Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Serverid / Andmemassiivid / Tulemüürid »  Võrguketas/NAS või mõni muu lahendus? märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
pwn13
HV veteran
pwn13

liitunud: 04.10.2011




sõnum 28.02.2012 20:24:59 vasta tsitaadiga

oskab keegi soovitada mingit odavama otsa nas süsteemi või mingit moodust üks ketas serverina tööle saada. Hetkel kasutataval wifi ruuteril usb porti pole, seega võiks asi töötada läbi lan pordi või iseseisvalt omada wifi vastuvõtjat. Ketas peaks olema sata tüüpi, mingit raidi vaja pole.

thanke.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
erko
Kreisi kasutaja

liitunud: 11.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.02.2012 22:18:16 vasta tsitaadiga

pwn13 kirjutas:
oskab keegi soovitada mingit odavama otsa nas süsteemi või mingit moodust üks ketas serverina tööle saada. Hetkel kasutataval wifi ruuteril usb porti pole, seega võiks asi töötada läbi lan pordi või iseseisvalt omada wifi vastuvõtjat. Ketas peaks olema sata tüüpi, mingit raidi vaja pole.

thanke.

Mida see "ketas serverina tööle" süsteem sul serveerima peaks hakkama? Kui sooviks on ainult (meedia)failide hoidla siis ehk mõni meediamängija millel sisemise HDD võimalus? WD TV Live Hub näiteks.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
pwn13
HV veteran
pwn13

liitunud: 04.10.2011




sõnum 29.02.2012 11:23:45 vasta tsitaadiga

faili serverina ainult, uurin seda pakutut.

EDIT: Võiks ikkagi odavam olla.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kurask
Kreisi kasutaja


liitunud: 07.11.2003




sõnum 29.02.2012 11:42:45 vasta tsitaadiga

http://www.markit.eu/ee/et/buffalo-linkstation-live-nas-1-tb-serial-ata/v2p2656351

kui sul oma ketas olemas ehk ilma kettata tahad siis jaluta ordisse kuskile las uurivad sulle, mingid mõttetud trendneti nasid mingid olid 30€ smthing, aga nende funktsionaalsusest või töökindlusest mul pole aimu.

või pane ostukuulutus hvsse, et ostad ilma kettatata nasi icon_smile.gif

_________________
IT haldus | IT hooldus | CarrotArrow.com
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
pwn13
HV veteran
pwn13

liitunud: 04.10.2011




sõnum 06.03.2012 19:26:59 vasta tsitaadiga

kurask kirjutas:
http://www.markit.eu/ee/et/buffalo-linkstation-live-nas-1-tb-serial-ata/v2p2656351

kui sul oma ketas olemas ehk ilma kettata tahad siis jaluta ordisse kuskile las uurivad sulle, mingid mõttetud trendneti nasid mingid olid 30€ smthing, aga nende funktsionaalsusest või töökindlusest mul pole aimu.

või pane ostukuulutus hvsse, et ostad ilma kettatata nasi icon_smile.gif

sai sealt ordi lehelt neid vaadatud aga ühtegi ei leidnud, kas peaks siis poest küsima?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kurask
Kreisi kasutaja


liitunud: 07.11.2003




sõnum 06.03.2012 19:46:14 vasta tsitaadiga

kohapealt küsi jep, eks nad tellivad ka kui soovi on.
_________________
IT haldus | IT hooldus | CarrotArrow.com
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Dijital
HV Guru
Dijital

liitunud: 09.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.03.2012 12:09:44 vasta tsitaadiga

Mida Promise Technology'st arvata?

Jäi silma SmartStor NS4600 (4 kettaga)

http://www.promise.com/storage/raid_series.aspx?region=en-global&m=15&rsn1=3&rsn3=7

Hinnaks 400 EUR ilma käibeta. Või on selle raha eest paremaid?

Tööl pani PC baasil suur FuSi liinuski kast (aastast 2005) saba ja mõte midagi uuemat hankida. Remont läheks sellel vanal juba 200+ EUR maksma. Päämine kasutus failiserverina.

