Avaleht
uus teema   vasta Raud »  TSI (TeeSeeIse) »  DIY Elektrijalgratas märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 28, 29, 30 ... 95, 96, 97  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
hans
Nii ränk on olla.

liitunud: 17.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.05.2016 17:53:38 vasta tsitaadiga

Kaua Tallinn-Tartu otsa sõidaks? icon_biggrin.gif
_________________
------
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SilQ
HV Guru
SilQ

liitunud: 19.10.2006




sõnum 02.05.2016 18:07:59 vasta tsitaadiga

DVDRW, Mis jama sul selle BMS'iga on?
_________________
If you can’t explain it simply, you don’t understand it well enough – Albert Einstein
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ranel
HV Guru

liitunud: 28.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.05.2016 12:10:10 vasta tsitaadiga

DVDRW kirjutas:
Mootor + kontroller ~13kg juurde ei tahaks.
1-ga on võhma küll, autod jäävad mulle linnas jalgu pidevalt.

Kuidas sellise pakiga külgtuulega lood on? icon_biggrin.gif mootorratastel on tehtud nii, et tuul vihiseb kas alt või ülevalt ära, aga Sul nagu sein ees icon_biggrin.gif

_________________
Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis ja rehvide tellimine üle Eesti. www.rsrehvid.ee 55 684 121
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.05.2016 16:21:08 vasta tsitaadiga

Kõva külgtuulega võtan hoo maha.
Seda BMSi proovisin.
LVC töötab aga lülitab kohe uuesti sisse kui pinge nati tõuseb, ja hakkab nö jõnksutama.
Kadaka akul ikka oli nii, et pidid peale LVC-i restardi tegema.
Väidetavalt hakkab balanseerima 3,9V juures aga 4,1v juures ei rakendunud pinget bleed takistile midagi.
Vaatan kui hakkavad ilma BMSita balansist välja minema siis ühendan ja modin BMSi nii et töötaks normaalselt.

BMSi šunt ja mosfetid vajavad 30A juures juba jahutust.
Kuigi 8x 4110 mosfet peaks 30A juures soojust ainult eraldama 4,5/8 = 0,56mohm 30x30*0,00056=0,5W.
Tõenäoliselt fake komponendid.

BMSid on üldjuhul mõttetult ülehinnatud.
Kui maksab ~300€ siis materjalikulu heal juhul ~50€

8x Kadaka aku mahutavust on mul ratta kolmnurgas icon_biggrin.gif

Teadjamad elektrimehed kas sellised kaitsmed töötaks ohutult 100V DC vooluga?
~50 senti/tk thumbs_up.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
new1
HV kasutaja

liitunud: 02.06.2007




sõnum 03.05.2016 17:26:28 vasta tsitaadiga

Kas need väljakad seal mitte 4 tk rööpi ja siis kaks rööbiti olevat gruppi omakorda vastassuunas jadasse ei ole ühendatud?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
smartuser
HV vaatleja
smartuser

liitunud: 10.10.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.05.2016 18:22:19 vasta tsitaadiga

DVDRW kirjutas:

Teadjamad elektrimehed kas sellised kaitsmed töötaks ohutult 100V DC vooluga?
~50 senti/tk thumbs_up.gif


niikaua kui kaitsme nimipinget ei ületa, võid julgelt lubatud amperaasi piires kasutada. muidugi peaks jälgima kaitsme rakendumise kiirust, mis võrgupinge seadmetel on erinev.
Pildil olevad kaitsmed tunduvad standard klassi omad olema (A gG class fuse will typically blow within 2–5 seconds at five times the rated current, and within 0.1–0.2 seconds at ten times the rated current.)

_________________
...et sa näeksid, et ma siin olin...
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.05.2016 02:03:20 vasta tsitaadiga

Alalispinge käitub ju hoopis teistmoodi mida pole kaitsmel ja andmelehel märgitud. Ühel siiski on peal 500VAC ja 440V DC.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
smartuser
HV vaatleja
smartuser

liitunud: 10.10.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.05.2016 14:41:25 vasta tsitaadiga

DVDRW kirjutas:
Alalispinge käitub ju hoopis teistmoodi mida pole kaitsmel ja andmelehel märgitud. Ühel siiski on peal 500VAC ja 440V DC.


