmine framerate = stabiilne jõudlus) ja mingi paarsotti odavam, siis on enamvähem. Võiks tulla paarsotti odavam ja mingi 10-20% võimsam, ent see on unistus vast icon_biggrin.gif

Vot see on küsimärk. Nvidia leib ongi just olnud väga hea min fps ja frametime ehk siis sujuvus ja parem DX11 draiver.

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 20.09.2016 21:44:49 vasta tsitaadiga

Tomorrow, ma ei võrrelnud sp-sid ja cu-sid vaid kaartide omavahelist suhet.
skaleeruvus rohkemate arvutusüksuste lõikes ei ole lineaarne kuid üldjoontes mõlemal tootjal skaleerub samamoodi.
vega10 = 1.78*rx480
rx480~gtx1060
gtx1080 = gtx1060*2
ehk siis samade taktsageduste juures kui 1060 ja rx480 on vega10 < gtx1080.
arvutusüksuste osas paranemist suurt ei ole, järelikult saab paraneda takt. võrdlemisi stabiilselt 1400mhz peal vega10 tööle ajada ja on gtx1080 kanti.

siin on nüansse nii- ja naapidi aga sellise salvrätinurga arvutuse juures pole need olulised.

see amd presentatsioon maalib küll juba ilusamat pilti. eeldusel, et see rx480+30% paika peab, siis võiks kuni veerandi võrra 1080st kiirem ka suuta olla. praktikas ilmselt veidi vähem, mis läheb selle korduvalt mainitud gp104 ja gp102 vahele jäämise jutuga kokku.
muidugi, amd ja pr-slaidid...

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!


viimati muutis londiste 20.09.2016 21:53:25, muudetud 2 korda
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.09.2016 21:47:02 vasta tsitaadiga

Vega ei koosne samadest "juppidest" nagu Polaris.

GFX8 vs GFX9
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 20.09.2016 21:49:50 vasta tsitaadiga

läbi cgn-i pole siiani väga suuri muudatusi tehtud. miks nüüd peaks? icon_smile.gif
ega lõplikult saagi teada enne kui amd ise avalikult arhitektuuri muutustest räägib, ilmselt alles reliisil.
aga võin kihla vedada, et see saab olema siit-sealt evolutsiooniline areng nagu see siiani on toimunud.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Longero
HV veteran

liitunud: 04.02.2011




sõnum 20.09.2016 22:55:07 vasta tsitaadiga

Ei puutu küll siia teemasse, aga kas on võimalik kusagilt seadistada v mingi progega videokaardi mälu piirata, näit kaart millel 3GB>500MB? Vaja seda XP jaoks mis teisel kettal ikka olnud lisaks Win7' mele. Ärge virtuaalmasinat soovitage.
Või mis oleks praegusel ajal parim kaart millega Win7 all mängida ja mis toimiks ka XP'ga, kasvõi näpitud draiveritega... eesmärk lihtsalt toimiv draiver XP jaoks saada. Natuke huvipärast sirvisin netti, väidetavalt saab mudimise peale GTX 980'ne XP all tööle.
Muidu mul AMD kaardid olnud tavaliselt.


viimati muutis Longero 20.09.2016 22:57:30, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 58 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.09.2016 22:58:51 vasta tsitaadiga

HD7970/R9 280x?

http://support.amd.com/en-us/download/desktop?os=Windows+XP+-+Professional/Home&RenderOnServer=true
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Longero
HV veteran

liitunud: 04.02.2011




sõnum 20.09.2016 23:00:21 vasta tsitaadiga

anubis, Jah neile on ametlikud draivud olemas XP jaoks, aga 7970 kaardil 3GB mälu mis win7 all mängides piirama hakkab.
_________________
Win ISO'd ja uuendused
Artiklid jagatud
Kommentaarid: 58 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.09.2016 23:05:36 vasta tsitaadiga

ot:
Ei hakka.