_________________
Mobrog tasustatud küsitluste paneeli affiliate link: KUTSE
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Andrus Luht
itimees.ee
Andrus Luht

liitunud: 11.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.03.2012 16:54:02 vasta tsitaadiga

Dijital, selle põhjal ütleks, et pigem kehvapoolne keskpärane: http://www.xbitlabs.com/articles/networking/display/promise-smartstor-ns4600_8.html#sect0
_________________
Äriklassi serverilahenduste müük, paigaldus ja haldus. SaaS / PaaS / IaaS lahendused
Kasutatud äriklassi serverite, andmesalvede ja võrguseadmete ost-müük-rent
Tier-3 privaatpilvede, virtuaal- ja virtuaal-privaat-serverite lahendused. 24/7 haldus, monitooring
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
2korda2
HV kasutaja

liitunud: 19.07.2003




sõnum 20.03.2012 14:52:07 vasta tsitaadiga

Alustuseks oleks vaja kirja panna, mida vaja. Synology ja QNAP on korduvalt silma jäänud positiivsete ülevaadetega. Sõltuvalt jõudluse ja mahu vajadusest valid siis vastava mudeli.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Urmas87
HV vaatleja

liitunud: 05.02.2015



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.02.2015 15:04:06 Millist NAS valida? vasta tsitaadiga

Ei hakka uut teemat tegema vaid küsin siin arvamust.

Olles natuke aega otsinud endale kodukasutuseks NAS seadet jäid silma need mudelid:

1) Synology DS215j 189€
Link: https://www.synology.com/en-global/products/DS215j
Plussid: Hea GUI ning äppid,hea jõudlus,WOL.
Miinused: Kõrge hind.

2) Synology DS214se 146€
Link: https://www.synology.com/en-global/products/DS214se
Plussid: Hea GUI ning äppid,madal hind.
Miinused: Vähene jõudlus,puudub USB3.

3) Qnap TS-212P 165€
Link: https://www.qnap.com/i/en/product/model.php?II=117
Plussid: Hea GUI ning äppid,hea jõudlus,WOL.
Miinused: Väike vendikas

4) Netgear ReadyNas102 162€
Link: http://www.netgear.com/service-providers/products/home/connected-storage/RN10200.aspx#tab-techspecs
Plussid:Hea jõudlus,WOL Hot swap disk.
Miinused: Halvem GUI ja äppid kui eelnevatel?

5) Zyxel NSA325 V2 96€
Link: http://www.zyxel.com/ee/et/products_services/nsa325_v2.shtml?t=p
Plussid: Jõudlus,hind.
Miinused: Halvem GUI ja äppid kui eelnevatel?

6) Buffalo Linkstation 220 109€
Plussid: Kodulinna poest saada kohe.
Miinused: Vähesed võimalused ja vähene jõudlus.

Miks need kõik siia üles panin? Sooviksin arvamust antud plusside ja miinuste kohta. Samuti arvamust milline on parima hinna ja omaduste/sisu/kasutusmugavuse suhtega.
Endal jääks ta andmekandjaks,mingi aeg sooviks filme Smart telerisse näidata. Kas nendest mõni mudel ka ilma lisaseadmeta selle ära teeks? Või on mõistlikum sinna nt. Rasperry laadne asi vahele panna ja odavam NAS võtta? Kõik arvamused on teretulnud.

Urmas
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
heikis
HV Guru

liitunud: 17.03.2003




sõnum 25.02.2015 15:16:02 vasta tsitaadiga

olen sama valiku ees. NSA325 peaks oma hinna eest päris korralik tükk olema. ds215j oleks muidugi parim valik..
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
p2rn4
HV kasutaja

liitunud: 09.10.2004




sõnum 03.04.2015 13:03:56 vasta tsitaadiga

Kuna rohkem, kui kuu aega on möödas, siis äkki viimased postitajad (heikis ja Urmas87) on endale NAS seadme vahepeal ära soetanud.

Kui jah, siis millise kasuks otsustasite, miks ja kuidas olete rahul oma valikuga?

_________________
Good, better, best. Never let it rest. Until your good is better and your better is best. - Tim Duncan
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
heikis
HV Guru

liitunud: 17.03.2003




sõnum 10.06.2015 19:54:15 vasta tsitaadiga

Ostsin synology ds215j. Seni igati rahul.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
zork
HV vaatleja

liitunud: 17.12.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.06.2015 22:11:16 vasta tsitaadiga

trantor3 kirjutas:
zork kirjutas:
Ei saa küsimata jätta, kui ma selle Windows serveri ostan, Essentials vist nii 400.- euri kanti, Standard pea poole kallim, siis kuidas ma seda NAS'ina kasutada saan?