Nii ta on, kui rääkida kondedest ja drosselitest, kuid kaitse on nagu takisti, teda ei huvita, mis kujul vool läbib, kas alalis või vahelduv. Pinge oluline teada, et ei tekiks ülelööki. Need kaitsmed on sul piisava pinge varuga, kui vool sobib võib südamerahuga tarbida (eeldusel, et sulle rakendumise kiirus sobib, mis ma eelmises postituses kirjutasin).

_________________
...et sa näeksid, et ma siin olin...
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.05.2016 14:59:07 vasta tsitaadiga

Juhtme süttimise kaitsmiseks peaks need sobima küll offgrid süsteemile.

Täna hommikul mul see DC-DC konverter feilis nii, et lasi outputi 12V asemel otse 80V. icon_eek.gif
Ledidel viskas kübarad eest.
Peab ikka tavalise seinaadapteri juurde jääma.
Üldjuhul töötavad isegi 48V DC juures thumbs_up.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
PAUKA
HV veteran
PAUKA

liitunud: 22.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.05.2016 21:43:26 vasta tsitaadiga

mnjaa, mul samasugune 10A versioon konverterist...aga noh, eks näis, kui ka laseb läbi, eks siis oligi aeg lampi upgradeda icon_smile.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
energia
HV kasutaja

liitunud: 04.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.05.2016 22:10:15 vasta tsitaadiga

smartuser kirjutas:
DVDRW kirjutas:
Alalispinge käitub ju hoopis teistmoodi mida pole kaitsmel ja andmelehel märgitud. Ühel siiski on peal 500VAC ja 440V DC.


Nii ta on, kui rääkida kondedest ja drosselitest, kuid kaitse on nagu takisti, teda ei huvita, mis kujul vool läbib, kas alalis või vahelduv. Pinge oluline teada, et ei tekiks ülelööki. Need kaitsmed on sul piisava pinge varuga, kui vool sobib võib südamerahuga tarbida (eeldusel, et sulle rakendumise kiirus sobib, mis ma eelmises postituses kirjutasin).


Sulariba läbi põlemisel või kaitseseadme kontaktide lahutumisel tekib elektrikaar. Vahelduvvoolu korral läbib kaart elus hoidev vool ja pinge päris mitu korda väärtust 0, mis tähendab, et kaar kustub kiiresti või siis, et teda on lihtsam kustutada. Alalispinge puhul elektrikaar nii lihtsalt ei kustu ja kui kaitse ei ole alalispingele/voolule ette nähtud lõpeb asi kas seda sisemiselt põlevat kaitset reserveeriva kaitse rakendumisega või halvemal juhul korraliku tulekahjuga.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.05.2016 09:34:50 vasta tsitaadiga

See kaar ongi põhiline murekoht.
Tellisin mõned 6x30mm ~250V kaitsmed kuni 30A.
Testin kuidas 80v DC juures käituvad.

DIY juhtmeta telo laadimine erattale, sobib odavaim ebay 5v 2A adapter, mis töötab isegi 36V süsteemiga. icon_smile.gif
Juhtmeta laadija doonor.
Laeb 1A vooluga.
Spoiler Spoiler Spoiler

Sõltumata telefonist on muidu ~2h-ga aku ju tühi navigeerimisel.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
peetsyo
HV vaatleja

liitunud: 22.04.2016




sõnum 05.05.2016 09:46:48 vasta tsitaadiga

Tänud ev-power.eu lingi eest.
Mõtlesin kas ehitada full sus või ainult esiamordiga elektriratas, aga vaatan et DVDRW on ehitanud suure akupakiga ja ilma ühegi amordita ratta icon_smile.gif

Ma olen amordi inimene , aga samas tahan kerget ratast. Full sus kaal on raskem ja rohkem hooldust vajavaid osasid, seega jääb ära
Mul ei ole kerge väntamise vastu midagi , tellisin Bafang 8FUN 250W 36V rear hub mootori koos controlleriga.
Akut tahan ka võimalikult väikest ja kerget.