(3GiB vs 4GiB vahe on väike, lahendatav paari graafikasätte muutmisega mängus mis pildiliselt erilist muutust kaasa ei too kuid jõudluses enamasti suurema võidu annab. Põhiline on 1080p ja üle selle resodel AA maha võtta, enamasti siis saab 3GiB kaardid täiesti kasutatavaks. Just sai GTX1060-3GiB OCtud ja UHDs Far Cry 4'ja proovitud, täiesti toimis. Samamoodi põhjagraafikaga GTA5'te)


viimati muutis anubis 20.09.2016 23:32:44, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Longero
HV veteran

liitunud: 04.02.2011




sõnum 20.09.2016 23:09:01 vasta tsitaadiga

Selge. 7970 kaart muidu olemas https://www.msi.com/Graphics-card/R7970_Lightning.html#hero-overview, mõtlesin lihtsalt lähituleviku peale. Mängin 1080, 60hz monitoriga, suurem on muuks otstarbeks ja tundub liig suur mängimiseks mulle.
Eile otsisin netist XP jaok mälu piiramist, aga midagi ei leidnud... võibolla pole see võimalik. Mis märksõnu võiks kasutada mälu piiramise otsimisel.
Kommentaarid: 58 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
felix kütt
HV vaatleja
felix kütt

liitunud: 01.03.2005




sõnum 21.09.2016 01:35:40 vasta tsitaadiga

-steven-- kirjutas:
felix kütt kirjutas:
No ma just jooksutasin witcher 3-e ultral RX470 nitro+ peal ja 60 fps-i ~72C ilma märgatava mürata...

oled kindel? icon_biggrin.gif ma lasin bf1 ja vendid lõid kohe põhja ja undasid normaaselt ikka. oled tweakinud ka seal midagi?


nope, kõik defaultis aga peale postitamist hakkasin ka mõtlema et korpuse airflow peaks ka mega olema 3 arcticu 120mm (2 neist PWM) venti + cpul on arctic freezer A30 peal. Eks vb aitab. icon_smile.gif

edit: see post kuulus ikka teise teemase...

_________________
apt-get moo


viimati muutis felix kütt 21.09.2016 10:24:29, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 19 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 18
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.09.2016 11:15:02 vasta tsitaadiga

AMD võib vabalt kasutada kahte mälukanalit nelja asemel, näiteks. HBM2 saab sama kiiruse poole vähemate kividega ja enam pole vajadust mälumahu pärast ka nelja kanalit kasutada.

Sellevõrra saab interposeri väiksema teha, mis omakorda langetab hinda.

(1TB/s mälutoru oleks overkill ja mahavisatud raha, ma arvan, kivil endal pole selle ärakasutamiseks jõudlust. 2x4K/UHD VR @90fps põlvkonna teema ma arvan)
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vael
HV Guru

liitunud: 17.03.2013




sõnum 07.10.2016 17:09:06 vasta tsitaadiga

rene p kirjutas:
Uut teemat oleks äkki vaja, Vega nimelist?
http://wccftech.com/amd-vega-10-vega-11-magnum/
polaris teemast. hea uudisjupis kaas AHV üles pannud.
Vega 11 tuleb hoopis Polaris 10 asendama, Vega 10 lipulaev 16giga mäluga, 1TB\s peaks läbilase olema?
Me wants vega10
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sants
HV veteran
Sants

liitunud: 31.08.2014



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.10.2016 17:38:44 vasta tsitaadiga

Vaatasin ja vesistasin ka juba, tuleb vist videokaardi ostu edasi lükata icon_biggrin.gif
_________________
Lehtplastiku painutus, casemod, vesijahutus. Küsi julgelt!
Valmistan sleevitud ja tavalisi ATX kaableid!
Tehtud tööd -->> https://www.facebook.com/SantsCustomDesigns/ ja https://www.instagram.com/santscustoms/
Kommentaarid: 221 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 192
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.10.2016 18:00:15 vasta tsitaadiga