Teed storage spaces, raid5 analoog, refs failisüsteem tagab topeltkaitse dubleerimisega, distributed filesüstem mugavaks ligipääsuks, deduplikatsiooni võib ka teha aga see koormab. Tegelikult võiks vaadata ka mingi korraliku replikatsiooni nagu näiteks Peer Software http://www.peersoftware.com/


Et siis mul on näiteks Windowsi karp siin laua peal. Kuidas ma selle karbiga storage space asju teen?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
trantor3
Aeg Maha 2a

liitunud: 26.06.2015




sõnum 26.06.2015 22:16:25 vasta tsitaadiga

zork kirjutas:

Et siis mul on näiteks Windowsi karp siin laua peal. Kuidas ma selle karbiga storage space asju teen?


What is karp? Laua peal is nice karp? No, I have sii-der.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
zork
HV vaatleja

liitunud: 17.12.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.06.2015 22:24:59 vasta tsitaadiga

trantor3 kirjutas:
zork kirjutas:

Et siis mul on näiteks Windowsi karp siin laua peal. Kuidas ma selle karbiga storage space asju teen?


What is karp? Laua peal is nice karp? No, I have sii-der.


Kuidas sinu arust inimene Windowsit ostab? Läheb poodi, annab poele raha, poest antakse talle karp, kus on Windowsi tarkvara sees. Nüüd on siis inimesel Windows olemas, karbiga. Kuidas inimene nüüd järgmisena NAS'i kätte saab, sest nagu sa ütlesid, on parim NAS Windowsi server.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
trantor3
Aeg Maha 2a

liitunud: 26.06.2015




sõnum 26.06.2015 22:28:44 vasta tsitaadiga

zork kirjutas:

Kuidas sinu arust inimene Windowsit ostab? Läheb poodi, annab poele raha, poest antakse talle karp, kus on Windowsi tarkvara sees. Nüüd on siis inimesel Windows olemas, karbiga. Kuidas inimene nüüd järgmisena NAS'i kätte saab, sest nagu sa ütlesid, on parim NAS Windowsi server.


Ei-ei, poest antakse ikka õlut.....aga ok, aitab naljast, rohkem pole aega, olgu jumal ja õigus Sinuga.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
zork
HV vaatleja

liitunud: 17.12.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.06.2015 22:42:47 vasta tsitaadiga

trantor3 kirjutas:
zork kirjutas:

Kuidas sinu arust inimene Windowsit ostab? Läheb poodi, annab poele raha, poest antakse talle karp, kus on Windowsi tarkvara sees. Nüüd on siis inimesel Windows olemas, karbiga. Kuidas inimene nüüd järgmisena NAS'i kätte saab, sest nagu sa ütlesid, on parim NAS Windowsi server.


Ei-ei, poest antakse ikka õlut.....aga ok, aitab naljast, rohkem pole aega, olgu jumal ja õigus Sinuga.


Õigus õiguseks, ma tahan tähelepanu juhtida sellele, et inimene küsis NAS'i, mis on terviklahendus. Sina pakud talle poolt NAS'i, NAS'i op süsteemi ainult. Ja siis peab inimene pärast veel raua takkajärgi ostma, et tervikut saada. Kokku läheb see windowsi serveri NAS tõenäoliselt 500.- kanti või rohkem maksma ja seda veel ilma ketasteta.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Rasmus
HV veteran

liitunud: 30.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 27.06.2015 11:08:06 vasta tsitaadiga

Vaatab nüüd foorumi pealkirja ja teema pealkirja ning on üsna rahulik. Lahendusi on mitmeid, mis on nii erineva võimekusega kui ka hinnaklassiga.
_________________
Rakvere parasiit
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
zork
HV vaatleja

liitunud: 17.12.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 27.06.2015 16:48:39 vasta tsitaadiga

Rasmus kirjutas:
Vaatab nüüd foorumi pealkirja ja teema pealkirja ning on üsna rahulik. Lahendusi on mitmeid, mis on nii erineva võimekusega kui ka hinnaklassiga.