On kellelgi kogemust , kui raamil on 12mm thru axle , siis on sellele üldse võimalik mootorit panna ?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.05.2016 10:15:00 vasta tsitaadiga

Amordi asemel ma otsin võimalikult laiad kummid ja lasen sisse ~2atm õhku. Sõit kohe palju pehmem ja lõhub ratast vähem thumbs_up.gif
Full susp puhul aku jaoks oleks ruumi kohe ~4x vähem thumbs_down.gif

Krossitamiseks kruusal/maastikul tuleks eraldi full susp lipodega ratas teha.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
peetsyo
HV vaatleja

liitunud: 22.04.2016




sõnum 05.05.2016 10:57:05 vasta tsitaadiga

Kas keegi on proovinud ka hardtail carbon raami ?
Ma saan aru et alumiinium raami peetakse pehmeks ja peab suurema õla mootorile panema , aga carbon raam vist on väga õnnetu ?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
smartuser
HV vaatleja
smartuser

liitunud: 10.10.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.05.2016 12:32:12 vasta tsitaadiga

energia kirjutas:
smartuser kirjutas:
DVDRW kirjutas:
Alalispinge käitub ju hoopis teistmoodi mida pole kaitsmel ja andmelehel märgitud. Ühel siiski on peal 500VAC ja 440V DC.


Nii ta on, kui rääkida kondedest ja drosselitest, kuid kaitse on nagu takisti, teda ei huvita, mis kujul vool läbib, kas alalis või vahelduv. Pinge oluline teada, et ei tekiks ülelööki. Need kaitsmed on sul piisava pinge varuga, kui vool sobib võib südamerahuga tarbida (eeldusel, et sulle rakendumise kiirus sobib, mis ma eelmises postituses kirjutasin).


Sulariba läbi põlemisel või kaitseseadme kontaktide lahutumisel tekib elektrikaar. Vahelduvvoolu korral läbib kaart elus hoidev vool ja pinge päris mitu korda väärtust 0, mis tähendab, et kaar kustub kiiresti või siis, et teda on lihtsam kustutada. Alalispinge puhul elektrikaar nii lihtsalt ei kustu ja kui kaitse ei ole alalispingele/voolule ette nähtud lõpeb asi kas seda sisemiselt põlevat kaitset reserveeriva kaitse rakendumisega või halvemal juhul korraliku tulekahjuga.


Antud juhul on varu piisavalt ja teooriast võib mujal pajatada...

_________________
...et sa näeksid, et ma siin olin...
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
PAUKA
HV veteran
PAUKA

liitunud: 22.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.05.2016 20:39:56 vasta tsitaadiga

peetsyo kirjutas:
Tänud ev-power.eu lingi eest.
Mõtlesin kas ehitada full sus või ainult esiamordiga elektriratas, aga vaatan et DVDRW on ehitanud suure akupakiga ja ilma ühegi amordita ratta icon_smile.gif

Ma olen amordi inimene , aga samas tahan kerget ratast. Full sus kaal on raskem ja rohkem hooldust vajavaid osasid, seega jääb ära
Mul ei ole kerge väntamise vastu midagi , tellisin Bafang 8FUN 250W 36V rear hub mootori koos controlleriga.
Akut tahan ka võimalikult väikest ja kerget.

On kellelgi kogemust , kui raamil on 12mm thru axle , siis on sellele üldse võimalik mootorit panna ?


Kui vähegi raskem mootor, siis linna ja üldse julgemal sõidul hakkab tagalohve minema ilma tagavedrustuseta.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
xmaster
HV kasutaja
xmaster

liitunud: 08.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.05.2016 23:18:54 vasta tsitaadiga

DVDRW kirjutas:
Sai siis üks 22S18P 80V 52Ah (4 kwh) 18650PF 10A elementidest (396tk) kolmnurkaku ehitatud (22kg koos korpusega) ~1100€:
Laen seda kuni 4,1V-ni per element ja tühjendan üldjuhul kuni 60%. Max vool 1,8A elemendi kohta.
Loodan nii saavutada pikka eluiga.
Plaan
Spoiler Spoiler Spoiler

Liimimine
Spoiler Spoiler Spoiler

Keevitamine
Spoiler Spoiler Spoiler

Vaseplaan
Spoiler Spoiler Spoiler

Isetehtud kaitsmed (~12A) ja tabid.
Spoiler Spoiler Spoiler

Keevitatud.
Spoiler Spoiler Spoiler

Testimine (40A)
Spoiler Spoiler Spoiler

BMS test (ei balanseeri ja liiga väike hüsterees.)
Spoiler Spoiler Spoiler

Valmis.
Spoiler Spoiler Spoiler

Rattale pandud.
Spoiler Spoiler Spoiler


Esialgu jääb ilma BMS-ita. Praegu on pinged sajandiku täpsusega samad.
Tallinn-Tartu ots ei tohiks nüüd probleemiks olla icon_razz.gif