Vael kirjutas:
rene p kirjutas:
Uut teemat oleks äkki vaja, Vega nimelist?
http://wccftech.com/amd-vega-10-vega-11-magnum/
polaris teemast. hea uudisjupis kaas AHV üles pannud.
Vega 11 tuleb hoopis Polaris 10 asendama, Vega 10 lipulaev 16giga mäluga, 1TB\s peaks läbilase olema?
Me wants vega10

512GB/s väidetavalt. Nad tahavad miskipärast kasutada ainult kahte HBM2 stacki (üks stack on 256GB/s, 8-Hi ehk 8GB). Kui kasutataks nelja nagu Fury puhul siis oleks tõesti 1TB/s aga siis oleks 8-Hi puhul ka maht 32GB. Esimene mõte on kindlasi, et tahavad kulusid kokku hoida ja vb HBM2 yieldid pole veel piisavalt head, et igale kaardile 32GB lajatada. Ilmselt pole sellel ka mõtet tänasel päeval ja kui ükspäev on mõtet (tulevikus), siis on juba hulga kiiremad kaardid väljas. Lisaks vb ei taheta workstation kaarte kannibaliseerida. Kardavad vb, et keegi flashib selle 32GB workstation kaardiks.

Võimalus oleks ka kasutada 4-Hi stacke, aga 16GB saavutamiseks peaks neid olema kindlalt 4. Ma ei tea kumb on kallim toota - kas 4x4-Hi või 2x8-Hi

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 07.10.2016 18:21:41 vasta tsitaadiga

lisaks (ilmselt kallitele) hbm kividele on ka interposer vaja toota. väiksem interposer on samuti odavam.
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.12.2016 14:08:24 vasta tsitaadiga

256/512GiB/s piisab kuhjaga praeguse põlvkonna jaoks. Sellevõrra odavam ja lihtsam toota.

1TiB/s pigem vaja 2xUHD/4k 90fps ehk siis järgmise VRi põlvkonna jaoks.

Edit:
http://videocardz.com/64475/are-those-radeon-rx-490-vega10-benchmarks-results
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rene p
HV veteran

liitunud: 05.11.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.12.2016 19:17:34 vasta tsitaadiga

AMD Vega To Debut January 2017 At CES, Secret Press Event Is Happening Right Now
http://wccftech.com/amd-vega-event/
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 68
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Gap
HV Guru
Gap

liitunud: 20.03.2006




sõnum 08.12.2016 20:12:25 vasta tsitaadiga

AMD laseb välja RX490 nimelise kaardi 800-900€ hinnalipikuga,mis väidetavalt on siis sama kõva ja kiire kaart kui GTX1080 ? ja siis laseb Nvidia välja 1080ti ? icon_biggrin.gif

http://wccftech.com/amd-radeon-rx-490-benchmark-performance-dx12/

tsitaat:
The new tech allows faster graphics performance for cards that support the new tech in DirectX 12 mode.



nagu räägitakse siis lubatakse küll performance tõusu DX12 all mängudes ,siis tekib siin küsimus et millal siis neid tõelisi DX12 mänge hakkab tulema ? praegu küll mingeid erinevusi ei märka ,aga jah mu kaart paras vanaraud ka juba ,tahaks huvi pärast proovida küll AMD uut kaarti,kui peaks tulema midagi head ja võimast icon_rolleyes.gif Hitmani mul näitkes mäng cräshib DX12 all ja tomb raider jõnksutab ka kui kõik põhja panna dx12 modes....
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rene p
HV veteran

liitunud: 05.11.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.12.2016 21:33:50 vasta tsitaadiga

https://www.techpowerup.com/228635/amd-vega-handles-doom-4k-ultra-hd-at-over-60-fps
Frametime-d liiga suured pole mitte?

http://wccftech.com/amd-vega-performance-8gb-hbm2/
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 68
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.12.2016 23:23:28 vasta tsitaadiga

rene p kirjutas:
https://www.techpowerup.com/228635/amd-vega-handles-doom-4k-ultra-hd-at-over-60-fps
Frametime-d liiga suured pole mitte?

http://wccftech.com/amd-vega-performance-8gb-hbm2/

tsitaat:
Additionally, the demo was conducted using an ordinary Fiji ( Radeon R9 Fury X, Fury and Nano ) driver with an additional debugging layer. No Vega optimized driver was used. Despite this the consumer Vega graphics card was able to outperform a GTX 1080 running at 1911Mhz by 10%. Although, Doom’s Vulkan implementation has been shown to run faster on AMD GPUs.