Selge, et vaatame inimese konkreetsest küsimusest mööda (küsitud sellel aastal) ja hakkame heietama vastavalt teema pealkirjale, mis on tehtud 4 aastat tagasi ja mõnevõrra teises kontekstis hoopis.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Urmas87
HV vaatleja

liitunud: 05.02.2015



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.06.2015 19:07:18 vasta tsitaadiga

p2rn4 kirjutas:
Kuna rohkem, kui kuu aega on möödas, siis äkki viimased postitajad (heikis ja Urmas87) on endale NAS seadme vahepeal ära soetanud.

Kui jah, siis millise kasuks otsustasite, miks ja kuidas olete rahul oma valikuga?


Olen jah juba mõned kuud Netgear RN102 omanik, sisse läksid WD Red 1TB kettad.
Kuna see mu esimene NAS siis võrdlusmomenti ei ole kuid praegu on ta vaikselt nurgas toimetanud. Päevasel ajal pole ventikat kuulda, õhtul kui vaikus kodus on, siis kuuleb teda natuke.
Minu, kui lihtsa arvutikasutaja meelest, võiks UI parem olla. Veel häirib,et Windows Phone-le pole ühtegi äppi.
Egas ma ise oska väga midagi rääkida, kui kellelgi huvi võib küsida.

Urmas
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
heikis
HV Guru

liitunud: 17.03.2003




sõnum 29.06.2015 20:34:46 vasta tsitaadiga

Urmas87 kirjutas:
p2rn4 kirjutas:
Kuna rohkem, kui kuu aega on möödas, siis äkki viimased postitajad (heikis ja Urmas87) on endale NAS seadme vahepeal ära soetanud.

Kui jah, siis millise kasuks otsustasite, miks ja kuidas olete rahul oma valikuga?


Olen jah juba mõned kuud Netgear RN102 omanik, sisse läksid WD Red 1TB kettad.
Kuna see mu esimene NAS siis võrdlusmomenti ei ole kuid praegu on ta vaikselt nurgas toimetanud. Päevasel ajal pole ventikat kuulda, õhtul kui vaikus kodus on, siis kuuleb teda natuke.
Minu, kui lihtsa arvutikasutaja meelest, võiks UI parem olla. Veel häirib,et Windows Phone-le pole ühtegi äppi.
Egas ma ise oska väga midagi rääkida, kui kellelgi huvi võib küsida.

Urmas


Kas oli mingi konkreetne põhjus ka et just netgeari valisid ning mitte qnap või synology ds215j?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Urmas87
HV vaatleja

liitunud: 05.02.2015



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.06.2015 21:52:20 vasta tsitaadiga

Prose võimsus,kuumalt vahetavad kettad(tundus kvaliteedimärk vms) ning tundus rohkem riistvara olevat sama raha eest.
Mõtlesin, et vaja ju ainult andmete hoidmiseks ning UI ei olnud nii oluline kriteerium. Review-st tundub teistel see parem olema.
Mina olen saanud need asjad mis mul vaja ära teha, mõne asjaga nuputamist oli.
3 aastat garantiid tundus ka mõistlik.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
busse
HV veteran

liitunud: 14.03.2004




sõnum 15.07.2015 18:00:54 vasta tsitaadiga

Lacie Network Space 2 oli wrt54g taga ca 2.5mbit/s, siis nüüd sai prooviks RAID1 seades D-Link DNS 325 vöetud ja selle kopeerimise kiirus on topelt aeglane. Kas süüdi vöib olla RAID1 või wrt54g?

Kopeerimine toimub üle LANi

_________________
http://foto.urmo.ee/
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
heikis
HV Guru

liitunud: 17.03.2003




sõnum 15.07.2015 18:28:44 vasta tsitaadiga

busse kirjutas:
Lacie Network Space 2 oli wrt54g taga ca 2.5mbit/s, siis nüüd sai prooviks RAID1 seades D-Link DNS 325 vöetud ja selle kopeerimise kiirus on topelt aeglane. Kas süüdi vöib olla RAID1 või wrt54g?

Kopeerimine toimub üle LANi


kindel, et Mbit/s? või siiski MB/s?
kopeerimise all pead silmas NAS pealt lugemist või NAS peale kirjutamist?


viimati muutis heikis 15.07.2015 18:29:13, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Serverid / Andmemassiivid / Tulemüürid »  Võrguketas/NAS või mõni muu lahendus? mine lehele eelmine  1, 2, 3  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.