Ilus töö, tln-trtu otsa maanteel ei soovita ja maantee kõrval on.. halb sõita vist? Maantee osas on hirmus sellise monoliit "purjega", mu esimene ratas oli selline ja päris hirmus hakkas kui suured asjad mööda kimades kõigepealt "lükkavad" oma ees oleva õhuseinaga ja mööda jõudes "tõmbavad" enda sabas keerutava vortexiga.. võib päris koledasti hunnikusse lükata või veel hullem - järgmise auto ette tõmmata.
Minul on selle aku paki peale vaadates ainult siuke pead kratsima panev küsimus, et mis sa arvad kaua sul läheb aega et asi taastada kui seal keskel 2 elementi ära surevad?
Kõige maha võtmise ja töögga kuni tagasi panemiseni. Et mida suurem kari elemente seda suurem chance et mõni neist mõne aja pärast otsa viskab..
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.05.2016 08:22:42 vasta tsitaadiga

Kui mõni element sureb, siis on pakk lihtsalt natuke väiksem. Tõenäosus, et ühel grupil palju sureb ja teised kõik terveks väävad on minimaalne. Eluea lõpus surevad kõik ehk enamvähem ühtlaselt.
Ei tea kuidas Tesla S läbiminevate elementide statistika on aga see peaks minu rattaga sarnanema.
Tartu sõiduks on parem valida hommikune Piibe maantee. Terve sõidu jooksul näen ehk paari kolme autot möödumas. thumbs_up.gif
Samas põhimaanteel ei olnud ka eriti probleemi reede peale 17:00 alustada:
Kolm a tagasi Lifepo4 kolakaga Tartusse:
Spoiler Spoiler Spoiler
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.05.2016 13:00:11 vasta tsitaadiga

Kui üks element mahtuvust kaotab siis pole hullu, aga kui lekkima hakkab siis on puux.
_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
new1
HV kasutaja

liitunud: 02.06.2007




sõnum 08.05.2016 15:48:30 vasta tsitaadiga

See päris huvitav


Link
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
zar
HV vaatleja
zar

liitunud: 22.09.2004




sõnum 09.05.2016 07:26:22 vasta tsitaadiga

DVDRW kirjutas:

Seda BMSi proovisin.
LVC töötab aga lülitab kohe uuesti sisse kui pinge nati tõuseb, ja hakkab nö jõnksutama.
Kadaka akul ikka oli nii, et pidid peale LVC-i restardi tegema.
Väidetavalt hakkab balanseerima 3,9V juures aga 4,1v juures ei rakendunud pinget bleed takistile midagi.
Vaatan kui hakkavad ilma BMSita balansist välja minema siis ühendan ja modin BMSi nii et töötaks normaalselt.

BMSi šunt ja mosfetid vajavad 30A juures juba jahutust.
Kuigi 8x 4110 mosfet peaks 30A juures soojust ainult eraldama 4,5/8 = 0,56mohm 30x30*0,00056=0,5W.
Tõenäoliselt fake komponendid.

No tore värk. Ma tellisin ka sama kasutaja käest sellise BMS-i: http://www.ebay.com/itm/321720902992?_trksid=p2060353.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT
Kavatsen sõitma hakatama u 30A-ga. Ja laadida 4,15 V per cell.
Üldiselt on BMS-idega keeruline. Pole väga võtta midagi, kui tahad midagi muud kui 48 V süsteemi.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Maidor
HV kasutaja

liitunud: 20.08.2013




sõnum 09.05.2016 08:49:47 vasta tsitaadiga

Li ion 16S bmsi on saada ka siin kodumaal.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.05.2016 09:34:58 vasta tsitaadiga

Variant on ka kontaktor bms väljundisse panna
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
zar
HV vaatleja
zar

liitunud: 22.09.2004




sõnum 09.05.2016 12:31:39 vasta tsitaadiga

Maidor kirjutas:
Li ion 16S bmsi on saada ka siin kodumaal.