Ehk siis pole veel korraliku draiverit, lisaks jooksis pmst hotboxis, ehk vb throttles kah. Samas teisest küljest DOOM @ Vulkan on AMD-l nii või naa parem jõudlus. Tahaks näha mingis neutraalsemas mängus. Kahtlen, et DX11 peal nii roosiline on.

Võrdluseks siis, et GTX 1080 saavutab ~50fps @ 4K DOOM-is (min fps) ja Titan XP saavutab 68fps mis on sama mis pildil Vega teeb. Test on küll Augusti kuust, seega patchid ja uued draiverid on ehk jõudlusi muutnud:

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 12.12.2016 23:38:07 vasta tsitaadiga

doom ja vulkan tähendab täna jätkuvalt võrreldavate kaartidega stabiilset +10% (või rohkem) paremat perfi amd poole.
lisaks oleneb doomi puhul väga palju konkreetsest testist. kuna sel endal benchmarki pole, siis testitakse erinevates kohtades, mis käituvad nii ogl/vulkan kui nvidia/amd võrdluses erinevalt.

Gap juba mainis seda aga ei tasu unustada, et 1080 võrreldav jõudlus on vähe. kui just odavam ei tule. titanxist on eeldatav, et 1080ti on soolas ja ootamas.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KoldK
HV veteran
KoldK

liitunud: 05.07.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.12.2016 23:40:20 vasta tsitaadiga

Liiga vara endiselt spekuleerida.
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 40
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
alec
HV kasutaja
alec

liitunud: 26.02.2003




sõnum 14.12.2016 17:43:52 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:
1080 võrreldav jõudlus on vähe. kui just odavam ei tule. titanxist on eeldatav, et 1080ti on soolas ja ootamas.
Vähemalt ajab hinnad alla. Ning roadmapis oli hiljem plaanis suurem Vega.
_________________
You win again, gravity!
C-4 can make a dull day fun
there are very few problems that can't be remedied with the proper application of explosives
Kommentaarid: 23 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
salatoimik
HV Guru
salatoimik

liitunud: 08.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.12.2016 18:21:39 vasta tsitaadiga

http://www.hngn.com/articles/221458/20161215/amd-radeon-rx-490-specs-release-benchmark-listing-shows-beast.htm

Tea kui tõene info on

_________________
LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.12.2016 16:54:08 vasta tsitaadiga

Loodan, et on ja tuleks mingi GTX1070 hinnaga.
_________________
Parim kodukino projektor müügis: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11768241#11768241
Kommentaarid: 226 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sants
HV veteran
Sants

liitunud: 31.08.2014



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.12.2016 16:59:10 vasta tsitaadiga

Viilutaja kirjutas:
Loodan, et on ja tuleks mingi GTX1070 hinnaga.

Loota võib, aga nii odavalt ta vaevalt tuleb
Kommentaarid: 221 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 192
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.12.2016 17:01:38 vasta tsitaadiga

Ma pakun, et 499USDi icon_smile.gif
_________________
Parim kodukino projektor müügis: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11768241#11768241
Kommentaarid: 226 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
PPC
Kreisi kasutaja

liitunud: 05.10.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.12.2016 21:02:49 vasta tsitaadiga