Võiks siis ka ju korraga ära mainida, et kus kohas kodumaal?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.05.2016 13:36:28 vasta tsitaadiga

Tobe, et keegi ei viitsi mingit head odavat open source programmable BMSi leiutada icon_rolleyes.gif
Tehtud on aga kõik on poolikud lahendused ja mingi über kalli chipiga mida kuskilt saada pole.
Suht easy, teeks ise aga pole praegu aega kuskilt võtta. icon_neutral.gif
Attiny igale elemendile, mis edastavad pinget opto kaudu Atmegale, mis saadab infi BT kaudu telefoni, kontrollib LVC HVC balance jne - kõik.
Riistvara olematu hinnaga, tarkvaraga ainuke vaev.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vootele
HV vaatleja

liitunud: 30.11.2006




sõnum 10.05.2016 16:47:47 vasta tsitaadiga

Mul on midagi sellist, ATtiny45, darlington lülitab shunti, suhtleb üle galvaaniliselt isoleeritud I2C.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
PAUKA
HV veteran
PAUKA

liitunud: 22.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.05.2016 22:23:13 vasta tsitaadiga

PAUKA kirjutas:
Mõni aeg tagasi sai lubatud, et uurin Leafi akude ja mootori kohta, uuritud.


Kõik elemendid läinud, enam pole mõtet küsida, mootor ja laadimisosa, ning kontrolleri riismed veel soovi korral saadaval.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
IndrekM80
HV kasutaja

liitunud: 16.04.2013




sõnum 11.05.2016 12:35:07 vasta tsitaadiga

8 FET-iga BMS ja 60A?? See sulab esimese gaasivajutusega üles...

On saadaval 2-24S Li-Ion BMS, 80A (20FET), 4.18V balance, 4.2V cutoff... maksab selline jublakas 115€. Kui huvi siis elektriliikur@hot.ee on meiliks. Antud BMSil on ka E-switch millega saab voolu välja lülitada süsteemist, pole vaja mingit massilülitit vms. jura panna.

On ka pakkuda 2-16S Li-Ion BMS, 35A (12FET), 4.18V balance, 4.2V cutoff. See maksab 92€.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.05.2016 13:45:21 vasta tsitaadiga

Oleneb ikka FETi parameetritest mitte arvust. 60A on võimalik ka läbi ühe FETi lasta nii, et see leigekski ei lähe.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vootele
HV vaatleja

liitunud: 30.11.2006




sõnum 11.05.2016 16:04:14 vasta tsitaadiga

Mis te lasete kontrolleri voolu läbi BMS-i või?
Selleks pole küll vajadust, mul on BMS ainult laadimisel kasutusel, kontroller saab voolu otse aku pealt ja ei mingeid jamasid BMS cutoutiga.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
IndrekM80
HV kasutaja

liitunud: 16.04.2013




sõnum 11.05.2016 22:17:53 vasta tsitaadiga

DVDRW kirjutas:
Oleneb ikka FETi parameetritest mitte arvust. 60A on võimalik ka läbi ühe FETi lasta nii, et see leigekski ei lähe.


See peab siis üks igavene kolakas FET olema mis 60A continuous välja kannatab oma 1 mm2 jalgadega...
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
new1
HV kasutaja

liitunud: 02.06.2007




sõnum 11.05.2016 23:16:18 vasta tsitaadiga

TO220 kestal kusagilt andmelehelt lugesin, et max voolutugevus 160A sellel, muidugi jalad ise juba üksjagu soojeneksid selliste voolutugevuste juures ma usun.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.05.2016 00:21:41 vasta tsitaadiga

Soojeneb pikk traat, lühike jalg annab oma soojuse otste kaudu ära. On üks toitekas mis annab stabiilselt 150A ja sõrmejämedused kaablid lähevad päris soojaks. Aga sama tee peal on ka peenemast kaablist lühikesed jupid mis peaks nagu maha põlema aga ei juhtu midagi sest otsest saavad jahutust.
_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
peetsyo
HV vaatleja

liitunud: 22.04.2016




sõnum 12.05.2016 16:35:58 vasta tsitaadiga

Bafang 8fun SWXH 36V 250W mootor + controller 36V
Tahtsin panna 3 x Lipo 4S akut = 3 x 14,8 = 44,4V

Kas sellega tekib mingi jama , kontroller või mootor põleb läbi ?
Või kui täis gaasiga ei sõida , siis peaks OK olema ?

Tänud ette icon_smile.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
IndrekM80
HV kasutaja

liitunud: 16.04.2013




sõnum 12.05.2016 20:11:26 vasta tsitaadiga

Kõrini täis laetud LiFePO4 pinge võib (sõltuvalt laadijast) olla kuni 45V, Li-Ion reeglina ~42-43V... seega 44,4V ei tohiks eriline probleem olla.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mdgfa
HV vaatleja

liitunud: 02.04.2016




sõnum 13.05.2016 06:19:52 vasta tsitaadiga

peetsyo kirjutas:
Bafang 8fun SWXH 36V 250W mootor + controller 36V
Tahtsin panna 3 x Lipo 4S akut = 3 x 14,8 = 44,4V

Kas sellega tekib mingi jama , kontroller või mootor põleb läbi ?
Või kui täis gaasiga ei sõida , siis peaks OK olema ?

Tänud ette icon_smile.gif


36v kontolleril peaks kondensaatorid vastu pidama kuni 63V pingeni, seega kontrolleri poolest justkui on OK (12S on täislaetult kuni 50V), ainult, et aku tühjenemisel ei saa kontrolleri cutoffile loota, selle pinge on liiga madal ja laseb aku üle kriitilise piiri tühjeneda. Kui vältida täisgaasiga järsust mäest aeglaselt üles sõitmist, ei tohiks ka mootor oluliselt ülekuumeneda võrredes 36V nominaalpingega sõites.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.05.2016 06:46:58 vasta tsitaadiga

Igaltpoolt hoitakse kokku.
Eeldan, et seal 36V kontrolleril ikka 50V kondekad.
48V süsteemis on alati 63V kondekad.
72V süsteemis 100V kondekad jne.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Maidor
HV kasutaja

liitunud: 20.08.2013




sõnum 13.05.2016 11:53:08 vasta tsitaadiga

Kas keegi on proovinud või on lugenud, palju saab 250W mootorist välja võluda? Magic Pie 1000W mootorist tuleb päris mitu kW.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ranel
HV Guru

liitunud: 28.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.05.2016 12:28:00 vasta tsitaadiga

Maidor kirjutas:
Kas keegi on proovinud või on lugenud, palju saab 250W mootorist välja võluda? Magic Pie 1000W mootorist tuleb päris mitu kW.

Elektrimootorit saab lühiaajaliselt 3x üle koormata icon_biggrin.gif või mida sa täpsemalt nüüd küsida tahad? icon_biggrin.gif Kui kaua hoidad ülekoormatult, siis keerad lihtsalt mähised tuksi.

_________________
Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis ja rehvide tellimine üle Eesti. www.rsrehvid.ee 55 684 121
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.05.2016 12:35:03 vasta tsitaadiga

Mul sarnane küsimus aga pinge osas, kas 250W 36V mootor peaks vastu 72V süsteemiga jäädes sama võimsuse juurde?
Tahaks et ratas veaks kuni 70km/h kuni 250W võimsusega ja oleks võimalikult lightweight.
Geared mootor.
Et kui trenni teen ja torm vastu on, siis aitaks natuke. Või siis tagantuulega saaks suurema kiiruse. 70km päevas tööle/koju on 100% omal jõul liiga suur koormus treeninguks.
MP2 mootoriga sõidan 2,7KW pidevalt. Tuul jahutab muidugi päris korralikult ka.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ranel
HV Guru

liitunud: 28.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.05.2016 12:36:41 vasta tsitaadiga

DVDRW kirjutas:

Tahaks et ratas veaks kuni 70km/h kuni 250W võimsusega ja oleks võimalikult lightweight.


http://www.upload.ee/files/5802390/Jalgratas_arvutused.xmcd.html

Aga palun, pane oma muutujad sisse ja saad vaadata vastavalt kiirusele, tõusunurgale, massile jne. Selleks pead samas endale kusagilt mathcadi ka saama.

_________________
Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis ja rehvide tellimine üle Eesti. www.rsrehvid.ee 55 684 121
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.05.2016 13:53:57 vasta tsitaadiga

Kui nimivõimsust ei ületa siis pole vahet mis pingega toidad. Risk tekib alles siis kui kuskilt üle lööma hakkab, 72V vist seda ohtu veel ei ole?

AWD?