Tundub, et amd uued videod on saama "odavad" nagu amd AM4 prosed (k6ige odavam arvatavasti on 150$ ja Eestis kuskil 200eur). Kui AMD teeb midagi competitive, siis tavaliselt selle hind ei ole tuntuvalt madalam, kui konkurentidel icon_sad.gif
Kommentaarid: 53 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
-myyr-
HV kasutaja
-myyr-

liitunud: 11.08.2011




sõnum 20.12.2016 21:52:28 vasta tsitaadiga

Kui nüüd vega kange kraam tuleb tõesti retail price 500USD siis ehk liivalt ostetud 1080'ega väga hullult näppe ei põletagi icon_lol.gif
_________________
Autovaruosad Pärnus/kuni -30%
www.mardigarage.eu
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
A-Circus.
Kreisi kasutaja
A-Circus.

liitunud: 30.10.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.12.2016 22:57:46 vasta tsitaadiga

-myyr- kirjutas:
Kui nüüd vega kange kraam tuleb tõesti retail price 500USD siis ehk liivalt ostetud 1080'ega väga hullult näppe ei põletagi icon_lol.gif

Kui arvestada, et Vega peaks tulema HBM2 ning interposer'iga, siis on juba antud kaardi tootmine kallim kui nö tavalisel. Mingite sahinate järgi on peamiselt HBM2 süüdi ka Vega nii hilises saabumises (kuna pole piisavat saadavust). Kui antud kaardi perf kuskil 1080 kandis on siis sama hinnaga või kallimalt seda müüma hakata on rumalus, eriti arvestades et 1080 on väljas juba maikuust.
Kommentaarid: 50 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 48
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bitCON
Aeg Maha 2n

liitunud: 12.11.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.12.2016 22:34:03 vasta tsitaadiga

http://wccftech.com/amd-vega-lineup-radeon-hbm2-gddr5x/

Teema pealkiri tahab jälle muutmist saada, rx-500 seeria siis
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
labidas
HV veteran
labidas

liitunud: 24.05.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.12.2016 11:05:46 vasta tsitaadiga

bitCON kirjutas:
http://wccftech.com/amd-vega-lineup-radeon-hbm2-gddr5x/

Teema pealkiri tahab jälle muutmist saada, rx-500 seeria siis


"The new family, which I’ll refer to as the Radeon 500 series from here on out for the sake of simplicity"

Vast ei pea ikka. icon_lol.gif

_________________
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bitCON
Aeg Maha 2n

liitunud: 12.11.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.12.2016 11:22:31 vasta tsitaadiga

labidas kirjutas:
bitCON kirjutas:
http://wccftech.com/amd-vega-lineup-radeon-hbm2-gddr5x/

Teema pealkiri tahab jälle muutmist saada, rx-500 seeria siis


"The new family, which I’ll refer to as the Radeon 500 series from here on out for the sake of simplicity"

Vast ei pea ikka. icon_lol.gif


No RX 490 kaarti kindlasti ei tule kui lastakse kogu uus seeria välja.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk55
HV veteran
mikk55

liitunud: 27.08.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.12.2016 11:33:10 vasta tsitaadiga

Selline tunne, et hakkab vaikselt Duke Nukem Forever analoogia tekkima selle AMD tippkaardiga icon_lol.gif .
_________________
Tegelen autovõtmete lisamisega (peamiselt BMW ja Mercedes) ja osade autode puhul ka plokkide kodeerimisega jne.
Kommentaarid: 53 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.12.2016 12:14:23 vasta tsitaadiga

Miks?
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bitCON
Aeg Maha 2n

liitunud: 12.11.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.12.2016 10:46:39 vasta tsitaadiga

http://wccftech.com/amd-vega-gpu-radeon-rx-500-series-teaser/
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XeStAiSy
Aeg Maha 2a

liitunud: 12.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.12.2016 16:37:02 vasta tsitaadiga

Paistab ,et 300+W monstrumid tulevad. nVIDIA oma GP100 julladega vaevlevad brandwithi otsas. Vaatame mis tulevik toob.
_________________
Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Videokaardid / Monitorid / TV »  AMD Vega seeria arutelu mine lehele 1, 2, 3 ... 50, 51, 52  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.