_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
PAUKA
HV veteran
PAUKA

liitunud: 22.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.05.2016 05:59:18 vasta tsitaadiga

1 "kadaka" 10Ah aku element puudu, või parema puudumisel võin ka selle wina võtta.
2013 asendasin 1 elemendi wina omaga, ja nüüd on jälle vaja asendada, 0.2V teistest nõrgem ja korralikult punnis...
Niiet kui kellelgi on 1 üle, siis võib teada anda ASAP, akupaki kokkupanek selle taga praegu icon_sad.gif
Ei pea uus olema, aga töötama peab ilusti.

edit: wina miskise sain, nüüd ootaks pakkumisi originaalelemendile, devi-motionist saaks tellida, aga hind transa ja kõigega kokku 75 €...päris kallis tuleb ikka, arvestades et element ise on 24 € icon_smile.gif


viimati muutis PAUKA 20.05.2016 15:12:51, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
IndrekM80
HV kasutaja

liitunud: 16.04.2013




sõnum 15.05.2016 09:31:58 vasta tsitaadiga

Maidor kirjutas:
Kas keegi on proovinud või on lugenud, palju saab 250W mootorist välja võluda? Magic Pie 1000W mootorist tuleb päris mitu kW.


250W mootor on reduktoriga tõenäoliselt ja seal ei saa ainult rääkida mähiste ülekoormamisest, jõuülekande peale peab ka mõtlema. Käib krõps ja on pidu läbi.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.05.2016 00:20:17 vasta tsitaadiga

Tln - Tartu
4,7 KW/h pakk.
Keskmine kiirus tuli 50km/h
Spoiler Spoiler Spoiler

Spoiler Spoiler Spoiler


Uuena 2a sisnud WINA sinistest elementidest 1 oli 0,2V enamus 3,1V
Laadidin täis ja mahutavus taastus täielikult, eks näeb kaua vastu peab.

Peale 3,5A kasutamist andis Lyen 12FET otsad. Nimelt DC-DC konverteri trans põles läbi, asemele läks eraldi 15V toide adapteri näol.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
peetsyo
HV vaatleja

liitunud: 22.04.2016




sõnum 26.05.2016 12:54:04 vasta tsitaadiga

Tellisin hiinast ainult mootori ja tundub , et läks natuke valesti. Kes veel tellib mootorit , siis kindlasti vaata , äki on mootor velje peal juba müügis.
Velg + kodarad + ladumine + kodaraladuja libe jutt = 2,5 korda niipalju kui hiinast velje peal mootor osta.

Kas keegi oskab aidata kodaratega ? kui arvutus annab, et vaja 207,2 ja 207,9 kodaraid , siis ostan 207 pikkusega kodarad ?
Tänud icon_smile.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ranel
HV Guru

liitunud: 28.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.05.2016 12:58:36 vasta tsitaadiga

DVDRW, , muidu vihjeks, et kui ratta sadulast olemisest villand saab, siis tükk aega ette ostes bussipilet on 1 eur tallinna-tartu ja vastupidi icon_biggrin.gif
_________________
Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis ja rehvide tellimine üle Eesti. www.rsrehvid.ee 55 684 121
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.05.2016 14:58:04 vasta tsitaadiga

Tean jah, 1x olen seda 1€ sõitu teind. Jalad jäid haigeks istumisest.
Kui Harjumaal maalt metsast alustada, siis läbi Tlna läheks bussiga kauem ja on ~6€ edasitagasi.

Kui Saaremaale ja Hiiumaale hakkan minema siis oleks bussihinnad juba teisest killast icon_cool.gif
A noh sääst autoga võrreldes on ülisuur ja sama mugavus põhimõtteliselt.

Ja linnas ummikuid mitte kunagi minujaoks ei eksisteeri icon_cool.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jnt
HV Guru
jnt

liitunud: 10.05.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.05.2016 15:10:03 vasta tsitaadiga

http://www.mrmoneymustache.com/2016/05/25/recipe-for-a-badass-diy-electric-mountain-bike/
_________________
Progemisest: https://byteaether.github.io/
Seisab keldris vana 386-486-Pentium1? Räägime! Ehk saan vanakesele uue elu anda. icon_wink.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  TSI (TeeSeeIse) »  DIY Elektrijalgratas mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 28, 29, 30 ... 95, 96, 97  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.